Tau lista - ETC 2014 - ideje

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

Post Reply
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

Hajde da ovde pisemo o nekim opcijama i mogucnostima Tau liste koju bih ja vodio.
Hajde konkretno odgovorite na neka pitanja, iz vaseg ugla:


0. Nulto i najvaznije pitanje - Armiju fokusirati na massu pucanja (vise broadside i sms na riptide) / malo jakog pucanja protiv vozila (rail rifle na broadsides i melte na riptides) / koliko skyfire treba?

1. Da li stvarno treba 3 Ripdite?
2. Na sve riptide intercept/skyfire? Ili mozda ici sa FNP i intercept? - Ako ne jurim skyfire.
3. Na sve riptide kao sekundarno oruzje SMS? tu imamo 12 s5 pucanja TL sa potencijalom da bude 16/20/24. Ili mozda testirati melte? - ovde opet zavisi na sta lista ide.
4. 6 broadsides + skyray ili 9 broadsides?
5. Kakvi equipment na njima? osim po 1/2 target lock (split fire)
6. da li im trebaju dronovi na broadsides? Koji? Opet zavisi, konkretno ja bih probao sa po 3 shield i missile drones. Nije lose da se sacuvaju broadsides jedan potez vise on nekog ap2 pucanje?
7. Sta mislite o bastionu kao mesto gde ide jedan unit broadsides?
8. Generalno sta bi ste vi jos isprobali? Avioni, pirane? gomilu crisis suitova koji svaki puca 8 puta s5? Postoji dosta opcija.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by RatGod »

Ja mislim da ti trebaju brodsadi sa 9 sa mass pucanjem, dva riptajda , e onda bi probao neku farsajt bombu da napravim za ostale poene koja otvara vozila, bastion ili Sky shield obavezno, i na riptajdima bi isao ion i meltu sa sky fire i intersept, jer mass pucanje imas od brodsada a ovi su ti za vozila i flazere plus farsajt bomba za vozija ( mozda ne bomba, ali crisis koji imaju melte ), i bar 3*10 kroota sa kucicima 8-)

Pirane i sky ray bi ostavio kuci.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

jel igras Farsight ili Tau?
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

CheMilan wrote:jel igras Farsight ili Tau?
Tau za sada.
Skupo mi je da igram farsight - da bih taj jedan riptide imao reroll to hit i ignore cover moram da se ili ally sa Tau - sto ne bih mogao jer ce neko drugi uzeti ili da uzimam pored farsighta jos jednog komandera (iz njegovog tima) koji ima ta dva sistema. A po meni ne vredi davati 300p na reroll to hit i ignore cover za jednog ripdite. :(
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

RatGod wrote:Ja mislim da ti trebaju brodsadi sa 9 sa mass pucanjem, dva riptajda , e onda bi probao neku farsajt bombu da napravim za ostale poene koja otvara vozila, bastion ili Sky shield obavezno, i na riptajdima bi isao ion i meltu sa sky fire i intersept, jer mass pucanje imas od brodsada a ovi su ti za vozila i flazere plus farsajt bomba za vozija ( mozda ne bomba, ali crisis koji imaju melte ), i bar 3*10 kroota sa kucicima 8-)

Pirane i sky ray bi ostavio kuci.

Po ovome sto si napisao:

Bastion 75p

3x broadsides, champ, bknife 208p
3x broadsides, champ, bknife 208p
3x broadsides, champ, bknife 208p

Ripdite, ion, melta, intercept, skyfire 210p
Ripdite, ion, melta, intercept, skyfire 210p

10 kroots + kroot hound 65p
10 kroots + kroot hound 65p
10 kroots + kroot hound 65p

To izadje 1314p
Ostje mi znaci 536p za HQ
Ima raznih kombinacija, ali opet sve zavisi na sta da se ide. :(
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by RatGod »

Pa ubacis komandira koji daje tank hunter i puca u vazduh, i neke crisise da dropuju sa metlama
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

RatGod wrote:Pa ubacis komandira koji daje tank hunter i puca u vazduh, i neke crisise da dropuju sa metlama
Tau commander, 2xmissile pod, skyfire, target lock, neuro chip 155p
2 x crisis bodyguards, 2xmelta, target lock, bknife. 138p

mozda da taj unit radi deepstrike, ima 2x2 melte i 4 missile pod sa skyfire, svako puca na svoju stranu sa tenk/monster hunter.
Jedino sto su te 4 melte od crisis-a bs3 bez reroll

Ostaje jos 240p
Jos jedan riptide?
Ili Mozda jos jedan commander sa ignore cover i drone controler pa da u jedan unit broadsides stavim 6 ML dronova? ili commander + unit kroota?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by Dzon Vejn »

Ja licno nisam ljubitelj tau liste sa 9 broadsides suita i 0 drone-ova. Ako se ide na broadsides, ja bih ubacio i dronove (sto se kaze "za sve pare").

Generalno gledano, imas 3-4 bas ozbiljnije Tau liste (sa 9 xv88, sa 3 riptidea, anti-air tau i bomba). Svaka od tih lista je dobra, i ima liste koje joj odgovaraju i liste koje joj ne odgovaraju. Mislim da su prve 2 liste, overall gledano, bolje u tom pogledu, i gledaj da se baziras na neku od njih.

Mislim da si igrao dovoljno Tau da mozes na favorable matchup da uzmes poene. Odaberi sta ti se cini da tebi bolje lezi od toga, i to vezbaj, posebno protiv onih stvari protiv kojih si manje igrao.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

thx za info ;)

Pazi to oko favorable je diskutabilno. Prosle godine sam igrao protiv nekrona (3x6 wraiths,4 aviona,3 barze, 2 lorda sa msc) kao i protiv tau-a sa 9 broadsides (svi su imali dronove) i 3 riptides. To su vec 2 partije koje nisu favorable od 6. (protiv nekrona sam izgubio 13:7 valjda a protiv Tau 12:8 jer je on dobio da igra (puca) prvi). Zato mi je bitno da malo svi zajedno prodiskutujemo o listi, jer je ona generalno jedna od 3-4 nase koja bi uvek trebalo da uzme dosta bodova. ;)
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

+++ tau imperija (1847pts) +++
+++ 1850pt Tau Empire: Codex (2013) v19 Roster (Primary Detachment)) +++

Selections:

Tau Empire: Codex (2013) v19 (Primary Detachment) Selections:

+ (No Category) + (352pts)

* XV8 Crisis Farsight Bodyguard Team (352pts) (Codex: Tau Empire p96)
* Crisis Bodyguard (82pts)
(Supporting Fire, Sworn Protector, Very Bulky)
Command and Control Node (15pts), Crisis battlesuit, Multi-spectrum Sensor Suite (20pts), Puretide Engram Neurochip (15pts)
* Crisis Bodyguard (57pts)
(Supporting Fire, Sworn Protector, Very Bulky)
Crisis battlesuit, Flamer (5pts), Fusion blaster (15pts), Target lock (5pts)
* Crisis Bodyguard (52pts)
(Supporting Fire, Sworn Protector, Very Bulky)
Crisis battlesuit, Flamer (5pts), Fusion blaster (15pts)
* Crisis Bodyguard (52pts)
(Supporting Fire, Sworn Protector, Very Bulky)
Crisis battlesuit, Flamer (5pts), Fusion blaster (15pts)
* Crisis Bodyguard (52pts)
(Supporting Fire, Sworn Protector, Very Bulky)
Crisis battlesuit, Flamer (5pts), Fusion blaster (15pts)
* Crisis Bodyguard (57pts)
(Supporting Fire, Sworn Protector, Very Bulky)
Crisis battlesuit, Flamer (5pts), Fusion blaster (15pts), Target lock (5pts)


+ HQ + (340pts)

* Commander Farsight (165pts) (Codex: Tau Empire p96)
(Independent Character, Preferred Enemy (Orks), Supporting Fire, Very Bulky)
Crisis battlesuit, Plasma rifle, Shield generator, The Dawn Blade


* Commander Shadowsun (175pts)
(Defender of the Greater Good, Independent Character, Infiltrate, Supporting Fire)
Advanced targeting system, 2x Fusion blaster, XV22 Stealth Battlesuit
* 2x MV52 Shield Drone (40pts)
2x MV52 shield generator


+ Elites + (420pts)

* XV104 Riptide (210pts)
(Nova Reactor, Supporting Fire)
Early warning override (5pts), Ion accelerator (5pts), Riptide battlesuit, Riptide Shield Generator, Twin-linked smart missile system, Velocity tracker (20pts)


* XV104 Riptide (210pts)
(Nova Reactor, Supporting Fire)
Early warning override (5pts), Ion accelerator (5pts), Riptide battlesuit, Riptide Shield Generator, Twin-linked smart missile system, Velocity tracker (20pts)


+ Troops + (120pts)

* Kroot Carnivore Squad (60pts)
(Infiltrate, Move Through Cover, Stealth (Forests))
* 10x Kroot (60pts)
10x Kroot rifle


* Kroot Carnivore Squad (60pts)
(Infiltrate, Move Through Cover, Stealth (Forests))
* 10x Kroot (60pts)
10x Kroot rifle


+ Heavy Support + (615pts)

* XV88 Broadside Team (205pts)
(Extremely Bulky, Supporting Fire)
* Broadside Shas'ui (65pts)
Broadside battlesuit, Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system
* Broadside Shas'ui (70pts)
Broadside battlesuit, Target lock (5pts), Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system
* Broadside Shas'ui (70pts)
Broadside battlesuit, Target lock (5pts), Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system


* XV88 Broadside Team (205pts)
(Extremely Bulky, Supporting Fire)
* Broadside Shas'ui (65pts)
Broadside battlesuit, Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system
* Broadside Shas'ui (70pts)
Broadside battlesuit, Target lock (5pts), Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system
* Broadside Shas'ui (70pts)
Broadside battlesuit, Target lock (5pts), Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system


* XV88 Broadside Team (205pts)
(Extremely Bulky, Supporting Fire)
* Broadside Shas'ui (65pts)
Broadside battlesuit, Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system
* Broadside Shas'ui (70pts)
Broadside battlesuit, Target lock (5pts), Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system
* Broadside Shas'ui (70pts)
Broadside battlesuit, Target lock (5pts), Twin-linked heavy rail rifle, Twin-linked smart missile system
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

Sad ti vidi za intercept da stavis broadside-ima umesto target locka. Shadowsun je za infiltraciju broadsida na sredinu na neki krov odakle sve pucaju a ne mozes da ih ucardzujes. :)
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

Lista je dobra kao anti tenk/oklop. Ali ne vidim puno pucanja za masu na zalost.
Zasto flameri na crisi bodyguarde? Mislim da tih 5d3 autohit s4 ne moze bas ubiti nesto u overwatch-u? Osim ako si mislio da njih koristim i protiv mase, ali opet za to moze i jedan jeftin unit crisisa sa 3x2 flamera.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by joggy »

mislim da bi Tau lista trebala da nam bude ultra ofanzivna i da sluzi iskljucivo za uparivanje tamo gde je realno da uzmes svih 20 poena. Shodno tome, ja bih ubacio max broj broadside-a sa raketama, i svim dronovima, da ima ogroman broj pucanja. Sa necim sto ti ne odgovara (recimo u toj varijanti neka full lista sa AV14 vozilima ili sa flajerima) te jednostavno necemo upariti. kad to ispunis onda gledas sta ces za ostatak, sa tim sto je glavni kriterijum koliko mozes da saspes pucanja u krugu.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

joggy wrote:mislim da bi Tau lista trebala da nam bude ultra ofanzivna i da sluzi iskljucivo za uparivanje tamo gde je realno da uzmes svih 20 poena. Shodno tome, ja bih ubacio max broj broadside-a sa raketama, i svim dronovima, da ima ogroman broj pucanja. Sa necim sto ti ne odgovara (recimo u toj varijanti neka full lista sa AV14 vozilima ili sa flajerima) te jednostavno necemo upariti. kad to ispunis onda gledas sta ces za ostatak, sa tim sto je glavni kriterijum koliko mozes da saspes pucanja u krugu.
Nije problem napraviti tako ultra ofanzivnu listu (pucacki), samo sto tada npr: tih 3x6 dronova na broadsides kosta jos 216p npr a to znaci da moram da izbacim bastion npr.
I sa takvom listom moramo mene da uparujemo prvog eventualno drugog jer ne sme da se ceka "mozda bolja lista" pa da ta ispadne sa dosta av 13/14 vozila ili puno flajera (5+).
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by joggy »

da, ne treba ti bastion uopste u toj verziji. I da, cim izadje lista koju realno mozes da dobijes 20-0 treba tebe staviti.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

covece imas 72 rakete od broadside-a i imas 2 riptide-a stavis im SMS i ion cannon. :) jedne broadside-e infiltriras cisto da imas da gadjas sve na mapi u prvom krugu. Ako pokusava da se usteka istrcis sa dva unita broadside-a do sredine i onda nek krene da izlazi.. imas ga svuda na mapi. Ispred stavis dva riptida cisto ako neko hoce da ucharguje da uleti u njih. a sa farsightom vidis dal pocnes na tabli ili ne, ali verovatno ne. Flamer-e stavis crisis-ima posto ces deepstrik-ovati pa cisto ako deepstrikujes kod pesadije. :) bolji je riptid-e nego 3 crisis-a sa flamerima. Jer ovako ima puno meta koje treba da puca protivnik, a i svaki unit ti je bas jak dmg.
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

CheMilan wrote:covece imas 72 rakete od broadside-a i imas 2 riptide-a stavis im SMS i ion cannon. :) jedne broadside-e infiltriras cisto da imas da gadjas sve na mapi u prvom krugu. Ako pokusava da se usteka istrcis sa dva unita broadside-a do sredine i onda nek krene da izlazi.. imas ga svuda na mapi. Ispred stavis dva riptida cisto ako neko hoce da ucharguje da uleti u njih. a sa farsightom vidis dal pocnes na tabli ili ne, ali verovatno ne. Flamer-e stavis crisis-ima posto ces deepstrik-ovati pa cisto ako deepstrikujes kod pesadije. :) bolji je riptid-e nego 3 crisis-a sa flamerima. Jer ovako ima puno meta koje treba da puca protivnik, a i svaki unit ti je bas jak dmg.

U onoj listi sto si ti gore stavio imas rail rifle na broadsides a ne hymissile. :)

Elem neka nova osnova liste:

Commander, 2xmissilepod,skyfire,target lock, neurochip (monster/tank hunter, itd) 155p

10 kroots, kroot hound 65p
10 kroots, kroot hound 65p
6 fire warriors, devilfish, sms 144p

Riptide, ion cannon, melta, skyfire, intercept 210p
Riptide, ion cannon, melta, skyfire, intercept 210p

3 x broadsides, sms, hy missiles 195p
3 x broadsides, sms, hy missiles 195p
3 x broadsides, sms, hy missiles 195p

Bastion 75p

1499p

To je neki kostur armije.
E sada za ostatak upgrade i jos nekih unita ostaje 350p
Neke verzije su:

1.Mozda izbaciti oba unita kroot-a i staviti jos jedan unit fire warr u devilfish- oba devilfisha idu u rezerve, do 4 poteza cuce negde sakriveni, onda izbacuju fire warriore i idu 24 inca ka nekom objektivu jer imaju objective secured.
2. Na dva unita broadsides staviti po 3-6 dronova (missile drones) a treci unit posto ide u bastion da ih nema.
3. Opcija da Komader ide u unit koji je u bastionu, tada bih smanjio taj unit na 2 broadside - jer basiton ima max 3 fire pointa koji gledaju na jednu stranu, i time dobijam da mogu da pucam sa oba broadside + komander (8 s7 TL, 8 s5 TL i 4 s7 bs5 od commandera) Ovde jos ustedim 65p npr.
4. Da li ubaciti treceg ripdite? Ako da, heavy burst cannon ili ion cannon?
5. Da li ostaviti 2x10 kroota ako ostane poena posle dodavanja svega ovoga i jos jednog unita fire warr sa devilfish.
6. Da li staviti na broadsides upgrade za championa (u dva unita, unit gde bi bio commander ne treba) i b. knife? to je jos 2x(10+3)=26p
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by RatGod »

Imas dva fire pointa na bastionu, ali po svakom fire pointu mogu da pucaju dvojica sto znaci da 4 modela mogu da pucaju.

Ja bi probao opcilu da ubacim jos jednog devilfisha, i jednog riptide-a koji ima raketice na sebi recimo i isto Ion.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

RatGod wrote:Imas dva fire pointa na bastionu, ali po svakom fire pointu mogu da pucaju dvojica sto znaci da 4 modela mogu da pucaju.

Ja bi probao opcilu da ubacim jos jednog devilfisha, i jednog riptide-a koji ima raketice na sebi recimo i isto Ion.
Tacno, mogu dva modela iz jednog pointa. Jos bolje, znaci taj unit ostaje na 3 broadsides i puca kao lud iz zgrade. :)

Okej evo i te verzije:

Commander, 2xmissilepod,skyfire,target lock, neurochip (monster/tank hunter, itd) 155p

10 kroots, kroot hound 65p
10 kroots, kroot hound 65p
6 fire warriors, devilfish, sms 144p
6 fire warriors, devilfish, sms 144p

Riptide, ion cannon, melta, skyfire, intercept 210p
Riptide, ion cannon, melta, skyfire, intercept 210p
Riptide, heavy burst cannon, sms, skyfire, intercept 205p

3 x broadsides, sms, hy missiles 195p
3 x broadsides, sms, hy missiles 195p
3 x broadsides, sms, hy missiles 195p

Bastion 75p

1848p
Last edited by igor on Tue Jul 01, 2014 2:50 pm, edited 1 time in total.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by RatGod »

Kako tebi izgleda ta lista majku mu ipak bolje znas Tau-e?

A ti CheMilan-e strani placenice sta ti imas da dodas?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

Pa moje neke zamerke bi bile:
Ne trebaju krooti kada vec imam 4 obj secured (2xfireware, 2xdevilfish). Umesto njih mogu razni upgrade po unitima ili cak,jos jedan devilfish sa f.warriorima
Mislim da treba naci poene za champ u dva unita broadsidea
ne bi bilo lose imati i poneki dron u tim unitima
Shvatam poentu melti na riptide ali iz mog ugla mnogo je sigurnije i lakse kada si na ~30 inca i pucas sa ignore cover/los.
Da bi te melte radile moras prici i igrati bas ofanzivno.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

meni ona lista sto sam okacio samo nisam gledao opremu jer su upgrade-i za dzabe :D
Svi riptide-i imaju Intercept i Skyfire, Ion cannon i SMS
Svi broadside-i imaju SMS I HYMS i dvojci uzmes ili target lock ili intercept :)
mozes jedino da izbacis shadowsun-a i dodas komandera sto skida avione.
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

mislim da su preskupi firewarrior-i, bastion nikad ne bih uzeo, a devilfish je isto glupost preskupa. Pritom to ti je sve killpoen. Jedino ako imas figure sve tj sve broadside-e. Al ti mozes i 3 riptide-a i dva unit-a broadside-a. Samo riptide onaj sa heavy burst cannon-om
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

CheMilan wrote:meni ona lista sto sam okacio samo nisam gledao opremu jer su upgrade-i za dzabe :D
Svi riptide-i imaju Intercept i Skyfire, Ion cannon i SMS
Svi broadside-i imaju SMS I HYMS i dvojci uzmes ili target lock ili intercept :)
mozes jedino da izbacis shadowsun-a i dodas komandera sto skida avione.
E pa jbg, ja citam ono sto si napisao. :)
Koliko sam skontao ne mozes vise da radis infiltrate samo kada karakter ima, jer mora ceo unit da ima to pravilo.
Tako da ona ispada iz price za sada.
Po pravilima koja ce se igrati objektivi nose dosta poena. A sa dva unita krootova ces tesko to osigurati.
fw u devilfishu jesu dva kill poena ali se daleko teze ubije jedan devilfish nego 10 krootova a da ne govorimo sto su to dva objective secured unita.
I ta dva devilfisha pucaju 8 TL sms-a sto nije toliko lose ako uvek imaju na nesto da opale 3-4 poteza. Da ne kazem sto mozda mogu i da uguram treci unit fw sa devilfishom. To je vec 12 pucanja sto nije malo, i tri objective secure transporta koji mogu da se pokrenu 24 inca.
Bastion je jako jako dobra stvar. U njega unit broadside-a i komander da im daje hunter. Svi pucaju. Stavis ga prema scenariju/nacinu kako se on postavlja ali generalno on je uvek na sredini stola i pokriva dobar deo. I jos tako unapred pozicioniras dva objektiva pri obe sredine deployment zona - da koju god stranu dobijes imas bastion na objektivu koji gleda na drugi objektiv prekoputa. ;)
broadside modeli nisu problem, kupicu jos 3 komada. ;)
Treci riptide obavezno sa heavy burst cannon. ;)
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

ali nece nista preziveti da ti skine secure objective :) do 5 poteza treba da unistis sve. Jer se postavis u polukrug formaciju. i onda suzavas njega u cosak :D mada svako igra drugacije. mada mislim da su preskupi firewarriori, jer sa dve jedinice kroot-a dobijes i outflank za manje poena.
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

Iz iskustva ti tvrdim da ni prosle godine da dva unita krootova nisu bila dovoljna. ;)
A opet i ne mozes racunati da ces sve ubiti, da ce ici kako treba. Moras da racunas na 1-2 matchup-a koji ti nece biti bas namesteni - jer nekada bolje ti da ispusis a zato dva druga da se neocekivano nameste za bolji score.
Moras da znas da ja idem na nesto sto oni stave sa namerom da da stoanje bodova itd. Kao sto mi imamo Nikoline guardiste.
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

ali prosle godine nisu svi mogli da drze objektive, promenila se igra.
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

Okej, novi kostur liste za testiranje vec od sutra:

Commander, neurochip, sensor suit, onagar gauntlet 125p

10 kroots, kroot hound 65p
10 kroots, kroot hound 65p
10 kroots, kroot hound 65p
10 kroots, kroot hound 65p

Riptide, ion cannon, tl melta, intercept, skyfire 210p
Riptide, ion cannon, tl melta, intercept, skyfire 210p
Riptide, ion cannon, tl melta, intercept, skyfire 210p

3 broadsides, hy missiles, sms, 6 missile pod drones 267p
3 broadsides, hy missiles, sms, 6 missile pod drones 267p
3 broadsides, hy missiles, sms 195p

Bastion 75p

1819p


Posto sada svi moze da drze objektive cilj je da na jedan objektiv stavljam na sredinu i na njega bastion a drugi u njegovom range.
Commander ulazi u unit broadside bez dronova i daje im tenk/monster hunter sa ignore cover i svi zajedno u bastion.
4 x 10 kroots u rezerve/infiltrate - odustao sam od 2x6FW u devilfish je mi nekako 40 rana krootova sa infiltrate deluje bolje + jeftinije je. A i sada mogu riptide/broadsides da drze objektive tako da.. jedino da se nadam da ce riptide/broadside uvek preziveti na mojim objektivima pa da ta dva unita FW u transportu guram napred da uzimam njegove objektive??
Sa riptide agresivno napred da drzim tablu za intrecept aviona tl meltom a rezervi/slabijih aviona ion cannon.
U ostala dva unita broadside-a sam stavio dronove zarad vise rana vs ap 2 /i vise mog pucanja.
ostaje mi 31p, tu se razmisljam da stavim u ona dva unita broadside champ za LD9 (to je 2x10p) kao i b.knifes da se uvek moze realy na normalan ld.
Sta mislite?
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

e jel si razmisljao o avionima posto imas visak poena? :D mozda 2 aviona ona od 160 poena,cisto da jos meta ima da se samoubije lik odmah :D ?!?!?!
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

Sorry brate istripovao sam se nesto na poslu xD sad sam skapirao da je ovo 1800+ poena vec xD
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

Daj target lock-ove dvojci u unitima broadside-a :)
...pa i nisi bas najbolji...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by igor »

CheMilan wrote:Daj target lock-ove dvojci u unitima broadside-a :)
Tako nesto sam i ja mislio, i to onom unitu gde ide commander da ih buff-a. :)
I sklonicu jednim krootovima kuce i + 1 poen sto mi ostane je taman za 6 b.knife za dva unita broadsides sto stoje van basitona.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by Megabaja »

Posto sada svi moze da drze objektive cilj je da na jedan objektiv stavljam na sredinu i na njega bastion a drugi u njegovom range.
cini mi se da ne moze bastion na objektiv, procitaj rulspek za ETC...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
CheMilan
Posts: 213
Joined: Mon Apr 15, 2013 7:54 pm
Location: Beograd

Re: Tau lista - ETC 2014 - ideje

Post by CheMilan »

Stavis ga na 3 inca od objektiva. Sama zgrada nije scoring ali ako imas nekog unutra onda jeste. :)
...pa i nisi bas najbolji...
Post Reply

Return to “ETC 2014 40K”