Utisak i mali report

Moderators: Telion, Hypodermic, Mrzimsvee

Post Reply
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Utisak i mali report

Post by igor »

Drugi Etc za redom, drugi put sa kopitarima.

Hajde prvo kratki opis single:

Lista: 6x3 crisisa sa po 4 bursta i 2 melte sa tl. svaki unit 6 gun dronova, 2 skyray, sniperi u bastion sa etherial. (fun lista koja puca 168 puta iz 6 crisis)
Fun lista da se malo vide drugi igraci i meta.. i tu je prva greska, trebao sam igrati sa svojom listom da bih bolje znao sta i kako.

Partija I vs GK/SM rezervni igrac (klinac) iz Finske.
Centarion star, 2 knight-a, 4 razorbacka sa henchmenima.

Ja postavljam samo bastion sa sniperima i ethereal (ogrmona greska) i dva skyray-a na sto.
On prvi potez teleport sa knights i flejmerima mi przi sve unutra.. uzima fb,warlord i 3 kp.. Lose krece.
Drugi potez meni pada sve, uredno pravim 30 inca buble oko cent star i ubijam mu 3 razorbbacka i jednog knighta. Ostatak partije bezim od star-a, i ubijam mu sve ostalo.
Na kraju drzim sve objektive i zbog KP ga dobijam 20:0, okej pocetak.

Partija II vs Eldar/DE iz Velsa, Gaz jones - sampion singles-a

Gledam listu, krstim se i kazem sve DS, pokusacu da uradim nesto na objektive i neki KP od bikova.. Dajem mu prvi krug nasta se lik cudi. On summon demona velikog i 2 heralda. ja vucem karticu da ubijem monstera i da drzim svoj objektiv. Dva skyray-a opale sve, ubiju demona, uzimam FB,KP i dve kartice. Iiii to bi bilo to sto se tice cele partije, ubijam mu jos 5-6 unita ali on mi prodaje fore i fazone oko liste sto je skroz okej trejd. :) Jako, jako jako dobar igrac, brzinom kojom igra, baca magije, sinergija liste.. bolest..
Gubim 1:19

Partija III vs GK/SM kapiten Velsa

Opet isti centarion star, 5 razorbacka sa hencmenima i 2 dreda sa autocannon.

Dobija sve magije osim teleport, lepo. :)
Hmm gledam listu.. pa ja ovo dobijam lagano na KP.. Igram prvi, ne ubijam nista ali ni on jer mi je samo bastion sa dva skyraya tu, uredno sve van range njegovih centariona. Padaju crisisi ubijaju sve sto se moze ubiti do 5 poteza, ostaje decku na stolu cortez na jednoj rani (cetvrti potez vec nije imao bas 20 kockica za inv pa su ga crisisi upucali) i jedan autocannon dred. Zbog razlike u KP i karticama dobijam 17:3.

Partija IV vs Tau/Eldar iz Svajcarske.

Ultra prijatan lik, zanimljiva lista. 2 riptidea, broadsides, 2 serpenta i wraithknight. Pogresno padam, umesto broadsidea sa komanderom koji mi do kraja ubijaju sve crisise ja padam oko wraitknighta misleci da ga sniperi sa skyray nece ubiti.. oni ga ipak ubijaju a on mene polako sklanja unit po unit.
Dobija me on na kraju nesto masno.

Partija V vs Orcs francuz
Orkovi sa 45 bikova i 45 lota. :D
Majko mila, covek puca 45x3 TL s5 od bikes i 15xd3 od luta s7.. vise nego ja.
Posto igram sa fun listom, padam kod njega i kazem mu hajde da se igramo posto je kraj - nasta on pristaje i igramo fun partiju pucanja i makljaze bez mnogo taktike. Ja mu ubijam sve bikove i 2 bossa, warlord mu ostaje na 1 rani. on meni 5 unitra crisisa.
Rezultata se ne secam, dajem liku best sportmanship.

Elem, singles prosao, dosta zanimljivih listi i partija. Veeeelika greska sto nisam igrao sa mojom listom za timsko ali jbg.

Timsko:

1 partija vs Italija, stavljen kao champ zbog ocenjenih listi.

Izvlacim eldara sa 5 serpenta, 2 wraithknigtha, farseer, artiljerija i 2xwarpspideri.
Postavljam se defanzivno, idem na to da probam da uzmem FB i par KP vise.
Krece partija sa riptide: I potez - 2 pala nova reaktora i 3 gets hot na pite. II potez -2 pala nova reaktora i 2 gets hot na pite.
Dok on u 2 i 3 potezu radi sa wraithovima po instant kill na riptide. Tu partija krece po zlu, on igra agresivno i dobija.
Gubim 1:19

2 partija vs Holandija, stavljen opet kao champ zbog listi.

Izvlacimo Demona sa 2 soul grindera, kucici sa herald, tri puta 15 horora sa 3 tz heralda i keeper of seacrets.
Lik igra prvi, lepo bufuje kucice sa svim mogucim (inv, 3+ inv, reroll to hit) i ide napred sa njima.
posto znam da ne mogu to da upucam ne trosim pucanje na to nego mu ubijam jednog soulgrindera. sa dronovima uz pomoc move + jump okruzujem kucice tj usmeravam ka zgradi, pravim dovoljan prostor da riptide sa 3+ inv ucharguje. Riptide charguje sto mi donosi 2 kruga da se oni tuku sa njim (unit mu je bio rasiren, pa dok su svi dosli) na sta ja dobijam vreme da mu upucam unit sa hororima i drugog soulgrindera. Ulaze oba devilfisha i ubijaju mu unit horora. Lik ostaje sa warlordom koji se krije celu partiju i jednim unitom horora sa heraldima koji mora da je u 24 od kucica da ih bufuje.. Ja lepo zrtvujem dva unita broadside da mi ne ode na bastion i dva riptidea, on prihvata mamac, ubija ih i ostaje na praznom terenu. Broadsidi iz bastiona mu masu, upucaju ga a 2 riptide sa 3+ inv ga ucharguju i ubiju. 4 i 5 potez mu ubijam unit horora sa heraldima, i jos 2 demona, screamere i plaguebearere koje je summon..
Dobijam 20:0

3 partija vs Australija i hjihove guarde

Niko nije hteo protiv njihove guarde pa ni ja. Nasta Luka me ponovo zove i pita da igram i ja pristajem.
Gubim partiju zbog ne razmisljanja i ne znanja kako da igram protiv invsibility paska sa jos 2 punishera i vs 3 wyverna... :(
Placam ceh.
Gubim 1:19

4 partija vs Norveska i njihovog Nekrona.

Trazio sam od Luke da me upari sa nekronom, igrao sam protiv ove liste i tau apsolutno ne moze da izgubi.
Igra se relic a lik ima 17 wraithova, 5 aviona, 3 barze, 1 lord.
Lik krece na tabli sa lordom i unitom od 5 wraithova sakrivenih iza jedne zgrade koja blokira LOS.
Posto se igra relic meni je vojska skoncentrisana oko sredine, bastion je na 12 on relica.
Da ne duzim, partija je ista u mom smeru, da se igra 7 potez bilo bi 20:0 za mene, ostali su mu 2 unita wraitova sa po 1 model, 3 unita warriora sa par modela i 2 aviona na po 1 rani. On meni ubija 2 riptida i jedan devilfish tokom cele partije.
Ne secam se rezultata, valjda 14:6 za mene?

5 partija vs Vels i njihovim Tau.

Mene stavljaju prvog jer kasnim, sto se ispostavilo da je dobro jer kako mi je lik rekao sto sam igrao protiv njega nisu znali sta da stave, gaz nije hteo protiv ove liste jer ako ne baci inv mrtav je a kapitena sam oprao na single pa ni on nije hteo. Kaze zrtvuju njega.
Lik igra farsight bombu - ali mnogo losiju nego brat Milan the kopitar eka mladji bambi junior :)
Znam da dobijam, pre svega zbog riptide vise (pita vise) i bastiona koji je prevara protiv svakog tau koji nema hammerhead.
Lik pokusava da ukrade inicijativu i uspeva. Da to nije uradio partija bi se mnogo brze zavrsila..
Lik puca ali ne uspeva da uzme FB, jedan riptide ostaje na rani. E onda ja lepo uzimam FB i upucavam 2 crisa iz ovesa star-a.
Partija se nastavlja pucanjem, gde ja njemu uzimam vise, ali ne uspevam da ubijem ovesu koja ostaje sa komanderom na po 1 rani.. lik prolazi 9 uzastopnih 3+ inv na njoj.. ne bacamo da se igra 6ti, lik presrecan :)
16:4 za mene valjda.

VI partija vs Spanija i opet Eldar.

5 serpenta, 2 farsera u warlock council, artiljrije i wraithknight.
prvih tri poteza se samo pucamo, razmenjujemo kill poene i partija je neresena. Dolazi do toga da lik dobija dva pena na bastionu, i rola 3 i ..6.. bastion se urusava i on krece napred. Pucam mu na inv,2+ council nasta mu nanosim dosta rana i liku ostaje ziv warlord na 1 rani, drugi farseer isto i 1 warlock. Usput radi dosta objektiva jer vuce sve sto mu treba, nasta mu ja otvaram seprente. Sa preostalim zivim faseerima mi sa 2 x terrifu otera sa table broadside i 1 riptide. Drugog riptide ubija wraithnight sa D wep.. opet!
Na kraju kada se sve sabere zbog kartija i objektiva lik uzima laganu pobedu od 20:0.. menjamo majice i ja picim kuci..


Utisak sa ETC-a:

Kao i prosle godine sjajan, jako lep dogadjaj.
Solidna organizacija sa jednom zamerkom jedino a to je sto im je program za uparivanje pobrljavio pa se duze cekalo..
Hrana je bila stvarno meh meh, ne bih rekao ocajna ali nije bas najsjajnije.. Ne znam kako kod slovenaca i hrvata gde je ulaz 20e na turnir je hrana 10x bolja!??!?!

Utisak o mojoj igri:

Ovde cu jedino o svim greskama:

1. Premalo odigranij partija. Pre svega protiv Eldara - sto me je kostalo losih rezultata, trebao sam najgore da izgubim 15:5. Znam da mi je svaka garda crvena, i to sam vezbao vs nikola ali opet i tu ne bi smelo jaci poraz od 15:5. Vidi se i po nikolinim partijama da mu Tau lezi. Najveci razlog zbog manjka partija je jer sada imam posao pa radim, ali priznajem da ima i pogresna samouverenost da je i dalje Tau dominantan te mi ne treba mnogo vezbe..

2. Lose ocenjene liste. I ako sam stvarno satima gledao liste, svaku listu gledao sta ima (ne samo skraceno od Milana) - mislim da sam imao sigurno trecinu koje su lose ocenjene.. Ovo je sto zbog mog ne razumevanja armija, stila igre i mete i sto zbog nedovoljno odigranih partija vs svih tih lista.

3. Igranje singles - sledeci put ne, ili samo singles pa kao rezervni ili na singles turisticki. Vec treci dan sam bio premoren..

4. Izlasci posle partija. Ne mogu da kazem da je na mene uticalo, ali moglo je. Bas greska, druga stvar je da se ide ceo tim pa onda hajde..

5. Lista. Moglo je sigurno 20% bolja da se napravi. Sledeci put sam pravim listu i vodim ono sto ja mislim da radi i treba uz punu odgovornost.

Utisci o timu:

Prvo da se zahvalim Boci sto je uskocio kao trener. Nije zahvalno trcati kao lud, gledati i racunati na sve.. Pritom jos hvala na razumevanju jer sam nekada totalno nepotrebno bio bezobrazan prema njemu kada sam gubio. Sorry boco :wink:
Onda dalje hvala Milanu sto je uskocio da igra sa armijom sa kojom nema veze. Dobro odradjeno, o mladi hronose :applause:

Svaka cast Nenadu, Nikoli, Oti i Suticu na jako jako dobro odigranim partijama prema losim matchupovima. Nadam se da svi shvataju da smo dobili sve 3 partije samo zbog njih?
Jos jednom - hvala momci - vi ste ovaj etc izvukli ceo tim! :applause: :applause: :applause:
Cestitke kapitenu na 4 mestu na singles - bravo care! :applause:

O plasmanu: generalno sam zadovoljan, 3 pobede je bolje od 4 neresene i poklona. Drago mi je sto smo bolji nego prosle godine, makar i za par mesta. Eto, u top 10 smo :mrgreen:
E sada malo gorak ukus mi ostavlja znanje da smo mogli bolje, ovde pre svega mislim i na sebe. Poraz od velsa je mogao biti draw. Za italijane - ovde mislim da nismo mogli mnogo bolje, hajde mozda draw. To su jos 2 boda i plasman u top 5. Mislim da nam je tu i neko realno mesto 3-7 pozicije.
Hocu reci da osim amera, poljaka i nemaca - mi tamo nemamo neku veliku konkurenciju. Mozemo da igramo draw po meni sa svim iz top 10 a da peglamo sve ostale.
I to mi je zao, ali dobro.

Buducnost:

ETC 2015 u Pragu. Zvuci super i zanimljivo. Dovoljno blizu da se moze otici a opet nije Prag skup kao ostali evropski gradovi (ako ne pijes i jedes samo na trgu naravno).
Stvarno se nadam da ce biti tima sledece godine.. Ali jedino mogu da se nadam na zalost jer sam svestan da za taj "izlet" treba bas mnogo para.. Odmah da kazem ako ne bude bio ceo tim, ja necu ici da igram sa placenicima da nam popune mesta. Meni je to bas bezveze. Hajde nekako da razumem da nam fali jedan igrac pa da se pozove neko iz Slovenije/Hrvatske..
Isto se tako nadam da sledece godine imamo trenera koji ce biti posvecen samo o testiranju i pravljenju listi - u tom slucaju je moj predlog da se sam slusa jedan covek, da se igra to sto on kaze i kako on upari. Ali onda lepo brate mili, po 4 partije svaki mesec minimum pa da se krene od sledeceg vikenda.

Generalno o ETC-u:

Ja vise necu igrati turnire i partije u ETC stilu - osim ako nije za trening i mora bas da se igra. Znaci od sada Tau armija sa po 1 izborom od svakog slota - ala perini nekroni, pa da se malo za promenu igramo igre kako je napravljena da se igra a ne jebenog spama.
Post Reply

Return to “ETC 2014 40K”