Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Moderators: Dzon Vejn, joggy, Bata Bole

Post Reply
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Bojan Tiger Ace »

Ljudi,

imamo li neko misljenje prema ovom setu pravila / igri?

Ima li neko to na pdfu?

Ja sam konkretno procitao battle report na http://flames-of-war-army.blogspot.com/ ... Tiger%201E i deluje mi da je bas kul...
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Dimco »

Ovo izgleda vrh!
Odo da tražim pdf sa pravilima.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Bojan Tiger Ace »

Javi ako nadjes, pa da igramo :))
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Dimco »

Gledao sam na svim "standardnim" mestima ali nigde nisam našao, moraću detaljnije da pogledam.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Dimco »

Ubi se celo veče tražeći i nema nigde... :(
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Bojan Tiger Ace »

Au, to nisu dobre vesti!

Ajde ljudi da nadjemo ovo, mnogo me zanima da bacim pogled na pravila...
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Dimco »

Evo ja već dva dana čituckam malo po raznim forumima i blogovima i postajem sve zainteresovaniji. Pravila su stvarno odlična sa dosta zanimljivih malih detalja koji čine da je igra istorijski veoma tačna za razliku pd npr. trenutne situacije u FOW-u. Pre svega sam oduševljen BattleGroup sistemom bodovanja koji totalno menja dinamiku igre i omoguućava da dođe do raznoraznih polu-random efekata u prelomnim trenucima. Što se tiče nalaženja knjige u digitalnom obliku, polako gubim nadu, jer ne postoji još dovoljno velika igračka zajednica koja bi izbacivala skenove a takođe koliko sam video iz review-a knjiga je dosta kvalitetno odrađena i teško ju je dobro skenirati a da se ne ošteti knjiga pa je i to verovatno faktor odvraćanja.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Bojan Tiger Ace »

I ja sam odusevljen igrom! Meni se najvise dopalo sto moras da vodis racuna i o logistici, sto jedinice pruzaju jedne drugima zaklon i najbolje od svega sto mozes da proglasavas reaktivne akcije!

Cini mi se da to cini igru mnogo priblizniju realnosti...

Npr, moj tenk gleda u prazno polje gde ce se pojaviti protivnik, ja mu dam komandu da puca cim neko proviri tu, i u protivnickom potezu on prvo more da popije moje hice ako ipak krene tuda, pa tek onda da puca svoje, sto je MNOGO logicnije i realnije od FoWa gde on izadje, odvali me , pa sta prezivi puca :D
User avatar
Duc d' Elchingen
Posts: 2198
Joined: Sat Apr 02, 2005 5:11 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Duc d' Elchingen »

pravila mogu da se nabave preko Grenadier Games
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Dimco »

Duc d' Elchingen wrote:pravila mogu da se nabave preko Grenadier Games
Nije meni naručivanje problem, problem je dati pare a onda ne možeš da nađeš protivnika, posebno u KG gde se isključivo igra WHFB i poneki boardgame. Zato i tražim digitalnu verziju da malo "popalim" ljude pa da onda vidim jel ima svrhe nabavljati knjige. Inače ja bi uzeo i Kursk i Overlord odmah samo kad bi znao da imam bar jednog protivnika u krugu od 30km.
Inače našao sam par mesta online gde može da se poruči po nižim cenama nego na sajtu proizvođača pa shipping izađe dž.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Bojan Tiger Ace »

Dimco wrote:
Duc d' Elchingen wrote:pravila mogu da se nabave preko Grenadier Games
Nije meni naručivanje problem, problem je dati pare a onda ne možeš da nađeš protivnika, posebno u KG gde se isključivo igra WHFB i poneki boardgame. Zato i tražim digitalnu verziju da malo "popalim" ljude pa da onda vidim jel ima svrhe nabavljati knjige. Inače ja bi uzeo i Kursk i Overlord odmah samo kad bi znao da imam bar jednog protivnika u krugu od 30km.
Inače našao sam par mesta online gde može da se poruči po nižim cenama nego na sajtu proizvođača pa shipping izađe dž.
Svakako nema smisla davati 30+ funti da bi ti krasilo policu...
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Dimco »

Ovo takođe izgleda odlično:
http://mylardiesgames.blogspot.com/2013 ... rmish.html

Obavezno za pogledati onih 7 videa na kraju.

Takođe nigde ne mogu da nađem rulebook ali pošto imaju tablet ediciju mogu da se otvorim 13 funti.
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Bojan Tiger Ace »

Ja sam porucio samo rulebook... bez army lista i ostalog, da vidimo o cemu se tu radi... :)

Stici ce nekad, a kada stigne rado cu da ga dam nekome da ga pregleda i mozda prekuca (rece neko da nije scan-abilna)

Pozz
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Dimco »

Jel stigoše pravila?
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Bojan Tiger Ace »

Pravila stigla!!

1. Knjiga je mala i tanka (40 strana) i od onog us***og materijala koji se raspada kada je otvoris do kraja (citaj fow knjizice).

2. Pravila su , jednom recju, SICK! Znaci sve ono sto se da procitati po netu, pa jos gotivnije!

3. Nisam jos uspeo da odigram partiju, ali cini mi se da je najbolja igra za pocetnike u malim razmerama. Plus na to, kada se pravila dobro ustanove, verujem da je velika bitka neverovatno iskustvo.

4. Kratak pregled:
Igra zahteva mnogo proveravanja tabela. Sve jedinice imaju sopstvene statistike sa armor piercing value od 1 do 15 (da, i 1 moze da probije ponesto, recimo pzIII u ledja :)) ) , front side i back armor od valjda isto 1 do 15 itd...

Postoji mogucnost da u vodu pesadije imate miksovana oruzija.

Support jedinice poput ammo truck, communication officer, spotter imaju ogroman znacaj na celu igru. !!! :))

Prevozna sredstva su veoma bitna (kamion, dzip, motor, bajs! )

Poprilicno se rolaju kockice, sto moze da bude i dobra i losa stvar. Meni se licno cini da je dobra jer mi je mnogo logicnije da za jednu HE granatu ispaljenu sa topa bacam 6 kockica, pa ubijem mozda 2 pesadinca nego da bacam jednu sa kojom ubijam ili 0 ili 5 kom kao u FoWu...

Postoji podatak o kolicini raspolozive municije (ovde ammo truck dolazi do izrazaja) i tenkovi imaju oko 6 granata - 3 poteza pucanja.

Postoji off-table igra, tj, moguce je npr poruciti air strike u 3cem potezu na sektor B4 :)))

Sve u svemu, svaka preporuka. !! :)))

Repost:

Artiljerija moze da nacilja random mesto na tabli!

Jos jedna stvar koja mi se dopada je mogucnost da u toku igre biram za sta cu da bacam, tj sam da odlucim da li cu da prihvatim manje sanse zarad eventualno boljeg rezultata ili vece sanse za losiji rezultat. (Prim mogu 2+ burst fire za pin ili 5+ aimed fire za kill).

Moguce je da se izgubi bez ijednog mrtvog vojnika! Ako si konstanto pinovan, izgubices :D

I NAJJACA stvar od svih, postoje reaktivne akcije (ambush i retreat) !!! Dakle, moj tenk je u zasedi i ceka, pojave se protivnicki tenkovi iza ugla zgrade, prvo ja pucam po njima, a tek onda sta prezivi po meni! U protivnikovom potezu!!! :)

Sve u svemu, ako je FoW sto se tice realnosti 3/10, Battlegroup je 8/10. Naravno, to cini igru sporijom, i tera te da imas manje jedinica, ali svako po svom ukusu, jel?

Meni je licno i FoW odlicna igra, ali je demoralisuce da npr tigrovi moraju da se kriju po krajevima table u sumama ako se ikad pojave na istoj. Mislim, Tigar je bio toliko strasan da su ameri svaki nemacki tenk zvali tigar iz straha. Ovde on jeste strasan, sa dometom cini mi se 80 incha, topom, oklopom, sve :))
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Olsianon »

Generalno sve ovo mi deluje kao hard core ww2 istorijska igra :)
Sviđa mi se :D
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by deka »

Meni pre deluje kao oni Pribićevićevi napoleonci, za koje da bi igrao moraš da uradiš 3-4 seminarska iz matematike da bi odigrao partiju...
Image Image
User avatar
Bojan Tiger Ace
Posts: 365
Joined: Sat Jun 30, 2012 9:38 pm

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Bojan Tiger Ace »

Hard core, pa sad, hmmm definitivno je za entuzijaste i realiste (count me in! :) ) a ne za wargamere.

Za wargamere postoji WH, ko igra ww2 verovatno zeli realnost, inace bi stavio grenadier-u melta gun, jel? :P

Deko, sto se tice matematike, ne treba ti ali ni malo, najdalje sto ide matematika je da saberes rezultat dve D6 kocke! :D (tako je momci, armor piercing se radi na 2 kocke! ;) )

Za sve ostalo postoje tabele, koje su cak i poprilicno intuitivne, ali cini mi se da je bas idiot proof, ono, bukvalno sve pise :D

Mozemo da probamo jedan dan u klubu, pa procenite sami :)
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by meloras »

Chain of command pravila sa listama ima na netu ukoliko neko trazi.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Battlegroup Kursk/Overlord/itd

Post by Dimco »

meloras wrote:Chain of command pravila sa listama ima na netu ukoliko neko trazi.
Juče sam kupio tablet verziju... :mrgreen:
Post Reply

Return to “Kako je Velington pobedio Džingis Kana: Istorijski wargaming”