Najpopularniji sistemi sa SoA svetski forum istorijskih bitaka

Moderators: Dzon Vejn, joggy, Bata Bole

Post Reply
User avatar
salezna
Posts: 22
Joined: Mon Aug 30, 2004 10:44 am
Location: Beograd
Contact:

Najpopularniji sistemi sa SoA svetski forum istorijskih bitaka

Post by salezna »

Skinuto sa SoA i evo rezultata:

Which ancients/medieval rulesets do you use most?

DBA
28 (13.3%)
Field of Glory
19 (9%)
Hail Caesar
15 (7.1%)
SAGA
14 (6.7%)
DBM
13 (6.2%)
Warhammer Ancient Battles
11 (5.2%)

DBMM
11 (5.2%)
Armati
10 (4.8%)
Warmaster Ancients
10 (4.8%)
Lost Battles/Strategos
9 (4.3%)
Impetus
9 (4.3%)
Command & Colors: Ancients
7 (3.3%)
Dux Bellorum
7 (3.3%)
Ancient & Medieval Warfare
5 (2.4%)
War & Conquest
4 (1.9%)
WRG
4 (1.9%)
Clash of Empires
3 (1.4%)

Tactica
3 (1.4%)
Dux Britanniarum
2 (1%)
Comitatus
1 (0.5%)
PoleAxed 2
2 (1%)
Conquerors & Kings
1 (0.5%)
Arcane Warfare
0 (0%
Other
22 (10.5%)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Najpopularniji sistemi sa SoA svetski forum istorijskih bitaka

Post by Histericni Istoricar »

Nedzad, Ota i ja smo svi citali pravila za FoG. Jako su kompleksna ali su i jako dobro. E sada bilo je davno, pa se ne secam mnogo toga.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Najpopularniji sistemi sa SoA svetski forum istorijskih bitaka

Post by Dzon Vejn »

Ja sam cak i odigrao partiju sa Nemanjom. Prvi utisak mi je bio da su pravila zaista sjajna, dobro balansirana i dinamicna. Prvo igranje bude malo sporije i zahteva ponovno citanje pravila nakon toga, ali hej, to trazi i WH/40K/ostali sistemi koji se igraju.

Jos samo da obojim armiju :-# :wall: #-o i Ota i ja planiramo da pocnemo sa igranjem.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: Najpopularniji sistemi sa SoA svetski forum istorijskih bitaka

Post by Bata Bole »

Intersantna lista ...pokazuje da je sve tu negde ukljucujuci sistem koji nisu bas war game vec prosti skirmis sistemi (saga i Dux Britanniarum) ili se nisu proslavili (Hail cesar), ili su board games pa ljudi stavljaju figure (Command & Colors: Ancients).

Pa cak Warmaster ancient :) bas iznenadjenje... ili WAB koji je prestao da postoji i nema support a na 6. mestu, ili dbm i dba koji postoji 30 godina ...

bas cudna lista...u sustini igras se sa onim sto ti se svidja i nema trend settera i lidera.

cak sam najiznendajeniji sto je War & Conquest tako nisko a dosta se prikazuje sad po casopisima, forumima i turniria...bas svuda. Iza njega je neki gw covek ali je sistem skorz novi tj. nije warhammer engine.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
salezna
Posts: 22
Joined: Mon Aug 30, 2004 10:44 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Najpopularniji sistemi sa SoA svetski forum istorijskih bitaka

Post by salezna »

Evo ga i link pa ko hoce moze da poseti.....

http://soa.org.uk/joomla/

a ako neko ima neko pitanje tu sam.

pozdrav sahha
User avatar
salezna
Posts: 22
Joined: Mon Aug 30, 2004 10:44 am
Location: Beograd
Contact:

Re: Najpopularniji sistemi sa SoA svetski forum istorijskih bitaka

Post by salezna »

na ovome cu prijaviti turnir koji igramo trenutno Acin memorijalni sa svim rezultatima. Ako neko ima neke ideje tu sam

http://soa.org.uk/joomla/championship
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Re: Najpopularniji sistemi sa SoA svetski forum istorijskih bitaka

Post by Bathory »

Saga na odličnom 4.mestu :)
Image
Post Reply

Return to “Kako je Velington pobedio Džingis Kana: Istorijski wargaming”