Empire-pocetak

Locked
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Empire-pocetak

Post by Baneblade »

Zeleo bih da u neko skorije vreme zapocnem Imperiju,pa bih voleo da znam koje su najefektivnije stvari za istu.Za pocetak bih isao na hiljadu poena.Koja bi bila neka solidna lista za tu poentazu?Jedina stvar koju bih izbegao u imperiji su Vitezovi,sve ostalo dolazi u obzir.
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Empire-pocetak

Post by milosh »

Mislim da su ti vitezovi jedna od boljih stvari koje možeš da imaš, posebno ako su IC i ako imaju sveštenika sa sobom da im daje hatred, tako da bih ti preporučio da razmisliš o njima. Sigurno ćeš hteti da imaš i jedan tenk, jedan ili dva topa, verovatno pistoliere (ili kako se već zove ona brza konjica što puca). Meni su uvek simpatični bili greatswordsmeni, ali nisam siguran koliko su efikasni. Od core jedinica pojma nemam šta bi bilo najbolje uzeti. Kada budeš sastavio listu sa lordom, verovatno ćeš hteti arch-lectora na oltaru, ali do tada ima vremena.
Image
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Empire-pocetak

Post by BoltaFodda »

Moja fantazija ultra mocne gunline empire armije:

arch lektor na altaru
3 maga

2 steam tenka

4 topa

koliko god handgunnera sa h. long rifleom na marksmanu stane u ostale poene

ova armija ce u osnovi da sedi na svojoj ivici stola i puca/przi magijama, a ako nesto dodje malo blize ima 3 jako gadne protivnapad jedinice (tenkovi i lektor). Posto postoji onaj plasticni mag kit, ima mesta za jako sarene kombinacije sto se farbanja tice.

Za pocetak, u 1000 poena bi uzeo:
2 maga (jedna kutija) - 300 poena
steam tenk - 300 poena
2 jedinice/kutije handgunnera - valjda negde 120 poena svaka
1 great cannon - 100 poena
zajedno skoro tacno 1000, plus imas da farbas od svakog po jedno...
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Empire-pocetak

Post by bojan »

BoltaFodda wrote:...
Gde je smajli koji povraca?
Realno IGRATI sa ovom vojskom je isto toliko zabavno kao i gledati farbu kako se susi (Probao).
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Empire-pocetak

Post by PeraNekron »

bojan wrote: Gde je smajli koji povraca?
Mislim da je to ovaj = :-& . Stvarno, ta lista je atak na sva cula koliko je dosadna. Mislim da je osecaj isti kada igras sa/protiv Khalide. (moje skromno misljenje, igrao sam sa Khalidom i kvadrilion poison strela po potezu.)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Empire-pocetak

Post by Baneblade »

pa ja bi gotovo sigurno neke od ovih stvari gore pomenutih uveo u nekoj kolicini u armiju.ja bih najradije pokrio sve aspekte igre i cc,i shooting i magije.e sad kako bi to u 1000pts. odprilike izgledalo?warrior prist bi mi bio must have,verovatno jedan bright wizard...
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Empire-pocetak

Post by Megabaja »

Pocni od figura koje ti se svidjaju... tako neces imati osecaj da si se prevario cak i ako ta jedinica nije najkorisnija.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Empire-pocetak

Post by Pendargon »

BoltaFodda wrote:Moja fantazija ultra mocne gunline empire armije:

arch lektor na altaru
3 maga

2 steam tenka

4 topa

koliko god handgunnera sa h. long rifleom na marksmanu stane u ostale poene

ova armija ce u osnovi da sedi na svojoj ivici stola i puca/przi magijama, a ako nesto dodje malo blize ima 3 jako gadne protivnapad jedinice (tenkovi i lektor). Posto postoji onaj plasticni mag kit, ima mesta za jako sarene kombinacije sto se farbanja tice.

Za pocetak, u 1000 poena bi uzeo:
2 maga (jedna kutija) - 300 poena
steam tenk - 300 poena
2 jedinice/kutije handgunnera - valjda negde 120 poena svaka
1 great cannon - 100 poena
zajedno skoro tacno 1000, plus imas da farbas od svakog po jedno...
I onda dodje demon, dobije da igra prvi, preleti tablu, istrpi jedan krug pucanja, potrosi sve skrolove da ti ugasi prvu magicnu fazu, pochargeuje te... good game...
fight spam with spam
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Empire-pocetak

Post by milosh »

Evo predlog za 1000 poena (napomena da je poentaža okvirna, za detalje pogledaj u imperijalnoj knjizi)

Priest sa opremom (VHS i još nešto, ili samo VHS) - 100 poena
Mag sa dva skrola - 115
10 hendganera - 80 poena (možeš da staviš šampiona sa Hochlandom još 20ak poena)
Jedna vanila konjica - oko 125 poena (ako nećeš konjicu možeš još jednu jedinicu hendganera ili bilo koju drugu core jedinicu po želji)
tenk - 300 poena
top - 100 poena
IC konjica - oko 140 poena (u njih ide priest)
I ostane ti još malo poena za sitnice koje hoćeš da staviš po svojoj volji.

Ova lista ima solidno pucanje (hendganere i top), dve jedinice koje mogu dobro da udare (IC konjica i tenk), jednu support jedinicu (vanila konjica) i zaštitu od magije (mag sa skrolovima). E sad ako baš nećeš konjicu onda ti ne preostaje ništa drugo nego da staviš još pucanja (hendganeri i topovi) ili da uzmeš neku od brojnih pešadija koje imperija nudi :) Ako nećeš tenka u 1000 poena onda možeš da ga zameniš helblasterom i to će ti otvoriti dodatne poene za neke druge stvari, ali opet sve po tvojoj volji. Mislim da si najbolji savet već dobio a to je da uzmeš prvo jedinice čiji ti se modeli dopadaju, tako nema šanse da pogrešiš.
Image
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Empire-pocetak

Post by BoltaFodda »

uf, pa demon bi trebalo da dobije bilo koga, jel da?

Po meni, lepota pomenute armije je u jedinstvenoj mogucnosti da pobijes protivnicke karaktere dok su jos u svojim jedinicama (H. long rifle, 1. magija iz lore of metal, ona iz lore of death, i naravno puno topova pa ozezi dok ne padne 1 na "look out sir"). Dosadna za igranje? Pa preskace movement fazu i prilicno izbegava cc fazu, sto skracuje igru. Ista kao Khalidina lista? Nee, u obe liste imamo (pre)jaku shooting komponentu, ali Kh. lista igra na klasicno masovno pucanje koje treba da uspanici/zbrise/ dovoljno oslabi protivnika da bi kad dodje do cca, kosturi brojno nadjacali protivnika. Kosturi vrede nesto u ccu, handgunneri ne. Plus, Kh. armija mora da se krece (prvo ka protivniku da bi ga dohvatila, zatim ka svojoj ivici da bi izvukla jos jednu fazu pucanja) dok Empire mora da stoji. Dovoljno razlika.
Usput, mnogo mi je zao sto sam propustio turnir bas zato sto nisam igrao protiv Khalida armije.

Nego da se manemo takticke analize... ontopic: Ako neces knightove, i neces ekskluzivno pucacku armiju, potrebna ti je neka cc komponenta. Imperija dobija cc na staticku rezoluciju, sto znaci centralni blok koji upija stetu (swordsmeni) i attachment ili dva koji potiru protivnicke redove. Takodje bi mogao da uzmes banner bearera sa griffon bannerom, to duplira staticku cc rezoluciju od redova (tako da imas +6 na 3 reda). Ukoliko uzimas priesta, mozes da uzmes jedinicu flagelanata ciji je glavni kvalitet unbreakable. Hm, blok swordsmena sa attachmentima, blok flagelanata, plus karakteri i pucacki deo... to bi trebalo da probije 1000 poena.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Empire-pocetak

Post by orome pancevo »

Pendargon wrote:I onda dodje demon, dobije da igra prvi, preleti tablu, istrpi jedan krug pucanja, potrosi sve skrolove da ti ugasi prvu magicnu fazu, pochargeuje te... good game...
fight spam with spam
Greisis,ne trpi ni jednu fazu pucanja jer mu zapeva sirena na uvce pa svi pohrle u svoju smrt. :lol:
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Empire-pocetak

Post by Pendargon »

Greisis,ne trpi ni jednu fazu pucanja jer mu zapeva sirena na uvce pa svi pohrle u svoju smrt. :lol:
Moze i tako...
Al je slatka smrt u zagljalju slaanesha... :-)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Empire-pocetak

Post by PeraNekron »

Dobar pocetak bi bio bataljon. Tu imas manje vise sve sto ti treba. Onda pazaris neke karaktere, poneki top, i you're good to go. A steam tenk moze da saceka. Spam armije su po defaultu dosadne (meni barem)...gomila skinkova, gomila handgunnera, gomila kosturova...Khalidu cu igrati jednom godisnje, sve mi se cini :)
Baneblade wrote:warrior prist bi mi bio must have,verovatno jedan bright wizard...
Previse igras Warhammer online ;)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Empire-pocetak

Post by Baneblade »

tenak sigurno uzimam,prelep model,flagelante bi vukao sa pristom,topovi naravno...meni bi glavni protivnici bili vampiri i high elfovi i lizardmeni.sa imperiojm zelim da izbegnem iskljucivo pucacku armiju zato sto vec imam tk-ove kojima je to glavna doktrina(bar mojima iako nisam mnogo igrao sa njima).kod imperije mi se gotovo sve figure dopadaju osim vitezova i oltara.razmisljao sam i o outriderima.

zapravo na warrior prista sam se nalozio posle introa za mark of chaos :D
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Empire-pocetak

Post by BoltaFodda »

E, ovo je jace od mene...

Psst! vampiri i lizardmeni? ona pucacka varijanta moze da odstrani vampira generala rano u igri, sto je autowin, moze da skine skink priesta sa engine of the gods. Verovatno i da uradi neku gadost protiv elfova. A i Duletov demon plan protiv iste nije tako dobar kao sto izgleda.

'zvinjavam se svima na potrosenim zivcima, morao sam.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Empire-pocetak

Post by Pendargon »

A i Duletov demon plan protiv iste nije tako dobar kao sto izgleda.
aint? 8)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Empire-pocetak

Post by PeraNekron »

BoltaFodda wrote:ona pucacka varijanta moze da odstrani vampira generala rano u igri, sto je autowin,
Zivo me zanima kako se ovo izvodi. Ovo sam ja uspeo doduse, posto sam igrao sa vampirima, pa dobio 2 keca na cast, pa opet 2 keca za miscast rezultat, sto je uzrokovalo da mom generalu eksplodira glava od uzbudjenja. Vampiri, cuvajte se sebe. :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Nindza
Posts: 212
Joined: Fri Nov 28, 2008 5:15 pm

Re: Empire-pocetak

Post by Nindza »

Ja ti predlazem da prvo odigras bar jedno 5 partija koristeci papirice i sl. umesto jedinica (ili pozajmis od nekog)
I onda ces vec i sam videti sta valja a sta ne, i sta najvishe odgovara tvom stilu igre
Lako ces ti posle da pokupujes sta ti treba. (3 puta meri, jednom seci) :wink:
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Empire-pocetak

Post by BoltaFodda »

Pendargon wrote:
A i Duletov demon plan protiv iste nije tako dobar kao sto izgleda.
aint? 8)
Saethwyr wrote:
BoltaFodda wrote:ona pucacka varijanta moze da odstrani vampira generala rano u igri, sto je autowin,
Zivo me zanima kako se ovo izvodi. Ovo sam ja uspeo doduse, posto sam igrao sa vampirima, pa dobio 2 keca na cast, pa opet 2 keca za miscast rezultat, sto je uzrokovalo da mom generalu eksplodira glava od uzbudjenja. Vampiri, cuvajte se sebe. :lol:
Uhh... ljudi, ovo nije tema za raspravu o taktici oko jedne liste, vec saveti igracu kako da zapocne svoju armiju. Ako bi da raspravljamo o taktici zapocnite novu temu, vazi? Respect za sve i 'zvinjavam se sto je temo otisla u off.
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Empire-pocetak

Post by No 1 »

Moj savet je da ni ne počinješ da skupljaš armiju ako vremenom nećeš stići do nekih 6000-7000 poena i mogućnosti da sastaviš listu kakva ti padne na pamet. Samo tako ti nikad neće biti dosadno da igraš jer svaki put možeš da izvedeš drugačiju listu. A za početak kupi ono što ti se najviše sviđa. Od pešadije za core ti preporučujem swordsmene sa milicijom kao detachment jer bez njega imperijalna pešadija nema smisla a za special greatswordse, oni su mi omiljena jedinica, stubborn i imuni na fear (od nekog karaktera u njima) sa BSB-om u 12 inči znaju da zaustave svašta dok ne dođe pomoć u vidu konjice (nju moraš da imaš) ili tenka. Doduše, to isto rade i flagelanti ali su mi ovi više cool, a uz detachment mogu i da dobiju poneku bitku. Handgunneri imaju -2 na save ali crossbowmeni imaju domet 30 inči pa treba razmisliti i o njima (ja mislim da treba uvek imati jedinicu koja može da puca u prvom krugu kada igraš prvi a košta samo 80 poena). Topovi rade ako ih ima najmanje dva. Tešku konjicu možeš da imaš kao core - 5 vitezova sa muzičarem za čuvanje krila i sl. ili kao special IC konjicu sa priestom u njima da im da mržnjum, dodaš zastavu i red, kao udarnu jedinicu. Outrideri su OK protiv armija koje nemaju puno pucanja inače ih lako odstrele jer ih obično imaš samo 5-6. Pištoljaši su OK ali se tu uvek javi problem za šta se odlučiti kod specijalnih jedinica što opet zavisi od načina na koji želiš da igraš. Od karaktera zakon je papa na papomobilu u smislu koliko košta i šta radi ali imaš i KF na zmaju koji se baš lepo bije ili generala na grifonu, koji nije baš neki baja ali je zabavan za igranje. I kapetan na pegazu sa npr. casketom, doomfire ringom, ili sword of fate-om može da bude zanimljiv. Na kraju krajeva, uzmeš generala peške i staviš ga u svoju gardu greatswordse. Imperija ustvari ima jako puno opcija za igranje pa mislim da nećeš pogrešiti ako se odlučiš za nju.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Baneblade
Posts: 401
Joined: Thu Apr 10, 2008 12:00 am
Location: Teretana

Re: Empire-pocetak

Post by Baneblade »

hvala puno,naravno da ce armija vremenom rasti,ali 1000pts za pocetak zato sto to treba i zafarbati i steci neki generalni feel za armiju.meni se sve ono sto je boltafodda predlozio dopada.mozda tih prvih 1000pts da guram u shooting pravcu a ostatak ce zauzeti cc jedinice,mozda cu cak i iskombinovati oba u 1000pts.
jako dugo sam razmisljao koju drugu armiju zelim za wh i imperija je prevagnula(dark elfovi su bili u konkurenciji).
Александар Велики је заправо српски војсковођа Александар Карановић и он је трећи српски војсковођа који је у свом походу на исток дошао до Индије. Пре њега су то учинили Нино Белов и Сербо Макаридов.
Locked

Return to “Warhammer”