Dva junaka u tudjini se bore!

Locked
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Dva junaka u tudjini se bore!

Post by Zeleni »

Kao sto naslov kaze Veliki Ota i Mali Livada idu da se bore na Chicago Grand Tournamentu krajem jula. E sad Veliki Ota vazi sumske vilenjake da se tabaju a Mali Livada izvodi svoje Vampire na debi. E sad idea moje army liste je ono sto je neki Italijan vodio na nekom Turniru, a poenta je zablokirati charge u jedinicu sa magovima i samo dizati kosturove i zombije 4x po krugu. Evo i liste:

2250 Pts - Vampire Counts Army

Unit Name ## Mv WS BS St To Wo In At Ld Sv WSv Cp Dp US Cost

Zombies 30 4 2 3 3 1 1 2 1 195
Standard; +1CR; Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally
attempts.; Always strike last, except with hellish vigour

Zombies 27 4 2 3 3 1 1 2 1 177
Standard; +1CR; Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally
attempts.; Always strike last, except with hellish vigour

Skeleton Warriors 29 4 2 2 3 3 1 2 1 3 5+ 1 325
Light Armour; Shield; +1Sv w/ handweapon in HtH; Standard; +1CR;
Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally attempts.
Skeleton Captain 1 4 2 2 3 3 1 2 2 3 5+ 1 [10]

Blood Dragon Vampire Count 1 6 9 5 5 5 3 7 5 9 0+ 5+ 1 1 2 364
Blood Dragon; Can cast spells wearing armor. Generate 1 less
power die(included in profile). Highest Ld Blood Dragon in unit
must issue challenges and accept challenges, if possible.;
General; Units w/in 12" may march.; Barding; Magic Level 2; +2
dice to casting and +1 to dispel pool. Has 2 spells.; Lance;
+2S on charge; Full Plate Armour
Red Fury +1 At [30]
Blademaster One Model in BtB loses one attack. Vampire may chose which [30]
model and which attack.
Enchanted Shield 5+ Sv; May be taken with other magic armor [10]
Ring of the Night Ward Save 5+. [30]
Nightmare 1 8/7 2 3 3 1 2 1 5 [0]

Necromancer 1 4 3 3 3 3 2 3 1 7 2 1 1 150
Magic Level 2; +2 dice to casting and +1 to dispel pool. Has 2
spells.
Book of Arkhan Power 3; Vanhel's Danse Macabre 1/magic phase. Exhaustion test: [25]
1 on D6.
Dispel Scroll Dispels one spell. One use only. [25]

Necromancer 1 4 3 3 3 3 2 3 1 7 2 1 1 140
Magic Level 2; +2 dice to casting and +1 to dispel pool. Has 2
spells.
Dispel Scroll Dispels one spell. One use only. [25]
Black Periapt Save 1 magic die between magic phases. [15]

Necromancer 1 4 3 3 3 3 2 3 1 7 2 1 1 140
Magic Level 2; +2 dice to casting and +1 to dispel pool. Has 2
spells.
Staff of Damnation Power 4; Hellish Vigour on all Undead w/in 12"; 1 use/phase; [40]
Exhaustion test: 1 on D6.

Black Knights 8 4 3 3 4 4 1 3 1 8 2+ 2 315
Barding; Lance; +2S on charge; Heavy Armour; Shield; Standard;
+1CR; Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally attempts.; Wight
Blades
Banner of Doom 5+ ward save against normal and magic missiles. [50]
Hell Knight 1 4 3 3 4 4 1 3 2 8 2+ 2 [16]
Nightmare 9 8/7 2 3 3 1 2 1 5 [0]

Fell Bats 5 1 3 3 3 2 3 2 6 1 100
Fly

Fell Bats 5 1 3 3 3 2 3 2 6 1 100
Fly

Dire Wolves 5 9 3 3 3 1 3 1 6 2 50
Fast Cavalry rules; Charge St 4

Dire Wolves 5 9 3 3 3 1 3 1 6 2 50
Fast Cavalry rules; Charge St 4

Dire Wolves 5 9 3 3 3 1 3 1 6 2 50
Fast Cavalry rules; Charge St 4

Banshee 1 6 3 3 3 2 4 2 8 1 90
Ethereal, Howl at one unit in 8" for 2D6+2-Ld wounds with no
armour save, If immune to psychology are immune to howl,
Moves/Targeted as Character


Total Army Cost: 2246

Notes:
Immune to psychology. Cause fear. Only characters and units within 12in of general can march. May
only hold as a charge reaction.
Cannot be broken, but suffer 1 extra wound for every point they lose the combat by, with no saves of
any kind.
After the general dies units and ridden monsters lose the number of wounds by which they fail a Ld
test every turn.

Casting Pool: 9
Dispel Pool: 6
Models in Army: 126

Pa bih sad zamolio za komentare i sugestije da bih stigao da kupim dodatne modele i spremim armiju.
Svaki kometnar je dobrodosao.

Mali Livada
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Iako nisam vise u WHFB vodama, zelim vam svu srecu na nadolazecem turniru. Budite civilizovani ;) naravno, potpuno podravam ideju da se ovde ostave svi moguci komentari koji vam padaju napamet.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

U toj listi, black knight-ovi su ti visak - masna jedinica sa XYZ poena koju NE MOZES da vracas. Lordu ti je MNOGO bolje da das za 30 poena da re-roll-uje to hit u prvom krugu, nego da neprijatelj ima napad manje (ko ce da prezivi blood dragon-a???)... Takodje umesto +1A ti je bolji killing blow... mnogo bolji. Mislim da u toj kombinaciji mozes da ugalvis njemu i black periapt, pa tako omogucis onom necromanceru treci skroll.... mislim da su 2 bas malo....
Dire wolf-ove uzmes vise sa champion-om, tako da matematicki zaglavis nekog baju na zmaju/grifonu/necemu.... mislim da si sa 7 komada prilicno siguran (5W u celindzu + 1 osnovni - 1 sto ti imas outnumber... znaci dobio te je za 5, sampiona ti je ubio, to je sest i ostanes na 1 vuku.... taman koliko ti treba, jer u tvom sledecem krugu stizu kosturi, zombiji... ;) )

Umseto black knightova ti ostane gomila poena.... ja licno mislim da svaka armija koja moze, treba da ima terror causera, pa bih shodno tome ubacio za tu razliku black coach i taman malo podignes one vukove, eventualno ubacis jednu-dve jedinice ghoul-ova (posto su jedini koji mogu armiji da ti kazu flee, idealni su za izvlacenje protinickih frenzy trupa.... pogotovu ako su blizu generala pa se vrate...)

Srecno ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Pa srecno na turniru!

Sto se tice liste,koliko sam ja upoznat i primetio mislim da ti se fell bat-ovi ne isplate ja bi sve te poene iskoristio za wolf-ove bice ih mnogo vise a i dalje ce moci da charguju u 2 potezu,a teze ce poginuti!
I nije me jasno zasto 8 knight-ova ja bi ih stavio 7 i sve u jednom redu pri chargu svi biju!
izbacio bi banshee i probao da nakanim poene za 2-3 spirit hosta mnogo su dobri a teh. bi mogao da ih ubaci,kad bi malo umanjio broj zombia u jednoj jedinici i izbacio banshee.
Ali u svakom slucaju puno srece!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Joco legendo - turnir je u 2000pts a ne u 2250!!!
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Taman za ove preskupe knightove. Daleko je Jul... :wink:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Cini mi se da nemas onaj predmet -1 to hit u 6 incha a to je undeadu neophodno.
Drugo, kada pravim listu za turnir uglavnom gledam sve liste koje mogu da izadju i kako bi odigrao protiv istih.
Kako ovi momci prolaze protiv nekog fajterskog haosa ili bretonije?
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Kako ovi momci prolaze protiv nekog fajterskog haosa ili bretonije?
Pa, cini mi se da umru brutalno, nazalost. Ja bih zakucao hornove konjice pravo napred, i udarao po magovima. Nakon toga, pa-pa. Ali ne moze svaka armija da radi protiv svega. Cini mi se da ovakva lista ima veliki potencijal da izmaltretira high pucanje/ magije, sto je nekako trend... Srecno u svakom slucaju momci, drzimo vam pesnice!!!
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

cursed book OBAVEZAN.
fell batovi vrlo korisni
vukovi min 7 u jedinici sa chapionom
gulovi min 1 jedinica (pozeljno 9 komata da uglavis)

po meni blood dragon je bolji da bije nego da se brani, stoga reroll i killing blow
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Post by Zeleni »

Prvo se svima puno zahvaljujem na komentarima ali se i izvinjavam jer nisam odmah shvatio da treba da ofarbam oko 100 zombija, a za to nemam vremena. Najbolja i najprakticnija solucija mi je da izvedem Otinu tabacu listu. Pa bih opet vas, entuzijaste, zamolio za komentare.

2000 Pts - Lizardmen Army

Unit Name ## Mv WS BS St To Wo In At Ld Sv WSv Cp Dp US Cost

* Saurus Oldblood 1 9 6 5/7 5 3 3 5 8 2+ 5+ 1 309
Usage Conflict; Lord. Cold Blooded. Scaly Skin (5+); General;
Units within 12" may use General's Leadership; Great Weapon; +2S
(+1 if mounted). Strikes last in HtH unless charging; Light
Armour; Tlazcotl; Immune to Psychology (except Carnosaur's Blood
Frenzy and Cold-One Stupidity).; Quetzl; +1 to Scaly Skin save.;
Mark of the Old Ones; Character can Reroll a single D6, D3 times
per game (roll at start of the game). Can cause IF or Miscast.
Glyph Necklace Bearer gains a 5+ Ward Save. [30]
Charm of the Jaguar Warrior Movement increased to 9". [20]
Shield of the Mirrored Pool +1 Armour Save, rebound spells cast at bearer or his unit on a [35]
4+. Rebound spells cannot be dispelled.

Saurus Scar-Veteran 1 4 5 5 4 2 3 4 8 0+ 1 2 170
Cold Blooded. Scaly Skin (5+); Light Armour; Itzl; Required to
mount character on a Cold One or Carnosaur.; Tepok; +1 Die to
Dispel Pool.
Enchanted Shield 5+ Sv; May be taken with other magic armor [10]
Burning Blade of Chotec -2AS, Flaming Attack [25]
Cold One 1 7 3 4 4 1 2 1 3 [0]
Cause Fear; Stupidity

Saurus Scar-Veteran 1 4 5 5/6 4 2 3 4 8 0+ 2 180
Cold Blooded. Scaly Skin (5+); Light Armour; Quetzl; +1 to
Scaly Skin save.; Itzl; Required to mount character on a Cold
One or Carnosaur.
The Maiming Shield +1 Armour Save, +1 Attack at base Strength (counts as magical) [30]
Sword of Might +1St [20]
Cold One 1 7 3 4 4 1 2 1 3 [0]
Cause Fear; Stupidity

Saurus Scar-Veteran 1 4 5 5 4 2 3 4 8 4+ 1 1 170
Cold Blooded. Scaly Skin (5+); Battle Standard; Units w/in 12"
may re-roll break tests; Quetzl; +1 to Scaly Skin save.; Tepok;
+1 Die to Dispel Pool.
Sword of Hornet Always Strike First [25]

Skink Skirmishers 10 6 2 3 3 2 1 4 1 5 1 70
Cold Blooded, Aquatic, Skirmishers, Poisoned missile attacks.;
Scout; The model has the Scout special rule.; Blowpipe; 12"
Range, S3, 2x Multiple Shot, Poisoned.

Skink Skirmishers 12 6 2 3 3 2 1 4 1 5 6+ 1 84
Cold Blooded, Aquatic, Skirmishers, Poisoned missile attacks.;
Scout; The model has the Scout special rule.; Javelin; Poisoned
Shot. Range 8". Strength as user. No movement or range
penalties.; Shield; +1Sv w/ handweapon in HtH

Skink Skirmishers 12 6 2 3 3 2 1 4 1 5 6+ 1 72
Cold Blooded, Aquatic, Skirmishers, Poisoned missile attacks.;
Javelin; Poisoned Shot. Range 8". Strength as user. No movement
or range penalties.; Shield; +1Sv w/ handweapon in HtH

Saurus Warriors 23 4 3 4 4 1 1 2 8 4+ 1 336
Cold Blooded, Scaly Skin (6+), Predatory Fighters (only get 1
attack with spears from the second rank).; Shield; +1Sv w/
handweapon in HtH; Musician; +1CR if tied; +1 Ld in rally
attempts.; Quetzl; +1 to Scaly Skin save.
Champion 1 4 3 4 4 1 1 3 8 4+ 1 [12]

Salamander Hunting Packs 3 6 3 3 5 4 3 4 2 5 5+ 3 195
Cold Blooded, Aquatic, Scaly Skin (5+), Skirmishers, Controlled
Creature, Cause Fear;Spout Flames (15" range, 1 Artillery die
per salamander = # hits, S3 -1save, may move and shoot but may
not stand and shoot, Misfire result = D3 skinks die)
Skink Handlers 9 6 2 3 3 2 1 4 1 5 1 [0]

Salamander Hunting Packs 3 6 3 3 5 4 3 4 2 5 5+ 3 195
Cold Blooded, Aquatic, Scaly Skin (5+), Skirmishers, Controlled
Creature, Cause Fear;Spout Flames (15" range, 1 Artillery die
per salamander = # hits, S3 -1save, may move and shoot but may
not stand and shoot, Misfire result = D3 skinks die)
Skink Handlers 9 6 2 3 3 2 1 4 1 5 1 [0]

Terradons 3 2 3 3 4 3 2 4 3 5 6+ 1 105
Cold Blooded, Flyers, Hit-and-Run Attack, Poisoned missile
attacks.; Javelin; Poisoned Shot. Range 8". Strength as user.
No movement or range penalties.

Terradons 3 2 3 3 4 3 2 4 3 5 6+ 1 105
Cold Blooded, Flyers, Hit-and-Run Attack, Poisoned missile
attacks.; Javelin; Poisoned Shot. Range 8". Strength as user.
No movement or range penalties.


Puno Hvala,

Livada Mladji
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Uh... los izbor magicnih predmeta...

Lordu daj ono da ima 4+ ward od snage 5+... sve sto ima snagu manju od 5 ionako ne moze da ga povredi jer ima dobar save i re-roll-ove na njega (old ones mark). Ako se ne varam mozes da mu uglavis i bane head u toj kombinaciji...

BSB obavezno daj onaj banner da mozes da ides dodatnih d6" u magic fazi... ta jedinica onda dobija neku ulogu ;).

Ne vidim sta ce ti sva 4 karaktera koja biju??? Pritom mislim da bi bilo pozeljno imati barem tog jednog maga sa 2 skroll-a... da barem nesto mozes da sklonis sa sebe... npr kasandoru koja ako ti padne ode cela armija ;)... zadrzi onog sa magic shieldom i sword of might samo mu umesto Itzl stavi Tepok.

Zasto stavljas karaktere na cold one-ove kada nemas cold one jedinicu? Ako idu u nekoj jedinici, mogu da zaglupe celu jedinicu time, ako idu sami umru od promaje... ne zaboravi da ne mozes vise da se krijes u 5" od jedinice.

Jedin scouti su ti dosta... za razliku podigni jedinice na 13 komada... tako treba da ti ubiju jednog vise da bi bacao paniku.

Mislim da se neces proslaviti sa ovom listom, ali ako si vec izabarao da igraas na taj nacin, uzi barem 2 jedinice saurusa... bez blessinga. Ovako ce ti svo pucanje ici u tu jednu jedinicu i kad je ociste mrtav si. Izbaci nesto iz liste (salamandere ili teradone), i skini blesing toj jedinici i za tu razliku bi trebao da mozes da uglavis 2 jedinice saurusa od po 20. Eventualno skini po nekog skinka ako zafali....

edit: sad sam tek primetio da nemas spear kod saurusa... to ti je must have sa njima...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Proslavice se sa listom ukoliko je spreman da rizikuje!! :D Ovo je moja modifikovana lista kojom sam bio drugi tu na turniru.
Slazem se za Ward na lordu i bane head!!
Ne vidim sta ce ti sva 4 karaktera koja biju??
Pa da biju!! Nema jedinice koja je izdrazala juris ova tri karaktera - oni mu donose poene (tipa ulete u zle haotike chosen-i sa lordom i ostalim zlom, grailovi, big uns-i itd itd),
BSB obavezno daj onaj banner da mozes da ides dodatnih d6" u magic fazi... ta jedinica onda dobija neku ulogu Wink
Ta zastava nije losa, ali je nikada nece upotrebiti jer je svi ocekuju, tako da je mnogo bolje da toga zastavnika koliko toliko stiti macem koji kaze - uvek bijem prvi (meni je radilo).
Pritom mislim da bi bilo pozeljno imati barem tog jednog maga sa 2 skroll-a...

Mag sa 2 skrola ne moze nista protiv totalke - lik protiv mene na pomenutom turniru 4 puta setao Gork's (Mork's) Warpath po meni, sa sve rirolovima da ih produzi - pa sam opet igrao nereseno sa njim. Ah da sva 4 puta je dobio totalku.

Zasto stavljas karaktere na cold one-ove kada nemas cold one jedinicu?
Da u 2 krugu brejkuju protivniku najjacu jedinicu!! I uzmu brdo poena.
umru od promaje
U praksi su mi umrli u 2 slucaja - od pomenutih warpath-a i loterna sa dovoljno boltera!! Sve ostalo ih nije tangiralo.
Eh da, kako T4 i 0+ save umire od promaje??? 8O
ne zaboravi da ne mozes vise da se krijes u 5" od jedinice.
Ja ih nikada nisam ni krio - jer su mi jedini na konjickim postoljima!!
Jedin scouti su ti dosta... za razliku podigni jedinice na 13 komada... tako treba da ti ubiju jednog vise da bi bacao paniku.
Visak poena - visak skauta.
Ovako ce ti svo pucanje ici u tu jednu jedinicu i kad je ociste mrtav si.
Kako to?? Ako ne bude igrao kao pacer jedino ce eventualno brze stvari (konjice i letaci) plus nesto na brdu/velika meta moci da pucaju po njemu u drugom krugu (masine na brdu vec u prvom).

Evo objasnjena:
Skinkovi ginu, sve ide iza 34 skink skirmisera - samo ono sto vidi preko puca eventualno po jedinici sa T4 i Sv4?!?!! Neka im je sretno pucanje...
sad sam tek primetio da nemas spear kod saurusa... to ti je must have sa njima...
Kakva crna koplja T4 i 3+ je majka pitaj teske konjiice sa str5 i Haos vitezove ( parafraziram:"... i kazes spasavas se na 5+???" - Mixajlo nakon sto me je drmnuo sa dve kocije u front i naneo mi oko 8 rana snage 5 (11 pogodaka), ja spasio oko 5 ako me secanje sluzi.)

Ja na ovu moju listu imam neke druge zamerke - naime nema vise 4 postolja super swarmova (sada beskorisni, plus igra se u 2000 poena) sto mnoooogo otezava lov na zmajeve. Druga zamerka je sto listu uzima da igra igrac koji je nije sam osmislio - sto samim tim dovodi u pitanje kakvu ideju on ima - kako igrati sa ovom listom. To na dalje povlaci pitanje kako ce on reagovati u gustim situacijama, hoce li se uspaniciti ili ce tvrdoglavo da se drzi plana (to je ono sto je prelomilo meni da izvucem nereseno protiv poljaka sa silnim totalkama i protiv Bojana iz zagreba koji mi pobi cetvrtinu ili cak trecinu armije u 0tom krugu).
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ma ulete ako prodju stupidity... nista sto je stupid nije dobro...

Za zastavu se slazem da je ocekivana... sa druge strane, to znaci da ces pruziti sebi malo mesta za manevrisanje, i da nece moci neko da te oblece...

Pazi da imas 4 totalke je bas ono preterano... ako gledas neke proseke ta 2 skrola ce te spasiti od dosta stvari...

Karakteri na cold one koji izadju iz jedinice su mrtvi ;)... svi imaju neke boltere, topove, nesto... a imas samo 2 wounda, sto znaci da imas pravo samo na 1 lose bacanje ;)... sa drugim si vec mrtav.

Tako sto kad ti skloni par skinkova, a njih sklanja lako zbog T2 (istina, teze pogadja), otvorio je sebi putanju da puca na ono iza... i onda sve ide po tome...

Sa kopljima mozes da biras kako bijes, bez njih ne mozes ;)... Istina, to je dodatnih 50 poena cini mi se...

Kao sto i sam kazes, bez one zastave, zmaj ti komotno oblece tu masnu jedinicu i ubija je polako (usled nedostatka swarmova), sta protiv gunline-a? Jedan tenk mozda i skines... drugi ce stici do masnih saurusa (plus ce stici i 4 topa, narafski)... lista ima dosta rupa... otprilike ocenio bih je negde kao masakr-masakr listu (ili ces dobiti sa masakrom ili izgubiti) sto ne znam da li je dobro za turnire...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

ja moram da se slozim za dzonvejnom, lista sa swarmom iz prethodne edicije je jaka, bez njih ne valja jer apsolutno nemas nista sto moze da zaustavi lorda na zmaju koji oblece jedinicu ili bilo sta drugo sto to isto radi.
Ne svidja mi se ideja da heroji ne vide 360 stepeni, jer opet u nedostatku swarma niko ne moze da spreci nekog da oblece tog heroja i polako ga napucava, plus stupidity koji se doduse tesko pada na tri kockice ali opet.
mislim da baner za +pomeranje nije potreban u ovoj varijanti, bolje i da bsb bije.
Sto se magije tice, ne znam sta da kazem. Mislim da se ja pitam da bi stavio 2 dispella, ali ovo je cisto nagadjanje, ipak je Ota sa tom listom iskusniji.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

potpuno se slazem s Otom u svemu!
Jedino sto Zeleni NIJE Ota pa ce da nastrada ko samo tako!!! :lol:
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Post by Zeleni »

Meni je neverovatno zanimljiva ova lista. Citav zivot sam igrao sa 13 PD sa DE. Sad je cenim vreme da se malo i pobije. 4 Karaktera u Kornovu konjicu je nesto najjace sto moze da se desi.
Ako pak padne jedan stupidity, nema veze tu su jos 3. Ako padne i drugi, ovu dvojcu koja su sigla ce da prosere i eto! Ne idem da osvojim turnir idem da se igram i ova mi se lista svidja. Imacu mesec i po da je testiram ovde na Floridi pa cu da pravim modifikacije. Pre sam turnir cu biti koucovan od samog Ote, pa sta uradim uradim.
Tako da nastavite sa predlozima i manjim modifikacijama.
Ja recimo izuzetno postujem vas iskusne igrace ali i dalje cenim da praksa cini sve. Recimo Jogi (koji mi je cisto primer nista licno) koji ovo igra koliko ja imam godina kaze "Brate sto imam dominatrix armiju Undeadova sa samo -2 za turnir u Hrvatskoj." Doso turnir, Nikola nije tesitiro armiju i shvatio na samom turniru da mu svormovi nista ne znace i zato je gadno proso.

Jos jednom hvala na svemu.

Livada mladji
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

erhm, penal je bio -1 :D , ali da, swarmovi su veliki previd sa moje strane bili tada
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

ma ja lepo da ti kazem, uzmes neku razbijacku listu klase Dandarevski, krenes ko covek da deres, i nemas mnogo briga... zmaj i dva batinasa iz cinca i zvekete, zvekete...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Kada bih ja skupljao armiju u tom pravcu evo kako bih sastavio:

2000 Pts - Lizardmen Roster - Unnamed

Saurus Oldblood (1#, 309 Pts)
1 ~[(^One or more selected options present a potential usage conflict]×~[(#]Saurus Oldblood @ 309 Pts
General; Hand Weapon; Great Weapon; Light Armor; Blessed Mark of the Old Ones; Blessed Spawning of Quetzl; Blessed Spawning of Tlazcotl; Immune to Psychology; Scaly Skin
1 Shield of the Mirrored Pool @ [35] Pts
1 Aura of Quetzl @ [30] Pts
1 Charm of the Jaguar Warrior @ [20] Pts

Saurus Scar-Veteran (1#, 179 Pts)
1 Saurus Scar-Veteran @ 179 Pts
Hand Weapon; Light Armor; Shield; Blessed Spawning of Sotek; Blessed Spawning of Tepok; Scaly Skin
1 Scimitar of the Sun Resplendent @ [50] Pts

Saurus Scar-Veteran (1#, 187 Pts)
1 Saurus Scar-Veteran (Battle Standard Bearer) @ 187 Pts
Hand Weapon; Light Armor; Battle Standard Bearer; Blessed Spawning of Quetzl; Blessed Spawning of Tepok; Scaly Skin
1 Huanchi's Blessed Totem @ [40] Pts

Skink Priest (1#, 115 Pts)
1 Skink Priest @ 115 Pts
Hand Weapon; Aquatic
1 Dispel Scroll @ [25] Pts
1 Dispel Scroll @ [25] Pts

Skink Skirmishers (10#, 60 Pts)
10 Skink Skirmishers @ 60 Pts
Hand Weapon; Blowpipe; Aquatic; Skirmishers

Skink Skirmishers (11#, 77 Pts)
11 Skink Skirmishers @ 77 Pts
Scouts; Hand Weapon; Blowpipe; Aquatic; Skirmishers

Skink Skirmishers (10#, 60 Pts)
10 Skink Skirmishers @ 60 Pts
Hand Weapon; Blowpipe; Aquatic; Skirmishers

Terradons (3#, 105 Pts)
3 Terradon & Rider @ 105 Pts
Hand Weapon; Javelin; Flyer

Stegadon (6#, 235 Pts)
1 Stegadon @ 235 Pts
Giant Bow; Causes Terror; Immune to Panic; Large Target; Scaly Skin; Stubborn
5 Skink Crew @ [0] Pts
Hand Weapon; Javelin; Aquatic; Skirmishers

Salamander (12#, 195 Pts)
3 Salamander @ 195 Pts
Causes Fear; Scaly Skin; Skirmishers
9 Skink Handlers @ [0] Pts
Hand Weapon; Aquatic; Skirmishers

Krogixor (3#, 174 Pts)
3 Kroxigor @ 174 Pts
Great Weapon; Aquatic; Causes Fear; Scaly Skin

Saurus Warriors (18#, 302 Pts)
17 Saurus Warriors @ 302 Pts
Musician Mus; Standard Bearer Std; Hand Weapon; Spear; Shield; Blessed Spawning of Tlazcotl; Immune to Psychology; Scaly Skin
1 Spawning Champion @ [26] Pts
Hand Weapon; Spear; Shield

Total Roster Cost: 1998

Created with Army Builder
Copyright (c) 1997-2006 Lone Wolf Development, Inc. All rights reserved.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

bez one zastave, zmaj ti komotno oblece tu masnu jedinicu i ubija je polako
Na ovo sam mislio kada sam napisao:
listu uzima da igra igrac koji je nije sam osmislio - sto samim tim dovodi u pitanje kakvu ideju on ima - kako igrati sa ovom listom.
Ovo sto si mi ti rekao za zmaja je i przenje je bas to!! Kakve veze ime da li ce zmaj u 6 krugu ubiti 20 saurusa (njemu ostanu jos 4), ili ce ubiti citavi jedinicu u 5tom krugu??? Ta jedinica+karakter oko 500 poena, ako ga je mnoogo islo i on sprzio jedinicu - super u 6 krugova je dobio 500pts i izgubio oko 1500pts plus cetvrtine itd!!! Ne sme da gacardzuje da se ne bi zaglavio cak i ako on ima samo 2 saurusa - sampion primi 5 rana Joca izgubio sa -4 - veruj mi na -4 CB sa re-rollom se prolazi. A kada/ako se zaglavi dolazi Lord Otajotl licno ubija lorda a siluje zmaja (ili obrnuto) :D
Lista bez Swarmova jeste hendikepirana rekao bih opako, ali pod jedan ovde se nisam nagledao zmajeva niti tenkova. Ali jesam video nalozene cak i matore likove sa Demoncugama.

Gun Line-ovi postoje, ali posle dva paketa salamandera nece ostati ni gun-a ni linije, a sto prezivi pojesce salamanderi u dva kruga.
Jedino sto moze da ga brine jeste sve vise WE spirit listi koje jurcaju sa trimenima (jedan naravno ancient).


Inace tvoja lista je turnirski vec dokazana (mislim da je lik u Engleskoj dominirao njome i zvao ju je "od svega po jedno" sugerisuci na kompoziciju). Mada ja licno nisam veliki fan kroksigora - razocarali me svaki put!!
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ma pazi, ja sam uvek imao neke cudne liste ;)... po mom misljenju lizardi mozda imaju najvecu mogucnost kastomizacije, sto definitivno treba iskoristiti....

A za lorda na zmaju nisam bas siguran da ce mu trebati 5 krugova da skine tu jedinicu... mislim kada nemas bas ni jedan skrol, a on re roll-uje magije svo vreme....

edit: istina, ipak, liste treba kastomizovati prema onome sto ce se pojavljivati na turniru... to je najbolja sansa....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Dzon Vejn wrote:A za lorda na zmaju nisam bas siguran da ce mu trebati 5 krugova da skine tu jedinicu... mislim kada nemas bas ni jedan skrol, a on re roll-uje magije svo vreme....
Nisam zlomaneran. Kaze se "sve vreme". Izvnini na upadici... :wink:
User avatar
Livada Ivan
Posts: 14
Joined: Wed Mar 13, 2002 11:56 pm
Location: Beograd

Post by Livada Ivan »

I ....

Dva junaka sta bi?

Udje li jedan bar u prvih 50?
"Ko radi vredi"
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Ja nisam hteo da pisem pre nego sto vidim svoj plasman, ali kako se ne zna kada ce ga ovi iz GWa okaciti na net, ja cu opisati sta smo uradili na "bojnom polju/tabli" :D

Odmah da napisem da sam imao svih 5 pobeda:2masakra, 2 solid-a/major-a i jedan minor, e ovako je to islo:

Prva partija protiv orka - 4 jedinice oraka (po 30 kom) 2 obicnih i po jedni Black Orci i Big'uns. 4 karaktera svi za tiucu, a od njih Lord na Vivernu i za kraj 2 katapulta.
Odmah pocetak i sreca me pogleda jedan katapult eksplodira a drugi iako lik ima iskusno nisanjenje previse sketeruje. Da ne duzim pricu - presudan momenat u bitci je bio njegov napad vivernom na moga alterLorda. Ja mu zgazim viverna i zarolam ga ko tepih sa leve strane na desnu u tri kruga gotova partija mnogo hiljada naspram stotinak za mene.

Druga partija - prijateljski haos - MARODERI - nema se tu sta reci osim dve kocije sve ostalo su bili maroderi koji nisu imali ni sportsku sansu protiv mojih elfova na steroidima. Kraj za sat vremena i ponovo totalna dominacija mojih elfova (khm khm Trimena i karaktera).

Treca partija dolazi mi lik koji je uzeo BEST GENERAL u Las Vegasu pre nekoliko meseci (na ovom turniru je zavrsio drugi u sveukupnom zbiru poena).
Prelepa Haos Undivided armija sa SAMO 1 (JEDNIM) karakterom u kociji. Znaci mnogo jedinica svega i svacega od obicnih do chosen vitezova, preko demoneta obe vrste kucica sponova i kocija. Ah da i 4 zla dragon ogra. Tu nije pocelo kako treba. Ulecu 4 dragon ogra i olupaju mi jednoh trimena (u krugu 4 rane), odmah do chosen-i ulecu u drugog trimena a po ostatku table kocije i zli demoski kucici maltretiraju moje driade.
Naravno chosen-i golicaju mog trimena intezivno i dobijaju dva od tri moja karaktera u front pored trimena - konacni ishod se opisuje kao njegovo zbunjen pogled sa nevericom i pitanjem, a kako to da trebam da spasim xy rana?? Naravno nije uspeo da ih spase - choseni beze a jedan od mojih karaktera ih stize.
Drugi karater i treci plus trimen ulecu u 4 dragon ogra koji su dovrsili moje nesretno drvo i tu mi proradi zglob -
14 napada - svi pogode 13 rana !!!!!!!!!!!!
:lol: :!:
Obrisah dragon ogrove kao da ih nije ni bilo - covek pocrvene u momentu od muke!! Do kraja maltretiranje onoga sto mu je ostalo na tabli - i na kraju on ostaje samo sa lordom i 1 kocijom - Solid za mene.
I tako ja krajnje uspesno zavrsim prvi dan takmicenja - Joca je tada imao 2 pobede i poraz - sve masakrima.

Drugi dan i pocinjem protiv imperije (lik bio najbolji general na adeptikonu ove godine). E ovo je vec bila neprijatna lista - Papa u kolima, tenak, top, hellblaster, 10 vitezova jedinica swordmena sa standard bearer-om flagelanti pistpoljasi i par jedinica puskasa. Pocelo je dobro po mene - odstreljijem mu konjicama jedinicu puskasa oni beze i top pored njih puca paniku i bezi sa table - HODa mu ubije sve osim 1 clana posade hellblastera. Idem dalje i polaku mu ubijam sve sto mi padne pod ruku - on mi ulece u trimena tenkom i nanosi mu 3 rane a zauzvrat dobija 2 ili 3. I tu uletese 2 moja karaktera 13 napada snage 6 (karakteri i trimen) i on nema vise tenak. Olupam mu ja tu jos i konjiicu za iste pare.
Na drugoj strani on vec polaku ubija papom moje mucene driade i wardancer-e. Ah, da usput prolazi neke ward save-ove od KBa. I u mome predposlednjem krugu ja pravim gresku - umesto bekstva i cuvanja ili masakra ili solida ja se olakomim i uletim u njegovu pesadiju sa 2 karaktera i trimenom. Nanosim mnogo rana ali on prolazi lidersip na 4 ili 3. I u njegovom poslednjem krugu papa i njegov autic mi ubijaju 2 karaktera. i Tako samo minor za mene.

Ostaje mi poslednja bitka protiv - opet haotika sa JEDNIM karakterom i to Kornova lista sve konjice (4 ili 5), demon princ kucici dve kocije i dzin.
Ovde njegovog demon princa ulupaju moji WarDencer-i trimeni i karakteri mu olese sve ostalo a jedam moj heroj mu upuca dzina i umre od pada istog!!! Epilog: Major za mene.

Tako da sam nakon 5 partija bio drugi sa 87 poena (prvi je patuljak sa mislim 91 poenom ili 93 poena).

Ali posto je moje farbanje na zaista niskom nivou poredeci ga sa nekoliko igraca (da budem iskren vecinom igraca) na turniru ni sam ne znam koji sam na konacnoj listo - samo znam da nisam u prva tri!!!

Joca je toga dana imao jos jedan masakr u svoju korist i neresenu partiju tako da je zavrsio sa 70 poena!!

Evo za kraj i moje liste:

2000 Pts - Wood Elves Army

## Mv WS BS St To Wo In At Ld Sv WSv Cp Dp US Cost

Spellsinger General; Units within 12" may use General's Leadership; Magic
Level 1; +1 dice to casting and dispel pool. Has 1 spell.; Lore
of Athel Loren; Longbow; 30", St3 hit
Dispel Scroll Dispels one spell. One use only. [25]
Dispel Scroll Dispels one spell. One use only. [25]

* Alter Noble Great Weapon; +2S; Light Armour; Shield; Helm of the Hunt [20], Hail of Doom Arrow [30]

* Alter Noble 151
Great Weapon; +2S; Light Armour; Amber Pendant [35]; Enchanted Shield [10]

* Alter Highborn 262
Great Weapon; Light Armour; Shield; Stone of the Crystal Mere [30]
Annoyance of Netlings [25]; Gwytherc's Horn [15]

Dryads 96
Dryads 96
Dryads 96

Glade Riders 120
Glade Riders 129 Musician;

Wardancers 165
Musician; Bladesinger

Treeman 285
Treeman 285
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Cekaj, Oto ako sam ja dobro razumeo ti si bio drugi general tamo? (Svaka cast obojci u svakom slucaju)....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Da bas tako - bio sam drugi po poenima iz bitaka - ko zna koji u ukupnom plasmanu.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

(By popular demand :) ) Dragi ucesnici, gde bi mogli da vidimo konacne tabele tog turnira? Iskreno me zanima i koliko poena su durgi osvojili i koliko poena se davalo na sportmanship i painting. A i neke slike ne bi bile na odmet.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Подржавам иницијативу!
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Stvarno bi bilo lepo da vidimo :P
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Pa da vam cestitam svaka cast!!!!

Ota mogao si da se uozbiljis i uzmes i prvo mesto :twisted:
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Upravo su izasli rezultati sa turnira tako da evo ga link:

http://gt.us.games-workshop.com/2007/to ... esults.htm
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Vidim ja i mali Livada krenuo da pere tamo.... Ekstra ste se plasirali, nego mi je cudno to farbanje? Wood elfove ti nisam video, a nesto se ne secam da su tvoji lizazrdi bili posebno losi??? Posto su dobili samo 10 od 30 poena...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Ma opet nas miniraju zato sto smo Srbi :-$ masoni,templari,mormoni,jevreji,siptarski lobi,CIA snajka CIA :wink:
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

Kurve, licimuri, pederi, demoni, jajare... 8)
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Pokrase nas za farbanje. Po njihovom sajtu - ukoliko se figura ofarba samo u osnovne boje dobija se 5-15 poena, ukoliko ima drybrush, teksturu na postoljima itd 20 - 25 i ukoliko ima "ekstra rad" 35-45.

E sada Lizardi su se ostetili u transportu, tako da za njih 10 poena je OK (nekima od njih se video metal jer se boja oljustila), ali mene pokradose strasno za WE. Ja sam mislio da cu imati barem 25 poena, jer sa istim figurama na adeptikonu ove godine sam imao 28 poena od 30 ili 35 mogucih ( farbanje takodje ocenjuju sudije, a ne igraci i takodj sudije su zaposleni u GWu) !!
Kao sto se vidi po tabeli, ja bih sa tih 10 ekstra poena bio treci u sveukupnom zbiru. Ali ne, treci je morao ocigledno da bude lik koji radi za njih (radi u FW-u koliko sam cuo na turniru).

Tako da koliko vidim najsigurnija stvar na ovim turnirima jeste ici na uzimanje BEST GENERAL titule - za sve ostale mozes samo da se nadas, jer je van sfere tvojeg uticaja.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Ota wrote:...Ali ne, treci je morao ocigledno da bude lik koji radi za njih (radi u FW-u koliko sam cuo na turniru)...
Timothy Walker, sa imperijom? Loshe si cuo... Covek je arhitekta, postuje na http://www.warhammer-empire.com pod userom The Village Idiot...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Post by Ota »

Siguran sam da si u pravu. Ja sam to cuo od drugoplasiranog haotika (igrao sam protiv njega trecu partiju), samo on to nije tako jasno rekao =- tako da je to moj previd. Pomenuo je da su oni redovni na turnirima i da se kolju ko ce biti prvi na kraju godine. A zatim je rekao nekom trecem liku da rade za FW ali nije precizirao ko su to "oni" tako da sam ja automatski pomislio da se tu radi i o Timotiju. :D
Sta ces vole ljudi da se igraju.

U svakom slucaju htedoh da napisem da je bilo odlicno. Tokom citavog turnira nisam ni jedanputa pogledao knjigu sa pravilima - sve je teklo glatko.
Cak sam prijatno iznenadjen i sa brojem poena koje sam dobio na sport. s'obzirom da mi je lista bila klasicni hero-hamer u najgoroj varijanti (karakteri trimeni i poneki elf).
Ljudi su takodje bili ekstremno prijatni, kao sto rekoh bilo je SUPER i polako se spremam za Novembar i Baltimor (ovoga puta sa prijateljskim Tomb Kingovima). :D
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by kgkid »

Cestitam obojici!!! Drugi general na GT! Svaka cast.

Osmo i osamnaesto (ili bese sedamnaesto) mesto na GT, od 77 igraca, to je vec velika stvar! A pocelo je pitanjem da li ste u prvih pedeset :lol:

Puno srece u Baltimoru!
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Браво!
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
Locked

Return to “Warhammer”