Utisci sa HS turnira 21.maja

Locked
User avatar
cpu088
Posts: 215
Joined: Sat Dec 04, 2004 12:32 am
Location: KG

Utisci sa HS turnira 21.maja

Post by cpu088 »

Turnir je igran u 2000pts, sto je vecini igraca bila novost - neki su se zalili, ali verujem da je svima bilo zanimljivo da pakuju nove liste.
A sad, moje partije:
I partija vs Beta
Betina Imperija je sadrzala 3 topa, 3 DoW ogra, 5 pistoliera, 10 handgunera, steam tank, dve jedinice od 5 i 8 vitezova, blago neunistivog generala (imun na psy, 0+ AS, 4+ WS...), i 3 l2 mage-a, uglavnom Heavens (Second Sign). Mage-evi su nosili gomilu scrollova i Rod of Power.
Bio je to moj prvi susret sa Imperijom - vrlo cenim Steam Tank i Rod of Power! Nakon sto mu je top eksplodirao u prvom pucanju, a ostalima ispromasivao sve zivo (u svim krugovima), partija se nakon X sati i 3.5 kruga zavrsila Draw-om.
II partija vs Pendargon
Pendargovanova Chaos undivided mortal je imala lorda na zmaju, dva bray shaman-a (scroll caddy), 5 undivided chosena, 5 khornate knight-ova, 5 kucica, 8 furija, 4 screamer-a, 3 dragon ogra i kociju. Fantasticno iskonvertovana (gomila zenskih modela lol, furije su daemonete sa krilima) i ofarbana vojska, i tough as nails.
Izgubio sam masakrom, preziveo mi je samo general.
III partija vs Vukasin
Definitivno najbolja partija na turniru! Uzivao sam u svakom trenutku! Sve pohvale Vukasinu - najprijatniji igrac koga sam sreo! Njegova imperija je imala za temu Ratove Zvezda - 3 topa i hellblaster, 10 belih "a la" storm troupers handgunnera, steam tank u fazonu imperijalnog Walker-a, 5 pistolier-a, 5 i 8 teskih konjanika, l4 mage general na pegazu (sa kasno otkrivenim Van Holstmanom :(( ), i 3 l2 mage-ice na konjima.
Artiljerija mu se, srecom po mene, nije nesto pokazala, a moji heroji su HEROJSKI cucali iza sume sve dok i poslednji komad artiljerije nije bio izbacen - citaj: do samog kraja partije. Stupid me... Bringere sam krajnje glupo poklonio, ali zahvaljujuci njegovom roll-anju, oni zamalo da se isplate - zamalo... Sve u svemu, izuzetno prijatna partija u kojoj sam mnogo naucio, i svakako protivnik sa kim bih uvek igrao!
Izgubio minor-om.
I tako, to vam je izvestaj noob-a koji je zavrsio 14. Prvi turnir je ispunio sva ocekivanja, jedino je milo malo dokono sto je bilo 9 haosa, od toga 6 Tzeentch. Pa posle ko sme da kaze da Storm of Chaos nije uspeo?! Ipak sam se ponadao da cu uspeti da vidim (i isprobam) vise razlicitih armija (sto u KG-u jos uvek nije moguce, ali radi se na tome lol).
Sto se ostatka turnira tice Nenad Nikolic (Mortal chaos) je uzeo prvo mesto (u finalnoj partiji je igrao protiv Goblina punog war machina cija je posada bila u fazonu Strumfova! Cak je imao i Strumfetu sa buketom cveca u ruci! Drugo mesto je pripalo Pendargonu. Za ostale vec nisam siguran. Darko (kgkid) je zavrsio 13-ti, sve u svemu, Kragujevac je uzeo 13-to i 14-to mesto.
'Well we are wizards,' said Ridcully. 'We're supposed to meddle with things we don't understand. If we hung around waitin' till we understood things we'd never get anything done.'
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Neni je izveo beastmen(tzeench i nije slucajno malo slovo za tog vusi boga) armiju a 3.Kirgan ili ti ubica kepaja sa 2600pts. :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Post by lord warrior »

I da malo ilustrujemo, kao i da pokazemo da je Mind Uploader odlican fotograf: :wink:

Image

Image

Image

Image
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by kgkid »

Kirgan wrote:Neni je izveo beastmen(tzeench i nije slucajno malo slovo za tog vusi boga) armiju a 3.Kirgan ili ti ubica kepaja sa 2600pts. :twisted:
kirgane, ti si moj idol!!! Ubio si patrljke koji su prvi put bili na turniru :o 8O :?

Znas formular za book of grudges? Dugujem ti polovinu:
Curses to you!
You've been presented with this document as proof that you have been entered into Throng Skarrenruff Book of grudges...

:lol:

Sto se tice turnira moram reci da su mi protivnici bili ok. prosao sam bolje nego sto sam ocekivao, izvukao Solid protiv Haosa, nije lose... Da nije bilo onog terror testa 6+6 u 6 krugu protiv Nikole Nikolica /valjda zbog ovakvih cifara ljudi i igraju haos?/ bio bih dva mesta vise...

Zadovoljan sam generalno, mada mi se neke pojave na turniru nisu dopale:
Neki igraci se jednostavno ne igraju... Mislim svi su dosli da uzmu neki poen, ali su to samo poeni, zar ne? Drugo, primetio sam da neki iskusni igraci, da ih ne imenujem, nisu protiv mene igrali, svesno pokusavaju da nas neiskusne "izvacare" za pravila. To je ruzno... :(

:?: Da li je ikako moguce uz moje ime (Darko Stojanovic) dodati kgkid tamo na listi? Mislim, to mi je oficijelni nadimak?
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa tuzna je istina da svako pokusava da izvacari na pravilima ja sam to doziveo vise puta tako da se neki put pitam zasto igram ali to nije tema ovog posta mada je patuljak kad se sve sabere bio dobar za 1. put :twisted:
A sto se tice straha od patuljaka evo zamalo da se uplasim :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Locked

Return to “Warhammer”