Wood Elves starter

Locked
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Wood Elves starter

Post by PeraNekron »

Hteo bih da u skorijoj buducnosti pocnem da igram sa Wood Elves. Uvek su mi bili cool,i hteo bih da ih skupljam. Ali imam sitan problem. Ne znam odakle da pocnem! Razmisljao sam da uzmem batallion i jednog heroja,ali posto sam video da heroj ima jedno 5 razlicitih oblika,nisam imao predstavu kojeg bih. Iskreno,voleo bih da je heroj melee orijentisan,a trupe flexibilne (range,CC,skirmish,screening itd.) Imate li neku predstavu kako bi mogla da izgleda jedna zanimljiva i efektivna armija?Hvala unapred:)
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Za pocetak bataljon ti je sve sto ti je potrebno, dok ofarbas i naucis osnove igranja 50 puta ces promeniti viziju svoje armije. War denseri i trimeni su odlicna kuppvina,
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Trimenu su ti otprilike must have... racunaj da ces 100% imati barem jednog.

Strelci su takodje jako dobri, tako da i njih racunaj barem 20.

Maga ces sigurno imati barem jednog (mada ja vise volim magic liste, te bi u mom slucaju to bilo verovatno 3 ili 4).

Heroja nemoj da uzmes wild ridera (jer zelis da on ima 3d6 strela, a to wild rider i wardancer heroji ne mogu da nose)

Verovatno zelis i barem jednu jedinicu konjanika strelaca....

edit: ni drajade nisu lose, tako da bi ti bataljon bio "best buy"
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Re: Wood Elves starter

Post by Changeling »

Najbolja bi lista bila bez ijednog elfa! :)

Salim se.

Ali je tako.

Sad ozbiljno, skoro svaka taktika radi, WE su opustena vojska i mogao
bi da ih sastavis kako god ti se svidja. Mozda bi cak upalila i vojska
sa stotinu elfova-pesadinaca (archera i glade guardova).

Poznatije "taktike" su:

TREEMEN TANDEM™ (opciono uz podrsku zmaja)
ALTERI NA AMFETAMINIMA™
DIVIZIJA DRIJADA™

Ono sto pored zmajeva ubija najvise jedinica u jurisu jesu Wardanceri.
A jurisa ce biti, posto su wood elfovi jako brzi.

Kad bolje razmislim, uz ekipu kao sto su zmaj, dva trimena, wardanceri,
milion drijada i strelaca, KAKO IZGUBITI?*



*-ukoliko nisi ja
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Wood Elves starter

Post by Pendargon »

Kad bolje razmislim, uz ekipu kao sto su zmaj, dva trimena, wardanceri,
milion drijada i strelaca, KAKO IZGUBITI?*
Lako... Sretnes Demon princa, i sednes i places... :twisted: :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Wood Elves starter

Post by No 1 »

Sretnes Demon princa
Sretneš Demon princa u Demonskoj legiji - izbagovani SoC, inače ovako nije problem.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Wood Elves starter

Post by Pendargon »

Tp je zato sto jos niste igrali protiv demon princa mortala... a sa druge strane, neophodna je jedna "izbagovana" lista da ubije drugu "izbagovanu" listu...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Wood Elves starter

Post by PeraNekron »

Hm...pod "archer" mislite "glade guard" ili bas archer modeli? Posto imam codex iz 2005.Ne znam da li je izasao novi u medjuvremenu.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
teclis
Posts: 2242
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Wood Elves starter

Post by teclis »

nije izasao novi & da glade guard = archer
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Wood Elves starter

Post by Ota »

Po merni trebalo bi da nabavis ledece:

Pomenuti bataljon pod obavezno, zatim dopunis drajade tako da ih imas oko 24(32), 16 Wardancer(a), 2 Trimena, i dopunis Glade Riders do 10/15kom. Jos ti samo ostaje 1 mag i 3 Karaktera (Alter Kindred). I spreman si za dominaciju ako tebe i protivnika ide proisek na kocki. Ponekada ces od nekih listi izgubiti ili igrati tesno (iz mog iskustva drugi WE sa tree spirit listom) ostatak ces manje ili vise da lesis kada se izvezbas - i krupno ces maltretirati pomenutog/bilo kog demon princa (naravno kada se uvezbas u poziciranju karatera - to je esencijalno za maltretiranje nesretnog princa, baji na zmajevima i ostalih karakondzuli).
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Wood Elves starter

Post by PeraNekron »

Mmm....zvuci zanimljivo. Tek negde pocetkom aprila bi trebao da pocnem sa Fantasy,tako da imam jos vremena da se odlucim kako cu i sta cu:). Oduvek mi se svidjala Bretonnia, tako da se trenutno dvoumim izmedju Wood Elves i predhodno pomenutih. Na kraju cu imati obe,izgleda:P
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Wood Elves starter

Post by No 1 »

Doduše uvek postoji papa u papomobilu, 4 topa i dva tenka što često reši problem 2 trimena i ostalih cepanica.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Wood Elves starter

Post by PeraNekron »

Ach,mein freund. Sve izgleda lepo na papiru:) On ce ovo,ja cu ono,ja imam ovo,on ima ono itd. Kad bi sve islo po principu kamen-papir-makaze,igra uopste ne bi bila zanimljiva.Mada verovatno postoje neki segmenti igre gde to zapravo stupa na snagu. A Wood elfovi se uvek drze pravila "Stani Grunfe,njih je dvojica a mi smo sami" :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Wood Elves starter

Post by No 1 »

Ovo je ipak igra sa kockama što znači da ipak dosta toga zavisi i od sreće. Evo mog primera sa turnira i baje koji ima 7 napada snage 7.
Grimgor je imao festival loseg bacanja - 7 napada, 5 pogodaka, 4 keca
Zato ustvari i nije dosadno i nikada ne možeš da budeš sto posto siguran da ćeš da pobediš.
Inače šumski elfovi su sjajno urađene figure.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Wood Elves starter

Post by joggy »

Moja shooty wood elf lista sa 3 maga protiv pape topova i tenkova - minor ili solid za mene, ne secam se tacno. Kako? Drvo stoji u sumi i sumu pomeras. Niko ne moze da ti ukine magicnu fazu posto se kretanje sume baca na 4+, i sa odredjenim itemima mozes da je bacas dokle god imas kockica, a imas ih 10, plus 2 bound spella od treemana. Dalje, pobijes sve osim pape topova i tenkova sto uz dobro kontrolisanje cetvrtina daje minor ili solid.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
SRBENDA
Posts: 263
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Re: Wood Elves starter

Post by SRBENDA »

Krhm, nemojmo o bacanju keceva :x
Image
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 208
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Wood Elves starter

Post by prokleti zabagovani forum »

Mozes da vodis hevi hth ili trci-pucaj-bezi vojsku.....samo pucanje ne funkcionise(probao vise puta :? ), hevi magicna takodje ne funkcionise u 2250(we magovi su preskupi a magije su za bustovanje jedinica koje ako uzmes sve magove sa svime sto treba da imaju nemas :| ). Heroji: HtH alter ima tendenciju da izgine kada ti naj manje odgovara na naj bedniji nacin :cry: , a i svi znaju sta alter radi tako da ako igras protiv iole ozbiljnijeg protivnika alter nece uraditi nista. Pucacki alter je ubica 8) i vredi ga izvoditi, ali lord sa bow of loren i arcane bodkins koje negiraju oklop ne hail of doom(za poene koje potrosis na trkaca sa hod mozes da uzmes jos jednu jedinicu strelaca koja puca svaki krug). Wardancer ili uradi svasta ili uradi jedno veliko nista ali protiv novih HE on jednostavno nema sta da trazi :( (T3, Ws6+). Wild Rider je ubica i treba ga izvoditi, ne daj da te obeshrabruju "on je imun na psihologiju" jeste ali ima i 18 inca domet(on ce da bira gde ce da uleti) tako da je imunost veliki +(on sa spear of twilight u jedinici ridera je jednom uleteo u chaos chosene u front i izmasakrirao ih :twisted: ). Treemen lord ne uradi nista kao lord jer svi znaju da nosi annoyance tako da ga ne vredi uzimati(uzmes obicnog treemena). Jedinice: Glade Guard su naj bolji pucaci u igri - pucaju 30 inca, pomeraju se i pucaju bez penala a kada ti neko pridje u 15 inca ondak pucaju jos vise 8) .....sto vise to bolje. Glade Rideri.....ja ne znam cemu to sluzi, probao sam da igram sa njima i nikada nisu uradili nista - umiru od promaje(neke posade ih otkinu cak i ako ti uletis, protv novih HE takodje nemaju sta da traze :( ).....za te poene uzmes duplo vise glade garde ako ti treba pucanje a ako ti ne treba uzmes dryade koje urade bilo sta bolje od njih. Dryade....."naj noviji multipraktik, navali narode, kuvaju kafu, cuvaju decu i zavijaju sarme u isto vreme".....sta reci vise S4, T4, A2, Ws5+, skirmish, cause fear, forest spirits i sve to za 12 poena.....kriminal 8) . Eternal Guarda je ne pokretna(u odnosu na druge we jedinice) radi ako i samo ako je nabuzena herojima a i ondak je pitanje sta ce uraditi.....moras sa njima mnogo pazljivo da igras. Treekini su takodje ne pokretni ali su zato ubice S5, T5, W3, A3, Sv4+, Wsv5+.....tacno izmedju dryada i treemena, idealni protiv novih HE.....vredi uzeti. Wardanceri, pa isto kao i heroj. Warhawk Rideri....pogledati pod Glade Rideri. Wild Rideri su ubice i sa herojem mogu da ubiju/oteraju pa pregaze bukvalno bilo sta, neke lakse stvari cak i ako one ulete u njih(letaci prim).....mada je jednom i saurus konjica uletela(imali su baner za dodatno kretanje u magicnoj fazi) i izginula naj bednije :twisted: . Great Eagle je dobar kada ih imas vise od 2, svi znaju da je dobar pa umeju da privuku abnormalnu kolicinu pucanja na sebe sto ti ne zelis. Waywatcheri umeju da upropaste tesku konjicu i zato se i koriste ali ne smes njima da uletis.....ni-u-sta, znaci ni u gobline.....nemoj da te ona A2 zavaraju :( . Treemen = ludi ubica iz dimenzije X, moras ga imati.....ubedljivo jedna od naj jacih jedinica u warhammeru i jedina stvar koja je bolja od treemena su dva treemena :wink:
Ovo znaci rat!
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Wood Elves starter

Post by Gorbash »

prokleti zabagovani forum wrote:jedina stvar koja je bolja od treemena su dva treemena :wink:
Ne mogu bas da kazem da se slazem sa svime sto si rekao, ali ova ti je sjajna :D
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Wood Elves starter

Post by joggy »

Ja bi samo da evo kazem svoje misljenje na ovaj post prokletog zabagovanog foruma. Alter kao lord jeste dobar, vrlo pokretan, po izlasku ove nove edicije ne tako uber posto vise ne moze da se krije tako sto stoji u 5" od jedinice, ali ako se dobro pokriva, moze da uradi svasta. On je karakter koji sluzi za prebijanje ne za shooting, pa samim tim se apsolutno ne isplati davati poene na strele, POGOTOVO NE NA LUK koji daje shooting=att, sa strelama koje negiraju armor. To sve izgleda jako lepo na papiru, ali ako saberes 2 i 2 ispada da on time u proseku ubije jednog modela po krugu (nije to dobro za 50+ poena, zar ne?). Glade garda jeste dobra, ali ima veliku manu jer zauzima mnogo mesta (ne mozes da ides sa time da ce svaki put imati ogromno brdo na tvojoj strani stola pa da mozes sve da ih sabijes), tako da ti ne bi preporucio vise od 2 jedinice (na turnirima sam imao velikih problema da postavim i te dve, veruj mi). Glde rideri su po meni najbolja jedinica posle drijada i trimena. Idu 18", pucaju 30", imaju free reform, mogu da marsuju i pucaju, bez problema izbegavaju combat ako hoce, bez problema negiraju protivniku march i time ti ostavljaju vise vremena za pucanje, i imaju koplja, koja uprkos gore napisanom vidjenju da ne mogu da pobede war machinu, ako racunas prosek, pobedice svaku posadu bilo koje war machine (naravno, ne racunam tu da war machina ima karaktera sa sobom, ili ne daj boze da je to hell cannon). Wild rideri su uber jedinica ako protivnik nema jak shooting, jaku magiju, vise jedinica sa mnogo redova (kao pacovi na primer), ili pak ako ima mnogo skirmishera. Primetices da je to mnogo "ako". Modeli, sa druge strane, su meni licno najlepsi u vojsci i treba ih imati (a i ipak jedna jedinica moze da uradi nesto). Wardanceri su dobra jedinica, mnogo cesce urade nesto nego nista (ja sam ih u shooting listi sa magovima koristio da cuvaju magove, jer kada se magovi pridruze war dancerima i oni postaju imuni na psihologiju, sto znatno olaksava borbu protiv lordova na zmaju). War hawk rideri nisu losi na papiru, ali ne mislim da rade nesto u stvarnosti, jednostavno ih ima premalo jer su preskupi. Drijade su druga najbolja jedinica u listi, i po meni must have, barem jednu jedinicu toga moras da imas. Treeman je toliko uber da ne zelis da imas nista drugo u rare osim toga. Zapravo, ne zelis da imas nista drugo ako nemas 2 treemana. Znaci, ako hoces turnirke liste, a ne za zabavu, pocnes da je pravis tako sto stavis prvo dva treemana. Sve ostalo ja manje bitno od toga. Waywatcheri su isto vrlo mocni na papiru, ali 10 njih umiru od malo jace promaje, kostaju isto kao treeman, ako protivnik ume da igra neces ih postaviti u njegovu zonu uprkos tome sto imaju bolje fore od skauta, isto tako nece gadjati tesku konjicu ispod pola kada i imaju killing blow ako protivnik zna da igra (tako da sve u svemu, ako protivnik zna da igra nece uraditi nista, ako ne zna uradice svasta). Orao nije los, ali stvarno ne zelis da zrtvujes treemana zarad orla (osim recimo kada na turniru nisu dozvoljena 2 ista rare slota, kako recimo sada u novom sadu). Treekinovi isto nisu losi, ali stvarno moras da znas jako dobro da igras sa njima da bi se isplatili.
Rezime: Slazem se imas dve varijante:
1. Prebijacka varijanta sa wild riderima treemanima alterima, i drijadama, koja neke protivnike apsolutno razbuca na komade (ne ostanu ni dugmici), ali od nekih drugih se samo odbiju i on te ocisti sa table (znaci, to je varijanta ili izazivam masakr ili bivam masakriran).
2. Shooting varijanta sa magovima i glade riderima (naravno i dva trimena i drijade i wardanceri, samo u mnogo manjoj kolicini nego kod prebijacke varijante), koju je jaaako jaaaako tesko pobediti, ali sa druge strane gotovo da je nemoguce izazvati masakr sa njom (najbolje sto mozes da se nadas je nekih +600, +700 za tebe).

Sve u svemu, nisu lista za pobediti na turniru, ali jesu za biti medju prvih 5, bez obzira na varijantu koju izaberes. Treba dodati da ova shooting lista jako iritira svakog protivnika zbog cinjenice da izbegava hth combat (tako da racunaj da ces imati gomilu smorenih protivnika, a i ti sam ces se osecati smoreno na kraju), dok ova druga lepo uleti, tras bum, lepo se pobijete ko sav normalan svet, i onda ili si ga ti ocistio ili on tebe ali je sve gotovo jako brzo.

Na kraju sam kraj - Igrao sam sa shooting listom protiv prebijacke liste na turniru, i iako je u pocetku izgledalo da cu ga ocistiti sa table (cak je protivnik hteo da preda jer se smorio od mog izbegavanja) na kraju je ispalo nereseno :wink:
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Wood Elves starter

Post by Hypodermic »

8O
:idea: Naucite da koristite enter, bre, sunce li vam kalaisano, ubih se citajuci ovo.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Wood Elves starter

Post by PeraNekron »

Hm,znaci svodi se na cepanice i mobilnost.Zvuci veoma inspirativno.Ne bih da skrecem sa teme,ali Tomb Kingsi su mi cool,na neki nacin :) Kako bi ste njih uporedili,sa Wood Elves?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Wood Elves starter

Post by Dzon Vejn »

Pa kocepcija igre bi ti bila potpuno, ali potpuno drugacija....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Warhammer”