UTISCI SA RAZNIH BITAKA

User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by milosh »

Evo da i ja napisem utiske sa prvog turnira na kojem sam ucestvovao i osvojio poslednje mesto :) Moram da priznam da sam premasio svoja ocekivanja iako sam zavrsio sa samo 10 bodova. Plan je bio ne izgubiti sve partije masakrom i dobro se zabaviti. Bilo je veoma zabavno a bio je samo jedan poraz masakrom.

Moja lista: lord-trkac, BSB na cold one-u, saurus heroj na cold one-u, priest nosac skorlova, 24 saurusa sa jakim scaly skinom, 4 jedinice skinkova, 4 kroksigora, teradoni, salamanderi i stegadon.

Prva partija - Iskusinjo sa High elfovima. Izuzetno prijatan protivnik i zanimljiva partija. On je vec opisao sta se desilo tako da ne bih ponavljao. Samo da dodam zanimljiv detalj - treba orao da prodje teror i stoji pored lorda na zmaju koji se trenutak pre toga zaustavio od bezanja. I Iskusinjo kaze: "Ma nije to problem.", dobije dve sestice pa je orao morao da bezi. Onda Iskusinjo kaze dobro je da to nisam rekao kada sam trebao da zaustavim lorda na zmaju :) Puko za 900 i kusur

Druga partija - Srbenda i orci. Grimgor, BSB, saman, sevidzi big unsi, Grimgorovi besmrtnici, tri jedinice night goblina, dva puta vukovi, squig herd, 4 chuke, 2 doom divera. Ovde smo se potukli vec u drugom potezu. Moj lord, BSB i saurus heroj ulecu u sevidze i tucemo se tri runde dok ih nisam brejkovao. U prve dve runde borbe pobedjivao me je za muzicara a i BSB je pao u medjuvremenu:) Za to vreme skinkovima izvlacim fanatike, vukovi ubijaju skinkove, salamanderi bljuju po vucima i goblinima. Grimgorova jedinica dobija 4 kroksa u bok ali on iseva dvojica a preostala dvojica su bili previse retardirani i ubijaju jednog black orka - puknu kroksigori. Na drugoj strani table, teradoni ciste jednu po jednu masinu (dve chuke i doom divera) a stegadon se bije sa krdom squigova, gubi bitku, pada stubborn i biva ubijen. Preostale chuke mi ubijaju jednog heroja i do kraja partije lord naslaze preostale tri masine a teradoni uhvate samana na cistini. U poslednjem potezu malo smo se sporili oko cardza black orka u sauruse jer je bilo milimetarski neprecizno ali smo prevazisli to bez vecih problema i saurusi su pobegli iz bitke. Fer protivnik, zanimljiva partija sa dosta tuce i na kraju 350 za Srbendu.

Treca partija - Rista, Torek i patuljci. Torek, BSB, thane, mala jedinica minera, longbeardi, warriori, puskasi, krosbovmeni, top, flame cannon, balista i jos jedna masina (zaboravih ime). Ja dobio prvi potez i krenuo sve napred maksimalno. On malo pucao, nije puno ubio, top ne probija stegadona na 2+. Drugi potez cardzujem teradonima flame cannon, ostalo micem napred, sad sam u cardz rangeu. Medjutim Rista mi ubija balistom heroja koji je bio u prvom redu jedinice od 24 saurusua. Ovde je moje neiskustvo doslo do izrazaja jer sam bio siguran da to ne moze da uradi (kao sto i ne moze) ali sam popustio pred ubedjivanjem protivnika. Tada mi planovi za cardz propadaju, malo sam se smorio i do kraja odigrao nepovezano te dozvolio da u poslednjem potezu izgubim 900 poena. Puko 1300.

Cetvrta partija - Bratoubilacki rat. Lizardmen sa zabom i masnom jedinicom garde, trkac, skink priest, 50 skinkova, 2x3 Kroksija, salamanderi, teradoni. On od magija uzeo brdo magic misille i iako nije imao preterano srece sa brojem rana koje je nanosio, imao je srece da u kljucnim trenucima izazove paniku tamo gde je trebalo. Bilo je malo diskusije oko jednog magicnog itema koji je imao (diadem of power) jer je pretvarao svoje DD iz prethodnog kruga u PD u sledecem krugu iako sam ja mislio d amoze samo da ih prenese i oko mog cardza u jedinicu salamandera i broja modela koji se bore. Bas u tom cardzu sam napravio gresku jer sam lose postavio lorda koji se posle zakucao u Slanovu jedinicu gde je izgubio za malo i ja padnem LD na tri kocke na 6 sa rerolom. Lord se zakucao u njegove skinkove i zaginuo. Posle sam pokusao da mu sa preostalim herojima i stegadonom odnesem slanovu jedinicu ali sam opet imao dosta nesrecnih bacanja (iako je malo falilo, sveo sam gardu na 6 ili 7 modela). Na drugoj strani table jedni moji skinkovi zadrzavaju njegovog trkaca u cc tri runde usput mu nanoseci ranu. Taj trkac se posle zabio u salamandere, ubio jednog, naneo pet rana i taman kada je mislio da ce ih ocistiti poginuo jer nije spasao ranu na 3+. Zanimljiv detalj je bio kada je protivnik sa dve jedinice skinkova pucao po mojoj jedinici skinkova i od nekih 40 pogodaka na 8 nije uspeo ni jednog da ubije. Posle su se moji skinkovi zakucali u njegove i ocistili ih sa table. Bila je to borba titana :) Puknem za 450.

Peta partija - Luka i haos. Obojica smo bili vec umorni i smoreni ali sam u ovom kolu odigrao najzanimljiviju bitku na truniru. Prvi put protiv haosa i prvi put protiv Luke koji je bio izuzetno fer i prijatan protivnik. Imao je undivided lorda na zmaju, dva maga prvog nivoa, dve konjice (kornova i undivided choseni), dve kocije, 3 dragon ogra, skrimere, furije, kucice i dzina. Ja krecem 3 inca sa svime i stajem. On izgura chosen konjicu napred i postavi zmaja na bok. Ja naivno cardzujem konjicu sa sva tri karaktera za tucu a on kaze flee. Najstariji trik a popio sam ga tako olako :) Moja tri karaktera su zmaju na izvolte. On cardzuje lorda, kocijom jedinicu saurusa, skrimerima skinkove... Zmaj nanese tri rane lordu i imam ward na 4. Tri puta padnem, ajde dva rirola, opet puknem. Zagine lord kao da ga nije ni bilo. Cardzujem ja zmaja sa preostala dva karaktera, tucemo se u celendzu, ostanemo tu rundu u cc-u. U sledecem potezu khornova konica se pridruzuje borbi ali nemaju koga da biju jer je heroj u koga su se zaleteli bio u celendzu. Puknem ja bitku jer je protivnik imao i bok i outnumber, prvi heroj pobegne iz borbe ali BSB ostane na dva keca. A onda se desi preokret jer saurusi ubiju kociju u trecoj rundi borbe i imaju bok khornovcima. Kada sam doneo i redove, zastave i ostale gluposti zmaj i khornovci gube borbu, padaju Ld. Zmaj bezi 14 ja ga sa BSBom jurim 18 (tri sestice). Do kraja su skrimeri naslagali salamandere i mog priesta, kroksigori su uradili jedinu dobru stvar na truniru - ubili prvo 3 dragon ogra koji su ih cardzovali, zatim furije i na kraju skrimere uz pomoc jednog heroja. Dzin i Stegadon su proveli 3 kruga skrivajuci se jedan drugom iza ledja :) Na kraju nereseno sa 100 i nesto za mene.

Lepo sam se zabavio, rekoh vec da sam prevazisao sopstvena ocekivanja, upoznao neke nove ljude, sve u svemu bilo je super i jedva cekam novembar. :D
Image
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Zeleni »

Bas me zanima, koliko si pao stupiditija tokom turnira, i koliko je bilo kljucnih padanja?
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by milosh »

Koliko se secam tri puta sam pao sto i nije los prosek ali samo jednom (protiv patuljka) je bilo u kljucnom momentu kada sam trebao da cardujem. U sledecem potezu mi je ubio jednog heroja balistom i od tada je sve poslo naopako.
Image
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Zeleni »

Pa da predopstavio sam. Zato izbegavam te "glupe" cold oneove.
User avatar
Blejach
Posts: 21
Joined: Thu Jun 26, 2008 2:39 pm

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Blejach »

hahaha.....ja sma juce u igri protiv wood elfa namestio coldove taman za kombinovanu charge sa elficama u treekine.....i 2 poteza za redom pao stupidity.....bye bye COKs.......
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by slayer king »

Uzimajuci u obzir rec sma i da pet tacaka za redom nije znak interpunkcije, mogu da obelodanim da se konacno pojavilo u javnosti Bocino i Kirganovo dete. Mada me zanima ko je treci ucesnik, koji je donirao izuzetno poznavanje gramatike:
Blejach wrote:...kombinovanu charge...
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by PeraNekron »

Rastko....that's an evil thought..... :lol: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Zeleni »

Prekljuce sam igrao partiju sa Srdjanom, vunom, koji me je prebio Treemenima najstarasniije. Nista im nisam mogao. I tako sam juce bio na selu i cepao drva. Ali, ta sam drva cepao sa takvom strascu i usput vikao "Gde ti sad taj vord sejv, pi#$a ti materina."

Revenge of the Druchi.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by mladjano bugarce »

trimeni nemaju wards save vec demonik tako da ga nemaju protiv magic napada i spelova.
ImageImage
Mind Uploader

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Mind Uploader »

mladjano bugarce wrote:trimeni nemaju wards save vec demonik tako da ga nemaju protiv magic napada i spelova.
To nekako svi znamo...
Problem je bio u probijanju trimena magijama snage 4... i u tvrdoj kozi trimenskoj koja je tvrda bilo protiv magije ili sekire... :) Jedino sto se lako pali... :) Suva ona mahovina...
User avatar
Zeleni
Posts: 25
Joined: Fri Mar 28, 2003 10:41 am
Location: Beograd

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Zeleni »

Da i kad gadja bolter single boltom taj vord je zajeban.
Mind Uploader

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Mind Uploader »

Jeste... Dok te 'oce kockica... A posto ja imam Suticevski pristup... i skoro isto toliko zlatan zglob...hehehehe :)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Dzon Vejn »

Mali offtopic....

Joco, jel si ti to opet isprobavaoi svoje karaktere koji mnooogoo gadno biju i assassine koji ubijaju kojeg-god karaktera :twisted:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Warhammer”