Timski okrsaji?

User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Timski okrsaji?

Post by Joske »

No 1 wrote:Ej ljudi a da odigramo koju partiju.
potpuno se slažem :applause:
Severian wrote:Znači za sada Br 1, Igor, Milosh, Kirgan, Joske bi učestvovali na ovakvom događaju ako je u Beogradu.
Učestvovao bih čak iako nije u Beogradu. Organizaciju i gostoprimstvo žitelja NSa i KGa mogu samo da hvalim :)
I igrao bih po pravilima koja propiše organizator, ne pravim pitanje...
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Timski okrsaji?

Post by milosh »

Joske wrote:
Severian wrote:Znači za sada Br 1, Igor, Milosh, Kirgan, Joske bi učestvovali na ovakvom događaju ako je u Beogradu.
Učestvovao bih čak iako nije u Beogradu. Organizaciju i gostoprimstvo žitelja NSa i KGa mogu samo da hvalim :)
I igrao bih po pravilima koja propiše organizator, ne pravim pitanje...
Potpisujem sve sto je napisao Joske!
Image
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Timski okrsaji?

Post by Snotling »

milosh wrote:
Joske wrote:
Severian wrote:Znači za sada Br 1, Igor, Milosh, Kirgan, Joske bi učestvovali na ovakvom događaju ako je u Beogradu.
Učestvovao bih čak iako nije u Beogradu. Organizaciju i gostoprimstvo žitelja NSa i KGa mogu samo da hvalim :)
I igrao bih po pravilima koja propiše organizator, ne pravim pitanje...
Potpisujem sve sto je napisao Joske!
Jos jedan!!!
Ali trosenje je vremena pisati: "smanjite strasti ovo je samo igra", "vi ste pogresili a mi smo u pravu", "moj Shvorc je veci od tvog". Ideja da se ovo organizuje je dobra i jednostavno treba da se odradi. A svako ko stvarno HOCE da se BORI za ulazak u taj famozni ETC SERIAN TIM ce se pojaviti na tim desavanjima bez obzira na celu gore prepirku.

Sada ostaje samo jedno pitanje: kada i gde? :D
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Timski okrsaji?

Post by Ota »

Yogurt wrote:Ota ti si bio pozvan da dodjes u Poljsku ali nisi mogao i neznam sto si tako ljut. Nisam te upoznao tako bitter. Valjda i ti zelis da Srbija bude sto uspesnija. Naravno da smo se slikali sa picem kako smo uzivali i opustali posle partija. Ja sam samo na jednoj od 6 partija bio pijan alii nisam je izgubio. Realnost jeste da ne treba da se pije i ne treba i tu si upravu. To definitivno mora da bude umereno i zabranjeno od strane kapitena. Ja sam licno video poljaka kako duva pred partiju a oni su pobedili ceo turnir.

Inace lepi su timski turniri i ako nista drugo mozemo da se lepo zezamo. To jeste takmicimo, jer ja volim da se takmicim i timski turniri su stvarno kool. Ne mora da budu gradski turniri ali neka ljudi skupe tim i da se igramo.
Ne radi se o meni, cak ni o Igoru vec o ovome sto sam podebljao.

Ja nisam ni razmisljao da idem. Jos bar par godina dok su mi deca mala ne mogu izdvojiti vreme za ETC - pa cak ni za neke druge na koje bih radje otisao ako mi treba 5 dana za tako nesto.

Pijancenje slikanje sa picem je OK. Pijancenje, slikanje sa picem i pokusaj prodavanja price "da ne mozes sa nama zato sto bi nas zbog svog ponasanja/stava obrukao" se granici sa vredjanjem.
Kapiten mora da bude ko je prethodne godine isao zbog mnogih razloga. Iskustvo kako izgleda ETC i kako izgledaju ETC liste i kako izgleda ETC uparivanje i kako izgleda ETC igra. Jos dosta toga ali realno mora da bude neko ko je bio pre.
Sa ovis se ne slazem. To bi bilo u redu da su rezultati vrhunski (u ovom slucaju jedno od prvih 6 mesta). Medjutim kada se "pravi bakljada" i festa zato sto vise nisi poslednji, nego 20 i neki od 20 i nesto timova - ceo ili 90% tima se menja (ukoliko je to moguce izvesti - kod nas naravno to nije). Ne zato sto oni nisu cool likovi, ili zato sto piju - vec zato st je to "gubitnicki pristup" -radovati se 20 i nekom mestu.
Za vrhunski rezultat (a ovo je takmicenje i to "Championship") luzerski pristup "da ne budem poslednji" vodi gde vodi - vidis i sam. A pogledaj takmicare top 5 timova - "pojedose se" sto su 3. ili 5.

Ono sto hocu da kazem je da se selekcija mora vrsiti bez nepotizma kroz kvalifikacije - pa ako Igor opere sve i bude prvi on je kapiten i to je to - mogu ja da ga "mrzim" do prekosutra. A ne da on opere "stare veterane ETCa" i pokaze im da nema veze koliko dugo igraju po ETC pravilima. On covek nije igrao dugo - i onda ih porazbijao ko dete zvecku. Tako se to radi (nisam ovo ja izmislio vec je to model uspesnih reprezentacija/timova) ukoliko je rezultat bitan. Ako je bitan provod - onda je sve na mestu.

Jos jednom - ovo sve nema veze licno sa mnom. Ne interesuje me ETC turnir u bilo cemu (WH, 40K, FoW itd...). Ima veze sa pristupom celom tom takmicenju kako bi tim sto bolje prosao.
Uz sve ovo napisano u predhodnim porukama - bilo kakva pomoc da nekome treba oko pripremnih partija za ETC- tu sam. Zao mi je sto mi nismo stigli da odigramo par - mozda bi ti pomogle, ali jbga posla trenutno imam preko glave. Na sve turnire u zemlji nakoje mogu od obaveza idem (ne interesuju me pravila i da li mi se svidjaju ili ne) itd. Prema tome sa moje strane nije upuceno nista licno ni prema kome (osim reakcije na post u kome nas je mislim Mladen baronisao o nacinu na koji se biraju igraci za tim - onaj post op nekim rankinzima HQovima i ostalo. Takav stil je uvredljiv jer pretostavlja moju/citaocevu granicnu inteligenciju i ne mogucnost shvatanjka da je to laz).
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Timski okrsaji?

Post by Ota »

kekenda wrote:ja sam bio rad da igram ali posle ove svinjarije neka hvala,obratite paznju na nove ljude pomalo,ipak na kraju krajeva niste samo vi iz bgda i novog sada na sceni,jeste vecina ali ne jedini i nemate pravo da ogadite nekom dozivljaj celog tog sveta hobija gde je poenta lepo druzenje zbog medjusobne netrpeljivosti,bolje usmerite energiju na popularizaciju hobija.
Ne prica se ovde o hobiju nego Evropskom Prvenstvu (takmicenju). Niko nikoga ovde neproziva sto ne ume dobro da farba ili da se nasmeje u prijateljskim partijama. Nadam se da je sada razlika izmedju koncepta Hobi i koncepta Takmicenje ociglednija.
Severian wrote:Poenta ove priče je da postoji jako mali broj ozbiljno zainteresovanih ljudi koji bi išli na ETC i da cela ova rasprava nema nikakvog smisla. Ozbiljno zainteresovani treba samo da se prijave i i onda ćemo se dogovoriti lako za neke kvalifikacije. Igor je bio jedini zainteresovan koji nije išao.
100% tacno, a ono sto je mene "isprovociralo" da postujem na ovu temu je nacin na koji nije isao i pogotovo nacin na koji je to pokusano da se opravda.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by kekenda »

pa sve je vise prica o takmicenju a sve manje o hobiju,zato je sve vise netrpeljivosti a sve manje druzenja.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Timski okrsaji?

Post by Histericni Istoricar »

Mladene, Darko znamo se licno. Ja sam jedan od onih koji zapisuje rezultate i koji vas gleda sta radite dok se igrate.
Znam sigurno da ima ljudi koji sa tobom ne bi igrali Mladene i koji to kazu jasno i glasno. Jer si dosadan i naporan, i pijan i ne razmisljas i ne zele da trose svoje zivce na tebe.

Darko znam da vas kapiten nevodi racuna o uparivanju i to godinama unazad. Jos je pride to covek koji igra na draw. Da i lepicu etikete kako stignem. Jer vi to stalno radite, vredjate nas, prozivate, sprdate se. Ti si napisao coveku koji moze otac da ti bude da ne sere ovde. Sram te bre bilo. Ovamo meni drzis lekcije. U stvari, kada razmislim vec godinama ovde na sitno zezas i podprckujes, vredjas ljude i kurcis se na sitno.

Necu da vam popustim jer me nervitate sa tim stavom koga briga za vas iz Beograda vi i tako neznate da igrate WH, a onda kada vam turnir ili ETC pukne dotrcite ovde svi skupa pa kukakate i placete. Onaj Curcic je laprdao o vizama za Novi Sad, a sada mi trazi konstruktivnost.
Da Curcicu znam da ima i FOW tim na ETCu i znam da su prosli ko bosi po trnju jer su otisli sa stavom lakocemo kao i vi predstavnisi jedne trecine WH populacije. Ali nesto mi se ne cini da su kukali, nego su seli i razmislili sta i kako za dalje. Svesni su da su oni zabrljali, a ne kao vi gospodo da trazite krivca u tudjim redovima. Potrazite barabe u svojim. Zasto vam Beogradjani ne dolaze na turnir, zasto vas ljudi kuliraju za ETC. Razmilite malo da je problem u vama
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Timski okrsaji?

Post by Severian »

Ja nisam primetio da je bilo ko kukao ?
Moje ime je Vladimir Ćurčić. Ko si ti ? Nemojmo ovu očigledno ličnu raspravu nastavljati ovde. Doći ću ja u BG pa mi to u lice objasni. Jel to OK ?
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Re: Timski okrsaji?

Post by lord warrior »

Dolazim danas na posao, spremim sebi jutarnju kafu, izadjem na cigaretu, zavrsava cigaretu, sedam za racunar i uz lagano ispijanje kafe otvorim forum.

Kad tamo crveni uzvicnik pored teme otvorene juce. Nateram se tako da procitam celu temu.

Ono sto je krenulo od jedne lepe ideja, koja bi pospesila razvoj ovog hobija, koja bi potstakla na medjusobno druzenje, igranje i prijateljsku atmosferu se ubrzo pretvorila u vec sto puta vidjeno prepucavanje i merenje.

Razumem da se neki od vas ne vole, nije ljudski slagati se sa svakim. Ali takvom vidu prepucavanja nije mesto ovde.

Deka je rekao najpametniju stvar:
Ajd' sad, ovako:
1. Prvo, Luka smanji doživljaj!
2. A onda, svi da povedete računa o izražavanju na forumu...
3. Ako će da se pljujete i psujete, lepo se nađite na ulici pa navalite...

Ukoliko niste u stanju da komunicirate na normalan način, nemojte ni ovako vulgarno...


Bar ne na ovom forumu!!!
Ignorisacemo licno upozorenje, jer nije Luka jedini koji je burno odreagovao, ali ostatak posta je manje-vise jedino smisleno receno na ovoj temi.

Zmaj ce rado ugostiti svakoga ko dodje sa namerom da se druzi i igra, bas kao i ovaj forum.
Ni Zmaj, ni njegov forum nisu mesto za prepucavanja, svadje, vredjanja i merenja ciji je veci. Jer na ovom forumu moj je najveci.
Lock.

P.S. Kgkide, otvori slobodno novu temu, ovoj nema spasa. A svi vi ostali, ili cete voditi konstruktivnu raspravu, ili je necete voditi uopste.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
Locked

Return to “Warhammer”