Timski okrsaji?

User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Timski okrsaji?

Post by kgkid »

Da li postoji interesovanje i mogucnost da organizujemo neku vrstu timskog okrsaja?

Timovi od 6-8 ljudi (makar i samo dva tima po 6 ljudi) po ETC pravilima, jedan dan, dve partije, ali sa uparivanjima i zezanjem.

Posle prve partije moze isti timovi samo ponovno uparivanje, ili da se igraci izmesaju u nove timove za drugu partiju?

NS ima voljnih i spremnih, ja se nadam da upalim bar deo tima iz KG da napravim uz pojacanja iz BG i NS, plus jedan - dva tima iz BG?

Cilj bi bilo druzenje i igra, ali i razmena ideja oko strategija uparivanja, posto se pokazalo da je to vrlo bitan element na ETC.

Moze da se igra u BG (odlican izgovor da skoknem do Zmaja :D ), NS, a mozda i kod mene nesto sklepam, ako ste voljni da dodjete? :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Timski okrsaji?

Post by Kirgan »

Lepo zvuci, samo okaci etc pravila ovde da vidimo sta da kombinujemo :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Timski okrsaji?

Post by No 1 »

Ja sam za ako se igra u Beogradu.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Timski okrsaji?

Post by igor »

Ja sam za, ali da igramo u beogradu.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Timski okrsaji?

Post by milosh »

I ja sam za ako je u pitanju jedan dan (a vidim da je tako predlozeno), jer dva slobodna tesko da mogu da povezem. Svejedno mi je gde se igra (iako mi je najbolje ako se igra u Beogradu :) ).
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by RatGod »

I sta se desi sa onim ljudima koji operu sve ili bar one najbolje? :P
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Timski okrsaji?

Post by Iskusinjo »

Ako se vecina tima slozi, ides na ETC. :D
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by RatGod »

Kog tima? Vaseg?

Ili se formira novi tim koji ce biti od zapravo naj igraca ovde, koji mogu da idu, ili ce opet biti po kumu i bratu sklapano?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Timski okrsaji?

Post by Iskusinjo »

ETC WHFB tima Srbije. 6 od 8 igraca su bili u top 10, a cini mi se svi u top 15 u konkurenciji od preko 50 ljudi na Rankings HQ listi, sistemu koji 90% ekipa uzima kao merodavni.
Kod Skota, recimo, idu kapiten, 6 najboljih i jedan koga tim izabere... Postoje razna resenja o kojima mozemo pricati, a do tada tim bira kapiten. :?
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Timski okrsaji?

Post by igor »

Pa pazi, te price je bilo i prosli put, ja sam hteo da idem, ali sam odustao od uslovljavanja da na svake dve nedelje putujem za novi sad na trening, da bi me videli kako igram!? Jebeni rofl (ludost).
Ae taktika i vezbe, ali opet koliko sam cuo niste se tu proslavili..
A igrao sam finale na vasem uprising, a vama na kraju falio igrac pa ste pokupili nekoga levog (nista licno tom decku, znam ko je, i super je, samo u kontekstu kazem).
A da ne kazem sto na ovom forumu nista nije bilo oglaseno, tako da samo oni koji su znali za valhala forum i topic etc tim, su uopste mogli da ucestvuju..
Ovo sada je dobro, treba na vreme reagovati, i malo da se promeni ekipa, jer realno ima drugih (boljih) igraca koji hoce da idu, a ne da se samo vrti ekipa NS + 1-2 koji fale.
Ja sam da neko drugi sada oranizuje, i da se brate vidi ko sta kako uradi na kom turniru, pa i medjusobno, pa se lepo napravi neka lista ekipu.
p.s. nista licno svima vama iz NS, sve ljude sto sam upoznao sam zagotivio, samo mislim da je sistem los :D
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Timski okrsaji?

Post by Iskusinjo »

Meni je najiskrenije krivo sto ti nije pruzena sansa kao i svim ostalima. Istina, igrao si u finalu, ali su ti ovde mnogi zamerili to sto si predao poslednju partiju i sto si se dogovorio jedan rezultat. Taj jedan ili dva poena koji si mogao da zaradis u poslednjoj partiji bi direktno odlucivalo o plasmanu reprezentacije. :!:

To putovanje na treninge je ispalo kako je ispalo, jer je vecina clanova tima iz Novog Sada. Dogovorili smo se da ljudima koji nisu iz NSa placamo voznu kartu / troskove, i to cemo popraviti sledece godine.

Ja sam 2 godine pre prvog odlaska na ETC i 2 godine nakon toga cimao ljude sto po forumima, sto licno i preko telefona, ali osim par nesigurnih i entuzijasticnih glasova, nisam dobijao nikakav pozitivan odgovor ovde pa sam odustao.

Ponavljam, ova ekipa jeste najbolje sto je Srbija mogla da skupi ove godine, koliko se god to nekima ne svidjalo. Ne izmisljam to ja, nego je to rezultat sa Rankings HQa (a tu se gledaju svi turniri na koje su ljudi iz Srbije isli). Sto znaci da bi bio dobar na listi, moras malo vise turnira da odigras, i da potegnes put do Peste, Zagreba i Slavonskog Broda sa nama. :)
Last edited by Iskusinjo on Wed Aug 29, 2012 4:19 pm, edited 1 time in total.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by kekenda »

ne razumem zasto neki ljudi koji pricaju da je fantasy postao igra za debile i decu odjednom zele da udju u tim. biti dobar u warhammeru ne znaci imati veliku kitu.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Timski okrsaji?

Post by igor »

Brate ja nisam 8 ediciju igrao, tj igrao sam 3 partije pre turnira. Kada da se cimam. :)
Na zalost nisam mogao da idem zbog faxa na turnire puno, a drago mi je da se slazes za treninge.
Psihicki nisam mogao da gledam lika da mi tri poteza drzi storm banner, da rollam za masine 12 puta, 2 puta dobijem 4+ i ne uradim nista. Da imam dve magicne faze 1+1 i 1+2..
Ali da sam nastavio da igram i kada ga je proslralo za moje masine da sve pobije - iskreno mogao sam. I izvukao bih poena sigurno 4-6..
A brate druga stvar je ETC, drugo je kada se igra timski..

sve u svemu perfektno me bole **** za to sto se BG vs NS mrzi, aj se ne prepucavamo, i nemojmo govorimo da je ovo najbolja ekipa sto se mogla skupiti..
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by RatGod »

Ako je ovo najbolji tim po nekom tamo rankings hq ,onda stvarno ne znam da li sam ja normalan. Cekaj a gde su Sutic,Nikola Nikolic,Dule,Ota,Jagos,PeraNecron,No1,Ridji,Igor(koji je isao koliko sam pratio kod vas i ne ode sa vama) i verovatno ima jos ljudi i svi su bolji, tj mozda bi dvojica imala mesta u toj ekipi od toga je jedan KgKid.

I pri tom nisam spomenuo ljude koji duze vremena ne igraju Nenad N.,Kosanovic,Donevski.

A to da ja ili recimo BILO KO ide i da mi odredjuje neko ko je izgubio 70% partija da li cu da igram ili ne a ja (ili bilo ko iz BG) ga pri tom dere e pa to tesko.

Znaci ako zaista mislite da ce iko da se igra sa vama a da onda dajete sebi za pravo da odredjujete ko ce ici ili ne bez ikakvog valjanog uspeha iza sebe tesko.Da pojasnim tesko da bi iko ista rekao da ste ikad nesto uradili usli u top5 ali ovako smatram da nemate za pravo da se ovako ponasate i drzite monopol (bez obzira da li bi bas ja isao ili ne).

Lepo organizujte 3 turnira godisnje i onda top igraci bivaju prvi pozvani i cao, a ne e ovaj mi je super ortak on ide, a ovoga ne volim ,nego najbolji i cao (ne idete da predstavljate sebe nego zemlju).

E ali vidis to je fora meni se cini iz godine u godinu, Vi iz NS kazete mi bi da idemo i ne jebete ostale da li hoce nego interno izglasavate koga kao "primate", posto ste i vi svesni da bi mozda maksimum trojica isla iz NS (i to pod uslovom da ljudi pocnu da otkazuju iz Bg, Kragujevca, cak i neki iz inostranstva).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Timski okrsaji?

Post by Iskusinjo »

igor wrote:Brate ja nisam 8 ediciju igrao, tj igrao sam 3 partije pre turnira. Kada da se cimam. :)
Na zalost nisam mogao da idem zbog faxa na turnire puno...
A jes', samo ti imas faks i obaveze. :P Ne mozes, druze, takav stav da imas. Nikola Suzic je odustao od reprezentacije zato sto nije odigrao dovoljno partija u osmoj ediciji. A on je bio prvi u Novom Sadu i drugi u Zagrebu od 64. igraca.
igor wrote:Sve u svemu perfektno me bole **** za to sto se BG vs NS mrzi, aj se ne prepucavamo, i nemojmo govorimo da je ovo najbolja ekipa sto se mogla skupiti..
Naravno, i ja kazem da ne treba da se svadjamo kad nam je i ovako WH zajednica mala. Za Poljsku reprezentaciju hoce da se kvalifikuje 1600 ljudi.
Zasto da ne govorimo? To je trenutno cinjenicno stanje i tako kaze tabela. Mozda ti i jesi bolji od nekih, ja licno verujem da jesi, ali ne mozemo da sudimo o tebi na osnovu jednog turnira.
Meni se svidja tvoj odnos prema igri i ta ozbiljnost, ali, sa druge strane, imas pocenjivacki stav prema ostalim igracima.
Gledaj da sledece godine nadjes vise vremena i posetis sto vise turnira i nadam se da ces zasluziti mesto u timu. :)
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Timski okrsaji?

Post by Iskusinjo »

"Neki tamo" Rankings HQ je najmerodavniji parametar i 90% timova prema tome bira ekipu. Poljaci prema tome biraju ekipu.
Hajde kad si naveo drugare iz Begea, navedi ko bi po tebi mogao da ide iz NSa? Znamo se, nema potrebe da govoris u siframa. Ko gubi 70 % partija?
Novosadjani kad god dodju u BG, vecina zavrse u top 10. Kako mislis da napravis mesta za te ljude koje pominjes? Na osnovu cega?!
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Timski okrsaji?

Post by Ota »

Iskusinjo wrote:Meni je najiskrenije krivo sto ti nije pruzena sansa kao i svim ostalima. Istina, igrao si u finalu, ali su ti ovde mnogi zamerili to sto si predao poslednju partiju i sto si se dogovorio jedan rezultat. Taj jedan ili dva poena koji si mogao da zaradis u poslednjoj partiji bi direktno odlucivalo o plasmanu reprezentacije. :!:

To putovanje na treninge je ispalo kako je ispalo, jer je vecina clanova tima iz Novog Sada. Dogovorili smo se da ljudima koji nisu iz NSa placamo voznu kartu / troskove, i to cemo popraviti sledece godine.

Ja sam 2 godine pre prvog odlaska na ETC i 2 godine nakon toga cimao ljude sto po forumima, sto licno i preko telefona, ali osim par nesigurnih i entuzijasticnih glasova, nisam dobijao nikakav pozitivan odgovor ovde pa sam odustao.

Ponavljam, ova ekipa jeste najbolje sto je Srbija mogla da skupi ove godine, koliko se god to nekima ne svidjalo. Ne izmisljam to ja, nego je to rezultat sa Rankings HQa (a tu se gledaju svi turniri na koje su ljudi iz Srbije isli). Sto znaci da bi bio dobar na listi, moras malo vise turnira da odigras, i da potegnes put do Peste, Zagreba i Slavonskog Broda sa nama. :)
Ovaj - jedno pitanje (par pitanja): ko bira/ gde se uplacuje/ licitira za poziciju kapitena? Da li se kapiten bira po: "Skotskom sistemu", brzini javljanja organizatorima ETCa ili pak je to neka nasledna titula? Da li se svi turniri prijavljuju/boduju na Ranking HQ ili samo internacionalni, ili mozda samo oni sa vise od XY ucesnika?

Najbolji tim bi bio onaj koji se sastavljen od najboljih igraca. Da bi dosli to te liste morala bi se igrati nekakva liga (ili vise njih - pa na kraju nekakve doigravanja), tek taj plasman bi pokazivao ko je najbolji a ko ne.

Nije to mnogo tesko odraditi. Evo moze ovako - tri lige. Liga NS, liga BG liga KG. U njima se prijave ljudi koji bi se igrali/zele da putuju na ETC. Za 3 meseca zavrsene su lige. Sledeca tri meseca objedinjena liga: po 4 ili 5+1 najbolje plasiranih se sastaju na maksimum tri dvodnevna turnira (6 partija po turniru). Ukoliko je 12 igraca to su dva dana za jedan krug - ukoliko je 16 igraca to si tri dana za 2 kruga.
Iz ovoga se dobija spisak od 1. do 12. ili 16. mesta. Ima se nardnih od 3 meseca do pola godine za eventualni playoff. Moze i uigravanja/uvezbavanja i odete spremni na turnir.
Naravno ovo sve ukoliko se zeli neki normalan rezultat na ETCu.

Medjutim ja mislim da je za to zainteresovan samo ovaj covek koji je pokrenuo ovu temu (mislim KgKid). Verujem da je "Tim Srbija" sada klika koja u svoje redove izglasava ko sa njima moze da se "druzi", a ko ne.
Ovo baziram na komentarima/komentaru koji mi je sve rekao. Neko je zamerio Igoru na predaji finalnog meca i neresenom mecu pre toga-koji nije odigran nego dogovoren?! Ljudi ne BRUKAJTE se satakvim pisanjem ovde. GDE SE SRPSKI BARJAK VIJE ALKOSIMA MESTO NIJE! Nadam se da iz ove posalice vidite sta hocu da kazem.
Za plasman na ETCu mnogo bi bolje Tim prosao sa Igorovim predatim i neresenim rezultatom i naravno 4 pobede (rezultat sa Upriseing-a), nego sa pijanim teturanjem i majmunisanjem pred fotoaparatima "najboljeg sto WH u Srblja ima da ponudi".

Prema tome pustite vi price - ovaj ranking onaj predao itd... Smesno je. :roll:
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by RatGod »

Pa cekaj gde su rezultati ostalih sa ETC-a?

Pa covece kapiten nije dosao na Beogradski turnir ne pamtim i on je kapiten?LOL !

Kada to vecina NS zavrsi u top 10?Nemoj me zajebavati jos kad se uzme da vas dodje 5 pa dvoje napuste posle prvog dana, eto ti i ta trojica i to je to ako i toliko (da se ne vracamo na to ko je kako dosao gde jeste!)
Cekaj sta gleda se poslednje 2 godine naj u Srbiji otkad smo postavljeni na rankings hq , pa po tebi onda Kosanovic, Donevski, Sutic, Dule Nikola Nikolic ne bi trebali da igraju kad bi mogli?Sad se pitam jel si normalan sa takvom konstatacijom?

Ti uporedjujes nasu zemlju sa Poljskom to je vec vrh,pa mi imamo manje od 100 igraca ! ! !

A to sto je Nikola Suzic odustao je problem vas kao organizatora jel nije mi jasno kako ste dopustili da ne ide a trebalo je i on je jedan od onih koji su zaista dobri! Ali vidis sto bi ga neko ubedjivao kad mu je bolje da ide njegov ortak nego tamo neki lik koji zna da igra.

A to je sada stvar Igore pocenjujes ostale , pa kako mozes tako bre ako ih peres treba da places sa njima bre nemoj slucajno da kaze ej ljudi koji qrac ovaj trazi ovde oprao sam ga 3 puta i to 20-0! Moras fino da im se uvuces u bulju,razumes!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by RatGod »

Ota brate mislim da ni za tebe ne bi bilo mesta ovde, jbg zajebana je konkurencija :D

Ipak si ti noob i ko zna sta rankings kaze za tebe , a to sto si prao i ovde i u Americi brate bilo nekad, i to mozda ko zna mozda ih varas i lazes :lol:
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by deka »

Ajd' sad, ovako:
1. Prvo, Luka smanji doživljaj!
2. A onda, svi da povedete računa o izražavanju na forumu...
3. Ako će da se pljujete i psujete, lepo se nađite na ulici pa navalite...

Ukoliko niste u stanju da komunicirate na normalan način, nemojte ni ovako vulgarno...

Bar ne na ovom forumu!!!
Image Image
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Timski okrsaji?

Post by Ota »

RatGod wrote:Ota brate mislim da ni za tebe ne bi bilo mesta ovde, jbg zajebana je konkurencija :D

Ipak si ti noob i ko zna sta rankings kaze za tebe , a to sto si prao i ovde i u Americi brate bilo nekad, i to mozda ko zna mozda ih varas i lazes :lol:
Kakve veze imam ja? Radije bih pare dao na one HEAT turnire u GB nego da idem na ETC. A zbog "One Koja Se Mora Slusati" verovatno me ni jedan ni drugi (a ni treci)nece vidjati, samo ovi lokalni, a i to kada nije neki decji rodjendan :lol: .

Nego iznapusavase coveka na pravdi boga. Okrenuse jos da je on kriv?! Kao losa je osoba. Pa ne idu na izbor za princa sarma 2012. nego takmicenje, koga zabole sto mu jr personality k'o kaktus?
Nego burazeru ako se kapiten bira po Rankingu natom sajtu, sada ima da se prijavim na sva cetiri WH turnira za ASdepticon sledece godine - jos par ovamo, par onamo i eto mene kapitena gde sastavljem tim :-({|= A Igor preuzima traku od mene i vodi ih/vas na takmicenje. Hehehe. Znas li koliko se boduju ti turniri od 100+ ucesnika, ma ima da budem glavni. :mrgreen:
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by RatGod »

Ota brate nemoj da pravis sranje :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by orome pancevo »

Probao da zarolam neke kocke danas. Nikako da bacim ispod 5. Ima neko armiju na zajam za ETC?
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Timski okrsaji?

Post by PeraNekron »

Ne znam sto se uopste cimate oko ETC-a, kad tamo igraju neku cudnu verziju Warhammera, gde je najveci greh izvesti dve hidre, dve abominacije, dva steam tenka itd itd. Jedina stvar koja je po meni game-breaking je Teclis, i to samo zato sto ima eto, taj njegov fazon da baca sve magije a da se ti nista ne pitas, da bira lore pre bitke itd itd. Inace, sve ostalo je resivo (Ja, koji igram sa ubogim Tomb Kingovima, veoma lako izlazim na kraj sa tim karakondzulama, i ne smetaju mi blokovi od 50+ modela).

Ako hocete pravi match-up, igrajte sa bilo kime po tim vasim ETC pravilima (ili bez), odigrajte partiju, pa onda zamenite armije. Onda cete videti ko je tu stvarno dobar.
I ne mislite li da je malo besmisleno igrati kompetitivno/ozbiljno igru gde je faktor kocke jednostavno preveliki? Random charge distance, random magije, random sve.

Ovo je hobby, ljudi...I drustvena igra. Apelujem da vise vremena provodite farbajuci svoje figurice, a manje na rasprave o ovakvim debilnim temama. Kada je bio veliki turnir u Bg, ja sam mozda video jedva desetak full ofarbanih vojski (ako i toliko), a bilo je oko 40 ucesnika!

Mojih 5 para.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Timski okrsaji?

Post by Dzon Vejn »

Cetvrti put danas brisem, sam sebi, ceo komentar o ETC :D. Vise potpuno ne licim na sebe :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Timski okrsaji?

Post by kgkid »

Opet ja...

Sto se tice dosadasnje organizacije tima:

Svi su bili pozvani da se ukljuce, kako ove godine, tako i u prethodne dve, ali su se uglavnom sretali sledeci odgovori:

1. pare
2. vreme
3. necemo jer ne igrate WHFB, ne svidja nam se AC, nama/vama je kriv/prav, treba da ide ovaj/onaj, a da se pomenuti ljudi nisu oglasavali (Ota, Donevski, Nikolici, Prva Porodica...), ili su javno, kao i sada, izjavili da ih to ne zanima (Pera, Beta...)

Sto se tice 1. i 2. mene su uspesno sprecili da ucestvujem prve dve godine, ove sam se snasao, a za sledecu opet ne mogu da budem siguran. Posto nije bilo dovoljno ZAINTERESOVANIH, Bugari su uskocili da popune tim i to cak trojica prve godine, a dvojica prosle. Nemojmo se zanositi, ta ekskurzija kosta.

Takodje, nemojmo se zanositi, ekipa treba da bude sacinjena od dobrih igraca, ali i timskih igraca, igraca koji su optimalni za armiju koja je timu potrebna... Da li u Srbiji postoje bolji igraci od nas iz ovogodisnjeg ETC tima? Naravno. Da li je tim mogao da bude ZNATNO drugaciji? Ne, zato sto se niko, sem Igora, nije stvarno zainteresovao za celu pricu.

Sto se tice kapitena:

Kapitena, u vecini zemalja bira tim od prethodne godine za narednu. Postoji mogucnost da se dogovorimo (sa akcentom na dogovru) i drugacije. Prepucavanje ne pomaze.

Sto se tice treninga:

Nikada nismo bili uslovljeni od strane vecine iz NS da budemo redovni na treninzima u NS. To niko ne bi mogao da podnese finansijski. Taj deo se odnosio na ljude iz NS, a sa ciljem da se isforsiraju da dolaze i vezbaju. Nazalost, nije bas funkcionisalo, a tri treninga koje sam pokusao u KG da napravim su pukli. Da je bilo jos zainteresovanih ljudi, moglo je da se trenira i u BG i u KG, ali ...

Sto se tice naseg ucinka:

Nismo krenuli da pobedimo, nismo se zanosili, ali smo posli sa iskrenom zeljom da se odlepimo od dna. Namucili smo se, ali smo se uigravali i svaka partija je bila bolja od prethodne. Uspeli smo da se odlepimo i da za sobom ostavimo timove koji su se sprdali na nas racun. Imali smo propuste, pogresne procene, lose kocke... Opet, lepo smo se proveli, dobro druzili i ucinili da nas zapaze i zapamte kao dobre za igru i druzenje. Uspeli smo i da nas pitaju da se ponovo kandidujemo za organizaciju ETC. Tabele koje su objavljene nisu tacne, tako da ce detaljna analiza da saceka da ih isprave. Sto se tice pica, bilo je i bice ga, ali se to u partijama ne sme da oseti. Komentari u tom smislu nisu dobronamerni, ali ni na mestu.

Mi smo, verovali, ili ne, pokupili dosta iskustva sa tog dogadjaja. Puno je tu nesavrsenosti, finti, problema. Nama bi znacilo da smo imali vecu pomoc u analizama PRE turnira. Nasa zelja da sa vama vec sada pocnemo da pricamo o SVEMU (ukljucujuci nase greske, protivnicke armije, organizaciju...) ima u osnovi iskrenu nameru da ucinimo sledeci ETC tim jos uspesnijim od ovog, bez obzira na konkretan sastav.

Sto se tice ove teme: :oops:

Nisam pokrenuo ovu temu sa ciljem da merimo ciji je duzi. Nisam je pokrenuo ni da se igramo NS vs BG, ili sadasnji ETC tim protiv BG. Pokrenuo sam je iz nekoliko razloga:

1. Igra mi se protiv vecine vas.
2. Zeleo sam da unesemo malo timske atmosfere u WHFB scenu, posto se ETC, kao strogo timski dogadjaj strasno razlikuje od bilo kog turnira na kom sam bio.
3. Zeleo sam da veci broj ljudi upoznamo sa ETC, da zainteresujemo sto vise igraca (najboljih i najgorih) za tu pricu, kako bi smo povecali bazu igraca iz koje se formira tim. Na taj nacin bismo optimizovali individualni kvalitet clanova tima. Mislim da bi svako mogao MNOGO da nauci od ljudi kakvi su Ota, Nikolici, Donevski i Sutic, te da su nam takvi igraci potrebni, bez obzira na to da li su licno zainteresovani, ili u prilic da igraju na narednom ETC.
4. Zeleo sam da veci broj ljudi ukljucimo/uvedemo u proces uparivanja. Ovo je kriticni element i pravio nam je dosta problema. Nismo lose isplivali iz cele price, ali vise mozgova sigurno moze da iznadje bolje strategije. Vezba takodje ne zmeta.
5. Pozeleo sam da se podruzimo (procitajte prvi post), razmenimo iskustva i da od ove nase malobrojne igracke zajednice napravimo malo cvrscu zajednicu, a ne da se ponovo delimo. Zato sam i mislio da jedna od opcija bude da se posle prve partije timovi izmesaju pa pristupe drugoj. Ocigledno je da mozemo da se posvadjamo bez muke. Mozemo li da radimo zajedno?

Sad se postavlja pitanje:

Mozemo li mi da batalimo proseravanja i da se igramo?
Ja iscekujem najavu BG turnira i igracu na njemu (Boze zdravlja!) po onim pravilima koja organizator propise.
Posto je ETC specifican po AC i po pravilima za timove i uparivanja, logicno je da sam vas pozvao da igramo po tim pravilima, posto je to neka vrsta direktnog povoda, a i ja sam licno pristalica cele price. Cenim i postujem cinjenicu da ima ljudi koje to ne interesuje. Ne cenim potrebu nekih ljudi da budu agresivni, tako da sam odlucio da jos neke stavim na ignore listu.

Molim sada da se prica i analiza ETC tima i ucinka izmesti u odgovarajucu temu, a da ovde probamo da dogovorimo organizaciju igranja za nas koji bismo da se igramo?

Ja sam za to da se prvo igranje organizuje u BG, ali da BG igraci planiraju da posete i potpomognu slicne dogadjaje u NS i KG, pa i Nisu, ili Zrenjaninu, ako se jave spremni da nesto naprave?

Treba da vidimo koliko mozemo da formiramo timova, da se vidi sa klubom "Zmaj" da se zapljune neka subota, da vidimo sta cemo za klopu, pa da polete kockice! :D
Last edited by kgkid on Wed Aug 29, 2012 11:12 pm, edited 1 time in total.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Timski okrsaji?

Post by Histericni Istoricar »

Tradicionalni ciklicni okrsaj nase WH scene. Bar dva puta godisnje.
Zanimljivo je da se nasa vrla ETC reprezentacija seti dve trecine igracke scene tek kada masno dobije batine od nekih malko ozbiljnijih likova.
Momci iz ETC reprezentacije/male bande veselih pijanaca, sto bre dotrcite svaki put ovde i placete i krivite nas iz Beograda za vase katastrofe i failove?
Zapitajte se recimo zasto vam udarna armija drugih timova poput pacova ne radi. Zasto vodite onog Flojgila, ne Marka Rajacica Ridjeg ili Luku Dragicevica? Ili Dzonija Ristu Radojcica?
3. Pacovi. Sto vise razmisljam, sve sam uvereniji da je Flojgl jedan jako fini pacov. Liste su im zle, i prateci druge stolove video sam da su svi timovi imali problema sa odgovaranjem na njih, tako da su oni imali masu Pacov vs. Pacov meceva. U tom smislu, mi smo bili u hendikepu jer je nas Pacov bio fini i nije izveo sve one budalastine (zvono, jezzails ...) Imali smo i srece da je on odlicno odradio posao neutralisanja protivnickih pacova. Cak je i Poljak koji je igrao protiv grckog pacova celu partiju proveo bezeci oko jednog brda, cuvajuci poene i cisteci situriju.
4. Dark Elf. Nije mi jasno zasto su Mladen i Kivi pravili Svensonu listu? On ocigledno nije bio komotan sa tom listom i falila mu je ostrica. Sve ostalo na stranu, ali kad izadju detaljniji rezultati moramo da izanaliziramo koja je uloga te armije bila u uspesnim timovima.
Ovo je na primer dokaz traljavosti i neodgovornosti. Jel taj Svenson zna da igra sa Dark Elfovima? Iz posta kragujevackog patuljka mi tako ne deluje.
6. Monstruozne konjice. Kad smo stigli tamo, svi sem mene su bili u fazonu "lako cemo" i "imamo resenje". To je bio glavni razlog zbog kog sam rekao da je bolje da na njih idu ljudi sa resenjem. Pokazalo se da ja protiv njih mogu bolje nego sto sam mislio (moja losa procena), ali i da su oni veci problem nego sto se cinilo nekim armijama.
Jos jedna brljotina, cija ne znam.Verovatno kralja alkohola. Alo ETC igraci ovo je osma edicija, monster konjice su novo crno sada. Ja to znam, a WHFB ne igram.
Citirao sam gore kgkida i njegovo vidjenje nekih problema.

Ovo je citat vaseg kapitena, Dopudje. Pazite dobro sta neko ko vodi tim pise o svojim partijama.
Dobra procena i odličan komentar.
Pogledao sam statistike ostalih bretonaca - moram da pogledam njihove liste i da poradi ma mojoj igri. Ja sam igrao na nerešen rezultat tj uvek sam jurio rezultat i pokušavao sam da igram draw.
Ako želimo bolje moramo da budemo smeliji. Ako uzmemo da svih 6 parija igramo nerešeno najbolje što možemo je da dođemo do 19 mesta. To podrazumeva da dobijamo 80 poena po meču
Kako bre neko ocekuje da ovakav lik vodi tim do ozbiljnog rezultata. On covek ni pravila ne zna, uparuje kako mu se dune i sve u svemu siguran je ko vrbov klin. Nije mi jasno ko ga ja izabrao za kapitena pored zivog Duleta Jovica? Ili je slao lazne rezultate i predstavio se kao bog igre.

Pazite sada dobro sta zelite momci. Ako pravimo zajednicki tim za celu Srbiju, a ne samo od vas iz Novog Sada i par prikljucenih koji imaju vize, tesko da ce za nekoga od vas biti mesta.

Mladene jeste bili vi medju prvih deset, ali protiv tebe neki nisu hteli da igraju jer si dosadani ne zele da se zaglupe. Maksa je djidao i mrljao, a kandidat za kapitena Sefraze je tek odradio sjajan posao. A ti Darko nemam pojma kako si odlutao na ETC, iskreno
Jos jednom vam kazem ili se pomirite sa tim da niste glavni u ETC timu ili ne placite ovde.

P.S. Pozdravite Flojgila od veselih pajsera.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Timski okrsaji?

Post by kgkid »

Na tom ETC sam cetvrti ili peti Patuljak po poenima. Opet, moram da sacekam da isprave tabele.

Na svakom vecem turniru (BG ili NS) sam oko deseetog mesta kao general, a samo Livada igra duze moju armiju u kontinuitetu. I da, pozvali me u tim. :D

Flojgl je solidno odradio svoj deo posla i doneo timu solidan broj poena.
On covek ni pravila ne zna, uparuje kako mu se dune i sve u svemu siguran je ko vrbov klin.
Covek bi pomislio da si bio tamo? Ali nisi, a voljan si da pausalno lepis etikete koje nemaju veze sa istinom.
Ko si ti? :?

Molim moderatore da SVE Off-topic komentare prebace u drugu temu, a da ova ostane za ono za sta je inicijelno namenjena, ili da je zakljucaju.
Last edited by kgkid on Wed Aug 29, 2012 11:36 pm, edited 1 time in total.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Timski okrsaji?

Post by kgkid »

orome pancevo wrote:Probao da zarolam neke kocke danas. Nikako da bacim ispod 5. Ima neko armiju na zajam za ETC?
Ti nam brate, trebas k'o leba. :D nisam vid'o 5+ u tri partije! :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Timski okrsaji?

Post by Joske »

e svačega se čovek nasluša ovde...

čovek počne lepu, konstruktivnu temu koja se pretvori u potpuni haos bez ikakve potrebe...

ja podržavam ideju (onu iz prvog posta) i smatram da bi bilo lepo da se ovako nešto organizuje u bg-u jer, realno, samo ovde imamo dovoljno veliki prostor dostupan bez nekih eksternih jurnjava i zakupljivanja. a i bilo bi kul da zmaj na ovaj način proslavi svoje uskrsnuće :)

pa da vidimo koliko će ljudi doći u svom gradu da igra a koliko će samo hejtuje sa strane i da priča kako je igra ovakva ili onakva i kako smatra da je etc ili ne znam koji ac sistem glup ili šta ti ja znam (teško je ne upotrebiti neke druge reči ali se trudim da poštujem pravila foruma). i sada sam i ja počeo da radim baš ono što sam kritikovao pre par redova... neću više #-o

dodao bih samo da je Ota imao neke lepe ideje oko organizacije liga i kvalifikacionih turnira ali to je za neku drugu temu... još jedan razlog da se organizuje ovakvo jedno dešavanje jer bi bilo i idealna prilika da se kuju planovi i dogovori za budućnost warhammera u srbiji... možda kada se budu gledali preko stola sa figuricama ljudi shvate da vole istu stvar i da počnu da se ponašaju jedni prema drugima u skladu sa tim :)
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Timski okrsaji?

Post by Iskusinjo »

RatGod wrote:Pa cekaj gde su rezultati ostalih sa ETC-a?
Kojih ostalih? Okacio sam ih danas, jer su danas i izasli. Imas peringe i sve.
RatGod wrote:Pa covece kapiten nije dosao na Beogradski turnir ne pamtim i on je kapiten?LOL !
Kapiten nece da dolazi na Beogradski turnir da se ne bi sretao sa igracima kao sto ste Rista - vaterpolista, ti i slicni. To je stvar licnog izbora. Odlazi na sve ostale turnire u regionu. Nije Beogradski turnir pitanje zivota i smrti pa da je obavezan da dodje na njega.
RatGod wrote:Kada to vecina NS zavrsi u top 10?Nemoj me zajebavati jos kad se uzme da vas dodje 5 pa dvoje napuste posle prvog dana, eto ti i ta trojica i to je to ako i toliko (da se ne vracamo na to ko je kako dosao gde jeste!)
Prosle godine niko nije odustao i svi smo zavrsili u top 10. Predprosle isto. To nije zapravo toliko bitno, samo je opaska na tvoj arogantan stav da jedan ili dvoje mogu da udju u tim iz Novog Sada.
Zasto se ne bi vracali na partije koje su se igrale? Vidim da jos nisi preboleo proslogodisnji turnir. Sjebao sam se jer nisam znao pravila dovoljno dobro (drugi put sam u zivotu igrao sa lajf lorom, a prvi put sam koristio onu zastavu sto ti daje da si imun na magiju). Ti si isto tako pogresio sa asfom, inicijativom i rirolovima. Zavrsili smo partiju, sudija je dosao tek na kraju :!: jer si ga smarao predhodnih par meceva i iskomentarisao pravila. Ti si mi ljudski ponudio pobedu, a ja sam se zadovoljio sa neresenim rezultatom. Kasnije, kad smo skontali da sam i ja pogresio si na sav glas kukao kako sam te izdjidao, a za deset godina koliko igram Vorhamer ste me samo Rista (kome nije jasno kako bretonski lord, bsb i grejl kostaju vise nego 40 goblina), Feanor (koji je igrao sedmi potez maltene sam sa sobom) i ti optuzili za tako nesto. Kasnije si me vijao po turniru i trolovao kako proksujem Teklisa zbog lajn of sajta, a sa Andrijom nisi hteo da odigras poslednju partiju jer "proksuje" cozene. Posle toga si pretio Maksi, klincu od 16 godina kako ces da ga bijes jer se sprdao na fejsu. Nauci da gubis i da stvari ne idu uvek kako si zamislio.

Meni su se isto desavale nepravde na tom turniru pa nisam kukao. Demoni su imali ilegalan juris u partiji pre nase skoro mogli tako da me pobede, pa nikom nista.
Na turniru pre toga sam te Luka morao podsecati u 3 od 6 poteza da bacis test za felblejd, a kad si igrao sa Haoticima i onim Festusom,automatski si znao sesti umesto petog spela i sta sad? Takve greske se desavaju na turnirima. Treba da ti pricam iza ledja kako lazes i krades ljude po turnirima? Nisi ispao u redu i iskreno mi je zao zbog toga. Nadam se da cemo popricati uzivo u vezi sa tim jer se i dalje nadam da si normalan lik.
Mladene jeste bili vi medju prvih deset, ali protiv tebe neki nisu hteli da igraju jer si dosadan i ne zele da se zaglupe.
Ko si, bre, ti? Koji ljudi ne zele da igraj u protiv mene? Pitaj Milosa Nikolica, Darka iz Kragujevca, Teklisa sa foruma ili Turcina da li sam dosadan i kakve su nam partije bile. Posto vidim da imas vremena i kopas po drugim forumima, idi na neki od hrvatskih i procitaj betl riportove od ljudi koji su igrali sa mnom. Evo ti na primer ovaj: http://www.ums-agram.hr/forums/viewtopi ... 42&t=10249. 6. partija je bila protiv Dragacevica.

Moguce da sam bio dosadan Peri Nekronu koji nece da mi kaze statove za svingu dok ne udje u kombat i Beti koji je bio nervozan jer je zurio negde, a zapravo smo zavrsili partiju za nesto vise od pola sata. Ali avaj, ne mogu svima biti po meri.

Ridjeg sam kontaktirao proslih godina, ali nije mogao da ide, a Dzonija vodimo samo ako procita pravila. Poznata je njegova: "nisam ja pacenik da citam pravila"...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Timski okrsaji?

Post by PeraNekron »

Moguce da sam bio dosadan Peri Nekronu koji nece da mi kaze statove za svingu
Znam samo da si me pitao sve o Tomb Kingovima, posto nikad nisi pre igrao protiv njih. I ja sam ti objasnio sve, na sta smo potrosili nekoliko minuta.

A to da "necu da ti kazem statove"....Mladene, zivota ti, ne budali. Ali stvarno. To se nije desilo, vise puta sam ti rekao da ima toughness 8 i ostalo. (A i ubio se je u drugom potezu).

Nemam nameru da se prepucavam ovde preko foruma, a ti se suzdri od "optuzbi" i slicnih izjava na moj racun.

P.S. Ti meni nisi neprijatan protivnik, i uvek cu rado igrati protiv tebe.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Timski okrsaji?

Post by Kirgan »

Stvar je laka i bez neke velike filozofije, na ETC idu ljudi koji se potrude oko toga tj. pre par godina kad je Mladen okcio post za reprezentaciju se desilo isto, samo drvlje i kamenje.
Da mozemo da imamo jaci tim, pa mozemo, verovatno bi se silno iznenadili mnogi kad bi se igrale kvalifikacije, jer neki nisu pametni kao sto misle... Mnogo je bitinje to sto je sam Pera rekao: "Ljudi ovo je hobi!!!"
Sto se tice ostalog, da nekome jesu pare realan problem, nekome vreme, nekome oba. Sad je pitanje sta ko zeli, da budemo gotivni, moze to je ok, da pobedjujemo... pa to je vec pitanje, primera radi 1600 Poljaka... brojke rade same za sebe.
Gde se igra bolji WH je jedno glupo pitanje, jer je zbog loseg rada poceo da izumire...
Nek se naprave WH i WH 40K timovi, nek se ljudi sretnu i razgovaraju, ovako na forumu nece doci do resenja dok se ljudi ne sastanu.
Sto se tice HQ rankings, lepo je to ali nije realno, bar ne kod nas. :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Timski okrsaji?

Post by Ota »

Kirgane - sve si ti u pravu, ali poenta ovde (za mene) nije ko ce ici na ETC ili ne. Nego ko je isao ili ne. Ovaj Igor je zeleo da ide imao pare, vreme itd za to sve. Koliko sam shvatio isao na trening tamo u NS i izotkidao neke, i onda ga "preskoce" jer "iritira neke ljude". I meni je iritantan njegov stav (on ne, ne poznajem ga osim iz vidjenja). Pa sta sad? Nece ga oni zeniti - on im treba da izvuce najbolji rezultat i to je to...
A licno sam gledao kada mu je Mladen pricao i ispade "lozio ga ko furunu" da im bas takav (tim recima) treba za ETC i da se takav igrac i stav trazi. Na moje oci i usi.

Sada, i to sto on iritira vecinu u timu (verovatno ne i samog Mladena), je u redu. Da ga ne pozovu zbog toga -pa 'ajde de, ali onda pominjati ovde kako bi ih on brukao?! Ejj snimi fotke od bese li prosle godine? Pa bez flase ove nase ne mozes da uhvatis. to po onoj narodnoj "...oj, rakijo moja ljuta kolko l' si me zadojila puta..." - tako nekako.
I kao slag na tortu - stize prica o rankingHQ-u, da bi par postova iznad ovoga, lepo covek rekao/napisao (KgKid), da "kapitena" izglasavaju dosadasnji "reprezentativci", a on valjda posle sastavlja tim :roll: Ovde ovime je zeznut i nas fudbalski savez...
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Timski okrsaji?

Post by Yogurt »

Nisam hteo da se mesam i da postujem jer ni neznam situcaje proslih ETCa a ni ovaj ETC skroz. Ja uvek pisem sta mislim pa ako se neko uvredi jbg ili nesvidja mu se takodje jbg.

ETC je mnogo lep turnir. Realno to jeste svetski kup WH i vecina zemalja ga tako gledaju. Pravila AC su za neke smesne ali iskreno proizvode bolje igre. Cilj je da igra postane lepsa i cenim ljude koji se trude to da urade. Jeste to hobby i igra sa kockicama ali realno je super igra i volim je bas zbog toga sto se igra sa kockicama.
Ako napravimo timski turnir ne moramo da koristimo ETC pravila. I njihova pravila imaju propuste. To su izglasana pravila iz svih zemalja ucesnika pa moze se reci da je neka sredina u kompu izmedju zemalja. Ja vise volim giant fanatic pravila a mogu i da igram bez kompa. ETC jeste lepsa igra i definitivno manje dosadna. Na novom zelandu svaki turnir ima svoja pravila i komp koji organizator napravi... realno samo zaustave glupe stvari ali ima i turnira sa mnogo jacim kompom od ETCa.

Malo price za ETC:
Kapiten mora da bude ko je prethodne godine isao zbog mnogih razloga. Iskustvo kako izgleda ETC i kako izgledaju ETC liste i kako izgleda ETC uparivanje i kako izgleda ETC igra. Jos dosta toga ali realno mora da bude neko ko je bio pre.
Ostali igraci trebaju da budu najbolji ali ako neki misle da si kreten i niko te na timu nevoli onda ne treba da ides. Ako nemas timski duh netreba da budes deo tima.
Ovo se ne obraca na Igora, meni je mnogo bezveze sto su ga izbrisali iz izbora kada su to uradili. Ne obraca se ni na nikog posebnog jer ne znam vas dovoljno dugo da sam odlucio da je neko kreten ali timski duh je mnogo vazan.
Ako se ja nekvalifikujem onda ja ne treba da idem. To sam i rekao ranije. Ja bi zeleo da se u Srbiji skupi ozbiljan tim i da krenemo da se takmicimo sa najboljima. Ove godine jesmo skupili i dobar tim, falile su druge stvari, ali stigli smo isprid svih komsija. Nije neki obican turnir gde ima losih igraca nego su vecina igraca veoma ozbiljni i veoma dobri.

Ako nisi igrao nekoliko godina ne treba da budes u selekciji, stara reputacija ne znaci za nista. Kvalifikacioni period ako se napravi naravno moze da bude samo godinu dana. Suzic je igrao i izgubio od svakog protiv koga je igrao.

Kako da uradimo ranking je dobro pitanje ajde da neko pokrene drugi topic za to ako misli da ima dobre ideje. Ako se broje strani turniri ima da odem do afrike i da skupim 100 crnih dece iz doma i da im dam paper hammer i da odigram 5 dana i da budem prvi na rankingu. Ota ti si bio pozvan da dodjes u Poljsku ali nisi mogao i neznam sto si tako ljut. Nisam te upoznao tako bitter. Valjda i ti zelis da Srbija bude sto uspesnija. Naravno da smo se slikali sa picem kako smo uzivali i opustali posle partija. Ja sam samo na jednoj od 6 partija bio pijan alii nisam je izgubio. Realnost jeste da ne treba da se pije i ne treba i tu si upravu. To definitivno mora da bude umereno i zabranjeno od strane kapitena. Ja sam licno video poljaka kako duva pred partiju a oni su pobedili ceo turnir.

Inace lepi su timski turniri i ako nista drugo mozemo da se lepo zezamo. To jeste takmicimo, jer ja volim da se takmicim i timski turniri su stvarno kool. Ne mora da budu gradski turniri ali neka ljudi skupe tim i da se igramo.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Timski okrsaji?

Post by Yogurt »

Ota wrote: I kao slag na tortu - stize prica o rankingHQ-u, da bi par postova iznad ovoga, lepo covek rekao/napisao (KgKid), da "kapitena" izglasavaju dosadasnji "reprezentativci", a on valjda posle sastavlja tim :roll: Ovde ovime je zeznut i nas fudbalski savez...
Ne mora da bira samo kapiten. Kapiten treba da bira jer on mora da uradi ceo strateski timski plan i da vidi kakve armije da se vode. On i mozda neko ko je na primer top ranked da biraju izmeju top 10 za 6 pozicija. Jedna ili dve wildcard. U svakom slucaju ja bi voleo da taj izbor bude providan. Ako je providan nema ljutnje.

Takodje falio na je non playing coach i capetan sto je neophodno.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Timski okrsaji?

Post by No 1 »

Ej ljudi a da odigramo koju partiju.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Timski okrsaji?

Post by Dzon Vejn »

Ma jok, zar ne vidis da je trenutnoj gamerskoj sceni zanimljiviji ForumHammer :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Timski okrsaji?

Post by Severian »

Znači za sada Br 1, Igor, Milosh, Kirgan, Joske bi učestvovali na ovakvom događaju ako je u Beogradu.
Mislim da će nas Zmaj rado ugostiti neku subotu ?

Bilo bi zgodno ako bi se prijavilo još 1-3 igrača.

Inače, ako bude interesovanja ja sam raspoložen da organizujemo turnir 4 nacije (Hrvati, Bugari, Mađari, mi) kod nas pa i tu može Srbija da recimo napravi 2 tima i da vežbamo.

Ja nisam stekao utisak da ikoga u Beogradi ETC uopšte intresuje ? Većina misli da je to glupo i samim tim ne učestvuje na turnirima u okruženju... Agramova arena, Slavonski brod, Pešta, Uprising... Mi uglavnom idemo na te turnire i na osnovu tih turnira među onima koji su pokazali interesovanje biramo ko će ići... 2 godine smo upošljavali Bugare jer niko nije hteo/mogao da ide. Meni prvom je problem to što treba novaca (300 eura je bio prosečni ceh ove godine) i još veći što treba vremena. Turnir je ove godine trajao 3 dana i treba ti bar još 2 dana da putuješ. Moj je stav, ako putujem već 1000 + kilometara mogao bih nešto i da obiđem i da vidim ... tako da to doda još par dana. To praktično znači da treba da uzmem godišnji odmor za ETC i provedem ga tamo a ne sa ženom i decom. Hm....

Poenta ove priče je da postoji jako mali broj ozbiljno zainteresovanih ljudi koji bi išli na ETC i da cela ova rasprava nema nikakvog smisla. Ozbiljno zainteresovani treba samo da se prijave i i onda ćemo se dogovoriti lako za neke kvalifikacije. Igor je bio jedini zainteresovan koji nije išao. Ja sam uveren da, ako bude igrao WH ove godine i ako bude raspoložen da će imati svoje mesto u reprezentaciji.

Rezultat jeste bitan jer nećemo da se brukamo ali to je takođe putovanje radi zabave i uživanja. Tako da sigurno neće u reprezentaciju ući ljudi za koje velika većina ostalih igrača (beogradskih i novosadskih i svih ostalih...) misli da su nepodnošljivi.

Ja bi recimo jako voleo kad bi neko preuzeo na sebe i napravio i organizovao 40K tim za ETC ? Mi nažalost nemamo 40k igrače.

Da li znate da je Srbija imala svoj tim i za FOW na ETC-u?

Molim Vas da budete konstruktivni...
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Timski okrsaji?

Post by kekenda »

ja sam bio rad da igram ali posle ove svinjarije neka hvala,obratite paznju na nove ljude pomalo,ipak na kraju krajeva niste samo vi iz bgda i novog sada na sceni,jeste vecina ali ne jedini i nemate pravo da ogadite nekom dozivljaj celog tog sveta hobija gde je poenta lepo druzenje zbog medjusobne netrpeljivosti,bolje usmerite energiju na popularizaciju hobija.
Locked

Return to “Warhammer”