Timski okrsaji

Locked
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

Timski okrsaji

Post by lord warrior »

kgkid wrote:Da li postoji interesovanje i mogucnost da organizujemo neku vrstu timskog okrsaja?

Timovi od 6-8 ljudi (makar i samo dva tima po 6 ljudi) po ETC pravilima, jedan dan, dve partije, ali sa uparivanjima i zezanjem.

Posle prve partije moze isti timovi samo ponovno uparivanje, ili da se igraci izmesaju u nove timove za drugu partiju?

NS ima voljnih i spremnih, ja se nadam da upalim bar deo tima iz KG da napravim uz pojacanja iz BG i NS, plus jedan - dva tima iz BG?

Cilj bi bilo druzenje i igra, ali i razmena ideja oko strategija uparivanja, posto se pokazalo da je to vrlo bitan element na ETC.

Moze da se igra u BG (odlican izgovor da skoknem do Zmaja :D ), NS, a mozda i kod mene nesto sklepam, ako ste voljni da dodjete? :D
Addendum: Ovu temu koristite za ono sto naslov kaze, za dogovaranje timskih okrsaja, ne za raspravu oko toga kako birati reprezentaciju za ETC. Za to cete imati drugu temu.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Timski okrsaji

Post by Joske »

malo copy/paste iz prethodne inkarnacije teme... ne ponovila se...
ja podržavam ideju i smatram da bi bilo lepo da se ovako nešto organizuje u bg-u jer, realno, samo ovde imamo dovoljno veliki prostor dostupan bez nekih eksternih jurnjava i zakupljivanja. a i bilo bi kul da zmaj na ovaj način proslavi svoje uskrsnuće :)
Učestvovao bih čak iako nije u Beogradu.
I igrao bih po pravilima koja propiše organizator, ne pravim pitanje...
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Timski okrsaji

Post by kgkid »

Opet bih naglasio jos samo jedno: cilj i akcenat bih stavio na igru i druzenje, razmenu ideja i razgovor o cemugod.

Ne moze se pricati o TAKMICENJU na dogadjaju na kome ce tesko biti da se skupe makar i samo dva tima i da se odigraju dve partije u jednom danu.

Sto se tice lokacije, mislim da je BG odlican za prvi susret, jer ste izjavili da vam tako vise odgovara. Kad bi se skupilo dovoljno igraca bar 4 ekipe po 6 ljudi da imamo, bilo bi to 12 stolova, a to samo u BG i moze da se napravi.

U KG moze da se organizuje igranjac na 6 do 8 stolova, sada dok je lepo vreme sigurno. To je dovoljno za dva tima. Slicno je, mislim i sa NS, zbog limitiranog prostora.

Koliko sam prebrojao do sada:

-iz BG: Igor, Joske, No.1, Kekenda, Milos, Kirgan (to je vec ceo tim!), Kiwi, Snotling (ovo je vec full tim),
- Iz KG: kgkid, Maki, mozda jos 2-3 igraca, sto uz pozajmicu moze da bude i mali tim :)
- Iz NS: verujem bar 6 igraca?

Voleo bih kad bi tu uletela i teska artiljerija: Ota, Nikolici, Livada, Donevski, Mrzimsve? Sta je sa mladjima? Na BG turniru bilo je mnogo zanimljivih i kvalitetnih igraca: Jagos, Ridji, Pera, Ulemek, No.3 i drugi patuljci, Teclis, Orome? Izvinjavam se ako nekoga nehotimice preskocih! :D
Last edited by kgkid on Thu Aug 30, 2012 12:10 pm, edited 1 time in total.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Timski okrsaji

Post by PeraNekron »

Je l' moze neki link ka ETC rulespacku (ako se po tome igra)? Da vidim da li uopste mogu da sastavim nesto po tim propozicijama. :oops:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Timski okrsaji

Post by kgkid »

kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Brain Damage
Posts: 22
Joined: Sun Feb 04, 2007 4:16 pm

Re: Timski okrsaji

Post by Brain Damage »

User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Timski okrsaji

Post by Yogurt »

Pa ja jesam iz BGa. Englezi igraju po 5 igraca u timu za ovakve stvari. To je sasvim dovoljno. Nek se skupe timovi i da se prijave. Da bi se ovo organizovalo treba da se ima konkretan datum i da se krene spremanje.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Timski okrsaji

Post by igor »

Predlazem:

1. Redovne treninge, ciji se rezultati boduju
a. Tokom vikenda u Valhali i Zmaju i Kragujevcu (ima ljudi i volje)
b. Svake druge nedelje npr
c. Rezultati se pamte i prijavljuju u jedinstven topic

2. ETC turniri kod nas (Uprising) i okolini
a. Zvanicni rezultati nasih ljudi se uzimaju i stavljaju u jedinstven topic sa rezultatima sa treninga

Ovime dobijamo efektivno 4 treninga u dva grada svakog meseca. Tokom 11 meseci se moze videti ko bi isao na osnovu bodova.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: Timski okrsaji

Post by orome pancevo »

kgkid wrote:Voleo bih kad bi tu uletela i teska artiljerija: Ota, Nikolici, Livada, Donevski, Mrzimsve? Sta je sa mladjima? Na BG turniru bilo je mnogo zanimljivih i kvalitetnih igraca: Jagos, Ridji, Pera, Ulemek, No.3 i drugi patuljci, Teclis, Orome? Izvinjavam se ako nekoga nehotimice preskocih! :D
Nemam armiju vec godinama. Ne igram vise. Mozda napravim nesto u nekom trenutku, ne skoro...
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Timski okrsaji

Post by igor »

orome pancevo wrote:
kgkid wrote:Voleo bih kad bi tu uletela i teska artiljerija: Ota, Nikolici, Livada, Donevski, Mrzimsve? Sta je sa mladjima? Na BG turniru bilo je mnogo zanimljivih i kvalitetnih igraca: Jagos, Ridji, Pera, Ulemek, No.3 i drugi patuljci, Teclis, Orome? Izvinjavam se ako nekoga nehotimice preskocih! :D
Nemam armiju vec godinama. Ne igram vise. Mozda napravim nesto u nekom trenutku, ne skoro...
Bani do mene kada si u gradu, biraj Empire ili DE ;)
User avatar
crnaguja
Posts: 75
Joined: Wed Oct 19, 2011 7:56 pm
Location: Blok 45

Re: Timski okrsaji

Post by crnaguja »

Kada se tacno organizuju turniri, i koji su uslovi (ukratko), ja igram vec duze vreme WH, ali nisam nikad izlazio na turnire. Pratim ovu pricu sa ETC, kontam da se igra po tim pravilima? Dao sam se u akciju farbanja armije (vampiri), tako da se nadam da cu uskoro moci da nastupim...
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Timski okrsaji

Post by igor »

crnaguja wrote:Kada se tacno organizuju turniri, i koji su uslovi (ukratko), ja igram vec duze vreme WH, ali nisam nikad izlazio na turnire. Pratim ovu pricu sa ETC, kontam da se igra po tim pravilima? Dao sam se u akciju farbanja armije (vampiri), tako da se nadam da cu uskoro moci da nastupim...
Kod nas imas godisnje samo dva velika turnira u WH.
Jedan je u Novom Sadu svakog marta valjda, sa ETC pakovanjem pravila.
Drugi je do sada bio Hobby store turnir, krajem godine, bez ogranicenja u pravilima ikakvih.
Uslovi su ti da dodjes i igras, ne moras imati ofarbanu vojsku, ali je pozeljno zbog poena sto se dobije na farbanje. Trebas da znas osnovna pravila, mada nije lose da sto vise znas ;)
Obavestenja o ta dva turnira uvek imas 1-2 meseca unapred, u podforumu Turniri.
A sto se tice turnira van zemlje, obicno i oni se oglase u tom delu podforuma :)
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Timski okrsaji

Post by kgkid »

igor wrote:Predlazem:
1. Redovne treninge, ciji se rezultati boduju
a. Tokom vikenda u Valhali i Zmaju i Kragujevcu (ima ljudi i volje)
b. Svake druge nedelje npr
c. Rezultati se pamte i prijavljuju u jedinstven topic
2. ETC turniri kod nas (Uprising) i okolini
a. Zvanicni rezultati nasih ljudi se uzimaju i stavljaju u jedinstven topic sa rezultatima sa treninga
Ovime dobijamo efektivno 4 treninga u dva grada svakog meseca. Tokom 11 meseci se moze videti ko bi isao na osnovu bodova.
Ovaj post, bas kao i betin, pripada drugoj temi, ovde je samo dogovaranje drugarskog timskog igranja. Ne vidim da je izvodljivo da se od te price u startu napravi turnir.

Oba teksta imaju validne ideje i savete, samo su u pogresnoj temi. :)

Deo etiketiranja o polupijanim i pijanim ljudima ne pripada igde. [-X

On-topic:
Vikend pred nama je preblizu, ali treba da se dogovorimo oko nekih tehnickih stvari, kako bismo igranje organizovali za neki vikend u bliskoj buducnosti (sledeci, ili onaj posle?):
Liste na ETC su otvorene. Mozda treba planirati da igramo otvorenim listama i ovde. Ovo je vrlo bitno kod uparivanja, a potrebno je naglasiti pricu na vreme. Mimo uparivanja otvorene/zatvorene liste ne prave previse razlike na kvalitet ili zanimljivost partija.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Timski okrsaji

Post by Jagos »

kgkid wrote:Na BG turniru bilo je mnogo zanimljivih i kvalitetnih igraca: Jagos...
Tacno zboris :lol:
Ja sam, naravno, za. Ako nema mesta u Beogradu, nastupicu ja za Kragujevac, uopste nije frka :)
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Timski okrsaji

Post by Ridji »

Ja se lagano spremam da se vratim u fantasy vode. Samo moram jos da se strpim, treba da se odradi cela pacovska armija, a ne bih poceo da se igram sa velikom vecinom neobojenih figura.
A inace ideja o timskim okrsajima je sjajna :)
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Timski okrsaji

Post by joggy »

@severian: Znači za sada Br 1, Igor, Milosh, Kirgan, Joske bi učestvovali na ovakvom događaju ako je u Beogradu.
Mislim da će nas Zmaj rado ugostiti neku subotu ?

Ja bi isto ucestvovao, nije mi bitna lokacija.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Timski okrsaji

Post by teclis »

Ja bih rado učestvovao. Nije mi bitna lokacija. Volim da se igram i u KG i u NS i u novom Zmaju.

Kolko ja vidim trebalo bi da bude minimum 2 tima u BGu.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Timski okrsaji

Post by Dzon Vejn »

Mozda bih i ja ucestvovao, u zavisnosti od raznih parametera.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Timski okrsaji

Post by Yogurt »

Prvi tim je formiran! Ko zeli da nam se suprotstavi neka skupi svoje timove. Timovi od po 6 igraca jer je 8 previse da se skupi. Iz BGa moze da se sklopi jos najmanje 2 tima pa da imamo ozbiljan turnir u skorije vreme. Ako se svi sloze i mogu da skupe vise mozemo i da dignemo brojku na 8 ali poljaci i englezi igraju po 5 igraca u timu.

Tim "DIZANJE ZA SLAVU"---ovo ce verovatno da se izmeni ali niko nema nikakve ideja za sada.

IGRACI SU: (za sada)

JAGOSH

JOSIP

IGOR

OTA

JOGURT(ja)

6tog igraca nemamo pa pravimo konkurs za patuljka ili za lizardmena. Jer bi neki patuljak ili lizard zeleo da udje u nas tim? Ako ima neko neka sa javi pa da vas ubacimo u tim.

Ko zeli da se suprotstavi sa nama?

EDIT: Menjalo se par stvari. Teclis se morao povuci u drugi tim nazalost.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Timski okrsaji

Post by milosh »

Mogao bih ja da igram sa gusterima.
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Timski okrsaji

Post by teclis »

Jel mogu 2 iste armije u timu?
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Timski okrsaji

Post by kgkid »

Ne. To je osnovni princip. :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Timski okrsaji

Post by Snotling »

Bretonac ili ork na raspolaganju...:D
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Timski okrsaji

Post by Monsterman »

Ja bih mozda mogao sa patuljcima, ali problem je sto sam ja maximalno neupucen sta znaci timski okrsaj u warhammeru, pa ako neka fina dusa moze da me prosvetli, bio bih zahvalan :)
Last edited by Monsterman on Sun Sep 02, 2012 3:33 pm, edited 1 time in total.
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Timski okrsaji

Post by Iskusinjo »

Predlazem da se gornji i donji (pity) limit poena smanje za cetvrtinu, jer su i timovi za frtalj manji. :)
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Timski okrsaji

Post by Yogurt »

Najvise sto u rundi tim moze da zaradi je 90 pojena a najmanje je 45. Jer to zvuci ok? To su direktne proporcije kao na ETCu smanjenje na 6 igraca.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Timski okrsaji

Post by teclis »

Jos jedan beogradski tim je formiran:

Dellamorte (demoni ili?)
Kirgan (imperija)
Snotling (bretonac ili ork)
Myth (HE)
kekenda (DE)
Teklis (tomb kings)
Locked

Return to “Warhammer”