ETC kvalifikacije

Locked
User avatar
lord warrior
Server Admin
Server Admin
Posts: 1169
Joined: Wed Mar 27, 2002 9:15 pm
Contact:

ETC kvalifikacije

Post by lord warrior »

Rasprava oko kvalifikacija za ETC je na mestu, i prethodna tema je potegla neka dobra pitanja, ali se nazalost ubrzo otelo kontroli i svelo na licna prepucavanja.

Slobodno povedite pitanje kako se bira reprezentacija, slobodno iznesite argumente sta ne valja, cak skrenite paznju ljudima gde su pogresili i gde leze problem. Samo vas molim da to uradite na civilizovan nacin, jer u suprotnom problem nikada necete resiti.

Ako zelite resenje problema, svadji nema mesta.
Ako vas problem ne zanima, vec samo zelite prepucavanje i vredjanje ljudi koji vam se ne svidjaju, gubite se odavde, nikome necete nedostajati.
Deception is a Right · Truth is a Privilege · Innocence is a Luxury
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC kvalifikacije

Post by igor »

E nadam se su strasti malo smirene, ovo su neki moji predlozi:

1. Sto se tima koji je ucestvovao tice, da gledamo kao da ga nema. Tj. da se lepo krene od nule. (nije bilo nekog rezultata da se mozemo drzati toga). Sansa i za druge malo.

2. Mozda najvaznije da se nadje dobrovoljac da bude neka vrsta tim menadzera. Znaci entuzijasta sa vremenom, zeljom i zivcima da proba organizovati nas Srbe, da vodi racuna o rezultatima, predlozima, zeljama, itd. :)

3. Da se zna odma KO JE U STANJU DA IDE. Znaci: jel imas tada vremena, dal mozes uzmes godisnji, dal su uslovi oko zene i dece dobri, kako si sa ispitima i najvaznije dal se ima para (~ispod 300e ne treba racunati da se moze proci, za svaki slucaj.) Na ovome jako insistiram, da se izbegne svako trolovanje od strane ljudi koji ne bi ni isli. Ako nisi zainteresovan za bilo kakvu poziciju, nema potrebe za ucestvovanjem u raspravi.

4. Moj predlog je da se taj HQ rankings zanemari, jel to ni blizuuu nije nikakvo stanje kako ko igra. Cak je i smesno to uzimati.

5. Da se na sledecem prvom vecem turniru izglasa menadzer tima, kapitan i trener. Po principu - ko sve hoce ucestvuje u kvalifikacijama za turnir moze da imenuje po jednog za jedno mesto - ako isti prihvati. Svako ima pravo za jedan glas po tipu glasanja. Oni koji ne dodju na turnir neka ostave svoj glas u nekom topicu foruma (opet kazem samo oni koji MOGU da idu na turnir, koji zele da ucestvuju u timu)

6. Da se daju neki okvirni datumu unapred za treninge. npr. : "redovan ETC trening, svake druge nedelje" po klubovima tokom vikenda. Rezultati se prate i pisu u jedan jedinstveni topic. Pa majku mu, svako ce moci tokom 11 meseci da stigne na par treninga, da istestira armije, liste. Za to vreme, evo ja licno mogu da garantujem da cemo ja i kum par puta ici za novi sad i kragujevac na trening ;) Naravno ovde molim ljude da ne postuju svake druge nedelje "E dobio sam 20:0 opet ovog" a taj je tu samo sa laznom zeljom da ide i samo sluzi da ga farmaju. :P
Znam da ovo sve ima mana, ali sa obzirom na 1 turnir po ETC pravilima godisnje u Srbiji (Uprising), i par u okruzenju (na koje ne mogu svi da odu) mislim da je ovako nesto nuzno!!!!

7. Da se uzimaju u obzir SAMO rezultati sa ETC turnira (sto ovde sto van zemlje), po principu bodovanja iz bitaka. Da se i to dodaje u topic ^^ Turnir kao sto je bio hobby store, gde je sve dozvoljeno je smesno uzimati u obzir. Tj rezultate sa istog.

8. Da se ne forsira taktika "Idemo da budemo zadnji, idemo da cuvamo bodove" Pogledajte samo prve top 5 ekipe, tako nesto ih nije dovelo dotle. Ne kazem da ne treba imati liste za siguran draw (ako nesto zatalji) , ali da se non stop igra tako nesto bas i nije uspesno.. Iskreno mislim da sa vecinom agresivnih lista i da ne prodjemo dobro, necemo biti zadnji.

9. Znam da je ovo mozda sve smaranje. Znam da ima ljudi koji misle da treba da budu u timu, i donekle se slazem sa tim. Ali treba naci neku demokratiju. Ako si bio dobar zadnjih xx godina, ako te svi znaju, ako si uvek u top 10, pa jbm mu lebac, dodji na trening, odigraj 20 partija tokom sledecih 11 meseci i siguran sam da ces biti u timu ako i dalje znas da igras.

Jednaka sansa za sve?
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: ETC kvalifikacije

Post by Ota »

Ovako - posto sam ucestvovao u prethodnom prepucavanju, red je i ovde da napisem nesto konkretno.

Sve treba poceti sa nacelnim dogovarenjem - znaci ukoliko ima volje u narednih par dana svi zainteresovani da se jave na neku od tema. Neka se otvori na Valhalinom i/ili ovom forumu tema o formiranju tima - i svi koji su zainteresovani da se prijave (nije bitno da li ce ili ne imati vremena za 12 meseci od sada - iz daljeg teksta videcete i zasto).

Sreca (u nesreci) jeste da kod nas i nema bog zna koliko igraca, tako da u slucaju da se prijavi i 30 igraca - sve je u redu. Kada se zavrsi period prijavljivanja (od nekih XY dana), odabrati jedan od dva pristupa za koje mislim da su OK.

Prvi model Kvalifikacija:

Serija turnira kao sto su 40K ameri organizovali u Cikagu za Illinois - inace najbolji pojedinacni igrac sa ETCa za 40k je pobednik vecine tih turnira - Alen Bajramovic (rece mi da su njegovi iz BGa, mada on sam ima akcenat pa predpostavljam da je rodjen tamo. Na zalost nisam nikada igrao protiv njega, iako smo igrali na 6 do 7 istih turnira).
Elem sistem je ovakav - jedan turnir mesecno (unapred se dogovore vikendi - govorim o nekoliko turnira unapred ne svih 10 ili koliko ih vec bude). I krece bodovanje koje je obrnuto proporcionalno broju ucesnika na turniru. Znaci ovako:
Na turnir stiglo 20 ljudi (puste zelje ali neka):
Prvi 20 bodova,
Drugi 19 bodova,
Treci 18 bodova,
.
.
.
17ti 3 boda
18ti 2
19ti 1
poslednji 0.

Pa kazemo boduje se recimo od 10 turnira 7 najboljih rezultata svakom ucesniku (tako da neko ko je bio 10 puta 12 nema prednost nad nekim ko je bio 6 puta 5 ti a na ostale nije stigao - u isto vreme ipak se nagradjuje posvecenost/ozbiljnost/vezba, jer onaj ko je uzeo 2 puta prvo mesto i "ulenjio se" ima 40 poena a onaj lika sa 10 puta 12to mesto ima 56 poena (7 bodovanja po 8 poena za 12to mesto).
Selektuju se u repku 8 najboljih igraca sa razlicitim armijama!!
Znaci 1 i 5 na tabeli su ista armija ide pri a upada deveti kao osmi clan repke - jbg sto igras sa haoticimakada ima boljih od tebe - na ETCu po pravilima nemogu se "duplirati" armije i to je to biraj kojom ces igrati na kvalifikacionim turnirima.

Lokacije turnira bi mogle da setaju izmedju BG i NS pa i KG ukoliko ima dosta igraca, ukoliko ih je par onda recimo BG i NS (da bi se vecini izaslo u susret). Turniri su jednodnevni 3 ili 4 partije i to je to - naravno igraju se uvek po najnovijim ETC pravilima.


Drugi model kvalifikacija:


Klasicno svetsko prvenstvo - tri grupe:NS, BG KG ko sve ne jos (prvih/najboljih 16) idu u doigravanja/zajednicku ligu koja se igra 2 - 3 (zavisi od broja igraca)vikenda svako sa svakim naravno. Opet sastavi se tabela sa finalnim rezultatima i krene se da najbolji igraci sa razlicitim armijama popune repku.
Primer:
1. A WoC
2. B Skaven
3.C imperija
4. D Vampiri
5. E Imperija
6. F WoC
7.G Ogri
8. H BoC
9. I Vampiri
10. J HE
11. K WE
itd...
U reprezentaciju su usli igraci: A, B, C, D, G, H, J i K. Vrlo prosto i glatko. Imate i igrace i njihove armije i koga da zovete ukoliko se nekome planovi izjalove i nemoze da ide a usao je u reprezentaciju.

Kapiten vam po mogucstvu bude ne igrac vec kao neki tim menadzer - prati forume, tendenciju listi i sve to dostavlja igracima na vreme tako da oni mogu da igraju iste ukoliko zele na tim kvalifikacionim turnirima/partijama. Oko izbora istog ne znam sta da kazem. Ko god da to bude, mora da se konsultuje sa dosadasnjim da bi pokupio iskustva oko uparivanja. I koji vid pomoci je moguc u toku same partije/runde.

I na kraju par stvari koje nisu vezane za same kvalifikacije.
Licni sukobi koji se prenose sa kolena nakoleno su nebitni. Kakve veze ima da li ja gotivim ili ne Ziku? On igra sa WoCom ja sa BoCom i trudimo se najbolje sto mozemo, niti moramo da se volimo i proslavljamo pobede pevajuci. Dovoljan je minimum civilizovane komunikacije, profesionalno vezano za ETC i to je to.

Ovakav pristup mislim da bi izvukao najbolje iz WHa ovde, ako budemo (Srbija) ispod prvih 8 mesta onda jbga to je to. Glupi smo/ nedovoljno dobri i to je sve.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC kvalifikacije

Post by igor »

Drago mi je da je neko dao konstruktivne predloge.
Ali na zalost ja vidim u obe varijante nesto po meni lose.

Prvi model - sama rec turnir i jednom mesecno.
Na turnir ce doci i oni koji nece da idu, nit da se takmice. Jer je turnir. I po meni veci broj ljudi je manje vise nemogu organizovati 1 mesecno.
Pa samo prosla dva mini warhammer turnira u hobiju su bila: prvi u februaru - 6 ljudi, drugi pre nedelju dana - 8 ljudi..

Drugi model - ekipe
Ovde ide problem uparivanja i organizovanja veeelikog broja ljudi na jedan datum - opet efekat turnira.
Sto se tice uparivanja, em sto ce biti problema oko istog, em sto ce neko ni kriv ni duzan popiti vise puta los matchup i time sebe trajno zacementirati sa malim bodovima.
A sama poenta ETC lista je dobar sistem armije i uparivanja. Iskreno po meni ne bi funkcionisalo.


Da imamo zajednicu od aktivnih 100+ igraca bilo koji od tvoja dva modela bi bio savrsen.
Ovde mislim da je jednostavno ne izvodljiv. :(
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: ETC kvalifikacije

Post by Joske »

igor wrote:Na turnir ce doci i oni koji nece da idu, nit da se takmice.
ja ne vidim kako je ovo problem... što više ljudi dođe da igra to bolje... ako su loši i neozbiljni, pokupićeš više poena i eto ti lakog plasmana... a ako su bolji od tebe opet možeš da isplivaš ispred njih na tabeli jer oni neće da idu a tebi dobro dođe da igraš protiv jakih protivnika zarad treninga...
možda se da primetiti da mi se dopada prvi sistem... mislim da je primenjljiviji kod nas od drugog zbog razlike u broju igrača u različitim gradovima... 100% bi se postavilo pitanje koliko iz koje grupe treba da ide u doigravanje da bi bilo proporcionalno i tu nastaje totalni haos jer smo narod koji je sklon da se lako dogovori oko svega...
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: ETC kvalifikacije

Post by Ota »

igor wrote:Drago mi je da je neko dao konstruktivne predloge.
Ali na zalost ja vidim u obe varijante nesto po meni lose.

Prvi model - sama rec turnir i jednom mesecno.
Na turnir ce doci i oni koji nece da idu, nit da se takmice. Jer je turnir. I po meni veci broj ljudi je manje vise nemogu organizovati 1 mesecno.
Pa samo prosla dva mini warhammer turnira u hobiju su bila: prvi u februaru - 6 ljudi, drugi pre nedelju dana - 8 ljudi..

Drugi model - ekipe
Ovde ide problem uparivanja i organizovanja veeelikog broja ljudi na jedan datum - opet efekat turnira.
Sto se tice uparivanja, em sto ce biti problema oko istog, em sto ce neko ni kriv ni duzan popiti vise puta los matchup i time sebe trajno zacementirati sa malim bodovima.
A sama poenta ETC lista je dobar sistem armije i uparivanja. Iskreno po meni ne bi funkcionisalo.


Da imamo zajednicu od aktivnih 100+ igraca bilo koji od tvoja dva modela bi bio savrsen.
Ovde mislim da je jednostavno ne izvodljiv. :(
Ste se prvog modela tice mozda ti je promaklo, a mozda nisam dovoljno jasno napisao - u njemu (kao i u drugom) igraju oni koji su se u nekom zadatom periodu prijavili da bi isli na ETC, bilo da su iz NSa BGa KGa Nisa Valjeva Kraljeva itd. Znaci evo moj primer - Ja gotivim turnire i prijavim se za ETC igram kvalifikacije, (to je recimo po prvom modelu 8 turnira) budem 8. na tabeli i kazem e ljudi ipak necu da idem neka ide sledeci - i eto to ti je sva mudrost niko nista ne gubi.

Drugi model je mozda organizaciono lakse ispratiti jer je liga u pitanju. Opet primer - u BGu se prijavi 8 igraca. 2 grupe po 4. Kaze se imamo 6 nedelja da zavrsimo partije po grupama (3 partije u 6 nedelja). Zatim jos 6 nedelja za od 1. do 8. mesta (play off = jos 3 partije). I to je to. Isto tako NS isto tako ko hoce i gde hice. Zatim se pogledaju poeni i u narednih 12 nedelja se odrade ta dva vikenda (mecevi svako sa svakim ili turnir ili kako god vec). Napravi se lista od 1. do 16. mesta i sve je kul.

Ako te prodaju kocke - ili sta vec, pa kocke se bacaju i na ETCu a ne racunaju se algoritmi ili sta vec.

EDIT: Moj favorit je prvi model - postenije od toga ne moze biti. Sigurno je da sam vrh ide - ma kakav kvalitet to podrazumevalo (naravo govorim u odnosu na strance). A i u praksi je dokazan - prime Alenakoji sam naveo.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC kvalifikacije

Post by igor »

Aha, sada sam skotao sta si tacno mislio.
My bad, thx za pojasnjenje.
Onda sam definitivno za ligu, od ta dva.
Mada i dalje stojim za treninge - samo zbog lakoce i po meni najveceg moguceg odaziva ljudi jer je casual..
Ali opet tu onda losije bude za ljude kao sto si ti, koji bi samo par puta odigrali turnire, jer nemaju vremena npr..
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: ETC kvalifikacije

Post by bojan »

copy/paste sa druge teme:

Saveti za onoga ko hoce da bude ozbiljan na ETC-u/bilo kom turniru, zasnovano na mom iskustvu:
Sta ne raditi:
1. Ne uzmas listu sa net-a
2. NE uzimas tudju vojsku
3. NE prave ti drugi vojsku jer "oni znaju sta radi"
4. NE alkoholises se svaki dan turnira
5. NE ides na turnir a da nisi ni proitao pravila FAQ i iste naucio.
6. NE osakatis sebe da bi bio navodno "friendy". To nema blage veze sa time kakvu vojsku vodis.

Sta raditi:
1. Uzeti knjigu pravila i NAUCITI JE OD KORICE DO KORICE
2. Isto za FAQ-ove, SVE, ne samo za tvoju vojsku
3. Isto to za Army Book, SVE, ukljucujuci i one obskurne (sindrom Sisterki u 40K - ljudi nemaju ideju sta one rade a onda...)
4. Izbrisati Army Builder - ovo je veoma bitan deo.
5. Uzeti u obzir kakvu vojsku zelis da igras i sta ti je za nju potrebno - tj, da li zelis da stavis akcenat na magiju, shooting, close combat ili mobilnost.
6. Pogledas koliko mozes da zanemaris ostale aspekte da bi svoj omiljeni doterao do optimalnog.
7. Sastavljati vojsku sa olovkom i papirom - nista digitroni i slicno. Ovim ces nauciti pre svega koliko tvoje jedinice kostaju (zapanjujuci broj ljudi ne zna u kriticnom momentu koju jedinicu da spasava od smrti)
8. Igrati sa vojskom. Das joj par sansi, protiv razlicitih vojski i pre svega razlicitih ljudi. Igras sa "najvecim manckinima" - tj. prevedeno na srpski ljudima koji su uradili predhodne stavke.
9. Ako vam ne ide stanete i zapitate se da li vasa vojska ne valja ili je vi lose koristite. U 95% slucajeva je drugi deo tacan. Ako bas nesto u vojsci ne radi zamenis za nesto drugo, ali pri tome ponovis proces pravljenja vojske od nule - ako samo zamenis jedinicu zadrugu u 99% slucajeva neces imati pojma kako ce ona raditi u sadejstvu sa ostatkom.
10. Ne proksujes. Tvoja vojska ne voli kada su u njoj papirici. Zapravo je bitno jer ako se potrudis da neku figuru uradis, za to vreme ces i procitati njena pravila, smisliti ideju kako da je koristis i slicno. Kada koristis papirice preskaces ove stadijume i rezultat je losiji.
11. Razmisljas barem potez unapred - sta ce biti ako tvoja uber CC jedinica ne uradi sta si naumio? Sta ce biti ako charge-ujes u ledja jedinicu svojom jedinicom koja je samo free kill?
12. Zabavljas se. Ako se ne zabavljas losije ces igrati. Samim time ne igras vojske koje ti "ne leze" ma koliko ih ljudi hvalili. Ja reimo nesto ne volim magicnu fazu i izbegavam je - ona moze raditi za nekoga ali meni ne odgovara i ja uradim vise bez nje.

Generalni saveti:
- Bez overload-a karaktera. Gomila vojski funkcionise sasvim lepo bez gomile karaktera. Realno ti ne treba vise od 3, a ponekad ni toliko. BSB je skoro obavezan, ali ga neke vojske mogu zanemariti.
- Ako nemas dobru magicnu fazu igraj bez glupavog maga 1. nivoa sa skrolom - ovo nije 6/7 edicija, bas te briga za d6 snage 4 - jednu magiju po potezu mozes zaustaviti kockicama i to je sve sto ti treba. Samo se odluci koja ti je bitna za zaustaviti.
- Magija je osim u slucaju overloada jako upitne vrednosti - Moze uraditi svasta ali te moze jako prodati.
- Shooting faza je ekstremno vazna imali ili nemali pucace. Izbor meta je verovatno najbitiniji deo - gledajte sta vam je naajbitnija meta ili u slucaju da ste na meti sta vam je najbitnije da sacuvate. Naucite da koristite screening, da koristite teren, da koristite zrtvene jedinice.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: ETC kvalifikacije

Post by Millenium »

100% se slazem sa Betom i jedan mali savet koji ja smatram izrazito vaznim igrati sa vojskom koju volis (mozda zvuci kao zen budizam ali) ako ne volis svoje cike karakondzule gustere sta vec nego se opredelis za vojsku samo zato sto vidis da je "jaka" u tom trenutku nikad neces iz nje izvuci maksimum neki smatraju ljubav prema svojoj vojsci kao slabost medjutim naravno da treba ponekad u tom duhu i izneti Best jedinice svoje vojske oni su tvoj dika i ponos i treba ti bit cast da ih imas i upotrebis :)

Svaka vojska ima svoj smek i svoj stil i mnogima pojedine vojske jednostavno nece "lezati" njihovom stilu igre pa koliko god ona bila kao "uber" zato po mom skromnom misljenju kad se sagledava oponent ne gleda se jao on ima armiju koja ce me "odrati" vec kao sto je beta lepo istakao treba upoznati sva pravila drugih vojski ako se kani biti pro player uvek se mora imati nada u pobedu ali nikada i bas nikada igrati vojsku koju mrzis samo da bi dominirao :)

I kada si na tlu bitke jedan i jedini cilj na turniru da se ne lazemo treba biti da se pobedi ako je do zezanja tu su friendly ali za turnir se mora imati volja za pobedom bez obzira na sve i posvecenost svom timu i svojoj vojsci jer turnir je ozbiljna stvar.
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: ETC kvalifikacije

Post by Yogurt »

Ovako:

Ja sam za ETC kvalifikacije. Ja verujem da treba da se igra sa najboljim igracima. Ali tu postoji jedan veliki ALI koji vecina ljudi nisu svesni.
Iz Engleske je jedan igrac, koji pobedjuje turnire u Engleskoj i skoro pred ETC je pobedio jedan veliki turnir je ukupno na ETCu osvoji 22 pojena! A zasto je on osvojio 22 pojena? Jer to znaci da on netreba da igra na ETCu vise nikad? Da nije tako dobar igrac nebi ni 22 osvojio nego bi osvojio 0. On je bio guran protiv losih protivnika za njega da bi ostali imali lepe susrete. Bio je timski igrac.

To je cinjenica timskih turnira i timskih igara. Liste na primer i sa ETC kompom su totalno drugacije nego liste sa nekog drugog turnira koji ima ETC komp. Liste su napravljene da bi protiv odredjenih protivnika mogao da izvuces velike pobede a protiv nekih bi naravno imao mnogo lose igre.

Sada iskustvo na ETCu je mnogo mnogo vazno. Partije i igre si drugacije. Ovo je prvi put da su iz Srbije isli igraci. Pre su bili Srbijai Bugarska i cak i sa dobrim igracima nisu imali plan. Ove godine kao tim smo mnogo naucili i mnogo toga smo spremni da promenimo i prihvatimo. Nije to obican turnir i ja koji sam isao na mnogobrojne turnire, i vece nego bilo koje ovde u srbiji i u regionu, nisam bio svestan niti spreman kako ETC izgleda.

Moje mishljenje je da bi ceo nov tim isao nebi mogli da stignu nigde sem zadnji. To neznaci da niko ne treba da ne dobije priliku da ide ali treba da se pazljivo i detaljno izabere tim. Taj nacin treba da bude providan za sve zainteresovane, i naravno oni koji su bili ove godine a nekvalifikuje se treba da pomognu onima koji su se kvalifikovali sa mnogo savetima. Treba svi da kao zajednica odrzavamo treninge, gde ces ponekad NAMERNO imati lose uparivanje i pokusaces da izvuces nereseno i to nemora da znaci da se neces kvalifikovati jer nisi skupio dovoljno pojena na tim kvalifikacijama. Neko drugi u timu treba da izvuce pobedu jer si se ti zrtvovao da izvuces nereseno.
--------Svaka partija ima maximum broj pojena koje mozes da osvojis i minimum broj pojena. Ako svi dobiju 20-0 onda bacas 60 pojena u kantu jer ti nisu trebali. To neznaci da ne treba kao tim da ides na pobedu ali neko uvek mora da se zrtvuje! mi smo cak ukupno imali vise pojena nego neke zemlje sto su stigle ispred nas ali su one dobili vise pojena jer su pali ispod minimun zaradjenih po krugu.

Bojan je napisao neki dobar savet ovde koji treba svi da primene. Ali mora kapiten da pomogne u izabiranju tvoje liste da bi ti se slozilo i pokrilo rupe u timu. Pravljene jedne liste je dovoljno zajebano a pravljenje 8 lista da rade zajedno je jos zajebanije. Svi na vrhu su imali liste koje zajedno pokrivaju jedne druge. Neki su na primer nosili svih 8 vojska sa akcentom na pucanje (max moguce), ili par vojska koji pokriju neke druge stvari sto pucanje ne moze.

Mnogima neke vojske ne leze ali ako tvoja lista ne radi nesto sto treba da radi kako treba onda ceo tim ima problem.

Ja nisam onaj ko se pita kako ce da izgledaju kvalifikacije. Verujem da su do sada bili konstruktivni postovi i da treba i dalje da se razmatra o tome i da se dogovara.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC kvalifikacije

Post by joggy »

ajde pratim vec duze vreme, pa da kazem par reci.

1) Mislim da je Otin prvi predlog (sa mesecnim turnirima) najbolje resenje za to da pokaze ko najbolje trenutno igra (ili ko ima najvise para da skupi vojsku koja trenutno najbolje radi). I oni koji nemaju nameru da idu na ETC treba da ucestvuju, kako ne bi ETC igraci igrali u "staklenom zvonu" odnosno treba videti i neke nesvakidasnje liste i taktike. Na kraju krajeva, ide recimo 8 prvih igraca koji mogu da idu i koji imaju razlicite liste. Najpostenije. To naravno ne znaci da onaj ko ima nameru da ide ne odigra jos sto je vise moguce partija van turnira sa mnogim testnim listama i sl.

2) iz drugih postova vidim da tu ima i neke taktike (nisam znao da imas max bodova po timu itd.), sto ce reci da ako su namere da se ostvari bolji rezultat, po mom misljenju treba imati menadzera koji ce se baviti samo time. Sto ce reci cesljanje foruma u potrazi za faq-ovima, odlicno poznavanje pravila kako osnovnih tako i svih armija. Taj menadzer bi isto trebao da ide na sam ETC, medjutim ne da igra, nego da gleda razvoj dogadjaja na svim stolovima (najvise onim gde igra tvoj tim), tako da moze i tokom same partije da nekom kaze da recimo namerno izgubi neke bodove radi boljeg zreba itd. Ovo bi ustvari bio najvazniji covek u celom timu. Zvuci lako, medjutim uopste nije. Treba drzati velik broj podataka u glavi, stalno dodavati nove, i reagovati vrlo brzo.
Recimo, Bojan Donevski je na turniru u Engleskoj samo pogledom na sto i protivnikovu listu znao da ovaj ima vise poena (ispostavilo se oko 20 poena vise otprilike na listu od 1500). To je primer kako treba da razmislja mendzer.

Sve u svemu svodi se na ovo: treba da ide 8 najboljih, koji se uvek trude da dobiju sa 20-0, plus mendzer koji ce reci ko i kada treba da izgubi.

4) Vidim odsustvo ljudi iz Novog Sada i Kragujevca na ovom topicu, tako da mozda i dzabe pisemo?

5) Treba da ljudi koji se pitaju prvo odluce da li tim Srbije ide tamo da se zabavlja ili da pobedi. Nije da navijam za bilo koju opciju, samo kazem. Ako se ide na pobedu, treba celoj prici da se pridje ozbiljnije. Ako se ide na druzenje i da se vidi sveta, prvo kupiti dovoljnu kolicinu alkohola itd.

6) Zaista bi voleo da i ljudi sa prebivalistem koje nije u Beogradu kazu svoje
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC kvalifikacije

Post by kgkid »

Tu sam ja, citam pazljivo i svakodnevno. :D Nisam okacio jos nista, jer treba odgovoriti na mnogo dobrih ideja i predloga, a izbeci pecanje na ponizavanja i omalovazavanja koja su jos uvek prisutna u tonu mnogih koji nisu pokazali interes za ucescem na dosadasnjim ETC.

Mnogo predloga koji su ovde izreceni od strane Ote i Jogija su idejno prisutni vec nekoliko godina i licno sam ih forsirao prethodnih goidna.

Takodje, postoji nekoliko tema, kojima treba posvetiti narocitu paznju, a do sada ih niko nije potezao. Za neke od njih cekam rasplet sa TWF diskusija. Medju njima su i kazne za crvene kartone.

Cekao sam i da izadju detaljni rezultati pa da ih analiziram. Sada su izasli i ispravljene su skoro sve nedoslednosti u njima, tako da cu moci da poradim na tome.

Primetio sam da se jos niko nije ogalsio recima: "licno sam zainteresovan, zelim da igram na ETC" i to je ono sto me najvise brine.

U svakom slucaju, privatno sam u izuzetnoj frci ovog vikenda, ali cim ugrabim malo vremena detaljnije cu se osvrnuti na razne teme vezane za ETC.

Link za diskusiju (analiza naseg ucinka, gresaka i realnih stvari), koja je pokrenuta odmah po povratku sa ETC, na forumu kuba Valhala, je neophodan:
http://valhala.createforum.eu/t526-etc-tim-srbija-2013

Ta diskusija mnogo duze traje i ima masu recenih stvari, koje je tesko prekucavati i prepricavati. Sa druge strane, izvlacenje iz konteksta, kako je to pokusao da uradi H.I., i prezentovanje cele price u duhu lamentiranja nad prosutim mlekom jednostavno neij u redu. Takav ton ujedno odbija sve nas koji smo u celu pricu usli sa mnogo investiranja, mentalnog, emotivnog i materijalnog.

Generalni stav ETC tima 2012 je potpuno drugaciji od toga, i mozda je to nesto sto bih mogao da kazem odmah, da ne bi bilo zabune u daljoj komunikaciji:

1. Mi smo izuzetno zadovoljni celom pricom. Ne lamentiramo, vec nas za ETC vezu izuzetno lepe emocije.

2. Mi smo bili tim, koji je sacinjavalo 4 igraca koji su ranije tamo bili i 4 kojima je bio prvi put na ETC. Mi smo bili tim koji je i pored treninga i turnira, mini turnira i redovnog licnog igranja propustio prave pripreme u vidu pripremnih medjunarodnih turnira. Iako sam licno bio na gomili turnira u regionu, iako nemam iskustvo kao Ota, ETC se pokazao kao znatno razlicit turnir od icega na cemu sam do sada bio. Isto ce vam reci i Bogdan, koji je igrao po NZ. Iskustvo nekih ljudi iz prethodnih godina znatno nam je pomoglo. Tu narocito isticem Dopudju i Serfezea, koji su pokazali izuzetan kvalitet i sposobnosti da se snadju u celoj prici.

3. Iako smo zadovoljni svojim ucescem, svesni smo svojih gresaka. Svesni smo da je taj tim mogao da ucini i vise, ali da smo bili neuigrani, da smo imali slabih karika, losih procena. Voljni smo da ih priznamo i da ioh analiziramo i da iz njih naucimo. Da je to tacno, svedoci cinjenica da smo svaku partiju igrali sve bolje i da smo u svakoj osvajali sve vise poena. Takodje, da smo spremni da snosimo odogovrnost i da napredujemo svedoci i cinjenica da je Kapiten podneo ostavku.

4. Zvog organizacionih stvari neophodno je da se HITNO izabere novi kapiten, koji zna sta se desavalo na samom ETC 2012. Idu neka glasanja i potegla su se neka pitanja u organizaciji zbog kojih je ovo bitno. Zbog toga smo mi, kao tim izglasali da Serfeze za sada bude kapiten ETC tima, kako nebismo igubili kontinuitet u celoj prici. On nikako nije nesmenjiv i kasnije, kada prica sa formiranjem tima bude odmakla, moze se ponovo potegnuti prica o izboru Kapitena, Menadzera i trenera.

Sva dobronamerna misljenja su dobrodosla, a prijavicu administratorima foruma svaku uvredljivu poruku.

Jos jedna primedba: ove godine je FoW imao tim na ETC. Momci nisu "popasli", "propali", ili stagod, vec su na prvom ucescu od 20 timova bili 12. To je ucesce za pohvalu. Analiza da li su i kako mogli da budu bolji je na njima i igracima FoW. Ja im CESTITAM! Zbog organizacionih pitanja i uticaja na ETC zajednicu bilo bi jako pozeljno da dobijemo i tim za WH40k!
Last edited by kgkid on Wed Sep 05, 2012 7:38 pm, edited 1 time in total.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC kvalifikacije

Post by Dzon Vejn »

Ja ne kuckam zato sto cekam da vidim rasplet nekih stvari. Ponajvise to da li moze da se igra sa razlicitim armijama na tim kvalifikacijama (ili kako god to zovete). Imam nekoliko armija za WH, i bilo bi mi nezamislivo da igram godinu dana sa istom.

Mogao bih biti zainteresovan za ETC. Mozda. U zavisnosti od vise parametara (ne mislim na novcane, vremenske, itd.). Za to mi je vrlo zahvalna ova opcija, kojom ljudi idu redom, po listi, i kazu "hocu/necu" da igram.

Mogao bih da ucestvujem u prakticno svim timovima (WH, 40K, potencijalno i FoW ako je MW u pitanju).

Mislim da neki ljudi iz FoW tima trebaju da pogledaju ETC ruleset (koliko vidim, na ovom forumu mnogi kukaju kako je taj ETC turnir previse ogranicen). Posebno u delu o specijalnim karakterima. Takodje, mislim da neki iz tog tima trebaju da shvate da nisu gornja kora na banani, sto je direktan razlog zasto su izgubili 2 igraca koji su im dotle osvajali SVE turnire koje su odrzali. Ovde podvlacim ono sto je Ota ranije rekao - ne u smislu da se mi druzimo, volimo i ne znam sta; vec u smislu da ides da napravis rezultat. I da imas kvalitetne igrace sa kojima mozes da treniras. A ne po principu: osoba X sastavi listu i sebi i osobi Y. I onda demonstrira kako je on nadmocan. Ali boze moj, to je pitanje za FoW zajednicu - ako njima odgovara takvo igranje, i takvo upravljanje zajednicom, onda odgovara i meni - samo sto cu onda ipak igrati neke druge sisteme.

Vise nekih konkretnijih komentara cu staviti kad budem video neke konkretne dogovore.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ETC kvalifikacije

Post by Megabaja »

2. NE uzimas tudju vojsku
pa ja nikad nisam igrao vorhamer sa svojom vojskom. i nista mi nije falilo.

EDIT:
I jos nesto. Prve godine kada se ETC tim organizovao mene su zvali. I druge godine. Ja nisam mogao i lepo sam se izvinuo i zahvalio ljudima koji su zvali.

Nisam igrao po osmoj. Ne dopada mi se. Mozda cu igrati neku sledecu ediciju, i verujem da, ako je budem igrao, ljudi ce me zvati na ETC. Sa ovogodisnjim pripremama sam bio u toku.

Raspravljati o kvalitetu partija ove igre kod nas je smesno, jer je kvalitet los. I za to smo krivi mi kao zajednica. Los je zato sto nije bilo smene generacija, vec su neki iskusni igraci prestali da igraju ne prenevsi znanje o igri na mladje.

PS
Siguran sam da ce tim za ETC naredne godine biti bolji, ako bude bilo volje da se ljudi sastanu i odigraju par turnira, ili bar skupova. Bog zna da je do sada ta volja bila mrsava, cast izuzecima.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: ETC kvalifikacije

Post by Severian »

Konačno konstruktivno. Kvalifikacije neke treba definitivno da postoje. No, nemaju puno smisla ako ne postoje zainteresovani.
Daklem postavljam osnovno pitanje: Da li neko hoće da ide na ETC ? Ozbiljno ? 300 evrića + minimalno 5 dana u avgustu ? I da igra za tim ? I da sluša šta mu se kaže ? I da trenira ?

Za sada iz BG-a imamo samo Igora i Džon Vejna možda. Vredi li zbog ovoga sva ova organizacija i diskusija ?
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC kvalifikacije

Post by Dzon Vejn »

Severian wrote:Za sada iz BG-a imamo samo Igora i Džon Vejna možda. Vredi li zbog ovoga sva ova organizacija i diskusija ?
Koliko sam ja razumeo stvari, ovde ima vise onih koji su pod mozda? Ili se varam? A mislim da ima i dosta onih koji cekaju malo vise nekih konkretnijih komentara da bi rekli sta misle.

U svakom slucaju, mislim da ne moze da bude lose iz dva razloga:

1) ako nista drugo, omogucice onima koji hoce da idu na ETC da probaju svoje liste i protiv nekih drugih ljudi. Jedno je kad se igras samo u zatvorenoj zajednici, a drugo je kad sampion zatvorene zajednice ode u susedno okruzenje, bude pociscen sa table, i bude mu objasnjeno sta, kako i zasto ;).

2) popluarizacija ETC-a u Srbiji nikako ne moze biti losa. Ne zato sto je ETC nesto sad dobar, pametan, ili ne znam kakav vec sistem. Nego zato sto moze smanjiti "razlike" koje, iovako jadna scena u Srbiji, ima izmedju ETC i anti-ETC igraca.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC kvalifikacije

Post by RatGod »

I da igra za tim ? I da sluša šta mu se kaže ? I da trenira ?

Necu ni da zapocinjem raspravu niti ista drugo ali bi voleo da vidim sta ovo znaci ili ko odredjuje posto je ocigledno vec odluceno ko naredjuje ostalima?

I na sta se odnosi da trenira, i gde?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: ETC kvalifikacije

Post by Jagos »

Postoji jedna tema gde su se ljudi vec skupili u tim radi kvalifikacija.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: ETC kvalifikacije

Post by Severian »

Sve što je rekao Džon Vejn je tako i podržavam.

Video sam drugu temu gde se prave timovi i to je super. I naravno da ćemo igrati.

@ Rat God : Priča o potrebi za timskim radom je već ispričana i ja ne bi da je ponavljam... Samo kažem da ako ljudi nisu spremni da rade u timu i ne mogu sa timom (ko god da je u timu) da se uklope ne treba ni da idu. Treba imati na umu da sa tim ljudim treba da provedeš 15-20 sati u autu/vozu, verovatno sa istima da spavaš i nekoj spavaoni, da jedeš piješ i blisko komuniciraš. I naravno da primaš naređenja od kapitena/menadžera, ma ko on bio.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: ETC kvalifikacije

Post by Kirgan »

Ako me nista ne poremeti hocu i ja na ETC :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Re: ETC kvalifikacije

Post by Severian »

Bravo Kirgane ! To je ono što sam hteo da čujem.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC kvalifikacije

Post by RatGod »

Posto niko ne objavljuje evo link da su vec izabrani i kapiten i menadzer ETC tima, uzivaj te.

http://valhala.createforum.eu/t526p15-e ... rbija-2013

P.S. Nemoj te me vise kontaktirati povodom ETC WHFB turnira dok se sve radi ovako.Pozdrav!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC kvalifikacije

Post by kgkid »

4. Zvog organizacionih stvari neophodno je da se HITNO izabere novi kapiten, koji zna sta se desavalo na samom ETC 2012. Idu neka glasanja i potegla su se neka pitanja u organizaciji zbog kojih je ovo bitno. Zbog toga smo mi, kao tim izglasali da Serfeze za sada bude kapiten ETC tima, kako nebismo igubili kontinuitet u celoj prici. On nikako nije nesmenjiv i kasnije, kada prica sa formiranjem tima bude odmakla, moze se ponovo potegnuti prica o izboru Kapitena, Menadzera i trenera.
Izvinjavam se zbog citiranja samog sebe, smao da skrenem paznju da je Luka, jos jednom, otkrio rupu na saksiji, ponovo potpuno neprimerenim tonom. :)
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC kvalifikacije

Post by kgkid »

Evo, ugrabih nekoliko minuta, pa da probam da se osvrnem na nekoliko do sada zanemarenih, a bitnih tema vezanih za ETC, koje treba uzeti u obzir pri formiranju tima.

ETC je, iako izuzetno tvrd i jak turnir, nadasve prijatan i prijateljski dogadjaj. Retki su sporovi i nategnute partije, krugovi teku glatko, izmedju partija izrazeno je druzenje izmedju timova i svi se trude da se upoznaju i sto vise vremena provedu sa nekim novim ljudima. Uvece se izlazi na slicna mesta da bi se zezanje i druzenje nastavilo... Na kraju ostaje prilicno lep utisak.

Dva aspekta su, u tom smislu, narocito bitna i do njih se vrlo drzi:

1. Engleski kao zajednicki jezik i
2. Fer plej

Ove godine jedan crveni karton je dat igracu koji je uhvacen u varanju. Crveni karton je znacio automatski poraz od 20:0, ali do sada nije bilo zabelezeno ozbiljnije kaznjavanje. Ove godine potegnuta je rasprava, koja moze rezultovati poostravanjem propisa. Trazi se cak i dozivotna diskvalifikacija za igraca, kao i ozbiljno kaznjavanje tima koji je igraca doveo. Naravno, stvar je jos u toku rasprave.

Igrac i tim se pravdaju da je do problema doslo jer je igrac lose razumeo da ne sme da dira figure, posto slabo govori engleski. Ovo nije prihvaceno kao izgovor, posto u povelji ETC stoji da je Engleski jedini zvanicni jezik. Nepoznavanje pravila, zvanicnih FAQ i ETC FAQ se takodje ne smatra validnim izgovorom.

Inace, u prekrsaje za crveni karton, pored raznih oblika varanja, ulaze i izrazito nesportsko ponasanje: razgovor sa clanovima tima u toku partije na jeziku koji nije engleski, dosaptavanje sa clanovima tima u toku partije, uvrede, vikanje, besno bacanje kockica, lupanje rukom o sto i slicno, upereno ka protivniku, sudiji, ali i slicno ponasanje cak i ako nije usmereno ka protivnicima i sudijama, nedozvoljavanje protivniku da baci vase kockice...

Najblazi oblici istog ponasanja smatraju se prekrsajima za zuti karton, a istrajavanje u raspravama i ponavljanje prekrsaja povlace crveni karton.

Sudije su po ovim pitanjima nemilosrdni. Po pitanju sitnijih sporova ili nesporazuma oko pravila pokazali su izuzetnu spremnost na saradnju.

Zbog toga mislim da pri izboru tima mora da se obrati paznja na izbor igraca. Igrac koji ne ume da se ponasa, ili je sklon "rastezanju" pravila, ma koliko dobar takticar bio, donece 0:20 timu svaki put.

Ponavljam da je rasprava oko ovoga u toku i da se ocekuje da ce rezultovati glasanjem za promenu i dodatno poostravanje pravilnika.

Inace, ceo turnir pokrivali su samo trojica sudija, tako da su svi nesporazumi maksimalno resavani dogovorm igraca i kapitena. Samo kapiten ima pravo da se obrati sudijama, osim ako nije u mogucnosti da licno ode do sudije, kada su spremni da do odredjene granice istolerisu. To je i jedan od razloga zbog kojih tim treba da ima kapitena i/ili trenera koji ne igraju, vec se fokusiraju na uparivanja i nadgledaju partije, love varanja, paze na pravila...

Ove godine bilo je vise ozbiljnih primedbi na organizaciju turnira, narocito WHFB. Obecanja koja su data i na osnovu kojih su poljaci dobili organizaciju nisu ispostovana. Bilo je i primedbi nekih timova na rad sudija, mada mi konkretno nismo imali problema. Takodje se poteglo pitanje para uzetih za organizaciju, kvaliteta terena, cena, klope i pica... O ovim problemima se trenutno raspravlja i bice o njima glasano. Zbog tih glasanja neophodno je bilo da se kapiten izabere brzo i da bude upucen u to sta se tamo desavalo.

Odlucuje se i da li FoW (koji se ove godine igrao na ETC) treba uvrstiti kao punopravnu igru. Ukoliko se to dogodi, kapiteni FoW timova dobice pravo glasa.

Jos jedno bitno glasanje se ocekuje, ali za to glasanje nije neophodno da se znaju svi detalji sa ovogodisnjeg turnira, a to je glasanje za domacina za 2013. godinu.

Ovde se jos uvek ceka da se svi prijave, ali za sada su se prijavili Nemci, Poljaci i Grci. Iako se nadmecu za organizaciju, Nemci i Poljaci su do sada imali najvise organizovanih ETC turnira i ne vole da vide da ETC mnogo "seta". Takodje, jedni su drugima blizu i odgovaraju jedni drugima, a i slicno posmatraju sansu da na organizaciji zarade. To je i glavni razlog zbog koga oni konkurisu, ali se medjusobno ne napadaju, vec zajednicki lobiraju da diskredituju potencijalne "nezavisne" kandidate. Trenutno idu na to da iskljuce Grcku iz trke, koja jos nije pocela. Nas su mnogi timovi pitali da se ove godine ponovo prijavimo za organizaciju ETC u Srbiji, narocito zbog velikog nezadovoljstva poslom koji su odradili Poljaci.

Moje LICNO misljenje je da bi trebalo da podrzimo Grke. Ekonomski i kilometarski oni su nam najblizi, te mislim da ce najveci broj ljudi pokazati spremnost za odlazak na ETC ako mogu da spoje letovanje sa igranjem. Znam da je to kod mene slucaj. Koliko znam, Grci su predlozili da se ETC organizuje u mestu Livadia kod Atine. Veci broj igraca koji bi bili ozbiljno zainteresovani, znacio bi i vecu konkurenciju i kvalitetniji tim. :)

Svaki kapiten (WHFB i WH40k) ima pravo glasa po ovom (i svakom drugom) pitanju. To je ujedno i jos jedan razlog zbog kog treba da poguramo svi da se oformi i 40k tim Srbija, pa da ne idemo na glasanja sa pola glasova vecih zemalja, kao do sad.

Diskusije i dogovore mozete da pratite na TWF.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: ETC kvalifikacije

Post by Kirgan »

Dakle ja bi uveo da je bitan deo sem bilo kakvih kvalifikacija da se polaze test iz 1.poznavanja pravila, 2.samokontrole i 3.lepog ponasanja, jerbo sta ce mi najbolji igrac koji gubi sa 20:0 zbog crvenih kartona, biva diskavlifikovan ili cak i tim bude diskvalifikovan zbog njega. Normalnost osobe koja zna pravila i ponasa se pristojno je po onome sta pricaju na ETC forumu mozda jos bitnije :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Locked

Return to “Warhammer”