Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Locked
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Kirgan »

Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by kekenda »

"Svi junaci nikom ponikoše..."
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by kgkid »

ja.
armija: patuljci
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
TheMarko
Posts: 639
Joined: Sun Jan 22, 2006 2:24 am
Location: Altdorf
Contact:

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by TheMarko »

JA! Armija: Empire . . .
There is no problem a cannon* can't solve.
Dzon Vejn wrote:Ali uopste nije poenta u tome... poenta je da ti:
1. Nemas veru u Sigmara, i zato ti Hellblaster ne radi protiv goblina, kostura, itd.
2. Verujes u tamo neke tenkove, i ostale alternativne metodologije imperijalne borbe, dok je u stvarnosti Hellblaster osnova svega :D - dakle topovi, mortari, handugnneri, tenkovi - to sve dodje i prodje; jedino je Hellblaster siguran posao ;).
*Zbog promene sistema koji igram, ovo treba citati kao "combined late US veteran artillery barage of 12 or more barrels with first roll to range in success"
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Jagos »

Mislim da su u jednom drugom topiku napravljena vec dva tima.

Ali svejedno, ja VC ili Beastmen.
Dimco
Posts: 94
Joined: Mon Aug 28, 2006 10:19 pm
Location: Kragujevac

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Dimco »

kgkid wrote:ja.
armija: patuljci
Evo ja ću da priskočim patuljcima kao ispomoć za KG tim.
Armija: Skaveni (viševekovni prijateli sa patuljcima :twisted: )
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by teclis »

Ja: Tomb Kings
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by igor »

Ja: Dark Elves
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by kgkid »

Jagos wrote:Mislim da su u jednom drugom topiku napravljena vec dva tima.

Ali svejedno, ja VC ili Beastmen.
Ovo i ono nisu iste stvari.

Ono su timovi za igranjac, ovo je, ako dobro kapiram, da se prijave ljudi koji bi ozbiljno zeleli da ucestvuju na narednom ETC. (armija, volja, vreme i novac)
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Dzon Vejn »

Meni se ipak cini da su ljudi u onom topicu obrazlozili svoje stavove, iz kojih se jasno vidi sta i kako... barem ja jesam
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by milosh »

Na prvom mestu dobro sam razmislio da li zelim da se upustam u bilo kakvu raspravu o ETC-u. Glavni razlog je bio to sto nemam ama bas nikakvu ambiciju da idem tamo. Tako da sve sto procitate uzmete sa rezervom da dolazi od nekoga ko ne zeli da ide na ETC ali zeli dobro nasem timu koji ode. Kada smo ovo utvrdili mozete nastaviti sa daljim citanjem.

Koliko sam ja razumeo, a Luka nas je obavestio, izabran je kapiten za ETC sledece godine i to ce biti jedan decko iz Novog Sada (izvinjavam se sto ne znam ime momku). Ako je vec izabran kapiten (koji je po recima mnogih dobar igrac i dosta prati desavanja oko organizacije ETC-a) zasto taj kapiten lepo ne dodje na ovaj forum i napravi temu o ETC timu (bez uvrede ali ova Kirganova bez ikakvog pojasnjenja, u starom dobrom kirganovskom stilu, deluje konfuzno da ne upotrebim neki tezi izraz). Mislim da je nasa zajednica toliko mala da dve teme na dva foruma nije tesko ispratiti. Znaci dodje kapiten i kaze: Ljudi moje ime je to i to, ja cu biti kapiten ove godine zato sto imam iskustva i jer su me ljudi za to izabrali (niko nije kriv onima koji nisu glasali) hajde da ostavimo sva sranja i prepucavanja NS-BG, AC-no AC i da napravimo jedan tim od ljudi koji hoce da idu na ETC. Hajde da nadjemo najbolje igrace i da nadjemo sistem koji ce isfiltrirati najbolje igrace. Na onoj drugoj temi ljudi su dali dosta dobrih predloga a ima iskusnih igraca cije predloge treba poslusati. Osim kgkida (sav respekt njemu ali on nije kapiten i ne treba da govori u njegovo ime) niko nije dosao i dao konstruktivan predlog niti pokrenuo akciju za mobilisanje ljudi za ovaj dogadjaj. Dakle, vracam se na kapitena tima koji treba da bude pokretac svih akcija za sastav tima (Ota je lepo objasnio u jednom postu da je nebitno da li neko voli ili ne voli tog igraca/kapitena ako ce on da radi u najboljem interesu tima), on takodje treba da pokaze da je spreman da preuzme odgovornost a ja do sada nisam video tu spremnost.

Sto se druge strane i onih timskih okrsaja tice, mislim da bi bilo odlicno da takav vid igranja zazivi pa makar se nalazili jednom u dva-tri meseca uz igranje ljudi koji nece ici na ETC (kao sto sam ja i meni slicni :) ). Na taj nacin ce se prosiriti krug armija, igraca i listi protiv kojih ce ETC igraci igrati (samim tim i kvalitet njihovog igranja i sposobnost za prilagodjavanje), a plus ce se ljudima pribliziti citav koncept ETC-a, sistem uparivanja i bodovanja koji se meni licno mnogo svideo, iako bih voleo da to isprobam u praksi da dobijem potpunu sliku.

Da zakljucim: ako se hvatate(mo) posla jedne opsirnije i ozbiljnije organizacije tima onda treba mnogo konstruktivnije prici svemu. One druge dve teme su izvor nekih odlicnih ideja i bilo bi lepo da procitamo sta jezgro ETC tima od ove godine misli o tome.

Vremena ima sasvim dovoljno, ali ne treba ga uzalud trositi vec odmah poceti sa ozbiljnim poslom ;)
Image
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Yogurt »

Ono je prijavljivanje za timski okrsaj. Kako razumem ima za sad 4 tima od 6 igraca i ima da se igra timski okrsaj. Taj timski okrsaj ima vise svrha:

1. Da se ljudi motivisu za warhammer fantasy. Da se igraci povrate u fantasy i da cela fantasy scena ozivi jer realno u BGu je bila mnogo mrtva, sad se vraca.

2. Da se ljudi upoznaju sa drugacijim igrama i sa ACima. Da se vidi da postoje razne vrste igranja. Meni ovih dana prija igra bez ACa, samo taj Arkan the black je dosta jak.

3. Da se svi igraci koji bi isli na ETC upoznaju sa timskim igrama i vezbaju u timskim atmosferama. Ovo je mozda najbitnija stvar. Ovo je velika vezba sto nam nedostaje da bi tamo bili kompetitivni. Rezultati sa timskih okrsaja nema veze sa selekcijom jer realno timski okrsaji i individualni rezultati nemaju veze sa nicim. Ali ja verujem da uslov za ulazak u tim mora da bude ucestvovanje u timskim okrsajima jer je to neophodno iskustvo.

Vlada koji je manager tima i nadam se organizator ETCa ce da odredi neku ideju kvalifikacija uz pomoc kapitena. Ja verujem da ce to da bude objavljeno kada bude vreme da se to objavi.

Sada nesto da dodam, ako zelis da ides na kvalifikacije moras da me pobedis, po bilo kakvom kompu ili bez kompa. Ja sam tamo igrao protiv nekoliko igraca koji su bili bolji od mene, ali neki nisu bili dobri uopste. Ako mene sa Wood Elfovima, koji su najslabija vojska a mnogo slaba bez kompa, nemozes da pobedis, onda tamo nemas ni sansu. A i volim da igram pa se necu buniti na sto vise poziva na partije.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Yogurt »

Inace ovaj zavrsetak posta je bio malo komican. Inace malo ozbiljnije, ja verujem da svako ko bi zeleo da ide na ETC stvaro mora da se potrudi da organizuje partije sa ucesnicima iz prosle godine i treba redovno da moze da ih pobedi. Niko nece da odbije ponudu partija sem ako se nevolite i onda oni imaju pravo da ne igraju jer niko ne zeli da igra drustvenu igru kada nije drustvena.

U svakom slucaju volim da igram i ko zeli da se igramo javi jer bi mi prijalo da upoznam vise ljudi i da igram vise warhammer.
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Joske »

Yogurt wrote:ako zelis da ides na kvalifikacije moras da me pobedis
jao, osvetiću ti se strašno, možda već sledeće nedelje :twisted:
a baš bila dobra partija, mada i pivo i gurmanska nisu škodili :D

izvinjavam se za OT...
ja sam za... haj elfovi
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Kirgan »

Pretpostavljam da ima jos ljudi koji nisu aktivni na netu i da je to manje vise spisak, a sto se tice objasnjenja to me se stvarno ne tice ni malo, kad zavrsimo sve onda cemo sve i da vidimo/znamo, palamudjenje u prazno je ovde postalo omiljeni hobi koliko vidim. :evil:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Brain Damage
Posts: 22
Joined: Sun Feb 04, 2007 4:16 pm

Re: Spisak Ucesnika i Timova koji zele na ETC

Post by Brain Damage »

Ja sam Andrija, trenutni kapiten naseg ETC tima, i hteo bih da napisem rec dve o tome kako mislim da formiramo nas tim za sledecu godinu.

Posto ima vise zainteresovanih nego mesta u timu, trebace nam neki kriterijum po kome ce se izabrati 8 potrebnih. Nadam se da cemo uspeti da organizujemo timski okrsaj u oktobru, a posle njega jos nekoliko jednodnevnih trening/turnira na kojim cemo pratiti rezultate zainteresovanih (broj bodova koji su osvojili na istim). Bilo bi dobro da se ti treninzi odrzavaju jednom mesecno, u svim gradovima zainteresovanih naizmenicno(NS, BG, KG). Po AC koji je tog trenutka vazeci za ETC. Da li ce na njima moci da ucestvuju i ljudi koji ne bi isli na sam ETC a hteli bi da pomognu, zavisice od same organizacije(vreme, mesto...) ja se nadam da ce to biti moguce jer je igranje protiv sto vise razlicitih armija i ljudi jako bitno za napredovanje svakog igraca. Rezultati sa timskog okrsaja treba da se koriguju u odnosu na uspeh tima(npr. +8 bodova prvi tim , +4 drugi...) da igraci koji se "zrtvuju" za tim ne budu jako osteceni. Takodje i uspesi sa turnira u okolini(uprising , arena, beograski, spring gathering...) koji se igraju sa slicnim restrikcijama kao ETC, racunali bi se uz bonuse u zavisnosti od velicine (npr. +5 bodova za svakih 10 igraca). Iz ovoga bi se dobila lista najuspesnijih i najaktivnijih igraca, prema kojoj bi bio formiran tim. MIslim da bi bilo dobro da se tim formira vec oko aprila zbog medjusobnog usaglasavanja listi u samom timu. Takodje se mora obratiti paznja na pravilnosti igranja (bez natezanja pravila, izmisljanja istih, bez worst play poteza... ) i na spremnost da se saradjuje sa drugim igracima koji bi mogli biti u timu.
Locked

Return to “Warhammer”