Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Koliko dana da traje WFB turnir?

Poll ended at Mon Nov 12, 2012 11:13 pm

Jedan dan 3 partije
10
50%
Dva dana 4 partije
10
50%
 
Total votes: 20

User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Mrzimsvee »

Kako naslov kaze.
Molim da glasaju samo oni koji su se prijavili!

Hvala svima
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by teclis »

ja glasam za 2 dana
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Jagos »

I ja za dva.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by joggy »

glasah za jedan dan. obrazlozio sam u drugom topicu pre nego sto sam video ovaj
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Ota »

I ja sam glasao za 1 dan. Ne cimaju mi se figure 2 dana po prevozu ukoliko nema potrebe za tim (manje od 20 igraca). Ako nas bude ispod 20 - 3 partije su sasvim dovoljne - sa 20+ mislim da bi trebalo igrati 2 dana - minimum 5 partija ukupno.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by prokleti zabagovani forum »

I ja za 2.
Ovo znaci rat!
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Jagos »

Ok, da bi bilo jasno zasto treba da bude 4 partije, evo objasnjenja:

Ima 16 igraca.
Posle prve partije ima 8 pobednika.
Posle druge partije ima 4 pobednika.
Posle trece partije ima 2 pobednika.
Posle cetvrte partije imamo konacnog pobednika.

Sve manje od 4 partije ne odgovara broju takmicara. Za oko 8 igraca 3 partije su ok, za oko 16 igraca to su 4 partije. S obzirom da one ne mogu da stanu u jedan dan, trebalo bi da se igra 2 dana.

E sad, ako neko ima licne razloge sto mu vise odgovara jedan dan, to je sasvim ok.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Kirgan »

Pazi ovako, stvar je jednostavna, ako zelite da Bg turnir ostane vidjen kao ozbiljan i sledece godine se vrati staroj slavi onda treba dva dana, inace nema razlike od onih mini turnira. A sto se tice free dana, veruj mi imao sam i ja akrobacije za to, tako da ti argument ne stoji, sto se tice drezdanja, da je vise igraca u ta dva dana bilo bi jos teze. Ne mislite samo o licnom interesu, vec na siru sliku, sto je pokusaj spasavanja jednog turnira i hobija. Ustvari najlakse je da nema turnira i niko ne cima figure, mislim sto bi se zezao sa tim, a da ne pricamo o slobodnim danima :roll: :evil:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by kekenda »

izvini kirgane ali moram da kazem sto se te stare slave tice kapiram da se odnosi na kvalitet samih partijai dozivljaja ljudi koji su igrali,a kada pricamo o vidjenosti ja se secam kosmos armija kad sam dolazio iz kikinde,tako je to sto ima tako malo igraca izazvano time sto ljudi ne farbaju pa ce ih valjda ovo naterati da sledece godine imaju do turnira ofarbane armije i svakako moze samo povoljno da utice na buduce turnire sto se te neke vizuelne slike tice koja je svakako najbitnija ljudima koji dodju da vide to sve,ako pricamo o vidjenosti,a i ne zaboravi da se u isto vreme odrzava turnir u sloveniji sto je najvise uticalo na broj ljudi ove godine.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Kirgan »

kekenda wrote:izvini kirgane ali moram da kazem sto se te stare slave tice kapiram da se odnosi na kvalitet samih partijai dozivljaja ljudi koji su igrali,a kada pricamo o vidjenosti ja se secam kosmos armija kad sam dolazio iz kikinde,tako je to sto ima tako malo igraca izazvano time sto ljudi ne farbaju pa ce ih valjda ovo naterati da sledece godine imaju do turnira ofarbane armije i svakako moze samo povoljno da utice na buduce turnire sto se te neke vizuelne slike tice koja je svakako najbitnija ljudima koji dodju da vide to sve,ako pricamo o vidjenosti,a i ne zaboravi da se u isto vreme odrzava turnir u sloveniji sto je najvise uticalo na broj ljudi ove godine.
Sto se prvog tice toga je uvek bilo, a sto se tice slovenije, pa ako se ovaj turnir skrati na sledeci ce jos manje ljudi biti, pogotovo ako bude neki drugi turnir tada, jer niko vise nece shvatiti ozbiljno Bg turnir. :evil:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by kekenda »

ja ga ne shavatam nimalo ozbiljno pa sam se prijavio :D
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Kirgan »

kekenda wrote:ja ga ne shavatam nimalo ozbiljno pa sam se prijavio :D
:roll:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Jagos »

E, pa to je malo tuzno jer bi ipak ovo trebalo da bude "nas" veliki godisnji turnir. Uz svo postovanje prema turniru u Sloveniji, ja ne bih nikad otisao tamo da se igram ako bi to znacilo da cu da pripustim nas turnir. Bas zato i mislim da bi on trebalo da predstavlja dogadjaj a ne da se odradjuje. Stojim iza svega sto je Kirgan rekao i mislim da je covek potpuno u pravu.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by kekenda »

Jagos wrote:E, pa to je malo tuzno jer bi ipak ovo trebalo da bude "nas" veliki godisnji turnir. Uz svo postovanje prema turniru u Sloveniji, ja ne bih nikad otisao tamo da se igram ako bi to znacilo da cu da pripustim nas turnir. Bas zato i mislim da bi on trebalo da predstavlja dogadjaj a ne da se odradjuje. Stojim iza svega sto je Kirgan rekao i mislim da je covek potpuno u pravu.
pa podrzavam kirgana ali ovde se radi o kritikovanju ljudi koji su se PRIJAVILI i glasali za jedan dan,treba uputiti kritike ljudima koji nece podrzati ovo,ja mozda budem dosadan jer ne znam pravila ali cu svakako da se pojavim samo da bi podrzao celu organizaciju i ispostovao ljude kojima nije bilo lako da ogranizuju i taj jedan dan.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Jagos »

E, sad, ima puno dogadjaja koji su zahtevniji i koje ljudi organizuju i za dzabe, a ovo cemo mi da placamo, prema tome nije bas tacno da se organizacijom jednog umesto dva dana nesto znacajno olaksava i da se tu nesto nama cini. Samom organizacijom velikih turnira vrsi se promocija kluba, sto vodi do vece prodaje, prema tome za klub je u svakom slucaju bolje da turnir traje dva dana. Nema tu nikakve zrtve i cimanja, to je placen posao kao i svaki drugi. Uostalom, ranije je bila i kafana, bio je i obrok, sada toga nicega nema, ucesce je skuplje i mi treba da budemo zahvalni sto ce da bude i taj jedan dan. Ma hajde.

To sto je cena za dva dana ostala ista posle predloga da se trajanje spusti na jedan dan, to je tek druga prica, ali ako je do sada svake godine bilo dva dana a razlog da ove godine bude jedan dan jeste to sto nekoga mrzi da cima figure ili sto smatra da za je njega turnir neozbiljan, meni je jako zao, ali mnogima nije tako, te onda treba ispostovati i te ljude.

Ovo jeste takodje kritika i za ljude koji su se prijavili i glasali za jedan dan jer nije korektno da se kvari dogadjaj drugim ljudima samo zato sto nekoga mrzi da se cima. U redu, onda neka traje dva dana a vi dodjite samo prvi dan. To nije neuobicajeno, ljudi su i ranije tako radili. Turnir se organizuje za vikend, prema tome prilagodjen je vecini ljudi jer tada imaju slobodne dane. Svi mi imamo obaveze. Zaboga, ja sam sa proslog turnira u nedelju uvece jurio posle poslednje partije na posao, ali nisam ispalio, iako radim u ozbiljnoj firmi.

Ako neko ima interes u tome da ovaj hobi kod nas zamre, mnogo postenije bi bilo da to i kaze, ne ovako da se korak po korak rasteruju ljudi i da se nesto sto je, makar za mene, bila institucija svodi na nesto marginalno, nevazno. Niko od nas ne ide na taj turnir zato sto mora vec zato sto voli.

Evo, sad sam pogledao gore na glasanje i video da je glasalo 18 ljudi, koliko ih je i prijavljeno za turnir, i rezultat je neresen. Sta cemo sad?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Dzon Vejn »

Jagos wrote:Ako neko ima interes u tome da ovaj hobi kod nas zamre, mnogo postenije bi bilo da to i kaze, ne ovako da se korak po korak rasteruju ljudi i da se nesto sto je, makar za mene, bila institucija svodi na nesto marginalno, nevazno. Niko od nas ne ide na taj turnir zato sto mora vec zato sto voli.
Mislim da ovo vec spada pod teoriju zavere, nad kojom bi cak i Antic morao da ti pozavidi.

Marginalizacija se stvorila drugim problemima - npr.:
- time sto se nije desila "pravilna" "smena generacija" (stari igraci polako odlaze iz ovog hobija, ali se novi ne popunjavaju istom/vecom brzinom),
- zatim cenom figura koja je postala neprihvatljiva za nasu prosecnu platu, a i ranije je bila prevelika (sto opet utice na (ne) pojavljivanje novih igraca) - ranije si mogao sa 100-200 evra da se igras, sad bez 500 nemas sta da trazis,
- igranju sa neofarbanim mrljama u Delti (sto je trebalo bolje iskoristiti),
- neostvarivanjem boljih odnosa BG <> svi ostali,
- da ne spominjem tek odnose BG <> BG,
- neprilagodjavanjem novoj situaciji (8. edicija, fakat, zahteva neka ogranicenja da bi bila igriva... vecina ljudi ne zeli da se igra po klot pravilima, za ralizku od 7. edicije; a nije da nije bio predlozen veci broj alternativa, npr. i ona gde samo core trupe drze objektive),
- izbacivanjem dela sa druzenjem (npr. kafana (koju ne vidim zasto mora da plati organizator), a i sve ostalo sto spada pod druzenje, a sto je sada znatno losije nego sto je bilo pre),
- cinjenicom ko i kako nam je upravljao klubovima do sada (Donevski je napravio prvi ozbiljni klub u istoriji naseg igranja u BG - radi cele nedelje, ne dere po usima sa cenama, iznad nivoa zemlje je, ima prozore, klub nije prostorija za izduvne gasove iz menze, cisto je, WC mirise i funkcionalan je, ne koristi klub za licne interese, u krajnjem slucaju njemu nije ni bitno da li klub radi sa plusom ili minusom (sto je idealno za igrace), itd., itd.)
- itd., itd.

Nema tu nikakve zavere, to je jednostavno... los splet okolnosti, koji je kulminirao tako kako jeste.

Sad treba pogledati svemu tome u oci, malo razmisliti i popraviti stvari za dolazece godine. Neke od stvari koje se mogu popraviti:
- uvesti zauvek farbanje kao obavezno (da ne bi vise imali mrlje koje ni jednog novog igraca ne mogu da privuku)
- ostvariti bolji kontakt sa stranim klubovima, i proveriti kada bi oni mogli da dodju, i pod kojim uslovima (kada, i sta se kome igra), jer nove igrace kod nas necemo imati u velikom broju, pa onda strani igraci znace prilicno mnogo
- osmisliti neki sistem koji nece biti ETC (jer po ovome sto sam do sada video u ligi, taj ETC ama bas nista pametno ne popravlja, samo pomera djidanje na drugi nivo), ali ce na neki nacin lepo "popraviti" igru (npr. scenariji u kojima samo core trupe mogu da drze objektive; nesto slicno kao u 40k).
- verujem da ima jos pametnijih stvari koje se mogu reci, ali sada je vec pola 4 i moj mozak ne radi najbolje :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Ota »

Da ne bi' citirao pojedinacno, prokomentarisacu samo neke stvari pomenute u poslednjih par postova.

Prvo, osvrt na ozbiljnost turnira - po svim merilima ta ozbiljnost je "otisla" zajedno sa pravilom da figure moraju biti ofarbane. Niti jedan ozbiljan turnir ne dozvoljava silver surfer-e, cosmos itd.. armije. o WYSIWYG da ne pricam. Da li ce biti dan ili dva nema nikakve veze sa tim (ja generalno uvek volim vise da se igram - znac 2 dana 6 partija), ali kada nema potrebe za tim - onda jednostavno i nema.
Jedan od najozbiljnijih turnira u US jeste Adepticon Championship i do ove godine bio je jednodnevni turnir sa 4 partije (na prijavljenih preko 100 igraca u poslednjih par godina).

Pominjanje cene turnira - ne placamo mi za broj partija vec nagradni fond!!! Znaci cena moze biti samo obrnuto proporcionalna broju ucesnika, a nikako ne moze biti vezana za broj partija po turniru. Turniri se moraju platiti dok ne dobiju neke sponzore - tako da sam ja za sto "skuplje" turnire - jer nagradni fond (izmedju ostalog) privlaci igrace - pogotovo strance.

Oko odumiranja hobija - on odumire zbog kesa. Bice popularan/masovan kada ljudi budu mogli sebi da priuste da se igraju (onih 500+ evra u roku od odmah da ih ne prodje volja za igranjem). Kada se preracuna koliko svako od nas u proseku izdvoji na figure (i kupi ih u HSu/Zmaju), cudo je sto uopste i ima nekoga da se ovim igra (a jos vece cudo je sto imamo gde da se igramo).

Iz svega ovde napisanog/zbog svega ovde napisanog podrzavam jednodnevni dogadjaj. A od sledece godine moze da se planira dvodnevni turnir. Jedina zamerka naorganizaciju je prekasna promocija/kacenje obavestenja o istom. To se mora uraditi oko 6 meseci u napred da bi se izbegla poklapanja termina, i omogucilo strancima da se adekvatno pripreme/organizuju za dolazak. Sa druge strane nemam pojma da li je to kod nas izvodljivo (kaparisati prostor 10+ meseci unapred).
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Jagos »

Slazem se sa dobrim delom sto ste napisali Dzone i Ota, narocito u vezi sa oglasavanjem i uskladjivanjem na vreme i ostvarivanjem boljih medjuljudskih odnosa. Ali ipak niste bas sve u pravu.

Prvo, ne treba vam 500 evra za armiju od 2000 poena. I dalje je dovoljno do 200. U krajnjoj liniji, svi smo mi pazarili figure na alternativne nacine gde cene ne prilaze zvanicnim, pa cak i na ovom forumu ljudi prodaju svoje figure znatno ispod cene. Znaci finansijski moze da se igra.

Drugo, nije tacno da ljudi ne zele da se igraju po klot pravilima osme edicije. Ja znam bar nekoliko ljudi koji vole da se igraju po klot pravilima osme, ukljucujuci i mene. Stvarno, to da osma bas nista ne valja vise zvuci na bapske price "u moje vreme...", sto ne znaci da tada nisu bila bolja pravila, ali takodje ne znaci ni da su sada toliko losa.

Ja pricam teorije zavere, a vidim tvrdnju da vlasniku kluba nije bitno da li klub posluje u plusu ili minusu? Jos i da to odgovara igracima 8O . To nikome ne odgovara. Ako klub posluje u minusu, nije jedino resenje da se dignu cene ili da se klub zatvori. Resenje je da se prodaju proizvodi, a to se postize prosirenjem ciljne grupe kupaca, reklamom, animiranjem igraca. Mi za clanarinu mozemo samo da se igramo, nema nikakvih drugih pogodnosti, sto je potpuno pogresno jer nema nikakve motivacije. I to sad pogoduje igracima? Ne bih rekao.

Nisam rekao da klub treba da finansira kafanu, samo sam rekao da je vise nema, sto nije dobro.

Svaka cast za Adepticon, ali nas turnir je do sada oduvek (ako ne oduvek onda bar vec duze vreme) trajao dva dana. Skracivanjem na jedan dan necemo da postanemo Adepticon, tako da poredjenje ne stoji.

S obzirom na to da se placa i prostor na kome se igra turnir, nije samo u pitanju nagradni fond vec i zakup prostora. Ako samo oduzmes jedan dan zakupa, to je jako lepa usteda. Ja bih bio jako srecan kada bi ta usteda otisla na bolji nagradni fond, ali nesto sumnjam da je to plan.

Na kraju, farbanje. Ja jesam za to da se ljudi nateraju da ofarbaju figure. Moje armije su ofarbane, stavise mislim da su lepo ofarbane za igranje. Ali u ovom trenutku ako se uvede uslov da ne moze da se ucestvuje na turniru ako nije sve ofarbano (na kakav god, makar minimalan nacin), vise ce da nanese stete nego koristi, jer ce vise ljudi da odustane od igranja nego sto ce novih ljudi da bude privuceno. Naglasavam, u ovom trenutku. Prosto, pogresan je nacin da se neko samo uslovi, treba da se covek motivise a ne kaznjava. Samo zbog ovog farbanja ne dolaze Kragujevcani, koliko sam razumeo. Da ne pricam o igracima iz Beograda. Mislite da neko ko se skoro ukljucio u hobi, znaci neko ko bi trebalo da je klubu veoma bitan, ima ofarbanu armiju? I dalje mislite da je dobro da svi ti ljudi ne mogu da ucestvuju? Onda se bas puno razlikujemo jer ja mislim da je veca steta od koristi. Bas da vidim da li ce zbog ovoga sledece godine sve armije da budu ofarbane.

Pa ipak, neka bude kako god, samo da se situacija popravi i da nam turnir bude dobar bez obzira da li traje jedan ili dva dana.

Pogledajte gore, donece se odluka na osnovu glasanja 19+ ljudi, a za turnir je prijavljeno 18, iako jasno pise da mogu da glasaju samo oni koji ce da ucestvuju. Smejurija.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Kirgan »

@Dzon Vejn @ Ne radi cele nedelje , dok je HS bio na Autokomandi je radio cele nedelje ako se secas, cene su ko i na Komandi, cetvrti sprat bez lifta u potkrovlju, a zagrada sakrivena, e neka si reko da je dobro, Bojan ce to (iz)drzati neko vreme, samo je pitanje kad ce da izgubi strpljenje. :roll:

Evo jednog predloga, nek se napravi jednodnevni turnir, i na njega nek ne dodju igraci koji bi igrali dva dana, a onda nek se napravi dvodnevni turnir na kome bi dosli igraci koji bi igrali dva dana. A da taj jednodnevni je svakog vikenda. :D :D :D

Ljudi mislite o tome sta radite, umesto da trazite izgovor za jedan dan, nadjite nacin da bude dva dana :evil:

Inace su se svi ljudi ovde prijavili za DVODNEVNI TURNIR da nije tako, vi bi ste igrali redovan mini-turnir, dok bi neko otisao u Sloveniju da se igra kako valja. Inace sam, sto usmeno, sto preko mail-a, sto preko FB-a, pozvao preko 500 ljudi... sumnjam da ce doci svi, posto smo naravno zaboli i slavu pride. :roll: :evil:
Last edited by Kirgan on Sun Nov 11, 2012 11:57 am, edited 1 time in total.
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Ota »

Za koju to armiju je dovoljno 200evra? Mozda HE i to veeeliko mozda (ako nekako se covek dograbi figura iz startera), plus karakteri plus po koji model koji nije u starteru - eto te vec na oko 300e. Ni Ogri sa 2 bataljona ne mogu uci u tih 200evra (kada im pridodas karaktere). Sada ti ubedi nekoga da izdvoji te pare - pa da i pricamo posle o reklamama, oglasavanjima itd.
Ja nisam nabavljao moje armije na "alternativne" nacine, ali nije ni bitno - kupljene su u inostranstvu tako da klub u Srbiji nije video od toga ni pare. Sto znaci ni zarade, sto ce reci - imamo srece sto imamo gde da se igramo.

Oko prosirenja ciljanih grupa itd... evo prosle godine (a i predhodnih koliko shvatam) nije bilo uslova oko farbanja, i bi 2 dana i po 3 partije dnevno i ja licno videh od proslog oktobra do danas 0 novih igraca - da napisem jos jednom 0 novih igraca, sa kupljenih 0 kutija/minijatura i odigranih 0 partija itd... A prilazilo je samo meni u svakoj partiji po nekoliko znatizeljnika da pita sta, kako, gde, a verovatno kada su culi posto - umalo ih slog nije dokusurio.

I na kraju isto - ofarbanost figura. Ovoga svega ne bi bilo da je Perica otisao pravo u policiju... Znaci da se nije omogucilo ljudima da igraju sa neofarbanim krsom, i da im konjanici glume azdaje i sta ti vec znam sta - problema ne bi ni bilo i svi bi imali ofarbane armije. Ovako ljudi radije izadju na pice (vrlo validan i OK izbor) i da nesto po'ebu, nego li da farbaju. Sve je to u redi i lepo, ali kao sto ne mogu na druge turnire sa neofarbanim armijama tako ne mogu ni na ovaj, pa ce valjda u godinu dana moci da zafarbaju makar u osnovnne boje svoju armiju.
Ako i ne stignu/ne interesuje ih - i to je sasvim u redu. Niti je ovaj hobi za svakoga (zato je i hobi), niti mora svako da mu posveti istu kolicinu vremena - i na kraju ne mora svako da igra turnire. Cepaju ljudi i "obicne" partije i to je sve OK.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Kirgan »

Ljudi ovo nije tema za koliko kostaju figure, kostaju koliko kostaju, vec je pitanje sledece:" Ako slovenci budu bili u isto vreme ko ce doci ovde sledce godine", ako bude jedan dan ovaj put, imate garant jednog manje, ustvari verovatno 3-5 manje ucesnika, ako to ne shvatate, onda bezveze trosim svoju energiju na objasnjenje :evil:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Jagos »

Ok, evo je armija koju cu ja da izvedem na turnir, sve sa cenama sa GW sajta (funte):

Strigoj i terorgajst - 36
Izabela - 9.5
Kaven Tron - 37.5
Nekromanser - 9
40 Gulova - 62
30 Zombija - 30.75
2 Spirit Hosta - 22
3 Vargajsta - 29
Vargulf - 22.5

Suma - 258.25 funti

Naravno, ne pada mi na pamet da kupim one duhove sa sajta pa sam iskoristio "alternativne" modele, pa cena vec odmah ozbiljno pada. Nekromansera sam sklopio samostalno, pa i tu cena pada. Imas recimo jednog lika na sekciji market, mislim da mu je nick Baneblade, pogledaj sta on cesto nudi - sve sami originali, sve je skoro duplo jeftinije - eto alternativne putanje. Na netu mogu da se nadju sve same normalne figure, opet jeftinije. Nije moj problem sto je skuplje u klubu, problem je kluba sto ne nadje nacin da mi proda figure. Sta sad, treba klub da se uvredi jer sam preko neta kupio Izabelu? Ne postojimo mi zbog kluba, vec obrnuto. Necu ja da budem zahvalan klubu sto postoji, oni bi trebalo da budu zahvalni nama sto placamo clanarinu i kupujemo figure i sto smo uopste zainteresovani u odnosu na to koliko nam se daje zauzvrat. Nije moj posao da ubedjujem nekog da da pare na figure, vec posao kluba, nek se oni snadju da to realizuju. Mislis da na trzistu nema besmislenijih i skupljih proizvoda koji se mnogo bolje prodaju? Uz sve ovo, u pravu si, mozda je 200 stvarno preterano, ali i ja se izdrakavam sa armijom, monsteri i kaven tron.

I ja znam jednog novog igraca, ali na znam koliko je para dao, ne zanima me da mu zavirujem u dzep.

Ako se vodimo logikom da je bolje da se ode na pice, pa neka onda svi odu na pice a nas 5-6 cemo da odigramo veliki turnir u Beogradu, ziveo hobi! Neka ljudi cepaju obicne partije koliko hoce, ali ovde nije rec o tome vec o velikom domacem turniru koji bi trebalo da predstavlja glavni dogadjaj godine sto se tice ovog hobija.

Kao sto rekoh, neka ove godine bude uslov da armije moraju da budu ofarbane, pa da onda kao sto si ti izbrojao nove ljude i mi izbrojimo koliko ce sledece godine da bude vise ofarbanih armija.

Uostalom, ne kapiram cemu tolika grcevita borba da bude jedan dan. Dodji prvi dan turnira, drugi nemoj, resen problem, mi koji zelimo dva dana igracemo se dva dana.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Jagos »

Kirgan wrote:Inace su se svi ljudi ovde prijavili za DVODNEVNI TURNIR da nije tako, vi bi ste igrali redovan mini-turnir, dok bi neko otisao u Sloveniju da se igra kako valja. Inace sam, sto usmeno, sto preko mail-a, sto preko FB-a, pozvao preko 500 ljudi... sumnjam da ce doci svi, posto smo naravno zaboli i slavu pride. :roll: :evil:
Evo, covek vam je u dve recenice sve objasnio.
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Monsterman »

A da lepo kazemo da prvi dan igramo 3 partije a drugi dve i eto, svi srecni i zadovoljni?
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by kekenda »

meni je svejedno,iskreno,samo se dogovorite posto zbog prirode posla koji radim(kafana) moram vec sutra da organizujem vreme,hvala.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Dzon Vejn »

Ja pricam teorije zavere, a vidim tvrdnju da vlasniku kluba nije bitno da li klub posluje u plusu ili minusu?
Da, Bojanu je nebitno da li posluje klub sa plusom ili minusom. Bojan ne zivi od kluba, vrlo je sposoban covek, i ne trebaju mu figurice da bi imao da jede (sto kroz nasu istoriju klubova nije bas uvek bio slucaj). Sorry, ali ipak ga znam malo bolje i malo duze ;).
Ne radi cele nedelje , dok je HS bio na Autokomandi je radio cele nedelje ako se secas, cene su ko i na Komandi, cetvrti sprat bez lifta u potkrovlju, a zagrada sakrivena, e neka si reko da je dobro, Bojan ce to (iz)drzati neko vreme, samo je pitanje kad ce da izgubi strpljenje.
Uuuu, cek, cek, polako. Klub ne radi ponedeljkom ako se ne varam, sve ostale dane radi. Zatim, za razliku od AK, kada dodjem u 14:00 (podvlacim ono :00), naci cu nekoga tamo. Necu poljubiti vrata (isprobao). Takodje, kad god sam trebao da ostanem malo duze (a u poslednjih dva meseca je to bio veci broj puta), nikada nije bilo postavljeno pitanje za dodatnih 10-15 minuta, pa i vise (30), samo nas je Dule pola sata pre 22:00 obavestio da malo ubrzamo. Zgrada je skrivena isto koliko i Zvecanska 1a. A bolje je da bude na 4. spratu bez lifta (cak i da nisam skinuo 35kg ne bih se zalio na to), nego da bude strokava rupetina sa razvaljenim WC-om, koja se napuni do pola posle malo jace kise. Cene NISU kao u HS. Znaci ovde je cena = funta (plus minus koji dinar, to je ok, neces svaki dan menjati cene uz kurs). U HS je cena bila 30-50% veca (u pojedinim trenucima), zbog cega u isti klub nisam ulazio vise godina. Cak ni kad su malo unormalili cene, nisam hteo iz principa da kupujem preko njih. Da ne pricamo o onom momentu da su cene UVEK bile vece, a mogao si da ih spustis na normalno samo ako platis clanarinu (sto necu da platim za strokavu rupetinu, jer u takvom prostoru necu da se igram - stvar principa, a ne para).

Mislim da je tradeoff prilicno dobar. Klub ne radi ponedeljkom, ok. Ali zato uvek imam normalne cene, sve je cisto, WC funkcionalan i MIRISE (dada), i ne razmisljam se da li ce neko biti u 14:00 ili u 22:00 prisutan, da li ce se nekome zuriti negde, itd.

Naravno, svako ima pravo na svoje misljenje, i svoje prioritete, ali ja cu ovakav trade-off uvek da prihvatim.
cene
Pomenutih 250 funti je zapravo oko 350 evra. Na to dodaj farbe, cetkice, pesak, travicu (ili pare za farbanje). Ok, ne moras u startu da imas ceo set boja, ali i da ih kupis 10-20 za start, pa nije malo. Nakupi se ladno 400 evra, ali onako lagano. Ako hoces da imas vise monstera, ili necega (npr. imperija ima tenk, papamobil i celestial huricanum), cas posla vrlo lagano predjes tu cifru. Znaci 500 evra racunaj za start. I onda i da nadjes na forumu UPOLA, to je i dalje 250 evra. A to i dalje vecina ljudi u Srbiji ne moze da izdvoji. Znaci pazi - UPOLA cene. Da ne pricam tek kakvo je stanje van BG (predpostavljam da to neko od momaka van BG moze bolje da nam opise).
farbanje
Farbanje mislim da ipak svi moraju da se sloze da dogadjaj izgleda lepse kada je se ofarbano. Sad to sto nekoga mrzi da zafarba figure, to je njihov licni problem. Neka se ne igraju, ili neka se aktiviraju malo u hobiju, pa nek se igraju. Ja sam za ranije turnire farbao po par noci pred turnir da bih imao sve ofarbano. Mislim da to mogu i ostali. Takodje, mislim da mogu da dodju u klub, da se druze sa ostalim igracima, i da ih zamole da im pomognu sa farbanjem (apsolutno svako moze da ti nanese osnovne boje + ink prema tvojim instrukcijama). I pored toga, imate kampanju farbanja i koliko zainteresovanih? 5 ljudi je sposobno da se obaveze da ce jednom u 3 nedelje da ofarba 1 figuru...

Znaci ne postoji nacin da me neko ubedi da ce dogadjaj biti bolji i lepsi sa neofarbanim mrljama / cosmos mrljama. Takodje, mislim da je to najmanji od problema (nek se sredi sve ostalo, pa ce farbanje biti najmanji problem).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Dellamorte »

mislim da nema nikakve potrebe za prepirke..koliko traje turnir traje i meni ce svakako biti lepo i drago da ga posetim i ucestvujem.
apsolutno se slazem sa nekim konstatacijama Dzona i Ote..elem

ajdemo ovako..nama je data opcija,da se sami dogovorimo i izglasamo nesto...mislim da je to velika greska...10 srba- 25 razlicitih misljenja.
mislim da bi trebalo(koliko god trajao turnir) da se lepo opustimo i igramo i uzivamo..ovo i jeste hobi..naravno ne treba ga neozbiljno shvatati ali ni previse ozbiljno (ipak je ovo jedan deo zivota koji je namenjen da nas zabavi..i neka tako i bude).

a sto se daljih stvari tice meni ce vrlo drago biti da igram sa bilo kojim covekom koji se prijavio,stvarno mislim da su svi koji su na listi odlicni ljudi i kvalitetni i sto je najbitnije ljudi koji vole ovaj hobi(kazem hobi zato sto u Wh-u imamo i hobi aspekt i igru).

Sto se mene tice ovo nikako nije poraz vec jedna promena i pocetak za malo ozbiljniji nivo.
Generalno setimo se svi kako smo poceli sa ovim hobijem...u pocetku samo knjiga sa nekim lepim figuricama(cikama) i prelepim terenima..mene je to prvo privuklo i tome od samog pocetka tezim.
svaki pocetak je tezak,al ajmo ljudi da postavimo standard i da se setimo zato smo poceli ovim da se bavimo i naravno jedva cekam i sve ucesnike da upoznam.Ruku na srce ima mnogo ljudi sa kojima bih rado igrao partiju,a deo ovog kluba su (a nikada mi se nije namestila prilika za ove 4 godine koliklo sam aktivan na ovom polju).
Stvarno,svi koji su prijavljeni da ne imenujem pojedinacno,jedva cekam da postavimo armije na teren i uzivamo.

Mislim i da je poenta ovih pravila i turnira da se odvoji zito od kukolja..tj pasuljari od pravih hobista.MENI LICNO(APSOLUTNO SAM SUBJEKTIVAN) na prvom mestu hobi pa tek onda igra...a mislim da i svi osecate isto.
naravno treba ta postoje i masovni turniri i to je ok,ko voli da igra( ja generalno to podrzavam,ali pitanje da li bih ucestvovao)...

mislim da svakako,koliko god bude trajao turnir,MI HOBISTI bi trebalo da bar sat vremena odvojimo i da se polako organizujemo i malo prodiskutujrmo o ocekivanjima,misljenjima i buducnosti ovog hobija ... (na kraju krajeva eto povoda da zajedno odemo na pice)
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Ota »

Jagos wrote:Ok, evo je armija koju cu ja da izvedem na turnir, sve sa cenama sa GW sajta (funte):

Strigoj i terorgajst - 36
Izabela - 9.5
Kaven Tron - 37.5
Nekromanser - 9
40 Gulova - 62
30 Zombija - 30.75
2 Spirit Hosta - 22
3 Vargajsta - 29
Vargulf - 22.5

Suma - 258.25 funti

Naravno, ne pada mi na pamet da kupim one duhove sa sajta pa sam iskoristio "alternativne" modele, pa cena vec odmah ozbiljno pada. Nekromansera sam sklopio samostalno, pa i tu cena pada. Imas recimo jednog lika na sekciji market, mislim da mu je nick Baneblade, pogledaj sta on cesto nudi - sve sami originali, sve je skoro duplo jeftinije - eto alternativne putanje. Na netu mogu da se nadju sve same normalne figure, opet jeftinije. Nije moj problem sto je skuplje u klubu, problem je kluba sto ne nadje nacin da mi proda figure. Sta sad, treba klub da se uvredi jer sam preko neta kupio Izabelu? Ne postojimo mi zbog kluba, vec obrnuto. Necu ja da budem zahvalan klubu sto postoji, oni bi trebalo da budu zahvalni nama sto placamo clanarinu i kupujemo figure i sto smo uopste zainteresovani u odnosu na to koliko nam se daje zauzvrat. Nije moj posao da ubedjujem nekog da da pare na figure, vec posao kluba, nek se oni snadju da to realizuju. Mislis da na trzistu nema besmislenijih i skupljih proizvoda koji se mnogo bolje prodaju? Uz sve ovo, u pravu si, mozda je 200 stvarno preterano, ali i ja se izdrakavam sa armijom, monsteri i kaven tron.

I ja znam jednog novog igraca, ali na znam koliko je para dao, ne zanima me da mu zavirujem u dzep.

Ako se vodimo logikom da je bolje da se ode na pice, pa neka onda svi odu na pice a nas 5-6 cemo da odigramo veliki turnir u Beogradu, ziveo hobi! Neka ljudi cepaju obicne partije koliko hoce, ali ovde nije rec o tome vec o velikom domacem turniru koji bi trebalo da predstavlja glavni dogadjaj godine sto se tice ovog hobija.

Kao sto rekoh, neka ove godine bude uslov da armije moraju da budu ofarbane, pa da onda kao sto si ti izbrojao nove ljude i mi izbrojimo koliko ce sledece godine da bude vise ofarbanih armija.

Uostalom, ne kapiram cemu tolika grcevita borba da bude jedan dan. Dodji prvi dan turnira, drugi nemoj, resen problem, mi koji zelimo dva dana igracemo se dva dana.
Koga?

Tvrdim da u ovoj ligi (ili medju igracima u Srbiji koji su se prijavili za bilo koji turnir u poslednjih godinu dana) nema niti jednog igraca koji je od proslog turnira cuo za hobi, kupio i sastavio armiju! Znaci NI JEDAN JEDINI, da ne pominjem da ni jedan nije zavirio u klub/HS ili gde god vec - a da nas je video da se igramo u delta sitiju.
Molim te me ispravi ukoliko sam u zabludi i daj da vidimo tu "armiju" ili makar jedno "odeljenje"(u vojsci to je 10 ljudi) igraca koji su posledica "odlicne promocije u vidu dvodnevnog turnira u Delta Sitiju - ah, da da ne zaboravim koji je na nivou sto bi rek'o Grof od Milutovac :D ".

Ukoliko ne "budes zahvalan klubu" na postojanju (na zapadu to zovu podrska lokalnoj prodavnici) igraces se po podrumima i momackim/nekim drugim sobama kod ortaka ili ni tamo ukoliko nemate uslove u vidu stolova i terena. Sto u zavisnosti od tvojih afiniteta i/ili sistema vrednosti mozda i nije lose/tragicno, vec ti i nudi/daje za uzvrat vise od igre u klubu. To je sve individualni dozivljaj i o tome ne bih raspravljao ovde, pa ne znam sto bismo ovu pricu prebacivali na licni nivo (ja, ti, on, mi, vi, oni).

I nema borbe da turnir bude jedan ili dva dana - bar ne sa moje strane, ja sam samo odgovorio na pitanje postavljeno od strane organizatora i obrazlozio ga. I da je 3 dana dosao bih na sva tri, osim ukoliko me ne bi sprecila visa sila.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by joggy »

Ja malo apropo cena. Vampirska armija navedena nije turnirska, odnosno ima jako male sanse da bude u prvih 5 recimo. Za turnirsku treba vise para. cak i ovih 250 funti je kao sto rece nenad 350 evra, bez boja i cetkica, static grass-a i tako dalje. Plus, zombija posebno treba mnogo vise nego sto ih imas na pocetku tako da ti treba jos da bi igrao kako treba. I to je onda 2000 poena 8O , a turniri se odavno ne igraju u 2000. Vec za 2400 ti treba jos 200 evra, jer cena ne raste srazmerno posto kasnije kreces da ubacujes sve vise monstera koji kostaju mnogo (previse za Srbina).

sad povodom popularnosti hobija:
Glavni problem u ovoj zemlji je standard.
Drugi je generalna zatupljenost prosecnog Srbina. To sto sam Srbin smatra da je njegov narod najpametniji, najstariji itd samo to potvrdjuje (ne zna koliko je glup). Glup covek se razlikuje od kokoske samo po tome sto ne sere svuda po dvoristu, kakav crni Warhammer.
Treci je sto nas ima jako malo (7,5 miliona mozda).
Cetvrti sto i ovako mali ne mozemo da se slozimo. Moram da pomenem ovde Novi Sad, koji recimo opet radije ide u Sloveniju umesto ovde (kada bi dosli bilo bi dosta za 2 dana najverovatnije, i to samo sa njima), mada ima primera i u samom Beogradu.
Peti sto kako rece Ota srebrni jahac armije nikoga ne mogu da privuku. Imas dogadjaj gde masa ljudi igra rts strategiju, odnosno ljude koji imaju strpljenje tasmanijskog djavola. Na to dodaj da vidi olovne blobove po tabli, i da onda sazna da mu treba pola godine da napravi osnovnu armiju, plus da plati 500 evra. Zovi me ludim, ali mislim da se on nece pojaviti u klubu.
Ciljna grupa kod nas bi bili tinejdzeri, koji ni u snu nemaju toliko para.

To sto je klub zabacen nije minus u ovom hobiju (nije ni plus). Ovo kod nas nije hobi gde neko vidi u izlogu sarene figure, udje unutra i izadje sa novom armijom. Mozda bi i usao ali cim bi video prvu cenu odma bi izasao. Ovaj klub je prvi put samostalan (nemoze kostunica da nas istera, niti da moraju odredjeni da se uclanjuju u stranku kako bi ostali), dovoljno veliki (za razliku od prvog sahainog), dovoljno cist, svetao, topao i sa normalnim cenama (za razliku od drugog sahainog), i vodjen od strane po mom misljenju sposobnog coveka kome to nije osnova zarade.
Placanje clanarine za koriscenje stolova u klubu i terena je sasvim OK. Nigde nisam primetio recimo igraonicu gde mozes besplatno da se igras na PS3. Isto nisam primetio da te pustaju da udjes u nocni klub sa alkoholom kupljenim u trafici, tako da i je i to Ok po meni.

Ako krenemo Magic the Gathering sistemom u smislu broja partija, za turnir od preko 128 igraca (kakvi su bili engleski heathovi) treba 8 partija. Igralo se 5.
Samo kazem da dva dana po 2 partije su za mene dva izgubljena dana jer ne mogu da uradim nista drugo, a nisam se ni izigrao koliko sam mogao. Bolje je u tom smislu (ako mora) smanjiti jos poentazu, i ubaciti 4 partije u 1 dan.

na kraju, ima 19 glasova a 18 prijavljenih na turniru
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Dzon Vejn »

Zaboravio sam samo gore da dodam, a vezano za cene - istom tom logikom, i ranije sam mogao da kupim figure upola preko foruma. A ranije je to bilo pola od 200 evra, a sada je pola od 500 evra. Eto samo to.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Iskusinjo »

joggy wrote:Moram da pomenem ovde Novi Sad, koji recimo opet radije ide u Sloveniju umesto ovde (kada bi dosli bilo bi dosta za 2 dana najverovatnije, i to samo sa njima), mada ima primera i u samom Beogradu.
U Sloveniju idemo Dragomir, Floigl i ja. Od nas trojice, samo sam ja bio redovan na BG turniru. Na turnir vam najverovatnije dolaze Andrija, Maksa i Sven. Molim vas, nemojte kriviti Novosadjane za ovogodisnji "neuspeh". :?
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Mrzimsvee »

Da ova moja glupost sa glasanjem ne ode u jos vecu raspravu, cisto za sve: turnir ce trajati 1 dan subota 17.11.(mislim da ova glasanja nisu dobra na nasem forumu jel
uvek glasaju oni koji se nisu ni prijavili za neki dogadjaj).
Igrace se 3 partije, praticemo satnicu kako je napisano u rules packu. Osim sto ce za vreme rucka biti i izbor za najlepsu armiju.
Takodje su i scenariji sa prvog dana da ne bude zabune.

Molio bih sve koji su se prijavili da dodju ako mogu, a oni koji zele da odustanu (iz revolta ili slicnih glupost) neka samo prijave to na vreme da ne secamo stolove sa 4.tog
sprata bezveze. :wink:

Hvala svima

Mogu smao da kazem da cemo se potruditi sledece godine da napravimo turnir u neko vreme koje se ne poklapa sa drugim turnirima u regionu ili kod nas u zemlji. (mislim da bi septembar bio dobar mesec?)
Takodje cemo pokusati da organizujemo prostor bar 3 meseca unapred (cisto da znate da je to kod nas skoro nemoguce, ako zelite Vojni muzej ili Delta city ili Dom omladine). Ali takodje bitna stvar je da ce se opet traziti od igraca da imaju ofarbane vojske.

Hvala svima jos jednom.

Pozz
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Mrzimsvee »

Iskusinjo wrote:
joggy wrote:Moram da pomenem ovde Novi Sad, koji recimo opet radije ide u Sloveniju umesto ovde (kada bi dosli bilo bi dosta za 2 dana najverovatnije, i to samo sa njima), mada ima primera i u samom Beogradu.
U Sloveniju idemo Dragomir, Floigl i ja. Od nas trojice, samo sam ja bio redovan na BG turniru. Na turnir vam najverovatnije dolaze Andrija, Maksa i Sven. Molim vas, nemojte kriviti Novosadjane za ovogodisnji "neuspeh". :?
Niko Vas ne krivi za "neuspeh" ovogodisnjeg WFB turnira. Da je Nikola zeleo da Vas okrivi napisao bi nesto ovako: "Za sve su krivi ovi Novosadjani jer nece da dodju namerno na nas turnir".
Zato nemoj biti bezobrazan.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Kirgan »

Dzon Vejn wrote:Zaboravio sam samo gore da dodam, a vezano za cene - istom tom logikom, i ranije sam mogao da kupim figure upola preko foruma. A ranije je to bilo pola od 200 evra, a sada je pola od 500 evra. Eto samo to.
U zadnjih godinu dana HS-a koje sam radio cene su bile +10%, ako si clan bio imao si 10% popusta, na vecu kolicinu robe i vise. Tako da se preracunaj, to sto jednog vlasnika ne volis a drugog volis ne znaci da si u pravu.

A opet ako vam ne smeta da igrate dva dana igrajte dva dana, meni kao i dobrom broju ljudi smeta da igramo jedan dan, isto kao sto organizatorima smeta neofarbanost armija, koja bi povecala broj ucesnika samim tim i dana. Ako bude jedan dan, stvarno onda ne vidim razlog da se cimam da farbam armiju da bi bila gotova za turnir, vec se sad pitam da li uopste da dodjem, jer za mene to onda nije vredno cimanja i svog zezanja i rasprave koju sam imao u firmi da bi imao subotu slobodno, nego cu da zamolim Slovence ako mogu naknadno da se prijavim i igram DVA DANA, i sve to nevezano za silne ljude sto sam cimao da dodju na DVODNEVNI TURNIR tj. da mogu da dodju kad njima odgovara da vide toliko o reklami tj promociji. :roll: :evil:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Histericni Istoricar »

Molim vas, nemojte kriviti Novosadjane za ovogodisnji "neuspeh".
Lose protumaceno, totalno. Nema apsolutno nikakve krivice Novosadjanja ili Hrvata ili Bugara u neuspehu ovog WHFB turnira. Neki ce reci da sam ja kriv, jer sam upropastio zajednicu. Splet okolnosti je takav. Bila je teska i losa godina za hobi u Beogradu. Pozatvarali su se svi klubovi, novi je tek stao na noge. Ovaj turnir je organizovan na brzinu i pokolopio se sa jos jednim turnirom u regionu.

Ima mnogo problema trenutno u nasoj zajednici. Godine igranja sa neofarbanim armijama, proksi Teklisima na cudnim postoljima i slicno su ucinili svoje. More vec iskusnih igraca ima armije ofarbane do pola ili totalno neofarbane. Ja na primer. Tome mora da se stane na kraj. Da li je moglo drugacije se resi? Pa ne. Sok terapija je najbolja. I ne vidim sto se ljudi kurobecaju oko toga. Ova igra zahteva da se figure oboje. Da li treba zrtvovati broj igraca i dva turnira zarad sledeceg sa ofarbanim vojskama? Da treba. Em sto tada sve lepse izgleda, em je lakse igrati sa obojenom vojskom. U cetvrtak sa uhvatio sebe da neznam gde mi pocinje odred, a gde se zavrsava jer su svi sivi ili crni, a treba da budu zeleni i da imaju razlicite oznake.

Meni je iskreno zao sto turnir ne traje dva dana, sto nema kafane izmedju, ali ima vas jako malo, toliko ljudi bude i na slabije posecenom mini turniru. Znam donekle zasto je tako. Morate prihvatiti cinjenicu da nema uslova za dva dana. Opet je to tuzno, ali sa druge strane bar je turnir na vidnom mestu. 40k veliki turnir je bio u klubu.

Povodom necijih zalbi na cenu ucesca, sve pare idu u nagradni fond. Niko nece nista zaraditi. I dalje je jeftinije nego na bilo kom drugom turniru. Sada znam da je nekima smetalo sto su clanovi kluba povlasceni jer placaju manje, ali ta mera nije uperena protiv gostiju iz drugih gradova vec je bio u pitanju pokusaj da se privole ljudi koji su iz Beograda da placaju clanarinu ili postanu clanovi kluba. Opet niko od toga ne zaradjuje, vec se te pare torse na odrzavanje kluba.

E sad histericna kritika na racuna mojih drugara iz kluba, ucesnika turnira. Ljudi cetvrti je sprat, dovucite se u petak da nam pomognete sa tablama za igranje. Cetiri godine koliko sam u hobiju nas ni deset istih vuce svu opremu. Pomozite malo!
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Dzon Vejn »

Kirgan wrote:
Dzon Vejn wrote:Zaboravio sam samo gore da dodam, a vezano za cene - istom tom logikom, i ranije sam mogao da kupim figure upola preko foruma. A ranije je to bilo pola od 200 evra, a sada je pola od 500 evra. Eto samo to.
U zadnjih godinu dana HS-a koje sam radio cene su bile +10%, ako si clan bio imao si 10% popusta, na vecu kolicinu robe i vise. Tako da se preracunaj, to sto jednog vlasnika ne volis a drugog volis ne znaci da si u pravu.
U HS je cena bila 30-50% veca (u pojedinim trenucima)
Cena je vracena kada su apsolutno svi prestali da kupuju. Takodje, i tada je bilo 10% vise nego na sajtu. Bez ikakvog razloga. I nemoj mi one price o PDV-u i carini, jer svi znamo kako je to funkcionisalo i kako funkcionise. Da ne pisemo po forumu...

Da, Bojan mi je mnogo vise po volji od svih dosadasnjih vlasnika klubova. Zato sto je ozbiljan covek, kome 'leb ne zavisi od broja figura koje ce prodati. I drzi klub na ozbiljan nacin (normalne cene bez obzira da li si clan ili nisi i da li si kupio puno ili malo, normalno radno vreme koje se postuje i normalan prostor).

Bojanu mozete svasta nesto da zamerite, ali nacin na koji funkcionise ovaj klub bas i ne. A zapitajte se i sta bi bilo da nije uzeo on klub... verovatno bismo imali jos jednom istu pricu kao i uvek do sada (ako bi uopste imali bilo kakvu pricu).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Kirgan »

@Histericni@ nisi ti kriv, ne precenjuj se :twisted:

Malo pre sam poslao PM Slovencima za naknadno ucesce, koji cu ipak povuci, jer ako se od svih tih osoba pojavi bar jedna koju sam pozvao a ja ne budem tu, sta sam uradio, a za obojenost armije ne vidim razlog da se ispostuje kad klub nece da ispostuje pola ucesnika. Mozda se to ne svidja kao komentar ali je istina. A o svim problemima koje sam imao da bi dosao do drugog dana slobodno necu ni da pricam, i naravno da pizdim oko toga sa razlogom i to dobrim :evil:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Kirgan »

Dzon Vejn wrote:
Kirgan wrote:
Dzon Vejn wrote:Zaboravio sam samo gore da dodam, a vezano za cene - istom tom logikom, i ranije sam mogao da kupim figure upola preko foruma. A ranije je to bilo pola od 200 evra, a sada je pola od 500 evra. Eto samo to.
U zadnjih godinu dana HS-a koje sam radio cene su bile +10%, ako si clan bio imao si 10% popusta, na vecu kolicinu robe i vise. Tako da se preracunaj, to sto jednog vlasnika ne volis a drugog volis ne znaci da si u pravu.
U HS je cena bila 30-50% veca (u pojedinim trenucima)
Cena je vracena kada su apsolutno svi prestali da kupuju. Takodje, i tada je bilo 10% vise nego na sajtu. Bez ikakvog razloga. I nemoj mi one price o PDV-u i carini, jer svi znamo kako je to funkcionisalo i kako funkcionise. Da ne pisemo po forumu...

Da, Bojan mi je mnogo vise po volji od svih dosadasnjih vlasnika klubova. Zato sto je ozbiljan covek, kome 'leb ne zavisi od broja figura koje ce prodati. I drzi klub na ozbiljan nacin (normalne cene bez obzira da li si clan ili nisi i da li si kupio puno ili malo, normalno radno vreme koje se postuje i normalan prostor).

Bojanu mozete svasta nesto da zamerite, ali nacin na koji funkcionise ovaj klub bas i ne. A zapitajte se i sta bi bilo da nije uzeo on klub... verovatno bismo imali jos jednom istu pricu kao i uvek do sada (ako bi uopste imali bilo kakvu pricu).
Neces verovati ali ti nisi svi, ljudi su prestali da kupuju najvise zbog nemanja robe, koje nije bilo mesecima. :roll:

Sto se tice Bojana, da li bi bilo kluba ili ne to je sasvim druga prica. :roll:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Dzon Vejn »

Za ono "svi" si potpuno u pravu. I dalje je bilo zainteresovanih da kupuju (mada nisu imali sta), tu sam pogresio. Ipak, bilo je puno onih koji su prestali da kupuju od HS (npr. ceo NS se organizovao da sam sebi nabavlja robu, puno igraca u BG je prestalo da kupuje od HS, itd.). Pazi ti sad - oni su kao preprodavci imali nize cene od HS koji je bio distributer... znaci toliko o tome.

A ovo sto si naveo (da nisu imali sta da kupe, jer pare koje su se obrnule u klubu nisu vracene u klub) je jos jedan od razloga zasto je Bojan idealan izbor za novi klub. Kao sto rekoh - njemu pare od kluba ne trebaju da prezivi.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Da li zelite da WFB turnir bude 1 ili 2 dana?

Post by Hypodermic »

Dobro ljudi, DOSTA VISE. Vec danima vas citam ovde kako mlatite praznu slamu. Stvar je jako prosta:
Klub je organizovao turnir. Propozicije su date. Vase je da li cete se pojaviti ili necete.

Bila je cista Duletova dobra volja da napravi upitnik da vas pita sta bi ste vise zeleli. Iskreno, ne znam gde nalazi strpljenja za sve vas. Usled nezgodnog sklopa okolnosti turnir je slabije posecen. Oko toga se nista ne moze. Ono sto mozete je da shvatite da to NIJE zbog nekog "propadanja hobija". Ako toga ima, za to ste sami krivi zato sto kukumavcite na forumu umesto da dodjete da se igrate pa makar bila i jedna partija jedan dan.

A rasprave o tome sta je gde kad i koliko kostalo i koji klub je radio kako, dajte manite se toga na ovom podforumu, za te teorije imate kafane. Mislim da je ova tema odsluzila svoje, ako se Dule slaze jedan lock?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Locked

Return to “Warhammer”