WH liga (rezultati i utisci)

User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Snotling »

Samo jedno pitanje @Dzon Vejn da li si oduzimao od 300? ja sam pravio liste sakom i kapom i sve su mi bile frendly ili avarage a za svaku sam zaboravio da oduzmem od 300 i odjednom su sve postale jake ili average...;)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

Dada, krenes od 300 i onda minusi za sve. Za neke stvari i multiple minusi (npr. 30 handgunnera sa 3 unita xbow detachmenta je -2 za svaki unit handgunnera, pa -1 za svaki detachment xbows, pa -2 za prva dva detachmenta, pa jos -2 za 3. detachment).

Da li si ti racunao ispravno orkove? Npr. 2 unita po 30 okrova su 2 puta po minus X za 30+ orkova i jos -25 zato sto imas "for each ork after 35 -1".
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Snotling »

Da da. Posle je sve ok. Tesko je napraviti 13+ listu a da radi. A u cemu je fora swe compa. Kazes da vojske ne mogu da budu jace od 13+. i to je to. ;)
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

Thx Dzone za detaljnu analizu SweComp -> rekao bih da nisi bas odusevljen nekim njihovim odlukama :) (I meni je bilo cudno da se metal magic "negativno kompuje", tj. smatra za fluffy) ali da u principu SweComp ima potencijala.

E sad, kao i obicno kad se skupi vise od trojice srba na istom mestu, imamo puno stvari u kojima se slazemo (npr. zelja da liste budu bolje balansirane i vise fluffy/manje WAAC, zelja da se zabrani promena kompletne liste izmedju ligaskih partija, ...), ali i znacajan broj stvari u kojima razliciti ljudi imaju razlicita misljenja/preference :)

Sto se mene licno tice, ja bih rado probao razlicite kompove: uncomped, ETC, SweComp, custom, ... i razlicite formate takmicenja (liga, turnir, kampanja, ... ) samo da se bacaju kockice :)

Jel ima neko od veterana ko bi bio raspolozen da bude "domacin" sledeceg eventa?

(kao sto rekoh, ja cu rado pomoci ako zatreba). Moj predlog je da "domacin" izabere format i komp pack, pa cemo vremenom (kako se domacini budu menjali) imati prilike da probamo razlicite stvari :)

Sta mislite?
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by igor »

Meni je palo na pamet:
Igramo jednom bez AC, i vidimo kako ce ici.
Dodje neki pametnjakovic sa zlom listom, svako mu preda partiju, pa moze odma se vrati kuci i igra protiv zida. :)
Mislim da svako moze da izvede nesto normalno - ako ima sve "te" modele. ;)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

Igore, to je najbolji predlog, koji ima jedan jedini problem - mi smo srbi :D.

Kao takvi, skloni smo tome da svako od nas misli da je bas on najpametniji i da bas on treba da bude najbolji, najlepsi, da mu mama kuva najbolju sarmu, itd. I onda, recimo kad osoba X izgubi od osobe Y, onda se osoba X odmah seti majke osobe Y i doda osobu Y u svoj book of grudges. Jer on je prljavi prevarant koji <insert random insult> include his mother </insert random insult>... ;)

Onda postoji problem sto razliciti ljudi razlicito dozivljavaju sta je to sto je zla lista. Recimo da je to i manji problem. Jer onda imamo i veci problem - postoje ljudi koji jednostavno ne vole neke druge ljude (skroz u skladu sa tim sto smo srbi :D). I sta god taj neko da izvede, to ce biti "prejako". Itd., itd.

Da nemamo te situacije, ove lige bi bile visak, kao i svi AC-ovi. Lepo se 2 coveka dogovore, dodju i igraju.

Sto se tice swecompa, nije da imam odbojan stav prema njemu, samo mi se ne svidjaju one 2 stvari koje sam rekao - prvo, ne sprecava tebe da maltretiras mene, niti omogucava meni da se igram protiv nekoga ko hoce da me maltretira (iskreno mislim da je onaj Duletov i moj comp bio znatno blizi tome); i drugo - ima znacajne propuste, jer npr. empire light council mozes da naguras na nekih 15-16 poena, i to je lista koja i te kako radi, a kao "friendly" je :D.

Medjutim to sto ja tako mislim o swecompu, a 5 drugih igraca hoce da proba swecomp, ne znaci da neko treba i da me slusa, jelte ;). Forum sluzi za razmenu misljenja ;). Ako se ljudima igra swecomp, igrajte swecomp.

Ja cu jos poraditi na onom nasem rulespacku, dodacu jos neke restrikcije (najpre za magiju i za if then else opcije - ako uzmes tenka, nema hellblaster, ako uzmes X, nema Y, ako te udare u bok nisi stubborn, itd., i tako za svaku armiju). Sta vi kao igraci zelite da igrate je potpuno na vama, naravno ;). Ja ionako necu igrati lige (pored prethodno navedenog imam i problem sa nedostatkom slobodnog vremena). Ako zelite da probate neki comp samnom mozemo se uvek dogovoriti za neki dan u klubu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by teclis »

Hahaha moje liste non_light magic sa Tomb Kingovima, cak i ona fluffy lista iz novog sada prosle godine (1 Lvl4 nehek, skorpion, 1 catapult, 1 dzin) imaju oko 9-9,5 8O
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by kgkid »

Ljudi, ja sam u kontaktu sa tvorcima swecompa i oni su i sami svesni da nije njihov sistem idealan, ali jeste prilicno dobar.

Ukoliko imate realnih propusta koje ste uocili, mogu da vam dam linkic, pa vi lepo na njihovom forumu recite da ste testirali i da ste uocili ovaj konkretan propust. Mislim, forum je na Svedskom, ali razumeju engleski i voljni su da popravljaju... Cudni neki ljudi to svedjani...
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by RatGod »

Kad ce nova liga? Ja sam evo obrisao prasinu sa mojih modela, i malo krenuo da ih sredjujem? ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Locked

Return to “Warhammer”