WH liga (rezultati i utisci)

User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

WH liga (rezultati i utisci)

Post by Mrzimsvee »

Izvolte pa pisite....
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by teclis »

Teklis - Delamorte 3:1

Igrao se Scenario 4
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dellamorte »

svaka cast Teklisu na pobedi
-i veliko hvala sto nije zamerio mojim prorustima :( (iapk je army B bolji od olovke i papira...i knjiga obavezno)

da je bilo nezivesno do kraja jeste :) i da nisam ponudio svog bsb-a bilo bi drugacije :D

utisci: u svakom slucaju ovaj AC je fenomenalan -igra je neizvesna,mogu se zrtvovati lake jedinice zarad viseg cilja,magija nije brutalna :) sve u svemu i meni i Teklisu je bilo zabavno :) jedva cekam da isprobam sledecu scenario!!!(a posle toga generalni utisci i AC-ova i scenarija)

nadam se da ce i drugi ucesnici da uzivaju bar upola koliko i ja :)
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by teclis »

Teklis - Vlada 8:12

Igrali smo scenario sa Kill pojenima. Utisak je bio da sam trebao uzeti movement spell. I takodje warsphinx nista nije uradila jer je eteral robe archmage uchargovao istu :)
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

teclis wrote:Teklis - Vlada 8:12

Igrali smo scenario sa Kill pojenima. Utisak je bio da sam trebao uzeti movement spell. I takodje warsphinx nista nije uradila jer je eteral robe archmage uchargovao istu :)
Evo i ja da dodam po koju :) Prvo, hvala Teklisu na jako zanimljivoj partiji - igrali smo scenario 2 i bilo je neizvesno do samog kraja i pobednik je odlucen bukvalno u poslednjem potezu, kada su moji spirmeni chargeovali i dotukli TK generala i njegovu jedinicu za jos 3 poena. Bilo je par vrlo uzbudljivih momenata - kockice su isle na obe strane, ali je etheral Archmage koji je blokirao sfingu definitvno bio MVP partije za mene (sfinga bi sigurno uzela 2-3 poena da je ostala "na slobodi").

Takodje da dodam da je bilo pravo zadovoljstvo igrati protiv ovako dobro i originalno napravljene, i sjajno ofarbane armije :) Svi modeli su odlicni, a narocito Necrolith Colossus :) Takodje Tomb Guard od konvertovanih elfova izgleda sjajno. Zasluzeni best painted sa Uprisinga! :)
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

Dimitrije (O&G) - Vlada (HE) 6:3

Prvo - cestitke Dimitriju. Partija je bila vrlo interesantna, a Dimitrije je bio sjajan protivnik. Ova njegova "nezavrsena" O&G vojska izgleda sjajno tako da je to bio dodatni plus :)

Sto se tice same partije - igrali smo scenario 3, koji je meni malo manje odgovarao (dijagonalni deployment = manji razmak izmedju zona pa on pocinje skoro na polovini table, takodje ja sam imao puno malih special/rare jedinica koje u ovom scenariju svaka vrede po 1 poen).

Partija nije dobro pocela po mene -> moj princ (general) je u prvom krugu miskastovao Spirit Leech i otisao u etar, a sa njim i jedica silver helmova (rolao sam 2 za miskast, pa onda 3) -> 2:0 za Dimitrija. Tako mi i treba kad generalu dajem da se igra sa magijom :)

Nakon toga je bilo dosta uspona i padova na obe strane (ja gubim orla, kociju i swordmastere, a ubijam pauka i blek orkove sa generalom - 5:3) ali je partiju prelomila borba 2 BSB-a i njihovih jedinica u 6. potezu. Orkovi su pobedili i brejkovali Lothern Seaguard, tako da je time Dimitrije obezbedio pobedu (6:3). Ja sam u poslednjem krugu imao sansu da nekim izmotavanjima pokusam da dodjem do centralnog objective-a (+2 poena), ali to ne bi uticalo na rezultat tako da se nismo glupirali :)

Sve u svemu: zasluzena pobeda O&G

Interesanta partija, mada (da budem iskren) za nas pocetnike ovi "random" scenariji nisu laki za prilagodjavanje, narocito uz ovaj "nesvakidasnji" AC ;) Ali nekako smo se snasli, i uspeli da se lepo zabavimo usput, sto je najvaznije :)
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by igor »

Igor : Dzon Vejn 5:0
Igor : Sstorm 3:6
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Snotling »

Igov Vs Ja - 7:4
Igrali drugi scenario, na kill poene. odlicna partija. :D
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by teclis »

Nikola vs Ja

9:5 na kill poene :). Bila je sve u svemu zabavna partija, nisam ja bogzna sta mnogo izgubio, jbg naviko sam da zrtvujem jedinice. Tesko je sacuvati poene u ovakvom scenariju...
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Snotling »

Igrali SSTORM i ja. Na zaastave...
Bilo gotovo u njegovom trecem potezu. :D
5:1 za njega. :D
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by teclis »

vladamex wrote:
Interesanta partija, mada (da budem iskren) za nas pocetnike ovi "random" scenariji nisu laki za prilagodjavanje, narocito uz ovaj "nesvakidasnji" AC ;) Ali nekako smo se snasli, i uspeli da se lepo zabavimo usput, sto je najvaznije :)
Pa cini mi se da je to i najvaznije. Ovaj AC favorizuje cc armije, sto je nekima glupo. Ja cu reci da se igra ipak zove "WARHAMMER" a ne "JAVELIN" ili "CROSSBOW" :wink:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

O handgunima i snajperima i da ne pricamo ;) :oops:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by teclis »

Dzon Vejn wrote:O handgunima i snajperima i da ne pricamo ;) :oops:
Znachi morao si da prokomentarishesh :mrgreen: :lol:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by joggy »

moj predlog za dopunu AC bi bio da moze da se ima max 4 nivoa magija (bilo jedan wizard 4. nivoa ili recimo 2 drugog, ili druge kombinacije, ali sve u totalu 4 nivoa), kao i da se magije koje nanose direct damage ili magic missile kao i one prodji neki test ii umri bacaju sa max 4 kockice. Jos uvek magija dominira ratnim poljem.

scenariji mi se ne svidjaju, ali bi se moglo probati sa onim scenarijima u knjizi

Mozda bi mogao i wizard posle total powera da zaboravi magiju koju je bacio na 1 krug (u dodatku na uobicajeno gledanje tabele)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

Slazem se, magija cak ni ovako nije dovoljno ogranicena. Poradicemo nesto na tom pitanju za sledeci put.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by igor »

A da poradimo da nadjemo jos jednog igraca za nasu grupu :)
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

Dzon Vejn wrote:Slazem se, magija cak ni ovako nije dovoljno ogranicena.
Drugari, uz rizik da ponovo budem pogresno shvacen da sebicno branim interese svoje armije (HE) - ja se ne slazem sa ovim.

Ovaj AC prilicno ogranicava magiju i Balistic Skill (BS) pucanje, tako da su CC-orjentisane armije(WoC, OK, ...) u prilicnoj prednosti. Kao sto svi dobro znamo, nekim armijama su magija (LM, TK, HE, DE, ...) i BS pucanje (WE, DE, TK, HE, ...) najjaca ili vazna oruzja, dok su CC orjentisane armije mnogo manje ostecene sa ovim restrikcijama.

Takodje, armije cije se pucanje oslanja na artiljeriju (Empire, Dwarfs, Chaos Dwarfs, OnG) su jedino ostecene time sto nema dupliranja istih mashina, ali i dalje vecina ovih armija moze da povede 4-5 veoma opasnih masina (mada jedino Empire moze da povede 2 topa, tj. top i tenk). Armije koje nemaju raznovrsne masine (i generalno, armije koje nemaju raznovrsne jedinice i heroje) su izvukle deblji kraj u ovom AC.

E sad, ako magiju jos dodatno ogranicimo, gde nas to dovodi? U stvari, pitam se zapravo cilj i poenta celog ovog AC - ako je ideja da se ide na 0-1 i da svi izvedu raznovrsne armije (interesantno, pozdravljam), zasto onda limitiramo shooting i magic i forsiramo CC pristup? Koja je (skrivena) poenta ogranicenja BS pucanja i magije (ako je ima)?

Ili je ideja da svi uzmemo WoC/OK/... pa ko je jaci u CC taj neka pobedi :)

Dakle, duboko postujem trud koji je ulozen u ovaj AC i shvatam da ni jedan AC ne moze biti savrsen, ali bih voleo da razumem zasto zelimo da ovaj AC, koji je po svojoj prirodi asimetrican u korist CC armija, jos vise odvucemo u tu krajnost :)

Pozdrav,
Vlada

P.S. kakav god da bude AC, ja cu igrati sa HE :) -> tesko = izazov, a sigurno cu nauciti nesto novo :)
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by igor »

Ne bih puno da komentarisem, jer posto sam igrao dosta po etc ac - bolece me glava.
Ja mislim da je ovaj AC jedno minimum 3x zanimljiviji za igru od etc..

Jedan scenario ogranicava jako magiju i to je to. Nisam video da neko nije uspevao da baca magiju inace. Ako vodis lvl 4 - procice ti u proseku 1 magija po potezu 100%.
Super sto je ogranicine da nemas 2-3 x lvl 1/2. i time spamovanja no brainer signature spellova.

Shvatam tvoje nezadovoljstvo - tvoji lvl 1 i 2 magovi pored DE su dosta jaki zbog izbora (ali ne zadugo) mnogo dobrih itema za male pare.
Shvatam i tvoje oslanjanje na archera da ti ispune ceo core izbor - to je no-brainer izbor kod 99% HE igraca.

Problem je sto mi i dalje pravimo dobre liste za ciljem pobede. Sto ljudi i dalje imaju 2-3 next best thing-a. :)

P.s. izvedi unite sa max modela white lion, phoenix guard i swordmaster jendo pored drugog - pa da vidim dal ces da se zalis na hth :)
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

Igore - hvala na brzom odgovoru :) Nastavljam diskusiju:
igor wrote:Super sto je ogranicine da nemas 2-3 x lvl 1/2. i time spamovanja no brainer signature spellova.
...
Shvatam tvoje nezadovoljstvo - tvoji lvl 1 i 2 magovi pored DE su dosta jaki zbog izbora (ali ne zadugo) mnogo dobrih itema za male pare.
...
Shvatam i tvoje oslanjanje na archera da ti ispune ceo core izbor - to je no-brainer izbor kod 99% HE igraca.
Problem je u tome sto je za gomilu pretnji koje imaju protivnicke armije veoma cesto glavni/jedini odgovor koji ima HE/DE/WE/TK/... igrac: magija + pucanje. Npr. sta bi bilo kada bi Dwarf morao da igra bez masina? Beastmen bez kocija? WoC/OK/VC u scenariju/kompu koji zestoko penalizuje CC?
igor wrote:Problem je sto mi i dalje pravimo dobre liste za ciljem pobede. Sto ljudi i dalje imaju 2-3 next best thing-a. :)
Ovo zaista ne razumem - ako moze pojasnjenje :) Jel pokusavas da kazes da ljudi prave kompetitivne armije umesto fluffy armije? Ako je ideja da ljudi izvedu fluffy armije izbalansirane snage, mislim da je Swedish Comp odlicno resenje - detalji ovde: http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 3&t=102988 Sta mislite da ovo probamo sledeci put, pa da vidimo kakvi su utisci?
igor wrote:P.s. izvedi unite sa max modela white lion, phoenix guard i swordmaster jendo pored drugog - pa da vidim dal ces da se zalis na hth :)
HE elitna pesadija je jaka u CC ali prvo mora da dodje do njega, a to nije lako posto ima jako mnogo hard countera (impact hits, template attacks, toughness tests, ...). Ne kazem da HE/DE/WE/TK ne mogu uopste da izvedu CC-focused liste, naprotiv - samo kazem da ovakav komp (slucajno ili namerno) favorizuje CC armije. Jel se slazemo oko toga, ili ja nesto previdjam? :)

Pozz,
V.
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by igor »

Igore - hvala na brzom odgovoru Nastavljam diskusiju:
Kada covek nema sta pametnije da radi na kompu. :D (ehrm "radim" diplomski kao uz seriju Arrow)
Problem je u tome sto je za gomilu pretnji koje imaju protivnicke armije veoma cesto glavni/jedini odgovor koji ima HE/DE/WE/TK/... igrac: magija + pucanje. Npr. sta bi bilo kada bi Dwarf morao da igra bez masina? Beastmen bez kocija? WoC/OK/VC u scenariju/kompu koji zestoko penalizuje CC?
Ovde se ne slazem..opste.
Beastmen bez kocija: super, ajmo druge ultra mega giga gay stvari: minotaur lord koji leti, spell spam od lvl 4 maga sa 2 x 3/4d6 s1-2 hitaca sa reroll to wound, unit minotaura, 3 horde prejeftinih trupa sa bafovima (od +1s, do dodatni - na armor)
Dwarf bez masina - nije optimalna lista po ovom ac, ali bi isao na hordu rangera i minera, bunker ironbreakera sa wardom..

Ovo zaista ne razumem - ako moze pojasnjenje Jel pokusavas da kazes da ljudi prave kompetitivne armije umesto fluffy armije? Ako je ideja da ljudi izvedu fluffy armije izbalansirane snage, mislim da je Swedish Comp odlicno resenje - detalji ovde: http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 3&t=102988 Sta mislite da ovo probamo sledeci put, pa da vidimo kakvi su utisci?
Hocu da ti kazem da se i dalje izvode stvari koje rade posao kao must buy izbor.

Igrao sam protiv pegaza i 2 pegaz heroja, jedan ima hkb.
Igrao sam protiv savage big unova sa 5+ ward, doom catapulta i fanatika, single troll-a
Igrao sam protiv hellblastera.. okej ovde cu da cutim, Nenad je izveo stvarno losu ali friendli listu :D

Meni se iskreno ne svidja sweedish comp :)
Ja bih najradije igrao na neke jos cudnije scenarije a pritom kampanju. - uz dogovor bez giga-mega gej kombinacija.
HE elitna pesadija je jaka u CC ali prvo mora da dodje do njega, a to nije lako posto ima jako mnogo hard countera (impact hits, template attacks, toughness tests, ...). Ne kazem da HE/DE/WE/TK ne mogu uopste da izvedu CC-focused liste, naprotiv - samo kazem da ovakav komp (slucajno ili namerno) favorizuje CC armije. Jel se slazemo oko toga, ili ja nesto previdjam?
E sada cu malo da mrzim sebe sto sam prebacio Army Builder na wh:fantasy pa samo gledaj npr ovu listu:

prince na grifon +100p itema po izboru
Dragon mage (na zmaju jelte) + 50p iteme po izboru
30+ spear elves
30 Lothern seaguarde
6princeza sa champ i muzicar
shadow warrs x 5
kocija
orao

Ovo treba biti malo pametan pa ne srljati protiv Empire, protiv ostalog samo charge sa 2 letaca ili 1 letac i jedan bilo sta da ima championa samo..

Ili pak ako hoces bicu bas zao:

lvl 4 lord light magija + 4+ ward od spell za unit + neki item..
lvl 2 mag light magija + da bira spell
bsb sa item da je lvl 1 mag...school? light...
ostatak armije das starijem penzioneru iz parka da bira koje figure + d3 kockice banner, drugi unit banner da je imun na magiju..

Dobijes exp. jer si otkrio light council listu. Mozda i lvl up!

Dva unita malko napred sa bsb i mag lvl 4 drugi unit mag lvl 2. Imas dva banishmenta i uvek 2 kocke vise od drugog.

Bacaj banishmente 6 poteza.

Pobedis. :roll:

Skaces od srece jer si provukao light council kroz AC koji nije update posto su posle toga na etc zabranili duple non-signature spellove.. :|

E sada pazi ovako.. nemoj ovo pogresno da shvatis: Mogu jako dobre vojske da se igraju sa HE, treba ih samo smisliti i znati odigrati... cak i sa ovim AC. :wink:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

Ja sam namerno igrao sa CC armijom da vidim da li su ogranicenja dovoljna da moze da se igra. 2 partije sam izgubio, za dosta. Nije da nisam imao sansi za pobedu, samo je moralo puno toga da se poklopi a nije. Protivnicima, sa druge strane, nije imalo sta da se poklopi - on jednostavno baca svoju magiju (sa +2 stalno, jer sam odabrao da igram combat) i on me magijom ubije brze ili sporije.

Osnovni problem je u tome sto njegova magija radi 6 krugova, a moj combat u proseku 2 kruga. Magija koja prodje je uglanom po principu "skloni unit", ja kad uradim charge, to je bacimo neke kockice, pa onda protivnik mozda izgubi za nesto, pa onda mozda padne LD test (sa RR, ili mozda cak i stubborn sa RR ako ima vise redova), pa ga onda mozda ja stignem (a mozda i ne - cak i kad on baca 2 kockice, a ja 3 i imam RR svih keceva :D). I to je bio konstantni pattern. Igrao sam i scenario sa "cudnom magijom" i cak i u tom scenariju je magija dosta toga uradila.

Onda sam trecu partiju probao sa listom koja cak nije imala ni lvl4 maga - imao sam lvl2 maga i altar. I jednostavno bacio sam toliko puta banishment i fireball (bound spell) da sam polako ubijao unit po unit. Opet - nije da protivnik nije imao sanse, samo je on morao da baca i neke save-ove, i neke charge range-ove, pa mu ja pobegnem, pa se vratim, itd., itd.

Poenta je - magija radi 6 krugova (i automatski pogadja). Pucanje radi 6 krugova u vecini slucajeva (nekim armijama da kazemo 5 krugova; ne pogadja automatski). A do CC ja trebam da stignem. Pa da pobedim. Pa da ti padnes LD sa RR (cesto i sa stubborn). Pa da te ja stignem. To je obicno 3. krug igre. Pa onda jedan krug se okrenem. Pa mozda opet imam neki charge. To je 2 charge-a.

To su bili neki moji utisci. I neki osnovni razlozi zasto mislim da magija / shooting trebaju da se ogranice. Meni je shooting po ovim pravilima delovao razumno (mada bi jos testiranja bilo dobro svakako). Magija, sa druge strane, mi nije delovala razumno.

U svakom slucaju vrlo rado cu procitati sve komentare ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by igor »

^^ +1

Jos namerno nisam hteo da spominjem mogucnost Empire da izvede banishment spam..
E da evo jos jedne luuuude ideje:

Lvl 4 heaven + nesto
lvl 2 heaven + da bira spell
Stavis celu vojsku iza brda, suma, kuca, krava, poljana..
Bacas komete 6 poteza. :wall:
Dobijes titulu klubskog shamana ako uspes da prizoves 10 kometa za 6 poteza. :lol:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by joggy »

po sadasnjim pravilima HE su ubedljivo najjaca close combat armija.

Problem nastaje jer i oni moraju da se oslanjaju na magiju, posto je magija u ovoj ediciji toliko jaka da ti modeli prosto sluze kao tokeni za merenje jacine.
mmmm, odlicno bacio sam magiju jacine 15 chaos warriora. 15 warriora kosta 300 poena, mag kosta manje sto ce reci da je vec jednom magijom isplatio sebe bez ikakve muke. Tako da bi trebalo ili ograniciti magiju, ili napraviti da bacanje magije bude mnogo rizicnije nego sto je sada. Naravno, u idealnom svetu (kakav vidimo u white dwarfu battle report), mozemo svi da dodjemo sa veselim listama i da se zabavljamo igrajuci, a ne da gledamo kako onaj preko puta oduvava tvoju armiju samo zato sto ima jednog maga vise, ili pristup boljim spellovima
Drugi problem su bestije koje su isto tako u stanju da ociste jedinicu bilo cega (osim HE), tako da se i one trebaju ograniciti.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

igor wrote:Beastmen bez kocija: super, ajmo druge ultra mega giga gay stvari: minotaur lord koji leti, spell spam od lvl 4 maga sa 2 x 3/4d6 s1-2 hitaca sa reroll to wound, unit minotaura, 3 horde prejeftinih trupa sa bafovima (od +1s, do dodatni - na armor)
Dwarf bez masina - nije optimalna lista po ovom ac, ali bi isao na hordu rangera i minera, bunker ironbreakera sa wardom.
I dalje me ne razumes - ne kazem da ne moze da se izvede lista bez ovih stvari. Hocu da kazem da je WHFB igra stone/paper/scissors, a da i njoj postoji neki balans izmedju CC/Magije/Shootinga (Balistic, Template)/Monstera/... u kojem svaka armija ima po neku oblast koja je njena snaga i neke svoje nacine kako se bori protiv snage drugih armija. Ovaj komp menja taj balans tako sto ogranicava Balistic Shooting i Magic, cime armije koje su jake u CC/Template shooting/Monster postaju jace, a armije koje su jake u Balistic Shooting i Magic slabije nego inace. Jel se bar oko ovoga slazemo? :)
igor wrote:Hocu da ti kazem da se i dalje izvode stvari koje rade posao kao must buy izbor.
Meni se iskreno ne svidja sweedish comp :)
Ja bih najradije igrao na neke jos cudnije scenarije a pritom kampanju. - uz dogovor bez giga-mega gej kombinacija.
Mislim da razumem gde nam se razlikuje pristup - tebi se igraju nestandardni scenariji, nestandardne vojske i sl. u kojima ljudi nece izvoditi ono sto je (po tebi) OP :) Meni se vise svidja da svako ima slobodu da napravi svoju listu kako se njemu svidja i prema modelima koje ima, a ne da nas AC ogranicava da svi moramo da igramo CC-hammer.
Zato mislim da je Swedish comp dobro resenje - to je pokusaj da se napravi nacin da se izmeri koliko je neka lista power build/fluffy, a da se pri tome dozvoli igracu da napravi listu koja mu se svidja/za koju ima modele.
igor wrote:E sada cu malo da mrzim sebe sto sam prebacio Army Builder na wh:fantasy pa samo gledaj npr ovu listu:
...
Ovo treba biti malo pametan pa ne srljati protiv Empire, protiv ostalog samo charge sa 2 letaca ili 1 letac i jedan bilo sta da ima championa samo..
Ili pak ako hoces bicu bas zao:
...
Dobijes exp. jer si otkrio light council listu. Mozda i lvl up!
...
Skaces od srece jer si provukao light council kroz AC koji nije update posto su posle toga na etc zabranili duple non-signature spellove.. :|
...
E sada pazi ovako.. nemoj ovo pogresno da shvatis: Mogu jako dobre vojske da se igraju sa HE, treba ih samo smisliti i znati odigrati... cak i sa ovim AC. :wink:
Mislim da si ovde stvarno preterao... Sad ja ispadam odjednom ispadam glup, ne umem da smislim listu i ne umem da igram... A zasto? Zato sto sam izneo svoje misljenje i konstatovao cinjenice (koje su pre mene u drugom tredu primetili i drugi ljudi).

Mozemo li da diskutujemo o AC bez da se medjusobno vredjamo i ismevamo? :)
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by igor »

Apsolutno mi nije bila namera da te vredjam.
Svi koji me znaju ce ti reci kakav pristup imam prema igri I drugim igracima.
Cilj takvog pisanja je bio da ti na ocigledan nacin napisem listu na magiju koja jednostavno gazi. Ti govoris da ti magija ne radi.
Oko shootinga ti ne mogu pomoci. :(
Poenta ac je da ne izvedes 2xlvl4, 60 archera, 2x30white l I 4 orla..
Bas zbog ovakvih stvari sam odustao od etc I warhammera, endless rasprave oko ac, igranja protiv istih best listi svaki put.
Svoje sam rekao, necu vise da pisem o ac.
Je*** ti raspravu o ac, ako ce neko zbog mene da se oseti prozvanim ili uvredjenim. Ni jedna figura nije vredna toga.
Izvini na mom nacinu pisanja jos jednom, cilj je bio na smesan nacin da ti okrenem paznju da tvoja armija radi I dalje..
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

Nije cilj da se zabrani izvodjenje "OP" stvari (pre svega to je relativan pojam - tebi je OP mozda tenk, nekom drugom top, a nekom trecem su mozda spearmeni sa detachmentom halberdi OP). Cilj je da izvedes max 1 toga (sta god to bilo), a ne da spamujes listu sa "najboljim OP izborom".

OK, ti imas svoj unit necega sto je OP, mnogo volis te figure, i zelis da se igras sa njima. OK, izvedi 1 unit toga, a onda uzmi nesto drugo sa cime volis da se igras. Ko voli pucace, opet ok - mozes da ih imas 40 u vecini armija. Sasvim dovoljno. Ali ne mozes da imas 40 handgunnera sa 4 snajpera. Niti 60-70 strelaca. Jer to prevazilazi "ja volim da se igram sa ovim figurama" i pocinje da bude "ja volim da maltretiram protivnika sa ovim figurama". Da me neko ne shvati pogresno - ne kazem da je bilo ko takav, samo kako se ljudi osecaju kada igraju protiv takvih listi.

Ja ne bezim od ovih komentara - mislim da smo svi dovoljno odrasli da razumemo da je 100 ljudi = 100 misljenja. Pogotovo sto smo srbi, pa smo skloni tome da se lako dogovorimo oko svega :D. Moj licni cilj ovog compa je da se napravi nesto sto ce omoguciti svim tipovima armija da budu negde jednake i zanimljive za igranje. Za razliku od igranja bez ogranicenja (ili sa ETC ogranicenjima, koja zapravo i nisu ogranicenja), ovde sam prvi put imao utisak da i sa CC armijom mogu NESTO. OK, imao sam velike penale u startu, mnogo veca verovatnoca je bila da ce protivnik da pobedi, ali je postojala sansa. Sto je mnogo bolje od "ja izvedem svu magiju ovog sveta, svo pucanje ovog sveta i par budjavih unita da ti skrecem charge-eve, kako bih pucao / magijao po tebi bar 5 krugova".

Naravno, to je moj pristup. Koji svakako nije idealan. I sa kojim se svakako nece svi sloziti. Razliciti smo ljudi i to je normalna stvar. Comp traje onoliko koliko traje zainteresovanost. Ako je vecina zainteresovana za igranje bez ogranicenja, igrajte se bez ogranicenja pobogu :D. Videcu u cetvrtak da dam jos neki predlog za sledeci comp, pa cemo videti koliko ima dalje zainteresovanosti.

U dosadasnjim diskusijama, vidim da ima mnogo onih koji iz nekog razloga misle da comp pravim prema sebi. Zbog toga cu za buduce lige biti samo neutralni posmatrac. A ovakve lige ce se igrati onoliko koliko ima zainteresovanosti ;). Rado cu testirati predlozeni comp sa ljudima van ligaskih partija.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

Igore, nema ljutnje uopste - primeti smajli u mom prethodnom postu. Nema razloga za drasticnim reakcijama. Samo bih voleo da mozemo lepo da diskutujemo na bilo koju temu :)

Dzone, svaka cast za ideju i realizaciju ove lige. Nije lako napraviti AC (definitivno ce svaki biti nesavrsen) i uvek ce biti ljudi koji ce kritikovati. Dakle, jos jednom - AC je vrlo interesantan, partije su bile dobre i zanimljive i definitivno dosta drugacije od ETC i standardnih powerbuild obracuna.

Mislim da shvatam sta ljudi ne vole kod uncomped power gaminga i ETC-a i shvatam zasto vama (koji WHFB igrate duze od mene) nije interesantno stalno igrati protiv istih power listi. Ovaj comp to definitivno sprecava u velikoj meri. I u tom smislu mislim da je ispunio ocekivanja :)

E sad, da budemo konstruktivni :)

Predlog za Dzona (i ostale WHFB entuzijaste): hajde da probamo SweComp turnir/ligu i da podignemo lestvicu da armije budu onoliko Fluffy koliko se to ljudima svidja.

Evo ukratko kako radi SweComp (detalji ovde: http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 3&t=102988):
- Sistem deli armije na tri grupe (prema SweComp rejtingu): 0 - 7: A powerful army, 8 - 13: An average army, 14 - 20: A friendly army.
- Rejting za armiju se racuna tako sto se krece od 300 poenai za svaki unit se oduzima odredjeni broj poena, pri cemu se ultra deadly/nasty combos racunaju mnogo skuplje. Konacni rejting se dobije kad se preostali poeni podele sa 10

Evo da dam konkretan primer kako se kompuju neki nasty combos za HE:
- Teclis: -190 poena, a ako je Lore of Life/Shadow/Death onda -240 poena (svaka armija sa Teklisom je automatski "powerful army" rejting)
- L4 Archmage: -26 poena osnovna cena, ali u zavisnosti od item/lore kombinacije moze da bude i mnogo vise (-106 za Book of Hoeth/Shadow :) )
- 10WL: -10 poena; 20 WL: -28 poena; 30 WL: - 48 poena, 40 WL: -86 poena; 50 WL: -156 poena, ...
- 1 Great Eagle (GE): -5 poena; 2 GE: -14 poena, 3 GE: -26 poena, ...
Sa druge strane, fluffy izbori se ne kompuju (ili jako malo), npr: Dragon Mage: 0 poena :), 10 Shadow Warriors: 0 poena, no wizards in the army: +5 poena, lore of beasts na archmage-u: +2 poena...

Na primer, mogli bi da za sledecu ligu/turnir postavimo limit recimo na "Max army SweComp rating: 8" (nema powerful armija) ili "Max army SweComp rating: 14" (samo fluffy armije), ili kako god zelite. I nakon toga svako od nas dobije neki "budzet za kupovinu" jedinica gde je kao njihova cena uzeto u obzir ne samo koliko ona kosta u knjizi, nego i to koliko je ona (ili neki unit/item combo) nasty/op/broken :)

Kako vam se ovo cini kao ideja?

Pozdrav,
Vlada
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

Pa moram detaljno da prelistam taj swe comp pre nego sto ti dam neki konkretan odgovor :D, ali cu to svakako uraditi.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

Dzon Vejn wrote:Pa moram detaljno da prelistam taj swe comp pre nego sto ti dam neki konkretan odgovor :D, ali cu to svakako uraditi.
super - nastavljamo pricu kad se upoznas sa SweComp.

Po meni je par glavnih prednosti SweComp su:
- Kompovane su sve powerful stvari i to srazmerno power levelu. Cena koju placas zavisi od toga koliko powerful stvari uzmes, u koliko razlicitih jedinica, velicine tih jedinica...
- Kompovani su ne samo pojedinacni izbori, vec i powerful/broken kombinacije Npr. nije svejedno da li je Book of Hoeth Archmage koristi Shadow lore ili High lore - komp to uzima u obzir.
- Mogucnost da se "power level" razlicitih armija iznivelise tako sto ogranicimo min/max SweComp rating i/ili tako sto ljudi sa slabijim armijama dobiju bonus poene srazmerno razlici u SweComp ratingu

Puno ljudi sirom sveta ima jako pozitivne komentare na SweComp, a jedan od glavnih utisaka je to sto ovakav komp ohrabruje ljude da prave raznovrsnije, fluffy liste umesto da uzmu sve svoje "najjace adute" u strahu da ce ostali izvesti svoje powerful/broken kombinacije.

Sta misle ostali o ovome? Ocekujem komentare :)

V.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Yogurt »

Ja mislim da je Sweedish comp odlican. Najbolji system ako se nediraju GW pojeni. ETC zaustavlja mindrazor/dweller/PDspam, i te stvari koje mogu da odluce partiju, ali te stvari mi nikad nisu smetale. ETC ima dosta veci fokus na close combat armije, i close combat armije su se prosle godine pokazale kao jace, i ove godine se pokazuju kao jace. Nisam probao Sweedish da vidim kakav je i da li ima slican utisak na igru ali ideja Sweedish compa mi se mnogo svidja.

Jedino bi izbacio sve specialne karaktere, ali to je licni ukus.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by joggy »

taj sistem ako sam procitao dobro dodaje i razliku u compu na skor

recimo da je jednom komp 10, drugom 20. ukoliko bude masakr za ovog sa 10, ustvari obojca dobiju po 10 (zato sto je razlika 10 u kompu)

ali se predpostavlja da se igra po onom sistemu gde su rezultati bitaka podeljeni na po 100 (ili koliko vec poena) tipa 10-10, 11-9 itd
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by sstorm »

+1 za swecomp i +5 za non-ETC AC i +10 za random scenarije koji umanjuju mogucnost da se napravi "die beste" lista po bilo kom AC-u...
+1 i da army lista bude ista kroz celu ligu da se umanji army counterovanje pred partiju
Predlažem pravilo Roll D6 after the armies have been deployed and after the first turn has been decided, on 1-3 players keep their armies, 4-6 players switch armies ;)
Ako se magija dodatno ne ograniči, možda uvesti da se za svakog caster-a gde je to moguće lore bira nasumično bacanjem odgovarajuće kocke?

Ako ima neko dovoljno vredan, iskusan i mudar da sastavi AC koji je friendly po swecomp-u a da ujedno limitira spamovanje magijom, trebuchetima, barutom, himerama... ulepšao bi mi dan (i zaradio pivo po izboru)

Ko i svaki Srbin selektor promenio bih koješta u ovom AC-u ali moram da priznam da su sve bitke bile nepredvidive i zanimljive što je i bio cilj :)
Ja ničim izazvano pobedih u dve od tri partije ove naše superlige što najverovatnije ne bih uspeo da sam sa koliko god je to moguće powergamerbrokenoverpowered Bretonskom listom igrao protiv Igora, Čede i Nenada i njihovih "ETC" listi

Gledam bre već neko vreme online ETC partije na UB-u i sve su army liste "iste" sa npr. 3 jedinice pegazguz vitezova, 2 himere i krdom skalkrašera (WoC), 3+ topčeta i 1+ hordom vitezova (EMP) ili 2+ žabetine (LIZ) ...
"Ueber alles" gameplan se u slučaju matchupa sa armijom koja je rezistentna na taj plan zameni sa "next best" planom i tako do zaslužene, statistički proračunate i "verified by your army forum elders" pobede
Pomislim ponekad da bi zabavnije bilo da sa sobom samim igram iks-oks na tri dobijene :)
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by igor »

Ja sam igrao sa istom listom protiv svih. :)
Lizi su stvarno super vosjka.
I u toj jednoj sto sam izgubio sam ispao moralni pobednik: skinkovi su ubili lorda na pegazu a slan je ubio 20 saurusa u tri miscasta za redom na 2,3,3 kocke :D
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by teclis »

sstorm wrote: Predlažem pravilo Roll D6 after the armies have been deployed and after the first turn has been decided, on 1-3 players keep their armies, 4-6 players switch armies ;)

Image



Da dam ljudima moje figure? Da mi oglodju moje metalne figure AKA chainmail drybrush? Da dam figure ljudima koji imaju masne ruke od bureka? Da dam nekom figure ko uopste ne boji i ne poshtuje taj hobisticki deo WH?

/sarcasm mode off :mrgreen:


Elem, to meni nije losha ideja, jer razume se kao pravi vorhamerash znam sve stastike, a i vecinu pravila svih armija napamet :twisted: . Ono sto je zapravo jedina losha strana army swap-a (ako se ne brines o svojim figurama ko Feanor o silmarilama) je to sto uopste nije newbie friendly. Druga stvar je sto nisi uhodan, a to znaci da bitke traju jEeeeeEbeno sporo :?


A treca i poslednja stvar je da namerno postavis izuzetno loshe svoju armiju i posle toga imas 50% shansu da pobedis \:D/
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by vladamex »

Super, izgleda da idemo u dobrom pravcu :)

Sta mislite o tome da za sledeci turnir/ligu uradimo sledece:
- limitiramo i izjednacimo power level armija tako sto iskoristimo SweComp i postavimo army rating recimo na "min 7" (izbacene ultra-broken kombinacije) ili mozda cak na "min 13" (samo fluffy/friendly liste). Ne moramo mi da se cimamo da smisljamo sta je broken i koliko kad su Svedjani vec sve izmislili (opet, ovo verovatno nije idealno, ali je vec spremno, dobro testirano, i prilicno objektivno).
- zabranimo zamenu cele armije izmedju partija (i time hard counterovanje protivnicke liste) - napraviti all-comers armiju je veci izazov (i zadovoljstvo :)). Mozda mozemo da omogucimo male izmene/korekcije tu i tamo (npr. 500 poena "sideboard" iliti "klupa za rezerve" za promenu izmedju partija)
- iskoristimo nekoliko interesantnih scenarija da "zacinimo" stvari. Osim ovih koje smo igrali u ligi, mogli bi da probamo i par drugih ideja, kao sto je npr. zamena armija :) Koga interesuje, ovaj post na HE forumu ima nekoliko odlicnih predloga za jako zanimljive scenarije: http://www.ulthuan.net/forum/viewtopic.php?f=2&t=44755

A mogli bi da igramo i escalation ligu... ili kampanju... :)

Jel ima neki dobrovoljac koji bi bio zainteresovan da bude "domacin" sledeceg dogadjaja u smislu izbora formata i pravila (posto svi znamo da demokratija u srbalja ne funkcionise bas najbolje). Mislim da bi bilo bolje da to bude neko od iskusnijih igraca, ko dobro poznaje i pravila i ljude. Ja se dobrovoljno javljam da pomognem "starijem & iskusnijem" kolegi :)

Sta mislite?
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

Ja samo da se javnem da nisam zaboravio na SweComp, samo jednostavno ne postizavam da to lepo proanaliziram, jednostavno nemam vremena ni da procitam. Danas cu se videti i sa Duletom, pa cemo popricati na tu temu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Yogurt »

Sweedish comp moze da bude neograničene liste i razlika posle da se uzme u obzir a moze i da bude limit ograničenja. Ako se igra sa tim compom ne mozel da se igra escalation jer je zamišljen za odredjen broj poena 2000-2600. Ja nisam stigao da pročitam novu verziju compa sa WoC pa neznam koliko su neke stvari bodovali. Naravno oni imaju svoja mišljenja o jačini modela koja se kod nas razlikuje.

Neznam koliko ETC pravi iste liste, ja mislim da ima više razlike nego bez ograničenja. A i volim ETC zato sto je teze sa jednim potezom pobediti partiju. Charge 6 kocke mindrazor, ili DE sa 10 kocka mindrazor. Na etcu se pojavio light samo zato sto su limitirali shadow.


Ima još dobrih compova kao sto su giant fanatic. Oni bas menjaju pravila na primer daju +2S na mindrazoru umesto ld.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by teclis »

Klupa za rezervu deluje ok :)
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Kirgan »

Iskreno, vise me smaraju svi ti AC-i :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WH liga (rezultati i utisci)

Post by Dzon Vejn »

Evo sta je meni rekao onaj swe comp: armija sa kojom sam ja igrao prve dve partije je imala preko 190 comp, ispod 200. Koliko sam razumeo to je 19 poena (da sam gledao u comp, i sastavljao prema njemu, bilo bi preko 200 naravno). Nemam u glavi tacnu listu iz 3. partije, ali mislim da bi ta lista bila 15 ili 16 poena (nisam 100% siguran).

SStorm lista je imala 160 poena kompozicije (pod predpostavkom da su u pitanju bila 2 unita realmovaca, a ne realm + grail knights; i ok, ne znam bas sve iteme koje je imao, mozda bi spao na kompoziciju od 15 poena). I ta moja lista je njegovu pocistila sa table. A otprilike smo ili isti u poenima ili +-1 poen. I to samo zato sto sam uzeo steam tenk, da napravim bez njega, jos bih ja imao +3/+4 poena na listu :D.

Igorova lista je imala negde oko 13 poena koliko sam ja proracunao (ne znam sta je tacno imao slaan na sebi, pa ne mogu lepo da izracunam - Igor bi preciznije izracunao). A tek ta lista mi ne deluje da je oko -2 u poredjenju sa tom bretonskom listom :D. Da ne pricam o nonsensu dodavanja bonus poena na metal lore (ocigledno nikada nisu videli kako efektivno taj lore ocisti bilo sta sto je oklopljeno, npr. kako proguta chaos warriore ili konjicu ili nesto slicno).

A totalno presmesno: Cedina lista je imala negde oko 10-11 poena (lista u sebi nije imala apsolutno nista sto je ultimativno - 1 spear chukka, 1 rock lobber, 1 doom diver, nekoliko masnih unita raznih orkova, i 1 night gobline sa fanaticima, velikog ork maga i malog ork maga). I kako sad ta lista moze da ima manje poena od npr. Igorove liste :D.

To su neka moja pocetna zapazanja. Naravno - ovde se ponavlja ono: ni jedan comp nije savrsen i svaki ce da ima neki propust. Samo sam hteo da ukazem da to isto vazi i za ovaj comp (kao i sve druge, naravno).

Druga stvar je - npr. igramo partiju i ja imam listu od 18-19 poena, a ti imas listu od 8-9 poena. Ti me ocistis masakrom. I onda smo kao igrali draw. Problem je samo u tome sto se nismo igrali (sto je moja poena ovde) - ti si mene i dalje ocistio sa table, i ja se nisam igrao, niti preterano pitao bilo sta. Ti si pomerao svoje figure i odredjivao nacin na koji cu ja da sklanjam figure sa stola. OK, jesmo draw, ali meni to i dalje ne znaci bas nista. Nadam se da shvatate poentu - nije bitno sta comp kaze da sam ja uradio u toj partiji na kraju - ja se nisam igrao.

Inace, ona moja light council lista sa kojom sam maltretirao ljude u prosloj ligi uz minimalne izmene (u smislu da li mi je nesto detachment ili nije, 1 top manje, i vise unita za skretanje vasih charge-eva umesto tog topa) je 16 poena :D. Znaci ja sam u stvari bio jedan sasvim friendly igrac :D. Ta netaknuta lista je 13 poena, i to najvise zbog detachmenta - sa njihovom preraspodelom mogu da imam 14 poena.

Takodje, taj comp i dalje ne uzima u obzir da moj mag ima 6 krugova da te ubije, a tvoja mega zla konjica ima mozda 2 kruga borbe. Jos ta konjica moze da ima i veci minus od mog maga.

edit: inace recimo Ogijeva lista iz finala je bila u minusu sa poenima :D. Znaci na onu moju pobedu bih trebao da dodam jos +13 poena jer je moja lista bila skroz friendly :D. A i wood elf je imao negde oko 80 poena, znaci i tu sam jedno +5 :D kao covek koji sastavlja friendly liste :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Warhammer”