WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Locked
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by vladamex »

Cao ljudi,

sta nam radi ETC reprezentacija? Kako idu pripreme, jel trenirate?

Ako ima neki javni skup, da mozemo da dodjemo da navijamo - javite!

Ako nekome zatreba sparing partner, ili bilo sta drugo - samo recite! Sve za nase reprezentativce :)


Pozz!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Kirgan »

Pripreme idu ok, kako stojis sa postoljima O:)
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by vladamex »

Kirgan wrote:Pripreme idu ok, kako stojis sa postoljima O:)
Imam dosta 20x20 (HE pesadija) i solidno 25x50 (HE konjica) - sta ti/vam tacno treba?
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Kirgan »

Opet sam se lose izrazio, mislim da se radi basing :roll: O:)
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by vladamex »

Ja basing nisam nikada radio (!), a na zalost ni farbanje (!!), posto ne stizem -> moje hobi vestine se (barem za sada) zavrsavaju na lepljenju i sklapanju modela i postolja, tako da vam za basing nisam od pomoci.

BTW video sam da su izasle liste - kakvi su vam utisci? Par komentara:
1. Najjace reprezentacije nisu povele WoC i OK (verovatno zbog preostrog kompa) -> jel nas ovo iznenadilo?
2. CHD/DE/DoC/DF su prilicno popularni, a mi ih ne vodimo -> jel to zbog raspolozivih igraca, ili planski?
3. Jako puno zemalja je povelo HE, i to sa veoma razlicitim listama. Nasa lista je prilicno originalna (jedina sa Beasts magijom), a ima i dosta listi sa dva lord kastera. Definitvno su HE liste mnogo raznovrsnije i razlicitije u odnosu na proslu godinu.
4. Kako vam izgledaju liste ostalih reprezentacija u odnosu na nase, kakvi smo sa snagom "na papiru"?

Pozz!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Kirgan »

Mene nije iznenadilo to preterano, WoC je meksi nego ikada do sada.
Da se ja pitam od listi imao bih u timu sledece:
VC- imamo (malo bi izmenio listu koju imamo)
Emp- imamo
Bret- imamo
Liz- imamo
Ska- imamo (malo bi izmenio listu koju imamo)
TK- Light Council
O&G
BoC

I gde god mogu gurnuo bi Death :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Kirgan »

Rezervne liste i to bas tim redosledom:
DoC
CHD
DE
DW
HE
WoC

Sto ce reci po novom bildu bi preskocio moje mezimce OK i WE.
To je neka moja analiza :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by vladamex »

Kirgan wrote:Rezervne liste i to bas tim redosledom:
DoC
CHD
DE
DW
HE
WoC

Sto ce reci po novom bildu bi preskocio moje mezimce OK i WE.
To je neka moja analiza :twisted:
Interesantno - definitivno nisam ekspert, ali videvsi koliko armija vodi Death Magic (manje vise svaki drugi kaster je death) stvarno sam se malo iznenadio. Ispada da je zbog toga WS/MR maltene obavezan na karakterima, inace su pod velikim rizikom. Vidim i da puno reprezentacija ima MR5 bunkere u skoro svim listama :)

Death lore je toliko popularan da bi mislim da bi neki hard counter buildovi imali odlicnu prodju -> npr WE/DE/HE shooty avoidance :) posto je Lore of Death kratkog dometa, a elfovi imaju visoku inicijativu i leadership (plus mogu da imaju jak MR) tako da nisu mnogo ranjivi na Death magic. Plus npr dodati i nekog heroja na orlu/pegazu da zapreti Death Wizardu (koji mora da se krije, ili da pridje i rizikuje charge) i onda milion strela na bunker, pa ko prezivi nek prica :)

Bice interesantno, nadam se da cemo imati malo srece u zrebu pa da mozemo da ove godine postignemo all-time high score na domacem terenu :)

Poz!
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Yogurt »

DE nisu neki jak izbor. Više se vode jer igrači koji igraju sa DE su obično bili dobro plasirani u svojim zemljama prethodnih godina. ETC AR baš smanjuje efektivnost DE i sada vidiš liste sa zmajevima ili death magijom.
Death je popularan jer su WoC postali popularni a death je veliki counter za daemon princeve. Death je jak ne samo za mogućnost karakter snipinga nego i pojedinačnih modela. Spirit leech je FAQovan da nema inspiting presence i onda je postao popularniji.
Na papiru sa naše liste dosta jake, ima i jačih ali nismo loši.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Mrzimsvee »

Posle prvog dana naši momci su na 4. Mestu.
Obrisali su Hrvate i ponadali se da u drugoj rundi ne dobiju poljake ili zabare i imali su sreće
Irska je najbolji metchup, činilo se da gube ali na kraju pobeda.
Sve čestitke našima :applause: :applause: :applause: .
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Histericni Istoricar »

Mi imamo Kirgana, oni imaju znate vec sta. Bravo momci! Posebno Teklis, koji igra odlicno sa nepoznatom mu armijom.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Histericni Istoricar »

Nasi igraju protiv Svabe. Kao sto svi znate to je jedna od najboljih ekipa na turniru. Bice tesko, mada opet mi imamo Kirgana i njegov zglob.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Snotling »

Bravo momci za prvi dan!!!! :applause: :applause: :applause: :applause:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Histericni Istoricar »

Nasi su izgubili od Svabe, sada su 15.
U jednog Bocu, mi verujemo!
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by vladamex »

Bravo nasi, svaka cast!!!

Jel ima negde vise detalja osim sveukupnog rezultata posle prvog dana? Tipa ko je igrao protiv koga, koji je bio rezultat, I sl.?

Bilo bi super kad bi neko mogao da postuje detaljnije informacije za nas koji nismo u mogucnosti da se prikljucimo :)

Samo napred momci, i pravo u slavu! :)


P.S. protiv koga igramo drugi mec danas?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Histericni Istoricar »

Igraju sa Singapurcima. Imas na facebooku grupu https://www.facebook.com/pages/ETC-2013 ... 37?fref=ts, pa je tu manje vise sve.
U jednog Bocu, mi verujemo!
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by vladamex »

Izasli su ukupni rezultati, izgleda da smo pretrpeli maksimalan poraz od Singapura (60-100), a ranije danas takodje maksimalni poraz od nemacke (60-100).

Momci su sada 22. na listi I sutra ce igrati sa Severnom Irskom.

Nema veze momci, glavu gore - dve pobede od prvog dana su vec sjajan rezultat. Ajmo sutra hrabro i jako, pa da pokusamo da se vratimo u prvu polovinu :)

Napred Srbija!
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by vladamex »

Ljudi, jel ima neki update sa meca sa Sev. Irskom?
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Histericni Istoricar »

Izgubili su izgleda od Severnih Iraca, sada su 26. i igraju sa Kanadjanima.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Millenium »

Eh Djole bas sada u jarak ni pm ne pomaze a posto su mase gladne rezultata fantasy scene https://docs.google.com/file/d/0B3od94T ... 0zX1E/edit ima tu i malo napredka od prosle godine sto rece oficijelni FB etc 2013 you go girls!
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by joggy »

wh tim 28 od 32 ucesnika. Po meni mnogo su se zaleteli u prve dve partije, previse bodova i razlike skupili na sebe, i onda 4 kruga pakla :-({|=
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by teclis »

joggy wrote:wh tim 28 od 32 ucesnika. Po meni mnogo su se zaleteli u prve dve partije, previse bodova i razlike skupili na sebe, i onda 4 kruga pakla :-({|=

Jedini pakao je bio od Singapurćana... Utepaše nas ko mačiće, nismo ni očekivali! Nemci su nas izgazili pa nas izgazili, bolje liste su imali a i bolji su protivnici za klasu ( pobednici turnira BTW ).

Drugi dan nikako nije bio dan pakla, bio je dan FAIL-a, malo nas je delilo od pobede ako nekog zanima objasniću mu uživo.

Histericni Istoricar wrote:Mi imamo Kirgana, oni imaju znate vec sta. Bravo momci! Posebno Teklis, koji igra odlicno sa nepoznatom mu armijom.
Imamo Kirgana, koji je protiv Iraca bio as u rukavu i prevagnuo da mi pobedimo, ali zato protiv onih drugih čudnih Iraca je njima doneo pobedu. Chaos is fickle!

Hvala. Posebno sam zadovoljan procenom kolko bodova mogu izvući iz meča. Svuda sam ispunio kvotu osim protiv Singapurćana kada jednostavno kocka je odradila svoje...
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Kirgan »

Moram priznati da sam pukao stupidity test tada, inace mislim da bi sledeci put bolje prosli, istina je da su po pricama oko nas, svih 6 zemalja bolje kotirane, inace u pojedinacnoj konkurenciji imamo 2nd place :-({|= :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Iskusinjo »

Детаљнији резултати ЊФБ ЕТЦ турнира :arrow: :

Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Telion »

Da li postoji mogucnost da se nesto ovako napravi i za 40k?
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Iskusinjo »

Evo rezultata i za ostale sisteme. :D

https://docs.google.com/file/d/0B3od94T ... edit?pli=1
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by Dzon Vejn »

Vrlo je zanimljiva tabela sa prosecima kako je koja armija radila protiv ostalih - pogledajte Tau :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WFB ETC Reprezentacija - sta ima novo?

Post by igor »

Sutic je najboji GK player na ETC-u!, luka cetvrti demon!, ota drugi najbolji marinac! Svaka cast! :applause:
p.s. Suticu si stavio copy-rigths na unikatnu listu :mrgreen:
Locked

Return to “Warhammer”