VELIKI WH TURNIR 2013

User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Snotling »

Znam da je jos rano ali da pocnem to pitanje... :D
Jel postoji neka ideja kada bi mogao da bude i koja bi poentaza bila? :D
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Mrzimsvee »

Nije rano. Bice 23-24.11.
Verovatno 2400pts ETC pravila.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Snotling »

Verovatno? :D
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by vladamex »

A ofarbanost armije i proksiji? Takodje sta cemo sa novom LM knjigom koja nije kompovana za ETC turnir u NS?
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by milosh »

Za gustere onda 3000 poena i bez restrikcija :D
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Dzon Vejn »

Ako se ne varam, najavljeno je jos prosle godine da ce ofarbanost ubuduce biti obavezna. LM mislim da ne igra niko kod nas, a i ako igra, na ETC sajtu sam video da nece imati nikakve restrikcije (za sada). Doduse, ne mogu sada da pronadjem link, ali verujem da ce neko od ljudi koji je u toj prici moci da ti iskopa.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by kgkid »

Postoji jedna sugestija i vezana je za erstrikcije. Ovo je priča koju ću pokrenuti i na TWF, ali to je inertna priča za koju bi bilo korisno istestirati je dodatno.

Konkretno, radi se o WE armijskim restrikcijama. Ovogodišnji ETC pokazao je da princip davanja većeg broja poena i strelaca nije pomogao igrivosti i učinku ove armije. Zbog toga se rodila ideja, koju bih voleo da istestiramo, da se umesto povećanja brojapoena promene neka elementarna pravila i da se "eratira" par stvari.

Dakle:
1. skinuti sve dosadašnje restrikcije i bonuse za WE armiju i da se na njih primeni standardan sistem restrikcija.
2. uvesti da je Ward Save za Forest Spirits, normalan Ward Save.

Ima li šanse da se to tako ubaci u AC za BG turnir, kako bismo imali referencu i testiranje sa jednog velikog turnira?
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by milosh »

Dzon Vejn wrote:Ako se ne varam, najavljeno je jos prosle godine da ce ofarbanost ubuduce biti obavezna. LM mislim da ne igra niko kod nas, a i ako igra, na ETC sajtu sam video da nece imati nikakve restrikcije (za sada). Doduse, ne mogu sada da pronadjem link, ali verujem da ce neko od ljudi koji je u toj prici moci da ti iskopa.
Ja igram sa lizardmenima ;) a restrikcije za proslu ediciju na etcu su bile veoma rigorozne tako da treba sacekati i videti sta ce odluciti (mada nova knjiga nema toliko mocne kombinacije kao prethodna).
Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by igor »

milosh wrote:mada nova knjiga nema toliko mocne kombinacije kao prethodna
Mislim da vec ima jedna, i da ce ta ista biti zesce ogranicena - spam sa ripperdactul riderima. :)
Ovde mislim da ce ista jako lepo raditi protiv odredjenih armija, na fazonu "nobrainer" kao sto je vec sada dosta toga i radi u fantasy. :|
User avatar
crnaguja
Posts: 75
Joined: Wed Oct 19, 2011 7:56 pm
Location: Blok 45

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by crnaguja »

kakav spam?
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by igor »

Stavis maksimalni broj unita/sa odredjenim brojem modela koji rade funkciju.
Tipa 3 unita od po 5 ripperdactul-a.
Stavis 3 markera na neprijateljske unite.
Svaki od tvoja tri unita ripperdactul-a ima reroll to hit i +d3+1 napad na neki od tih unita.
Da kazemo da 3 stigne i udari po nekom od markiranih unita to je od 12 do 18 napada s4, killing blow, AP sve sa reroll to hit.
To je bez raznih mogucih budzenja. Od magija,skink heroja koji nosi one use item sto na 4+ radi 2d6 s5..
Sve ovo ima i losije strane, ali mislim da ova lista unisti odredjene armije - sve po ETC sistemu uparivanja.
Ne zaboravi da ovde jos imas 1600+ poena za ostatak armije. :)
User avatar
crnaguja
Posts: 75
Joined: Wed Oct 19, 2011 7:56 pm
Location: Blok 45

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by crnaguja »

najs :)
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by milosh »

Teorija i praksa - nebo i zemlja. Ti riperdaktili su frenzirani, imaju Ld 5, sa skink chiefom 6, vrlo lako mogu da ih navuku neke jeftinije stvari od recimo konjice po koju bi stvarno bili pogubni. Igranje sa frenziranim jedinicama, posebno sa onim koje na preko 20" moraju da se testiraju nije bas no brainer ;)
Image
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by igor »

Bas zbog ovakvih komentara sam se dvoumio dal da uopste pisem ista. :D
Aj da odgovorim na ovo, pa da vise ne pisem za fantasy.

Sve je to okej sto si ti rekao, da sedne i igra neki radnom lik. I tako to treba gledati, jer ima logike i sve sto si napisao si upravu skroz. ;)

Prvo sto sam mislio da je no brainer je da je lista takva protiv drugih listi koje joj odgovaraju. Prvi primer iz glave mi je bretonija kao nbr. 1
Druga stvar charge range od mogucih 22 inca ti daje izbor za frenzy must charge, cak i ako se bojis da ces da padnes a ne zelis da nesto u tih 22 charge - tipa zadnji je krug/moze da te preklopi - pa mozes izabrati manje zlo.
Ako se brines za fail charge zbog frenzy u prvom potezu - uvek mozes ih postaviti sa ledjima ka neprijatelju.. i ovako ne mogu da vidim logican potez da ista sa njima charge prvi potez - osim ako ne igras protiv debila, jer bi ti svako normalan dao neki flee/navlacenje bait.
LD 5 je mali, ali je na 3d6 dve manje. Uvek mozes vuci jednog skinka bsb na terradonu pored/ili bsb slan koji je ethereal.
Za lake stvari sto te navlace - su obicno t3 sa max 5+ save. Koliko se ja secam postoji neki d6/2d6 magic missile uvek kod slana, prosecno 40+ skinkova, 2+ salamandera za te stvari.
Kao sto sam napomenuo, 3 unita od po 5 kostaju mizernih 600p.
Imas jos 1650 za ostatak armije. Tu mozes ubaciti dosta stvari tipa slana koji zna sve signature spellove, skinka sa egg, gomila salamandera/jedinica skinkova/saurus heroja na cold one itd.. sve manje vise "standardne" stvari.
Ovo sigurno nije best of kombinacija, ali meni se jako svidja i mislim da je "viable" za ETC okruzenje.
Evo ja se prvi nudim da isterstiram ovako nesto, ako mi neko pozajmi modele (jos 12 terradona na prvom mestu) - ETC style :)
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by milosh »

Ok, sad sve sto si i ti rekao stoji ;) Samo htedoh da kazem da riperdaktili nisu point&click izbor. Ali da su sada dobri, dobri su (novi modeli, lepa cena, treba sve to prodati) bilo bi ekstremno glupo od GW-a da nista ne rade. Isti je slucaj sa bastilodonima koji ne samo da su jeftiniji po poenima i izdrzljiviji ingame od stegadona (sa kojima se kolju mesto u listi) nego unapredjuju i ostatke tvoje armije (imaju lepu sinergiju sa saurusima). Naravno i da lista sa spamom riperdaktila ima potencijal da automatski pobedi protiv liste koja joj ne odgovara (armije sa manjim brojem skupih modela, pa jos ako imaju i veliki AS :) ) ali ja sam pre svega mislio na nas turnir (ne na ETC) gde znam da takve liste nece biti i gde neces moci da pokusas da se uparis sa listom koja ti odgovara nego ko ti zapadne :)
Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by teclis »

milosh wrote: ali ja sam pre svega mislio na nas turnir (ne na ETC) gde znam da takve liste nece biti i gde neces moci da pokusas da se uparis sa listom koja ti odgovara nego ko ti zapadne :)
( samo ne čeda, samo ne čeda sa O&G :pray: :pray: :pray: )


imam fobiju od ETC orkova
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by teclis »

I ma kakvi 4+ save T3 reptilodoni koji kostaju svaki 40pts. Sve je to u redu al ako popiju charge od bilo chega sto nema marker to je kraj za njih, jerbo su I3 i WS3 a i lousy strength. A i da ne kazem skirmisheri pa nece oni ostati u tom kombatu...

Ono sto mene brine je sto skink pristovi mogu uzeti Bist. Hehe dovoljno jedan wysan da prodje i odjednom Saurus blok je ubitachan ( T5 S5 ). Ili ne daj boze savage beast ne nekog scarveterana :o

EDIT: O moj boze pa swarmovi su prejaki. Vec vidim kombo - reptilodoni + swarm = svaki ima 4-6A rroll to hit POISON!!! ma daaaaj. 8O
Last edited by teclis on Thu Aug 22, 2013 10:37 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Yogurt »

Igrao sam malo sa novim liz. Nisu loši. Mora da se kompuju samo zato što mogu da dovedu veoma dosadnu listu sa milion malih jedinica skinka. Na ETCu je bio komp koji je pravio veliku restrikciju na takvu listu, i to sa veoma dobrim razlogom. Slaan bez ETC kompa je bio mnogo mnogo bezobrazan.

ETC je kool zato što imaju i lep FAQ. Bez nekog FAQua warhammer može da proizvede puno argumenta na stolu. Ima odluke ETC FAQ tima sa kojima se neslažem ali bolje nego ništa. Takodje mi se svidja ideja restrikcije na reformisanje, i gde karakter može da udje i na koju stranu jedinice. Takve sitnice prave igru lepšu za igranje.

Sada same restrikcije nisu baš najbolje. Imam poverenje da će sledeće godine biti mnogo bolje. Nisu balancirali mnogo toga, ali su barem sprečili gluposti. Bilo kakav komp nikad neće da balansira, jer je to veoma tezak, možda nemoguć posao. Jedini način da se balansira igra je da se proba nešto slično kao sweedish komp, ali i igrači koji iraju po sweedišu su našli rupe i najbolje kombinacije. U svakom kompu će se naći najbolje kombinacije, posebno sa sistemom kao ETC koji se mnogo igra i puno igrači igraju.

Ne mora da se igra ETC, ali nije loše da se na neki način odgovore sva FAQ pitanja i da se spreči abuse pravila, a najlakši način je koristiti već odradjen FAQ.
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Snotling »

Comp/ne comp zaista nije bitno. Samo da na vreme znamo da bi mogli da pripremimo armije. Posebno jer se svi slazu da bi trebale armije da budu ofarbane. :D
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Jagos »

Prijava :)
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

Ja sam in takodje, otpade mi plan sa 2xHellcanon listom :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Dzon Vejn »

Kirgan wrote:Ja sam in takodje, otpade mi plan sa 2xHellcanon listom :roll: :twisted:
Neko je hakovao Kirganov nalog :!:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

Dzon Vejn wrote:
Kirgan wrote:Ja sam in takodje, otpade mi plan sa 2xHellcanon listom :roll: :twisted:
Neko je hakovao Kirganov nalog :!:
Ma jok, umem ja i to... kada nisam puno lenj :roll: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
kekenda
Posts: 69
Joined: Thu May 28, 2009 4:41 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by kekenda »

znaci ok je da planiram da igram sa haos patuljcima?
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

kekenda wrote:znaci ok je da planiram da igram sa haos patuljcima?
Naravno, ETC ih ima :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by sstorm »

Ofarbane armije su super, i rado ih gledam
Koliko ljudi u Srbiji ima i novca da kupi recimo nove Lizardmen modele i znanja i vremena da if ofarba do turnira?
Pretpostavljam da slično važi i za ostale knjige iz 2013.
Pošto su LM jedina od meni interesantnih armija sa novom knjigom, rado bi ih izveo na turniru.
Ako bi moglo pravilo obojenosti da se izuzme za WoC, DoC, HE i LM pomoglo bi sigurno da bude još par armija pa makar i sa 2 Hell cannon-a ;)
Skinite victory poene za sivilo ali pustite ljude da se igraju
Igrača sve manje a pravila sve kruća... ostaće nam samo ETC reprezentacija bez rezervi
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by milosh »

Ako hoces nove gusterske stvari trebaju ti dva bastilodona, 6 riperdaktila i ako bas, bas hoces triglodon. Sve ostalo su stari modeli. A ovih 9-10 mozes opusteno ofarbati do kraja novembra a ako stavis samo osnovne boje koje posle mogu da se lepo izvuku u figure koje odlicno izgledaju gotovo je i za jedan vikend.
Image
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by sstorm »

Ili mogu da pozajmim i izvedem 343 skinka umočenih u 3 osnovne boje ;)
Šalu na stranu, nisam bitan ni ja ni Bastilodoni već potencijalan sukob razumljivog a možda i neopravdanog elitizma dugogodišnjih hobista i realnosti današnjeg stanja istog hobija u Srbiji
Pravila sigurno neću pisati ja ali se usudih da dam komentar početnika

To malo LM modela koji mi "realno trebaju" je ~150 funti podrazumevajući da ostale modele već imam
A vikend oslikavanja je u slučaju početnika vikend na kub (podrazumevajući da su mi ostali modeli takodje ofarbani)
Prošli turnir sam gledao jer nisam imao dovoljno modela
Sada ih imam dovoljno u 2 armije ali nisu ofarbani, ergo opet ću da gledam i to mi neće biti problem
Na community od 20-ak aktivnih armija, jedna manje je ipak -5%
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by milosh »

A zasto za godinu dana nisi ofarbao dovoljno modela za jednu armiju :) nego jos razmisljas da zapocnes trecu :D
Image
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by sstorm »

Ova diskusija ide u off da ne gušimo turnirski post

Imate moju prijavu ako farba ne bude uslov
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Histericni Istoricar »

Mislim da nema mesta za ponovno potezanje price o ofarbanosti. Farabnje je sastavni deo hobija. Posto su zbog delimicnog pogresnog stava organzacije ranijih turnira hobistika i farabanje sabijeni na margine, reseno je da se napravi rez, bolan i brutalan. Otada je proslo godinu dana. Svako je znao da ce i ove godine biti tako. Zato molim sve da zaborave pricu o farabnju jer ce ono gotovo sigurno biti jedini uslov za ucesce.

Zamolio bih sve ucesnike ove rasprave, kao i one na drugim internet zgubidan mestima da prestanu sa malicioznim pricama kako je ofarbanost modela elitizam, drvljene i sitnicarenje u hobiju. Da li zelite da pobedi neko sa sivim gromuljicama, pikslama i slicnim glupostima? Ne zelite naravno. Da li vam je prijatno da igrate protiv kikirikija koji predstavlja nesto sto vredi 200 plus funti i to vas cisti sa stola jer ste vi zaista potrosili tolike novce plus vreme, ali ste kupili samo one modele koje volite? Ne zelite. Klub Zmaj zeli da turniri imaju kvalitet na svim nivoima. Niko od nas u Zmaju nije zagovonik teorije kvantitet ima svoj kvalitet.

Najvise mi smeta komentar sstorma, koga znam iz vidjenja i koji je ovako jedan pristojan momak i dobar dodatak zajednici sa sve bracom. Mera za obaveznu ofarabanost ce pogoditi samo nekog ko ovaj mesec kupuje veliku (po broju modela) armiju. A tako neko obicno ne zeli da igra jos na turniru. Svi drugi mogu pogledati kako nas Dimitrije Dellamorte farba po celu armiju za dve nedelje i to jako dobro. Ova odluka je namnjena iskljucivo da se ljudi poput mene privole da ofarbaju svoje vojske. Ja imam 40k armiju oko cetiri godine i imam ofarabnih cirka osam modela od nekih 60 i vise.

Nemojmo vise izbegavati nasu duznost i obavezu prema svojim malim plasticni/metalnim/rezinskim drugarima.
U jednog Bocu, mi verujemo!
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by sstorm »

Moji postovi su licni stav i sugestija a ne kritika
Klub definise pravila turnira a mi biramo da se prijavimo ili ne

Predlazem zato da se i sve fotokopirane knjige za nas sareni turnir oboje u barem tri nijanse ;)

U duhu diskusije ne vidim veliku razliku izmedju odlivaka i neofarbane armije
Prateci logiku ofarbanosti, zasto bi neko ko ima ~1000 GBP originalnih modela pristao da igra protiv ~150 GBP odlivaka?
... zato sto inace ne bi imao sa kim u Srbiji da igra :) i to je sustina mog predloga
Kompujte lepo cenom ulaska ili victory poenima ofarbanost pa da se igramo kao ljudi :)

Postavljanjem lestvice previsoko, povecavate cenu (novac i vreme) za ulazak u hobi
Koliko se novih igraca pojavilo od prethodnog turnira?
Koliko ce ih igrati na ovom?
Razmislite o tome pre nego emocije nadvladaju i najednom OK momak = ja postane prase, pa gde bas, u Teheranu

Nas trojica smo informacije radi ulozili novac u armije ali recimo nemamo vremena da ih ofarbamo do turnira
Voleli bi da se druzimo i igramo na turniru a vi odlucite kako cete definisati kriterijume
Ima dovoljno vremena za lepa iznenadjenja na obe strane :)
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by teclis »

Histericni Istoricar wrote:Farabnje je sastavni deo hobija.
Da, i? Isto tako je i druzenje i igranje bitke sa ljudima sa 'neofarbanim armijama u nastanku' sastavni deo ovog hobija.

Da se razumemo ja sam imao isti stav sto se tice bojenja, i prezirao sam Kosmos armije. Cak smo Dzon Vejn i ja razocarani brojem kosmos armija pokrenuli onu Kampanju farbanja na Kreativnoj Sekciji, koja se nije bash slavno niti zavrsila niti imala neki uchinak. Ali sve to sam radio jer sam imao pogresnu percepciju o turnirima. Turniri su zbog zabave, a ne zbog mog hobistickog stava. Oni koji oce da pobede oni moraju imati ofarbano, oni koji nece ne moraju i kraj price. Samo treba da se stavi da bojenje se vrednuje dosta poena. I na kraju ce ljudi koji nisu imali ofarbane armije biti u poslednjoj polovini tabele, ali znas sta? Bolece ih <edited> jer su dosli da se zezaju.


Ne vidim chemu doprinosimo ( mi clanovi kluba zmaj ) ako insistiramo na ovome. Ako je u pitanju jedna varijanta 'turnir a i u isto vreme promocija igre u nekim medijima, stoga ofarbani modeli bi bilo pozeljno da to estetski izgleda primamljivo za nove potencijalne clanove/igrace WH koji ce to saznati iz medija', al kolko razumem nije to. To je samo 2 dana, vikend i najbitnije kod velikih turnira (barem onih koje pamtim od ranije) je dobar provod.

A da li zelimo uskratiti novajlijama to iskustvo zarad cega? Zarad ljudi koji su svoje uzivanje u bojenju/hobiju pretvorili u negativnu stvar po principu "sta sam ja trosio stotine sati i bojio koji <edited> kad ovaj balavac ni jednu figuru nije ofarbao". Ne znam za vas, al mene relaksira bojenje. Kad je u pitanju bojenje 120 zombija to i nije u potpunosti tachno, ali cu se truditi da obojim sve zbog sebe jer ja volim svoje figure ofarbane. I jer igrom slucaja imam vremena.
Histericni Istoricar wrote: Posto su zbog delimicnog pogresnog stava organzacije ranijih turnira hobistika i farabanje sabijeni na margine, reseno je da se napravi rez, bolan i brutalan.
Mesas babe i zabe, druze. Margina i tajac u Fantaziju je zbog 8e edicije i zbog cinjenice da sad treba da ulozis 5 puta vise vremena u bojenje sve te peshadije. A da je rez napravljen u to sam siguran, jer ovakvim stavom samo odbijamo potencijalne clanove kluba.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Dzon Vejn »

Pazi, 3 boje (mislim na 3 boje koje posle preradis kako valja) mozes zaista u ultra kratkom roku ofarbati. Ako imas airbrush ili pristup istom, to je onda ultra kratko na kub kako kazes.

Ja sam za ETC ofarbao oko 1500 poena CSM modela (recimo da sam oko 350 imao skroz gotovo unapred - a nisam jer sam i njih doradjivao) za nekih mesec dana. Nisam farbao cak ni svaki dan po sat-dva (vrlo cesto se svodilo na 1 radni dan i vikend). Osnovne 2-3 boje sam uradio u toku 1 ili 2 dana (po par sati 1-2-3 sata). Nakon toga sam farbao dalje detalje. Neke figure sam uradio u 5 boja (they look great on the tabletop - i to zaista mislim: dok ih ne uzmes u ruke da gledas detalje, fenomenalne su), neke imaju vise detalja, a neke su uradjene bas jako lepo. 3 dana nedeljno puta 4 nedelje = 12 dana. Puta 2.5 sata u proseku. Kazem - neki modeli su uradjeni full. Dakle ako hoces samo 3 boje, to je oko 4-6 sati airbrusha i jos jedno 6 sati bez njega za detalje. To je recimo jedan polagani vikend farbanja. Mislim da to svi mogu da priuste. Inace, mali Luka je 7.8. poceo da farba nekrone za ETC koji je bio 9.8. ujtru ;).

Takodje, prosle godine nisam stigao da obojim sta je trebalo, pa sam se prijavio kao rezervni igrac (imao sam 5 snajpera neobojenih i war altar nedovrsen). Predpostavljam da za rezervnog igraca ne bi bilo problema ako ima par figura neobojenih (ne i celu armiju).

A nepostojeci novi igraci imaju veze iskljucivo sa nasim jadnim standardom, koji omogucava da se ovim hobijem bave samo oni koji imaju, ipak, malo bolja primanja od proseka. A ti ljudi se nece prikljuciti ako vide cudne ljude koji se igraju nekim tamo mrljama.

Mislim i da nekoliko ljudi ima vise armija, mislim da i klubu stoji nekoliko armija koje su obojene, i koje bi ljudi verovatno pozajmili drugima za turnir. Znaci ima vise mogucnosti.

P.S.: Ja nemam ni jednu Odliverovu figuru i apsolutno mi ne smeta da igram sa ljudima koji imaju sve Odliverove figure. Niti konverzije, dokle god su one u granicama pristojnog (khm, khm, da li je neko spomenuo momka iz Belgije sa vukovima :D). Ne smeta mi ni da igram sa obojenom armijom protiv neobojene, ovako friendly. Ali mislim da turnir treba da ima sve obojeno, da bi oni koji eventualno dodju i vide, plus imaju para, mogli lakse da se zainteresuju za hobi. Pod predpostavkom da se veliki turnir odrzi, i da bude odrzan u nekom prostoru gde mogu da nas vide neki novi ljudi.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Telion »

+ samo bih se nadovezao na Nenadov post (sa kojim se slazem u potpunosti):

Za nove clanove, i neofarbane armije uvek ima mesta na Mini-turnirima, jer tamo nije bitno ako neko ne zna dobro bas sva pravila ili nema ofarbane figure..dok se za veliki turnir ocekuje neka ozbiljnost u oba aspekta.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by teclis »

Dzon Vejn wrote:Ali mislim da turnir treba da ima sve obojeno, da bi oni koji eventualno dodju i vide, plus imaju para, mogli lakse da se zainteresuju za hobi. Pod predpostavkom da se veliki turnir odrzi, i da bude odrzan u nekom prostoru gde mogu da nas vide neki novi ljudi.
A izvini, a kako ce to 3 mrlje od boje zainteresovati nove ljude?

Dzon Vejn wrote: A nepostojeci novi igraci imaju veze iskljucivo sa nasim jadnim standardom, koji omogucava da se ovim hobijem bave samo oni koji imaju, ipak, malo bolja primanja od proseka. A ti ljudi se nece prikljuciti ako vide cudne ljude koji se igraju nekim tamo mrljama.
Uz dovoljno mashte, ciganski stav i puno pozitivne energije i ti danas mozes imati armiju za malo para. Za vishe informacija obratiti se Teklisu i on ce vas posavetovati kako i sta isproksovati da valja, gde najpovoljnije kupiti igrachku za terrorgheista, kao i 'Kako napraviti war altar od Rakuna?'.

Ako niste zadovoljni uslugom, na raspolaganju vam je cuveni Zerg sa svojim savetima kako napraviti demonsku armiju od epoksidne smole za kola.

UPOZORENJE: Posedovanje takozvanih jeftinih proksija moze dovesti do negodovanja clanova lokalnog kluba.



ZIVEO STUDENTHAMMER!!!! \:D/ \:D/ \:D/
Last edited by teclis on Tue Aug 27, 2013 1:05 am, edited 1 time in total.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Telion »

teclis wrote:
Dzon Vejn wrote:Ali mislim da turnir treba da ima sve obojeno, da bi oni koji eventualno dodju i vide, plus imaju para, mogli lakse da se zainteresuju za hobi. Pod predpostavkom da se veliki turnir odrzi, i da bude odrzan u nekom prostoru gde mogu da nas vide neki novi ljudi.
A izvini, a kako ce to 3 mrlje od boje zainteresovati nove ljude?
Kako nisi skapirao do sad- odnekle se mora poceti. Ove godine ce biti tri mrlje (sto je svakako bolje od neobojenog), pa ce do sledece godine te 3 mrlje prerasti u osnovne boje, sa ponekim hajlajtom..itd, iz godine u godinu...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by teclis »

Telion wrote:
teclis wrote:
Dzon Vejn wrote:Ali mislim da turnir treba da ima sve obojeno, da bi oni koji eventualno dodju i vide, plus imaju para, mogli lakse da se zainteresuju za hobi. Pod predpostavkom da se veliki turnir odrzi, i da bude odrzan u nekom prostoru gde mogu da nas vide neki novi ljudi.
A izvini, a kako ce to 3 mrlje od boje zainteresovati nove ljude?
Kako nisi skapirao do sad- odnekle se mora poceti. Ove godine ce biti tri mrlje (sto je svakako bolje od neobojenog), pa ce do sledece godine te 3 mrlje prerasti u osnovne boje, sa ponekim hajlajtom..itd, iz godine u godinu...
Izvini, nemanja, pogledaj ponovo sta je Dzon Vejn napisao. Meni nije jasno kako ce to 3 osnovne boje ( koje na modelima ne izgledaju ni za <edited> i ne slazem se da je bolje od neobojenog ) dovesti do tog efekta " Jao vidi ove figure sto imaju 3 boje kako dobro izgleda! Pa to je vise nego 2 boje! Moram da iskeshiram 200 evra sad za ovu stvar koju prvi put vidim, jer da nisu imali 3 boje ja ne bih znao sta je to i ne bih znao za http://www.gamesworkshop.uk i ne bih prepoznao te White lione tako crne. Jer dok ne stavis 3 boje ne prepoznaju se oblici, zar ne?"
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Telion »

teclis wrote:
Telion wrote:
teclis wrote:
Dzon Vejn wrote:Ali mislim da turnir treba da ima sve obojeno, da bi oni koji eventualno dodju i vide, plus imaju para, mogli lakse da se zainteresuju za hobi. Pod predpostavkom da se veliki turnir odrzi, i da bude odrzan u nekom prostoru gde mogu da nas vide neki novi ljudi.
A izvini, a kako ce to 3 mrlje od boje zainteresovati nove ljude?
Kako nisi skapirao do sad- odnekle se mora poceti. Ove godine ce biti tri mrlje (sto je svakako bolje od neobojenog), pa ce do sledece godine te 3 mrlje prerasti u osnovne boje, sa ponekim hajlajtom..itd, iz godine u godinu...
Izvini, nemanja, pogledaj ponovo sta je Dzon Vejn napisao. Meni nije jasno kako ce to 3 osnovne boje ( koje na modelima ne izgledaju ni za *** i ne slazem se da je bolje od neobojenog ) dovesti do tog efekta " Jao vidi ove figure sto imaju 3 boje kako dobro izgleda! Pa to je vise nego 2 boje! Moram da iskeshiram 200 evra sad za ovu stvar koju prvi put vidim, jer da nisu imali 3 boje ja ne bih znao sta je to i ne bih znao za http://www.gamesworkshop.uk i ne bih prepoznao te White lione tako crne. Jer dok ne stavis 3 boje ne prepoznaju se oblici, zar ne?"
Dalje, makar ce dovesti do zakljucka kod tih novih ljudi da se te figure farbaju, tj da postoji jos neki aspekt tog hobija, osim igranja na tabli.

Onda, ako ti ne pravis razliku izmedju samo prajmovanih White Liona, i WL kojima su sekire ofarbane u metalik, a krzna u neku braon/bez/sta god, i na lica/sake je nanesena neka boja koze, mislim da imas problem.

Takodje, prvo si pricao o ljudima koji su vec upoznati sa whfb, ali nemaju obojene figure i zele da dodju da se igraju sa neobojenim figurama, a sada spominjes neke nove ljude koje tek treba uvesti u hobi...tako da vidim da ti branis neku svoju stranu, samo argumente izvlacis kako ti odgovara.
Da razjasnimo, jednom za sva vremena:

1. Mislim da ova rasprava nece promeniti stav o obojenosti, samim tim mi je od pocetka bila besmislena.
2. Ljudi koje si prve spomenuo (sstorm, je jedan od njih ako se ne varam), koji znaju sta je whfb, znaju sta je ovaj hobi, samo nemaju ofarbane modele, a zeleli bi da dodju da se igraju...za njih ti je odgovor dao Nenad, i ja sam ti, opet, uvecao, u cemu je stvar. Kao sto je Djole rekao, u jednom trenutku se mora preseci, inace cemo se doveka igrati sa crnim figurama, a veruj mi da to nece privuci vise ljudi nego ovaj nacin koji forsiraju organizatori. Citava ideologija GW-a je da sa tim figurama mogu da se igraju sto mladja deca, zato su pravila i tako pojednostavljena, da ne kazem-glupava, u odnosu na pretodne edicije. A tu malu decu neces privuci crnim figurama, vec raznobojnim cikama koje oni tu sad nesto pomeraju po stolu.
A kako je nemoguce da se to izvede odmah, tj da se organizuje Veliki, reprezentativni turnir, sa svim full-ofarbanim armijama, moramo ici korak, po korak, kao sto sam vec objasnio.
Takodje, nemojmo zaboraviti da se svi uvek mogu igrati na Mini turnirima, a ne secam se kada ste igrali neki Fun Mini-turnir, poput onog u 40k, sto je bio u 500 poena..? Tada je bilo 24 ucesnika, jer su dosli razni ljudi, novi u 40k-u, da se igraju..e to je zezanja radi i da se privuku ljudi u 40k, a ne Veliki turnir. Tamo treba ljudi da vide kako to "stvarno" treba da izgleda, da se naloze, pa onda, dok su u procesu pravljenja armije za taj turnir gde su se prvi put sreli sa WH, igraju u medjuvremenu Mini turnire u klubu, gde ce im pomoci i sa shvatanjem pravila, pomoci oko pravljenja armije..itd itd.
Last edited by Telion on Tue Aug 27, 2013 1:57 am, edited 1 time in total.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

Za promociju treba imati lepe armije, ali masovnost, inace ce biti samo mala grupa cudnih ljudi, kada budemo imali po turniru preko 100 igraca, onda zahtevi za ofarbanoscu trebaju da se postave.
A sad jedan detalj oko ljudi.
Situacija 1:
Hobista1: "Ja bih da se igram na turniru, ali nemam ofarbanu armiju."
Organizator1: "<edited>, pardon, ne mozes."
H1:"Ok, zar ne moze malo da se popusti?"
O1:"Mi moramo da mislimo na standard."
H1: "Ok"
H1 ode tuzan, razmatra uopste treba li se baviti sa ovim hobijem, koji kosta puno i svi su pametniji, lepsi i bolji od njega, te resi da bi ipak negde gde mu je opustenije i ode iz hobija...

Situacija 2:
H1: "Ja bih da se igram na turniru, ali nemam ofarbanu armiju."
O1:"Ok, moze, ali da svecano obecas da ces se potruditi da za sledeci turnir sredis armiju, ili ces svima placati pice kada dodjes... a neki bas mogu da popiju."(Niko ne ocekuje ista od toga, ali se ima materijala za salu, sto dovede do toga da H1 zapravo ima prijateljsko okruzenje i zeli da ostane)

A onda se tek za vreme igre H1 se pocinje lose osecati, jer vidi lepse armije od njegove i za sledeci turnir dodje sa BestPainted armijom ikada vidjenom.

Ovo sam napisao pojednostavljeno, cisto da se shvati jedna stvar, krut stav radi gde moze, u nasoj situaciji kada skoro izumire hobi... pa ne bih isao na to.
Licno sam za ofarabane vojske, a realno sam za to da prezivi WHFB.
Tako da nije poenta u 8 igraca koji ce da igraju jedan dan, vec u 40, kada ima 40 onda ljudi kazu :"Kul, necu biti sa 8 ludaka, vec ima tu raznog sveta, koji se bavi ovim hobijem."

A opet da se vratim na poentu hobija, to je DRUZENJE, a ne takmicenje ili ofarbanost vojske, zasto izgubiti nekog dobrog coveka, jer nije stigao/mogao da ofarba armiju.

Brzina farbanja zavisi od prakse i talenta, pocetnik tu retko kada ima sta da trazi...

:twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Locked

Return to “Warhammer”