VELIKI WH TURNIR 2013

User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by teclis »

Telion wrote: Dalje, makar ce dovesti do zakljucka kod tih novih ljudi da se te figure farbaju, tj da postoji jos neki aspekt tog hobija, osim igranja na tabli.
Kad ovako postavis ispadne ko da su pravila DA MORAJU biti neofarbane figure na turniru. Pa, poboogu bice i ofarbanih armija i moci ce doci do zakljucka "aham ovo su neofarbane, a ovo su ofarbane figure, hmm"
Telion wrote: Onda, ako ti ne pravis razliku izmedju samo prajmovanih White Liona, i WL kojima su sekire ofarbane u metalik, a krzna u neku braon/bez/sta god, i na lica/sake je nanesena neka boja koze, mislim da imas problem.
Bash tako, al taj problem me prati kad farbam, jerbo dok ne dodjem do krajnjeg stadijuma ( ili 70% posla oko farbanja zavrseno ) meni je odvratno da gledam klot ofarbane modele - uopste nemam predstavu oce li izgledati kako valja kad skroz zavrsim. Ovaj problem me i tera da bojim i zavrsim figuru. Naravno da ima i toga da bojim pred turnir, tad sam nekako najvise zagrejan jer zelim zavrsiti armiju i prikazati je u najboljem svetlu zbog sebe. Jer meni je stalo da moji modeli izgledaju lepo, ostali ako nemaju taj stav sta me briga, zar ne? :)

Telion wrote:Takodje, prvo si pricao o ljudima koji su vec upoznati sa whfb, ali nemaju obojene figure i zele da dodju da se igraju sa neobojenim figurama, a sada spominjes neke nove ljude koje tek treba uvesti u hobi...tako da vidim da ti branis neku svoju stranu, samo argumente izvlacis kako ti odgovara.
Ponovo izvini, Nemanja, ali nauci da slusas ljude. Ja sam spomenuo novajlije na turniru, tj. igrace koji bi prvi put ucestvovali na BG turniru, a ima ih solidan broj ako se ne varam. Znatan broj tih ljudi i nema ofarbane armije. Dzon vejn je spomenuo:
Ali mislim da turnir treba da ima sve obojeno, da bi oni koji eventualno dodju i vide, plus imaju para, mogli lakse da se zainteresuju za hobi. Pod predpostavkom da se veliki turnir odrzi, i da bude odrzan u nekom prostoru gde mogu da nas vide neki novi ljudi.

na sta sam ja odgovorio "izvini nemanja bla bla...."

I naravno da branim svoje argumente ffs

Telion wrote:2. Ljudi koje si prve spomenuo (sstorm, je jedan od njih ako se ne varam), koji znaju sta je whfb, znaju sta je ovaj hobi, samo nemaju ofarbane modele, a zeleli bi da dodju da se igraju...za njih ti je odgovor dao Nenad, i ja sam ti, opet, uvecao, u cemu je stvar. Kao sto je Djole rekao, u jednom trenutku se mora preseci, inace cemo se doveka igrati sa crnim figurama, a veruj mi da to nece privuci vise ljudi nego ovaj nacin koji forsiraju organizatori. Citava ideologija GW-a je da sa tim figurama mogu da se igraju sto mladja deca, zato su pravila i tako pojednostavljena, da ne kazem-glupava, u odnosu na pretodne edicije. A tu malu decu neces privuci crnim figurama, vec raznobojnim cikama koje oni tu sad nesto pomeraju po stolu.
Znaci krajnji zakljucak je da se Veliki BG turnir odrzava zbog privlacenja novih ljudi, tkzv. prolaznika. Ako je tako, onda ne dajte da se desi kao prosle godine kad je u Zabavniku objavljeno da se odrzava u subotu i nedelju turnir; bio je samo jedan dan turnir u subotu, a u nedelju? Sta cemo sa nedeljom i sa ljudima koji su procitali i saznali u zabavniku za Warhammer i dosli u nedelju i videli sta? nista.

Savet - nemojte zbog te male dece ( koju btw uopste nisam video godinama ) izgubiti i ono sto imate. A to 'ono' su neki tu tamo igraci koji ne dolaze u klub iz bash tih razloga jer se malo po malo cak i iz shale baci poneki hejt na pojadnostavljen, da ne kazem glupav warhammer. A vrv takvih ljudi koji ne dolaze ima solidan broj. Ja naravno sam imun na svakakav pokusaj humora i hejta, i meni ne smeta klub. Stavise, volim da ucinim za klub i da pomognem, ali bih voleo i da klub pomogne drugima ( neka druga vrsta pomoci osim teranja ljudi da 'postepeno godinama' ofarbaju svoje armije )
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by kgkid »

Ja bih na Teklisovu i Kirganovu pricu dodao, vise kao apel, ne kao soljenje pameti, nekoliko argumenata.

Pre svega govorim sa aspekta nekoga ko zivi u relativno malom gradu, bez uslova za postojanje kluba, a ko vec sedam godina organizuje manifestaciju ne bi li privukao te nove famozne igrace o koima pricamo.

Bojim se, a to sam vise puta ponovio, da politika "miniturniri moze kako hoces, veliki turnir samo ofarbano" vodi u suprotnost. Tezite dovodjenju novih snaga i igraca? Koliko novih ste priveli na taj nacin? Empirijski podaci, na moju veliku zalost, govore u prilog drugacijem ishodu: da vas Veliki Turnir moze da postane manji od miniturnira koje za vikend organizujete u klubu. Nije ovo prvi put da se ta ideja radja u nasoj igrackoj zajednici, prosli put je postojala u daleko brojnijoj populaciji i nije pomogla ni tada.

To je lose iz nebrojeno razloga, ali najbitnije potencijalne posledice su:
1. Kako je rekao Kirgan, docice potencijalni novi igraci, videti saku "ludaka" koji setaju cikice, okrenuti se i kupiti najnoviju iteraciju kompjuterske igre, kojom ce popuniti deo svoje potrebe da pripadaju nekoj grupaciji, ako vec nisu otisli medju huligane.
2. Sam Veliki turnir, napravice gubitke i vi cete prestati da ga organizujete. Ovo bi verovatno bila i najgora posledica, jer je Veliki BG Turnir tradicionalna manifestacija, prestizna po taktickim zahtevima i kvalitetu i kvantitetu igraca. U interesu svih nas je da on ponovo postane Veliki. Srbiji treba Veliki BG turnir, bas kao i Uprising. Mi treba da putujemo i da se upoznajemo, a ne da se zatvaramo po svojim nahijama...

Osvrnuo bih se na jos jednu stvar. Davno je proslo vreme kada sam ja bio "nov" igrac, mada se iskreno uvek osecam kao pocetnik. Dugo nisam vidjao "nove" igrace. Ipak, uspeli smo da izmamimo nekoliko "novih" u Kragujevcu i sada imam malo bolje razumevanje "novog" u hobiju.
Prvo, svi mi precenjujemo entuzijazam novog hobiste, dok potcenjujemo njegovu inertnost, narocito ako se radi o mladim ljudima. Mladi su navikli na brze promene i provodjenje dana u malanju minijatura bez jasnog ucinka na kraju nije nesto sto veliki broj momaka zeli da iskusi.
Igranje, sa druge strane, pa cak i porazi, daleko su zanimljiviji, jer se ucinak ucenja vrlo brzo oseti u kvalitetu partija.
Finansijska situacija cini da vecina nije u stanju da kupuje minijature onim tempom kojim bi bilo potrebno da se isprati njihova igra, a jos manje da priusti kupovinu "pogresnih" figura u pocetku bavljenja hobijem. Zbog toga je u prijateljskim partijama nuzno dozvoliti i "papirhamer", ali naravno ne na turnirima.
Posledica finansijske situacije je i da prosecan novi igrac u Srbiji (koji ima perspektivu da ostane u hobiju, jer mu se igra i hobi dopadaju i ima odgovarajuci mentalni sklop, a nema tatu kapitalistu) da bi skupio armiju kojom moze da se igra na turnirima, trosi daleko vise vremena (minimum 2 godine) za nabavku potrebnih modela.
Logicno bi bilo ocekivati da on za to vreme ima priliku da postupno farba svoju rastucu armiju, ali to nije slucaj. Teklis i Kirgan su opet u pravu, kada kazu da igrac ne dobija zelju da farba dok ne pocne da, pre svega na turnirima, gleda prelepo ofarbane armije. Znaci, svidelo se to nama ili ne, vecina klinaca danas pocinje sa farbanjem tek nakon pune dve godine u hobiju, retko ranije.

Insistiranje na kompletiranosti armije pre pocetka igranja (prijateljskih partija) i ofarbanosti pre pocetka igranja na turnirima imaju isti poguban efekat, jer novi igraci gube interes. Sa druge strane, kada se "zakace" igrom, polako ce dobiti zelju da vide ofarbanu svoju armiju i, ako nemaju lovu da plate nekome da je ofarba, krenuce u malanje.

Bojim se da rezovi o kojima pricate imaju efekat "rezanja" novih igraca, a da rigidno ponasanje ne pruza osecaj prijateljskog okruzenja, koje je imao stari Klub Zmaj i koji nas je sve navukao na hobi.

Organizacija promotivnih dogadjaja u trznim centrima treba da povlaci za sobom strogo ofarbane armije i slicno, ali sam misljenja da Veliki Turnir ne moze da prezivi na taj nacin. Treba vise tih promotivnih dogadjaja, ali Veliki Turnir, da bi bio veliki, treba da predje u neku fiskulturnu salu i da dovuce veliki broj igraca na sto manjem budzetu, da obezbedi druzeljubivu i gostoprimljivu atmosferu, "kafanu za male pare" uvece i da igrace okupi oko ideje druzenja i upoznavanja, a ne oko rigidnih stavova i preterane zelje za pobedom.

Meni je drago da su ovogodisnje kvalifikacije uspele da povezu igrace iz cele Srbije. Voleo bih da se sada nastavi dalje, jer se procetnualno mnogo od nas šake igraca u Srbiji jos uvek ne poznaje i ne druzi.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by joggy »

Vidi, niko me ne moze ubediti da nema vremena da ofarba u osnovne boje armiju, pogotovo ne oni koji su to pricali i prosle godine.
Neofarbane armije stvarno ne lice ni na sta i uopste nema poente sa takvom dolaziti na nesto sto bi trebalo da predstavlja veliki i medjunarodni turnir.

U ranija vremena kada se mnogi od vas nisu bavili hobijem je bila vrlo rigorozna primena ofarbanosti, i rezultat toga su bile mnoge lepo ofarbane armije.

moju demonsku armiju koja je dobila best painted sam ofarbao za 3 nedelje pred turnir.
wood elfovsku armiju koja je takodje dobila best painted sam ofarbao za 2 nedelje pred turnir

ako si video bivsu zuborovu cadiansku armiju (sada je mislim kod bojana), e ona je ofarbana za nedelju dana (nenad i ja). U pitanju je preko 200 cikica i 20ak tenkova ako se ne varam, bez airbrusha.

Ne znam da li si video moju armiju sad na ovom ETC? Pola armije je ofarbano u osnovne boje, i to jedan dan uoci turnira pod temperaturom (doduse sada imam airbrush).

Ja nisam ni brz, ni vest, niti imam tonu slobodnog vremena na raspolaganju, samo imam volju da ipak na takvim turnirama izadjem sa pristojnom armijom.
Kao sto rece neki filozof: onaj ko hoce nadje nacin, onaj ko nece nadje razlog.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by kgkid »

Nisam pravdao nikoga. Izneo sam nemile činjenice.

Najlakše bi bilo da kažem: "Vaš turnir, vaša pravila!" Opet, nisam u fazonu da na ovo malo turnira koje imamo u Srbiji gledam kao na tuđe i da banem samo kao gost. Jedina želja mi je da ponudim pomoć.

Naravno, razumem kada neko kaže "Ne, hvala."
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Telion »

teclis wrote:Izvini, nemanja, pogledaj ponovo sta je Dzon Vejn napisao. Meni nije jasno kako ce to 3 osnovne boje ( koje na modelima ne izgledaju ni za kurac i ne slazem se da je bolje od neobojenog ) dovesti do tog efekta " Jao vidi ove figure sto imaju 3 boje kako dobro izgleda! Pa to je vise nego 2 boje! Moram da iskeshiram 200 evra sad za ovu stvar koju prvi put vidim, jer da nisu imali 3 boje ja ne bih znao sta je to i ne bih znao za http://www.gamesworkshop.uk i ne bih prepoznao te White lione tako crne. Jer dok ne stavis 3 boje ne prepoznaju se oblici, zar ne?"
Cekaj, jel si gore mislio iste ljude kao i ovde:
teclis wrote: Ponovo izvini, Nemanja, ali nauci da slusas ljude. Ja sam spomenuo novajlije na turniru, tj. igrace koji bi prvi put ucestvovali na BG turniru, a ima ih solidan broj ako se ne varam.
Meni se cini da su ovo dve vrste ljudi, jedni koji prvi put vide WHFB, a drugi su tzv. novajlije na turniru, koji imaju problem sa ofarbanoscu armija..ali ako si ovde mislio na iste ljudie, ja se onda izvinjavam sto sam pogresno shvatio tvoj post.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Dzon Vejn »

Ja mogu dodati da sam ja godinama dolazio na turnire neofarban / nedofarban (a posebno na 40k, gde od 4. edicije do ETCa po 6. ediciji (dakle nekih 8+ godina) nisam ofarbao nista - u 4. ediciji sam imao ofarbanu vojsku, ali od tada do sada je ostalo nekih 350 poena koji mi sada "trebaju"), jer su mi pravila ofarbanosti na turniru to omogucila. Vidjao sam jako lepe armije i to me nije motivisalo da zavrsim moju armiju (godinama dakle). A ja nisam taj novi igrac koji ne ume (da ne spominjem da sam i ja sa nekih mesec dana farbanja dobio best painted). Niti neko ko ne moze da odvoji vremena. Mislim da vam ti komentari jednostavno ne stoje. Ako izuzmemo onih par koji zaista vole da boje (a njih je bukvalno par), svi ostali nece biti obojeni ako ne moraju (ili ako nemaju da plate - a tu onda pricamo o onom elitizmu protiv koga ste vi navodno).

Kao neko ko je izuzetno takmicarski nastrojen (ipak sam ja mladji brat :D), mogu da kazem i da sam (u mladjim danima) poceo da farbam kada sam shvatio da ne mogu da budem u prva 3 mesta na turniru ako nemam sve ultra obojeno. Jer ja po generalshipu budem 2., po bojenju pri kraju, i na kraju overall 5.-10. A ja hocu da ostanem taj 1. / 2. / 3. I tek tada sam obojio figurice kako treba. A sad (u "starijim" danima :D) me cak ni to nije motivisalo ("ok, gledacu samo generalship kolonu" sindrom). Motivisalo me je iskljucivo ono - ako na ETCu nemas sve obojeno u 3 boje, bices izbacen sa turnira (tako smo bar mi to shvatili). Pa sam dan pred turnir nanosio jos po 1 sloj na 5 poslednjih spawnova, jer sam se pitao da li imam dovoljno obojeno. Dodao bih i da je moja (nedovrsena) armija, nakon tih nekih 30 sati farbanja, bila jedna od bolje ofarbanih na tom ETC-u, iako ja mislim da imam jos dosta da radim na tim figurama, i mislim da je dosta modela tu "they look great on the tabletop".

Inace, svi ste videli kako se veselo zavrsila moja inicijativa da se pokazu neki lepi modeli na svake 2 nedelje ;).

@Teclis: ja o tebi imam izuzetno pozitivno misljenje. Ne znam sta ti se desava u poslednje vreme, jer imas prilicno negativan stav po puno pitanja. Predpostavljam da si necime nezadovoljan i da imas problem sa nekim ljudima (po komentarima bih rekao sa nekim ljudima iz Zmaja, ali mozda i gresim). Kako mislim da si dovoljno odrastao, mislim da bi mozda bolja opcija bila da se vidis u klubu i popricas sa kime god da imas te neke "probleme", jer prepucavanje po forumu nece uraditi nista korisno. Ako sam ja jedan od tih, vrlo radu cu doci da popricamo kad god se dogovorimo.

@problemi sa brojem ljudi na turnirima: ovde opet imamo 2 problema, koji nemaju veze sa celom ovom raspravkom. Prvi problem je, opet, to sto smo bedna drzava. Odlazak na 2 dana u drugi grad podrazumeva nekih 70-100 evra, ili vise. Sto, nazalost, nema svako da odvoji, ma koliko to tuzno zvucalo. Drugi problem smo mi sami, kao srbi. Jer nismo slozni, i goveda smo i svako mora da bude najpametniji. I dokle god se to ne promeni, nece se promeniti ni brojnost na turnirima. Meni je neprihvatljivo da na BG turnir dodju 2 coveka iz NS, kao sto mi je neprihvatljivo da u NS dodju 2 coveka iz BG. A to se nece promeniti dok se ljudi ne budu osecali dobrodoslo i lepo na tim turnirima. Problem sa osecanjem lepo ce valjda biti prevazidjen sada kada ce se igrati po ETC pravilima (sto je NS ekipi obicno bio glavni razlog zasto nisu hteli da dodju). A problem sa osecanjem da si negde dobrodosao je deo sire price, za koju ja nemam ideju kako moze da se resi, posle svega sto smo svi skupa sami sebi uradili.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Hypodermic »

Pre nego sto nastavite zamolicu vas nesto, posto me zaista mrzi da editujem masu postova od ranog jutra:

Pazite kako se izrazavate. Kocijas bi vam pozavideo.



Sto se samog turnira i ofarbanosti tice, ovo je ongoing tema kod nas vec vise godina. Neki od nas su lenji (myself included), ali se opet trudimo da makar ispunimo te tri boje. Neki nisu lenji pa lepo sve ofarbaju.
Ali ako mi iko, bilo ko, kaze da i posle 6 godina ovakvog stava niko od vas nema ni jednu armiju sa vise od tri boje na sebi, ili jos gore da i dalje treba popustati jer ljudi koji dolaze na VELIKI TURNIR da se igraju su u stvari deca koja dolaze po prvi put ikad i tu ih treba privoleti za hobi.... pa mislim stvarno.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by milosh »

Hypodermic wrote:Pazite kako se izrazavate. Kocijas bi vam pozavideo.
Osim ukoliko neko nije editovao postove rasprava je protekla (tj i dalje protice) u veoma pristojnom tonu, bez vredjanja kojima smo onako genetski skloni.

Nekako imam utisak da je sve ovo kulminiralo posle moje male prepiske sa sstormom pa imam zelju da i ja kazem par stvari. Svi koji su do sada pisali ovde su izneli odlicne argumente i za (dzon vejn, jogi i telion) i protiv (teklis, kirgan i kgkid) rigoroznih propisa za ofarbanost armija na velikom turniru. Ja sam (nesto slicno teklisu) bio veliki zagovarac potpune ofarbanosti armija na velikim turnirima medjutim posle neuspesnog turnira u fantaziju (jednodnevni umesto dvodnevnog) i otkazivanja velikog turnira u 40k sticem utisak da je taj rez bolniji nego sto bi za hobi koji stoji na klimavim nogama bilo dobro. Mozda stvarno razmisliti da poeni za bojenje nose gotovo isto toliko poena koliko i oni iz bitaka pa da se na taj nacin motivisu ljudi da farbaju armije, a opet oni koji ne mare za plasman mogu da se igraju sa neofarbanim modelima. Ipak i to bi trebalo da bude prelazno resenje, i mozda da se primeni samo na ljude koji su se prikljucili hobiju u poslednjih par godina (za koje mozemo da kazemo da nisu imali vremena, ni znanja da ofarbaju celu armiju, iako mislim da SVAKO moze da uradi osnovne boje koje kasnije mogu da se srede u fenomenalne modele ako je to zelja). Primer armije koja je uradjena u nesto vise od osnovnih boja ali koja lepo izgleda na tabli (sto i jeste poenta) su Anticevi GK, a o Dellamorteovim armijama koje zavrsava za manje od mesec dana ne treba trositi reci. Napisah vec, mislim da i jedna i druga strana imaju valjane argumente ali mislim da je Kirgan rekao pravu stvar pa cu ga sada citirati:
Kirgan wrote:Licno sam za ofarabane vojske, a realno sam za to da prezivi WHFB.
Priznacete bice bolje ako na turnir dodje 40 igraca, pa neka 10 njih nema ofarbane armije, ipak ce biti 3/4 koje ce lepo izgledati, nego da opet bude 15-ak igraca koji ce se igrati samo u subotu, ili jos gori scenario da turnira uopste ne bude. E tu je vec uloga starijih igraca (po godinama bavljenja hobijem) da dodju sa ofarbanim armijama i daju primer drugima koji ce verujem mnogo toga uraditi da sledece godine ofarbaju svoje figure.
Image
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by kgkid »

milosh wrote:...
Milos je pogodio sustinu cele price.
Svi mi volimo ofarbane armije na stolu i to nije sporno.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Histericni Istoricar »

Prateci logiku ofarbanosti, zasto bi neko ko ima ~1000 GBP originalnih modela pristao da igra protiv ~150 GBP odlivaka?
Nisam mislio uopste na odlivke, skoro svako ih ima. Ja jednog marinackog kapetana sa sekirom i stitom npr. Mislio sam bas na ljuske od kikrikija koje je neko izneo umesto Haos demona na poslednjem turniru u Delata Cityu. Ne mislim i na Zergove vajane demone, kao sto Teklis implicira. Zergu bi trebalo manje novca i vremena da je kupio armiju. On je decko hobi digao na jedan novi nivo, naparavio je sam celu Tzeenchovu armiju sa sve Keirosom i super je i to su ljudi pokazali glasajuci za nju. Nije ovde stvar u originali vs odlivci ili od nicega napravljeni modeli, vec je pitanje besmislenih/glupih/bednih stvari koje ljudi iznose umesto originla/odlivaka/licno sastavljeih modela. To je jedan od problema. Neke stvari su uspele da prbiju i ono dno dna.

Koliki se ja secam vas trojica buraze imate skro ofarbane armije. Mislim da je Bretonac najdalje otisao. Imate jos inc ili dva zavrsite. Ako neko hoce LM ili novu armiju, sacekajte sledeci turnir.
Mesas babe i zabe, druze. Margina i tajac u Fantaziju je zbog 8e edicije i zbog cinjenice da sad treba da ulozis 5 puta vise vremena u bojenje sve te peshadije. A da je rez napravljen u to sam siguran, jer ovakvim stavom samo odbijamo potencijalne clanove kluba.
Pazi Teklise i pre 8. edicije postojala je ista muka. Isto je i u 40k i FoWu, Warmachinu. Ne govorim samo o WHFBu ima jos igara na sceni. I stanje je isto. Sto se tice odbijanja novih clanova. U 40k zajednici imamo malog Milana koji je prihvatio da armija treba da bude ofarbana, imamo Stefa koji uz sve obaveze i poslove farba svoju amrju, onda Rale i drugi Milan, poznat kao Che. Svi oni su prihvatili cinjenicu da je frbanje deo hobija i nikako ih ne odbijamo. Teta Vilen da je ne zaboravim. Dimitrije koji je uspeo da ofarba i 40k armiju. Nemoj pricati ne povezano molim te. I nemoj izvrtati argumente drugih.
Savet - nemojte zbog te male dece ( koju btw uopste nisam video godinama ) izgubiti i ono sto imate. A to 'ono' su neki tu tamo igraci koji ne dolaze u klub iz bash tih razloga jer se malo po malo cak i iz shale baci poneki hejt na pojadnostavljen, da ne kazem glupav warhammer. A vrv takvih ljudi koji ne dolaze ima solidan broj. Ja naravno sam imun na svakakav pokusaj humora i hejta, i meni ne smeta klub. Stavise, volim da ucinim za klub i da pomognem, ali bih voleo i da klub pomogne drugima ( neka druga vrsta pomoci osim teranja ljudi da 'postepeno godinama' ofarbaju svoje armije )
Ako si mislio na Decu sa zoljama, ona su tu, mali Filip se redovno igra, ostali kako kada, ali su svi tu. Takodje ja pamtim vremena kada su igraci WHFBa imali stav glupi 40k, pa jel sam otisao? Nisam, kupio sam armiju. Nemoj da mi prodajes takvu neku pricu. Besmisleno je u rangu uvrnula mi se zanoktica pa necu na fudbal ili pao sam uz stepenice.

Ako zelite da dovedete nove ljude, organizujte dogadjaje, vucite ih za rukave, zajmite im figure, organizujte turnir u sicu poena,neku kampanju za pocetnike, kao sto ja pokusavam. Jos koji dan pa ce krenuti. Ja sam Ivana nedelju dana vukao za rukav da dodje na turnir, silom sam ih prijavljivao i dobio nekoliko novih igraca.
Ovo sam napisao pojednostavljeno, cisto da se shvati jedna stvar, krut stav radi gde moze, u nasoj situaciji kada skoro izumire hobi... pa ne bih isao na to
Kirgane nije hobi izumro, WHFB je na aparatima i ako ima igracku populaciju. Vi ste pustili da vam se zajednica raspadne, niste dolazili na turnire, niste pokazali nikakvu inicijativu nizasta. Turnire i desavnja u 40k organizujemo Nemanja i ja. Ne smatram da sam ja uspesan u tom poslu, ali se snalazim. Bar su se novi upoznali. Nije veliki turnir mesto gde cete stvarati nove igrace. To je mesto gde ce neko videti, oduseviti se figurama i mozda doci opet. Novi igraci se radjaju u klubu.
A opet da se vratim na poentu hobija, to je DRUZENJE, a ne takmicenje ili ofarbanost vojske, zasto izgubiti nekog dobrog coveka, jer nije stigao/mogao da ofarba armiju.
Mozda ti tako vidis, i ja. Da je ovo samo druzenje, ne i svi ostali. Za ne?
2. Sam Veliki turnir, napravice gubitke i vi cete prestati da ga organizujete. Ovo bi verovatno bila i najgora posledica, jer je Veliki BG Turnir tradicionalna manifestacija, prestizna po taktickim zahtevima i kvalitetu i kvantitetu igraca. U interesu svih nas je da on ponovo postane Veliki. Srbiji treba Veliki BG turnir, bas kao i Uprising. Mi treba da putujemo i da se upoznajemo, a ne da se zatvaramo po svojim nahijama...
Ovo se moze desiti, ali tu presudnu ulogu ima igacka zajednica, a ne organizacija, jer od nje ipak na kraju zavisi sam turnir. Dzaba i najliberalniji uslovi i sve kada niko nece da dodje. Ali kao sto rekoh nismo pristalice ideje kvantite ima svoj kvalitet.
Licno sam za ofarabane vojske, a realno sam za to da prezivi WHFB.
Kao sto rekoh ne prezivljava on na velikom turniru, vec na malim turnirima i klubskim desavanjima.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by No 1 »

A koliko je tih ljudi koji bi se igrali na Velikom turniru a nemaju ofarbanu vosku i da li im je vojska skroz neofarbana ili samo delimično. Za sada kapiram da se prijavio samo jedan.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Dzon Vejn »

I to high elf (ako se ne varam), za koga ti ni airbrush ne treba da bi ga u 3 boje obojio za nekoliko sati farbanja (beli sprej, koza i metal).

Ako neko ima problem da nesto ne ume da oboji, u klubu uvek ima neko ko boji, pa moze da pita sta i kako. Postoje ljudi na forumu koji su pokazali da umeju da boje, a moze im se poslati PM (znaci cak iz fotelje moze). Ima i onih koji zele da promovisu bojenje, da se ne bismo igrali mrljama vise (npr. ja), samo nesto nisam primetio odziv kada sam pokusavao da motivisem ljude da boje. Ako nemate kome da se obratite - evo obratite se meni, ja cu vam objasniti sta i kako.

Inace, sada jos nije ni septembar, tako da do turnira moze da se ofarba armija kako zelis (edit: ali naravno, lakse je kukati na forumu, nego uzeti cetkicu u ruke - i tu ne mislim nista negativno, ja to skroz razumem).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

Ja sam za sto brojniji turnir, jer sad pricam sa strancima da dodju, a da dodju na turnir od jednog dana a puknu 500+ PB po osobi... glupo je, ipak ja pokusavam da uradim nesto vise za WHFB, a ne samo da se ganjam na forumu, ali mi za to trebaju dve garancije ili pak samo jedna, a to je da ce turnira biti i da ce biti dva dana, posle proslog otkazivanja 40k i jednodnevnog WHFB, imam problem sa garancijama :evil:

A da inace, sve to pisem iz iskustva od 20 godina u ovome, bilo kao osoba u organizaciji, bilo kao igrac.
Ja sam editovao svoje postove, ne zbog vredjanja, vec zbog toga da ne bih pisao post za postom :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Mrzimsvee »

Kirgan wrote:Ja sam za sto brojniji turnir, jer sad pricam sa strancima da dodju, a da dodju na turnir od jednog dana a puknu 500+ PB po osobi... glupo je, ipak ja pokusavam da uradim nesto vise za WHFB, a ne samo da se ganjam na forumu, ali mi za to trebaju dve garancije ili pak samo jedna, a to je da ce turnira biti i da ce biti dva dana, posle proslog otkazivanja 40k i jednodnevnog WHFB, imam problem sa garancijama :evil:

A da inace, sve to pisem iz iskustva od 20 godina u ovome, bilo kao osoba u organizaciji, bilo kao igrac.
Ja sam editovao svoje postove, ne zbog vredjanja, vec zbog toga da ne bih pisao post za postom :twisted:
Ovime sto si napisao cinimi se da je tvoje misljenje sto su otkazani turniri do organizacije a ne do broja prijavljenih ili spremnih igraca da ucestvuju na dogadjajima koji su spremljeni za njih od strane mene bez nikakve materijalne i novcane dobiti.
Duboko si me uvredio :!:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by vladamex »

Evo da dodam i ja par detalja, u ime "tri brata" koji se pominju po ovim postovima :) sstorm (Bobi) poseduje bretonce, wood elfove i lizardmene. Ja (Vlada) imam high elfove. Treci brat (Uros) ima dark elfove.

Nas trojica generalno imamo prilicno malo vremena za hobi, iz razlicitih razloga. Takodje, farbanje nam je generalno mnogo manje interesantno od samog igranja i druzenja, narocito zato sto je farbanje za ljude koji nemaju iskustva/talenta/zelje/vremena to nesto sto ima jako visoku ukupnu cenu, za nas (u ovom trenutku) previsoku.

Razumem da ljudi koji vole i znaju da farbaju mogu jako brzo da ofarbaju celu armiju. Takodje vas molim da razumete da ljudi koji ne znaju i ne vole/zele da farbaju to predstavlja (pre)veliki utrosak vremena, red velicine moje godisnje "kvote" za hobi.

Ja razumem da razliciti ljudi imaju razlicit pristup hobiju, i razlicito vole/cene neke njegove dimenzije. Na primer, nas drug Mitar (HE/WE) jako voli skupljanje modela i farbanje, dok sam ja neko ko najvise uziva u igranju (i taktickom izazovu, zabavi i druzenju koje proizilazi iz toga). Ima i ljudi koji (jednako) vole/cene sve dimenzije hobija. I to je sjajno. Super je sto smo razliciti, i ja jako postujem drugaciji pristup/interesovanja kod razlicitih ljudi.

Ono sto meni licno smeta je zelja da se nametne farbanje (koje je razlicitim ljudima razlicito interesantno/vazno/prijatno...) kao obavezni deo bavljenja hobijem. Ovo malo vremena sto imam za hobi ne zelim (u ovom trenutku) da potrosim na farbanje. Radije cu ga, ako mogu, provesti igrajuci Warhammer i druzeci se sa ljudima, posto mi to (opet, u ovom trenutku) daleko vise prija.

Ljude koji se osecaju drugacije i imaju drugi sistem vrednovanja stvari molim da ovo prihvate kao cinjenicu.

Da li ce me ova "pretnja" neucescem na turniru naterati/podstaci da krenem da farbam? Nece. Sta vise, da budem iskren, ona me dodatno odbija od cele price, posto se opet delimo (srpska kletva) zbog stvari koje nisu (jedina/glavna) sustina u hobiju. Umesto da nas Warhammer spaja (a nema nas mnogo), mi nalazimo nacina da nas "sitnice" razdvajaju.

U ovom smislu, nalazim da je stav koji kragujevacko warhammer drustvance ima prema hobiju dosta blizi mom licnom stavu (svi su dobrosoli, farbanje je pozeljno ali ne i obavezno, a druzenje i partije su na prvom mestu).


Pozdrav,
Vlada
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

Mrzimsvee wrote:
Kirgan wrote:Ja sam za sto brojniji turnir, jer sad pricam sa strancima da dodju, a da dodju na turnir od jednog dana a puknu 500+ PB po osobi... glupo je, ipak ja pokusavam da uradim nesto vise za WHFB, a ne samo da se ganjam na forumu, ali mi za to trebaju dve garancije ili pak samo jedna, a to je da ce turnira biti i da ce biti dva dana, posle proslog otkazivanja 40k i jednodnevnog WHFB, imam problem sa garancijama :evil:

A da inace, sve to pisem iz iskustva od 20 godina u ovome, bilo kao osoba u organizaciji, bilo kao igrac.
Ja sam editovao svoje postove, ne zbog vredjanja, vec zbog toga da ne bih pisao post za postom :twisted:
Ovime sto si napisao cinimi se da je tvoje misljenje sto su otkazani turniri do organizacije a ne do broja prijavljenih ili spremnih igraca da ucestvuju na dogadjajima koji su spremljeni za njih od strane mene bez nikakve materijalne i novcane dobiti.
Duboko si me uvredio :!:
Nije mi bila ideja da te uvredim, ali se desilo sledece:

Osoba 1: "Kirgane, hoce li biti dovoljno igraca, da uzimam slobodne dane i da doputujem."
Ja:"Naravno to je veliki turnir, super ljudi i igraci."
O1:" Super, dolazim!"

O2:" Kirgane ja bih rado dosao, ali nemam ofarbane figure..."
Ja:"Pa ajde probaj da zafarbas, sta drugo da ti kazem, da si iz Bg pa da organizujemo nesto."
O2:" Aj probacu, mada sumnjam zbog obaveza."

O3:" Rado bih dosao, ali imam do pola ofarbanu armiju, a ne stizem od posla i obaveza da farbam mesecima."
Ja:" Aj se cimni, ako ti treba pomoc mogu ti pomoci za osnovne boje..."
O3:"Aj videcu sa vremenom..."

O4:" Sad su mi promenili armju, ne stizem ni da kupim modele, a kamoli da ofarbam..."
Ja:" Kupi, pa cemo sa airbrushem, nesto."
O4:"Ok."

Epilog:
O2 i O3, ipak ne dolaze, O4 gleda spisak i kaze:" Malo je ljudi, ne bih se cimao. A i frka mi je sad sa parama, imam ozbiljne troskove.", O1:" Nema veze, igracu se dva dana, da mi se put isplati..."
Turnir je zbog malog broja igraca skracen, O1:" Jbg, za jedan dan mi se bas ne isplati da se cimam..."

To su gole cinjenice, a ovo sto sam napisao je imalo svoj multiplajer odx2 do x3, sto je 10+ igraca odustalo, da JA ZNAM. I sta da kazem osobi koja treba da dodje iz daleka, i da za to potrosi ozbiljne pare, vece nego sto su nazalost nasa primanja zajedno, a ni njima nije svejedno za taj trosak, ali zeli jer im se puno svidelo na ETC-u, mora se stvar pogurati.

Dule tebi se jos jednom izvinjavam, nije mi bila namera da te uvredim. #-o O:)
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Mrzimsvee »

Ok Kirgane.

Da neduzim.
Da napravimo mali kompromis, da ne ispadne da sam bezkompromisan, kao što jesam. ;)
Upotrebicu jedan Vidakov predlog, a to je da figure mogu da budu neofarbane(pod time mislim undercotovane, a ne sivci i srebrni letači), ali se na turniru ne može ostvariti pobeda (mislim na osvajanje turnira) niti bilo koja od nagrada osim best general. Takodje nemojte misliti da će ovim biti dozvoljeni proxiji jer neće.
Figure drugih proizvodjaca su naravno dozvoljene i konverzije na koje je utrošeno puno rada i materijala.

Da Li je ovo ok?
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

Apsolutno, po meni pravi potez, jer ako nekoga mrzi da uradi undercoat, njega stvarno treba... :wall: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Dzon Vejn »

Gde je tu tacno kompromis :D. Za mene bi kompromis, samo primera radi, bio da se ljudima koji imaju problem sa obojenoscu pomogne, da dodju u klub i da im se pomogne da oboje figure ili da im ljudi koji imaju visak, pozajme obojene modele.

Ova odluka povlaci za sobom da ce ljudi nastaviti da dolaze sa crnim / belim armijama.

Ali je ja postujem, ma koliko da mi se ne dopada.

Stavi barem da je bojenje tipa 40 poena ako su partije 120, i 0 poena ako imas 1 neobojenu figuru.

Sa druge strane, pozdravljam ovu odluku iz samo jednog razloga - sada su pravila ETC, neobojeni modeli su dozvoljeni, sve je u skladu sa onim sto je veliki broj igraca zamerao. Ako se ne varam, najveci BG turnir je imao 48 ljudi. Tako da ocekujem da sada bude vise od tih 48 ljudi. I ako ne bude toliko, ocekujem jednaku aktivnost na forumu ovih koji su objasnjavali kako zbog obaveznog farbanja i ne-ETC pravila nema zainteresovanih.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Mrzimsvee »

Dzon Vejn wrote:Gde je tu tacno kompromis :D. Za mene bi kompromis, samo primera radi, bio da se ljudima koji imaju problem sa obojenoscu pomogne, da dodju u klub i da im se pomogne da oboje figure ili da im ljudi koji imaju visak, pozajme obojene modele.

Ova odluka povlaci za sobom da ce ljudi nastaviti da dolaze sa crnim / belim armijama.

Ali je ja postujem, ma koliko da mi se ne dopada.

Stavi barem da je bojenje tipa 40 poena ako su partije 120, i 0 poena ako imas 1 neobojenu figuru.

Sa druge strane, pozdravljam ovu odluku iz samo jednog razloga - sada su pravila ETC, neobojeni modeli su dozvoljeni, sve je u skladu sa onim sto je veliki broj igraca zamerao. Ako se ne varam, najveci BG turnir je imao 48 ljudi. Tako da ocekujem da sada bude vise od tih 48 ljudi. I ako ne bude toliko, ocekujem jednaku aktivnost na forumu ovih koji su objasnjavali kako zbog obaveznog farbanja i ne-ETC pravila nema zainteresovanih.
Naravno kao i uvek farbanje i baze i uniformisanost ce nositi dosta poena.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by joggy »

@vladamex

ja shvatam da ljudi imaju obaveze, da ih vise privlaci takticki deo igre, i da ne zele da trose pare na boje.

Ipak, ovo nije kompjuterska igra, nego igra na tabli gde je pola hobija ustvari sastavljanje i bojenje tih figura.

Da li bi neko dopustio da se na bilo kojoj utakmici bilo koje lige tim pojavi bez istih dreseva?
Da li su dresevi nebitni kad se igras na poljancetu za svoju dusu?

za recimo high elfove za pristojan izgled ti treba jedna plava boja, jedna boja koze, srebrna, crna, beli sprej i eventualno neka braon varijanta. I da kazemo jedna kutija onog army paintera. To ti je manje od 4000 dinara ako se ne varam. Armija od 2500 poena mislim da ne moze da te izadje manje od 300 funti.
Ako krenemo logikom da nas ne zanimaju ofarbanosti, onda svi mozemo da dodjemo sa papiricima ili slicicama u klub, ili da koristimo konzervu od piva za zmaja kao u alan fordu, nema potrebe da uopste trosimo ikakve pare.

Da li vam je neko ikada u klubu rekao da nece da igra sa vama zato sto su vam neofarbane armije? Nije, ali to je druzenje, a turnir je turnir.

U svetlu novih pravila samo da kazem da cu ja ucestvovati bez obzira na propozicije turnira, al ostajem pri svom stavu sto se tice ovog dela oko farbanja koji je polovina hobija. Ranije 3 boje nisu bile uslov, ali je 50% skora overall odlazilo na bojenje, u tom slucaju ne vidim zasto opet ne bi bilo tako? Ako je druzenje u pitanju.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

Dzon Vejn wrote:Gde je tu tacno kompromis :D. Za mene bi kompromis, samo primera radi, bio da se ljudima koji imaju problem sa obojenoscu pomogne, da dodju u klub i da im se pomogne da oboje figure ili da im ljudi koji imaju visak, pozajme obojene modele.

Ova odluka povlaci za sobom da ce ljudi nastaviti da dolaze sa crnim / belim armijama.

Ali je ja postujem, ma koliko da mi se ne dopada.

Stavi barem da je bojenje tipa 40 poena ako su partije 120, i 0 poena ako imas 1 neobojenu figuru.

Sa druge strane, pozdravljam ovu odluku iz samo jednog razloga - sada su pravila ETC, neobojeni modeli su dozvoljeni, sve je u skladu sa onim sto je veliki broj igraca zamerao. Ako se ne varam, najveci BG turnir je imao 48 ljudi. Tako da ocekujem da sada bude vise od tih 48 ljudi. I ako ne bude toliko, ocekujem jednaku aktivnost na forumu ovih koji su objasnjavali kako zbog obaveznog farbanja i ne-ETC pravila nema zainteresovanih.
Neverujem da ce biti toliko, daj boze i 30 da bude, problem je odliv ljudi koji se desio pre neku godinu, a sto bi tebi ista opravdavao iko tek ne shvatam, poenta je spasavanje, a ne masiranje licnog ega, ovo sam ti napisao da ustedim svo pisanje koje ocekujes posle turnira :roll:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by kgkid »

To je to. Pocetnik, koji zeli da dodje i da proba da ucestvuje na Velikom turniru, osetice tu atmosferu, pomocice nam da ga zadrzimo u hobiju! A poene za farbanje dobice kad ofarba! 1 neobojen model i to treba da bude cista 0! A sto se tice broja, samo pogledaj koliko je bilo prosle godine... Ako bude znatno vise, bice odlicno...

I da, ja dolazim!

Nadam se da cu uspeti da dovedem jos nekog iz KG... ;)

:D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by teclis »

Dzon Vejn wrote: @Teclis: ja o tebi imam izuzetno pozitivno misljenje. Ne znam sta ti se desava u poslednje vreme, jer imas prilicno negativan stav po puno pitanja. Predpostavljam da si necime nezadovoljan i da imas problem sa nekim ljudima (po komentarima bih rekao sa nekim ljudima iz Zmaja, ali mozda i gresim). Kako mislim da si dovoljno odrastao, mislim da bi mozda bolja opcija bila da se vidis u klubu i popricas sa kime god da imas te neke "probleme", jer prepucavanje po forumu nece uraditi nista korisno. Ako sam ja jedan od tih, vrlo radu cu doci da popricamo kad god se dogovorimo.
Priznajem negativan sam ( iz glupih razloga, mrtva alergija na ambroziju milioniti stepen, ispiti ucenje, jos i u isto vreme bolestan; ovo mi ne bi trebalo biti razlog, al sta cu doslo je do kulminacije negativnosti ). Nezadovoljan sam time da se svaka rasprava na ovom forumu moze ubrzo pretvoriti u prepucavanje. I ostalim stvarima koje bih rado uzivo popricao u skorije vreme.

Hvala ti dule sto si popustio. It means a lot :!:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Dzon Vejn »

Kirgane, nemam nameru da se sada (niti ikad) bavim licnim prepucavanjem sa tobom po forumu. I tebi imam da porucim isto sto i Teclisu - ako imas problem (a po trovanju po forumu bih rekao da imas) sa ljudima iz kluba, ili sa bilo kim ponaosob (ukljucujuci mene), dodji lepo jedan dan do kluba i popricaj sa ljudima u cemu je problem i sta te muci. Prilicno sam siguran da su svi dovoljno odrasli da mogu da popricaju.

A ovaj tvoj prethodni post (kao i neki pre toga) ne prilice nekome ko zeli samo dobro hobiju, koji bi da ga spasava, itd., itd.

Meni je potrebno to objasnjenje isto koliko je tebi bilo potrebno objasnjenje zasto ne mogu da se igraju sa neobojenim armijama. Nadam se da ne mislis da si ti iznad ostalih (ja ne mislim da jesam)?

A razlika od par ljudi na turniru nece "spasti hobi". Ja bih licno najvise voleo da budem potpuno demantovan i da iz NS vidim nekih 10+ ljudi na turniru, da iz KG vidim nekih 5+ ljudi, da vidim ljude iz okolnih zemalja (da ih ne navodim ponaosob), da Vlada pomogne da u BG konacno dodju i Madjari, itd., itd. Ta jedinstvenost je ono sto nama fali, i to su ljudi iz NS lepo pokazali na ETC-u. Kada su radili kao tim, napravili su nesto sto je super. A prepucavanje ovoga tipa vodi do toga da se dalje smanji broj zainteresovanih, da u klub ne dolaze ni oni koji imaju figure, itd., itd. Nadam se da kao neko ko je 20 godina u hobiju razumes o cemu sve pricam.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by teclis »

Histericni Istoricar wrote:
Savet - nemojte zbog te male dece ( koju btw uopste nisam video godinama ) izgubiti i ono sto imate. A to 'ono' su neki tu tamo igraci koji ne dolaze u klub iz bash tih razloga jer se malo po malo cak i iz shale baci poneki hejt na pojadnostavljen, da ne kazem glupav warhammer. A vrv takvih ljudi koji ne dolaze ima solidan broj. Ja naravno sam imun na svakakav pokusaj humora i hejta, i meni ne smeta klub. Stavise, volim da ucinim za klub i da pomognem, ali bih voleo i da klub pomogne drugima ( neka druga vrsta pomoci osim teranja ljudi da 'postepeno godinama' ofarbaju svoje armije )
Ako si mislio na Decu sa zoljama, ona su tu, mali Filip se redovno igra, ostali kako kada, ali su svi tu. Takodje ja pamtim vremena kada su igraci WHFBa imali stav glupi 40k, pa jel sam otisao? Nisam, kupio sam armiju. Nemoj da mi prodajes takvu neku pricu. Besmisleno je u rangu uvrnula mi se zanoktica pa necu na fudbal ili pao sam uz stepenice.

Ako zelite da dovedete nove ljude, organizujte dogadjaje, vucite ih za rukave, zajmite im figure, organizujte turnir u sicu poena,neku kampanju za pocetnike, kao sto ja pokusavam. Jos koji dan pa ce krenuti. Ja sam Ivana nedelju dana vukao za rukav da dodje na turnir, silom sam ih prijavljivao i dobio nekoliko novih igraca.
I ja sam jedno vreme bio dete sa zoljom. Stagod to je tvoj stav, i ti si takva licnost. Ni ja ne odlazim nigde, sto ne znaci da su drugi ko ja, zar ne?

Drugi deo sa dovodjenjem novih ljudi podrzavam. Iskreno se izvinjavam sto sam usporen i sto ocigledno nisam shvatio da ljudi ( clanovi kluba ) trebaju ucestvovati u sirenju zajednice ( setio sam se onoga cega se rado prisecam iz starog kluba - a to je subotom sekcija bojenja sa Ristom ). Imam ideje u glavi sto se tice novih clanova i predlozicu ljudima u klubu. Naravno, ja cu da stojim iza toga i uopste mi nije problem ako treba sam da se "cimam" zarad prosirenja zajednice. Znas kako kazu 'kad nesto volis, nije ti teshko' :)

Budite pozdravljeni.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by vladamex »

@Dule - mislim da je ovo odlican kompromis i da ce doprineti tome da turnir ima vise igraca. Nadajmo se visokom odzivu :)

@joggy - pogledi i prioriteti oko hobija nam se razlikuju, to nam je obojici jasno.

Jos jedna razlika je ta sto ja razumem i prihvatam tvoju poziciju i stav kao ravnopravan svom, dok ti nastupas kao da si ti "u pravu" a ja "u krivu" i pokusavas da nametnes svoje misljenje kao "ispravno". Ja duboko postujem tvoje vidjenje hobija u kojem je farbanje "neraskidivi deo" celine. Da li ti mozes da prihvatis da postoji neko ko ima drugacije vidjenje?

Po mom misljenju, ne postoji "jedan jedini ispravan" nacin da se pristupi hobiju, i nema potrebe da se raspravljamo ko je u pravu i kako bi drugi ljudi trebalo da ramisljaju i da se ponasaju.

Vise tolerancije nam svakako ne bi skodilo :)

My 2c.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by bojan »

vladamex wrote: @joggy - pogledi i prioriteti oko hobija nam se razlikuju, to nam je obojici jasno.

Jos jedna razlika je ta sto ja razumem i prihvatam tvoju poziciju i stav kao ravnopravan svom, dok ti nastupas kao da si ti "u pravu" a ja "u krivu" i pokusavas da nametnes svoje misljenje kao "ispravno". Ja duboko postujem tvoje vidjenje hobija u kojem je farbanje "neraskidivi deo" celine. Da li ti mozes da prihvatis da postoji neko ko ima drugacije vidjenje?
OK, tebe vise interesuje da se igras sa najnovijom hordom neofarbane plastike, Jogija vise interesuje da se igra sa ofarbanim figurama. OK, razlika je u godinama, zivotnom iskustvu i pogledu na zivot, vaseljenu i sve ostalo. Kao sto si rekao nema tu ispravnog stava, jer je hobi nesto sto radis iz licnog zadovoljstva.
Problem je sto isto toliko koliko tebi kvari zadovoljstvo da se ne igras na velikom turniru jer nemas ofarbane figure, meni kvari moje zadovoljstvo da gledam neofarbane figure. I to ne jednu jedinicu ili par modela nego po celu neofarbanu armiju, sa nesredjenim bazama itd itd.

Vidis, i ko je sada u pravu? Zasto popustiti bilo jednima bilo drugima?

A glavni problem nisu ti (nazalost imaginarni) novi igraci koji kao ne mogu doci jer nemaju ofarbanu vojsku vec je problem zasto popustiti jednim istim ljudima iz godine u godinu da dolaze sa neofarbanim vojskama? Zato sto su uzeli novu vojsku? Neka dodju sa starom. Argument da nisu stigli, za godinu dana da ofarbaju nista je recimo realno nemoguc. Nemoj otici jedno vece u kafanu, nemoj igrati jednu fucu sa drustvom, nemoj dva dana drndati novi Battlefield/WoW/Stagod na kompu i ofarbaj makar nesto. Da se vidi neki napredak. A njega kod "hronicno neofarbanih" vojski nema iz godine u godinu.

Povodom ne dolazenja na turnire zbog ofarbanosti - to ocigledno nije glavni razlog, 2010. i 2011. je na 40K turniru bilo barem 20+ ofarbanih vojski, a prijavilo se failovani turnir 14 ljudi. OK, nova edicija, ali zaboga ljdui izadjite ako vam je cela prica "druzenje i zezanje" sa modelima koje imate a koji su ofarbani. Ali ne, svi moraju da imaju "The Listu", a sto je ona ne ofarbana, koga briga.

PS. Sisters of Battle vojsku koja je dobila nagradu za najbolje ofarbanu sam uradio za dve nedelje rada posle posla (5-9 posle podne). Bojanove Deamonhunter-e koji su usli u izbor za najbolju vojsku sam ofarbao za 1.5 nedelja, opet rada posle posla.
Haotike sam farbao dugo, ali su isti farbani "za dusu" sa gomilom stvari koje ne sluze nicemu, ali lepo izgledaju. Osnovu haotika za prvi turnir na koje sam ih izvodio sam ofarbao za mozda 3 nedelje.

Pogledajte recimo Broja 1 - covek ima posao, porodicu i sigurno manje vremena od 95& nas ostalih, a koliko se secam NIKADA nije dosao na turnir sa neofarbanom vojskom.


IMO, pravo pravilo za ofarbanost bi bilo- Mozes da dodjes na veliki turnir sa neofarbanom vojskom jednom, nakon toga nikada vise. Jer posle toga imas godinu dana da ofarbas vojsku. Sto je vise nego dovoljno.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

U pravu ste, nije to za net :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by vladamex »

bojan wrote:...
@Bojan Samo da vidim da li sam dobro razumeo: znaci ti radije ne bi ni odigrao partiju ako protivnicka vojska nije (barem pristojno) ofarbana? Interesantno, nisam shvatao da je farbanje nekim igracima bas toliko bitno. Mislim da sad bolje razumem poziciju iz koje nastupa "hardcore painters" ekipa :)

Dakle, da me ne shvatis (shvatite) pogresno - postujem i vas trud/entuzijazam/"elitizam" oko farbanja, i vazu zelju da igrate protiv drugih ofarbanih armija.

Medjutim, mislim da ne treba ocekivati/insistirati da i svi ostali igraci dele/usvoje vas stav.

Kao i u svemu ostalom u zivotu -> hajde da probamo da nas razlike spajaju, a ne razdvajaju.

Ako budem dosao na turnir, obecavam 100% undercoat i barem delimicno ofarbanu armiju (neki modeli su mi vec ofarbani). Takodje, da svima bude prijatnije, pokusacu da pozajmim ofarbane modele drugih igraca (Miiitreeee :)) tamo gde ja nemam ofarbano, da bude sto manje (nimalo?) sivila/crnila.

Jel vazi? :)

Pozz!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Dzon Vejn »

@vlademex:

Samo da vidim da li sam dobro razumeo: znaci ti radije ne bi potrosio tih 10 sati za 3 boje ako pravila turnira to bas bas nalazu, nego da dodjes i da se igras, uz 10 sati zivota manje? Interesantno, nisam shvatao da je farbanje nekim igracima bas toliko tesko.

Dakle, da me ne shvatis (shvatite) pogresno - postujem i vasu nezainteresovanost/nedostatak vremena/"lenjost" oko neofarbanosti, i vasu zelju da igrate protiv drugih bilo kakvih armija bez farbanja.

.... Shvatas poentu? Ove moje i one tvoje recenice zvuce isto. I nema razlike. Takodje, i ja mislim da ne treba ocekivati/insistirati da i svi ostali igraci dele/usvoje vas stav.

edit: ja cu igrati sa tobom kad god budes raspolozen, ne moras da imas nista ofarbano. Ali kada govorimo o velikom turniru, moja licna molba bi ipak bila da se potrudis da ulozis tih 10 sati zivota da naneses te 3 boje ili da pozajmis od nekoga ofarbane modele. Daleko od toga da ce mi se gaditi da igram protiv tebe na turniru ako si neobojen, ali mislim da se valjda svi slazemo da ce sve to lepse i bolje izgledati ako su sve armije obojene.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

Dzon Vejn wrote:@vlademex:
ali mislim da se valjda svi slazemo da ce sve to lepse i bolje izgledati ako su sve armije obojene.
Ja sam apsolutno za to u sustini, samo treba da se prvo spase WHFB \:D/ :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by bojan »

vladamex wrote:@Bojan Samo da vidim da li sam dobro razumeo: znaci ti radije ne bi ni odigrao partiju ako protivnicka vojska nije (barem pristojno) ofarbana?
Ne, nisam to napisao. Uvek bih odigrao partiju ( i igrao sam ih ohoho, i protiv neofarbanih i proksovanih vojski), ali ako mogu da biram ne na velikom turniru. Ovako:
- Random partije su da se proba, proksuje, ispituje, bude neofarbano.
- Na mini-turnirimaje skroz druga prica, ne bi trebalo da bude proksija, ali ofarbanost ne bi trebala da je bitna.
- Na velikom turniru bi sve trebalo da bude ofarbano.
Interesantno, nisam shvatao da je farbanje nekim igracima bas toliko bitno. Mislim da sad bolje razumem poziciju iz koje nastupa "hardcore painters" ekipa :)

Time sto neko nece da ofarba figure obezvredjuje trud svih onih koji to jesu uradili. Sada, ako se to desi jednom, OK, nisi stigao, stagod, ako se to desi 5 godina za redom - o da, IMO ne bi trebalo da se igra.
Medjutim, mislim da ne treba ocekivati/insistirati da i svi ostali igraci dele/usvoje vas stav.
Vidi ovako. Figure su napravljene da budu sklopljene i ofarbane. Ako nije bitno da li su ofarbane onda, da citiram starog haotika "mogu da uzmem 10 komada stiropora i zalepim na postolje",jer ni to nije bitno. Gde ces povuci crtu? Na nevidljivoj konjici? Na spawn-ovima od stiropora? Na ljuskama od kikirikija?
I nemoj misliti da sam neki elitista sto se toga tice, ja sam licno gomilu figura pravio, ali to je licilo na nesto, a ne na ljuske od kikirikija.
IIli imas talenta, ili imas strpljenja ili imas para. Ne mozes bez icega. Ili platis nekome da ti ofarba, ili si dobar i sam ofarbas u nekom normalnom roku (a veruj mi, sve se da ofarbati brzo ako se nateras na to), ili potrosis puno vremena da ofarbas figure, jer i najgora fleka izgleda bolje od neofarbanih figura.
Ako budem dosao na turnir, obecavam 100% undercoat i barem delimicno ofarbanu armiju (neki modeli su mi vec ofarbani). Takodje, da svima bude prijatnije, pokusacu da pozajmim ofarbane modele drugih igraca (Miiitreeee :)) tamo gde ja nemam ofarbano, da bude sto manje (nimalo?) sivila/crnila.
Vidis, vec upadas u drugu klasu, ljudi koji zele da imaju ofarbane figure ali ne mogu trenutno. Prvi turnir u zivotu nije bitan, drugi vec govori dosta toga. Ja sam recimo za prvi turnir koji sam igrao (Uprising na prolece 2004.), pozajmio 2/3 vojske jer je zahtev za ucesce bio da sve MORA biti ofarbano u tri boje, a moja vojska nije bila ofarbana.
Zato sam za drugi turnir (1. HS turnir, oktobra 2004., znaci nekih 5-6 meseci kasnije) imao CELU vojsku ofarbanu i uradjena postolja.
Ali zato gledam ljude koji od tog Uprising-a vuku ISTE neofarbane vojske. Pa dokle vise?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by bojan »

Kirgan wrote:Ja sam apsolutno za to u sustini, samo treba da se prvo spase WHFB \:D/ :twisted:
Pricas ovo kao politicar koji prica o povecanju nataliteta u Srba.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Kirgan »

bojan wrote:
Kirgan wrote:Ja sam apsolutno za to u sustini, samo treba da se prvo spase WHFB \:D/ :twisted:
Pricas ovo kao politicar koji prica o povecanju nataliteta u Srba.
Razlika izmedju mene i politicara jeste to, sto ja zelim da se poveca broj igraca i bez da imam ista od toga :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
Myth
Posts: 110
Joined: Wed Jan 31, 2007 11:29 am
Location: BG

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Myth »

vladamex wrote: Ako budem dosao na turnir, obecavam 100% undercoat i barem delimicno ofarbanu armiju (neki modeli su mi vec ofarbani). Takodje, da svima bude prijatnije, pokusacu da pozajmim ofarbane modele drugih igraca (Miiitreeee :)) tamo gde ja nemam ofarbano, da bude sto manje (nimalo?) sivila/crnila.
Vlado, spremam se da izadjem sa 100% sredjenom vojskom...ko me zna, tesko ce poverovati u ovo :D , osim ako me obaveze ne sprece u tome. Ali svakako bice konjice, RBT, kocija za pozajmljivanje, a mozemo do turnira brzinski nesto i da ofarbamo :wink:
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Bata Bole »

bojan wrote:
Kirgan wrote:Ja sam apsolutno za to u sustini, samo treba da se prvo spase WHFB \:D/ :twisted:
Pricas ovo kao politicar koji prica o povecanju nataliteta u Srba.
Tako je! Vise seksa a manje guranja lutkica po tabli :applause:
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Megabaja »

Drago mi je sto ste se slozili oko uslova za ucesce na turniru. :D
Drago mi je sto ce turnir biti "veliki".

E sad, mojih par stavova za one koje ne mrzi da citaju...

Dakle, da se ja pitam ne bi se igralo sa sivim modelima. Dosta ljudi koji zagovara obojenost su odrasli, da ne kazem matori, ljudi koji imaju sve sto uz to ide - posao, porodicu, druge hobije - i na zaprepascenje neiskusnih stizu da oboje svoje cikice za kratko vreme na pristojan nacin. Godinama sam gledao vojske raznih ljudi koji se pojave sa sivim cikama, igraju veliki turnir, cesto prodju lose i ... vise se ne pojave. Darko moze da kaze, ako moze da se seti, koliko je ljudi samo iz Kragujevca dolazilo na turnir samo jednom - bilo beogradski, bilo novosadski. Ja ih se secam pet, sest... verujem da ih je bilo i vise... Po mom misljenju ucestvovanje neobojenih modela nece povecati hobi...
Druga stvar, mali broj igraca za WHFB...problem je prisutan odavno. Ja sam zbog njega i poceo da igram WHFB pre oko deset godina. I igrao sam ga do izlaska 8me edicije. Niti jednom nisam igrao turnir sa svojom vojskom. I svaki put vojska je bila obojena bar u tri boje. Tudja. Znaci, ko hoce da ucestvuje, moze da nadje nacin. Velicina turnira je dobrim delom stvar promocije - sto znaci da bi neko morao da zove ljude okolo i da im dosadjuje da bi se oni pojavili na ovom dogadjaju. I siguran sam da bi se broj ljudi duplirao...

Evo, cak cu se i ja prijaviti ako bude bilo potrebno. Nece me mrzeti da procitam pravila za osmu ediciju ponovo posle skoro 4 godine, i jedan armi buk, i da se pojavim da bi turnir bio veci.

PS
Otkricu vam jednu tajnu... Neobojeno se pise zajedno. :wink:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by kgkid »

Iz Kragujevca je samo jedan covek na NS i BG turnir dosao po jednom sa neomalanom armijom. Srdjan, koji je batalio da se igra, ali je cak i on je ponovo krenuo da sklapa i farba armiju, jer on samo nije vise zainteresovan za turnirsku igru. Svi ostali su bili bar po dva puta (neki od njih cak ponosno poslednji), ili nisu bili neofarbani... ;)

Mnogo je vise onih koji su ofarbanim armijama dolazili (jednom ili vise puta), a koji vise ne dolaze, uglavnom jer se vise ne bave hobijem... :(
Na njima radimo i pokusavamo da ih vratimo, koliko god je moguce. Nadam se da ih za pocetak vratimo u hobi, a kasnije i na turnirsku scenu. :/

a za post skriptum... :applause:
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: VELIKI WH TURNIR 2013

Post by Snotling »

I kada cemo znai konacnu presudu? :D
Locked

Return to “Warhammer”