WHFB liga prijave

Locked
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

WHFB liga prijave

Post by teclis »

Prijave traju do 10. septembra. Ovde prijavite ime i prezime i armiju sa kojom ćete igrati. Primer:
Sirko Sirić - Chaos Dwarfs
Liga bi počela 10. septembra. Mesec dana imate da odigrate 2 kola. Dakle 2 bitke (minimum) morate odigrati do 10. oktobra. U zavisnosti od broja igrača ćemo odrediti koliko grupa da bude. U zavisnosti da li ćete proći u Play-off, grupna faza lige će se igrati oko 3 meseca ( naravno niko vas ne sprečava da odigrate svih 6+ grupnih bitaka u 10 dana ).

Pravila:
- 2500pts all allowed ( uključujući i specijalne karaktere )
- Ne mora biti obojeno. Proksiji su dozvoljeni osim onih suludog tipa koji ometaju igru i stvaraju konfuziju ( primer: korišćenje kopljanika umesto strelaca ). Tipičan primer za dobro odrađen i priznat proksi je korišćenje confrontation vukova za Treekinove.
- lista je uvek ista ( dakle ne menja se iz partije u partiju ). Kad bude utvrđen ukupan broj i igrača i grupa - napravićemo poseban topic gde će svako svoju listu napisati u odredjenom standardizovanom formatu.
- svako kolo se baca kocka za random scenario. Dakle, početak partije jedan igrač baca D6 i onda se taj scenario igra iako je već igran u jednom kolu. Jedina ispravka je Watchtower je brdo ili impassable ili šuma - NIKAKO ZGRADA.
- pre svake partije se generiše D6+4 magičnih terena kao što piše u rulebooku ( postavljanje traje za nijansu duže ). Svaki komad terena se random postavi u jednu četvrtinu table ( D4 roll, 5 i 6 bacas ponovo :D ). Naravno, moguće je promeniti jedan ( par rolova ) da se ne bi desilo da bude 5 terena u jednoj četvrtini.
- Line of Sight je kao za ETC ( brda, zgrade i impassable blokiraju Line of Sight )
- Liste su otvorenog tipa.
- liga je friendly tipa stoga se neće plaćati učešće ( dnevna ili mesečna članarina je naravno obavezna kad se igra u klubu )
- Koristiće se normalni način bodovanja kao iz knjige ( WIN 3pts DRAW 1pt LOSE 0pts; do 100VP razlike je DRAW )


Spisak prijavljenih:
1. Miloš LIZ Nikolić - Lizardmen
2. Bogdan Obradović - Wood Elves
3. Vukan Truć - Dwarfs
4. Dušan Vasić - Lizardmen
5. Vladimir Ivanović - High Elves
6. Jagoš Uskoković - Vampire Counts
7. Rastislav Vuković - Vampire Counts
8. Đorđe Ratković - Tomb Kings
9. Uroš Ivanović - Dark Elves
10. Dimitrije Stevanović - Demons of Chaos
11. Slobodan Ivanović - Bretonnia
12. Čedomir Paunović - Orcs & Goblins
13. Igor Uzelac - Night Goblins
14. Miloš VC Nikolić - Vampire Counts
15. Stevan Janković - Skaven
16. Aleksandar Vilotić - Warriors of Chaos
17. Josip Jakić - High Elves
18. Predrag Urošević - Dwarfs
19. Stefan Radojičić - High Elves
20. Dule ili ? - ?
Last edited by teclis on Mon Sep 09, 2013 11:27 pm, edited 19 times in total.
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: WHFB liga prijave

Post by Yogurt »

Šta se dešava ako uzmem da vodim SC Drychu? Jer gubim svaku blood and glory scenario ili dobijem da re-rollujem taj scenrio?
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga prijave

Post by milosh »

Sto se mene (i Dryche :) ) tice RR jer bi bilo extremno glupo da gubis zbog pravila iz 6. edicije koja nisu prilagodjena trenutnoj.

Teklise dva predloga koja ozbiljno uzmi u razmatranje:

1. Liste su otvorene i postuju se u jednoj temi (otvoricemo novu) na forumu. Potpuno je u pravu No 1 kada kaze da su zatvorene liste prava odlika WHFB ali imajte na umu jednu cinjenicu. Mi igramo sa jednom listom celu ligu. U prvom kolu igraju Mika protiv Laze, a Pera protiv Zike. U drugom kolu igraju Zika protiv Laze i Zika moze da iscima Miku da mu kaze sta Laza ima u listi, a npr Laza to ne uradi. I onda je Zika u prednosti. Otvorene liste bi svima dale istu startnu poziciju (i posto je vec ne menjamo u zavisnosti od protivnika nema potrebe za dodatnom tajnovitoscu). Na toj posebnoj temi gde bismo (eventualno) postavljali liste mozemo lepo da ih uradimo u formatu u kojem je vladamex vec napisao na onoj drugoj temi.
2. Pred svaku partiju se baca za scenario i to je to! Sta se baci to se igra. Nema dogovora medju igracima jer ce onda vecina partija da se igra pitched battle. Prilikom prijave rezultata prijavljuje se i scenario.
3. Ovoga sam se setio naknadno. Posto moze da nas bude vise od 10 mozda napraviti dve grupe po 5-6-7 (sve zavisi od broja prijavljenih) pa posle toga play off kao u prethodnoj ligi.
Image
User avatar
Yogurt
Posts: 183
Joined: Sat Oct 22, 2011 10:54 am
Location: Belgrade

Re: WHFB liga prijave

Post by Yogurt »

Kool ja dolazim sa Wood Elfovima. Samo da smislim neku listu.....

Ako vredi, zatvorene liste prave probleme jer nije definisano kada se otkrivaju stvari u listi. Miloš ima najači pojent oko zatvorenih listi, nisam siguran koliko će biti zatvorene i ako se trudimo da čuvamo tajne, biće i spektatora iz lige koji žele da gledaju ali neće moći. Isto tako ljudi zaboravljaju da kažu da imaju flaming napade kada imaš dragonhelm.

Ali closed liste mogu biti veoma zabavne.
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: WHFB liga prijave

Post by Monsterman »

Sta god da se dogovorite! ;)
Prijava, Dwarfs :D
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Ridcully
Posts: 165
Joined: Thu Mar 22, 2012 11:03 am
Location: Funris

Re: WHFB liga prijave

Post by Ridcully »

Prijava! :D
Dušan Vasić - Lizardmen

Što se tiče Miloshevog predloga oko listi slažem se da bi bilo možda bolje i lakše igrati sa otvorenim listama (iako bi to umanjilo faktor zabavnosti i iznenađenja).

Takođe dobro bi došla i tema sa listama i konsultacijama oko istih. Meni bi iskreno značilo zbog toga što nemam pojma koliko je friendly lista koju bih izveo (s obzirom da imam samo te figure koje bih stavio na listu i da nisam dugo igrao WH). :)

Kako bi išlo bodovanje? Kao fudbal? :mrgreen:
Image Image
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: WHFB liga prijave

Post by vladamex »

Prijava - High Elves.

Ja takodje predlazem da se, iz cisto prakticnih razloga, igra sa otvorenim listama (milosh je lepo obrazlozio zasto), a mislim da je ideja da budu i special characters odlicna (konacno prilika da se izvedu cool likovi kao sto su Eltharion on Stormwing ili Alith Anar :) )

Mozemo da uvedemo i "ocenjivanje listi" u smislu da li su lepo izbalansirane i dovoljno friendly za ligu -> sto se mene tice mogu i igraci da glasaju, a mozemo i da se obratimo sudijama.

Lepo bi bilo da se igraju raznovrsni scenariji, moze oni iz BRB, moze i neki drugi (oni od prosle godine su mi bili super!)

Pozz!
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga prijave

Post by Jagos »

Prijava - ne'am predstavu sa cim cu da igram, moz biti bistmeni, moz biti vempiri.
User avatar
Akooll
Posts: 63
Joined: Thu Feb 17, 2011 10:51 am

Re: WHFB liga prijave

Post by Akooll »

Ok now itz official,

Rastko Vukovic - Vampire Count(s)

Screaming choir nemam, eto odma da se razjasni to :P

Scenarje koje god samo bude zabavno, tako da sto se mene tice ako ce i da padaju vatrene kise tokom bitke moze :P
Last edited by Akooll on Sun Sep 08, 2013 1:35 pm, edited 1 time in total.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: WHFB liga prijave

Post by Jagos »

Djole, sta ces ti da vodis?
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga prijave

Post by teclis »

milosh wrote: Teklise dva predloga koja ozbiljno uzmi u razmatranje:

1. Liste su otvorene i postuju se u jednoj temi (otvoricemo novu) na forumu. Potpuno je u pravu No 1 kada kaze da su zatvorene liste prava odlika WHFB ali imajte na umu jednu cinjenicu. Mi igramo sa jednom listom celu ligu. U prvom kolu igraju Mika protiv Laze, a Pera protiv Zike. U drugom kolu igraju Zika protiv Laze i Zika moze da iscima Miku da mu kaze sta Laza ima u listi, a npr Laza to ne uradi. I onda je Zika u prednosti. Otvorene liste bi svima dale istu startnu poziciju (i posto je vec ne menjamo u zavisnosti od protivnika nema potrebe za dodatnom tajnovitoscu). Na toj posebnoj temi gde bismo (eventualno) postavljali liste mozemo lepo da ih uradimo u formatu u kojem je vladamex vec napisao na onoj drugoj temi.
2. Pred svaku partiju se baca za scenario i to je to! Sta se baci to se igra. Nema dogovora medju igracima jer ce onda vecina partija da se igra pitched battle. Prilikom prijave rezultata prijavljuje se i scenario.
3. Ovoga sam se setio naknadno. Posto moze da nas bude vise od 10 mozda napraviti dve grupe po 5-6-7 (sve zavisi od broja prijavljenih) pa posle toga play off kao u prethodnoj ligi.
1. Ispravio
2. Ispravio
3. pa da to je i ideja.
Jagos wrote:Djole, sta ces ti da vodis?

prijava

Đorđe Ratković - Tomb Kings
uroskg
Posts: 16
Joined: Wed Apr 10, 2013 2:28 pm

Re: WHFB liga prijave

Post by uroskg »

Prijava - Dark Elves (Uroš)

Glas za otvorene liste + okvirno ocenjivanje listi koje bi bilo više informativnog tipa (kako bi igrači mogli da dobiju uvid u to kako ostali vide njihovu listu).

I što više scenarija.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga prijave

Post by milosh »

Ajde da se i ja zvanicno prijavim: Milos Nikolic - Lizardmen
Image
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: WHFB liga prijave

Post by Dellamorte »

Prijava-DoC
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: WHFB liga prijave

Post by sstorm »

Prijava Wood Elves
Last edited by sstorm on Mon Sep 09, 2013 5:29 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: WHFB liga prijave

Post by Snotling »

Ceda Paunovic - O&G
User avatar
milos
Posts: 90
Joined: Sun Oct 16, 2005 5:12 pm
Location: In a galaxy far away

Re: WHFB liga prijave

Post by milos »

Miloš Nikolić - Vampire Counts
User avatar
Brkica
Posts: 5
Joined: Sun Apr 07, 2013 1:35 am

Re: WHFB liga prijave

Post by Brkica »

Prijava

Stevan Janković - Skaven \:D/
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: WHFB liga prijave

Post by igor »

Cisto da pise i ovde, prijava.
Igor Uzelac - night goblini od kuma :D
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga prijave

Post by teclis »

.
Last edited by teclis on Mon Sep 09, 2013 11:17 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga prijave

Post by Mandragoran »

ako moze da se uhvati poslednji voz.. :D Stefan Radojicic - High elves
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga prijave

Post by teclis »

Mandragoran wrote:ako moze da se uhvati poslednji voz.. :D Stefan Radojicic - High elves

Voleo bih da iskombinujemo nesto.

Ajde josh neko da se javi pa da imamo 4 grupe po 5 igracha!
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga prijave

Post by Mandragoran »

to bi bilo kul.. ako se niko ne prijavi, a ne moze nikako da se iskombinuje, boze moj.. ;) mogu i da budem 'rezervni' pa ako neko odustane da uskocim
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga prijave

Post by teclis »

Mandragoran wrote:to bi bilo kul.. ako se niko ne prijavi, a ne moze nikako da se iskombinuje, boze moj.. ;) mogu i da budem 'rezervni' pa ako neko odustane da uskocim

Evo iskombinovao sam. Smišljaj listu odma pa da budemo svi na istom ( nemoj previše gledati topic WHFB liga liste :lol: )
User avatar
Mandragoran
Posts: 112
Joined: Tue Feb 09, 2010 12:55 pm
Location: Vidikovac

Re: WHFB liga prijave

Post by Mandragoran »

haha nemaj brige, meni to nista ne znaci ;) moje jedna-wh-liga-pre-dve-godine iskustvo ne znaci mnogo ;)
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: WHFB liga prijave

Post by Joske »

i ja sam tu, samo sam doputovao juče ujutru pa pravo na posao pa zaglavio na poslu sinoć do 9 pa nisam stigao da pošaljem listu... sastaviću nešto danas-sutra pa šaljem ako je to prihvatljivo... moram da smislim neku najuberskiju kombinaciju da lečim komplekse :D
probaću nešto malo flafi malo ubistveno :)
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: WHFB liga prijave

Post by teclis »

Sad može Lock!
Locked

Return to “Warhammer”