ETC 2015 Prag

User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by teclis »

Dzon Vejn wrote: Nadam se da to shvatas - moraju se prevazici licni animoziteti i tvrdoglavost, kao sto smo ih, primera radi, Luka i ja prevazisli, da bi 40K tim Srbija bio sto bolje plasiran?
bottom line to je to. Dzon Vejn je definisao srz problema.

Dok se ovo ne popravi ja ne nameravam da troshim energiju uzaludno. Odgovoran sam za svoje ideje, ideje su ideje - ponekad su sjajne i genijalne, ponekad zahtevaju doradu. Zahtevale su doradu i saslusavanje drugih ideja da bi sprovelo neko najfer najefektnije resenje u globalu. Kapiten je odbio da slusha ljude zbog onog gore sto je Dzon Vejn rekao (licni animozitet) ili ko zna zbog cega drugog i presekao je i proglasio ove kvalifikacije, i zbog toga i on ima odgovornost. To je deo sa javnim kucama koji sam citirao.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: ETC 2015 Prag

Post by Kirgan »

teclis wrote:
Dzon Vejn wrote: Nadam se da to shvatas - moraju se prevazici licni animoziteti i tvrdoglavost, kao sto smo ih, primera radi, Luka i ja prevazisli, da bi 40K tim Srbija bio sto bolje plasiran?
bottom line to je to. Dzon Vejn je definisao srz problema.
+1 :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

Nisu mi jasni ljudi koji smatraju da kapiten treba da ih pita za mišljenje iako ničime ne doprinose radu WHF tima, šta više podsmevaju se i raduju neuspehu
Ja sam svedok da su svi članovi šireg ETC tima dane i sate proveli uživo, na FB i u diskusiji pokušali da naprave korak napred za tim i za fantasy community
Suludo je da očekujete da neko troši svoje vreme da anketira sve ljude i svaki komentar poredi i stavlja u kontekst sa tom FB diskusijom i charterom
Ako želite da vas neko čuje, oglasite se i to na mestu na kome se diskusija odigrava a to je na žalost FB zbog pojedinih lokalnih trolova i baba koje upadaju na fantasy topic-e na Zmaju da provociraju i prave se pametni, bez da žele nešto da urade i pomognu

Kapiten je živ čovek i ima svoj život i svoje obaveze prema sebi i prema timu
U te obaveze ne spadaju interview-i svakog pojedinačno.
To nijedan kapiten nikada ne bi prihvatio i ne treba očekivao
Čovek se angažovao 100% i treba ga podržati

Da li je savršen? Nije, kao ni svi mi ostali, ali se uz Teclisa najviše angažovao nakon ETC i zaslužuje čestitke.
vladamex
Posts: 116
Joined: Fri Oct 12, 2012 8:50 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by vladamex »

Imam predlog - hajmo svi da prestanemo sa animozitetom i licnim optuzbama u oba smera, i da krenemo da se bavimo sustinom.

Po meni, trebalo bi da se sledece stvari precizno definisu i javno objave (da bi svi zainteresovani mogli da se informisu):

1. Cilj WFB tima Srbije na ETC 2015 ("zelimo sto bolji plasman, barem prva polovina tabele" ili "nema veze koji je plasman, vazno je ucestvovati")
2. Nacin izbora kapitena i trajanje mandata kapitena
3. Nacin izbora clanova reprezentacije - definisano u ovom postu
4. Prava i obaveze/odgovornosti kapitena
5. Prava i obaveze/odgovornosti clanova reprezentacije
6. Ko, kada i na koji nacin moze da menja sva ova pravila

Sve ove stvari (i neke druge) cine statut/charter reprezentacije. Sto je charter vise transparentan i vise konkretan/objektivan (postoje jasni ciljevi i obaveze koji mogu da se provere), to ce ljudima biti lakse da se orjentisu i shvate zele li da ucestvuju i na koji nacin mogu da doprinesu.

Moje iskreno misljenje je da je ovo prvi i najvazniji korak da bi napravili zdravu pricu za WFB Srbija tim. Ja cu vrlo rado pomoci da se definise i objavi charter, ako kapiten i reprezentacija zele moju pomoc (i ovde i na FB).

Jos jednom bih zamolio da se uzdrzimo od licnih napada i prozivki, i fokusiramo se na ono sto mislim da je svima cilj, a to je jaka i zdrava WFB reprezentacija Srbije :) (mislim da kosarkasi mogu da nam budu odlican uzor po ovom pitanju)

Pozdrav svima,
V.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by bojan »

A da se kome se ne svidja stagod prijavi kao recimo... tim Crne Gore/UN/NATO/KFOR-a ili cega god?
Pa onda nakon Praga vidite u cijeg tatka veca patka i da resite te stvari jednom i za svagda?
Pa da onda 2016. onaj ko je bolje prosao ide kao Srbija a drugoplasirani kao UN?
Ocito da sve vrvi od ljudi koji bi igrali ETC, sto ne bi zaista imali dva tima (ne, nije zapravo u suprotnosti sa pravilima)?
Jer ocigledno, na osnovu dosadasnjeg iskustava "Divided we stand, united we fall".
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by DeathJester »

Largo wrote:@ DeathJester - A šta bi ti hteo referendum? Da te ceo event uopšte interesuje prijavio bi se do sada na TWF i pročitao charter za ETC, on propisuje mnogo toga, između ostalog i način glasanja na samom ETC, uvek je bila praksa da pravo glasa imaju samo timovi/igrači koji su učestvovali na jednom od predhodna 2 etc. E sad po principu učešća na ETC - od 2010 je Iskusinjo kukao i molio da se neko oglasi i da se javi da idemo na ETC. Prve dve godine smo vodili plaćenike iz Bugarske jer se niko nije udostojio da se javi. Prijavi se za tim pa ako se kvalifikuješ ućićeš u tim i ti sledeće godine imaš pravo glasa.
Znaci dobro ideje mogu da poteknu iskljucivo od ljudi koji su ucestvovali na ETC ili sta? Ako je suditi po plasmanu ekipe poslednjih godina cini mi se da vam strasno treba pomoc sa strane. Ti impliciras da o sudbini ETC WHFB tima Srbije treba i dalje da odlucuju iskljucivo ljudi koji su odgovorni za ne bas sjajne rezultate poslednje 2 godine, a opet i oni su nebitni jer ocigledno coach ima pravo da bude diktator kad treba i prelomi po svom nahodjenju. To je besmisleno.
A na ETC forumu sam bio i procitao sam charter i citao rasprave oko odrzavanja poslednja 2 ETC u Srbiji. Stalkujem taj forum poslednje 3 godine, povremeno. Ti tamo koristis isti taj nadimak ako se ne varam. Znam da je Vlada iz NS postao chairman prosle godine. Pogresno si pretpostavio da sam ja se ja ovde ubacujem u raspravu kao cigance u kontejener, to sto se do sad nisam oglasavao ne znaci da nisam u toku.

Na kraju bih dodao da nije nimalo kul sto si me odjebao kao dosadnu muvu i ne osvnuvsi se na moja pitanja koja su bila sasvim na mestu i uljudna, vec si me odmah spljeskao ETC charterom. Sa takvim ponasanjem ces tesko regrutovati nove ljude u tim ( a oni ti ocajnicki trebaju jer je plasman WHFB tima do sada bio ocajan, mozda i trenera/kapitena valja zameniti ?). Imao sam jos neka pitanja, ali mi se cini da na njih necu dobiti nikakav odgovor jer ih izgleda nemam prava postaviti ili sta vec. A i osecam da ce ova tema popiti lock uskoro, sto ce opet biti bezveze ali jbg...
Last edited by DeathJester on Wed Sep 17, 2014 12:41 pm, edited 1 time in total.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by RatGod »

Nemoj samo mene da mesas. Jer sem sto sam rekao Largo-u da se obrati ovde, ja necu da se mesam jer ja sam jedan od nepozeljnih, za taj tim, sva sreca pa napravih drugi koji je ok ( oni rekli ) ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by srebrni vitez »

Браво, Владо.

Суштина је у стварању система.

А ја ћу опет споменути финансијски аспект целе приче. Финансије су велики ограничавајући фактор. Зато би учешће на квалификацијама требало да се плаћа, а да квалификовани путују од тих пара. Они који би били изабрани гласањем тима или посебном позивницом не би требало да буду тако дотирани. Поставља се и питање ко упућује посебну позивницу, и на основу којих критеријума.

Ларго,
Било би добро да се један од два поменута канала комуникације (или форум или фејс) озваничи, да се дискусија не би разводњавала и битне ствари пропуштале. По мени, боље је (али не и пресудно) да званично место дискусије буде форум.
Померање почетка квалификација за 15 дана (или чак и месец дана) сигурно неће донети ништа лоше ако се у међувремену систем такмичења доведе у ред.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by DeathJester »

Nista licno RatGod, hteo sam samo da dokazem da sam pratio ETC forum posto me je doticni Largo prozvao za neznanje u tom pravcu. Mogu sad i da pominjem onu grkinju koja je na forumu kenjala za nehigijenu u wc-u na prvom ETC u Srbiji i kako nasi u istom tom wc-u peru tanjire od rucka i tako neke gluposti. Znaci, nisam totalno van price.
Obrisacu da sam te pomenuo. Sorry.

Like za vladin post i za vitezevu ideju da se ozvanici jedan kanal komunikacije.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by RatGod »

Nemam ja nista protiv, i razumem to sto si napisao ne moras da brises. Samo za inace da znas da ne ode dalje moje ime//nik ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by Mrzimsvee »

Mora Lukisa da brine za svoju reputaciju. :wink:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

Kako ja tacno da pomognem tom timu ako moje komentare niko ne zeli da prihvati (ili ako tim komunicira preko FB, unutar zatvorenog kruga ljudi)? Koliko ste mojih komentara prihvatili, a bilo ih je poprilicno u poslednjih par godina (forum, skype, uzivo...)? Dozvolicu sebi luksuz da se smatram kompetentnim da vam dam komentare, a ako nekome nije jasno zasto, vrlo rado cu mu pojasniti preko PM.

P.S.: 40K reprezentacija Finske, 2013. godine, bila je 4. u ukupnom plasmanu. Imali su u timu momka za koga ja nisam 100% siguran da ume samostalno da obavi put kuca-pekara-kuca. Ali je svako od njih u poslednjih mesec dana odigrao po 270 partija (to je samo poslednjih mesec dana pred turnir!). Ne morate biti genijalci da bi bili dobro plasirani, dovoljno je samo da vezbate. Genijalci ce samo morati da odigraju manje partija da bi postigli dobar rezultat. Ostali ce morati da "zagreju stolicu" (u ovom slucaju gamersku).

Offtopic: sstorm, tebe, kao i bilo koga ko ima slicne probleme kao ti (mislim na probleme sa trolovima i babama), pozivam da na sledecu sednicu kluba Zmaj dodjete i iznesete svoje probleme (sa trolovima, babama ili bilo cim drugim), i time ucestvujete u radu zajednice i pomognete u poboljsanju cega god sto vam smeta. Od cele trenutno aktivne BG WHF populacije, poslednji put je bio samo Teclis.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: ETC 2015 Prag

Post by Snotling »

:wall: :wall: :wall: :applause: :applause: :applause: :pray: :pray:
Vi ste ljudi fantasticni. :D
Ne, ja nisam lik koji hoce da ide na etc. I onda mi recite zasto bih JA imao pravo glasa da bilo sta kazem. Hoce li neko saslusati moj predlog ili kritiku??? Nece! Zasto i bi? Tako da (ovde prozivam sve koji to nisu) u ovoj diskusiji treba da ucestvuju samo oni koji mogu da ispune sledeca dva uslova:
Mogu/zele da obezbede finasije da idu u Prag, jer ovde nece biti mogucnosti da nas savez posalje.
i MNOOOOGO MNOGO MNOGO MNOGO bitnije DA MOGU DA VEZBAJU X>100 PARTIJA PRE NEGO STO ODU.

Ja nisam lik koji moze da ispuni ni jedan od ova dva kriterijuma tako da se odjavljujem. A predlazem i svima koji su kao ja, da ucine isto jer ovakva diskusija nece doneti nikakav rezultat.
Pozdrav.
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by kgkid »

Nenade, mislim da se komentar ka Death Jesteru odnosio samo na dosadasnja glasanja, ne na učešće u kvalifikaicjama.

Ukoliko je neko zainteresovan da uđe u tim, prema pravilima kvalifikacija koja je propisao Kapiten, prijavljuje se Kapitenu i ulazi u kvalifikacije.

Nakon ucesca u timu igrac stice pravo da glasa po svim pitanjima.

Ponavljam, prvo moje mesto nikad nije bilo ničime zagarantovano, niti je ičime zagarantovano za sledeću godinu.
Način kvalifikacija podložan je promenama, iz godine u godinu. Iskreno verujem da ne postoji savršen sistem.

Igrajte se ljudi i uživajte u tome! :)
Ili budite zajdeljivi...
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by joggy »

Ne mogu tacno da tvrdim za fantasy, ali sam prilicno siguran da je stanje slicno kao i u wh40k. Tim wh40k je obe godine postojanja imao problem da navata 8+1 ljudi koji su zaista spremni da izdvoje vreme (prvenstveno) i novac (sekundarno) za dogadjaj ETC. I to za dalek put do Novog Sada.
Shodno tome, mislim da nema potrebe raspirivati strasti o tome ko je najstariji ETC-ovac, sta je ko postigao u zivotu i warhammeru, cija baba bolje pece ustipke i od koje drvo se pravu kasike. Ako zaista postoji 20 ljudi koji ozbiljno razmisljaju da idu na ETC u Prag da igraju WH Fantasy, ne vidim zasto jedan tim ne bi isao kao UN tim (kao sto predlozi Beta).

Konkretno tim wh40k je probao da uspostavi fer i korektne kvalifikacije prve godine, za Novi Sad moram da naglasim, i ispalo je da smo 2 meseca pre turnira morali da navatavamo 2 igraca koja su falila za tim. Ove godine je izbor 40k tima bio skoro sasvim kontrolisan od strane proslogodisnjeg tima, i opet smo jedva sastavili tim (doduse nije bilo jurenja ko ce da igra, eto imali smo par rezervi).

Bio bih vrlo iznenadjen da za warhammer fantasy postoji horda igraca koji zaista zele da ucestvuju na ETC, pa ne vidim svrhu pravljenja nekih statuta, kvalifikacija i sl. (moram da naglasim jos jednom ovde da pricamo o zajednici koja u najboljem danu mozda moze da nabroji 50 igraca koji su uopste u nekom trenutku skupljali warhammer).
Jednostavno se vidi ko zaista zeli da ide (posao kapitena), i napravi se tim. Posto vise ne pricamo o Novom Sadu, i posto pricamo o nama sloznima, a kako ne bi bilo masovnih ispaljivanja 'sigurnih' igraca, moj predlog u tom smislu je da svako ko je ozbiljno zainteresovan ostavi neku kaparu kako bi stavio i nesto materijalno tamo gde mu je jezik. Koja bi mu onda bila vracena u slucaju da ne bude u timu.
Jedini mozda problem koji vidim je da neko mozda zeli da ide sa ljudima sa kojima se druzi i koje poznaje, a ne sa onima koji su zaista najbolji u wh fantasy a zele da idu, u kom slucaju opet imamo opciju UN tima. Prosto.

Eh, i da, mislim da je rok od 10 dana za prijave nakon cega se sve zakljucava prekratak za nesto sto ce se desiti sledece godine, u Pragu, sa ko zna kojim pravilima.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

Nikola - da se u isto vreme prenosi utakmica UN-a i Srbije, u bilo kom sportu koji te zanima, koju bi gledao, koja bi te zanimala i u kojoj bi bio strastveni navijac?

Broj igraca u Srbiji, ukupno, je jako mali. Pre svega zbog para. Zatim se taj broj deli na 3 sistema. To je uzas organizovati u nasim uslovima.

Ali bi neki od tih ljudi (npr. Igor i Luka) mozda bili u timu WHF da su stvari bile korektnije. Da li u timu Srbije, u bilo kom sportu, vise volis da vidis najboljeg igraca ili necijeg druga? I mozda 40K tim ne bi ni postojao da su stvari bile malo drugacije. A mozda neki ljudi ni ne zele da se igraju u WHF timu upravo zbog takvih odnosa? Seti se i zasto je formiran tim za 40K...

Darko, mislim da nisi u pravu, a nadam se da se secas kako su Luka (uvek) i Igor (jednom) odbijeni, bez mogucnosti kvalifikacije.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: ETC 2015 Prag

Post by Awakened »

E, evo vam link na proslu temu, da se ne mucite da ponovo sve kucate:

http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=6&t=10376
Largo
Posts: 10
Joined: Fri Oct 01, 2010 2:18 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by Largo »

@ Džon Vejn - iskreno puno toga što si rekao je tačno i nosi određenu stigmu sa sobom. Ne želim da se pravdam niti da osuđujem. Svako treba da nosi posledice za svoje odluke.

@ Srebrni Vitez - ako pomerim prijave za mesec dana ili dva to neće doneti ništa novo. Ko nije siguran sad neće biti ni za mesec dana. Probali smo sistem turnira i nije bio realan. Vreme je da se proba ovo. Na kraju krajeva koji god da imamo izbor igrača na kaju nijo to ono što nas skenja nego sve što ide nakon toga ,odabir armija, ocenjivanje, upraivanje i na kraju sama partija koja je posledica svega toga i koja sama po sebi ne može da se završi drugačije osim katastrofom.

@ Luka - moje izvinjenje za ako sam imao ne pravedan i ničim izazvan stav prema tebi. Ti i ja mislim da nismo do sada odigrali ni jednu partiju niti mnogo pričali. Mada mislim da sam ja kao kapiten samo za ETC 2012 uskratio Igoru pravo kvalifikacija. I skidam ti kapu za organizaciju 40k tima i rezultat.

@ Bojan - tim Crne Gore/UN/NATO/KFOR može samo da se odradi uz pasoše koji prate a što se tiče isključivo UN/NATO/KFOR to može samo ako ima neparan broj timova koji su se prijavili na ETC (a tu je Vejnov komentar koji ima poentu)

@ Đole koji je stvarno pokazao da je hobista ali i u isto vreme da nije dorastao ulozi za kojom je izgarao. Ne možeš da se pozivaš na ideale da treba da imamo tim bez ličnog animoziteta i da se svi pitaju i da je sve fer, kada si ti prvi hteo da nametneš diktaturu "my way or the high way", gde si ti prvi otišao iz tima kada nije bilo po tvome i zbog animoziteta prema igraču. U dve godine si izveo drama efekat zato što nismo uvažili tvoje argumente. Sve što si ti rekao je bilo saslušano i razmotreno ali isto tako se sve ne može prihvatiti niti usvojiti.

@ Yoggi - Rokovi nisu kratki, svake godine se drama pravi oko ovog i cele godine se priča kada će biti tim 2015, ko se do sada nije smislio neće nikad. A i prema ovim uslovima kvalifikacija da bi odigrali ligu na vreme i imali tim do 1 aprila 2015 po nekom normalnom tempu moramo da počnemo u oktobru. Liga donosi samo 5 mesta a odtala 3 se mogu birati iz celog pula igrača WH u Srbiji baz zato što se neko može kasnije prijaviti za tim.

Iskreno, ako neko ne želi da se prijavi na kvalifikacije za ETC niti angažuje oko tima - nemam vremena da slušam njegove stavove. Imam stavove predhodnih članova tima (od kojih je pola iz BG i 1 iz KG) koje moram da uvažim i ukomponujem i to mi je jedino bitno. Opet ću ponoviti primer Makse koji je poslednji put igrao u poljskoj 2012 ali je 2013 i 2014 iako nije bio član tima niti izabran proveo 3 dana sa ETC ekipom, sabirao bodove, prenosio naređenja trčao po ceo dan i trudio se da pomaže timu. To je stav koji cenim i zalaganje koje cenim a ne preživanje jedne te iste netrpeljivosti među gradovima. Mene lično boli uvo odakle je ko dogod je normalna osoba i normalan igrač.
Da želim da stvorim neku zlu imperiju i sebe ustoličim na nju zar bi pravio otvorene kvalifikacije? Da li bi širio glasačko telo koje ne mogu da kontrolišem? Na kraju a zašto bi ja hteo da budem kapiten večno? Šta ja imam od toga?

Da citiram sebe sa FB:

Kapiten - ovo je najteža reč ovih dana. Ko je on. On je nesrećan čovek koji se prihvatio sizifovkog posla da organizuje ono što 500 godina turaka i 2 svetska rata nisu uspela ujediniti. Kakve on ima privilegije - da ga zajebavaju, sa sluša žalopojke, da arbitrira između ljudi koji se svađaju na nivou dece u obdaništu, da prima kritike, da nikad nije dobro....
Da li ga plaćaju za to? Pa ne. Da li on ima neke koristi? Pa ne.
Da li mu je veća kibla zato što je kapiten - nisam primetio.
A šta treba kapiten da uloži - dosta toga.

Dalje se priča o organizaciji, svako ima svoju ulogu, bitan je rezultat, svi moraju da slušaju, ovde je ponos nacije u pitanju....
Ovo je igra, pomeramo male metalne ili plastične figure i bacamo kockice, ko hoće teror i bezpogovornu poslušnosti i organizaciju neka ode u legiju stranaca.
Ovde svako bira sa kim hoće / neće da igra isključivo na osnovu toga da li je to zabava i opuštanje.

Pa što to onda svi žele ? Neka sami premotaju film u glavi

Mala je ovo bara da bi smo se ovako delili i svađali.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by DeathJester »

Largo wrote:Почињу квалификације за ETC 2015.
Овим желим да позовем све заинтересоване да се пријаве на квалификације за WHFB Тим Србија 2015.
ЕТС се 2015 одржава у Прагу, Република Чешка.
Тим ће се бирати по следећем принципу:
Првих пет играча се бира из финалних резултата квалификација ( 5 најбоља играча са квалификација), следећа два места се бирају по шкотском систему (капитен + четири играча / капитен (НПЦ) + 5 играча) бирају двојицу играча и за сваког понуђеног играча сви морају да се сложе. У случају да не могу да се сложе око избора, Капитен има право да пресуди. Последње осмо место у тиму се бира као wildcard.

Квалификације ће се играти према важећем Army comp, FAQ i worst play - линк
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=120090
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=122264

Квалификације ће се одржавати у периоду октобар 2014 – април 2015 године. Квалификације ће се играти у форми лиге где ће учесници играти једни против других. Сваки играч ће морати да одигра против осталих играча по две партије. Прва партија ће бити са његовом изабраном армијском листом док ће друга партија се играти тако што играчи замене листе.
Пре сваке партије сви играчи ће извлачити 3 насумичне листе од којих ће моћи да бирају једну. Играчи неће међусобно знати које листе су вукли и изабрали све до самог меча. Све листе за квалификације ће бити унапред направљене и из следећих армијских књига:
1. WoC
2. DoC
3. DE
4. WE
5. HE
6. DW
7. CoD
8. Bret
9. Empire
10. Lizardmen
11. O&G
12. VC
13. Skaven
На пример:
Играч број 1 вуче (WoC, CoD, Empire) – изабере Empire, Играч број 2 вуче (Lizardmen, VC, WE) – изабере WE. Прва партија се игра тако што Играч број 1 игра са Empire, док Играч број 2 игра са WE. Другу партију замене листе и Играч број 1 игра са WE а Играч број 2 са Empire.
Овим системом планирамо да изаберемо најбоље и најфлексибилније играче.
Поред квалитета играча, велика се пажња даје фер игри. Неће бити толеранције према:
1. Случајевима да Играч отворено вређа или омаловажава другог играча (по било каквој основи)
2. Случајевима да Играч вара и не спортски се понаша (током квалификација или регионалних турнира)
3. Случајевима Играч не поштује одлуке Капитена и Тренера
4. Остала не долична понашања на ТWF, ФБ групи, квалификацијама и регионалним турнирима.
У случају недоличног понашања играч који је начинио прекршај ће бити уклоњен из квалификација.

Пријаве трају од 10.9.2014 до 20.9.2014
Можете се пријавити тако што ми на ПМ пошаљете следеће податке:
Име:
Презиме:
Град:
Број Телефона:
E-mail:
Да ли поседујем возачку:
Армија/е које поседујем:
Армије са којима сам спреман да играм:
Da li postoji makar neki link sa detaljnijim objasnjenjem kako ce ovo funkcionisati ? Jer ja ozbiljno razmisljam da se prijavim, ali ako je ovo jedina informacija sa kojom mogu da radim to ni izbliza nije dovoljno. Potreban mi je info kada ce se igrati, npr. igrace se svaki vikend, svaki drugi vikend, svaki treci petak, samo nocima kad je pun mesec, da li ce se praviti pauze od kvalifikacija vikendima kada se odrzavaju turniri tipa Agrama, Uprisinga, da li se iskljucivo u Beogradu odrazava liga, koji podsticaj mogu da ocekuju igraci koji nisu iz Beograda u smislu ima li obezbedjeno mesto gde bih mogao da ostavim moje armije da ih ne teglim 150km svaki put kad hocu da igram i verovatno cu se setiti jos necega. Zasto ne napravite lepo jednu zakljucanu sticky temu ili podforum sa svim tim informacijama ukljucujuci ove koje sa quote posto je skroz nepregledno ovako kopati za informacijama koje su bukvalno najbitnije.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by teclis »

Largo wrote: @ Đole koji je stvarno pokazao da je hobista ali i u isto vreme da nije dorastao ulozi za kojom je izgarao. Ne možeš da se pozivaš na ideale da treba da imamo tim bez ličnog animoziteta i da se svi pitaju i da je sve fer, kada si ti prvi hteo da nametneš diktaturu "my way or the high way", gde si ti prvi otišao iz tima kada nije bilo po tvome i zbog animoziteta prema igraču. U dve godine si izveo drama efekat zato što nismo uvažili tvoje argumente. Sve što si ti rekao je bilo saslušano i razmotreno ali isto tako se sve ne može prihvatiti niti usvojiti.

@

Otishao sam iz tima da vam pokazem da je nemoralno da vi (ovaj put postoji podela na novosadjane, nazalost) imate ljude sa koje ne zelite ni po koji slucaj u tim, bio on dobar ili losh igrach. Delite ljude na one koje organski podnosite ili ne podnosite.

Ajd sad posmatrajte situaciju hipoteticki gledano: I eto desi se da ja organski ne podnosim osobu A. Trenutno mi je osoba B draza od osobe A. I ja osobu A ne zelim u timu recimo jer ga "organski ne podnosim". Ali sta onda? Nista jer se samo Novi Sad pita ko sme a ko ne sme u tim.

Pokusao sam da vam pokazem da je to pogresan nacin razmisljanja. Nije bio najsjajniji i najtakticniji nacin, ali mi je drago sto je izaslo na videlo.

Pravilan nacin je:
- Osobu A organski ne podnosim -> osoba A dobro igra -> zrtvovacu sebe za tim i pusticu osobu A da igra
- Osobu B organski ne podnosite -> osoba B dobro igra -> zrtvujte sebe za tim i pustite osobu B da igra

Ja sam spreman da razmisljam pravilno (pod uslovom da osoba A ili osoba B dobro igraju). Jedini nacin da se to utvrdi su kvalifikacije. Sistem 5+2+1 biranja podrazumeva da neko sa ciljem (dobar plasman i visoki ciljevi) i jakom etikom bude na chelu tima, a nazalost dopudja ne vidim nikoga na toj poziciji osim sebe (nikoga ko bi se angazovao i voljan je da radi taj posa). Ili drugacije receno ne verujem da ces iz gorenavedenih razloga (osoba A ili osoba B) napraviti dobar izbor oko tima i wildcard i skotskog biranja zato sto PONAVLJAM - mesate babe i zabe, u ovom slucaju takmicenje i drugarstvo/idealni tim sa idealnim odnosima.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by srebrni vitez »

Ларго,

пошто видим да од установљавања система нема ништа - који су критеријуми да неко добије специјалну позивницу?
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by RatGod »

Posto sam opet spomenut, samo da odgovorim Largo meni je receno i stav je bio da nemam sta da trazim u reprezentaciji ( ne znam ko je bio kapiten, mislim da 2012 godina u pitanju ), jer neodgovara timu moj stav i ponasanje.

Mislim da je to bilo i bice zauvek idiotski, uslov za bilo sta jer ja mogu da se ne volim sa nekim iz tima ali kada igram za tim slusam Kapitena i Coach-a i tu je manje vise tacka. Plus sto se trudim da koliko, toliko ne pravim probleme sa strancima i situaciju kontrolisem koliko je moguce ( dosta ljudi odavde zna problem od prosle godine sa Belgijom i samnom na celu 40k tima, ali mi smo sad pili pivo i sa Tom-om sam itekako u kontaktu jer sto je van igara je jedan drugi svet, a kad je takmicenje to je drugo necu i ne mogu da izdam TIM ciji sam clan ).
Moji stavovi koji su dosta direktni su takodje nasli na negodovanje i na svetskoj sceni, ali licno sam sa 90% ljudi sa kojima sam igrao na dva ETC-a i dva ESC-a u takvim odnosima da se i privatno cujemo oko nekih drugih stvari i u najnormalniji smo odnosima, a jedino ovde ne valjam, jer ljudi imaju animozitet i zakljucuju na osnovu polovicnih podataka.

Ovo sto se sad desava ovde je nesto sto je moralo da se desi kad, tad i evo sad cu se ipak ukljuciti produktivno u raspravu.
Naime, prvo i osnovno VI ( fantazi zajednica ) ste u boljoj poziciji od 40k jer ste mladji i imate vecu bazu zaintresovanih sa kojom saradjujete i koja je zaintresovana i to morate da iskoristite.
Kako? Lepo, ne znam da li si Dopudja pogledao kako mi biramo kapitena ( vec zavrsena stvar kod vas, ali nije na odmet da se ubuduce tako radi ) i kako biramo tim, naime kapitena bira tim od prosle godine ( ili poslednje godine ucestvovanja ) javno kada su svi clanovi zajedno u istoj prostoriji ( i tu nema lazi, nema prevare ), osnova svakog tima je da se od temelja gradi valjano i otvoreno, da ne bi bilo posle iza ledja rasprava i sranja ( ovaj pitanje je odluceno na istom sastanku, na kom su bili ljudi iz tima i takodje isto tako otvoreno rekli sta zameraju prvo meni a onda i lice u lice svakom clanu ( a clan naseg tima je i Ota ;) ) na poslednjem turniru, mi smo tu imali i malo zdravih varnica, ukazali na problem i slozili se oko njegovog resavanja jednoglasno - sto pokazuje da ce nadam se svi ako im sredstva dozvole hteti da idu, nije bil osvadja na nivou ja ne idem ako ide ovaj itd. )
Dalje izbor tima je jako prost, kod nas sa ovim fondom aktivnih igraca ne moze se organizovati liga, kampanja, niti bodovanje turnira ( premalo ih je, premalo je para da svi mogu da idu kad hoce itd ), zato je to organizovano tako da kapiten bira dve osobe odmah sa poslednjeg ETC-a na osnovu njihovih rezultata ( kod nas su to Megabaja i Joggy uradili su svoje zadatke na turniru iznad proseka i bolje od ostalih clanova, bez obzira da li je meni neko drugi drazi itd ), i ovo NIKO nije doveo u pitanje jer su njihovi rezultati takodje transparentni. Zatim je objavljena tema za prijavljivanje tima, slati pm-ovi itd. Onda ce biti turniri, prate se pratije u klubu, lige sto nista nije obavezno na osnovu cega nas trojica, sa jednakim pravom biramo sledecu dvojicu, pa onda nas petorica sledecu dvojicu i na kraju jednog igraca i coach-a. I tako je tim formiran ( ili jedva skupljen, zavisi kako posmatras stvari ;) ).
U slucaju da bilo ko misli da je bolji od bilo kog clana tima ima pravo na izazov, koji se ostvaruje na nacin do 3 pobede, sa zamenom njihove liste u slucaju da liste imaju drugi zadatak u timu ( recimo osoba A ( u timu je ) ima zadatak da igra oko neresenog ( raspon poena od 7-13 ) a osoba B izazivac bi imao zadatak za uzimanje poena ( 14-20 ) onda igraci medjusobno menjaju liste da bi dokazali da lista nije ta koja pravi razliku, vec da je bitno ispuniti ulogu u timu ( razmisli o ovako necemu, cisto manje ce ljude da boli glava ).

Sto se tice spiska vojiski i pravljenje lista unapred, moram reci da sam protiv toga jer mislim da treba da se pocne sa bilo cim, formira tim pa onda videti ko su igraci sa kojima raspolazes napraviti sastanak i podeliti uloge ( ovde se slazem sa Dzonom da broj partija je ipak bitan, pa ce ljudi nauciti i sa vojiskom koja se od njih trazi ako se modeli obezbede od strane tima :P ), opet ono sto se slazem jeste da treba naglasiti finim tonom da postoji sansa da neko ne igra sa svojom armijom vec da dobije neku drugu ali i to treba da bude javno izmedju tima kad sedite za istim stolom ( i ne verujem da ce biti problema ).

P.S. To sto se neko ne voli medjusobno i ucenjuje tim da nece igrati ako je taj i taj u timu mislim da treba da bude sankcionisano od strane kapitena, right ( my ) way or the highway ! I mislim da treba oba tima Srbija da se pomazu i ipak vise i bolje saradjuju.
P.P.S. Ako treba nesto da se pomogne ja sam na raspolaganju, znas kako da me kontaktiras.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

@Dzon Vejn

Zbog lošeg moderisanja i dozvoljavanja trolovanja fantasy community se preselio na FB i na igranje po kućama
Treba biti lud da se to smatra pozitivnim za klub i za community
Ako neko iz kluba smatra da je to loše neka napravi korak napred ka fantasy communityju
Meni lično ne pada na pamet da trošim vreme i živce da pojedincima objašnjavam očigledno

Iskusniji fantasy hobisti su se odavno povukli i to je loše i za klub i za 40k i za hobi uopšte
Zato me i čudi da ljudi očekuju da fantasy tim čita poruke ovde i odgovara na muzičke želje i anketira ljude
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

@Largo: Nije mi jasno jesu li kvalifikacije na kraju otvorene ili u njima mogu da budu samo "normalni"? Sta se desi ako Luka, Igor, Teclis i Kirgan tvrde da su bolji od bilo koja druga 4 clana tima (ukljucujuci i tebe), i to dokazu na "bojnom polju"? Da li se ti (losiji) igraci onda smenjuju jer je neko pokazao da je bolji igrac, ili sta se vec tacno desi (ili se ne desi nista)? Ako se ne desi nista, koja je poenta pisanja bilo cega ovde ili bilo gde drugde - osim naravno u zatvorenoj FB grupi "odabranih"?

Od mene npr. ne mozes da ocekujes da prihvatim poziv / da se prijavim u tim koji se sastavlja na netransparentan nacin (da se odmah razumemo - ocekujem da te zbog toga zaboli uvo :D, onako intenzivno, jedno 3 piko sekunde :D). A znam sigurno da nisam jedini takav. Vecina 40K igraca se tako i odlucila na formiranje 40K tima.

@sstorm: Sta je za tebe, konkretno samo, iskorak napred, daj neki predlog? Posto ne zelis da trosis svoje vreme na razgovor, a ne vidim kako neko moze da resi nesto bez razgovora. Inace, siguran sam da si i sam svestan da preterujes, jer su se stariji igraci iz WHF povukli mahom zbog glupavih pravila i / ili licnih porodicnih obaveza koje su dosle sa godinama.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

Ja sam pokušao par puta da se uključim, nagazio na minu u vidu životno isfrustriranog i dokonog "člana upravnog odbora" i odustao od borbe sa vetrenjačama. Više puta sam drugim članovima sa kojima imam dobro iskustvo otvoreno prenosio mišljenje i sugestije i i dalje ću kada bude prilike

Kada govorim o iskusnijim igračima govorim o mom krugu od 10-15 ljudi koji prevashodno igra fantasy ali ne žele da pišaju uz vetar već se druže van kluba i razmenjuju mišljenje van foruma
O iskusnim igračima koji ne igraju fantasy zbog obaveza a istovremeno igraju 40k i druge sisteme ne govorim jer ih uglavnom ne poznajem dobro
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by srebrni vitez »

ссторме,

"Zato me i čudi da ljudi očekuju da fantasy tim čita poruke ovde i odgovara na muzičke želje i anketira ljude"?

Кога онда тај тим представља? Неку изоловану дружину самозванаца која, ето, из зајебанције иде по свету и игра ВХФБ представљајући се као неко ко представља Србију или су пажљиво одабрана репрезентација Србије? Немам проблем ни са једним од та два. Али није лепо да се људи лажно представљају :)

Зашто се игнорише Владина порука у којој је човек лепо поставио питање критеријума и мандата?
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

Ne ignoriše se, već se možda potcenjuje vreme potrebno da se svi ljudi saslušaju, sve sugestije analiziraju, uporede sa prethodno diskutovanim, izlože svima na komentar i usvoje ili odbiju.
Diskusija je živa više od mesec dana na FB i u njoj učestvuje 15+ ljudi
Bilo je i biće mišljenja sličnih i različitih od tvog, mog, i ostalih ovde iznešenih
Šta će biti konačan rezultat nemam pojma, videćemo
Ako je ono što neko želi super, ako nije to ne bi trebalo da spreči istog da učestvuje u kvalifikacijama ili pomogne

Trebalo bi primetiti da to što kapiten nema vremena da svima bude dobar ne znači da je loš čovek, ili da nekog ignoriše
Ako neko ima dovoljno vremena neka lepo anketira o spornim pitanjima sve ljude koji su u fantasy community-ju
neka zatim sumira sve odgovore
neka donese odluku
i neka potom odgovori na sva pitanja zadovoljnih i nezadovoljnih
To je ogroman posao i zahteva strpljenje vreme i živce
Pošto je volonterska funkcija ne treba očekivati da će neko imati sva tri

Mene je čovek već pozitivno iznenadio sa do sada urađenim
Uneo je u povelju i usvojio mišljenja dijametralno suprotna od svog i tu je već pokazao da želi da svoj stav podredi timu
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

@Sstorm, nisi mi odgovorio na pitanje. Koji je to iskorak koji ti ocekujes, konkretno?

Trenutno si samo napisao da imas licni problem sa nekim clanom upravnog odbora, a cak nisi napisao ni sa kojim. I to si napisao na ruzan nacin, iako si se prvi pozivao na to da je potrebna kvalitetnija komunikacija:
Nisu mi jasni ljudi koji smatraju da kapiten treba da ih pita za mišljenje iako ničime ne doprinose radu WHF tima, šta više podsmevaju se i raduju neuspehu
Zatim si, sa "pisanjem uz vetar", u istom tonu nastavio da se obracas meni bez ikakve potrebe (pritom me nepotpuno citirajuci, posto sam ja lepo naveo da se ljudi ne igraju zbog glupih pravila i/ili licnih obaveza: ja spadam u one prve) - da li sam ti napisao nesto ruzno, bezobrazno, ili ti se u bilo kom smislu obratio na neuctiv nacin?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: ETC 2015 Prag

Post by Awakened »

[center]Image[/center]
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

Кога онда тај тим представља? Неку изоловану дружину самозванаца која, ето, из зајебанције иде по свету и игра ВХФБ представљајући се као неко ко представља Србију или су пажљиво одабрана репрезентација Србије? Немам проблем ни са једним од та два. Али није лепо да се људи лажно представљају :)

Ja sam načelno protiv toga da "minuli rad" predstavlja jači glas i da se novi ljudi ne uključe u glasanje o svim pitanjima i mislim da razumem odakle dolazi ovo pitanje.

Kada su me na FB isključili iz glasanja za kapitena jer ranije nisam igrao na ETC, imao sam trenutnu emotivnu reakciju
Ono što mi je pomoglo da je prevaziđem je to što sam ukapirao da
a) previše ozbiljno shvatam "ETC reprezentacija Srbije"
b) potcenjujem količinu posla u pripremi tima i turnira
c) ne poznajem ETC charter i opšta pravila

Nakon osvešćivanja po sva tri pitanja prihvatio sam stav grupe da bi "teoretska demokratija" bila korak nazad čak i u malom svetu poput ETC WHFB tima
ETC charter je neke stvari definisao pretpostavljam na osnovu prethodnog iskustva i bez loše namere da se baš danas baš u Srbiji pojedini isključe

Zamisli samo da npr. Sale Đorđević sve nas pita o 12 igrača za SP i da nađe vremena da svima odgovori na pitanja

Ne postoji ETC fantasy savez Srbije, kapiten nije plaćen, nema obaveznu pomoć saradnika, troškovi su dobrovoljni itd.
Zato po meni "ETC reprezentacija Srbije" ne podrazumeva istu težinu kao Fudbalska reprezentacije Republike Srbije
To na sreću ne sprečava sve učesnike da osećaju ponos zbog toga što čine tim iz Srbije
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

@Džon Vejn
Nisam ti odgovorio na pitanje jer ne želim da preuzmem na sebe posao anketiranja i usaglašavanja stavova široke grupe ljudi
Ukoliko ti želiš, slobodno kreni od svih fantasy igrača koji su se prijavili na turnir
Ja ću se rado priključiti sa svojim feedback-om
Pa lepo sumiraj predloge, ja taj posao ne želim

"Ton" je tvoja lična interpretacija, da li je ispravna zaključi sam, meni je svejedno.
Takođe to što se pronalaziš u tekstu u kome te neko nije pomenuo je tvoj izbor.
Ja nemam lični problem ni sa kim, nebitne ljude ignorišem, drage ljude volim i poštujem
Imaš li ti neki problem koji želiš da podeliš sa nama?

Nisi me uvredio niti se obratio na neučtiv način
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by Jagos »

Ok, ovako, ovo je napisao Dragomir na prvoj strani:

Почињу квалификације за ETC 2015.
Овим желим да позовем све заинтересоване да се пријаве на квалификације за WHFB Тим Србија 2015.
ЕТС се 2015 одржава у Прагу, Република Чешка.
Тим ће се бирати по следећем принципу:
Првих пет играча се бира из финалних резултата квалификација ( 5 најбоља играча са квалификација), следећа два места се бирају по шкотском систему (капитен + четири играча / капитен (НПЦ) + 5 играча) бирају двојицу играча и за сваког понуђеног играча сви морају да се сложе. У случају да не могу да се сложе око избора, Капитен има право да пресуди. Последње осмо место у тиму се бира као wildcard.



Nakon ovog detaljnije je objasnjen sistem kvalifikacija, kao i "kodeks ponasanja". Ne vidim da je konkretno ovim iko diskriminisan, odnosno da neko ne moze da ucestvuje u kvalifikacijama. Takodje ne vidim kako neko automatski ne moze da se kvalifikuje, osim ako bez obzira na rezultate ne uspe da ispuni neki od uslova iz "kodeksa ponasanja". Pretpostavljam da bi i inace trebalo da se podrazumeva da niko nece da vara ili ponasa se neadekvatno prema protivnicima.

Da li je sistem kvalifikacija dobar ili da li moze da bude bolji pitanja su koja su u ovom trenutku irelevantna jer je kapiten postavio i objavio sistem kvalifikacija. Ako zele da ucestvuju, neka se Nenad, Death Jester ili srebrni vitez prijave i budu medju prvih pet. Po propozicijama kvalifikacija ako budu medju prvih pet sigurno ulaze u tim. Ako se kapiten bude drzao svojih reci ne postoji sansa da iko iz prvih pet ne bude u timu, osim usled "kodeksa ponasanja". Ovim vidim da ce makar pet mesta u timu biti rezervisano za najbolje igrace po propozicijama kvalifikacija. Detaljne informacije o samom sistemu kvalifikacija moze da vam da kapiten jer on taj sistem i definise i za njega je i odgovoran. Slazem se da bi svi detalji trebalo da budu transparentni da bi svi znali tacan sistem bodovanja i tempo igranja, kao i da postoji neki FAQ, ali opet, za to je zaduzen kapiten.

Obezbedite dobrom igrom svih prvih pet mesta i moci cete da ubacite jos dvojicu po svom slobodnom izboru, inace cete morati da se usaglasite sa ostalim ljudima iz prve petorke. Tako kazu propozicije kvalifikacija.

Sto se tice igranja van svog grada i nosenja figura, mislim da smo svi razumni ljudi i da mozemo da se dogovorimo. U krajnjoj liniji, ne ocekuje se da svako ima sve armije, pa kako onda da nosi nesto sto nema? Igracemo se paperhammer-a ako ostalo zakaze. Do sada ovo nikad nije predstavljao problem, ne vidim zasto bi to bio problem i u buduce.

Pozdravljam Lukinu inicijativu i smatram da je to korektno i odgovorno ponasanje. Voleo bih da smo svi toliko zreli da konstruktivno posmatramo stvar. Takodje, voleo bih da se sto vise clanova kluba Zmaj i ljudi koje prate ovaj forum prijavi na kvalifikacije, da se osvezi fantasy scena i pokaze se da Srbija ima puno igraca koji mogu da igraju za reprezentaciju.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by bojan »

sstorm wrote:Ja sam pokušao par puta da se uključim, nagazio na minu u vidu životno isfrustriranog i dokonog "člana upravnog odbora" i odustao od borbe sa vetrenjačama...
1. Ovo sto si napisao je za ozbiljno upozorenje, pod-odeljak "igranje amatera psihologa"
2. Kada pominjes ljude u ovom kontekstu barem ih pomeni po imenu
3. Ako te je ovo sve toliko pogodilo zasto nisi dosao kada je bila sednica kluba Zmaj i sve to lepo javno rekao? To cudo sluzi i za takve stvari. Imas lepo statut, kaze isti da svaki clan na istoj moze izneti primedbe na rad upravnog odbora ili njegovih clanova...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by bojan »

I da ne biste dalje tupili, hajde lepo napisite koliko vas bi ZAISTA htelo da ide na WHFB ETC 2015 a smeta vam... stagod.
Ako to ne uradite do kraja dana znaci da samo mrsomudite i da ova tema nema nikakvu poentu te joj sledi katanac.
Za sada imamo:

srebrni vitez
teklis
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

1. Činiš istu grešku. Ja nisam psiholog amater i ne igram se. Iznosim svoje mišljenje. Primeti navodnike.
Ne znam ko su članovi upravnog odbora niti me to u ovom trenutku zanima.
Cenim pokušaj moderisanja, nadam se da će se nastaviti i u buduće za moje i tuđe postove.

2. Većinu ljudi sa čijim mišljenjem o WHF se ne slažem ne poznajem i ne želim da im dam na značaju

3. Nije me pogodilo. Smorilo u trenutku jeste kao i mnoge druge ali život može biti i takav. Srećom alternativa postoji.
Srećem se često u poslu sa sličnim i težim ljudima, ovo je hobi i samim tim je stvar mog izbora hoću li iste da ignorišem ili da im poklonim pažnju.
Ako je pitanje za sednicu ozbiljno, jedina sednica za koju sam znao je bila zakazana u terminu koji mi nije odgovarao, nisam bio u zemlji.

Ako si ti član UO, verovatno si svestan da WHF zajednica postoji i živi van kluba i da postoji širok krug ljudi za koje smatram da su korektni i pametni koji ponekad izbegavaju forum i klub zbog nekih od stvari koje sam pomenuo.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

@sstorm: Ja te nisam pitao za siroku masu. Pitam te za tebe licno, jer si ti licno izneo da imas problem. Kada ga bude iznela siroka masa, neko ce popricati i sa njom. Svi su valjda odrasli i umeju valjda da resavaju svoje probleme u zivotu. Nije im valjda potreban advokat - ne dolaze u klub ljudozderi kanibali iz dimenzije Y.

Slazem se za ton, a u mom recniku, kao verujem i u tvom, pisanje uz vetar se zna sta je. Takodje, a ovde izgleda da se ipak razlikujemo, ja se trudim da svoje sagovornike postujem, i da ih ne smatram mentolima (kao sto ti upravo, bezuspesno, pokusavas da uradis samnom).

Probleme koje imam sa reprezentacijom sam izneo i uputio onome kome smatram da trebam da uputim. I to samo zato sto se takva diskusija pokrenula. Ukoliko diskusija nije pozeljna, onda je pokretanje iste zaista enigma za mene - moglo je sve ostati unutar FB grupe.

Probleme koje imam ili nemam sa tvojom forumskom komunikacijom nisu relevantni, jer ja nisam moderator ovog dela foruma. Da jesam, sigurno ti ne bih dozvolio da nekoga nazivas izfrustriranim, posebno ne kada ti prvi i sam pokazes identican nacin komunikacije. Bez potrebe. I takav moj stav ne bi imao nikakve veze sa time da li si mi ti inace simpatican i drag ili ne mogu da te smislim ili nesto trece.

@Jagos: u medjuvremenu si preskocio delove o "normalnim osobama" i "normalnim igracima", kao i delove o tome ko je od kada u reprezentaciji. I delove o tome sta se desavalo u proslosti sa pojedinim igracima koji su vidno bili bolji od nekih drugih, a smatrani su, valjda, "nenormalnim". Inace se generalno slazem sa tvojim komentarom.

Ja sam vec naveo da ne zelim da ucestvujem u ovakvim kvalifikacijama. To ne znaci da vam necu rado pomoci u bilo kom vidu u kome mogu, ukoliko to zelite, i ukoliko zelite da cujete sta imam da kazem. Sklon sam tome da se nadam da je za takve komentare i otvorena ova tema. Nisam sklon tome da verujem da je tema otvorena bez nekog posebnog razloga, jer je nekome bilo dosadno.

@Beta: Nema potrebe za zakljucavanjem. Diskusija je vrlo korektna, a kapiten sasvim uspesno filtrira bitne od nebitnih informacija, u meri u kojoj to i zeli da uradi. A tema i te kako ima poentu. U suprotnom ne bi ni bila pokrenuta. Dokle god je komunikacija uljudna i kapiten / pokretac teme ne objasve da su prikupili zeljenu kolicinu komentara, nemoj zakljucavati.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

@Džon Vejn
Moj stil komunikacije je direktan i na forumu.
Ne pokazuje frustraciju već potrebu da iskažem mišljenje
Da li ti se dopada ili ne svejedno je.

Tebe ne smatram mentolom, to je tvoje tumačenje i govori o tebi više nego svi moji postovi
O tvojoj forumskoj komunikaciji postoje različita mišljenja, toga si verovatno i sam svestan.
Meni je očigledno da stvari uvijaš i prezentuješ na svoj način.
To me ne impresionira ali mi i ne smeta.

Takođe nisam izneo da imam problem to je tvoja konstrukcija
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

Elem, da se vratimo na temu. Nadam se da nam @Largo nece zameriti previse na offtopicu koji smo imali.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by bojan »

sstorm wrote:1. Činiš istu grešku. Ja nisam psiholog amater i ne igram se. Iznosim svoje mišljenje. Primeti navodnike.....
Navodnici su stavljeni nad "upravni odbor".
Za obavestenje, upravni odbor kluba Zmaj zaista postoji po statutu (MORA postojati za svako drustvo gradjana po zakonu) i ako mislimo na istu osobu ona jeste clan upravnog odbora i jedan od tri coveka ciji potpis stoji na svim osnivackim aktima kluba Zmaj. Upravni odbor takodje snosi odgovornost (pred zakonom ako treba) za rad kluba Zmaj. Tako da je stavljanje pod navodnike ovde omalovazavanje rada kluba Zmaj. No, recimo da nisi znao pa nema veze.

Druga stvar, mnogo bitnija - ostatak te recenice je direktno vredjanje koje NIJE dozvoljeno. Ja bih savetovao da takve stavove zadrzis za sebe, jer im mesto nije na forumu. Ako imas neki problem sa tom osobom rascisti to licno. Ako se ta tema bude povlacila na forumu to je direktan napad na klub Zmaj i bice reagovano shodno tome.

Ovo vazi i za ostale. Za sada ste "fini", ali ste takodje na korak od prelaska granice. Ili resavajte probleme /(hvala ljudima koji pokusavaju da guraju na tu stranu) ili prestanite da drvite o istim stvarima o kojima ste drvili bezuspesno i pre godinu, dve, tri i cetiri. Jer ovo je vec 4-5 put da pricate istu pricu bez da se ista promenilo.
Ili pocnite da zapravo citate sta drugi pisu i to uvazavate ili barem smisleno odgovorite na to. Ako vam bas ne ide stavite osobe ciji vam se stavovi ne svidjaju na ignore.

Ja recimo i dalje ne mogu da shvatim O CEMU SE OVDE RASPRAVLJA?
- Da li se raspravlja o 20+ ljudi koji hoce da idu u Prag? Zapravo ne, raspravlja se o tome kako skrpiti tim od 8+1. Pa umesto toga raspravljate o okrugloj kocki u vakumu, tj. kakve ce kvalifikacije biti i ko ce koga birati.
Da li vam je jasno da ce kada bude trebalo pljunuti 350-400 eura broj ljudi sremnih da idu biti na prstima jedne ruke?


Evo vam moj savet - ako bas mislite da ce neko biti izostavljen iz ovog ili onog razloga - napravite dve reprezentacije, napravite turnir od dva dana i neka na njemu igraju te dve reprezentacije, uz sva pravila uparivanja sa ETC-a. Pa tako minimum tri puta. E onda ko pobedi 2/3 taj je predstavnik Srbije.
1. Bicete bolji igraci (jer cete konacno igrati sa drugim ljudima umesto u podrumu).
2. Resicete jednom za svagda taj problem.
Dok to ne uradite, izvinite ali svi vi samo mrsomudite umesto da resavate konkretne probleme.

PS. Sto se tice podsmevanja "uspesima" - jeste, boli, ali i uci jednu dobru stvar, da ne precenjujes sebe.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Locked

Return to “Warhammer”