ETC 2015 Prag

User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

ETC 2015 Prag

Post by teclis »

Zanima me broj zainteresovanih igracha za ETC 2015 koji ce se odrzavati u Pragu. Pre nego sto napisete da ste zainteresovani imajte u vidu sledece:
1) Sam ETC u Pragu kostace 250+ evra (60-90e prevoz, 50 evra ucesce, ~60e smestaj) i traje 3-5 dana (ranije valja doci zbog zagrevanja i prijateljskih partija)
2) U kvalifikacijama cete morati da odigrate 20-30 partija za odredjen interval vremena (recimo do kraja marta kada ce se formirati tim), i nece sve partije biti u vashem gradu, vec cete morati da putujete (a to je dodatni troshak). I kasnije morate imati vremena da 2-4 meseca uigravate svoju finalnu listu. Budite uvereni da ce kvalifikacije biti fer i u njima ce se testirati 0-20bp bezbedni ETC nachin igre.
3) Vrlo verovatno ce se desiti da igrate sa nekom drugom armijom (i u kvalifikacijama, a mozda i na kraju ako prodjete) tako da na to morate biti spremni. Mozda ce vasha armija/army lista biti pogodna za tim, a mozda nece.

Ovo su neki osnovni uslovi, a detalji oko kvalifikacija, plana i cilja tima (naravno primarni cilj je dobar plasman) ce biti uskoro. Imate 3 nedelje da se prijavite (rok: 08.09.2014.) , ali ako ne ispunjavate neku od ove tri tacke - nemojte ni da se prijavljujete.

Slobodno pitajte sta vam nije jasno.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by DeathJester »

A koliko ce mesta biti popunjavano u timu na ovaj nacin ? Koliko sam shvatio do sada je jedno bilo rezervisano za Kragujevac, tri ili vec koliko za Novi Sad itd, da li je to i dalje slucaj ili cete bas sve igrace birati na gore pomenuti nacin ? Posto malo je bezveze da neko investira toliko vreme i novac putujuci na turnire, ako ce na kraju tamo neki batica iz NS otici u Prag jer se to podrazumeva ( nemam nista protiv igraca iz NS, samo sam uzeo kao primer ).
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by teclis »

DeathJester wrote:A koliko ce mesta biti popunjavano u timu na ovaj nacin ? Koliko sam shvatio do sada je jedno bilo rezervisano za Kragujevac, tri ili vec koliko za Novi Sad itd, da li je to i dalje slucaj ili cete bas sve igrace birati na gore pomenuti nacin ? Posto malo je bezveze da neko investira toliko vreme i novac putujuci na turnire, ako ce na kraju tamo neki batica iz NS otici u Prag jer se to podrazumeva ( nemam nista protiv igraca iz NS, samo sam uzeo kao primer ).
Naravno da to nece biti slucaj. Recimo Top 5-7 ljudi iz kvalifikacija ce biti u timu - nezavisno od toga ko je iz kog grada. Nema "rezervisanih mesta", nego top 5-7 najboljih igracha iz svih gradova (iz cele Srbije) ulazi u tim. I onda tih 5-7 igracha bira ostatak tima jednoglasnom odlukom ili principom anonimne ankete (ili kombinacijom ta dva, ili nekom trecom metodom) preostala 1-3 igracha (ili 1-3 igracha i trenera/trenere). Sto bi znacilo da iako si se iscimao da putujesh za vreme kvalifikacija i ne prodjes u top 5-7, i dalje postoji sansa da budesh u timu u zavisnosti kakav si kvalitet igre pokazao tokom kvalifikacija.

Imaj u vidu da kvalifikacionih turnira nece biti, jer iskustvo je pokazalo da sve ljude naterati na isto mesto je jako tesko, a cim nisu svi ljudi tu (narocito dobri igrachi) onda dracha ima shansu da ispliva sa dobrim rezultatom. Kvalifikacije ce vrlo verovatno biti u vidu jedne velike lige u kojoj se boduje 0-20bp, tako da igrachi koji igraju sigurno i paze na svaki poen (sto je bitno za ETC, a i WH uopste) ce biti u prednosti.
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by DeathJester »

Hmm, ali ako ce biti liga onda bukvalno se favorizuju ljudi iz Beograda zar ne ? Na kvalifikacionim turnirima mogu da dodju svi da igraju, a na ligu koju drzite tamo sigurno ne moze da se dolazi svaki vikend ili svaki drugi. Npr ja se prijavim da igram ligu, partije se igraju u Beogradu dva puta mesecno ( kontam i cesce ? ) onda bih ja otp morao da teglim armiju 300km svaki drugi vikend da bi odigrao jedan gejm i usput potrosim oko 3000 dinara.
I znam da nisi napisao da je liga u Beogradu, to sam samo pretpostavio jer mi je nekako imalo smisla koliko znam vi ste to vec imali tamo i tako ste otprilike i gledali ko je najjaci igrac kod vas.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

Tačno je da BG igrači imaju prednost jer je lakša popiti pivo i pričati o hammeru ili bacati kockice kada si "four stops away"
To je nešto što niko ne može da promeni i ne treba o tome raspravljati

Ipak ako želiš da igraš, kapiten će sigurno naći rešenje da te podrži
Ti svoje partije u ligi možeš ako želiš da sakupiš na jedan vikend (4-5 partija) ili odigraš na Universal Battle-u što rešava problem putnih troškova i povećava broj sparing mečeva
UI je prost a daje fleksibilnost igranja uveče snimanja partije itd
Facebook daje šansu da slušaš i da se glas čuje

Where there is a will there is a way
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by DeathJester »

sstorm wrote: Ti svoje partije u ligi možeš ako želiš da sakupiš na jedan vikend (4-5 partija)
Ovo znam da nema sanse, koliko sam pratio vase probleme u ligi jedan od tih je bio sto su neki likovi konstantno kasnili sa partijama i odlagali ih i slicno. A da ostanem ceo vikend, to mi je onda skoro duplo troskovi od navedenih. 3000 sam racunao za jedan dan samo.
Kazes o tome ne treba raspravljati, ok, ja u sustini podrzavam vasu ligu i mislim da je sjajan nacin da se pokaze ko stvarno zna da igra Warhammer. Sa tim ja nemam problema, problema imam sa ligom kao jedinim i ekskluzivnim nacinom ulaska u ETC tim iz prethodno navedenih razloga i jos nekih. Jer mislim da je to lose.
Nemoj misliti da kad ovo sve govorim pricam samo u svoje ime, vec pitam uopsteno da znaju igraci iz ostatka drzave sta da ocekuju i cemu da se nadaju. Ne igra se WH samo u Beogradu.
Za Universal Battle nisam cuo do sada, mada cisto sumnjam da bi bas sve meceve lige mogao da odigram na taj nacin. Da je to slucaj, mogao bih lagano da navatam bar jos jednog lika iz mog mesta koji bi igrao tako ligu,a drugacije ne zbog ogromnih cena ucestvovanja.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ETC 2015 Prag

Post by Megabaja »

Matori,
za pocetak se dogovori sa teklisom i momcima iz beograda, pa svrati jedan vikend kad su oni tu i odigraj partiju, dve - cisto da vidis kako sve to izgleda... U timu nema rezervisanih mesta, i ako igras dobro za tebe ce se naci mesto u timu, i nacin na koji ces igrati partije za pripreme. Subota je moj predlog, jer klub radi od 12 do 22, pa mozes najvise da provedes u njemu.

Ili, ako ti je blize dogovori se sa Iskusinjom ili Dopudjom i momcima iz NSa.

Ili, na kraju krajeva, ako nista ne odgovara, predlozi kako ti mislis da bi trebalo da se organizuje izbor za tim, i ako je predlog razuman ne verujem da ce biti problema.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

@Jester

U mnogome se slažem sa tvojim stavom i priznajem da postoje problemi.
Ja se zbog ličnih problema za koje trenutno nemamo rešenje ne kandidujem za tim
Voleo bih da igram ali nisam u mogućnosti iz razloga X

Pogledaj http://www.universalbattle.com
Nemački, poljski, španski i drugi timovi koriste UB za vežbanje jer je kod njih razdaljina još veća nego kod nas...

Ove promene su korak napred ka širenju ETC tima i uključivanju kandidata svih profila
Da li je idealno? Nije.
Da li može biti bolje? Može.
Ono što mi pokušavamo da uradimo je da rešimo deo problema (kojih u Srbiji ima mnogo)

Sve sugestije koje rešavaju probleme su dobrodošle
Konstatovanje problema takođe, ali ono ne doprinosi po sebi rešavanju problema.

Kapiten još nije odabran kao ni način kvalifikacija.
U izboru možeš da učestvuješ kao i ceo community, rezultat će nadam se biti demokratskiji i uspešniji ETC tim

Poz
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by kgkid »

DeathJester wrote:A koliko ce mesta biti popunjavano u timu na ovaj nacin ? Koliko sam shvatio do sada je jedno bilo rezervisano za Kragujevac, tri ili vec koliko za Novi Sad itd, da li je to i dalje slucaj ili cete bas sve igrace birati na gore pomenuti nacin ? Posto malo je bezveze da neko investira toliko vreme i novac putujuci na turnire, ako ce na kraju tamo neki batica iz NS otici u Prag jer se to podrazumeva ( nemam nista protiv igraca iz NS, samo sam uzeo kao primer ).

Nikada nije bilo rezervisanih mesta za Kragujevac, stavise, prosle godine ja nisam bio u timu, niti iko iz Kragujevca. Mislim da tehnicki nikada nije bilo ni rezervisanih mesta za Novi Sad, samo je bilo najvise zainteresovanih da se ETC Tim progura kao prica.

Drugo je pitanje da li je ok da ceo tim bude iz BG, jer ipak to nije tim BG, niti Vojvodine, vec tim Srbije. U tom smislu, ako bi se prijavio neko iz Nisa, Idjije, Zrenjanina, Kikinde, Sremske Mitrovice, ili stagod, trebalo bi mu izaci u susret i olaksati mu da dokaze da zasluzuje da bude u timu. (Naveo sam samo gradove za koje znam da imaju igrace WHFB)
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by teclis »

kgkid wrote:
Drugo je pitanje da li je ok da ceo tim bude iz BG, jer ipak to nije tim BG, niti Vojvodine, vec tim Srbije. U tom smislu, ako bi se prijavio neko iz Nisa, Idjije, Zrenjanina, Kikinde, Sremske Mitrovice, ili stagod, trebalo bi mu izaci u susret i olaksati mu da dokaze da zasluzuje da bude u timu. (Naveo sam samo gradove za koje znam da imaju igrace WHFB)
Ako nista drugo siguran sam da ce veliki deo igracha izaci u susret i cak gostovati u tim manjim gradovima ako ima interesanata, taman da ujedinimo scenu!
Ovaj deo:
teclis wrote:... i nece sve partije biti u vashem gradu, vec cete morati da putujete (a to je dodatni troshak)...


Odnosio se podjednako na Beogradjane, kao i na igrache iz Srbije ;)

A sto se tiche Universal Battles kupicemo par akaunta pa mozemo i tako da pokrijemo neki troshak.

Sve se moze srediti doklegod je volja tu. Dobro je sto si pitao pitanja - zato i postoji ovaj topic 8-)
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

Moze da se igra i sa guest nalogom a ja nudim svoj (trajni nalog) na korištenje reprezentaciji
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

Iznecu ono sto je moje licno misljenje i vidjenje stvari. Trudio sam se da to svuda ponaosob napomenem, ali cisto da i na samom pocetku napomenem jos jednom - sve sto sam ispod napisao su moja licna vidjenja stvari, pa ne morate to uzimati k' srcu ;). Sasvim je uredu i prihvatljivo da po nekim / svim pitanjima nemate isto vidjenje stvari kao i ja (pokusajte da zbog toga ne padate u vatru). Ja ovo iznosim kao osoba koja sve reprezentacije Srbije vidi na koliko-toliko takmicarski nacin, pa shodno tome imam zelju da sledece godine WHFB reprezentaciju vidim makar na polovini finalne tabele (kao sto su i ostale reprezentacije).

Moje licno misljenje je da pre svega trebate da odlucite ko je sledeci kapiten. Centralna licnost koja je dobila podrsku vecinskog dela igraca ima pravo, mogucnost i na kraju odgovornost, da odluci na koji nacin tim zeli da ide ("idemo da se zezamo", "idemo da budemo prvi", "idemo najbolje sto mozemo", itd.).

Zatim taj neko ima pravo, mogucnost i odgovornost da odluci na koji nacin ce se vrsiti selekcija igraca (kvalifikacije). Sistem u kome svi nesto razmisljaju, a pogotovu kod nas koji smo skloni tome da se lako dogovorimo, je prilicno los sistem. Uvek. I obicno rezultira temama koje se zakljucavaju, ljudima koji se dure, mrze i ne zele da komuniciraju sa drugim clanovima zajednice, itd.

Dalje, opet moje licno misljenje, nisu svi igraci istog ranga. Nekima je veoma potreban trening za postizanje rezultata (ako je to cilj ekipe), a neki su "prirodni talenti" (npr. finci imaju onog retardiranog klinca, ali kada on odigra 270 partija u mesec dana pred turnir, onda oni sa njim budu cetvrti; sa druge strane, Donevskom ne treba 270 partija, on ce sa 5-10 partija imati sve u malom prstu i igrati 10 puta bolje od nekih ma koliko partija imali - opet, ako je cilj tima da ide na sto bolji rezultat). Da sam ja kapiten, neki igraci ne bi morali da se kvalifikuju, imali bi automatski poziv. Neki drugi bi morali da se kvalifikuju (da igraju veliki broj partija, na bilo koji nacin - liga, turniri, telefonski pozivi,...).

Ukoliko bi se stvari ovako postavile, imali bi sledecu situaciju:
1. Svi imaju pravo da daju svoje misljenje i vidjenje situacije, ali postoji taj 1 koji ce morati da donese konacnu odluku.
2. Ko god da je taj, ima podrsku igraca, da radi godinu dana onako kako misli da je najbolje.
3. Zna se ko je zaduzen da sastavi tim i ko je odgovoran za njegove rezultate u globalu.
4. Zna se kako je koji igrac usao u tim (kapiten ga je automatski izabrao, kvalifikovao se, drugarsko-rodjacka veza, bio je jedini koji zeli da se igra, uleteo je kao zamena, ..., itd.), i samim tim zna se odnos odgovornosti kapitena i konkretnog igraca za svaki pojedinacni rezultat koji se napravi, kao i za ukupni timski rezultat.
5. Da sam ja licno kapiten, ja ne bih postavio stvari tako da svi moraju da idu negde na put radi vezbanja. Ako u mestu X ima 20 ozbiljnih igraca za reprezentaciju, u mestu Y 10 igraca, a u mestu Z 1 igrac, onda svakako ne bih terao ni onih 20, ni onih 10 igraca da putuju u mesto Z, zbog tog jednog igraca. Pre svega je nesvrsishodno, jer 30 ljudi treba da plati put negde, umesto da tih istih 30 ljudi podeli putne troskove za 1 coveka. Drugo je pitanje da li cu tom jednom coveku uoste platiti put (jer ga poznajem sa prethodnih X turnira i prethodnih Y godina kao igraca), ili necu ni razmisljati o tome (jer tu osobu nisam video nikad u zivotu, ne znam ko je, kakav je igrac, nisam ga vidjao na turnirima, itd.). A trece je pitanje kako ce se onih 20+10 ljudi dogovarati o medjusobnim odlascima jednih kod drugih, sto nije isto kao i odlazak 30 ljudi kod 1 coveka. Opet - ako se prvo odabere kapiten, onda on moze da razmisli o svemu ovome i donese svoju odluku, koju ce ostali morati da podrzavaju u narednih godinu dana.
6. Meni je jako drago da se pokrene ovakva tema, jer smatram da je pozitivno da se prodiskutuje o nacinu odabira WHFB tima Srbije. Posto je to tim "Srbija", lepo je kada je taj odabir transparentan i kada svi ucestvuju u njemu, a ne da je odabir na osnovu toga cija je baba pekla ustipke za reprezentaciju (prethodni put kada sam se raspitivao na ovu temu, ovo mi je bilo dato kao odgovor (najozbiljnije), pa zato spominjiem). Posto je ovo prilicno osetljiva tema, koja se obicno ne zavrsi na civilizovan nacin, molim vas samo sve da pripazite o nacinu komunikacije, kako bi diskusija tekla u nekom pozitivnom smeru. edit: ovde govorim o slucaju kada nije kapiten taj koji odlucuje o sastavu tima.
7. Licno, mislim da je lose da neko mora u naredne 3 nedelje da se prijavi za tim. Posebno za tim za koji se ne zna ko je kapiten, ko su potencijalni ucenscnici, na koji nacin se odlucuje o clanovima, itd. Primera radi - jedna osoba mozda zeli da ucestvuje u 2 ili 3 sistema. A za ostale sisteme nema nikakve informacije. Dalje, ta ista osoba mozda ne zeli da bude u necemu sto smatra neozbiljnim timom. Dalje, ista ta osoba mozda zeli da bude deo tima samo kao kapiten. Itd., itd. Zato (licno) mislim da je najbolje da stvari idu onim redom koji sam naveo.
8. Na kraju, kada imate rezultate, znate kome trebate da se obratite za lose / dobre rezultate (u odnosu na zacrtani cilj), i sta da radite sledece godine. Nema anarhije, nema nasumicnog okrivljavanja igraca, pa zatim sledece godine jos gori rezultat, itd. Zna se sta je cija odgovornost, i sa obzirom na to da smo svi (ili barem vecina) odrasli ljudi, ne bi trebalo da ima mesta za ljutnju, neprihvatanje / izbegavanje odgovornosti, itd.

Vecinu ovoga 40k reprezentacija ispunjava na ovaj ili onaj nacin. Mislim da su nasi rezultati pokazali da to funkcionise (pored svih stvari koje su nam se dogodile ove godine, opet smo bili deseti na listi). Naravno, ukoliko je to cilj WHFB reprezentacije.

Jos jednom - ovo su sve moja licna misljenja, pa pokusajte tako da ih i dozivite. Nema potrebe za nekim instant neprijateljskim stavom, jer sam celu poruku pisao sa najboljom mogucom namerom (na nacin na koji ja vidim stvari).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
uroskg
Posts: 16
Joined: Wed Apr 10, 2013 2:28 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by uroskg »

Još jedna preporuka za Universal Battle kao super platformu za igranje / uvežbavanje za ljude kojima je dolazak do Beograda / kluba i transport vojske problem. Nakon inicijalnog setupa armije i snimanja iste potrebno je bukvalno minut da se krene sa igrom, a podržano je i snimanje / učitavanje.

Takođe vrlo sam raspoložen da ustupim nalog za trening reprezentacije. Dva naloga su dovoljna da se igra proizvoljan broj partija istovremeno uz minimum koordinacije.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by srebrni vitez »

Било би добро да се ПРЕ почетка квалификација утврде јасна правила игре и тачан број директних квалификаната и оних који ће проћи индиректно.

Мислим да је најбоље да 6 људи пролази директно, али по принципу "позивних" турнира. Т.ј. када се састави у неком тренутку коначна табела, треба организовати турнир на који се позива 12 најбољих, и са кога се 2 најбоља квалификују. И тако још 2 пута, али са 10, односно 8 учесника.
Преостала два могу да се квалификују поменутом анкетом итд.

Такође, требало би уозбиљити принцип за одржавање партија. Када се партија једном закаже, свако одлагање санкционисати:
Ко откаже до 3 дана од партије треба да губи квалификационе бодове, али противник не добија ништа.
Ко откаже на мање од три дана, губи партију без борбе, а противник добија бодове као да је одиграо.

Ко касни на заказану партију више од 15 мин, на сваких следећих 15 мин креће са нпр. -300 бодова:
15+ мин. -300
30+ мин. -600
45+ мин. -900
Ко касни више од сат, губи без борбе.

Суштина би била да се неозбиљност учесника сведе на најмању могућу меру, а да се укључивањем 12 најбољих у неку врсту доигравања омогући већи број покушаја учесницима ван Београда и на тај начин се колико-толико изједначе шансе.

П.С. Било би добро и да се одреди нека тарифа за учествовање у квалификацијама, рецимо 40-50 евра по глави, па да се од тих пара (су)финансира путовање репрезентације. На тај начин би се направио и додатни филтер. Довољно да одбије некога ко би играо из зезања, а довољно и да стимулише неког неимућног, али доброг играча.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by srebrni vitez »

ИЛИ да се направе регионалне групе за први круг: "једна са седиштем" у Београду, једна у Новом Саду и једна у Крагујевцу итд. На основу броја пријављених учесника утврдити колико се учесника квалификује за завршне турнире из сваке групе, а затим одржати завршне турнире по горњем принципу. Турнири да се удржавају у три града са највећим бројем пријављених учесника.

Наравно, сви ови предлози имају смисла ако постоји воља да се на првенство пошаљу најбољи, а да сви имају једнаке услове да се квалификују.

Са друге стране, ако је циљ да путују само они који имају пара (без обзира каквог су квалитета играчи), треба рећи и то. Али онда нема разлога да било ко буде спаринг партнер. То је онда група грађана која никога не представља, али ће, факат, лудо да се проведе у Прагу.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
Largo
Posts: 10
Joined: Fri Oct 01, 2010 2:18 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by Largo »

Почињу квалификације за ETC 2015.
Овим желим да позовем све заинтересоване да се пријаве на квалификације за WHFB Тим Србија 2015.
ЕТС се 2015 одржава у Прагу, Република Чешка.
Тим ће се бирати по следећем принципу:
Првих пет играча се бира из финалних резултата квалификација ( 5 најбоља играча са квалификација), следећа два места се бирају по шкотском систему (капитен + четири играча / капитен (НПЦ) + 5 играча) бирају двојицу играча и за сваког понуђеног играча сви морају да се сложе. У случају да не могу да се сложе око избора, Капитен има право да пресуди. Последње осмо место у тиму се бира као wildcard.

Квалификације ће се играти према важећем Army comp, FAQ i worst play - линк
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=120090
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 8&t=122264

Квалификације ће се одржавати у периоду октобар 2014 – април 2015 године. Квалификације ће се играти у форми лиге где ће учесници играти једни против других. Сваки играч ће морати да одигра против осталих играча по две партије. Прва партија ће бити са његовом изабраном армијском листом док ће друга партија се играти тако што играчи замене листе.
Пре сваке партије сви играчи ће извлачити 3 насумичне листе од којих ће моћи да бирају једну. Играчи неће међусобно знати које листе су вукли и изабрали све до самог меча. Све листе за квалификације ће бити унапред направљене и из следећих армијских књига:
1. WoC
2. DoC
3. DE
4. WE
5. HE
6. DW
7. CoD
8. Bret
9. Empire
10. Lizardmen
11. O&G
12. VC
13. Skaven
На пример:
Играч број 1 вуче (WoC, CoD, Empire) – изабере Empire, Играч број 2 вуче (Lizardmen, VC, WE) – изабере WE. Прва партија се игра тако што Играч број 1 игра са Empire, док Играч број 2 игра са WE. Другу партију замене листе и Играч број 1 игра са WE а Играч број 2 са Empire.
Овим системом планирамо да изаберемо најбоље и најфлексибилније играче.
Поред квалитета играча, велика се пажња даје фер игри. Неће бити толеранције према:
1. Случајевима да Играч отворено вређа или омаловажава другог играча (по било каквој основи)
2. Случајевима да Играч вара и не спортски се понаша (током квалификација или регионалних турнира)
3. Случајевима Играч не поштује одлуке Капитена и Тренера
4. Остала не долична понашања на ТWF, ФБ групи, квалификацијама и регионалним турнирима.
У случају недоличног понашања играч који је начинио прекршај ће бити уклоњен из квалификација.

Пријаве трају од 10.9.2014 до 20.9.2014
Можете се пријавити тако што ми на ПМ пошаљете следеће податке:
Име:
Презиме:
Град:
Број Телефона:
E-mail:
Да ли поседујем возачку:
Армија/е које поседујем:
Армије са којима сам спреман да играм:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ETC 2015 Prag

Post by Megabaja »

Imam pitanje - po kojoj ediciji ce se igrati ETC i da li ce liste za armije koje su izlistane biti objavljene pre pocetka kvalifikacija?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by kgkid »

To za ediciju se jos uvek ne zna, a za liste je ideja da budu objavljene pre pocetka kvalifikacija.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ETC 2015 Prag

Post by Megabaja »

Pa kako onda napraviti selekciju sa listama za jednu ediciju pa igrati drugu? Sta ako te liste ne budu radile u novoj ediciji?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by kgkid »

Ako sam ja dobro ukapirao ideju Kapitena i Djoletovu, kvalifikacije se organizuju da se istaknu fleksibilni igraci.

Meta, izbor armija i liste za sam ETC bice odredjeni nakon izbora tima, kada AC bude poznat i kad se u skladu sa novim AC bude krenulo u treninge i uvezbavanja.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

A iz kog razloga je bitno da igraci budu fleksibilni (osim coach-a, kome se moze desiti da mora da upadne da igra random armiju)?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by DeathJester »

Dzon Vejn me je preduhitrio sa pitanjem, ja bih takodje voleo da se to malo razjasni.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by teclis »

Nek vam razjasni kapiten.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ETC 2015 Prag

Post by Megabaja »

jel mozes ljubazno da ga zamolis da obrati paznju na ovaj forum?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by kgkid »

Ljubazno je zamoljen. :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by srebrni vitez »

Није баш да је мудро смишљен систем квалификација, ал ајд...
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC 2015 Prag

Post by igor »

srebrni vitez wrote:Није баш да је мудро смишљен систем квалификација, ал ајд...
Mudro je bas blaga rec druze za ovo sto Su "smislili" ;)
No, neka im je sa srecom, trebace im svakako. ;)
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by kgkid »

Sistem je takakav kakav je. Osmislili su ga zajednički Đole i Dopuđa. Na nama je da učestvujemo, ili ne učestvujemo.

Sreća će nam naravno trebati, a i vama je od srca želimo.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

Ja bih ipak voleo da cujem rec kapitena.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by srebrni vitez »

Ја нећу учествовати (као ни до сад), не због неких принципијелних итд. разлога, него ми се просто не уклапа у планове. Прошле и ове године сам био у Прагу на турниру у авиончићима, а планирам и наредне. Али, није немогуће да, на пример, идуће године учествујем у квалификацијама.

Али, те квалификације треба да буду озбиљне. И ово сад говорим принципијелно. Која је сврха чак и да се испуни услов да се квалификује свестран и сналажљив играч (не видим сврху тог услова) ако исти нема пара да путује у Праг? У том случају квалификације постају непотребне, бар што се масовности тиче, већ тим треба бирати искључиво од оних који могу себи да приуште пут. Даље, ако играчу западне да у Прагу треба да игра неком другом војском, ко му ту војску обезбеђује и ко сноси последице ако туђе фигуре буду оштећене/нестану или им се шта год рђаво догоди? Зашто би ико своју војску дао, и зашто би ико ризиковао са туђом војском?
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: ETC 2015 Prag

Post by igor »

Ma samo ideja o fleksebilnosti jer blago re****irana.. Kakva fleksebilnost boze me sacuvaj, kakvo lupetanje gluposti.. :lol:
Igraj ono sa cim igras.. nemamo mi grupu od 1xxx igraca pa da biras one koji su stvarno najbolji i da uspes da im obezbedis sve armije sa svim slotovima popunjenim za sve kombinacije..
Ovde jedva ima tih 8 igraca da mogu priustiti put i sve.. a sada odjednom sve ovo. Smehotres. :|
WH fantazi je jako laka igra. Postavis se kako treba i kreces se kako treba. To je jedino na sta neko moze da utice tokom partije. Time stvaras prednost. Sve ostalo je random. Taktike kao sto su koja magija prva, koji item, kakva postavka karaktera itd smatram da svako zna. I sada ce neko tu da ti da da igras sa njegovom armijom, nit lista koju bi ti vodio, nit si ikada igrao, a mozda si je uvek dobijao jer znas kako da igras sa tvojom..a taj neko nema pojma ni sa njegovom. :lol:
Svi sto igraju i u timu su mi jako dragi, ali ovo je stvarno smenso. Hajde da ste bili neki top 10 uvek pa da kazemo da imate sta da se pravite pametni..ali ovako.. :|
sstorm
Posts: 82
Joined: Wed Jan 09, 2013 11:51 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by sstorm »

Nadam se da cete se prijaviti u fantasy kvalifikacije, posto inace diskusija nema mnogo vise smisla od selektiranja tima i postavljanja taktike pred TV prenos utakmice. Predlog je uvek >> (ne)argumentovane kritike. Podrska se nadam Sr podrazumeva.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: ETC 2015 Prag

Post by Megabaja »

Ma samo ideja o fleksebilnosti jer blago re****irana.. Kakva fleksebilnost boze me sacuvaj, kakvo lupetanje gluposti.. :lol:
Igraj ono sa cim igras.. nemamo mi grupu od 1xxx igraca pa da biras one koji su stvarno najbolji i da uspes da im obezbedis sve armije sa svim slotovima popunjenim za sve kombinacije..
Ovde jedva ima tih 8 igraca da mogu priustiti put i sve.. a sada odjednom sve ovo. Smehotres. :|
WH fantazi je jako laka igra. Postavis se kako treba i kreces se kako treba. To je jedino na sta neko moze da utice tokom partije. Time stvaras prednost. Sve ostalo je random. Taktike kao sto su koja magija prva, koji item, kakva postavka karaktera itd smatram da svako zna. I sada ce neko tu da ti da da igras sa njegovom armijom, nit lista koju bi ti vodio, nit si ikada igrao, a mozda si je uvek dobijao jer znas kako da igras sa tvojom..a taj neko nema pojma ni sa njegovom. :lol:
Svi sto igraju i u timu su mi jako dragi, ali ovo je stvarno smenso. Hajde da ste bili neki top 10 uvek pa da kazemo da imate sta da se pravite pametni..ali ovako.. :|
Mozda ti, Igore, i nisi bas najpozvaniji da komentarises planove i taktike.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Re: ETC 2015 Prag

Post by srebrni vitez »

ссторме,

није проблем у подршци. Наравно да нашој репрезентацији желим све најбоље, као и до сад. Баш зато и пишем ово што пишем. Јер бих волео да нас - ово хобиста што нас има - и Србију представљају најбољи.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

Ja bih na svoje prethodno pitanje, na koje mi jos nije odgovoreno, voleo da dodam jos jedno.

Nikako ne mogu da razumem iz kog razloga se uporno ignorisu svi predlozi / komentari onih koji nisu u WHF timu? Alternativno, koja je poenta kacenja bilo cega na forum (ili bilo gde javno) ukoliko je ideja da se sve ignorise (i funkcionise unutar zatvorenog kruga)?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
DeathJester
Posts: 180
Joined: Thu Dec 04, 2008 9:16 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by DeathJester »

Opet potpuno podrzavam svaku rec koju je izrekao Dzon Vejn.
Dodao bih sledece : cela ova ideja oko kvalifikacija i reprezentacije je ocigledno zamisljena od nekog uskog i zatvorenog kruga ljudi koji su sami sebe valjda odredili za glavne sto se tice WHFB reprezentacije i odabira ljudi za istu ( ovo sam ja stekao kao licni utisak posto se niko od doticnih nije preko foruma oglasio povodom toga, ako gresim molim da me neko bolje upucen ispravi ). Da se razumemo, nemam ja nista protiv da neko preuzme odgovornost posto kontam da vecina ne zeli da ima nista sa tim, ali da se bas sve organizuje bez ikakve javne diskusije ili inputa sire WHFB zajednice je po meni skroz nepravedno. I jos sada kada zajednica trazi da se pojasne neka pitanja oko tih odluka, odgovornih ljudi ( ili coveka ) nema na forumu. To nimalo nije kul.
Open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by teclis »

igor wrote:Ma samo ideja o fleksebilnosti jer blago re****irana.. Kakva fleksebilnost boze me sacuvaj, kakvo lupetanje gluposti.. :lol:
Igraj ono sa cim igras.. nemamo mi grupu od 1xxx igraca pa da biras one koji su stvarno najbolji i da uspes da im obezbedis sve armije sa svim slotovima popunjenim za sve kombinacije..
Ovde jedva ima tih 8 igraca da mogu priustiti put i sve.. a sada odjednom sve ovo. Smehotres. :|
WH fantazi je jako laka igra. Postavis se kako treba i kreces se kako treba. To je jedino na sta neko moze da utice tokom partije. Time stvaras prednost. Sve ostalo je random. Taktike kao sto su koja magija prva, koji item, kakva postavka karaktera itd smatram da svako zna. I sada ce neko tu da ti da da igras sa njegovom armijom, nit lista koju bi ti vodio, nit si ikada igrao, a mozda si je uvek dobijao jer znas kako da igras sa tvojom..a taj neko nema pojma ni sa njegovom. :lol:
Svi sto igraju i u timu su mi jako dragi, ali ovo je stvarno smenso. Hajde da ste bili neki top 10 uvek pa da kazemo da imate sta da se pravite pametni..ali ovako.. :|

Iskustvo je pokazalo da neki ljudi igraju armije koje zele/vole da igraju. Ali na kraju uvek se zna 5/15 armija koje su 'must have' u timu. I onda uvek propustish jake armije zbog ljudi koji nisu voljni da igraju nesto sto je potrebno timu. Uostalom, postoji i drugi deo ove priche a to je da ovako trenirash i upoznajesh armije/liste, jer kao sto neki misle a tako je na kraju uvek idu ljudi koji mogu da idu, a ne najbolji igrachi. A ako imash takve igrache valja ih dovesti u red i istrenirati, a ova liga ima i tu svrhu. To je bila moja ideja. Takodje, moje neko razmisljanje je da ljudi koji igraju vishe armija su bolji igrachi.

Kiwi i ja imamo 10 armija recimo. Armije nisu problem to moze sve da se osmisli, pozajmi ako treba/moze i to je to.

Igore, ovo poslednje je ruzno. Neki na ovom turniru su se trudili jako oko ovog tima i pokazali su rezultate i imaju pravo da "se prave pametni" ako ti to tako nazivash.
Dzon Vejn wrote:Ja bih na svoje prethodno pitanje, na koje mi jos nije odgovoreno, voleo da dodam jos jedno.

Nikako ne mogu da razumem iz kog razloga se uporno ignorisu svi predlozi / komentari onih koji nisu u WHF timu? Alternativno, koja je poenta kacenja bilo cega na forum (ili bilo gde javno) ukoliko je ideja da se sve ignorise (i funkcionise unutar zatvorenog kruga)?
To je jedan od razloga zasto sam odustao i izasao iz tima. Rechi kapitena su "zadovoljavanje svih strana su za javne kuce".

Tolko od mene. Ja nisam vishe deo tima niti nameravam deo ovakvog da budem, i kad se zavrsi rok za prijavu za kvalifikacije zakljucacu topic.
Largo
Posts: 10
Joined: Fri Oct 01, 2010 2:18 pm

Re: ETC 2015 Prag

Post by Largo »

Kao prvo moje izvinjenje za ne praćenje foruma.

Ja sam 10.9 zakačio post sa propozicijama i pratio sam ga sledeća 3 dana bez ijednog odgovora sa vaše strane. Za vikend sam imao posla takoda nisam stigao da se pozabavim ovim ovde. Naravno sve je ovo postovano i na Warhammer Srbija FB pa ko je tamo hteo nešto da me pita mogao je. Ovo nije izgovor za mene nego samo još jedan od kanala komunikacije na koji ste mogli da me dobijete kada već ovde niste uspeli.
Dobio sam PM od Luke i eto me ovde da odgovorim.


Izbor načina kvalifikacija - to je odluka kapitena, predlozi kako je Džon Vejn rekao su to predlozi ne znači da će se usvojiti ili ne. Upravo predlog koji je Đorđe dao je usvojen.

"Zadovoljavanje svih strana su za javne kuce" - da komentarišem ovo. Prvo Đorđe ne možeš ni da prafraziraš moj komentar iako ga imaš napismeno u prepisci. Drugo ovo je komentar na tvoj loš izgovor za promenu načina kvalifikacija za tim. Ti koji si se prvi kunuo da turniri su glupi i da ne treba da ih ima u kvalifikacija, si prvi poklekao i rekao ajd ipak da imamo turnire da bi svi bili zadovoljni.

Da li će liste biti poznate pre kvalifikacija - da 20.9 imamo sastanak da se dogovorimo oko lista - princip je da se izaberu po dve liste za svaku od 14 armija koje su navedene iz lista koje su bile na 6 nacija i ETC i ESC.

Po kojoj ediciji će se igrati ETC 2015 - to niko ne zna, ne zna se da li će biti 9 edicije ili će se forsirati end of times. Za sada možemo samo da odigramo kvalifikacije i po izlasku 9 edicije da modifikujemo predlog ako treba.

@ DeathJester - A šta bi ti hteo referendum? Da te ceo event uopšte interesuje prijavio bi se do sada na TWF i pročitao charter za ETC, on propisuje mnogo toga, između ostalog i način glasanja na samom ETC, uvek je bila praksa da pravo glasa imaju samo timovi/igrači koji su učestvovali na jednom od predhodna 2 etc. E sad po principu učešća na ETC - od 2010 je Iskusinjo kukao i molio da se neko oglasi i da se javi da idemo na ETC. Prve dve godine smo vodili plaćenike iz Bugarske jer se niko nije udostojio da se javi. Prijavi se za tim pa ako se kvalifikuješ ućićeš u tim i ti sledeće godine imaš pravo glasa.

@ Igor - realno tvoje izlive nežnosti neću ni komentarisati.

Džon Vejn - Zašto bi Coach trebalo da bude fleksibilan i da igra šta god mu uvale a ostali da ležerno igraju šta im odgovara. Ili su svi fleksibilni ili niko nije.

@ Srebrni VItez - U pravu si, nismo zajedno smislili - to je Đoletova ideja koju pokušavam da sprovedem u delo.

Ako sam nešto propustio javite odgovoriću kasnije.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: ETC 2015 Prag

Post by Dzon Vejn »

@Largo: Vi kao tim / ti kao kapiten, moras da odlucis koje armije vam trebaju, i to ne treba da bude licni izbor (to nije pitanje "uvaljivanja", nego pitanje toga da li su ljudi dovoljno odrasli da razumeju razliku izmedju "ali meni se igra ta armija" i "ali timu Srbija je potrebna ova armija"). A odgovor na tvoje pitanje je: zato sto je coach upravo to - coach. On sluzi da zameni nekoga u neplaniranim situacijama (neko ne moze da prisustvuje partiji iz bilo kog razloga), i shodno tome mora umeti da igra bilo sta, makar na nekom pristojnom niovu. Sa druge strane igrac odredjene armije je upravo to - igrac odredjene armije. On mora da poznaje svoju armiju u dusu i da zna svaki detalj o njoj. Moje licno misljenje je da se igranjem "svega po malo" to ne postize. Jer niko iz naseg tima ne odigra trocifren broj pripremnih partija, kao neke druge, bolje plasirane, reprezentacije. Ti kao kapiten, naravno, imas poslednju rec i preuzimas na sebe odgovornost svoje odluke. Odgovornost, ukoliko govorimo o tome da je cilj reprezentacije da se dobro plasira.

Nisu mi jasni tvoji komentari ka DeathJester-u. U reprezentaciji Srbije valjda trebaju da budu najbolji igraci, naravno od onih koji zele da odu? Koja je poenta spominjanja toga da je neko isao oduvek, da je isao i kada niko drugi nije hteo itd.? Tada je bilo tako, sada je ovako, i ima vise zainteresovanih. Ako ce se predstavljati Srbija, to za sobom povlaci pravo da svako postavi bilo kakvo pitanje i da bilo kakav komentar koji moze doprineti reprezentaciji Srbije, koja kao rezultat dobre komunikacije i svega ostalog treba da bude plasirana najbolje moguce. Naravno, ti kao kapiten, imas poslednju rec, donosis odluke i snosis odgovornost shodno tome.

Ukoliko su ciljevi reprezentacije da na ETC odu iskljucivo igraci koji su bili oduvek u WHF timu, igraci koji su medjusobni drugari, igraci cije babe prave dobre ustipke (sto mi je jednom prilikom bilo spomenuto kao parametar izbora, doduse ne od tvoje strane), ili bilo koja druga opcija koja ne vodi do toga da se plasman tima Srbija popravi, onda je to potpuno drugi nivo komunikacije. Samo onda ne razumem zasto uopste komuniciramo :?: , jer onda ti igraci predstavljaju sami sebe, a ne Srbiju. Nadam se da to shvatas - moraju se prevazici licni animoziteti i tvrdoglavost, kao sto smo ih, primera radi, Luka i ja prevazisli, da bi 40K tim Srbija bio sto bolje plasiran?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: ETC 2015 Prag

Post by teclis »

Kristijano Ronaldo
Locked

Return to “Warhammer”