Saveti Confrontation igracima

User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Saveti Confrontation igracima

Post by Shunka »

Eto, od juce, poceo sam skupljati Beastmene za Warhammer. Zla marva iz Haosa!
Posto cenim da sam jedini igrac Confrontationa koji pocinje da igra Warhammer (tendencija je da igraci Warhammera pocinju da igraju Confrontation), zanima me kako iskusniji igraci mogu da me posavetuju, da sto vise znanja i iskustva stecenog igrajuci Conf. mogu da prenesem na WHFB!
Vec sam upucen u neke osnovne pojmove, a uskoro cu zapravo poceti da citam i knjigu pravila.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Vrlo tesko... Confrontation je 95% igra kockice, a 5% igra taktike. Warhammer je 90% igra taktike, a 10% igra kockice..... zato igraci warhammera i mogu da predju na nesto sto je lakse ;).

Najbolje ti je da prvo procitas pravila, u celini iako ima nekih slicnosti (valjda). Nakon toga skupis armiju koja mislis da nesto moze da uradi, i onda sednes i isprobavas je vidis sta valja sta ne, zatim vrsis blage promene tipa izbacis jednu jedinicu, ubacis drugu itd. dok ne nadjes sta valja.

Kod beastmena konkretno mnogo dobre stvari su kocije koje su najbolje kocije u igri (za 85 poena mark koji ti daje RR na leadership od 7, plus d6+1 autohitova snage 5 (sto je dosta), plus u proseku 2 hita posade snagom u proseku 5.... prilicno mnogo za 85 poena), zatim obavezno moras da das sampiona herdovima jer ti on podize Ld sa 6 na 7, i mogucnost jaaaaaako velikog broja power/dispell kockica, sto je najjaca stvar u igri. Ako neces najjacu stvar mozes da napravis neke neprijatne HtH armije, ali tu vec povecavas bitnost kockice u odnodu na taktiku (sve ovo govorim o turnirskim partijama.... iz zabave, naravno skupljas ono sto ti se najvise svidja). Mana im je mali Ld, i sto herdovi imaju unruly pravilo....

I za kraj baci oko na market, ja jos uvek prodajem svoje beastmene ako si zainteresovan ;).....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dzon Vejn wrote:Vrlo tesko... Confrontation je 95% igra kockice, a 5% igra taktike.
Ovakve komentare necu da cujem.
Confrontation mnogo vise zavisi od kocke, to da, i kocka resava partiju kada su igraci podjednako sposobni. Ali iskusniji igrac moze da pobedi i kada baci losije kocke, cak bez da ima nadmocniju army listu (desava se redovno).

Bice prisutne cetiri kocije u armiji, nemoj se brinuti. Imao sam koga da konsultujem sto se sastava vojske tice ;) ...
Ono sto je po meni dobro kod Beastmena je izgled njihovih plastikanera (samo zbog toga sam i odabrao njih), i moram priznati da sam opustosio zalihe istih u HSu...

Na Market povremeno zagledam. Tvoji Beastmeni me ne zanimaju. Nemam toliko para. Imam zelju da sam konvertujem i nafarbam svoju armiju.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Sta si tacno kupio
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Vrlo tesko... Confrontation je 95% igra kockice, a 5% igra taktike.
Rece covek koji nikad nije igrao conf... :roll: :roll: :roll:
Pa da je tako, tebi je naravno jasno da Bojan nikada ne bi uzeo turnir... :lol: :lol: :lol: :lol:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Changeling
Posts: 173
Joined: Sat Mar 23, 2002 3:44 pm
Location: Aperture Science Laboratories Enrichment Center

Post by Changeling »

Posto cenim da sam jedini igrac Confrontationa koji pocinje da igra Warhammer (tendencija je da igraci Warhammera pocinju da igraju Confrontation)
nije da ima previse veze sa temom, ali znam bar 4 coveka koji su
presli sa confrontationa na warhammer... U KRAGUJEVCU.
Nisi usamljen.
I should like to see the last king
strangled with the guts of the last priest.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Changeling wrote:nije da ima previse veze sa temom, ali znam bar 4 coveka koji su
presli sa confrontationa na warhammer... U KRAGUJEVCU.
Nisi usamljen.
Hvala na obavestenju!
E, da, "presli" as in, prestali sa Confrontom ili ne?!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Pendargon wrote:
Vrlo tesko... Confrontation je 95% igra kockice, a 5% igra taktike.
Rece covek koji nikad nije igrao conf... :roll: :roll: :roll:
Pa da je tako, tebi je naravno jasno da Bojan nikada ne bi uzeo turnir... :lol: :lol: :lol: :lol:
Naravno da nikad nisam igrao.... kada sam procitao pravila (davno, kada je tek krenula prica sa tim kod nas), shvatio sam da nema ni potrebe ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Obe igre zavise od kockica, s tim sto je warhammer predvidljiviji, postoje mnoge analize na netu o tome ko kako sta i gde, sto matematicarima (bojan) daje prednost, jer se igra svodi na matematicke proracune i procene.U confu, samim tim sto kockica mnogo vise utice, nije toliko predvidljiv ishod. Svaka igra ima svoje + i -. Doduse da bi jedna igra bila dobra najbitniji je ljudski faktor. A svi znamo da je u Srbiji ljudski faktor dno :evil:
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

@Dzon Vejn

Kazu da je treca edicija znatno popravila stvari. Ne bih ti umeo reci zasigurno, jer drugu nisam igrao.

@Bathory
Ja nemam nikakvih problema sa ljudskim faktorom Conf "scene"... Ali vec me upozoravaju na ljude sa kojima nije prijatno igrati Warhammer.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

@Shunka

Govorim o ljudskom faktoru uopste. Kod nas, nazalost, na 3,4 normalna igraca bilo koje od ovih igara dodje 10 psihicki labilnih osoba.
User avatar
Knight
Posts: 554
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Post by Knight »

Chaos Beastmen = step into right direction. ;)

Armija sa najvecim izborom jedinica u igri [sto prakticno vazi za svaku haos armiju koja nije DL ] koja je pritom tier 1, tj spada medju armije cije liste dominiraju.

Poredjenje Confronta i WH nije zahvalno posto se radi o sistemima zamisljenim za drukcije igre - skirmish malih bandi i masovne bitke. U confrontu jedno bacanje kockica ume da prelomi partiju buduci da se barata sa nekih desetak modela u proseku. Takodje ne mozes da podesis nikako da npr automatski dobijes neki okrsaj na tabli tako sto ces takticki obezbediti sebi dovoljno bonusa za nedostiznu prednost, posto je neko bacanje kockica Uvek neophodno. Sa druge strane, pametan igrac ce lako i u confronu pronaci nacin da umanji efekat srece..
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Ako nastavite ovako ode tema.....
Malo lakse.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Priznajem, otvorio sam ovaj thread ne ocekivajuci da cu zapravo stogod pametno cuti (procitati), ali vratite se na Conf. vs. Warhammer prozivke!!! Ove po licnoj osnovi manje su zanimljive.

@Knight
Zbog izuzetne ruznoce izbor jedinica cu vrlo lako da suzim na: plastikanere; i ono sto me ne mrzi da vajam/konvertujem.

Ljudi koji me poznaju dobro znaju da mi nije zelja da dominiram, i da nekako vecinu "prijateljskih" partija gubim. Mada uvek je lepo imati armiju koja moze da uradi nesto.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Shunka wrote:Ljudi koji me poznaju dobro znaju da mi nije zelja da dominiram
Aha, zato ti je Dule sastavljao listu? :) Da bi bila po flafu i prijateljska?
Uff! :roll:
Mislim da si shvatio osnove igranja wh-a kod nas. Uhvatis nekog od "dominatora", smaras ga/nalivas pivom dok ti ne otkrije no-brainer listu i onda dodjes i kvaris zabavu svima koji su dosli da se igraju... Jedini problem je sto ako si normalno ljudsko bice obicno imas problem sa tim. Ja znam kako sam se lose osecao posle partije u kojoj sam igrao sa HE sa cetiri maga protiv Duleta plavuse i njegovog Kult of Slanes-a. Covek je dosao da se igra sa svojom smesnom ekipom decaka i (nesto vise) devojcica...a ja sam izveo najpederskiju listu HE (naviknut da sa bilo cim drugim nemam sta da trazim u wh-u)... I tako...ocistim ja njemu figure sa table do treceg kruga i osetim se jako glupo... Ali ovo je 1k puta prezvakana tema, covek sa nedostatkom zivota moze da silji onu stvar po drugima u hobiju, pogotovo na turnirima... to se vidi i po ponasanju na forumu i raspravama tipa "igra koju ja igram je bolja od tvoje a to tebe ne cini samo glupim i odvratnim nego i malim i zelenim, a uz to i buljookim"...

Moj saveti:
1. napravi dve liste...prijateljsko-flafi i drkadzijsku...pa kad ti neko prebije kao volove dobre decake izvedes mu nadrkane bistmene...
2. nosi cekic sa sobom... :D :D :D
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Shunka wrote:Zbog izuzetne ruznoce jedinica...

Ljudi koji me poznaju dobro znaju da mi nije zelja da dominiram

uffffffff :roll:
Zar ti se ne cini da su ove dve stavke u direktnom sukobu :?: . Zasto bi skupljao vojsku koja ti se gadi :?:

Moj ti je savet: lepo i dooobro pogledaj na gw sajtu SVE armije, njihove figure i opis svih rasa, pa se onda odluci za armiju koja bi ti bila najlepsa (najbolja po prici) da skupljas. A ako hoces i turnirsku armiju, nista ne brini, ima ovde dovoljno ljudi koji ce ti sastaviti listu sa kojom ces da se plasiras vrlo visoko bez obzira na armiju koju vodis (odnosno, uspeh ce vise zavisiti od tvoje takticke sposobnosti nego od srece).
Na ovaj nacin neces doci u situaciju da niko nece da se igra sa tobom van turnira, zbog toga sto vodis powerplay i cheesy listu, jer ces zbog toga sto su ti neke figure i lepe skupiti vremenom i neke jedinice koje nisu upotrebljive na turnirima, ali su jako zabavne kada se igras prijateljski.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Mind Uploader wrote:Aha, zato ti je Dule sastavljao listu? :) Da bi bila po flafu i prijateljska?
Dominirao sam ja na Confront turinrima. Ukupno cetvoro ljudi sam razmazao najstrasnije - Hristy, Damjana, Radosa i Baldera. I bilo mi je zao. Van turnira najcesce ne igram tako. Osim ponekad kada me smori mali Slayer ili tako nesto...
Dule mi je sastavljao listu zato sto ja zelim pre svega da se posvetim farbanju i konvertovanju armije, bez da pre toga moram da izucim sva pravila i sastavim listu (jer je to kompleksan zadatak). On zna sve sto treba, zna kako sta radi, i ja mu verujem. Ja sam mu rekao koje stvari zelim da vodim, a koje ne, on je meni rekao bez kojih stvari da ne idem ni u WC...
Fluff za armiju glasi ovako - veliki Beastlord, koji je izasao iz zle sume sa svoja tri krda podanika, nosi veliku lopatu kojom bi da raskopa temelje ljudske civilizacije (vise-manje metaforicki, ali ima i sta konkretno da radi sa tom lopatom), ali onda se pojavise tri velika Tzeench heroja da mu objasne kako on to nece uraditi bezglavo jurisajuci, i da mu trebaju njihove magijske sposobnosti, letece jedinice i smisao za taktiku.

@joggy

Sve ostale Warhammer armije su mi vise gadne.
U klub Zmaj sam poceo da dolazim 2004. godine, i od onda razmisljam kako i koju vojsku da vodim. Pre nekoliko meseci sam odustao od Skavena i odlucio se za Haos (jer sam u startu shvatio da ne zelim voditi Skavene a Haos mi je postajao vremenom sve prihvatljiviji (druzenje sa Duletom je doprinelo ovome znacajno)). Pre mesec i kusur dana shvatio sam da se moze sastaviti Beastmen armija kakvu bih mogao da vodim.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Ako je to UNDIVIDED veliki baja sa velikom lopatom i tri OGROMNA herda, onda OK. ako taj baja nosi MAGICNU LOPATU koja mu daje da REROLLUJE kockice u magicnoj fazi, i ako je pracen letecim razama, i potpomognut furijama i kocijama, kao i minotaurima, dalje ako ima 12+ power dice-ova (vidim da su tri cinc heroja vec prisutna), onda je to klasicna (iskopirana) powerplay lista.

Najzanimljivije od svega je sto ce te ljudi prozvati gadnim powergamerom, a vrlo cesto ce te odrati na tabli, jer takva armija zahteva jako mnogo taktike pored toga sto ima potencijal da pobedi na turniru. Dalje, naici ces na vrlo ogranicen broj ljudi koji zeli da se sa tobom igra ako ne mora (odnosno ako nije na turniru).

Naravno, ovo sve pisem ako je ta lista sastavljena na nacin koji sam opisao (sta ces, ovih zadnjih godina sam video mnogo takvih stvari pa sam postao paranoican). Ako nije, ja ti se unapred izvinjavam na pogresnom zakljucku.
Usput, obicni beast sabani uopste nisu losi (mislim na odnos cena-potencijal), mogu vrlo lepo da se biju (nekad i bolje od cinc sabana), a protivnik to nece smatrati powerplay-om.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Ako je to UNDIVIDED veliki baja sa velikom lopatom i tri OGROMNA herda, onda OK. ako taj baja nosi MAGICNU LOPATU koja mu daje da REROLLUJE kockice u magicnoj fazi, i ako je pracen letecim razama, i potpomognut furijama i kocijama, kao i minotaurima, dalje ako ima 12+ power dice-ova (vidim da su tri cinc heroja vec prisutna), onda je to klasicna (iskopirana) powerplay lista.
Da, on je undivided, i nosi VEEEEELIKU lopatu, takodje magicnu, koja nema nikakve veze sa pd/dd... A tri krda su veeeeelikaaaa.... i da ima minotaura i kocija i furija i raza , i kucica i svacega, kao sto svaki haotik i treba da ima, i nema 12 pd. Cinc heroji su tu samo da biju snagom 6 i nose dispell scrolove... Nije strasno, jel'da... Igrao si ti i protiv goreg i pobedio, jelda, joggy? 8) 8) :)
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Aha, zato ti je Dule sastavljao listu? Smile Da bi bila po flafu i prijateljska?
Uff! Rolling Eyes
Mislim da si shvatio osnove igranja wh-a kod nas. Uhvatis nekog od "dominatora", smaras ga/nalivas pivom dok ti ne otkrije no-brainer listu i onda dodjes i kvaris zabavu svima koji su dosli da se igraju
Nisam bas najbolje shvatio
1) Da li to znaci da ti mislis da ja nisam sposoban da napravim prijateljsku listu?
2) Jedina no-brainer lista sa kojom mozes da pobedis su pacovi
Image
ImageImageImageImageImage
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Pendargon wrote:
Aha, zato ti je Dule sastavljao listu? Smile Da bi bila po flafu i prijateljska?
Uff! Rolling Eyes
Mislim da si shvatio osnove igranja wh-a kod nas. Uhvatis nekog od "dominatora", smaras ga/nalivas pivom dok ti ne otkrije no-brainer listu i onda dodjes i kvaris zabavu svima koji su dosli da se igraju
Nisam bas najbolje shvatio
1) Da li to znaci da ti mislis da ja nisam sposoban da napravim prijateljsku listu?
2) Jedina no-brainer lista sa kojom mozes da pobedis su pacovi
1) Ne, naravno. :) Svako moze da napravi prijateljsku listu. Ali da se razumemo nije on tebe zvao da mu napravis prijateljsku listu. Mada nije da mogu da ga optuzim za bilo sta kad pogledam ostale...samo imam utisak da je on hteo da vodi undivided bistmene a onda su dosli neki tzeentch heroji i objasnili mu neke stvari...i tako...another one goes tzeentch... :roll: Kad ljudi toliko vole haos zasto niko nije ni pomislio da vodi Khorn u fantasy-ju? Osim Kirgana ultrabaje koji je otprilike jedini pravi haotik...
2) Jeste. Lord na zmaju koji je i mag i moze da reroluje sve magicne rolove, sa ward-om 3+ za sebe i zmaja je samo "potentna" lista... :) Nije bas no-brainer, ali takva lista protiv nekog recimo nesrecnog high elfa/dark elfa ako igraju igraci istog iskustva i mentalnih sposobnosti pobedjuje u deset od devet slucajeva...jednom preventivno... :) Ali mrzi me da diskutujem, neci igrati turnire, pogotovo ne wh fantasy...a zahvaljujuci nekim ljudima ni confront...tako da...
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Ali veliki Beastlord (u ovoj fazi ocajnicki mu treba ime, ali sacekacu dok ne naidje neka sjajna ideja) ne htede se prikloniti Tzeenchu (izmedju ostalog jer nije narocito voleo plavu boju), nasamara tri velika Tzeench heroja, te im stade besediti - "Lopatu vam svoju nedam, mozete njome samo po glavi dobiti! Njome cu temelje civilizacije raskopati, silne glave poseci, ali ne i rerollovati power dice-ve!!! Bogovi Haosa, svi vi! Gledajte u mene sada, i vidite kakva cu dela u vasu slavu pociniti! A vas troje cete mi u tome pomoci, kad se vec nudite... Ali ne zaboravljajte cija je lopata!"

Mind Uploader, jako mi je zao sto turnire neces igrati... Nije mi bas najjasnije zasto. Obzirom da je na proslom turniru Musa uzeo drugo mesto. Na sledecem Bodzan izvodi goblinski top.
Uslov za moju vojsku bio je Khorne ili Undecided. Jednog dana mozda napravim sebi Khorne Beastmen armiju. Ali to cu onda da radim sasvim sam.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ja znam jos jednog Khorne haotika, ali taj ima malo manje slobodnog vremena od Kirgana, te shodno tome nece da se pojavljuje u javnosti i da se igra sa malim decacima :lol: .... mada ga malo ljudi sa foruma poznaje ;)...


Beastmene mozes da sastavis kako hoces... sto vece herdove vodis to si manji power player, ako nista drugo, a ono zbog unruly pravila, koje ce te upropastiti ako ne znas da igras (a ne znas u ovom trenutku).

Ako sastavljas friednly listu ne smes da izostavis jedan masniji blok bestigora.... ako imas para za to... a kako si poceo da skupljas armiju, to bi trebalo da znaci da imas para.....

Kocije su must have, kao sto sam vec rekao.... cak i sa novim pravilima...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Dzon Vejn wrote:Ako sastavljas friednly listu ne smes da izostavis jedan masniji blok bestigora... ako imas para za to... a kako si poceo da skupljas armiju, to bi trebalo da znaci da imas para...
Bestigori mi se ne svidjaju (manje su cupavi, u manje atraktivnim su pozama, i uopste cine mi se manjim od Gorova). Razmatrao sam da ih konvertujem od plastikanera dodavanjem oklopa. No, ipak mi nisu potrebni tako da ce izostati ovog puta.

Vidim ja da tebe zanimaju moje pare, iz nekog cudnog razloga :twisted: ...
Armiju sam poceo da skupljam vrlo promisljeno, i necu na nju potrositi vise para nego sto moram.

Ljudi, nazad na temu, a to su Confront-Warhammer relacije!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Shunka wrote:Ljudi, nazad na temu, a to su Confront-Warhammer relacije!
Errrr.... nema ih??? Osim sto i jednu i drugu igru igraju pretezno cupavi ljudi, koje ostatak sveta vrlo cesto vidi kao cudne..... Mada mogu da budem i darezljiv pa da kazem i da se conf igra pretezno u Grifonu, a WH pretezno u kucnoj varijanti ili HS..... ah da, zatim, oba su vezana za fantasy..... i eventualno da kazemo da su u oba slucaja figure skupe za nas standard...

... osim toga, nemas dodirnih tacaka...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Bathory
Posts: 786
Joined: Thu Jan 22, 2004 10:15 am

Post by Bathory »

Evo da se undercover Khorne chaotic javi :) .Moj savet je, da se pri izboru armije prvenstveno rukovodis izgledom figura i ,posto volis da konvertujes, mogucnoscu za isto (plasticni beastmeni). Najbolje je da imas 2 armije :jednu koju ces sam farbati i sklapati za svoju dusu i jednu turnirsku koja ce biti powerplayerska.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Moja zamisao razlike u racunanju statistike za Warhammer i Confrontation - u Warhammeru racunas sta ce se u proseku desiti, a u Confrontationu racunas kolika je sansa da ti plan (zvani plandza) uspe.

Citam pravila za Warhammer. Top misfire-uje u 11/36 slucajeva prilikom opaljivanja, i jos isto toliko sanse da se djule zabije u zemlju i povredi (eventualno) jedan model. U Confrontationu artiljerija misfire-uje na keca na jednoj kocki. Najcesce bez ikakvih posledica po sebe. I onda mene neko ubedjuje kako je Warhammer 5% bacanja kockica i 95% taktike (moguce da je procenat pogresno naveden, ali to sada nije mnogo bitno)...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Top misfire-uje u 1 od 6 slucajeva. Sto znaci da ces u proseku dobiti misfire jednom po bitci. E, pa tek onda od tih misfire-ova svaki sesti unisti top, sto bi u principu trebalo da znaci da ce se top samoubiti jednom u 6 partija, ili jednom na celom turniru. Top donekle jeste kockanje, ali ljudi na turnirima obicno izvode vise topova, a obicno te armije imaju i mnoge druge pucacke masine, tako da se gledano sa strane mase opet svede na statistiku, ne na srecu (ipak u confrontu ne mozes da imas 6 ili vise war masina). Top, ako radi dobro, moze da donese tvojoj strani brdo poena, a i megabaje na zmaju (ne mislim na megabaju, on je lud :lol: ) nekako gledaju da ne izlecu bas pred topove jer je mnogo veca sansa da strada on nego top.

Prednost WH-a u odnosu na Confront je u tome sto u WH-u bacas mnogo vise kockica, pa samim tim je i statistika stabilnija.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Da ne spominjemo jos i to sto armije koje imaju topove imaju i karaktere koji omogucavaju razne re-roll-ove masinama, plus postoje magije koje ti omogucavaju re-roll.... tako da sansa da ti top misfire-uje nije 11/36 nego 1/6 i daljih 1/6 da se zabije u zemlju (a to ne znaci da neces nista uraditi... ako dobro guess-ujes i pogodis recimo baju na zmaju u glavu, to sto se djule nece dalje kotrljati ti i ne znaci puno... i dalje si ga pogodio... tako da tih zadnjih 1/6 mozes da smatras kao 1/36 (ukoliko posle toga bacis i keca za probijanje))....

Sa toliko mnogo mogucnosti da se zastitis zaista nisi zavistan od kocke... velika kocka su samo Ld testovi, kod armija sa malim Ld, a i to je regulisano u 7. ediciji jer si sada imun na psihologiju kada si u HtH, sto znatno smanjuje efekate tipa terror, razni oblici panika itd.... e sad ti ako hoces mozes da nastavis da teras ko svaba tralalalalalala..... ali WH luck faktor VS CONF luck faktor su nebo i zemlja...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Moja greska, iz nekog cudnog razloga mislio sam da se bacaju dve artiljerijske kocke. Tj. i bacaju se dve ali je jedna za jedno, druga za drugo. Ali, ispravili ste me, pa eto i neke koristi od vas.

Nemojte misliti da mi je cilj da dokazujem nesto, jer se svi slazu da je Warhammer ozbiljniji sto se same mehanike igre tice...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Dzon Vejn wrote: Da ne spominjemo jos i to sto armije koje imaju topove imaju i karaktere koji omogucavaju razne re-roll-ove masinama, plus postoje magije koje ti omogucavaju re-roll.... t
To je sasvim netacno. Ja kod mojih Ogrova nisam nasao nista sto ce mi omoguciti da rerolujem topove. I dalje ako bacim keca ode sve u vazduh. Mada mogu da se pohvalim da sam armija koja moze da izvede najvise topova :P
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

shilja wrote:
Dzon Vejn wrote: Da ne spominjemo jos i to sto armije koje imaju topove imaju i karaktere koji omogucavaju razne re-roll-ove masinama, plus postoje magije koje ti omogucavaju re-roll.... t
To je sasvim netacno. Ja kod mojih Ogrova nisam nasao nista sto ce mi omoguciti da rerolujem topove. I dalje ako bacim keca ode sve u vazduh. Mada mogu da se pohvalim da sam armija koja moze da izvede najvise topova :P
Ogri nemaju topove.... to su samo malo vece puske (adekvatne za njihovu anatomiju) :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

ajd sad ovako: nisam siguran, ali cu predpostaviti da ogre na misfire izaziva 1d6 ST4 hita na jedinicu....

Znaci da ce jedinica od tri ogra svaki drugi put misfire-ovati. S obzirom da mogu pucati svaki drugi put to je 1,5 puta po partiji. Prosek na d6 je 3,5 pa onda proboj na 4, znaci 1,75 rana ogru sto nije dovoljno da se on samoubije. Doduse ubice se jednom u tri partije, ali ce za razliku od topa ostati jos dvojca koja mogu da pucaju...
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Mind Uploader

Post by Mind Uploader »

Aha, bas su manckini ti ogrovi... :) hihihihihi

Nego, stvarno Shunak-sinak konf. i wh. i nemaju nesto dodirnih tacaka...jedna od vaznih razlika je sto nema engage-a, samo charge...tako da ako nesto nisi u stanju da vidis jer je izvan los-a tvoje jedinice to moze da igra oko tebe brejkdens ti ga neces povrediti... Druga stvar je sto rane ne smanjuju efektivnost tvojih jedinica...zmaj bije i kada ga iseckaju na komade isto dobro kao i kada je nepovredjen...dogod se mrda...
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Mind Uploader wrote:Aha, bas su manckini ti ogrovi... :) hihihihihi

Nego, stvarno Shunak-sinak konf. i wh. i nemaju nesto dodirnih tacaka...jedna od vaznih razlika je sto nema engage-a, samo charge...tako da ako nesto nisi u stanju da vidis jer je izvan los-a tvoje jedinice to moze da igra oko tebe brejkdens ti ga neces povrediti... Druga stvar je sto rane ne smanjuju efektivnost tvojih jedinica...zmaj bije i kada ga iseckaju na komade isto dobro kao i kada je nepovredjen...dogod se mrda...
Zmaj da, ali jedinice ne ;).... Kada vise nemas bonus od +5 u startu, a potrosio si XYZ poena na neku jedinicu, ona vrlo brzo postane slatka meta ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

joggy wrote:Prosek na d6 je 3,5
Koja je tacna definicija proseka?

Ja kao neuki matematicar vesto rukujem iskljucivo pojmom verovatnoce.

Nekako je moje uverenje da kada bacas jednu kocku, tu se ne moze definisati pojam proseka, jer je (u teoriji) podjednaka verovatnoca da kocka padne na bilo koju od svojih 6 strana...

@Mind Uploader
Prica nije o slicnostima izmedju WH i Confronta.
Vec o razlikama. I mogucnostima da se iskustvo iz jednog prenese u drugo. Npr. ti razgovori o proseku. Kad god se u WH pominje statistika, ljudi pricaju o proseku. Ja kada sam vrsio statisticke proracune za Conf. (I have no life) nisam racunao nikakav prosek vec konkretnu verovatnocu da se nesto desi. Npr. verovatnoca da se napravi laka rana snagom za 4 manjom od RES-a mete... Funkcija raspodele lokacije rane prilikom bacanja Damage Roll-a... I ostali podatci koji mi trebaju u zivotu da nekome "kvarim zabavu".
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Verovatnoce je 16% da ces baciti 1 na d6.

Prosek je da ces baciti 3.5 na d6 kocki. Racuna se kao (MIN+MAX)/2. Edit: a ako hoces vecu preciznost, onda saberes vise clanova i podelis sa brojem clanova.

I ako ne vidim da se nesto pametno pise na ovoj temi brisacu je.... ako hoces da pricas o matematici idi na druzenje pa nadji drugare. Ako hoces da se svadjas sta je bolje, confrontation ili warhammer, opet idi na druzenje pa se druzi.... Ako imas neka pitanja vezana za WH, imas temu sa pitanjima, ali budi siguran da si prvo procitao pocetnicka pitanja iz 6. edicije (da ne bi ispao glup ;) ), ako imas neku korisnu informaciju/nesto vredno rasprave, a da je vezano za WH otvori novu temu.

A ako hoces samo da se raspravljas do prekosutra, i pricas kako nesto ne valja, i prosipas svoju pamet po ovom delu foruma, kao neuki matematicar, pobrisacu ti svaku temu koju otvoris, dokle god ne odrastes i prestanes sa tim rebel-sr*njima....

8)
Last edited by Dzon Vejn on Tue Oct 03, 2006 12:24 pm, edited 1 time in total.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Pa prosek jeste (1+2+3+4+5+6)/6=3.5 Ti ces gledati verovatnocu da ti nesto padne ali ako se mnogo puta bacaju kockice uglavnom se igra prosek.
Inace, netacno je da ogrovi mogu da pucaju svaki drugi krug. Oni su obavezni da potrose ceo ogre turn da bi napunili cevi ali u Stand& shoot mogu da pucaju svih 6 krugova (mada ce se to skoro nikad desiti)
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
shilja
Posts: 304
Joined: Wed Oct 08, 2003 10:53 pm

Post by shilja »

Nemoj da si takav, covek uci osnovnu razliku izmedju WH i Conf. Tj. verovatnoca vs. prosek. Bolje bi bilo da mu se objasni zasto WH koristi prosek posto izgleda da se Conf. oslanja na verovatnocu. Mada, kada se uzmu slucajevi Ote i slicno onda ni prosek a ni verovatnoca ne pomaze (skinkovi sa wordom na 6 ili 5 ako se dobro secam). A izgleda mi da se covek odlucio za Beastmene samo zbog toga sto je u Conf. naucio da igra sa skirmiserima.
"There are times when destiny calls forth a people and demands an action. Now is the time. We are the people. This is our action. Charge!"
"Sanity? Worthless things like that, I would not have as long as I can remember."
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

@Dzon Vejn

Priznacu ti otvoreno, nerviras me.
Ali ne nameravam da gubim svoje vreme pokusavajuci da te uvredim, ismejem, dokazem da nisi u pravu ili da sam ja pametniji od tebe. Odrastao sam (da, smatram da sam sa svojih 20 godina odrastao) i nemam potrebu za "tim rebel-s*anjima".

Dakle, ovu temu sam otvorio kao molbu iskusnijim igracima da se podele svojim savetima, u formi rasprave. Tj. ne trebaju mi predavanja u stilu "Slusaj, ti sada nista ne znas, taj Confront koji si igrao je smesan, Warhammer je prava igra, i mozda ces jednog dana nauciti da igras ako budes slusao sto ti mi kazemo." Postoji tema "Pocetnicka pitanja" ali ja nisam pocetnik, i ne zanimaju me odgovori do kojih mogu sam da dodjem tako sto cu malo vise paznje obratiti na ono sto pise u knjizi. Zanima me da saznam nesto vise o duhu igre. Npr. jako me zanima cela prica oko verovatnoce, proseka i statistike. Cesto razmisljam o tome. Da, ja hocu da se raspravljam (zar je to zabranjeno?), ali sam spreman da iz rasprava i nesto naucim (eto naucio sam kako se definise prosek), ne samo da se pravim pametan.

Ne znam odakle ti ideja da kukam na to kako mi nesto ne valja... Da mi se sistem ne svidja, ne bi ni igrao WH.
I primetices da nigde nisam napisao da smatram da je Confront bolji, stavise, napisao sam, i ponovicu jos jednom, da se slazem sa konstatacijom da je Warhammer ozbiljnija igra i da se manje oslanja na kocku.

Kao sporedna tema razgovora javilo se i pitanje zasto sam poceo da skupljam Beastmene i zasto mi je Dule Kosanovic sastavio listu. Odgovor, jednom za svagda - odlucio sam se za Beastmene zato sto ih ne vodi mnogo ljudi na ovim prostorima, zato sto mi se svidja izgled njihovih plastikanera, zato sto nisu no-brainer dominatriks armija (ili bar ja naivno verujem u to :) ) a imaju potencijala, i zato sto hocu da vodim velikog Beastlorda sa velikom lopatom na celu rulje krvozednih rogatih papkara. Dule se sam ponudio da mi napise listu. Nisam ga smarao za to, niti nalivao pivom. U pitanju je prijateljska usluga. Njemu je to pola sata posla, ja bih morao da procitam celu knjigu pravila i Beastmensku army knjigu pa bi ipak to bilo poput pipanja po mraku usled nedostatka igrackog iskustva, a hteo sam sto pre da pocnem rad na armiji.

Zakljucajte thread.
Last edited by Shunka on Tue Oct 03, 2006 2:36 pm, edited 1 time in total.
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
Locked

Return to “Warhammer”