UTISCI SA RAZNIH BITAKA

User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Kirgan »

Posto sam juce igrao jednu od svojih najlepsih i najopustenijih bitaka sa Betom to me podstaklo da stavim ovu temu mozda pocnu i ostali da se tako igraju pa da bude puno postova na temu inace je nasa bitka bila totalno neizvesna dok nisu vezano pukle Betine masne jedinice :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Moze li to malo detaljnije :wink: :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Verujem da ce Beta to podrobnije da uradi posto je on generalno pazljiviji i manje lenj :wink: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ja samo hocu d asznam sto vise taktickih varijanti, posto sam jos pocetnik :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Pa, koliko sam ja shvatio, postmatrajuci partiju, njih dvojca su se potukli onako mastno, i Kirgan je bacio bolje kocke...
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Tipisan primer partije koja je izgubljena u postavci.
General negde skroz desno, wolf-kin-i predaleko pa nisu nikada nigde stigli, Warriors of Ulric van generalovog Ld-a... Posledica - kada su Warrior-i bacali terror na ld8 bacili su 9 - a da su prosli imao bih mozda neku sportsku sansu da oni prave sranja po boku...
Dalje - Generalova jedinica koja ide da se siba sa Rinox Riders-ima (prevelike baje cak i za White Wolf-ovskog GM-a), frontalni charge na masnu jedinicu ogrova sa generalom (doduse general efektivno neutralisan za dve CC faze sa VHS-om)...
Kerovi postavljeni negde gde nista nisu radili (a tako su divni za redirektovanje, pogotovo sa novim pravilima za pursue)...

Pozitivna strana - Storm Hammer/Wolf Helm combo se pokazao extra... Josh kada bi ga obicna imperija imala...

A i Kirganov zglob - mislim da se ovo josh od Ote nije videlo... :)
Break na Ld6 - prosao...
Break na Ld4 - prosao...
Panika na Ld7 - prosao...
13 napada na 4+ - pogadja 10...
Butcher sa tri napada ubije tri Teutogen Guardiste (pogadja na 4+, probija na 3+, ja se spasavam na 5+!)...
Last edited by bojan on Tue Oct 17, 2006 6:37 pm, edited 2 times in total.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa mudro i poucno :twisted:

@Kirgan
Da li jos uvek vazi ono za subotu
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Da i 2 cu je ubio :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

We we , prangijace nas ogri :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Oceeeeeeeeee :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Znaci oko cetriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :twisted:
u HS
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Moze li u 13h posto bi smo onda igrali 2 na 2 :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pte pola dva 100% nemogu, inace moze 2 na 2
@Kirgan
Cimacu te na mob. :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

I kakvi su ti utisci sa bitke :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Utisci , su da je bitka bila super i da sam od Kirgana pokupio korisnih saveta, a i listu, ovo moramo da ponovimo , samo sa dodatkom piva........Beati ostavljamo da napise kratak izvestaj, u principu je bilo ili nereseno ili minor za Kirgana i Betu........... :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Pa zapravo daleko od toga da je bilo nereseno :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Pa ti si juce tako rekao, mene je mrzelo bilo sta da racunam :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Objasnicu ti kod starca ato je reko Beta pre nego sto sam ti sracunao rezultat sad me mrzi kucam :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Post by slayer king »

Ma nema frke, meni je vazno da sam ze zabavio , samo je steta sto jos uvek nisam pobedio Betu, 3/0 za njega :twisted:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Ima vremena :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Post by Petar-Pan. »

Bretonnia vs Strigoi Vampire Counts 2250pts.

Bila je to jedna od meni najprijatnijih i najzanimljivijih bitaka u poslednjih pola godine.
Luka je konačno shvatio da haotici i zmaj smaraju i počeo da vodi zanimljivu armiju protiv koje se može igrati s uživanjem.
Pa sam u četvrtak sam rešio da se okušam protiv, meni jednog od najnezgodnijih protivnika-vampirom koji ima 10-11 PD i podiže beskonačno skeleta i zombija, a ja jadan sa moja 3 DD i 2 scrolla mogu samo da mu kažem “Bring them on!”
On je imao masu zombija i 2 skeleta, 10 Crnih vitezova, crnu kočiju, 7 gulova, 3x po 5 dare wolfova, 2x po 5 fell betova, banshee, 3x nekrmanceri sa nekim bound spelom za kretanje I neki item sto prenosi magične kockice i strigoi vampire count.
A ja sam rešio da isprobam relikviju koja se pokazala veoma dobrom(u dve CC faze je namlatila 15-20 zombija). Kao I ostali seljaci koji su iskalili svoju mržnju na prokletim nemrtvima.
Pa, kao što rekoh, male su mi šanse pa sam se odlučio da igram pametno i strpljivo. Nisam srljao i odmah jurišao na njega. I iskoristio sam njegovo loše postavljanje(skoro celu armiju nabio je u svoju levu stranu osim jedinice zombija i jednih dare wolfova. Njegov prvi potez se nešto malo pomerio napred i dopunio svoje redove kostura. Jedino Su letači krenuli malo napred u nameri da ubiju trebuše. Baca Curse of Years na Svete vitezove Grala na čelu sa Zmajvitezom(Lord-General) i pravi jednu ranu Generalu.
Moj 1. potez krenuo sam napred: erranti sa BSB-om i relikvijom kreću da probiju slabo branjeni neprijateljski desni bok. Ostali se pomeraju napred a Vitezovi Vilajeta drže Crne viteze na odstojanju. Trebuše ubija 2 Crna viteza. M@A na mojoj krajnjoj levoj Strani idu max napred. A pegazi čuvaju leđa od njegovih letača. Zmajvitez juri ka vampiru sa jedinicom kistura.
2. krug: šišmiši potcenjuju snagu seljaka inspirisanih Zmajvitezovim prisustvom i sleću ispred strelaca sa koljem u nameri da pobiju posadu trebušea, a drugi se prepuštaju nemilosti Jahača pegaza. Ostalo se manje-više povlači nazad. I opet pokušava da ostari Generalovu jedinicu i ubija jednog a Generala ovaj put spašava Gral štit. Banšee pokušava da vrišti ali to nikoge nije dirnulo. Vampir se kukavički sklanja u 2. jedinicu kostura koja je van domašaja Zmajviteza.
Moj potez: Erranti žestoko udaraju u blok zombija kojih ostaje 4-5.Pegazi ne uspevaju iz prve da pobiju šišmiše ali strelci su pokazali da umeju i mačem da se služe i u 2 kruga prebili 5 šišmiša uz minorne gubitke. Hrabri ser Kristijan(Qvesting heroj sa moćnim ASv-om) tuče sam jedinicu vukova. Niko se nije uplašio(pao fear).
3. krug:gulovi na boku pomažu jednog preživelog vuka a vukovi na mom levom boku potpomažu „preživele“ zombije udarajući u bok Erantima. Ostatak nemrtve vojske me i dalje samo merka. U Magičnij fazi onih 4-5 zombija postaje 30+. Ipak inspirisani vitezovi, iako pritisnuti s boka uspevaju da dobiju bitku za 1! A Ser Kristijan razbija gulove na krajnjoj desnoj strani bojnog polja.
Moj potez: Polgrimi su i dalje predaleko da bi pomogli Errantima ali hitaju ka njima. Pegazi Zauzimaju položaje na krajnjoj levoj strani polja uz Kristijana koji napreduje dublje iza neprijateljskih linija. A strelci napadaju bespomoćnu Banshee i teraju je u zaborav dok m@a, pošto im je put otvoren, hrabro marširaju ka crnim konjanicima. Lord i dalje drži onu jedinicu skeleta(koja je sad narasla) na odstojanju.
4. krug: kočija dolazi ser Kristijanu na bok u krajnji desni ćošak polja. A vampir konačno rešava da pomoli nos i doleće pred pegaze. Ostali i dalje ostaju statični. Ali nekromanceri dozivaju 2 nove čete zombija(jedna na leđa errantima, druga na bok relikviji).
Moj krug: Prvo je Ser Kristijan pao teror od kočije (na 8 sa re-rollom) i pobegao iza pegaza. A onda pegazi najavljuju juriš na jedinicu vukova kako bi došli iza neprijateljskih linija, ali su se uplašili u odsutnom trenutku i našli se u veoma lošem položaju sa crnom kočijom na boku i vampirom u frontu. Zmajvitez sa svojim vernim vitezovima odlučuje da uleti u četu kostura i nemilosrdno ih ubija( on sam 5 u jurišu), relikvija se okreće da doček juriš zombija. Magica lvl 1 uspevada baci Howler wind! A onda, jedan od najbitnijih trenutaka bitke: trebuše baca stenu sa pola bojnog polja i pogađa crnu kočiju ,koju ne spašava ni jaka volja vampira u njoj, i uništava je!
5. potez: vampir lord u očajanju napada 5 pegaz viteza sa zastavom, hidočasnici uz relikviju spremno dočekuju juriš zombija i dobijaju komabat(pored toga što su se uplašili), erranti trpe juriš velike jedinice zombija u leđa, crni vitezovi pokušavaju da ulete u Veitezove Vilajeta od napred ali ih vetar usporava(oni fejluju!) i okreću bok seljacima pod oružjem.Ali uspeva da seizvuče tako što stvori jedinicu kostura Realmsima ispred nosa(nisam smeo da potroši poslednji scroll na to jer bi pomerio Black Knightove 8” i udario Realmove u bok) Vampir pukne za 1,a erranti naslažu gomilu zombija i dobijaju za 1!
Moj potez: Man-at-arms najavljuju juriš crnim vitezima u bok i dobijaju kombat za 3!A Realmsi padaju fear od novonastalih skeleta i ostaju u mestu.Ser Kristijan se vraća u bitku.
Eranti dobijaju zombije za 2! Vampir opet gubi za 1! Gralovi i dalje ubijaju kosture...
6. krug: Vukovi(zbog kojih su prethodno pegaz upali u nezavidnu situaciju) udaraju m-at-a u bok i uspevaju da ih oteraju ali ih ne stižu.jedan mag misskastuje pravi sebi ranu. Vampir se malo razmahao i ubio 2 cela pegaza i oterao poslednjeg preživelog, erranti ovaj put ubijaju samo 2 zombija i beže, izlaze sa table za koji milimetar,a relikvija uništava preostalih 10ak zombija(prekasno).I uzima mi oko 1000 poena u tom krugu.
Moj poslednji krug:na kraju Ser Kristijan ubija one vukove koji su oterali seljake, koji su se zaustavili, a četa grail vitezova sa Zmajvitezom ne uspeva da ubije cele kosture.

Na kraju onaj mag mi donosi solid viktori(oko 750 za mene)
Get off my way peasant!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Ne 750 nego 664 (594 + 70 za nekrofila) :wink:
Svaka ti cast za battle report, bilo mi je stvarno zanimljivo da ga citam (osim prozivke na racun haosa). Dobro si odigrao partiju, al da nije bilo onog usera sa howler windom i trebusheom bio bi sasvim drukciji ishod. S' obzirom na to da mi je druga partija sa vampirima ja sam zadovoljan. Fell batovi su slabi k'o *****, a ja sam skroz zaboravio da oni pederi od seljaka iza staka mogu da charguju.
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Fell batovi imaju iskljucivo dve uloge:

1. Da skinu neku masinu
2. Da charge-uju nesto sto bezi

Svako ko pokusava sa njima da se bije....
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Dzon Vejn wrote:Fell batovi imaju iskljucivo dve uloge:

1. Da skinu neku masinu
2. Da charge-uju nesto sto bezi

Svako ko pokusava sa njima da se bije....
Ja sam postavio 2 jedinice tako da jednu ubiju pegazi a da druga jedinica ubije trbushe da bi chariot bio siguran. A potpuno sam prevideo da seljaci mogu da charguju :wink:
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ma ne kazem za ovaj battle report (nisam ga ni citao :oops: ) nego onako ...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Stergu protiv Stigoia u 2250pt
Pozajmi sam armiju od Kolje i listu napravio odokativno
Imao sam
Lorda trkaca,generala na konju sa macem -2 armour save,bsb sa macem +2 napada,prista sa 2 scrolla,30 skinkova,18 woriora,2*3 kroxigora,2*3salamandera i 6 cold one woriora sa war bannerom.
Njegova armija je bila predvodjena vampir Tozom i 3 nekrosa+2 bloka zombija,1 blok kostura neki letaci 4 vukova 2*gulovi,2*5 viteza i bansi.
1.potez dobijam ja i sve guram napred.
Vmapiri se takodje malo pomere a bansi istrci napred i ubije 1 salamandera i jednog gonica!U magijskoj fazi je dizao neke mrtvake
2.potez bsb istrcava iz jedinice woriora u bansi a trkac se zakuca u jedne viteze na levom boku i prebija ih.Salamanderi upucaju neke zombije xy njih.bsb ubija bansi i utrcava u centralni blok(zombiji).
Fell betovi ujure u lorda a Toza i vuci se spreme za charge u sledecem krugu na njega.Na drugoj strani jedne skinkove charguju vukovi jedne gulovi,i skinkovi ih sve prebiju :D !!!U magijskoj fazi mi baca kletvu na blok i ubija jednog ratnika
3.potezLord se i dalje bije sa letacima i sada ih rastavlja,sve se primice na charge range.General drzi druge viteze na odstojanju preko reke.Salamanderi ubijaju svasta nesto!Skinkovi ponovo prebiju neke vuke!
Toza i vuci ujure u lorda i oteraju ga(puko za 1).bsb idalje drzi zombije.opet baca neke magije a mag sa onom stvarcicom -1 to hit na 6 inca se samoubija.Salamanderi prebiju neke letace koji su ih chagovali(mag je bio unutra i popio 1 ranu)
4.potez Jedne kroxe pomazu bsb-a a drugi sami ulecu u druge zombije.Skinkovi i konjica dolaze na bok zombijima.Salamanderi oduvaju jednu manju jedinicu zombija(10 kom)gde su bila 2 maga.
Toza se vraca.Kosturi udaraju u bok kroxe sa bsb-om.Sve stoji!!!
5.potez Woriori udaraju u ledja kosturima,skinkovi u bok zombijima.Salamanderi upucaju vuke gde se toza krije i naprave tozi 1 ranu.3 bloka kostiju i mesa nestaje sa table :D .
Tza charguje i ubija jedne kroxe i ukucava se u ledja woriorima
6.potezbsb ujuri u jedinicu od 1 zombija i dva maga salamanderi u ledja Tozi,general u konjicu.I odose vampiri ko da ih nije bilo!!!!!!!! :twisted:
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Bila je to bitka izmedju High Elfova (mene) i Wood Elfova. Army lista mi je bila malo cheesy:
Archmage sa Book of Hoeth na orlu,
3 maga sa prstenjem i gomilom power dice,
6 Silver Helmova sa Warbannerom,
5 Sillver Helmova parrent jedinica,
5 Sillver Helmova parrent jedinica
6 Dragon Princeze sa Banner of Sorcery,
2 RBT
2 orla

A sto se tice wood elva on je imao standard listu (manje-vise): drijade, 2 glade garda, 2 treemena, alterka, treekin jedinica, eternal guard (20 komada), njihov kindred hero da bi bili stubborn i jos nesto (skautovi ili nesto tako...)

Bitka je bila sto se tice magije na mojoj strani (14-16 PD, 7DD), a on nemade wizarda. Orlovima sam na pocetku radio march block nad treekinom i treemanima, archmagom na orlu sam prvo gadjao glade guard, a kasnije treemana. A sad ono sto me je spaslo a to je: MAGIJA...

Da pocnemo od toga da je treeman popio batine od Spirit of the forge i to popio nekako 3 rane - puta 2 zato sto je flaming atak, i nema AS i WS i ode Treeman, drijade su imale istu sudbinu od ring of fury i drugih damage magija. Alterka je trebala da popije 42 hita od Conflagration of Doom, ali da se ne bi mucio ortak je jednostavno otklonio sa table. Treekinovi su ostali zarobljeni marchblockom pored stene i mag je bacao Master of Stone (mislim da znate kuda ovo vodi). Drugog Treemana sam uspeo da ubijem Fire lore magijama i RBTovima, i na kraju ostadose Eternal Guard koju je konjica lepo podmazano uchargovala, ali stubborn jedinica od Ld9 je teska da se porazi i na kraju su i oni breakovali cudom i bili pokoseni od strane samih Silver Helmova.

Nikad, nikad protiv HE bez puno dispel diceova (narocito sada u 7. ediciji kad su jos i ojacani magijom!!!)
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Spirit of the Forge ne pravi 2D6 hita nego pogodi 2D6 modela sto znaci da si nepravdom ubio Treeman-a :twisted: ! Mogao si najvise jedan hit da napravis koji samo na 6-icu pravi 2 rane.
Image
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by kgkid »

Luka_Pancevo wrote:Spirit of the Forge ne pravi 2D6 hita nego pogodi 2D6 modela sto znaci da si nepravdom ubio Treeman-a :twisted: ! Mogao si najvise jedan hit da napravis koji samo na 6-icu pravi 2 rane.
Sasvim tacno!

Drugo, protiv High elfa sa Knjigom ne ides sa DD nego sa DS...

Preterano ruzna lista, ne zbog liste vec zbog nacina igre... narocito sto se vidi da si samo cucao i cekao da magija pobedi umesto tebe. Ja bih se stideo, a ne postovao ovakav izvestaj... :(
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Sto bi se stideo ? Ne vidim zasto je bolje tuci se nego pucati magijom... Lista je magijska ali nije bagovana kao neke nemagijske (brettonia). Takve liste jednostavno treba da postoje da bi igra bila raznovrsna.
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

JA bih uvek izasao protiv high elfa sa 2 dispel scrolla. I demonskom legijom. Pa bi onda video kako archmage na orlu postaje pecena curetina u krugu broj 1. Taj malac ne sme nos da promoli protiv demona... Remember always, magic is fickle, and Tzeench controls it! :wink: :twisted:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

kgkid wrote:Sasvim tacno!
Zapravo netacno. U erati je promenjeno na 2d6 hit-ova. Pogledaj na GW site-u.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Luka_Pancevo wrote:Sto bi se stideo ? ...
A zasto te ne bi gazio sa dva tenka?
Na koja si pre nekog vremena kukao iako nikada protiv istih nisi ni igrao?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Nikad, nikad protiv HE bez puno dispel diceova (narocito sada u 7. ediciji kad su jos i ojacani magijom!!!)
ovo je samo donekle tacno - HE gubi PD strasno brzo kada mu ubijes magove, a HE magove ubija i promaja...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Jesam pomenuo da od desetak bitaka koliko sam i igrao, ovo mi je i jedina pobeda - i to masakr...

Znate ja stalno gubim protiv imperije i WE i nekako sam postao optimista...
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Ni ja nisam odigrao dosta partija WH u zivotu, ali sam davno shvatio da ne mozes svakom armijom da pobedis masakrom, ali svakom armijom mozes da pobedis bar minorom.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by teclis »

TK vs Orks

Ah da, jedna od boljih bitaka...
TK: kralj na kociji sa flail of skulls i scropion armourom, 2 princa na kocijama, croll hierophant caddy, 3x3 kocije, 4 kocije sa +1 to hit bannerom, 4 skorpije, 2 Bone Gianta. Sve u svemu samo 27 modela \:D/
Orks: Lord sa sekirom Last Waaagh, 2 Shamana, Blacker BSB, Orks Bigunz, Savage Bigunz, Black Bigunz, 2x5 vukova, Dzin, 2 chuke, rock lobber i doom diver. Jako prijateljska lista (nema fanatika), al mislio sam da ce mi te chuke upucati barem jednom dzina...

I krug
Ja posaljem sve maksimalno napred.
Ork se povuce 1" manje da kocije nemaju dometa za charge. Pucanje: 2 rane dzinu, jedna skorpija umre od rock lobbera

II krug
Ja se priblizim sa kocijama 3" napred (oprezan jer ne znam gde se nalazi orkovski +D6" banner), Dzinove poravnam sa kocijama. Magija padne inkantacija da kocijaska jedinica sa +1 to hit udari u najmasniji blok orkova sa lordom i frenziranim shamanom - ja dobijem power lvl 4, ortak baci 2 kocke i dobije 1 & 2 :twisted: . I tako moja jedinica ucharguje i kralj kaze challenge - ono sto nije znao je to da imam flail of skulls i ubijem ja njemu lorda sa 6 overkillom; kocijasi ubiju jos nesto i preostane da se ork odrzi u cc na Ld3... i dobije on 2 i 1 8) (jadan ja u sledecem cc bez impacta). Da i jos sam uchargovao orkovsku kociju sa princem u jedinici od 3 kocija... I ja lepo tu overrunujem u savage, ali princ nije uspeo da bude u cc :cry: Ork puca i sa 2 cuke oba puta rani bonzija - 2 puta d3 rane, kao ono 2 i 1 = 2 rane :lol: . U cc i jedinica kocija sa kraljem se raspala za 3, a princeva jedinica za 4...

III krug

3 kocije ucharguju dzina. kraljeva jedinica kocija se svela na kralja, princeva isto tako; 3 kocije sto su uchargovale dzina raspadnu se i ostade samo jedna kocija...
Ork reformise blackere kojima preti charge od dzina i 3 kocije. U cc sa bigun orcima ostade samo kralj i gubi combat za 6-7, kad ono ima scorpion armour i popije samo jednu ranu od raspadanja :mrgreen:. Princ popije na rezoluciji 3 rane - 2 kociji & jedna princu...

IV krug
Bonza i 3 kocije ulete u blackere, bonza charguje savage da pripomogne princu, lonely prince ucharguje orke bigune da olaksa cc kralju. Bonza koji je uchargovao blackere nanese 7 rana, kocije nista (blackeri = heavy armour, shield & choppa) - medjutim ork polozi taj Ld, jer zamalo da bude fear outnumber. Bonza koji je uleteo u savage nanese 6 rana i fear outnumber , medjutim ne uspeju da ih pursuiraju :roll:. Lonely princ i kralj, onako bratski, razbiju te preostale bigun orke onako slasno i uspeli su da pokose one sto su pobegli (kralj ostao). Ostale kocije u cc sa dzinom raspadnu se do kraja...
Ork nema da se krece; savage urade rally. Ork puca i ne uspe da pogodi sa chukom dzina. Dzin i kocije dobiju blackere na fear outnumber i dzin overrunuje u savage.

V krug
Dzin i princ charguju savage :), kralj na footu charguje orkovskog dzina... Sta ce jadnih 11 savage orka protiv 2 Dzina i princa :D ; kralj dokosura dzina sa flail of skulls.
Ork ostade sa samo Doom diverom, Rock Lobberom i 5 vukojahaca. Doom diver i rock lobber u kralja - lobber promasi a doom diver misfiruje i dobije 1 :P .

Time se zavrsava nasa partija i ja pobedim sa 1800 pts masakrom. Jako zanimljiva partija jer je jedva bilo pucanja i magije - samo pegla :twisted: .
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Iskusinjo »

Utisci sa dvodnevnog HS turnira od 10 ljudi;

Prva parija protiv Gushtera.Chovek ima 3 ili 3 saurusa tabadzije,skup blok sauruske peshadije,4 kroxa,salamandere,stegadona i neshto skinkova.Od drugog poteza shorka. :) Zmaj se od drugog poteza bori sa masnim blokom uz pomoc zastavnicara,a kasnije i bloka feniks garde.Ubija ga.Strelci su pucali po skinsima i to je to.Najprijatnija partija na turniru,Milosh je retko prijatan momak i drago mi je shto sam stekao novo iskustvo i novo poznanstvo.900 i kusur poena za mene.

Druga partija,ponovo Gushter.Manje-vishe ista lista,samo shto osim stegadona ima extra salamandera.Ista taktika - zmaj u glavu pa kom opanci,Tom i Dzeri.Vilin knez sa svojim ljubimcem ponovo izlazi kao pobednik i ostatak bitke se svodi na rutinsko ciscenje i manje carke.Kolja je sasvim pristojan momak i partija je bila sasvim lepa.900 i kusur za mene.

Treca partija,Dobrivoje Vampir.Blok grejv garde sa regeneracijom,ser Zile,vrejtovi i gomile gulova.Od drugog poteza se zmaj i feniksi biju sa blokom.Sreca je vrlo promenljiva i u 6. potezu zmaj gine.Ovo mi je bila najneprijatnija partija na turniru.Coveku kazem da pomeri generala u prvom potezu da ga moj zmaj ne bi pojeo,a on trazi -2 penala za pucanje po fell betovima i ne da mi da u zadnjem potezu pucam po vargvulfu koji se krije iza difikult terena.Nije da bi te stvari bitno promenile ishod bitke,ali izuzetno iritiraju.Ako izuzmemo to,protivnik je bio korektan i uvek bih se igrao sa njim.Ubishe me glad,zedj i neispavanost.330 za njega.

Izlazak ;

Image

Cetvrta partija,Livadica sa Dark Elvesima.Morati,dve magice drugog nivoa,shadowblade,strelci,harpije.Puc,puc,ozezi,ozezi.Napucavao on mene,napucavao ja njega i bilo bi verovatno nereseno da zmaj nije pao lidership na 8 i pobegao cela 4 incha.Vrlo prijatan protivnik sa vrlo neprijatnom listom. oko 2 kile razlike za njega.

Peta partija protiv Gustera.Zaba sa templ gardom,50 skinkova,6 kroksova,salamanderi.Zmaj se do 4 poteza namesta da uhvati dupe masnom bloku,hvata ga u kombinaciji sa feniksima u flenk i ubija.Ostatak je bilo rutinsko ciscenje i gratis raspevavanje.Protivnik je tokom partije stalno gundjao kako ga ne ide,a iskastao je sve spelove osim skrolovanih,skinkovi su imali fors fild na sebi pa su ginuli 1-2 po potezu.Naneo je 6 rana zmaju.Dobro,sejvovao sam malkice iznad proseka,ali su zato vajt lajoni u 4 kombat runde ubili skoro nishta, pobegli na paniku na lidership 10 i nisu se relisali na 9.Pokusao sam da objasnim protivniku da zmaj nije bio krucijalan za ubijanje zabe,vec 20 feniksa u boku njegove masne peshadije.On je ostao pri svojoj tvrdnji,a partija se zavrsila sa masakrom za mene.


Druzenje je bilo na vrhunskom nivou i zeleo bih josh jednom da se zahvalim svojim protivnicima na ugodnim partijama i megadomatjinu Srbendi na gostoprimstvu.

Madam Edit:

Moja lista;

Stari zmaj,
bsb,
kadija,
20 feniks gardista,
20 belih lavova,
30 strelaca,
2 boltera,
orao.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by orome pancevo »

Izvinjavam se Iskusinju i svim ostalim protivnicima ako sam bio neprijatan,mada mi to niko nije rekao na turniru,cak je vecina rekla da su im partije bile zanimljive i prijatne.
Vampire sam izveo jer sam svoje wood elfove dao Ogiju koji je dosao na turnir kao na pijacu,tj bez armije :D (valjda nije ni znao da je turnir :D ),pa mi ih je Dule pozajmio.Pre turnira sam sa njima odigrao mozda jednu ili dve partije,tako da i nisam bas znao kako se sa njima igra.Ali ukupan zakljucak o novim vampirima mi je da biju za sve pare!
Meni je bilo extra na turniru,svi protivnici su bili megacool,i ni jednog ne bih mogao posebno da izdvojim.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: UTISCI SA RAZNIH BITAKA

Post by Iskusinjo »

Ma nisi bre ti bio neprijatan :D ,nego 3. partija stvarno ubije,jer si gladan,zedan i jedva cekas kafanu.Malo me je samo iziritiralo ono za skrivanje vec izranjavanih sismisha od 60 poena,ostalo je bilo sve kul. :twisted:
Locked

Return to “Warhammer”