Utisci sa HS turnira #4

User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Utisci sa HS turnira #4

Post by Dzon Vejn »

Turnir je protekao u uglavnom prijatnoj atmosferi. Neki ljudi su ispalili, no to je nesto na sta smo vec navikli. Evo i kratak spisak kako je ko prosao:

1. Luka Pacovcina (best general i worst sportsman)
2. Sutic
3. Nikola Nikolic (best painted army)
4. Livada
5. Nisam zapamtio
6. Ja
....
Best sportsman: Devoted of Slaanesh
Best painted miniature: Rista Vaterpolista (koji je dobio jos neku nagradu ali se ne mogu setiti koju)
Najveca pijandura: srebrni vitez
Najgori na testu: Ulemek

Jako je lepo bilo, bilo je vise tabli nego igraca, tako da je bilo dosta menjanja (nije se desavalo da igras 2 puta na istoj tabli).

Kratak batlle report...

partija 1: empire - Milos Nikolic (milos na forumu)
Ostavio je prazan bok, sto je omogucilo kocucima da u drugom krugu ucardzuju top i naslazu mu celu armiju po boku. Skeletoni su uhvatili masnu jedinicu swodsmena (sa kucicima u boku). Necromancer je bacio hand of dust i raskantao tenka, i na kraju sve sto mu je ostalo je bilo mag lord na pegazu. 20:0 za mene

partija 2: Bager
Uhvatio me je na super foru, koju sam prevideo usled neigranja WHa: lord na curci je large target, i kao takav vidi preko moje jedinice i moze da chargeuje preko nje. Pomocu toga je uhvatio vampira, koji je bacio neke jako lose kocke za udaranje, zatim 3 save-a na 5+, ni jedan nije prosao, i to je bio kraj partije. 0:20 za mene

partija 3: Petar Petrovic (decko iz Panceva, sa bretonijom, nisam siguran da li je na forumu)
Ovo je bio festival djidanja. Jedan od najneprijatnijih ljudi sa kojima sam igrao. Evo i nekoliko primera:

1. Ja se okrecem da izvadim zombije/skeletone koje sam digao. Pocinje combat faza. Za 2 sekunde se stvara 5 i 6 to wound bez da sam ja video bilo kakvo bacanje..... Pustim ga.
2. Overrun koji mora da ide dirketno pravo zakrivi ne bi li poklopio skelete u bok.... procenim da ih nije dovoljno zakrivio i pustim ga (iako sam mu napomenuo sta je uradio)
3. Baca jurenje 13" pomeri jedinicu 5" (kako bi i dalje bio u boku skeletima).... e ovo mu vec nisam pustio.

Medjutim cim krades, mora kocka da te izda, pa su pegazi sa svojih zilijon napada ubili 3 zombija... fear outnumber... umru pegazi. Panika za konjicu: pukne paniku, pobegne u impassible, umre. Banshee se dere: 12. :lol: Sve u svemu, sve mu je oprosteno ;).... 18:2 za mene.

partija 4: Luka iz Panceva
Rizikovao sam - dobio sam... Nisam hteo da taktiziram puno, pustio sam ga da me ucharguje zmajem u bok, odgovorio na chal., popio 5 rana, spasao 3, i odrao lorda ko nista.... Tu je bio otprilike kraj partije. 20:0 za mene

partija 5: Dean Konti - nurgle legija
Jako lepa partija... imao je dosta srece (prosao je 5 ledearshipa za raspadanje -6, -5, -5, -4, -1 ili 2), bacao odlicno save 4+, i to je to. Povrh svega vec sam bio umoran i nisam se setio da sa vampirom uradim chal. na njegovog battle standarda, sto bi bitno promenilo stvari.... Na kraju: 1:19 za mene.

partija 6: No1
Opet jako lepa partija. Posto sam imao mnogo vise jedinica od njega, sacekao sam da sve postavi, a onda sam namestio zombije Grimgoru i kosture sa strane. Posto sam imao prvi krug, potrosio sam fell batove da izvucem fanatike i da nateram savage jedinicu da chargeuje njih. 2 jedinice ghoulova su uradile isto to, tako da su savage-i bili izbaceni iz partije. Sa druge strane sam pustio charge Grimgora na zombije i trollova na kosture sa vampirom. Zombija je ostalo nekoliko, sledeci krug su podignuti, i lord sa skeletonima je pomocu vanhela uleteo u ledja. Grimgor je imao festival loseg bacanja - 7 napada, 5 pogodaka, 4 keca. Fear outnumber, ujuren. Za to vreme, 2 bansike su se do besvesti izdirale na jedinicu orkova i spustile je na nekih 10 komada. Onda su svi uleteli u tu jedinicu i to je bilo to. Jako lose bacanje za Grimgora je imalo najveci uticaj na 20:0 za mene.

Tako da jedino za sta bih mogao da se zalim za ovaj turnir jeste jedna partija koju bih voleo da nisam igrao, i hrana koje je bilo:

1. Malo i losa (neki sendvici, za koje sumnjam da mogu da zasite bilo kog pravog wargamera od 100+ kila :lol:)
2. Kafana je ovaj put bila krs... ali dobro, poklonu se u zube ne gleda, sto bi rekao Sutic :lol:

Jako mi je drago da su dosli ljudi iz Bugarske, i mogu da kazem da su mnogo dobri likovi i da se nadam da ce nastaviti da dolaze kod nas, a i da ce neki od nas otici tamo kad nas pozovu ;)

Do uprisinga.... ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
milos
Posts: 90
Joined: Sun Oct 16, 2005 5:12 pm
Location: In a galaxy far away

Post by milos »

Meni je bilo extra na turniru. Svih 6 partija sam odigrao protiv razlicitih armija
1. Vampiri - kao sto rece ja sam ostavio bok i jebiga
2. empire - jako lepa partija, a ja opet puko
3. Kgkid - jako prijatna partija, ja naravno izgubio ali nauci vrednu lekciju: patuljacka posada sa topa je jako zajebana jedinica
4. Orc - sa ovim orkovima sam igrao desetak puta tako da se jako dobro znamo od ranije, za divno cudo ja pobedio.
5. High Elf - na pocetku partije sam mislio da sam puko, poginuli su mi mortar i jedinica handgunnera, ali sam nekako uspeo da se izvucem na kraju.
6. The One And Only Master Of Disaster Kirgan The Gutenator - sta reci covek me olesio u 3 potezu ali sva sreca da nije uspeo da ponovi rezultat nase prosle bitke. Jedna od veoma interesantnih situacija (pored one kada je kirgan hteo da baci zvaku ali posto nije imao gde samo je vratio nazad) je bila kada je moj wizard lord na pegazu dobio frenzy i zakuc'o se u neke ogrove ubio jednog i onda umro. Ostalo nosta specijalno meni je prezivelo skoro nista a njemu skoro sve +1993 za njega.



Nakon ovako lose odigranog turnira (zavrsio sam na 25. mestu) odlucio sam da izbacim wizard lorda i vratim se pristovima...
Sve u svemu odlican turnir, dobra ekipa i jos bolje partije.
User avatar
Shunka
Jožin z bažin
Posts: 3388
Joined: Sun Nov 27, 2005 11:32 am
Location: FPU/Grifon
Contact:

Post by Shunka »

Cestitke Djordju Suticu!
Nikoli Nikolicu i tako dalje!
Dawngreeter wrote:ima i toga
rekurzivno glupilo
90% svega je sranje, a to ukljucuje i preostalih 10%
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Utisci sa HS turnira #4

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:
1. Luka Pacovcina (best general i worst sportsman)
Predlog za sledeci turnir: Igrac sa Worst sportmanship ne moze da dobije ni jednu nagradu ...
Image
red storm

Post by red storm »

Za one koji nemaju pojma ko je red storm da se predstavim - Nikola Suzic, Valhala, Novi Sad


Cestitke svima!

Posto znam da ljudi vole da cuju utiske o onome u sta su ulozili svoje vreme i trud resih da napisem koju.

Prvi put sam bio na vasem turniru i bilo mi je super. Mislim da je to i opsti utisak nas cetvorice iz Novog Sada. Doduse Iskusinju (ili bolje reci Metotiju :lol: ) je bilo za nijansu bolje nego drugima, ali sumnjam da je to imalo veze sa warhammerom!

Drago mi je sto ste uspeli da ostvarite saradnju sa momcima iz Bugarske koji su se pokazali skroz cool (ovim putem pozdrav za njih), i nadam se da ce se u buducnosti ta saradnja nastaviti.

Sto se tice partija koje sam odigrao jako mi se svidelo sto sam naleteo na sest razlicitih armija (visoki vilenjaci, haos cinc, orci i goblini, sumski vilenjaci, imperija i bretonija) i sto nisam odigrao ni sa jednim momkom iz mog kluba sto me je na nekim turnirima jako nerviralo (nemam pojma da li se pri izvlacenju parova vodilo racuna o tome, ako jeste SVAKA CAST, ako ne imao sam srecu). Svi protivnici su mi bili OK osim jednog wood elfa koga necu da imenujem i sa kojim mi se partija svela na to da je sest krugova PEVAO i kretao tri sume sto je bilo izuzetno iritantno i glupo (jer koliko ja kontam warhammer svrha igre je borba, a ne skrivanje- to nije warhammer vec igra koju igraju klinci i zove se ZMURKE). Cuo sam utiske i ostalih igraca koji su igrali protiv njega i nijedan nema lepu rec za listu i nacin igranja (coveka necu da vredjam jer ga ne poznajem, dakle zadrzavam se na listi i samoj partiji).

No sve u svemu lep i prijatan dogadjaj sa OK ljudima i velikom vecinom vremena prijatnom atmosferom.

Samo bih se jos zahvalio Beti i Bojanu na izuzetno fer sudjenju i Duletu i Mojsiju na ljubaznosti i ulozenom trudu.

Pozdrav i do sledeceg vidjenja
User avatar
sto mu gromova
Posts: 1089
Joined: Sun Oct 23, 2005 3:29 pm
Location: blok 21

Post by sto mu gromova »

iako nisam uchestvovao na warhammer turniru, rekao bih i ja neshto.
super organizacija, mnogo ljudi, svi lepo raspolozeni... lepo je biti deo ovakve manifestacije na bilo koji nachin. drago mi je shto je turnir posetila ekipa iz bugarske, svi su sjajni momci a opet, zao mi je shto nije doshlo josh par momaka iz hrvatske i iz novog sada ali eto... i ovako je bilo mega dobro.
jedina "fleka" na turniru je bio onaj mali ispad i drago mi je da je bojan bio tu da smiri situaciju. ako se to izuzme bilo je super. hvala svima, posebno duletu i mozesu.
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Post by Awakened »

A moze li izvestaj iz kafane? 8)
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Sto se mene tice bilo je fino!
Inace za worst spotsmenship sam dobio ne od igraca svi su mi dali great nego zbog problema sa sudijom!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

RatGod wrote:Svi su mi dali great nego zbog problema sa sudijom!
Nisu ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Post by kgkid »

Uf...

Izvestaj nekoga ko je lose prosao...

Partije:
1. Rista i Torek... Rista je cool, lista nije. Ja setao on pucao... u 6. krugu ja malo udario i nesto ubio... Izgubio... NIje bilo neprijatno i svakako bih sa ristom opet igrao... Ipak nije vredno prepricavanja... Torek mozda i nije prebudzen, ali ako ima podrsku samo artiljerije i pucanja, bude malkice dosadno za protivnka... Ovo svima vama koji ste ga koristili, Risti nikakve narocite primedbe. Covek je igrao kako lista mora da se igra.

2. Richard i orci... Super lista, do kraja neizvesno... On konstantno blago natprosecno kockicama, ja konstantno ispod proseka... Na kraju nekoliko uzasnih kockica i masakr za njega. Izuzetno prijatan protivnik sa simpaticnom vojskom!!! Voleo bih da protiv njega igram kad god opet. Usio me je flafom za vojsku (stampano na papiru koji lici na pergament!). Prelepo modelovane konveryije i odlicno ofarbana armija.

3. Milos Nikolic... Imperija koja je mogla da me oljusti... Izuzetno rpiajtan protivnik! Lepa armija, lepa partija. Neiskustvo protivnika i moja tvrdoglavost da igram do kraja pretvorili su skoro siguran poraz u pobedu. Milose, kada cemo opet da se igramo?

4. Sta reci... Nakon 250km do kuce i nazad, kroz maglu vidljivosti cca 5m, dodjem i masakriram kako niko nije! Protivnika sam proterao 500km! cak u Bugarsku! Salim se, naravno, nadam se da je sa covekom sve OK... Ali nije se pojavio, a nije se pojavio ni rezervni igrac, tako da sam camio do posle rucka. Bilo je grozno. Najgorih 20:0 za mene svih vremena!

5. Luka iz panceva... tzeench lord na zmaju? topovi? 2komada? pokusaji L chargeva skirmish unitima i sporenje oko pravila? Fin je on decko, sve smo lako prevazisli i lepo se zabavili... Da li od kontaminacije ili je nesto drugo, tek ovi iz Panceva bacaju nenormalne kockice. Moje standardno blago ispod statistike, a njegove... D6S6: 6S6, 5S6, 2D6 S6+1 11S7... gomila kockica protiv mojih 5 i 2 Scrolla, jos sam dobro i prosao... Na kraju standardno, Ld testovi na 11 i 12... Pobeda za njega sa 666 razlike! Posle recite da to nije Djavolja rabota!

6. Za dlaku, ali ipak, najlepsa partija na turniru, Ulemek. Potukosmo se, i dobismo DRAW... sa 100 i kusur za mene, utesno.

Organizacija ODLICNA.
Moja licna organizacija OCAJNA. Tako da samo svojom krivicom nisam bio na :lol: , da parafraziram Vejna, "ocajnoj" veceri. Izvinite, ali bih sa vama radije bio na ocajnoj veceri, nego u magli kod Topole. Moj genij se ofirao cinjenicom da sam ipak bio u magli.
U sali je falila samo neka muzikica...

Vrh turniira je za mene bilo takmicenje u farbaju... Uz sve domace radove koji stvarno oduzimaju dah, Piranha je ipak dogadjaj! Ono je strasno! Covek nije covek, vec masina za farbanje! Ipak, kada bi trebalo da izaberem samo jednu figuru da pomenem bio bi to Betin strokavi tenak.

@Beta:
Imam drugara, odlicnog limara koji ima ekipu dobrih lakirera, da ti srede onu trulez, pa da ga oteras u perionicu, narocito zimi, nakon voznje po putevima zasutim solju... Da ti traje jos koju hiljadu godina! :wink:
Last edited by kgkid on Mon Dec 03, 2007 11:10 am, edited 1 time in total.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Ma vazi 8)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
BaGer
Posts: 53
Joined: Tue Jun 05, 2007 10:23 pm

Post by BaGer »

Pa bio je super turnir.
Verovatno bi sve bilo mnogo bolje da sam igrao protiv razlicitih vojski a ne tri puta protiv patuljaka sa Torekom, ali ajde.

1. protiv Nedka iz Bugarske, i njegove imperije, bas je super lik i bila je dobra partija. Nije mi bio problem da ga pobedim, jedino je tenk ubio nesto moje i preziveo partiju.

2. protiv Dzona Vejna. On je prevideo onaj cardz u bok, i to je verovatno odlucilo partiju.

3. protiv Luke Pacova. Dosta zanimljiva partija, malo me je smorio insistirajuci na preteranoj preciznosti (trazio mi je da pomerima jedinicu 5 milimetara u nazad kod deplojmenta, ali je sve u svemu bio korektan.Pobedio me je 600 razlike na kraju,ali moglo je da se zavrsi i dosta bolje i dosta losije po obojicu.

4. protiv Riste, bilo je nekih razmirica oko nekih stvari tako da nije bila nesto partija. Nereseno.

5. protiv Megabaje. ovo je bila cool partija, uspeo je da mi uzme negde skoro 500 poena kucicima, koji su na kraju uz lorda i zmaja jedini preziveli kod njega, meni je on ubio karaktere i neke konjice i pobedio sa 500 razlike

6. protiv Livade. vec mi je bilo dosta igranja protiv patuljaka, tako da sam se samo zaleteo napred sa svime s cim sam mogao. I sve je bilo upucano. 1300 razlike za Livadu.
Al su super ovi Izvori Magije, em nisu plagijat, em su bolji od originala!
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

Turnir je bio fenomenalan(jedan od boljih na kojima sam igrao)!Zeleo bih prvo da se zahvalim jos jednom mojim prijatnim protivnicima na lepom druzenju i domatjinu na domatjinskom prijemu.

Igrao sam sa zlom,pederskom,nosebleed,imba,cheezy listom :Cinchov zmaj,2x diskmena,4x kochije,2x mrsna topa,2x5 kerova i 7x furija

Sad tju kao ukratko da vam grubo opishem te fine partije;

Prva partija protiv je bila protiv Ivana Livade,najvetjeg patuljka!
Torek,master inzinjer,4-5 mashina,longbeardi,mineri i 2 jedinice handgunnera.Ja sam pocheo prvi,sve napred,malo magijao - nishta nisam uradio.Moj top ubio inzinjerca.U njegovom potezu on mi ubije par kochija.
Priblizim se jos u svom sledetjem,magija ponovo nishta nije uradila,ali su zato topovi skinuli dve mashine.On mi u svom drugom potezu ubije jednog diskmena i kochiju i od tretjeg poteza se stalno makljamo.Zmaj je breakovao longbearde koji su uleteli u njega i tu sam mu uzeo dosta poena.Na kraju je ispao draw.Zabavna partija i najprijatniji protivnik s kojim sam ja ikada igrao.

Drugu partiju sam igrao protiv Kirdaka.Ogrei sa 2 jedinice ironguta,maneaterima,rajnoksima i 3 mesara.U drugm potezu sam mu ubio jedinicu irongutsa sa zastavom i mesarom,silno sam se obradovao i onda sam pocheo da igram nepazljivo.Moja magija ponovo nishta nije uradila u celoj partiji.Njegovi rajnoksi su uradili posao ubivshi mi tri kochije(1 koja je fleeovala i dve koje si ih uchargeovale).Zmaj ih je kasnije dokusurio poshto su bili ojadjeni topovskom vatrom i kochijama.
Opet draw!

Tretju sam igrao protiv Dobrivoja,3 shume na terenu i Driche.5 - 6 krugova je pevao i bezao okolo.Iskoristio je priliku na kraju i uleteo sa lakom konjicom u diskmena.U potezu pre toga sam pao 4 panike (?!).
Magija po 3 put zakazuje.Neshto nije u redu... 4 - 16 za njega.

Veche subota/nedelja sam proveo u KST-u muvajutji se okolo sa Bagerom u alkoholisanom stanju.Doshao sam u hotel u pola 4 - 4,a probudio sam se mamuran u 9.Pojeo sam vrutjeg psa i krenuo na drugi dan turnira.

Chetvrtu sam igrao protiv Legije.Njegova lista je bila veoma neobichna za jednog patuljka.3 elitne peshadije,3 mashine i jedni tandereri.Napucavao sam ga 6 poteza i na kraju uleteo u jedan masan blok sa svime shto imam.Zauzeo sam tri cetvrtine,ubio mashine i to je bilo 19 - 1 za mene.

Petu sam igrao protiv Brashosaurusa.Navatao mi je zmaja sa Brzim i skinkovima u 2 potezu zbog moje nepaznje i tu je partija u principu bila reshena.Pokushao sam da se izvadim sa kochijama ali kockice mi ponovo okretju ledja i ne uspevam nishta da uradim(sa kochiom ne mogu da ubijem 10 skinaka i ne mogu bsba da probijem na 2+ sa topom).Magija mi je bila sjajna kao i u predhodne 4 partije,naneo sam mu chitava 2 vunda u 6 poteza sa medzik misajlovima.Odro me choek ko machku.0 - 20.

Shestu sam igrao protiv orka Srbende.Lik je malo neiskusan,zaboravlja faze pa ga ja stalno podsetjam,prva dva poteza se uopshte nije pomerao(?!),ali nije bio naporan.Uzivao sam igrajutji se s' njim.Zmaj je ovde odradio posao ubivshi 2 i po peshadije i wyverna.Dobio sam normalne magije koje su zapravo neshto uradile.On je meni sa chukama ubio 3 kochije i jednog diska sa zalutalim fanatikom. :lol: Ja sam njemu ubio pola mashina,on je meni ubio oba topa i zauzeo je chetvrtine.Na kraju samo 12-8 za mene.

Zao mi je shto nisam igrao protiv bratje Bugara.Valjda tjemo se sresti na Uprisingu.

:twisted:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Post by teclis »

Posto je ovo meni bio prvi turnir recicu da sam se super zabavio i da je organizacija bas bila na nivou :D . Sto se tice partija sve su bile pomalo cudne - u 2 partije nijedan miscast sa po 15PD po magicnoj fazi, u 3 partije bas bas puno miscasta (u jednoj partiji miscasti su mi ubili Teclisa i jos kad je imao ward na 2+ 8O).

1) partija protiv imperijalca iz valhalle - teren je bio uzasan na mojoj strani (sve stencuge) + lose postavljanje + dobar igrac = puko zestokim masakrom od 2300

2) partija protiv high elfa iz bugarske - partija je bila sasvim zanimljiva ako izuzmemo tonu miscasta sa moje strane, normalno Teclis umire bacajuci 2 warda na 2+... = puko masakrom ponovo od 1200

3) partija protiv orka - strategija je bila zaleti se sa svom konjicom na mnogobrojne orke: 4 Dragon Princa sa boka odnose Big Unse sa lordom orkom, znaci treba da uradi break na 8 sa BSB re-rollom i ne uspe 8O; Orao citava 6 poteza zamajava savage; u zadnjem potezu hrpa orkova ulazi u kulu gde je Teclis sa 10 strelaca: moram da breakujem na 3 i uspem :D = pobedio masakrom od 1300

4) partija protiv orka No1 - super tereni sa moje strane; Teclis miscastovao ko djavo (kao i 2 maga) u 3. potezu popije S4 od miscasta i jos ima ward na 2+ i naravno ne uspe :? , time se zavrsava moja dominacija magijom; 5. potez 1 (jedan) silver helm charguje baju na kociji - nanese jednu ranu kociji, outnumber neprijatelja ali ja imam muzicara 8) = break na 8 ne uspe i u 6. potezu ta kocija ne uradi rally...; jedna od zanimljivijih partija iako mi je Teclis umro na pocetku = puko masakrom od 1300

5) partija protiv kornovca - losa postavka neprijatelja, Teclis uzeo metal i jedan wizard dobio Uranon's Thunderbolt + jos kad se na to doda da nisam nijedan miscast dobio u celoj partiji sta reci vise; najzanimljiviji deo partije bio je kada je baja na zmaju odlucio da se sakrije iza Hellcannona (da ga ne bi videli bolteri), medjutim moji strelci ubiju preostalog chaos dwarfa i gle cuda - Hellcannon se upuca u zmaja, tako su se tukli 2 poteza dok Hellcannon nije ubio zmaja a lord Hellcannona (mislim da je ova situacija bila uslikana :) ) = pobedio zestokim masakrom od oko 2500

6) partija protiv imperijalca iz bugarske - ovo mi je NAJPRIJATELJSKIJA PARTIJA u zivotu; covek je bas cool a sama lista je bila skroz friendly; partija je tekla tako opusteno - shadow warriori su se tukli 5 poteza sa vitezovima (2 jedinice od po 6 vitezova :twisted: ); 6 Silver Helmova sa full command i War Bannerom zaleteli su se u bok swordsmana sa arch lectorom i dobili combat za 7: medjutim on je imao onaj item kojim automatski polozis break :x ...; naravno dobijao sam miscaste svaki potez mada partija je tekla bas opusteno :D ... = izgubio solidom od 700

Bugari su se pokazali kao najprijateljskija ekipa, tako da ocekujemo jos njih na uprisingu 8) ...
Last edited by teclis on Mon Dec 03, 2007 3:03 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Petar-Pan.
Posts: 111
Joined: Tue Apr 18, 2006 8:05 pm
Location: The city of Pancevo

Re: Utisci sa HS turnira #4

Post by Petar-Pan. »

Pa kao sto i ostali rekose sjajan turnir mada me je iznenadila cinjenica da se nekoliko prijavljenih ljudi nije pojavilo...

Osvrnucu se na jednu partiju, i to zbog komentera :roll: cisto da razjasnimo

Dzon Vejn wrote:partija 3: Petar Petrovic (decko iz Panceva, sa bretonijom, nisam siguran da li je na forumu)
Ovo je bio festival djidanja. Jedan od najneprijatnijih ljudi sa kojima sam igrao. Evo i nekoliko primera:

1. Ja se okrecem da izvadim zombije/skeletone koje sam digao. Pocinje combat faza. Za 2 sekunde se stvara 5 i 6 to wound bez da sam ja video bilo kakvo bacanje..... Pustim ga.
2. Overrun koji mora da ide dirketno pravo zakrivi ne bi li poklopio skelete u bok.... procenim da ih nije dovoljno zakrivio i pustim ga (iako sam mu napomenuo sta je uradio)
3. Baca jurenje 13" pomeri jedinicu 5" (kako bi i dalje bio u boku skeletima).... e ovo mu vec nisam pustio.

Medjutim cim krades, mora kocka da te izda, pa su pegazi sa svojih zilijon napada ubili 3 zombija... fear outnumber... umru pegazi. Panika za konjicu: pukne paniku, pobegne u impassible, umre. Banshee se dere: 12. :lol: Sve u svemu, sve mu je oprosteno ;).... 18:2 za mene.
Znamo se mi dobro...

Kako mozes da pricas tako kad sam se trudio da bitka bude korektna koliko god je moguce :-s

1.Na svaku tvoju primedbu JA sam popustio jer da si ti meni dozvolio da poklopim taj bok rezultat bi bio totalno drugaciji.

2.opste je poznato da umem da bacim gomile 5ica i 6ica i ne bih lagao sta sam dobio na kockici to mi je jako nisko :? ,a i to je bilo toliko nebitno da mi je smesno sto si to naveo ovde :roll: + nisam uopste obratio paznju gde si gledao kad sam bacao...(inace 3 vunda su bila u pitanju)

A to sto si napisao pod 3. je potpuno netacno, to se nije desilo( jer da sam ih pomerio 5" oni ne bi uopste izginuli na kraju)

Da, i razocaralo me je tvoje nepoznavanje pravila 7. edicije...Ja te pustam da radis neke potpuno nelegalne marsheve i jos se bunis

Ne bi bio to sto jesi kad ne bi ocrnio nekoga :roll:

Sta drugo da ti kazem osim Uzivaj u svom malom svetu!


Nasuprot ovoj 5. moja partija je bila protiv Metodija iz Bugarske. On je, po meni, definitivno zasluzio Best sportsman nagradu.
Bitka bez magija i samo jedni letaci na tabli.
Ta partija mi je veoma ulepsala ovaj turnir i zbog takvih ljudi i lista jos uvek vredi igrati ovu igru.

Inace mislim da je ona izgubila svoju draz zbog mnogo kalkulacija i neprijateljstava kojih je sve vise u poslednje vreme...
Get off my way peasant!
User avatar
milos
Posts: 90
Joined: Sun Oct 16, 2005 5:12 pm
Location: In a galaxy far away

Post by milos »

kgkid wrote:Milose, kada cemo opet da se igramo?
Cim nam se ukaze prva prilika!
Stvarno je bila ekstra partija, bez puno smaranja oko pravila, ali kao sto si rekao neiskustvo je presudilo, ja NEZNAM da igram sa lordom na pegazu. Steta sto sam to morao da otkrijem na turniru, mada moj lord je objasnio neke stvari jednom skoro mrtvom maneateru...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

Evo da i ja napisem koju rec:
Lep turnir, nije mi naporno palo sudjenje jer je broj konflikata kod normalnih ljudi bio zaista minimalan...
Izvinjavam se svima zbog toga sto sam ja izgubio u jednom trenutku zivce zbog idiota.

Cestitke pobednicima, a onome koji se ljuti na sudjenje savetujem da procita pravila - posle toga ce lakse dominirati ljude sa dva Master Rune of Gromril... :lol:

I na kraju moralni pobednik je Kirgan (i njegov verni Luck Gnoblar) - 10 mesto sa ogrima na "open range" turniru...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Evo i ja da se oglasim iz sume :lol: .
Lepo sam se proveo,napio sokova,dominirao ljude :D i gubio na svojim greskama!
Prva partija protiv Metodi Markova(izvinjavam se ako sam pogresno napisao ime).Jako interesantna lista,od svega pomalo,ali Drycha je Drycha.Treemeni su ubili lorda i heroja na glistama+chosen viteze,dok su wild rideri sa svim magovima rastavili druge viteze+neke karakondzule.20-0 za mene.
Druga partija vs Bogdana(cini mi se)imperija.Mislim da je ovo bila najbrza partija na turniru.Ja izveo sve heroje i jedne dryade.On u svoju sumu nagura top konjicu i pucace.Ja teleportujem Drychu u tu sumu,ubijem top,ostalo pobegne na teror.Njegov potez top ubija Drychu,kraj partije. :D 20-0 za njega.
Treca protiv Iskusinja i Cincovaca.Nije ga isla kocka,dok sam ja strpljivo cekao da dodje na penal,i doso je sa diskmanom. :D 14-6 za mene.
Cetvrta Nikola Suzic imperija.Igralo se na istom terenu gde sam ja igrao proslu partiju.Ja sam mu lepo ponudio da pitamo da zamenimo sto,ali on nije hteo...vise mu je odgovarao ovaj sa tri sume!!!Ok,do nekog 5 poteza me nije video,dok sam ja ubagovao tenk sumom,a onda su wild rideri krenuli da ciste artiljeriju i pucace.Vrhunac partije je bio kada je 11 konjanika sa svestenikom pobeglo od terora,a u narednom krugu pali reli.Kasnije(po zavrsetku partije) se ispostavilo da su bili imuni na teror i coveku su vraceni njegovi poeni odnosno konji :D ,pa je umesto 19-1,bilo 14-6.Ja sam mislio da na turniru kad nesto zaboravis da uradis nema vracanja,ali me je Beta razuverio.
Peta sa Livadom poatuljci.Listu koju sam izveo napravljena je za patuljka,ali sto koji smo dobili nije imao ni jednu sumu,osim moje.Wild rideri nisu uspeli da budu pozvani,sto je nekih 200 poena+neke dryade,naspram organ guna i helikoptera.12-8 za njega.
Sesta protiv sugradjanina Luke koji je imao genijalan plan da ubije Drychu sa baci Ld ili umri,pa je usao u sumu sa zmajem i diskmanom.Normalno nije je ubio,ali je suma ubila njih obojicu :lol: :twisted: .20-0 za mene.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
red storm

Post by red storm »

Ako cemo vec da cepidlacimo i da se prepucavamo Dobrivoje, tvoja lista je bila gora od bilo koje patuljacke vidjene na turniru. Sa njima se barem prekrstis pa krenes napred, ali gledati tebe punih sest poteza kako samo pomeras sume nije nimalo zanimljivo.

Posto se zalis na konjicu ja sam prvo dosao kod tebe i pitao te kao covek, ali nema veze.

A prijateljski deo partije je bio zavrsen onoga trenutka kada se recenica izrecena na startu "MA KOD MENE MOZES DA VILUJES UVEK!!!" pretvorila u "NEMA VILOVANJA, JA TE CARDZUJEM!!!" ili ja gresim i ti to nisi rekao :!: . Stoga ne osecam da sam uradio nista lose. Ti si se borio za svoje , a ja za svoje bodove.

Ostalim ljudima na forumu se izvinjavam ako ih je ovaj post smorio, ali sam morao da odgovorim na prozivanje. :D
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Pogresno si shvatio moj post kao prozivku,ali ja ti necu objasnjavati kako i gde jer ne zelim da se raspravljam.A moje ime slobodno koristi,ja ga se ne stidim,pa da ga krijes.
A sto se tice liste...pa jeste cizi,ali je jedini nacin da wood elfovi prezive protiv gan lajn(ne mislim na tvoju listu,ona nije klasican gan lajn),no dobro,ako si ocekivao da nacrtam metu na celo i izadjem pred tenk topove i papu u kociji izvini sto sam te razocarao!
A ta recenica se odnosila na pivot tenka,i to samo za front jer bi bio izbacen iz igre(tenk),a posto sam ti dosao sa boka...
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

pa evo i ja da napisem par utisaka...
turnir je bio ekstra, od organizacije, do poseta iz inostanstva, a pored bugara treba reci da i da je JEDINI momak iz Hrvatske koji nas je udostojio ove godine Dean Konti, pa mu jedno veliko hvala zbog toga...

1. partija - bugarski saha Marin Karageorgiev - magic heavy elfovi, malo nervozniji protivnik zeljan pobede, al jebiga. tri unita pala su mu teror i pobegla sa table, a on bas i nije bio veliki mag taktike... u svakom slucaju 20 za mene.

2. partija - Nikola iz Novog Sada - prijatna partija - malo vise srece za mene i od Ld-a mrtav papa. Na kraju 16 za mene, uz male diskusije sa sudijama. Naime u jednom trenutku sudije su pravile problem oko chargea tenka kroz difficult ground, jer je morao da viliuje za par unutra milimetara, sto sam ja pustio, sto njima nije bilo ok. Na kraju su nas ipak ostavili na miru, i moj heroj je bukvalno pregazen... :D

3. partija - Nikola fatso Nikolic - Dobra partija, neugodan protivnik, ali ekstra prijatna partija, ponovo. Izgubio sa 8, uz malo nesrece. Nisam uspeo da sa 12 furija nanesem ijednu ranu drijadama koje ih nanose sedam i masno me raspadaju. Potom dva kruga nisam pomerao zmaja jer sa 4 kocke nisam prebacivao 10, sa sve staffom of change.

4. partija - Ogi zena Kolarevic - Superiska partija. Nisam teo masno da ga masakriram jer se smorio vec u prvom krugu kada sam mu magijom zgazio wild ridere od trista poena sa karakterom, pa smo se tukli. Posle cudnih rolova sa obe strane ipak dobijam sa 14 poena. Ogija ipak nije htelo vise nego mene...

5. partija - Bager Mirko - Zanimljiva partija protiv elfova, Mirko je pokusao da me razvali, ali ovaj put naisao je na nepremostivu prepreku, kucice. Dve jedinice kucica ubile su tri orla, silver helmove i drzale su dve cetvrtine na kraju. Lord se postarao da njegovi karakteri ne dozive kraj partije... na kraju 14 za mene...

6. partija - Nikola Rista Radojcic - Jos jedna prijateljska partija protiv nezgodnih patuljaka. Ja dobijam prvi potez i krecem sa svima napred, anvil misfajeruje, top ne probija zmaja, a bolter na dva i vise masi. U drugom krugu cardzujem lordom i herojem toreka a masine skrimerima, torek pada Ld i gine od magije, kao i betl standard u sledecem krugu... sve u svemu 3078 za mene i 20 poena.


Moram da naglasim da moj visok plasman nije rezultat opseznih priprema za turnir i dosta trening partija, vec samo nedostatak igraca visokog kalibra. Kako drugacije objasniti cinjenicu da drugi zavrsi covek koji je poslednju partiju warhammera pre ovog turnira igrao pre ravno godinu dana na winter areni... 8O :lol: :lol: :lol:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
SRBENDA
Posts: 262
Joined: Mon Sep 18, 2006 11:39 pm
Contact:

Post by SRBENDA »

Ako ste culi da je neki nesrecnik prvog dana turnira u 3 partije imao 4 miskasta i 2 puta tako ubio svog maga TAJ SAM ](*,) Drugi dan doduse samo jednom i to sam ga samo ranio :lol: Moj prvi turnir i bilo mi EXTRA, FULL, SJAJNO....

1)Chaos khron- pre svega lepa partija, fajterski na obe strane, uspem da mu premlatim lorda ali sam morao da sjasem sa wyverna. Posto je moj mag 2 X uradio miskast i sebi doso glave puknem 150pts. i -306 :?

2)Orc- orci bez goblina nemogu nista, to je protivnik shvatio +970 i kusur za mene.

3)Dwarf - tvrda i jaka partija uz malo srece-nesrece na obe strane. Vec u prvom potezu ostanem bez Wyverna a Livada bez rune-smitha ili kako se vec zove baja sto mlati cekicem po nakovanju spec. karakter. Ostatak partije se sveo na pucanje artiljerije na obe strane ali orci su bili brojniji i uporniji dobili partiju 12:8 za mene
:wink:
Zavrsim na 10 mestu.
4)Nurgle - stvano izbagovana armija :x Fanaticu su izleteli ka njemu ali se u drugom potezu vratise na mene i usitnise mi redove i outnumber. Losim okolnostima ubije mi lorda ali za pravo cudo moj mag uspe da skine skalp njegovom lordu i taman kad sam mislio sad si moj mag MISKASTUJE u sledecem potezu i dobije ranu #-o I jos uvek sam imao cemu da se nadam kad nesretni goblini padnu anizmoziti i blokiraju mi 2 jedinice orkova. Goblini puknu borbu orci popoiju bok ,jos jedna jedinica orkova nesretno izgubi i kraj i sve to 6 potezu. -900 i kusur

5)Ork - posto do sada nikada od orka nisam izgubio evo ga prvi put. Grimgor i kompanija, poceo sam lepo ,svucem Grimgorovu jedinicu na 10 modela zakacim ostale tu i tamo ali nesretne dve formacije gobosa padaju uporno animoziti. U 3 potezu No1 meni objavu charge na big unse sa njegivm big unsima e tu izleti 3 fanatika u njegov charge i on popoije 4d6 ali nesretnik je od 14 napada bacio 8 1 i 2 ](*,) puknu moji orci :? Uletese trolovi u cuke ali gobosi su izdrzali taman tolko da dodju savage boyz da nasamaraju trolove. Dalje sve kako netreba ali savge boyzi su izdrzali Grimgora 2 runde i na tome se i zavrslio.Fanatici opet prdnuli u chabar. Puko 18:2

6)Tzeench - nisam imao iskustva sa ovom armijom ali to nije sprecilo da partija bude najprijatnija na turniru. Fanatic omlatise nekoliko kocija i do kraja partije sve sto je ostalo. Ali tu je bio jedan pogani zmaj koji me je zlostavljao. Bio sam obnevideo od umora pa sam pravio niz grasaka ali protivnik je bio i vise nego fer Iskusinjo :applause: Na kraju puknem za 315

Turnir bi mi bio na 3 mestu najboljih stvari koje su mi se desile ove godine ,posle zenidbe i rodjenja cerke. Mislim da sam bio jasan koliko mi se svidelo. Siguran sam da sam mogao i bolje od 24 mesta ali sam zato platio danak nesikustvu. Sve pohvale za organizatore i za sve igrace jer su svi bili EXTRA
:D
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

red storm wrote:Za one koji nemaju pojma ko je red storm da se predstavim - Nikola Suzic, Valhala, Novi Sad...
Svi protivnici su mi bili OK osim jednog wood elfa koga necu da imenujem i sa kojim mi se partija svela na to da je sest krugova PEVAO i kretao tri sume sto je bilo izuzetno iritantno i glupo (jer koliko ja kontam warhammer svrha igre je borba, a ne skrivanje- to nije warhammer vec igra koju igraju klinci i zove se ZMURKE). Cuo sam utiske i ostalih igraca koji su igrali protiv njega i nijedan nema lepu rec za listu i nacin igranja (coveka necu da vredjam jer ga ne poznajem, dakle zadrzavam se na listi i samoj partiji).
Eh sad, kolko se ja secam ja nisam igrao protiv tebe, ali mi opis liste jako lici na moju (pronasao sam se u ovim recima :lol: , plus, ne secam se da je bilo nekih pucackih elfova osim mene).
Jeste. Wood elfovi koji se skrivaju su dosadni za igranje (pogotovu za protivnika). dva razloga zbog kojih sam igrao sa tom listom: 1. nisam mogo da skupim i ofarbam all forest spirit armiju; 2. jedino sam sa wood elfovima imao sanse da dobijem best painted army (rista se nije dobro spremio ove godine :wink: ). Necu vise izlaziti sa tom listom na turnir.

Isto tako je dosadna i tzeench legija, i lord na zmaju koji baca magije, i all shooting thorek armija, i all shooting 4 maga 2 st tenk war altar empire armija, itd. itd.
Stoga, ako ides na turnir racunaj da ce tu biti i neke armije koje nisu bas u duhu epskih bitaka, i koje su pravljene sa namerom izvrdavanja pravila. Ne daj da ti ta jedna partija uproasti ukupan dozivljaj. Dobra vest je da ce biti jedna manje takva armija na turnirima, moja :wink:

partija 1 - aleksandar (cini mi se) sa kirganovim chaos khornom
Ja stojim u sumi, pucam i pevam (tree singing). Nisam uspeo da mu zadrzim lorda na zmaju, ali on za uzvrat nije maltene nista ni uradio (ubio 120 poena). Tako na kraju nekih 16 za mene, najvise zahvaljujuci neiskustvu protivnika.

partija 2 - dean konti nurgle demon legion sa jednim magom
ja se postavio u sumu. On odma izlece sa svojim demon princom i pokusa da dodje glave mom alteru magijom, ali nije bacio total power, tako da je odma iskoriscen prvi od 4 dispel scrolla. moj prvi krug, treeman puca na princa, izaziva 3 rane, alter koristi hail of doom i to je to sto se tice princa). U nastavku partije ja stojim u sumi, pucam i pevam). Na kraju nekih 15-ak poena za mene

partija 3 - sutic cinc lord na zmaju
Ja stojim u sumi, pucam, pevam i pokusavam da mu magijom ne dam da pomera zmaja. On neda zmaja, ali mora da pusti sumu da seta po tabli, usled cega treemani dolaze u 8" od vecine armije, i tu biva znatno usporen. Sledi krug kad moje drijade charguju furije, iz 17 napada na 4 pa na 3 ubijem nekih 6 furija (tako da to i nije bilo nesto preteran user sa moje strane kako sutic kaze :lol: ), furije prodju ld, ali se raspadnu usled velike razlike u combat resolutionu, sledi overrun u lorda koji ostaje zarobljen prvi put. lord u svom krugu naravno pobije drijade, ali nije bacao magije niti leteo. 5 krug ja bacam 10 da se zmaj ne pomera. Sutic sa 4 kockice i rerollom ne uspeva da dispeluje. Zmaj je zarobljen drugi put. 6 krug ja opet uspevam istu magiju na 9, sutic sa 4 kockice i rerollom ponovo ne uspeva da dispeluje. Zmaj je zarobljen treci put. I tako, kad zmaj nista ne uradi 3 kruga, to bude 12 poena za mene :wink:

partija 4 - kirgan, alfa i ogrovi
ja stojim u sumi pucam i pevam. bilo je napeto celu partiju, i na samom kraju veliki nesporazum oko toga dal jedinica prolazi paniku, sta se kad i kako radi, uglavnom ispade dobro po mene na kraju posle raznih misljenja, tumacenja i sl., i neverovatnim oktretom srece u zadnjem krugu uspem da mu uspanicim jedinicu irongutova sa dva maga u sebi, i tu dobijem onih nekih 14-ak poena. Mnogo srece za mene, s'tim sto sam uspeo da smorim kirgana :oops: , i tada odlucio da vise necu da izlazim sa armijom koja stoji u sumi, puca i peva.

partija 5 - no. 2 i imperija
ja stojim u sumi, pucam i pevam. On isto tako baca magije ali sa powerom 5 uglavnom uspevam da se borim sa tim. Posle mnogo shootinga, pomeranja sume, i manevrisanja (sa minimalnom dozom hth-a) treemani i magovi izlaze iz sume u zadnjem krugu (ja sam igrao zadnji) i magijom uspevaju u zadnjem krugu da uzmu nekih 400 poena. Na kraju nekih 12-8 za mene

partija 6 - ogi i forest spirit lista
Ovde nisam smeo da stojim u sumi, ali sam i dalje pucao i pevao, a bogami i bezao. Ogi se vec smorio u drugom krugu, ali je uspeo da svojim treemanom dovati mog, i da mu objasni neke stvari, a alter u zadnjem krugu pokusava da ucardzuje treemana, pukne ld na 9 i pobegne nicim izazvan. Na kraju, 13-7 za mene i trece mesto overall.

Sto se tice armije. Dosadno je sedeti u sumi, pucati i pevati. Ovakva armija je nesposobna za masakr, mada kao sto se vidi iz prilozenog imala je svih 6 pobeda. Mag lord koji uspe da dobije iz beast lora beast cowers je efektivan protiv lorda na zmaju. Imao sam srece sto nisam naleteo na thoreka, posto mislim da bi im on pokazao neke stvari.
Last edited by joggy on Mon Dec 03, 2007 11:42 pm, edited 1 time in total.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Post by orome pancevo »

Mislio je na mene.A mogu reci da ovu listu sigurno vise necu voditi na turnire,jer previse zavisi od kocke,sto su dokazale moje partije 2 i 5.
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Samo jedan odgovor ja savetujem sudijama da procitaju pravila i armijske liste,zato im se i predaju da se pregledaju!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

lord na zmaju koji baca magije
[-(

moj lord se bije, kad god se ukaze prilika, a moja lista je provela u raznim kombatima vise rundi nego neke HtH armije na turniru.
Samo jedan odgovor ja savetujem sudijama da procitaju pravila i armijske liste,zato im se i predaju da se pregledaju!
i pregledaju se. na kraju prvog dana. u suprotnom bi morao da posaljes listu nedelju dana pre turnira, kao za agram... meni vise odgovara ovako kako mi radimo.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Megabaja wrote: moj lord se bije, kad god se ukaze prilika, a moja lista je provela u raznim kombatima vise rundi nego neke HtH armije na turniru.
Ne kazem ja da igrac svojim vodjenjem ne moze da da potpuno novu dimenziju takvoj listi, samo da je ona potencijalno ubagovana ako je vodis na "pravi" nacin. Slozicemo se da ima jako malo igraca koji sklope cinc lorda na zmaju i onda idu da se biju.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

i ja ih beskonacno prekorevam zbog toga... :D
da imas zmaja a da ne udjes u kombat, to ti je kao da imas ferari al' ga ne izvozis iz garaze da se farba ne ogrebe slucajno...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ako sam ja dobro razumeo, pobednik turnira je imao nelegalnu listu :lol: ?

A zmaj treba da udje u borbu :lol:.... tako je dosao kod cika strigoija, pa mu ovaj objasnio od kakvog se drveta pravu kasike ;).

Problem sa tim karakterom je sto kockas 800 poena, a tesko da sa druge strane mozes da nateras na kocku isto toliko (ne znam da neki ne-special karakter on foot kosta toliko poena....)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

ma jeste da se kockas, ali to je i poenta igre... da bacas malo kockica. A strigoi bi morao da baca tu neke lidersipe da ne umre, pa bi ja bacao da dobijem vord, za lorda i maunta, ili da sve rirolujem, tesno je to sibanje. Bas dosta kockica... kako ja volim. :wink:
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Megabaja wrote:ma jeste da se kockas, ali to je i poenta igre... da bacas malo kockica. A strigoi bi morao da baca tu neke lidersipe da ne umre, pa bi ja bacao da dobijem vord, za lorda i maunta, ili da sve rirolujem, tesno je to sibanje. Bas dosta kockica... kako ja volim. :wink:
Pa naravno.... zato sam ja u svakoj partiji i isao napred, iako sam mogao da se zabijem u neko cose i smrdim, i odigram draw.... ;) Ovako je bilo zanimljivije ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

joggy wrote:
Megabaja wrote: moj lord se bije, kad god se ukaze prilika, a moja lista je provela u raznim kombatima vise rundi nego neke HtH armije na turniru.
Ne kazem ja da igrac svojim vodjenjem ne moze da da potpuno novu dimenziju takvoj listi, samo da je ona potencijalno ubagovana ako je vodis na "pravi" nacin. Slozicemo se da ima jako malo igraca koji sklope cinc lorda na zmaju i onda idu da se biju.
I moj zmaj se vise tuko nego sto je madjijao. Mislim da se i Iskusinjov zmaj tukao vise nego sto je bacao magije... 8)
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

RatGod wrote:Samo jedan odgovor ja savetujem sudijama da procitaju pravila

A ti si Timmy pa ne mozes da shvatis da kada ne mozes da dovedes modele u base-to-base nema nista od charge-a? :roll:
i armijske liste,zato im se i predaju da se pregledaju!

Da napomenemo da mi ti nisi uopste predao listu na pocetku prvog dana... Ili da citiram tebe "da li cemo izbaciti sa turnira ljude sa nelegalnim listama?" :lol:
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

Luka_Pancevo wrote:
joggy wrote:
Megabaja wrote: moj lord se bije, kad god se ukaze prilika, a moja lista je provela u raznim kombatima vise rundi nego neke HtH armije na turniru.
Ne kazem ja da igrac svojim vodjenjem ne moze da da potpuno novu dimenziju takvoj listi, samo da je ona potencijalno ubagovana ako je vodis na "pravi" nacin. Slozicemo se da ima jako malo igraca koji sklope cinc lorda na zmaju i onda idu da se biju.
I moj zmaj se vise tuko nego sto je madjijao. Mislim da se i Iskusinjov zmaj tukao vise nego sto je bacao magije... 8)
Jeste bre!Nije se tukao samo protiv Dobrivoja,ali ne zato shto je hteo tako - neg zato shto nije imao koga da tuche! :evil:

Razmishljao sam da promenim malo svoju listu i da se josh vishe skoncentrishem na kombat.Lordu tju ubudutje davati AoD,a drugom exaltedu umesto scrollova Crown of Everlasting Conquest.Takodje,umesto jedne kochije i 7 furija razmishljam da ubacim 5 cinchovih minotaura.
8)
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Turnir je bio super lepo smo se zevzecili a utiske sa turnira nek zapise moj Luck Gnoblar mala napomena drago mi je sto je sve proslo bez gluposti zao mi je sto sam napravio Nikoli da se oseca lose ali sikreno to mi je bas losa lista za igranje i mislim da je bzvz za igraca njegovog kalibra da se igra sa njom jer zapravo tu nema nikakvog izazova voditi je niti igrati sa njom :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Post by No 1 »

A gde su slike?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

No 1 wrote:A gde su slike?
Mora da su fotografa (Betu) pretukli vandali :lol: :lol: :lol:
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
srebrni vitez
Posts: 472
Joined: Tue Jan 25, 2005 4:41 pm
Location: Stojni Beograd

Post by srebrni vitez »

Још једно лепо искуство. Захваљујем се свим противницима на пријатној и поштеној игри и јавно похваљујем Лазареву коњицу за двоструко змајоморство (Лазарева коњица је иначе склона свакојаким глупостима). Још једном се показало истинитим да борба за фењер гарантује сјајну забаву на турниру.

Неко се бунио за клопу - била је порција по глави по дану. Другог дана и више, те и оне ничим изазване лазање. Приде, било је освежавајућих пића током целог турнира, а првог дана увече и кафана. Мислим да та примедба не стоји, поготово што су сви трошкови пали на терет организатора. Не сећам се да се на другим турнирима добија више хране и пића, чак и када се учешће на турниру плаћа.

Слажем се, првог дана се догодило да понеко остане без оброка, али, такође, да се ико обратио органзаторима са таквом примедбом не верујем да би остао гладан.
"Пoкa цapь Hикoлaй вoйнy вoeвaл,
Pacпутин eму жeну пoeбaл!"
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Post by bojan »

No 1 wrote:A gde su slike?
Tehnicki problemi, bice u cetvrtak ili petak...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Слажем се, првог дана се догодило да понеко остане без оброка, али, такође, да се ико обратио органзаторима са таквом примедбом не верујем да би остао гладан.
pa ja prvog dana nisam jeo, al' sta ima veze, bilo mi je super i bez jednog sendvica...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Warhammer”