Utisci sa winter arene

User avatar
novot
Posts: 1352
Joined: Sun Mar 03, 2002 11:44 pm
Location: Singidoomum

Post by novot »

Evo jedne vesti iz prve ruke: Kirgan je 21. na Areni. Za ostale ne znam, jer mi nije javio :lol:
Samo ono što činimo iz ljubavi, činimo slobodno, pa ma koliko patnje iz toga proizašlo.

Istina rađa mržnju. Ko govori istinu, često se zamera drugima.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

2.Suzic 4.Luka 18.Sutic za ostale nisam siguran a Luki su bili lose sabrali bodove pa su rekli da je 7 ali greska je uocena mana turnira je 5 terena koji je 1 na sredini mislim nije ovo 40k druga mana oterana 2 ucesnika iz Italije zbog kasnjenja razlog bili na sudu jer su se sudarili u ZG :roll: 8O :? :evil: :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Zulufic
Har!Haaaar!Ya, matey!
Posts: 679
Joined: Thu Nov 18, 2004 3:31 pm
Location: PXR5- I am the Warrior at the edge of Time

Post by Zulufic »

Prvo ona doktorska disertacija za army listu, pa ti tereni - sto ne napreave svoju igru? Jel to znaci da gw vise nema uticaja ninasta.Sta je sldece? Ljudi gde ste zaturili rec FUN???
A sta da kazem za italijane... doduse pitanje je koliko su kasnili.... Ali to je svakako dobro opravdanje zar ne????? Mogli su biti malo popustljiviji???Opet FUN???(ja sam prvi dosao u pesak nedam ti da se igras mojim igrackama)8O 8O 8O 8O
Mnogo smo se razmazili, pravimo od ovih prelepih igara profesionalni sport!!!
Ne bi me cudilo da na sledeci turnir dodje neko na steroidima ili sa kompjuterom prikljucenim na mozak.
Image
Image
Image
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Post by Rover »

Kirgan wrote: druga mana oterana 2 ucesnika iz Italije zbog kasnjenja razlog bili na sudu jer su se sudarili u ZG :roll: 8O :? :evil: :twisted:
joj
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Cek, to mi je malo glupo, em si baksuz da dozivis sudar u drugoj zemlji pa moras na sud, em zbog toga propustis dogadjaj zbog kojeg si dosao in the first place. bedak
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Cek, to mi je malo glupo, em si baksuz da dozivis sudar u drugoj zemlji pa moras na sud, em zbog toga propustis dogadjaj zbog kojeg si dosao in the first place. bedak
Pa ne i nije.... Mislim baksuz je, ali ako su okasnili zbog toga 3-4 sata... pa nece turnir od 40-tak ljudi da ceka 2 coveka toliko vremena, bez obzira ko su i odakle su dosli
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pa ok ako su okasnili 3, 4 sata, ali ja bih napravio kompromis - da su automatksi izgubili te partije na koje su zakasnili, ali da i dalje mogu da igraju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Ma das im kao da su igrali neresno medju sobom pa nek jure ostale nije ni bitno pogotovo sto nisu krivi za sudar oni jesu kasnili na drugu bitku vec ali bi mi oni igrali nju skraceno pa sta osvoje osvoje :roll: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

krivo brijete ljudi, dopustili smo im da igraju, neznam ko je pokrenuo tu glasinu - sam sam igrao protiv jednog od njih u zadnjem kolu! :o
Pa ok ako su okasnili 3, 4 sata, ali ja bih napravio kompromis - da su automatksi izgubili te partije na koje su zakasnili, ali da i dalje mogu da igraju.
Upravo tako smo napravili.
Inače, hvala što ste došli. Još jednom isprike Luki zbog (prvotno) krivo zbrojenih bodova. Čestitke na plasmanima svima i vidimo se ubrzo :)
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

To su glasine bile od domacih sudeonika jer mi zapravo ne bi smo imali pojma za to izvinjavamo se zbog sirenja neistine a za terene sredite jer to daje prevelik bonus nekim listama 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

Svi komentari su dobrodošli; organiziranje turnira svakako nije egzaktna znanost i mi već nekoliko godina radimo na fine-tuningu cijele priče. Prenijet ću komentar o terenima - konkretno, koje vojske misliš da su penalizirane a koje u prednosti zbog rasporeda i broja terena?
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Pa zbog terena u sredini u prednosti su vojiske sa scout modelima blokiraju mars odmah cim se pomere,zbog neimanja terena na POLOVINI table khorn,orkovi i bretonija su bas,bas u prednosti!
Sto se tice AC vampiri nisu bas penalizovani kao i imperija tj.WAR altar koji je bezobrazniji od steam tenka ovaj bar kosta neke realne poene a altar pa NE!!!!!
Takodje u neki penalima je preterano i vidjane su komicne liste dajte ljudi HE su i dalje slabi,cemu to sve da bi bili jos gori,Demonske legije su jos i najgore od svega samo smo imali srece a Konti nije a onaj drugi momak sa Slanesom cini mi se da nije najbolji igrac ima Mv 20' a ja kad god pogledam on je u frontu neke jedinice 8O

Ocenjivanje za farbanje je komicno np. ja imam sve baze uradjene sa 3 stvari neke i konvertovane i dobijem1 poen kao i neko ko ima samo flok po njima :?
I da ne postoji armija koja ima maksimalni broj za farbanje pa mora neka da ima maksimalni broj pa ostale uporedjujes ili nesto nije uredu sa ocenjivanjem ili sa sudijama za to!!!!!!!
Pice pise besplatno a ja nisam popio ni casu gaziranog soka koji nisam ja kupio jer ga svaki put nije bilo?!!!!P.S. A culi smo da ste dobli 100000 kuna za organizaciju to je oko milion dinara ,ako je istina to je krajnje cudno utrosen novac nije na spavanje igraca,nije na sokove,nije na hranu,nije na nagrade hmmm zanimljivo :-k
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
thezgag
Posts: 122
Joined: Tue Oct 10, 2006 7:24 pm
Location: Zagreb

Post by thezgag »

o_O
tražili smo 10 000 kuna (100 000 dinara više manje), dobili manje, morali platiti i prostor i piće(ja sam cijelo vrijeme pio džabe kolu, ne znam gdje si ju ti tražio?) i izradu plaketa/medalja, plakate, dovoz i odvoz tabli, djelomično subvencioniranje spavanja, itd itd... poslovanje udruge je potpuno transparentno i radimo financijske izvještaje za SVE projekte, uključujući i Arene.
Komentari o turniru su dobrodošli, tereni, penali, suđenje, farbanje, sve su to validne teme razgovora, ali ovako usrana bahaćenja i optuživanja, dragi moj Luka, ostavi za sebe. [-X [-(
"I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Ja ti kazem da je meni receno 100 000 kuna ako je ovako kao sto ti kazes dobro sorry,ali opet ja kolu video nisam to je cinjenica Sutic isto tako da eto vidis a trazio sam je na sanku i momak mi je prvog dana posle prve partije rekao ostale su mi 2 flase za sutra!!!!!!!!!
Ti kazes da je bilo ali onda kako to da mi nismo mogli da dobijemo?!
Za terene i AC ti kazem misljenje vecine!!!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

@Luka: Ne ide nesto bez Toreka i 8 ratnih mashina, a ? :twisted: :twisted: :twisted:
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Nije to poenta ja vise nikad necu igrati sa patuljcima,jer su dosadni i prejaki!
A sa Lizardmenima kojima sam odigrao 4 partije pre turnira sam bio 4 a trebalo je 3 ili 2 da nisu cudno ocenjivali farbanje i dopustali da covek koji je treci igra sa modelom bez ruke glave i krilamodel(bloodtrstera to je kao dzin ali on nema glavu cini mi se),i nemoj da zaboravis da sam hteo sa vampirima ali nisam mogao da skupim to sto mi je trebalo za turnir i jos da je covek koji je osvojio turnir igrao sa listom koja ima jedan penal a inace je vodi na sve turnire i sve zan o njoj!!!!!!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Ma opusteno, cimam se :wink:
Image
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

Nek neko da Valhali 100000 dinara i napravitjemo GT ! :wink: :lol:
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Ma ljudi!!! Nikola Suzić je drugi!!!! Slavićemo ga!!!

A Luka je uvek nesrećan kako mu sude farbanje.... Oni tako ljudi rade. Najvažnije je da je svima jednako!!!
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

@thezgag: Ma ignorisi Luku, covek uvek ima takve pametne ideje za organizaciju, a nije ni svestan koliko neke stvari kostaju (i materijalno i vremenski ;) ). Momci, svaka cast na plasmanu, posebno Luki na cetvrtom i Suzicu na drugom (wow, bravo covek :D) mestu. :D :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Post by Iskusinjo »

U ime Oca, I Sina, I Svetoga Suzitja... :lol: 8) :wink:
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

pa za pocetak igrati sa terenom u sredini je bzvz jer princip igre se zasniva da toga nema na terenu vec 7 edicija to jedino nisu menjali 8O 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Zasto ignorisi Boco ja sam bio tamo a ne ti,i imam pravo da kazem moje utiske zar ne?

Izvinio sam se meni su rekli 100 000 ti kazes da je 10 000 svejedno mi na nasim turnirima u HS a mislim i Valhalci nisu dobijali nista,a opet si imao da pijes i jedes za dz,imao dobre terene i nisi placao ucesce!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

E da samo da odgovorim za farbanje da li zaista mislis da nijedna vojiska tipa od dva Italijana (jedna ima modele koji su osvojili italijanski GD) i Srdjanova(koja je osvajala best painted ne brojano puta) nemaju 20 poena na farbanje?!!!

Inace na uprising je pisalo tri boje po modelu ne 50% modela jel tako,e pa vidis npr.Iskusinjo je imao ofarbanu laku konjicu u 3 boje koje ne prekrivaju 50% modela pa je npr. dobio poene za to u Agramu a ja za isto na uprisingu ne a isto je pisalo u pravilima 3 boje po modelu!
I ne moze biti isto ako svaki moj model ima 3 razlicita floka neki i konvertovani dobijem isto poena kao i onaj koji ima jedan samo umocen zar ne?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

RatGod wrote:Zasto ignorisi Boco ja sam bio tamo a ne ti,i imam pravo da kazem moje utiske zar ne?

Izvinio sam se meni su rekli 100 000 ti kazes da je 10 000 svejedno mi na nasim turnirima u HS a mislim i Valhalci nisu dobijali nista,a opet si imao da pijes i jedes za dz,imao dobre terene i nisi placao ucesce!
Vidis, Luka, sticem utisak da ti ocekujes da Hrvatski turnir bude bolji od recimo HS-ovog zato sto je neko njima donirao pare a HS-u nije niko. Ako je tako, lose poredis. I HS-u je neko donirao pare za sve ovo, i to radnici HS-a (znaci ne cak ni klub, nego se, kao i uvek neko otvorio i platio iz svog novcanika). Zato sam rekao ono "ignorisi". O drugim utiscima ne mogu da komentarisem, kao sto i sam kazes, nisam bio tamo. Samo mi je malo krivo sto ih prozivas sto su dobili jedva 1200 evra da organizuju prostor, pice i smestaj za preko 70 ljudi. Ja kazem da su se fantasticno snasli da za tako malo para naprave nesto onako dobro kao sot je recimo summer arena.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

...cinjenica Sutic isto tako da eto vidis...
ja sam zaista popio samo casu soka, al nekako to bas i nema veze, jer na hs turniru nisam jeo. 'ebiga, partije mi traju predugo.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Chamil
Posts: 96
Joined: Thu May 23, 2002 1:47 pm
Location: I ja sam sa Vrachara
Contact:

Post by Chamil »

Koristite znakove interpunkcije. Skratite recenice. Vase tekstove je potpuno nemoguce pratiti, deluju poput oluje izbacene na ekran...

A pored toga,

Chestitke momcima na osvojenim mestima.
Chamilov FAQ:
"Kako da smrsam hraneci se u kafani?"
Jedite chorbu i shopsku. Trenirajte 6 sati dnevno.

Chaplain umire samo na 1 a kocka ima 6 strana.Pa ti vidi...
Moj novi blog=> http://logaritam.rs/
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

@RatGod: Da li mozes samo da mi kazes koliko je Koljina vojska uzela poena na farbanje ? Cini mi se da sam procitao vec negde ali ne mogu sad da nadjem...
Image
User avatar
Keeper of the flame
Agram HQ
Posts: 47
Joined: Sun Apr 06, 2003 7:21 pm
Location: Zagreb

Post by Keeper of the flame »

Želio bih se ovim putem zahvaliti svima na sudjelovanju na turniru, i volio bih da opet dođete i slijedeće godine, naravno, u još većem broju. ;-)

E sad, što se tiče turnira, ja znam da je turnir nekima ispod očekivanja, ali to je više stvar finanacijskog stanja nego nemara ili nečeg drugog. Mogu vam reći da umjesto 25000 kuna koliko smo tražili od grada dobili smo 10000 kuna. I sad kako je tečaj 1€ = oko 7.3 kune, računajte koliko toga možete napraviti ako uzmete u obzir da mi u jednoj godini organiziramo 2 Arene, a za svaku samo za prostor treba platiti 4000 kuna. Ostale pare za Arene smo izvlačili iz članarina i od sponozora kojih je svake godine sve manje i manje. Nama su prve Arene bile puno bolje kaj se tiče financijskog stanja jer smo imali više love od grada pa smo mogli napraviti besplatni ručak za oba dana za sve igrače i smještaj sa subote na nedjelju je bio besplatan.
Ista fora je i za cugu bila; morali smo šparati gdje smo mogli, pa je tako dijelom stradala i cuga.
A kaj se tiče sudaca za bojanje i bojanja; ovi momci su prvi put bili suci ove godine, pa ako bude puno žalbi na njihov rad, uvijek postoji opcija da se razmisli o njihovom suđenju za slijedeću Arenu. Opet s druge strane, oni su određeni kao suci, i na ocjene koje oni donesu ne može nitko utjecati.
Fire will burn the uncalled!
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Post by stalker »

cestitke svim nasim ucesnicima , koliko sam shvatio partije su bile napete i nije bilo vremena ni za sta drugo sem za disanje. ... a ne sumnjam da ste se dobro proveli :D
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Ja sam recimo stekao utisak da je Luka otisao tamo da jede i pije 8O

I cisto da potvrdim ono sto je Boca rekao - znaci HS turnir je takav kakav je zato sto Mozes placa SVE na tom turniru... u suprotnom turnira ne bi ni bilo...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Severian
Posts: 387
Joined: Thu Jun 27, 2002 4:09 pm
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Severian »

Ljudi vi nemate pojma koliko turniri koštaju.... :?

Tu ima jako puno troškova...
Prvo table i tereni nisu uopšte jeftini. Treba to doneti i platiti transport.
Hrana i piće za 70 ljudi ? Samo pokušaj da računaš...
O smeštaju da ne pričamo...

Naša je sreća što uspemo da izkukamo prostor skoro džabe pa onda sa upadom igrača možemo to sve da radimo... Pogledaj malo po turnirima u inostranstvu da vidiš koliko su upadi... A kod nas je još malo svugde džabe. I ovih 10 eura kod nas je smešno...
Mnogo ste se vi razmazili pa kukate.
Problem oko potencijalnog nameštanja rezultata (inače, apsolutno neverujem u ideju da bi agram nameštao rezultate) se reši tako što se armije ocene prvi dan i objave poeni za farbanje. Onda svi znaju koliko su dobili.
Oko ocenjivanja farbanja će uvek biti problema. Nažalost suviše je subjektivno.
Archibald Redoak, Grand Trabbar of Waukeen, Overgold of Eninok, Financial Minister of Bothwelian Duchy
www.valhala.eu
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3207
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Post by Mrzimsvee »

Dzon Vejn wrote:I cisto da potvrdim ono sto je Boca rekao - znaci HS turnir je takav kakav je zato sto Mozes placa SVE na tom turniru... u suprotnom turnira ne bi ni bilo...
Ovaj put moram dodati da je i Cika Velja doprineo dogadjaju, tako da mu se ovim putem zahvaljujem!!!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Oko ocenjivanja farbanja će uvek biti problema. Nažalost suviše je subjektivno.
nece biti problema onog trenutka kada ti sudija pridje stolu i kaze - dosao sam da ocenim tvoje figure, te posle petominutnog gledanja u sve i svasta kaze, na ovom si dobio toliko, ovde ti fali toliko, nemas to i to... i sve to je iks bodova. Ni ove, kao ni prosle godine, niko me nije pitao niti jedno pitanje, a ne mozes sve videti bez uzimanja figura u ruke. pa tako imam 6 bodova ove godine, a 4 prethodne...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Mrzimsvee wrote:
Dzon Vejn wrote:I cisto da potvrdim ono sto je Boca rekao - znaci HS turnir je takav kakav je zato sto Mozes placa SVE na tom turniru... u suprotnom turnira ne bi ni bilo...
Ovaj put moram dodati da je i Cika Velja doprineo dogadjaju, tako da mu se ovim putem zahvaljujem!!!
Sorry Veljo, nisam bio upucen... znam da je prosli put bio Mozes generalni sponzor, pa sam mislio da je i ovaj put tako...

Sve u svemu, poenta je u tome da mi imamo SRECU sto imamo par ljudi koji su voljni da daju SVOJ kes i da od toga nemaju NISTA.... sto ne znaci da je svugde tako.

Vecina vas ovde je previse mlada da se seca turnira (mnozina) iz Zmaja, kada je ulaz placan da bi se otplatio materijal za teren (na kome se i danas igrate), pice se placalo na sanku, a hranu je kupovao svako za sebe. Stolova je bilo cela 3 u pocetku... i svi su bili zadovoljni, niko se nije bunio...

Ne kazem da ne treba napredovati, daleko od toga, ali mislim da treba malo da oladite sa prohtevima.... jedno je reci ovo mi se nije svidelo, bilo bi lepo da popravite, a drugo dobili ste toliko i toliko kesa, gde je moja klopa i pice? ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Post by RatGod »

Boco smestaj nije bio placen ceo nego 1/3 cene drugog nocenja,pice video nisam sem sokova na razblazivanje,a hranu smo sami platili,nije bilo 70 ucesnika nego 58 ako ne i manje.
Naravno da sam ocekivao da ce biti bolji jer dolazi veci broj stranaca.

Koljina vojiska je dobila prvog dana 10 poena na farbanje a drugog 8?! 8O

Dzon Vejn kao i vecina ljudi iz HS zna da slabo jedem to se vidi,ali ako ja kazem da mi je tako nesto zasmetalo to mislim da bas znaci nesto.
Table mogu preneti i clanovi kluba,pa da se samim time vise i potrude da ugode strancima,da bi prosirili da je turnir bio lep i da ce doci sledece godine sigurno a ne da na sve strane se cuje ja necu vise doci da me neko zaj*****!
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Luka, jos jednom da pokusam, pa da odustanem:

sve je to ok ali da si pricao sa drugim tonom ;)....

Evo uzecu sebe kao primer: ja se ne secam da je prosao bilo koji turnir da ja nisam rekao da je nesto moglo bolje... ali na totalno drugi nacin. Evo ovaj poslednji HS, cini mi se da sam rekao za klopu i kafanu, ali sa zvukom: ekstra mi je bilo, popravite ta dva ako ste u mogucnosti da bi bilo perfektno, ako ne i ovako je bilo dobro...

Ako ti se toliko mnogo nije svidelo, mogao si da kazes: imao sam veca ocekivanja, niste ih ispunili, i zbog toga sledeci put necu doci, a ne: "dobili ste X evra (nebitno koliko), gde su te pare?" jer je to u najmanju ruku ruzno. Neko se ipak potrudio da obezbedi koliko toliko hrane i pica i da organizuje celu stvar (sto verujem da nemas predstavu koliki je posao).

Znaci poenta: sve si to mogao da kazes na totalno drugi nacin, da ima isto znacenje, a da nikoga ne uvredi ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

70 ucesnika, 58 ucesnika, vatas se za bukvalan primer. Poenta je da ih je mnogo, i da to kosta mnogo. Nemozes im sada zameriti sto po prvi put je smestaj kostao malo vise.

Meni je recimo i dalje apsurdno da se ucesce na turnirima ne placa, ja bih komotno trazio da ucesce kosta 1000 dinara (100 kuna recimo) po ucesniku, pa da se tako obezbede pare. Ali svi vi bi ste se tada bunili, a sada kada ne placate vam je svejedno odakle stizu pare samo da ih ima.

Ali ovo:
RatGod wrote: Table mogu preneti i clanovi kluba,pa da se samim time vise i potrude da ugode strancima,da bi prosirili da je turnir bio lep i da ce doci sledece godine sigurno a ne da na sve strane se cuje ja necu vise doci da me neko zaj*****!
Luka, da li si ti nosio table za nas turnir?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Vesela Hrvatina
Posts: 19
Joined: Mon Mar 03, 2003 10:39 am
Location: Zagreb

Post by Vesela Hrvatina »

Oprosti Luka, ali jesi li ti ikoj put došao i tražio sok i bio odbijen? Ili si tražio specifično CocaColu koje više nije bilo, a ti ne piješ ništa drugo - ergo - nije bilo cuge?

Ja sam oba dva dana uredno pio na turniru. Naravno, nisam očekivao da će mi netko donositi to piće. Niti sam ja kljast, a nije niti Rac (momak koji je bio za šankom) moj konobar.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Post by Luka_Pancevo »

Nemojte da se svadjate oko sokova, dajte bre, bezveze je, pogotovo sto je turnir besplatan.

Ako su Koljini gusteri dobili 8 od 20 poena, onda tu nesto ne valja...(na uprisingu su dobili 18!).
Image
Locked

Return to “Warhammer”