Beast Armija u fazi sklapanja.

Locked
User avatar
The Sky Hero of War
Posts: 21
Joined: Fri Apr 11, 2008 8:49 pm
Location: U rupi punoj iskopina

Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by The Sky Hero of War »

Za nekih mesec dva cu najverovatnije sastaviti neku manju armiju.Zasad imam beast herd(1 jedinicu)Sta mi predlazete dalje?Molim vas da mi date neke savete o jedinicama koje bi bile najbolje za amatersku(pocetnicku)armiju. :?:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by xclub »

Moras procitati pravila...

Onda ide kupovina...

Pozdravi profu
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Dzon Vejn »

Treba ti sigurno nekoliko beast kocija, kao i sigurno jos jedan herd. Trebace ti neki letaci, tako da racunaj furije, i vrlo verovatno zelis i malo chaos hounds-ova. Minotauri sa dvorukim sekirama.

Ostatak armije ti zavisi od toga kako budes uzimao karaktere. Ako uzimas tzeentch karaktere, onda zelis jos letaca (posto furije vise nisu max1, mozda jos njih), minotaurima taj mark, chaos kociju sa tim markom itd.

Ako ides na nesto fajtersko, onda zelis jos minotaura, dzinove, i jedinicu bestigora (moj choice bi bili khorne general, 3 maga u toj varijanti - i sve jedinice koje mogu mark of khorne). U toj varijanti ne zelis chaos kociju.

Imas jos milijardu opcija, ali sve zavisi sta se tebi svidja, i kako zelis da vodis armiju.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Pendargon »

(posto furije vise nisu max1, mozda jos njih)
Samo demonska knjiga za sad moze da ima neograniceno furija. Mortalska i beastmanska, za sad, jos uvek imaju 0-1 ogranicenje
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by No 1 »

I kako pričaju moćićeš koristiti demone pod određenim uslovima, možda će biti special kao konjica.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Pendargon »

Demoni su i sada mortalima i beastmenima special. Verovatno ce tako i ostati...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Dzon Vejn »

Pendargon wrote:
(posto furije vise nisu max1, mozda jos njih)
Samo demonska knjiga za sad moze da ima neograniceno furija. Mortalska i beastmanska, za sad, jos uvek imaju 0-1 ogranicenje
A to pise gde?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Luka_Pancevo »

Beastmeni i mortali ce imati stare furije od 0-1, 15pts i S4, upravo zato sto nigde ne pishe drukcije...
Image
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Pendargon »

A to pise gde?


Pise u tvojoj beastmenskoj knjizi... :roll:
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Dzon Vejn »

Moja beastmenska knjiga je negde u USA, tako da je ne mogu procitati ;), ali koliko me secanje sluzi, pise da se mogu pazariti uniti iz haos i demonske knjige. A aktuelna demonska knjiga je nova knjiga a ne stara.

Nije da je preterano bitno, posto ako ne moze da uzme duple furije, moze da uzme stare screamere koji su prilicno bolji... tako da ce opet imati 2 jedinice letaca.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by teclis »

samo ti skupi lepo 1500pts - pa mozemo da se igramo 8) . U principu kod svih armija najevtinija varijanta je 4 heroja (tj. lord + 3 heroja), jer to ti je 4 figurice a najverovatnije 800-1200 poena :) .Naravno to nije ni najpametnije, al ako si u frci sa parama - to moze biti najbolji izbor. Sad ne znam kako to ide sa beastmanskim herojima...

*a da, trudi se da imas 2250 poena obojene vojske za veliki turnir u decembru :D
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Luka_Pancevo »

Pishe da se mogu prikljuciti jedinice iz Hordes of Chaos knjige a ne iz aktuelne demonske i aktuelne mortalske knjige... :wink:
Image
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by teclis »

izacice errata ne brin'te se nista 8)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Dzon Vejn »

Luka_Pancevo wrote:Pishe da se mogu prikljuciti jedinice iz Hordes of Chaos
Tako je... a posto ne postoje aktuelna i ne-aktuelna knjiga, i posto je samo jedna jedina knjiga vazeca za svaku od armija, onda koriste iz te knjige (iako im to ne odgovara, jer su stari letaci bolji...).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Gorbash »

teclis wrote:samo ti skupi lepo 1500pts - pa mozemo da se igramo 8) . U principu kod svih armija najevtinija varijanta je 4 heroja (tj. lord + 3 heroja), jer to ti je 4 figurice a najverovatnije 800-1200 poena :) .Naravno to nije ni najpametnije, al ako si u frci sa parama - to moze biti najbolji izbor. Sad ne znam kako to ide sa beastmanskim herojima...

*a da, trudi se da imas 2250 poena obojene vojske za veliki turnir u decembru :D
Mdaj sta pricas majke ti, 'nije najpametnije'... Ko to ne popuni sve svoje character slotove? Da ne pominjem cinjenicu da su Beastmenski karakteri prilicno jeftini, njihov LORD kosta 95 poena (manje od mog heroja), tako da nemoj da lazes decka da ne treba da ima 4 karaktera...
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by teclis »

hteo sam da kazem da imas armije gde su heroji 200 poena, a lordovi (bez ikakvog mounta 300-450pts)... a sad ako mislis da imas neke sabijacke jedinice, shvatis da si vise od pola poena "bacio" na heroje... Ja i sa max. karakterima (TK) imam potroseno samo 700pts
Gorbash wrote:Ko to ne popuni sve svoje character slotove?
Ja sa npr. High Elfovima! Al beastmani su kinezi, tako da da uzmi tih 4 karaktera pod hitno :mrgreen:
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Luka_Pancevo »

Postoji jedna jedina knjiga sa naslovom 'Hordes of Chaos'. Nova demonska knjiga se ne zove tako :mrgreen:

@Gorbash: Teclis je samo rekao da verovatno nije najpametnije strpati 1200 poena u karaktere, a ne da ne treba da popuni 4 slota...
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by joggy »

Samo jednu stvar da razjasnim: Bez maksimalnog broja lordova i heroja nemas sta da trazis protiv bilo koje ozbiljnije sklopljene armije, pogotovo sada kada se pravila ponovo pomeraju u stranu "Herohammer". Svako ko kaze da ne treba popuniti sve moguce lord i hero slotove, nema iskustva u ovoj igri :wink:
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
teclis
Posts: 2240
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by teclis »

neiskusan sam ja... Nije mi dzabe najaktivniji topic "Pocetnicka Pitanja" :mrgreen:
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Gorbash »

Luka_Pancevo wrote:Postoji jedna jedina knjiga sa naslovom 'Hordes of Chaos'. Nova demonska knjiga se ne zove tako :mrgreen:

@Gorbash: Teclis je samo rekao da verovatno nije najpametnije strpati 1200 poena u karaktere, a ne da ne treba da popuni 4 slota...
Pa ne mozes da pravis karaktere tako sto ces im uskracivati poene opreme, bilo magicne ili obicne... Ako lordu ne uzmes 100 poena magicnih itema i armor i shield da bi bio jeftiniji, pa bolje i da ga ne izvodis. A onda se vracamo na pocetnu diskusiju, da treba da ih sve izvodis, a jedino kako oni mogu da sluze svrsi je kad su optimizovani, tj. sa punom opremom. Sta mi vrede karakteri od 500 poena ako ne mogu da doprinesu vracanju ni polovine tih poena?
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Luka_Pancevo »

Vidish ja mogu da vodim haos listu da su Karakeri 1300 poena i da su karakteri 900 poena, a da u obe liste imam zmaja i da svi karakteri imaju sve. I obe liste mogu lepo da pobede.
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by mladjano bugarce »

Staro pravilo vecine armija: prvo uzmes sve karaktere i nabudzis ih do krajnjih granica(i po mogucnosti preko) zatim uzmes par korisnih,obicno support jedinica npr. war machine ili lovci na iste zavisno od armije. Zatim zbudzis core izbore i eto armije :-({|=
ImageImage
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by bojan »

Gorbash wrote:...Ako lordu ne uzmes 100 poena magicnih itema i armor i shield da bi bio jeftiniji, pa bolje i da ga ne izvodis...
Ne lupetaj.
Imperijalni general radi i sa manje od 50pts opreme (oklop na 1+, imunost ne fear = 50pts).
Papa radi sa 55pts (oklop na 1+, speculum).
Haotiku od 60pts vise i ne treba (damnation + gaze).
Ork u proseku ima 25-50pts opreme (amulet of protectiveness + nesto po izboru).
I Ogre bi verovatno isto radio sa 70pts ali Ogre zapravo ima cool/korisnih stvari da ih uzme za tih 30pts ostatka.

Neki drugi ne rade - elfovi svih vrsta, dwarf-ovi, bretonci. Sa beastmen-ima mi se cini da upadas u drugu gruupu - tj. em imas dobre opreme da das karakterima, em ti karakteri ne rade bez te opreme...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Gorbash
Posts: 212
Joined: Fri Apr 19, 2002 8:09 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Gorbash »

mladjano bugarce wrote:Staro pravilo vecine armija: prvo uzmes sve karaktere i nabudzis ih do krajnjih granica(i po mogucnosti preko) zatim uzmes par korisnih,obicno support jedinica npr. war machine ili lovci na iste zavisno od armije. Zatim zbudzis core izbore i eto armije :-({|=
Eto, ako vec meni necete da verujete, mozete bojanu...

Wow beta, nasao si jednog karaktera koji radi sa ispod 50 poena opreme i time si dokazao da nisam u pravu? :applause:
There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by bojan »

Staro pravilo vecine armija...
Wow beta, nasao si jednog karaktera koji radi sa ispod 50 poena opreme i time si dokazao da nisam u pravu? :applause:
Jednog? Hej Gaywood, pogledaj malo i nauci brojati.
Od toga se barem kod dva taktika cele vojske oslanja na njega (Haotik i Papa).
I nista im ne fali sto nemaju 100pts opreme, jedan od tih je "naj-broken karakter koji postoji" kako neki cudni ljudi rekose.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Luka_Pancevo
Posts: 256
Joined: Sat Nov 26, 2005 9:12 pm

Re: Beast Armija u fazi sklapanja.

Post by Luka_Pancevo »

@Gorbash: Haos karaktere mozesh da nabudzish na 1300 poena a mozesh i 900 poena i svi ce imati sve i radice... Stvar je u tome sto nije isto voditi tzeentch heroja i undivided heroja...

A ne mozesh da kazesh da je 900 i 1300 isto...
Image
Locked

Return to “Warhammer”