Victory or Death-Battlereport

Locked
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Victory or Death-Battlereport

Post by Dellamorte »

Dead Can Dance!

Image
Imperija protiv Tomb Kingova
2000 poena

tip bitke:Blood and Glory

Pre svake bitke koju igram ,pokusavam da zamislim razlog sukobljavanja ovih vojski.Moja imepiska vojska,sa sve vitezovima Blazing Sun-a, pripada kultu Myrmydie(zapravo prvi njen hram je nastao u Talei,ali je ovaj viteski odred prihvatio ju kao zastitnicu,posle ratova i krstarenja po Arabiji).Nekakav logican razlog bitke bi bio,da su zli imperijalci tokom svojih krstaskih ratova poharali grobnice Arabije,i u svojoj pohlepi nisu svatili da ce ih sustici prokletsvo.Zapravo,spokojno su se vratili svojim kucama i uzivali u zalihama zlata... a onda se pojavio strah od undeadovske horde pustinjskih princeva...koji su zapravo dosli samo da povrate ono sto im prirada.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Imperija

Templar Grand Master-Marcus Mytris(sword of sigismund,krimson amulet)-General
Aurelius Kloff-Arh lektor na papamobilu,meteoric iron,great weapen,van speculum
Edwin the red-Wizard lv 2 bright order,dispel scrol

11 vitezova,puna komanda
14 flagelanata
15 puskasa,sa marksmanom i reapiter hgunnom

5 outhridera sa kapetanom
2 topa
mortar

hellblastervollygun
steam tank
----------------------------------------------------------------------
Tomb Kings

Princ na kociji(stvarno neznam sta protivnicki karakteri imaju od itemova)
2 herophanta
i battlestandard

3 kocije sa punom komandom
25 tomb gardista puna komanda
2x20 strelaca sa komandom
2-katapulta
2 skorpije
------------------------------------------------------------------------
Postavljanje vojski-Moj protivnik je prvi zavrsio sa postavkom,ali posto je bacio broj 1 na kockici ko igra prvi a ja 4 ja sam zapoceo igru.

Image
Image


Imperija potez 1
Image

Steam tenk je generisao 5 poena,Outhrideri su iskoristili svoj vangard move pre pocetka bitke kako bi se priblizili protivniku.Steam tenk je iskoristio 2 spoena za pomeranje 6 inca napred i flagelanti su krenuli napred.
u magicnoj fazi je Firewizard pokusao da baci flaming cage na tomb gardu,ali je protivnik iskoristio svoj dispel scroll.
pucanje je fino proslo,oko trecina tomb garde je zbrisana,ali stvarno nisam imao srece sa topovima-svi su pogodili ali nista nisu uspeli da probiju(par kostura se ne racuna.

Tomb Kings potez 1

Image

Tomb garda je usla u sumu(i nije bilo nikakve opasnosti za njih),kocije su se reformisale,strelci udaljili,posto sam u predhodnom krugu izmerio da je razmak izmedju tenka i strelaca(gde je i protivnikov herophant malo ispod 15 inca) sto bih sa 5 spoena stigao.sto se magije tice i ne bas uspesna faza,protivnik je bacio dve sestice,mada to tomb kingovima i neznaci mnogo.Uspesno sam sve dispelovao.U fazi pucanja,strelci su uspeli da ubiju jednog outhridera.

Imperija krug 2

vitezovi su krenuli napred kako bi u sledecem krugu ucardzovali na kosture strelce(i plan je bio da nastavim charge ka njegovim kocijama).
za steam poene,rekao sam da generisem 5 i bacio sesticu,tako da steam tenk ne samo da nista nije radio u tom krugu vec i sebi naneo ranu.
magicna faza je bila ocajna.nista nisam uspeo sa 3 kocke da kastujem,tako da nije i bilo potrebe za disspelom.Hellblaster je ispalio 16 hitaca,ali i nije naneo neku veliku stetu tomb gardi.

Tomb kingovi krug 2

Hepophant je izasao iz jedinice strelaca,nijedan charge nije deklarisan.tokom magije 2 puta su inkantacijom pucali katapulti i jednom strelci,ali katapult je pogodio tenk i naneo mu jos 6 rana.(prava steta po mene)

Imperija krug 3

odlucio sam da ne rizikujem sa steam poenima i nisam generisao ni jedan.
Flagelanti su chargovali u tumb gardu,i zrtvovali svojih 3 komada.tokom magije war oltar je bacio na njih spead of light tako da su imali inicijativu 10,ws 10. shto se pucanja tice prvim topom sam pogodio bok kocija,ali naneo samo jednu ranu.hitac nije dalje prebacio u sledece kocije.sa drugim topom sam pogodio kociju samog Tomb princa ali.... Pera Nekron je bacio 6ticu za ward save...tako da se nista nije desilo(stvarno je nekronska sila uz njega).
Sto se bliske borbe tice sa re-rollovima za hit i za wound flagelanti su od 11 hitaca(naneli svih 11 rana),s tim sto je tomb garda uspela da spasi 3 rane,ali posto su bez bilo kakve zastite,izginulo je dovoljno kako ne bi dobio combat rezzz.
i ova slika je stvarno highlight meca-
Jedan ludak koji se bori protiv strasne garde kostura :)
Image

Tomb kingovi krug 3
deklaracija chardzova!-kocije cardzuju na outhridere,kjoji naravno beze(najveca greska u mojoj igri ali nikako se nisam nadao da ce Pera nekron uspesno,3-4 rolovanja kockica proci).Outhrideri su otisli bogu iza nogu,ali je Pera redirektovao chardz pravo u bok moje konjice
Image

skorpije su izasle iz zemlje i napale top i hellblaster(sto sam i ocekivao)
Image
za vreme magije apsolutno je dominirao,uspevsi da inkantacijom baci na jednoj kockici 5 ili 6,a ja kako bih zastitio jedinicu vitezova(da kocije ne udaraju) sam sve dispelovao sa 2 kockice.Tako je pera imao jos jedno bacanje bez mog dispela i kocije su udarile.U fazi pucanja,katapulti su pogodili war altar(oba puta-papi naneli samo jednu ranu ali je oltar unisten).
i kljucni momenat bitke!!
Blood and Glory
rekao sam chelendz i Tomb kingovi su prihvatili svojim kapetanom,ja takodje viteskim proceptorom.
naneo sam jednu ranu kocijama,a on nijednu mom vitezu.
Moj templar je sa alwaust strike first udario u jedinicu i naneo 3 rane(dovoljno da jedne kocije nestanu sa table...ali se onda desilo nesto veoma kobno po mene,posto je napad bio sa boka sa makewaysir samuspeo samo da pmerim proceptora i temlara,posto je proceptor bio u chelendzu,samo je templar uzvracao,i niko vise nije mogao,Tomb Princ je naneo 4 rane na templara sa sejvom na 4+(zbog snage 6) i naravno kockice su me lose sluzile,bacio sam 4,2,1,1...pa onda ward save na 6... i samo jednu ranu spasih,sto je bilo dovoljno da mi general umre....

Kraj Igre

Moj zakljucak.Za razliku od prosle igre,gde sam od Pere izgubio zbog loseg postavljanja,sada sam bio dominantniji u prva 2 kruga igre...ali me kockica jednostavno nije htela(sto za steam poene,sto za probijanje topom) a peru na neki cudan nacim(nekronski htele bas kada je trebalo-glavna moja greska je sto outhriderima nisam za reakciju rekao stand and shoot,ali dobro boze moj ima vremena za narednu igru..pa se nadam da ce me Mirmidina sreca posluziti :)

Pera je odlican igrac i vrlo cu rado svaki put igrati sa njim,jer ce me uvek terati na stratesko razmisljanje..mislim da sam sebi stvorio nemisisa u skroz pozitivnom smislu.;)
Last edited by Dellamorte on Thu Nov 11, 2010 5:00 am, edited 2 times in total.
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Victory or Death-Battlereport

Post by PeraNekron »

Dokle god ti budes dirao u stvari koje nisu tvoje, bice bitaka na pretek. ;) :twisted:
Super je bila bitka, ovaj report je bas dobar, a i slike takodje. :)
P.S. Moj general je bio Tomb King, ne Tomb Prince (taj je hero choice ;) )
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Victory or Death-Battlereport

Post by Dellamorte »

CONQUEST OF EL DORADO




Ovako cete pomisliti da samo gubim meceve,do dose ne stavljam one gde gubim ili pobedjujem,vec samo one najzanimljivije :)))
a ovde krivim svoju srecu-Hvala ti Myrmidia-definitivno menjam bozanstvo..lol
xD


Definitino je background ove price kradja, i to cak na drugom kontinentu.... Malo je bilo mom templaru sto nosi zlatan oklop vec je hteo da to pusti i u trgovinu... Solland je nakada bila Grofovija Imperije...ali vise nije..sa toliko zlata "el dorada" bi Marcus Mytris(moj templar) mogao bez problema da postane grof ;)

ali posle ratnih rana svatice zasto nije bretonac,i da topovo mnogo bolje rade od konjice ....


evo je Miloseva prica sa kojom se u potpunosti slazem:

UZIVAJTE








milosh wrote:
4. Dellamorte i imperija i ubedljivo najuzbudljivija i najneizvesnija partija na turniru. Počelo je loše po mene jer su kameleoni i stegadon zaginuli a da se nisu ni makli (kao protiv Luke). Medjutim salamanderi su preživeli pa je ostao bar neko ko je jurio mašine. Uspeo sam da magijom odvučem gotovo pola konjice pod zemlju, templ garda je u dva poteza umlatila flagelante a imperijalni tenk je u isto toliko poteza ugazio jedne sauruse koji su žrtvovani zarad viših ciljeva :) Partije je sve vreme bila egal sve do mog 5. poteza kada je i odlučena. 15-ak saurusa sa jednima scar veteranom učardžovala je 7 konjanika sa imperijalnim generalom. Tada su se junački potukli moj i protivnikov karakter ali su se propisno ispromašivali. Medjutim moji saurusi ubijaju 4 konjanika (dellamorte je bacio baš loše sejvove) te konjica gubi za 3. Da ostanu na 6 ne ostanu, da pobegnu protivnik dobije 2, 1, 2. Ja dobije 5 i 6, stignem ga, i pobegnem u šumu taman toliko da tenk ne može da me stigne u poslednjem potezu. Kraj mnogo zanimljive partije protiv super prijatnog protivnika, jedva čekam ponovo. Verujem da će uskoro biti i koja slika sa ove bitke jer smo fotografisali kad god bi se setili :)


Image
Image
Image

Ono sto cini dawn attack zanimljivim..lol
Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image


milosh wrote:
Tada su se junački potukli moj i protivnikov karakter ali su se propisno ispromašivali.
Image
Image
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Victory or Death-Battlereport

Post by Dellamorte »

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... rod900126a

ih sad se setili da mi udovolje,kad necu koristiti konjicu,,
al uzecu u svakom slucaju :)
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
Locked

Return to “Warhammer”