Utisci - VII HS turnir

Locked
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3202
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Utisci - VII HS turnir

Post by Mrzimsvee »

Ovde mozete postovati vase utiske sa ovogodisnjeg turnira.

Hvala svima na ucescu i cestitke pobedniku!!!
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Dellamorte »

e ovako bicu apsolutno subjektivan:
Stvarno svaka cast Duletu i Mojsiju na organizaciji( i cool za onu vuvuzelu bugarinu - 5 bambija)
Meni 3 bambija sto dodjoh pre svih drugi dan
Svaka cast za izbor vojski za best painted,super su bile Milanova,Perina i ona Lizardmenska
Najbolje partije odigrah sa MIlosem nikolicem(lizardmeni) i Jonnyjem(pacovi)
-zakljucak imperiska konjica me izdala vise puta :) (- 2 bambija za mene)
-Anticu + 21 bod za najzanimljiviji mec( koji je vise bio flames of war nego wh)-mislim da je to bilo prvo finale za mene
Ricardu 3 bambija za fer play
Svaka cast Iskusinju na osvajanju turnira
3 bambija za peru nekrona -sa kim nisam igrao ali u pauzi mu dao neku bzvz kockicu i rekoh"pero ajd baci jedan ward save na 5" i on je bacio...
-2 bambija za brdo Kineza koji su nas u delta city-ju spiunirali(mislim da su slikali figure i da hoce da rade kopije)
-i zadnja stavka tribute za najdesnijeg igraca uz pesmu beckog decaka!

http://www.youtube.com/watch?v=F9ijwfRTv0o
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
milos
Posts: 90
Joined: Sun Oct 16, 2005 5:12 pm
Location: In a galaxy far away

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by milos »

Odlicno je bilo na turniru :)

Obzirom kolko dugo nisam igrao prezadovoljan sam plasmanom.
@Dellamorte: drugi dan su Milosi Nikolici stigli pre svih :P nego smo zapalili napolje, da ne cekamo dzabe sat vremena... (a i bilo nas sramota svih onih zatvorenih prodavnica:P)

Sto se tice samog turnira odlican je bio. Kad sam video da se igra u Delti (sto je inace bilo u petak) skroz sam se smorio, misleci da ce biti bzvz, al skroz je super ispalo (bar ima vise zena nego u muzeju...)

Svaka cast organizaciji, i svaka cast Duletu za mog prvog protivnika :P Zahvaljujuci tome sam odigrao 6 odlicnih partija.

Ko je osvojio za fer plej?
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Dellamorte »

milos wrote:Odlicno je bilo na turniru :)

Obzirom kolko dugo nisam igrao prezadovoljan sam plasmanom.
@Dellamorte: drugi dan su Milosi Nikolici stigli pre svih :P nego smo zapalili napolje, da ne cekamo dzabe sat vremena... (a i bilo nas sramota svih onih zatvorenih prodavnica:P)

Sto se tice samog turnira odlican je bio. Kad sam video da se igra u Delti (sto je inace bilo u petak) skroz sam se smorio, misleci da ce biti bzvz, al skroz je super ispalo (bar ima vise zena nego u muzeju...)

Svaka cast organizaciji, i svaka cast Duletu za mog prvog protivnika :P Zahvaljujuci tome sam odigrao 6 odlicnih partija.

Ko je osvojio za fer plej?
o neeee,totalno si u pravu,to znaci da sam 2 bambija u minusu xD

a Richard osvojio z ferplay
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by kgkid »

Turnir je bio ekstra.

Svaka cast na organizaciji celog dogadjaja! Ja bih jos!

Sto se kafane tice, prepusticu Nikolicu da kritikuje Karadjordjevu sniclu... ;) Parkiranje je bilo smrt, 15 minuta peske (sto je kod mene oko 1km) daleko, nakon 45 minuta trazenja po svim sokacima... Muzika je zla... Ni jednu pesmu nisu otpevali, vec su pustili Mladena da peva, a oni su samo vikali "@@@@@"... Nazalost, vozio sam pa sam, svojom krivicom, bio trezan... To ne valja.. :D Bambiji Mladenu za obe nagrade koje je osvojio!

Od 6 partija imao sam 5 odlicnih protivnika, od kojih 4 ekstra partije, dok me u jednoj bas nije 'telo...

Pavel je bio... ne znam, nekako partija nije "tekla", nije bila opustena i prijatna, vec nategnuta... Da li bih igrao protiv njega opet? Da. Partija nije ni blizu top 5 najgorih... Jednostavno nije bila na nivou (izuzetno visokom) ostalih. Nesporazuma oko pravila (ipak je nova edicija svima nama) bilo je u svim partijama, ali su resavani bez problema, glatko i prijateljski...

Ricard mi je, potpuno zasluzeno, pred nososm maznuo jedinu nagradu, koju ikad imam sanse da osvojim... Za ovo hvala No.1! ;) :D

Inace, Kinezi odavno "liju" kopije kompletne plastike za Warhammer ... Niste valjda sumnjali u njih? :D
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by PeraNekron »

Evo i ja da se javim. :)

Turnir je bio pun pogodak, bili smo apsolutni hit, i verujem da su se svi nagledali dobrih cura i svega ostalog. :P Na kraju sam zavrsio 6. u ukupnom plasmanu, i prezadovoljan sam, s obzirom da igram Tomb Kings. ;) Puno hvala Duletu i Mojsiju na turniru, i Milanu i Beti sto su napravili vrhunske terene (bilo je jos tu ljudi koji su skromno doprineli celoj prici, ukljucujuci mene ;) ). Sve cestitke pobednicima i Richardu na osvojenoj nagradi za fair play, i Milanu za najbolje ofarbanu vojsku (imao jedan glas vise od mene, posteno :) ). Posto sam isao primerom Djoleta Histericnog, upustio sam se u turnirski safari, tj. isao sam u lov na trofeje. :P Evo i ulovljenih trofeja, kao i genijalnih momenata :
Prva partija : ulovljen albino guster heroj, meracki u dvoboju, napravismo tasnu za gospodju. Slaan umakao, ispao na kraju brzi od chariota, umace mi, majku mu.

Iz druge partije : ulovljen Slaan, cija fina preparirana glava sada krasi kamin, posto ga je Tuto Kameni licno i prilicno natakao na svoj razanj. Epic momenat je ipak bio Tuto koji je ostao bez kocije, pa resio da odgega u cosak table, ne bi li izbegao smrt (onu trajnu) od strane jednog poganog skinka koji ga je proganjao sa munjama i gromovima.

Iz trece partije : rekviriran Snotling Pump Wagon, da se deca igraju. Ova mala sklopocija je prezivela 4 close combat faze protiv licne garde kralja. Epic momenat je bio kada je Richard bacio Waaagh! uz pomoc Power Scrolla. Black Orcs da navale na bok garde, treba mu 3....on dobio dva keca. Priceless. I naravno, Tomb King koji sam drzi blok od 30+ orkova sa bsb-om, ali na kraju umire (trajno), ali kletva mumije je sustigla orke! :D

Iz cetvrte partije : Zarobljen fino izrezbaren kosturski barjak, komada jedan, da mi stoji u zitu kao strasilo. Undeadovi su igrali oko polja, jedva da je bilo ikakvog combata, dok je Mannfred zlostavljao sve sa magijom. Vrhunski momenat je hierophant koji na sve nacine pokusava da se sakrije od pogleda prethodno pomenutog zlikovca.

Iz pete partije : jedan lep Varghulf , malo nagoreo, katapult ga klepio preko glave. Sada je prepariran i razapet u kuglani. Partija se zavrsila u drugom krugu, posto je Milan resio da mi potrebi celu jedinicu, ali sam uspeo da izvedem svoj trademark move/fatality : Icon Bearer pogodi vampire lorda jednom, sestica na to wound, killing blow, on pao ward, cao zdravo. ;) Posto se igralo na breaking point, bilo je sve gotovo. Osvojio je best painted, uzeo nagradu meni ispred nosa, i to je platio glavom...bukvalno. :lol: Misao dana : Don't lose your head. ;)

Sesta partija : Posteno ukradeni patuljacki oath stone. Uz malo klesanja, bice idealan sto za board gameove. Moram priznati da malog Luku Ridjana nije htela kocka, masine su ga prodale, ali tako to biva kada se puno investira u nepouzdane stvari (misfire je cudo). Tomb Guarda i Icon Bearer napabircili mnogo killing blow-ova, izmedju ostalog i glavu Thanea, i Bsba, dok je skorpija izvela vazektomiju na Rune Priestu.

Vrhunski turnir, cestitke svim ucesnicima, pa se mi vidimo i igramo u hobby storeu! :D :applause: \:D/
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by teclis »

kgkid wrote:Svaka cast na organizaciji celog dogadjaja! Ja bih jos!
svi bismo, svi bismo hteli . . .
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by PeraNekron »

Rezultati turnira? Neke slike? Bilo sta? :evil:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by deka »

PeraNekron wrote:Rezultati turnira? Neke slike? Bilo sta? :evil:
A da ti malo pogledaš, a :?: :?: :?: :evil:

http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php?f=6&t=6446
Lepo odeš na kraj stranice, i ...
Image Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by PeraNekron »

Pazi stvarno, ne videh. :oops:
Prvi High Elf, pa Skaven, pa opet High Elf, onda Imperija, pa Ogrovi, pa Tomb Kings.....zanimljiv poredak... :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by milosh »

Prvo i osnovno, kao što su mnogi već i napisali hvala Duletu i Mojsiju na organizaciji ovog turnira. Posebno hvala Duletu na strpljenju koje je imao za sva pitanja kojih je bilo podosta (razumljivo jer je nova edicija koja se drastično razlikuje od stare). Glupo mi je da hvalim Milana i Betu i čitav tim koji je učestvovao u pravljenju terena jer to nekako uradim posle svakog turnira, ali i ovaj put tereni su bili odlični. Odigrao sam šest veeeeoma zanimljivih partija (malo detaljniji izveštaj sa njih sledi na kraju ovog posta pa ko je zainteresovan može da pročita). Čestitke Iskusinju na pobedi, dokazao je da je najveći Testis od svih :D :applause: :applause: Posebno mi je drago što sam igrao sa pet potpuno novih protivnika, tj samo sam sa Perom imao priliku da igram ranije. Od tih šest protivnika četvorica su bila ekstra prijatni i pravo je zadovoljstvo bilo igrati protiv njih. Momci iz Bugarske protiv kojih sam igrao nisu bili neprijatni ali iz opisa bitaka će se videti da je bilo malo natezanja i kao što kgkid napisa partije nisu tekle glatko. Moja lista kao lista je mogla biti mnooogo bolja ali tu je nedostatak partija u novoj ediciji odneo svoje :) Pre izveštaja sa bitaka moram da napomenem da je mali sveštenik prvog nivoa bio apsolutni mvp turnira bar što se moje vojske tiče (čak 4 puta je dobio kasandoru i dozivao je sa velikim uspehom :mrgreen: ).

1. partija protiv Pere sa nekro... pardon tomb kingsima. Veoma zanimljiva partija za početak turnira. Taman da malo obnovim pravila. Tada sam u prvom potezu naučio da i pri dispelovanju magija moraš da baciš 3+ na kockici bez obzira što žabac ima +4 na dispel :) Zato se zeznuh i dozvolih da mi se kralj na kočiji približi u prvom potezu. Pera je punih 6 poteza pokušavao da katapultovima ubije stegadona ali ga nije htelo. Ali je zato ubio obe jedinice saurusa, čitavu gardu, salamandere i kameleone. Žabac je uspeo da utekne u poslednjem potezu i sačuva kloaku. Ključni momenat se desio u 3. potezu kada je moj mali mag bacio kasandoru na par inča od hierofanta koji je izašao iz jedinice ne bi li utekao slanu iz dometa za magiju. Medjutim na 4+ kometa nije pala, te nije ubila hierofanta. Istina na početku 6. poteza je pala druga kometa, ubila hierofanta koji se opet igrao životom izlazeći iz jedinice plus jedinicu kosturova, katapult i načela jednu škorpiju. Tada je već bilo kasno i tesna ali zaslužena pobeda za Peru.

2. partija protiv Luke Rajačića sa patuljcima. Ufff opasna lista - pet mašina, dva ogromna bloka (longbeardsi i wariori) i to je to. Manje više partija završena u prvom potezu kada mi, pre nego što sam stigao da se pomerim ginu kameleoni, oba salamndera i stegadon. Sve što je trebalo da juri mašine nije se pomerilo. Luku je baš htela kockica (miskaste je dobio tek u 5. potezu a onda više nije bilo važno). Ja sam sa moja tri bloka uspeo da se dogegam do patuljaka, usput ubijem bsb-a magijom (odvukli ga maleni čovečuljci pod zemlju da se druže sa njim :) ) ali to je bilo to. Do kraja ostadosmo zaglavljeni u borbi, ali opet tesan poraz.

3. bugarin sa demonima (zaboravih ime :oops: ). To je onaj momak zbog kojeg je treća partija kasnila 45 minuta. Ajde što ne zna pravila 8. edicije svi se mi tekj uhodavamo ali što ne zna pravila svoje armije to je malo bezveze. Sva sreća pa demonska pravila poznajem jako dobro pa nismo svaki čas morali da gledamo po knjizi. Vrhunac je bio kada je posle najavljenog čardža na flamere kao reakciju izabrao flee :D No protivnik nije bio naporan i neprijatan samo prespor što je uz kašnjenje samo ubilo dinamiku partije. Lista je imala potencijal da me obriše (bloodthister, 2x bloodleteri, 12 flamera, 2 tzeentchova heralda, blue scribes i još neke djavolije) ali je zbog loše postavke protivnika i moje dobre postavke bilo upravo obrnuto. Stegadon je ubio furije, kameleoni su prckali okolo, skink priest je bacao chain lightning, salamanderi pržili blokove koje su kasnije dokrajčili saurusi. Bloodthirster je obilazio oko bojišta da bi se u 5. potezu zakucao u templ gardu koja je imala toughness 8 (throne of vines+flesh to stone) i tu ostao do kraja. On je uz blue scribes jedini i preživeo. Prva pobeda za mene.

4. Dellamorte i imperija i ubedljivo najuzbudljivija i najneizvesnija partija na turniru. Počelo je loše po mene jer su kameleoni i stegadon zaginuli a da se nisu ni makli (kao protiv Luke). Medjutim salamanderi su preživeli pa je ostao bar neko ko je jurio mašine. Uspeo sam da magijom odvučem gotovo pola konjice pod zemlju, templ garda je u dva poteza umlatila flagelante a imperijalni tenk je u isto toliko poteza ugazio jedne sauruse koji su žrtvovani zarad viših ciljeva :) Partije je sve vreme bila egal sve do mog 5. poteza kada je i odlučena. 15-ak saurusa sa jednima scar veteranom učardžovala je 7 konjanika sa imperijalnim generalom. Tada su se junački potukli moj i protivnikov karakter ali su se propisno ispromašivali. Medjutim moji saurusi ubijaju 4 konjanika (dellamorte je bacio baš loše sejvove) te konjica gubi za 3. Da ostanu na 6 ne ostanu, da pobegnu protivnik dobije 2, 1, 2. Ja dobije 5 i 6, stignem ga, i pobegnem u šumu taman toliko da tenk ne može da me stigne u poslednjem potezu. Kraj mnogo zanimljive partije protiv super prijatnog protivnika, jedva čekam ponovo. Verujem da će uskoro biti i koja slika sa ove bitke jer smo fotografisali kad god bi se setili :)

5. Marin Karageorgiev, Teclis i gay elfs. Najnapetija partija, sa mnogo pozivanja na pravila, zvanje Duletu za tumačenje i svega što uz to ide. Baš nekako u to vreme je i Ogi imao problema sa skavenom iz Bugarske pa je baš bilo zanimljivo kod sudijskog stola :) Elem, protivnik nije bio neprijatan, sama partija se svela na Teclisovo divljanje magijom i statiku ostatka njegove vojske. Medjutim bilo je jako zanimljivih situacija. Prvo je bilo spora da li Teclis može da ignoriše miskast i u protivnikovoj fazi, zatim da li može da se RiP magija prekine čim je bačena, da li je Teclis žena :D itd. Posle svih natezanja sve se lepo završilo bacanjem kocke. Medjutim u drugoj situaciji kada je Teclis bio prinudjen da posle miskasta baci kockicu da li umire na 1-3 Marin je dobio keca. Ali tada je protivnik na moje veliko iznenadjenje rekao da će da rirola kockicu jer je pala na jedan od onih papira koji su označavali šta koji teren predstavlja. Nije bila kriva, nije se čak odbila od terena, samo je pala na papir i to je moj protivnik video kao razlog za rirol. Tada sam već bio umoran od natezanja sa njim, Teclis je preživeo, do kraja me je dobio za nekih 400 poena i meni je bilo drago što je partija najzad gotova.

6. Joske i opet high elfovi. Ovaj put bez Teclisa, samo običan archmage koji nije imao ni book of hoeth. Super zanimljiva partija i super prijatan protivnik. Baš to mi je trebalo za kraj posle bitke broj 5. Manje-više sve je bilo odlučeno u mom 2. potezu kada mi je prošao dwelers below i kada je poginulo više od 2/3 swordmastera. Saurusi sa T8 su se tukli sa WL-a što me nije puno zabolelo s obzirom da protivnik ranjava samo na 6. Najzanimljiviji deo partije je bio kada je moj mali priest bacio kometu ispred sebe ne bi li ubio orla koji se nameračio na njega. Orao je stigao maga ali je magija došla glave ćurci.

Iz ove perspektive lista bi mi bila mnogo drugačija. Scarveteran je potpuno nepotreban, templ garda takodje. Slan nije poginuo ni jednom, ali nije se baš proslavio sa madjijanjem. Često mi se desilo da prva magija za koju je potrebno da baci 4+ ne prodje jer dobijem 2 i 1. Skink priest je bio pravo prijatvno iznenadjenje. Potrebno je više saurusa jer su veoma dobra pešadija, još kamelenona (jer su cakani :) ), salamanderi ili u većim jedinicama 2x2 ili da ih ne vodim uopšte jer su vrlo laka meta sa 2 rane i lakih 75 poena protivniku. Stegadon nije uradio puno toga, ili bi zaginuo na početku bitke bez da se pomeri ili bi ostao do kraja.

Toliko od mene, vidimo se sledeće godine sigurno!!!
Image
User avatar
Iskusinjo
Posts: 338
Joined: Mon Feb 16, 2004 10:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Iskusinjo »

Posle očajno organizovanog turnira u Pešti, Beograd sam čekao kao ozebo Sunce.
Pošto sam ih sve u Novom Sadu već izmaltretirao sa Teklisom, a prijavilo se šest ili sedam
Visokorodnih vilenjaka, iz Valhale sam krenuo južno od raja sa (samo) tri moja verna druga.

U subotu ujutru nas je Maksin matori za 45 minuta doveo do prestonice. Hvala mu.
Turnir se održavao na istom mestu kao i prošle godine. A mesto sa KFCom dva sprata iznad tvoje glave ne može da bude loše, jel tako?

Beogradski turnir se igrao bez ACa na 2000 poena, čizfest ekstraordiner.
Zbog toga sam bio primoran da izvedem Teklisa, da i mi Novosadisti neki sir za trku imamo.

Evo je Hensm Teklis en zi adrs lista:

Teklis
Bsb sa 2+ asom, 5+ wsom i velikom bricom
20 Belih (g)lavića sa punom komandom, +d3 paver dajsa i magičnim napadima
20 Фeniks garde sa punom komandom, vorbenerom i onim kamenom što ih ohrabruje
20 Bjukenon Mičeva punom komandom, sa zastavom koja im daje vatrene napade
20 Kopljanika sa punom komandom
2 Orla

Pre samog turnira saznam da Teklis može da menja lor iz partije u partiju. Grejt SEKSes!

Prvu partiju igram protiv bugarskog demona.
Krvožeđa, 3 kastera, 2 bloka po 20 bladletera, 2 puta po šes flejmera i nešto harpija.
Teša uzima lor of lajf i magija počinje. Od drugog kruga je počela borba sa najvećim fajterom u ovoj igri, šteta što je naleteo na najtvrđe vilenjake, one sa tafnesom 7 i regeneracijom. Čovek se predao na početku mog četvrtog poteza, a ja sam igrao prvi.
Zamolio me je da sračunamo trenutno bodovno stanje na tabli i da mu neuzimam sve. Ubio sam mu bladtrstera i jedan blok, a on meni dva orla. Pristao sam na njegov predlog. Mladen je milostiv!

Drugu partiju igram protiv Luke Pacova aka Rat Goda.
Ima gejsira, vorlorda sa felblejdom, par inžinjera, bsba, dva velika bloka pacova, 10 šturmvermina sa šturmbanerom i DVE ABOMINACIJE! Uzimam lor of fajr i spreman sam da pravim ret burgere. U prva dva poteza on meni sprži dva bloka, fenikse mi svede na 6 modela sa dredfl trtin spelom, a jedne spirmene na dva modela sa onom rakletlom. Ja njemu ubijam dve abominacije magijom i pucanjem i onda stupa mojih preostalih 6 feniks gardista. Zakucavaju se u bok njegovoj pešadiji sa grej sirom, dobijaju u bok njegovu pešadiju sa vorlordom i uz mnogo sreće ostaju tu dva poteza, taman dok ne stignu beli lavovi. Šampion feniks garde je definitivno elf of d meč. Ubio je grej sira i vorlorda u čelindžu, obojica su imali po jednu ranu na sebi pre neg što ih je prvak zatukao. Na kraju oko 1200 poena za mene. Ubedljivo najprijatnija partija na turniru! Hvala Luka.

Treću sam igrao protiv Uroša Marijanovića i njegovih guštera.
Žaba van jedinice sa nekim brutalnim sejvovima, 20 saurusa, 3 stegadona, 3x5 kameleona i gomile skinaka. Čoveku je verovatno ovo bila najdosadnija partija na turniru. Svo vreme sam se krio u kući i pržio ga pitama senki. Izvinjavam mu se i obećavam revanš sa nekom normalnom listom. Šestotinjak poena za mene.

Sad dolazi na red kafana. Nisam puno jeo, pa hranu ne bih komentarisao. Pilo se domaće pivo i vino, kad se popije previše - počne bolje da se peva i novci postaju monopol pare i svi srećni. Valjda će biti nekih fotki.

Ne smem da izostavim Srbendu i njegovu fenomenalnu porodicu, koji je bio besprekoran domaćin kao i uvek. Hvala Nemanja. Došli smo u pola tri kod njega, a radni ljudi(ostatak njegove familije) se diže u 7. Krenusmo na turnir, i vraćamo se na mesto zločina sat vremena ranije. Grr!

4. partija protiv Ogijevog Teklisa sa bener of d vrld dregon.
Ubio mi je mog maga u njegovom potezu sa dvelersima. Treba li dalje da pišem?
1200 poena za njega.

Petu partiju mi se Beta predao, jer smo znali da će se pobednik iz našeg meča sukobiti sa Ristom ili nekim sličnim. Kaže čovek da mu je turnir super i da ne bi da ga kvari, ja slegnem ramenima i upišem masakr i odem sa njim da jedem.

Šestu partiju igram protiv, gle čuda, Riste i njegovih štakora.
Naporna partija, nije vredna nekog većeg komentara. 17 puta smo zvali sudiju, 16 puta sam ja bio u pravu (da, brojao sam). Valjda osamstotinjak poena za mene.

Hvala Mojsiju i Duletu na standardno izvanrednoj organizaciju. Hvala svima koji su me podržavali sve ove godine, nikada ne bih uspeo bez vas!
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by RatGod »

Sve je bilo Lepo ,slazem se sa svime navedenim gore od pohvala.
Partije su mi bile ,pa sve ekstra ,i prijatne i zanimljive.
Testis je testis ali mislim da je itekako ubivljiv ,samo da recimo nema ono da bira magiju pre svake partije bi ga lepo oslabilo :wink:

Iskusinjo obecao si revans,moramo ga odigrati sa istim listama,a i sledeci put dodji u petak da ti nadjem neku cicu ,jel druze po bacanjima vidim da postis neko vreme :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Brain Damage
Posts: 22
Joined: Sun Feb 04, 2007 4:16 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Brain Damage »

Ne bi previse duzio, pa samo hocu da pohvalim odlicnu organizaciju turnira (narocito mi se svidja ideja sa definisanjem terena i izgled i prakticnost stolova). Sve partije su bile zanimljive i odlicno sam se proveo, a i zavrsio sam na 10. mestu za mene pomalo ne ocekivano posto nisam bio u potpunosti zadovoljan sa listom koju sam izveo. Sve u svemu nista nebi menijo i radujem se dolasku i sledece godine.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Kirgan »

Kao i uvek dobra organizacija ja sam prezadovoljan a jos kad sam video tabelu i shvatio da sam zamalo mogao da osvojim turnir sa Ogrima pao sam sa kreveta na kome sedim dok kuckam ovo uradio sam mnogo vise nego sto sam se nadao tj bez priprema uleteo i dobro prosao \:D/ :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Dellamorte »

Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Dellamorte »

ImageImage
Image
Image
Image
Image
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Dellamorte »

milosh wrote:
4. Dellamorte i imperija i ubedljivo najuzbudljivija i najneizvesnija partija na turniru. Počelo je loše po mene jer su kameleoni i stegadon zaginuli a da se nisu ni makli (kao protiv Luke). Medjutim salamanderi su preživeli pa je ostao bar neko ko je jurio mašine. Uspeo sam da magijom odvučem gotovo pola konjice pod zemlju, templ garda je u dva poteza umlatila flagelante a imperijalni tenk je u isto toliko poteza ugazio jedne sauruse koji su žrtvovani zarad viših ciljeva :) Partije je sve vreme bila egal sve do mog 5. poteza kada je i odlučena. 15-ak saurusa sa jednima scar veteranom učardžovala je 7 konjanika sa imperijalnim generalom. Tada su se junački potukli moj i protivnikov karakter ali su se propisno ispromašivali. Medjutim moji saurusi ubijaju 4 konjanika (dellamorte je bacio baš loše sejvove) te konjica gubi za 3. Da ostanu na 6 ne ostanu, da pobegnu protivnik dobije 2, 1, 2. Ja dobije 5 i 6, stignem ga, i pobegnem u šumu taman toliko da tenk ne može da me stigne u poslednjem potezu. Kraj mnogo zanimljive partije protiv super prijatnog protivnika, jedva čekam ponovo. Verujem da će uskoro biti i koja slika sa ove bitke jer smo fotografisali kad god bi se setili :)


Image
Image
Image

Ono sto cini dawn attack zanimljivim..lol
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image




milosh wrote:
Tada su se junački potukli moj i protivnikov karakter ali su se propisno ispromašivali.
Image
Image
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by teclis »

stvarno lepu imperijsku armiju imas :)
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Dellamorte »

e hvala :)
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by teclis »

kad ce te slike?
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci - VII HS turnir

Post by Hypodermic »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Locked

Return to “Warhammer”