BattleReport-Demoni protiv Patuljaka

Locked
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

BattleReport-Demoni protiv Patuljaka

Post by Dellamorte »

Demoni protiv Patuljaka 2,5k

liste

Demoni:


Lord:
Lord of change lv 4 wizz
Dark Magister
Master of sorcerery
585


Heroes

Herald of Nurgle
Palaqun
Banner of Unholy Victory
Noxious Vapours
Slime trail
bsb
275

Herald of slaanesh (in unit of daemonettes on foot)
steed
soporific musk
torment blade
145


The Masque

90




20x Pink horrors full command
banner of change
295

20x Plaguebarrers full command
Standard of seeping decay
295

20x Daemonettes full command
Siren standard
295

7xChaos Furies 82

3xNurglings 105

Beast of Nurgle 100

6x Flamers
pyrocaster
225

total 2492



Patiljci:

Dwarf Lord (general)
-runic weapon (master rune of smiting, rune of Skalf Blackhammer, rune of might)
-runic armor (rune of stone)
-shield

BSB
-runic armor (master rune of gromril, rune of resistance, rune of preservation)

Runesmith
-shield
-runic talisman (Master rune of balance, rune of spellbreaking)

20xWarriors
-shields
-FC

20xRangers
-Great weapons
-FC

15xLongbeards
-shields
-FC
-Runic Standard (Master rune of Grungni)

10xThunderers
-shields

10xQuarellers
-shields

20xIronbreakers
-FC
-Runic standard (Rune of Battle, Rune of Determination)

Cannon
-rune of forging

Grudge Thrower
-rune of accuracy, rune of penetrating, rune of burning

-Bolt Thrower
-engineer
-rune of burning

-Organ Gun

-Flame Cannon



DEMONI-Dimitrije(aka Dellamorte,po prvi put sa demonima)
PATULJCI-Vukan Truc(aka MOsterman,LOngbird ;) )

Bicu prilicno subjektivan u pisanju BR-a ,i naravno davati svoja razmisljanja


Scenario-Dawn Attack


Roll na kockicama za postavljane vojski- Dimitrije 4 ,Truc -3

Deployment:
DEmoni

Image
Image
Image

sve je uglavno zavrsilo na sredini table osim furija koje je roll bio 1 i beast-a of Nurgle 2


Patuljci:
Image
Image
Image

Mog protivnika i nije bas htela kockica,tako da su mu uglavnom jedinice zavrsavale na Desnoj strani,u sredini je bilo par ratnih macina,i sto je najvaznije glavna jedinica,a skroz levo ostatak aljtiljerije


Truc je bacio sesticu za preuzimanje inicijative,sto meni nikako nije odgovaralo(jedan krug pucanja vise pre nego sto stignem do bilokakve borbe)



Patuljci krug 1

Image
Image
Rendzeri se pojavljuju iza Maske i Demoneta i krecu se napred


Image
na pucanju moram priznati da je protivnik imao dosa misfire-a pa je samo uspeo da organ gun-om nanese samo 4 rane nurglinzima(mislim da je prvo bacio 2 a sa re-rollom 6 i da sam spasio dve rane )

Image
Grudge Trower pogadja Flamere-ubija jednog i ubija samo jednog horrora


Demoni Krug 1

Image
Demonski princ bezi iza kuce -kako ne bi bio na meti topa(moja greska u deplojmen fazi-ali mislio sam da cu prvi igrati i da cu Demonskog princa ukljuciti u bitku..ovako je morao da se krije i nije imao dovoljno dometa za magije)
Furije se krecu napred,dovoljno daleko da jedinice patuljaka ne mogu da ih chardzuju u sl krugu.Manje vise sve se krece napred-a maska marsira svojih 20 inca ka ratnim masinama(posto je prosla Ld)

Image


Image
u shooting fazi Flejmeri su se fenomenalno pokazali protiv patuljackih rendzera i naterali ih u beg



Patuljci krug 2

Image
Trupe se krecu napred ka furijama

Image
rendzeri cardzuju flejmere ali opet bezuspesno(stvarno vrede za sve poene)

Grudge trover pogadja zverku Nurgla(ne prolazi regeneraciju) ali nanosi samo jednu ranu

(dve ne toliko uspesne faze pucanja,i meni se demonski ego polako dize)


Demoni krug 2

Image
Furije cardzuju RuneSmita(distanca je bila nesto malo vise od 20 inca i bacio sam 5 i 6 i 3) sa namerom da ga lako pobedimi overranujem na ratne masine
ali furije(posto je samo 4 moglo da se bije nisu nanele ni jednu ranu,a run smith 2 rane tako da su nestale(jbg ld2)
Maska je propisno stigla do Bolttrovere,ali je protivnik imao Inzinjera i rekao chalenge...maska ubila patuljka je posada ostala(veoma zeznuta situacija za mene-mislio sam da pobijem svu posadu i dtignem do topa koji je najveca pretnja za Demonskog princa-koga sam izvukao iz steka u svom pomeranju-sa nadom da ce maska pokositi posadu,ali protivnik me je nadmudrio)


Plaguebarreri-su cardzovali u najblizu jedinicu(i bio sam ubedjen da ce da dobiju(bar zbog poisona..ali sam ih izgleda precenio)
ili pak trebao malo vise komada da vodim

Image

Image
Plaguebarreri su u neresemom odnosu sa patuljcima kroz bitku i tu sam znao da sledi moja katastrofa


Patuljci krug 3

Image
sve preostale jedinice u blizini napadaju Plagberere
Image
Image
i plagberera vise nema... reako sam chelendz nurglovim heraldom u nadi da cu naneti koji otrov.ali bezuspesno..

da jos jedna stvarcica-top je pogodio D princa i naneo samo 2 rane(dovoljno da ostane ziv(posto je imao 2 rane)



Demoni krug 3

Demonski princ se ukljucuje u borbu i dobija ali patuljci ostaju(zbog svog stubborna..ima ih jednostavno vise...ocekujem napad po boku
Nurglinzi su pojeli ratne masine na sredini i krecu ka preostalim sa moje leve strane(protivnikove desne),demonete na sredini se okrecu ka Ironbrejkerima(jednostavno idem na sve ili nista)

Patuljci krug 4

Longbirdovi napadaju demonskog princa po boku-on bije dovoljno kako ne bi dobio jos jednu ranu kroz combat res.Maska je ubila posadu boltera(ali posto nije imala overrun(drugi krug borbe-samo se reformise-nesto je pogadja nisam siguran sta i ona umire)
top je odstrelio par demoneta ,a herald na crvu je uspesno bacio svoj ward save



Demoni krug 4

Image
Demonete napadaju Longbirdove,a nurglinzi ostale ratne masine(svaka im cast kako su preziveli do sad)
Image

Patuljacki lord vice glasno Chalenge i userava campiona demonetu,ali patuljci gube kroz commbat res(jelte nisam u okrsaj heroja ukljucivao Heroja demonetu kako bi imao ASF na svoju inicijativu sa re-roll-om.
(ali patuljci su stubborn-zbog vise redova a imaju i re-roll zbog bsb-a)


Patuljci krug 5

Image
Image
u bitku oko ratnih masina se ukljucuje i runesmit
opste klanje svuda

:)


ovo je inace slika koju me je protivnik zamolio da uslikam u pitanju su 4 sestice koje sam bacio sa beast of nurgle od 4 napada koliko je imao pri okrsaju sa flame cannonom(u nekoj od predhodnih faza) ahhh najzad poisoni


Image



Demoni krug 5

Image

ocigledno vidite sto i ja-demonskog princa nema..najzad jedna rana i bezuspesan save..bacio 4 a trebalo 5(mada malko mi je to cudno kako Lord of Change ima ward na 5+ ali tako pise u army builderu tako da se pravila moraju postovati
Demonete polako nestaju(protivnik naravno vice chalenge -nanosim mu jednu ranu on meni 3...i demonete polako nestaju


Patuljci krug 6

Image
Longbirdovi-koji su se reformisali posle ubistva Daemon Princa napadaju demonete-koje nestaju kroz combat rez.
Puskasi napadaju beast of nurgle po boku-i demoni dobijaju bitku oko ratnih masina
Image


Demoni krug 6
Image

Horori prekasno ukljuceni u ceo tok igre.Flejmeri pokusavaju bar obicnu jedinicu da ubiju(bar malo lakih poena,ali to ne uspevaju)
Nurglinzi i beast hrabro ostaju kao i tudereri...

kraj igre



1557 poena za patuljke


Veoma poucna igra po mene.sa dosta cardzeva i bitki na sve strane.Mislim da sam malo vise precenio Plagberrere ili ih prerano ukljucio u igru.Generalno kod demona je vrlo bitno da u prvom krugu urade nesto kroz Combat rez inace lako ginu.Prvo sam mislio da mi je velika prednost sto se protivnik u ovom scenariju nalazi sa leve strane,a mene ima svuda,
ali onda videh da sam trebao da priblizim svoje trupe i tek tako kompaktan napadnem.Takodje velika greska mada slabo sam i imao izbora da uradim nesto sa magijom-tako da je moj savet da se ipak igra sa Bloodthirsterom u ovakvoj postavci(bar zbog vise napada).U svakom slucaju odlicna partija koja me je dosta naucila.
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: BattleReport-Demoni protiv Patuljaka

Post by Monsterman »

Ih bre, koliko mene na slikama :P
Jbga, magija nije htela demone nikako, Runesmith je radio svoje za sve pare...
Bas odlicna partija, charge-ovi na sve strane (cak i sa strelcima), to je bitno :)
Velikom greska demona je, po mom misljenju, bilo to sto Horrori nisu nista radili, ali sa druge strane, ko je mogao da garantuje da ce Flameri sami da pociste Rangere (posto prvo gadjanje Flamera je bila ukupno 6-7 hitaca, od 5d6)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: BattleReport-Demoni protiv Patuljaka

Post by Dellamorte »

ma da budemo iskreni-posteno si me odrao i pored losih-altiljeri rolova ;P
a jos nemam lek z tvog lorda ;)
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
Locked

Return to “Warhammer”