Price inspirisane WH svetom

Locked
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Price inspirisane WH svetom

Post by Dellamorte »

evo nekih mojih pricica :

Kralj Pacova

Gadan miris obuzet truljenjem se prozimao mocvarom koja se blago ulivala u metalne cevi.Cev se pruzala duboko pod zemlju i granala na sve strane.Duboko,duboko ispod zemlje se nalazila dvorana koju su prozimali barokni stalagmiti i blag eho cviljenja.
U pocetku nisam razumeo njihov jezik...slushao sam...i najzad razumeo.
U svoj toj raskosi primetio sam tron oko koga su se nalazili najveci primerci sa crnim krznom,tacno sesnaest strazara koji su cuvali starog kralja.Sede obrve koje su prikrivale njegove male crne oci kao da su se stapale sa brkovima i bradom koja se pruzala do zemlje.Na njegovom licu su se mogli videti mnogobrojni oziljci i komad uha mu je falio,oko vrata je nosio malo zvonce,a na glavi mu je stajala platinasta kruna.Negov pogled i okret glave je govorio vishe od reci.Svi su znali zakon...pa cak i on ...niko nije bio iznad zakona.U podzemlju postoje 13 kraljeva na razlicitim delovima planete i svi su povezani,i ne postoji vrhovni vladar,kako ne bi doslo do ratova prvi mocnici su napravili zakon“krug trinaest“,gde su predstavnici klanova dobili zvanje kralja.To mesto nije nasledno,ono se sticalo.
Niko nije umreo na spoljasnosti,niti je ko video svetlost dana.
Posmatrao sam ih dugo,i gledao mocnu imperiju u kojoj je svako radio svoj deo posla.Niko nije smao da se protivi.Po svojoj velicini je predodredjivan drustveni status,i svako ko bi porastao dosao bi na nov stepenik piramide jednog mocnog drustva.
Posmatrao sam i buduceg kralja.Bio je to mladi i ogroman pacov odma pored kralja,crno krzno se sjajilo na blagoj svetlosti dubokog mraka.Licno je on isprobavao hranu koju bi donosili kralju.
Jednog dana primetio sam neshto cudno.Tron se nije nalazio u dvorani pecine.Na mestu gde se nalazio tron primetno se videla rupa koja je vodila duboko pod zemlju.Neprimetno sam krenuo kroz ovaj prolaz.Isao sam sve dublje,a onda sam osetio blagi pritisak u svojoj glavi i nastavio putanju uzbrdo.Polako je siluta koju sam video u daljini pocela da dobija oblik...vise oblika...to je bio tron kralja pacova koji su nosili crni pacovi...trudili su se da sto pre dodju do povrsine.
Dosli su do galvnog izlaza...blagi sjaj meseca se kuvao zajedno sa zagadjenim vazduhom.
Sedeo je na svom tronu i cekao izlazak Sunca.Ostalo je par minuta do izlaska,a onda sam chuo jake vibracije koje su dolazile iz tunela.Vibracije su bile sve jache i polako se pretvarale u sum,a sum u pomeranje zemlje.Sakrio sam se.Pored mene je prosao talas sledbenika pacovskog klana.dosli su do kralja.Veliki crni pacov je otvorio usta....i skochio pravo u masu...Nisam mogao da gledam.kada je sav zvuk prestao izasao sam iz svog sklonishta...Blagi zraci sunca su sada obasjavali kosti i ostatke trona,kralja pacova i njegove licne garde.Zakon je iznad svih..pa cak i iznad kralja,nezvao se ja Dzek Bubashvaba,lokalna secikesa koja se sada nalazi u Altdorfskoj ludari!




Path of Khorne Knight



The last spark of shimmering orange burnt tree was slowly fading out,
there,where a great fire once burnt,all thet was left now was a hearthstone.

And at the very moment before it completely faded in grayness of the night ,just for a brief moment-
there was silence.

A clatter of horseshoes ignited the flame,and with a dreadful sound horsmen appeared through the night.
the Best of the best,the bravest of the brave, so to say, crazy - driven by rage and frenzy.

Fiery swords were cutting everything in sight,and as the very act of catharsis, in the middle of the village
they thrusted a flag into the ground that was now soaked with blood.
As soon as touched by blood the Banner was ignited again, as if it was the only lighthouse of life,the One and only God,God of war.
The One that puppets us all.

And just when I tought that this madness was comming to an end, I felt a sharp smell of rusty bronze,
and I heard a strong impact on the ground.

Out of the darkness brass Behemot appeared, ridden by a dark hero. His eyes were sparkling red.
The beast fealt my presence and headed straight to my hideout. And then,in the moment of horror,I closed my eyes.

I ran out of my hideout directly toward the village,and at that moment i saw a flash of the sword on the ground
Taken by the sitght of my massacred family,I grabed the sword and in maddenig anger I turned towards the rider of the beast.

He hesitated for a moment,and his might seem to have diminished.
And with a thundering voice he spoke to me:
"Not today boy ... on another battlefield ..."
The horsemen dissappeared into the darkness leaving only the smell of blood behind him...
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
Locked

Return to “Warhammer”