Battle reports & Playtests

Locked
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Battle reports & Playtests

Post by PeraNekron »

Otvorio sam ovaj topic gde mozete pisati vase utiske sa raznih bitaka i sl. i iskustva sa novim listama koje ste isprobavali.

Ceda je bio velikodusan, pa je izasao na megdan novim tomb kingovima (ipak je on novopoeceni Bretonac, bio na krstaskom pohodu, pa je skrenuo levo kod one oaze, i natrcao na mene.)

Generalni utisci sto se tice Tomb Kingova novih :

- Magija je super. Sve magije u Nehekharan Lore su mnogo dobre, 4 buffa, 2 hexa i jedan vortex spell. Sada se isplati imati priesta lvl 4. Lore attribute je isto super (vraca D3+1 ranu onome ko primi efekte magije, constructi mogu samo jednu po fazi.)

- Chariot unit je sada opak. D6 impact hitova po chariotu, svaki kocijas 2 napada snage 4 u chargeu, u sta se zalete...od kafance poljance. Nisu vise fast cavalry, bedak, a i skuplji su za 15 poena. Posteno.

- Faction specific itemi su jako zanimljivi. Ona maska je Cedi dosla glave. :D Kaze da u 6'', protivnikove jedinice nemaju Ld od generala, a nemanu ni BSB reroll Ld testova....utekose vrli Bretonci. ;)

- Napokon mogu imati BSBa sa great weaponom! Ima jos i napad vise! \:D/ \:D/

- My will be done je sada 10x bolje pravilo. Jedinica dobija WS karaktera sa ovim pravilom....Charioti sa WS 6, Tomb Guard sa WS 5....mmmmm.....:D :twisted:

- Skorpije su ubogaljili (rana manje, a i nema vise charge kada iskoci iz zemlje, smrc :cry: ), carrione malo poboljsali, (snage 4 i 3 napada sad) ali nesto sumnjam da ce naci mesto u nekim "ozbiljnijim" listama, ali svakako su zasluzili penziju. :) Nije da ih necu izvoditi, samo sad neke stvari jednostavno rade mnogo bolje. ;)

- Katapulti su skroz isti kao pre, rade isto, masina k'o masina, ako vas 'oce scatter/artillery, nema protivniku selameta.

- Casket of Souls je must-have, sto se mene tice. Dodaje D3 power kockice u svakoj vasoj fazi, baca innate power level 5 magiju : Jedan unit u 48'' mora da prodje Ld na 3D6, za koliko padne, toliko rana no armour save. Na 3+ skace na sledeci unit u 6'', i tako dokle god ima neceg blizu. Vise nije mount za karaktera, i kosta manje.

- Gresni Necrolith Colossus, nekada poznatiji kao Bone Giant. Magnet za vatru, ako nista drugo. Rana manje, toughness vise, save na 5+ sada (pre bio 3+)....i ima opcije za great weapon i bolt thrower. Zanimljiv u svakom slucaju.

Inace, igrali smo break poene. Niko nije ispunio objective, ali sam ja pobedio na poene. Ustanovili smo da ako neki item radi na 2+, imate oko 90% sanse da bacite keca. :D Charmed shield nije prosao na generalu....i vatrena lobanja ga je otpremila u vecna lovista. :lol: Ceda je prosao 80% ward saveova na 5+ i 6+. Dobro sam ga naucio. :lol: Zanimljiv podatak : jedno 7 (a mozda i vise) puta smo bacali magije sa 6 kockica. Niti jednom se nije desio Irresistible Force. Kakav cemer.... :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Locked

Return to “Warhammer”