Nova liga

User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Nova liga

Post by No 1 »

Ideja je da se ljudi druže a ne da sede kući ....
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Nova liga

Post by Monsterman »

a mozda nesto ovog tipa: bez nekih promena pravila i ta ludila, nego da svaki igrac jednostavno napravi fluffy/tematsku armiju po svom nahodjenju i postenju (mnogo trazim, znam xD). Na primer, ja bi vodio, da je nazovemo, Dwarven Underground armiju, to znaci da se bazira na minerima, Ironbreakerima i slicnome, a da nema Rangere, Gyrocoptere, Hammerere, katapulte i tako to (posto to ili nema sta da trazi u podzemlju ili se jednostavno ne uklapa u tematiku). Ili Dimitrije sto je spomenuo seljacku bunu, upravo na tako nesto mislim, ili npr. High Elf Chrace vojsku sa gomilom White Liona i Lion Chariota, bez Swordmastera ili Dragon priceva, ne uklapaju se, ili sa druge strane Caledor armiju sa zmajevima i Dragon princevima i tako dalje i tako dalje.
Eto, ovakvo nesto bi me nateralo da farbam minere, a i sigurno jos nekoga da ofarba nesto sto ne koristi cesto, tako da je to moj predlog :)
naravno, ljudi bi opisali armije u 3 reci prilikom prijave, i mozda bi bilo najbolje ograniciti se na obicne karaktere (koji bi imali smisla a ne Archmage u Chrace armiji sa Book of Hoeth, zato sto eto, poslala mu tetka iz inostranstva)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Nova liga

Post by milosh »

Dzon Vejn wrote:Izvinucu se na shameless offtopicu, ali bilo bi mi interesantno da vidim da se ovako nesto organizuje samo za farbanje - dakle liga u farbanju. Aha!?

Vrlo slicnog formata - X ucesnika, 1 u 2 nedelje morate ofarbati Y stvari (cak i sa Y=1 je skroz ok - cak mozda i najbolje;) ), okaciti sliku (krhm, krhm, mozda bi Vamsi konacno mogao da napise i cuveni tutorijal :D), i onda popular votes-ima se odredjuje pobednik (ili nereseno ako je razlika u glasovima nedovoljna). I tako skupljate poene i eto ;).

Nista ne kosta, nista nemate kao nagradu, ne morate nista da cimate nigde ;), samo da 1 u 2 nedelje nesto obojite.

Propozicije se mogu diskutovati / predlagati (npr., lupam, za unit dobijes +Q% na glasove, za preko W modela dobijes jos +Z% na glasove, itd.).

Da li se ideja jos nekima cini interesantnom ;) ?
Ideja je odlična, jer bi na taj način verovatno podigli i kvalitet farbanja (jer zaboga takmičim se sa nekim :D ), a o broju ofarbanih armija i da ne govorimo :) Na žalost teško da ćemo skupiti dovoljan broj ljudi za ovu akciju.

Što se fluffy liste tiče pada mi na pamet pacovski fluff - predvodi ih grey seer na zvonu u masnoj jedinici pacova, poveo je sa sobom i dve masne jedinice od po stotinak slaveova, a za njim je pošao i verni drug iz detinjstva plague priest na furuni u hordi monkova. Naravno abominacija, dva topa i džezajli da popune poene bi bili krajnje fluffy :mrgreen:

Šalu na stranu, razmišljao sam ja o prijateljskim pacovskim listama, npr samo clan moulder, ili samo klan skryre liste ali mislim da nemam dovoljno modela za kompletnih 2500 poena ponaosob :D
Image
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Nova liga

Post by Dzon Vejn »

Nisam trebao bas ovde da postavim ideju, nije bas najbolje mesto, jer malo komplikuje komentarisanje. Izvinjavam se na offtopicu, otvoricu novu temu u kreativnoj sekciji, pa tamo mozemo komentarisati, bez remecenja ove teme ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Nova liga

Post by PeraNekron »

A sto ne biste igrali sve po 8. ediciji, ali u 2000 poena?
Iz mog iskustva, ta poentaza vrhunski balansira stvari (dobro, ne balansira koliko bi svi hteli, ali onih 500 poena vise odvaja sasvim fine i pristojne liste od preteranih i bahatih listi).
Da se razumemo, 8. edicija je daleko, daleko od savrsene, ali to je izgleda prirodan tok stvari, pravila se menjaju, pa moraju i igraci da se prilagode. Nemam problema sa random magijom, random charge distance itd, ali meni licno jedino sto smeta u celoj prici je pre-measure sve, i izbacivanje guess range-a, po meni jedne od najboljih stvari u ovoj igri.

My 2 cents.

I da, potpuno podrzavam inicijativu Dzon Vejna da se ljudi nateraju da ofarbaju svoje figure. :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Nova liga

Post by No 1 »

I šta bi?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Nova liga

Post by Snotling »

Nista.
Locked

Return to “Warhammer”