Nova liga

User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Nova liga

Post by Snotling »

Svi znamo kako je prosla prosla liga. Po meni je ona bila poprilicno uspesna i malo je falilo da je zavrsimo. Ali moramo da uzmemo u obzir da je bila probnog tipa i kao takva je pokazala neke dobre i neke lose momente.
Moj predlog za novu ligu bi bio sledeci:
AC bi bio isti kao u predhodnoj jer mislim da su svi bilo zadovoljni time.
Igralo bi se ili u 2500 ili u 2000 pts (to bi zavisilo od opsteg misljenja ljudi koji su zainteresovani)

NOVE STVARI:

Igrale bi se po JEDNA partija na dve nedelje (vecini je ovo odgovaralo) ALI ne kao prosli put nego npr. PRVO kolo traje od 1.12 do 14.12 i u tom periodu mogu da se odigraju SAMO partije prvog kola. Sve ostale su "uigravanja", "treninzi" itd, dakle NE VAZECE ZA LIGU.

Ako neko ne bi mogao u tom periodu da odigra partiju, to bi se racunalo kao ZAOSTALA "utakmica" i taj par bi imao sansu da u toku sledeceg kola odigra tu zaostalu partiju. Ako ni za vreme sledeceg kola ne bude odigrana vec zaostala partija ta partija se proglasava ODIGRANOM SA POBEDOM ONOG KOJI JE MOGAO DA ODIGRA (razlozi zasto "gubitnik" nije mogao da odigra se nece gledati, SVI KOJI SE PRIJAVE BI MORALI DA ODVOJE VREME DA BAR JEDNOM U CETIRI NEDELJE ODIGRAJU.)

Liga bi se sastojala iz delova po TRI kola za koje bi bila koriscena ista lista (posto se vec zna sa kojim vojskama se sreces mozes da pravis liste shodno tome-mislim da je ovo bolje od pravljena liste za svaku partiju, potrebno je ipak malo vise razmisljanja sta i kako)

Sto se tice scenarija. Svako kolo bi se igralo SVE PARTIJE U KOLU ISTI SCENARIO. Koji scenario ce se igrati bi odredio prvi par koji bi igrao u kolu bacanjem kocke. Sudija/vodja bi posle partije napisao/ rekao onima koji dolaze da odigraju koji se scenario igra.
TAKODJE RAZMISLITE DA BI MOGLI DA IGRAMO I NEKE DRUGE SCENARIJE. MISLIM DA JE SVAKO POSMATRAO IZVESTAJE SA RAZNIH TURNIRA GDE SU KORISCENI "HOUSE" SCENARIJI PA BI MOGLI NEKE ZANIMLJIVE DA ISKORISTIMO I OVDE.

Sve ostalo bi bilo kao i u predhodnoj. Svako sa svakim (mozda i po dva puta), unapred odredjeni parovi itd.
Sta mislite? Bilo kakva sugestija je dobrodosla jer mislim da je WF malo zamro i da bi ovo moglo malo da ga ozivi. Mislim da bi prica oko toga ko je zaiteresovan i oko zaokruzivanja pravila trebala da krene posle turnira da bi se sa ligom pocelo recimo pocetkom decembra.

I POSLEDNJE I NAJBITNIJE. MOLIO BIH SAMO LJUDE KOJI SU SIGURNI DA ZELE DA ODIGRAJU LIGU DO KRAJA (bez obzira koliko lose stoje pre zadnjeg kola itd) I KOJI MOGU DA IZDVOJE VREME DA ODIGRAJU JEDNU PARTIJU U DVE NEDELJE DA SE PRIJAVLJUJU. MISLIM DA OSTALIMA OVDE NIJE MESTO I MOLIO BI IH DA NE KVARE ZABAVU LJUDIMA KOJI SU RASPOLOZENI ZA OVAKO NESTO.
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Nova liga

Post by Monsterman »

Ja sam maximalno za :)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Nova liga

Post by milosh »

Ja sam isto za uz dva predloga:

1. Ne baca se u prvoj partiji kola koji scenario ce se igrati nego i to bude odluceno unapred.
2. Da nema proxija.
Image
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Nova liga

Post by No 1 »

Ja sam za, i ovo za proxije je OK. Imaš "pripremne" partije da vidiš da li nešto radi ili ne kad možeš da ih koristiš, ali u "zvaničnoj" partiji nema smisla jer time ustvari ubijaš glavni "šmek" igre.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Nova liga

Post by Joske »

Ja sam za!
Par predloga...
-AC: Izbacio bi jedino specijalne karaktere, ostale restrikcije su, po mom mišljenju, nepotrebne.
-penalizovanje neodigranih partija: Kada se ljudi ne skupe da odigraju partiju, obično nije kriv samo jedan igrač jer je jednom mogao ovaj a drugi put onaj i ti sada treba da proceniš ko je tu krivlji. Nadam se da do ovih situacija neće doći uopšte ali ako se desi ja bih oba igrača ostavio bez poena. Uvek postoji opcija da neko preda partiju u kom slučaju bi se pisao službeni rezultat.
-službeni rezultat: Smatram da bi službeni rezultat, ako ikada dođe do toga, trebao da se piše kao minimalna pobeda, tj. sa razlikom 100.
Očekujem da će se svi zainteresovani za ligu pojaviti na turniru u novembru i da bismo mogli u pauzi između partija, uz neko meze, da se dogovorimo oko ovakvih i sličnih pitanja :)
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Nova liga

Post by milosh »

No 1 wrote:Ja sam za, i ovo za proxije je OK. Imaš "pripremne" partije da vidiš da li nešto radi ili ne kad možeš da ih koristiš, ali u "zvaničnoj" partiji nema smisla jer time ustvari ubijaš glavni "šmek" igre.
Tako je.
Joske wrote:-penalizovanje neodigranih partija: Kada se ljudi ne skupe da odigraju partiju, obično nije kriv samo jedan igrač jer je jednom mogao ovaj a drugi put onaj i ti sada treba da proceniš ko je tu krivlji. Nadam se da do ovih situacija neće doći uopšte ali ako se desi ja bih oba igrača ostavio bez poena. Uvek postoji opcija da neko preda partiju u kom slučaju bi se pisao službeni rezultat.
Ovo je odlican predlog. Ako neko ne moze da odigra lepo preda partiju i to je to. Ako se ne odigra oba igraca dobijaju po 0 i cao.
Joske wrote:Očekujem da će se svi zainteresovani za ligu pojaviti na turniru u novembru i da bismo mogli u pauzi između partija, uz neko meze, da se dogovorimo oko ovakvih i sličnih pitanja :)
Podrzavam meze :D :mrgreen: \:D/
Image
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Nova liga

Post by Snotling »

milosh wrote: 1. Ne baca se u prvoj partiji kola koji scenario ce se igrati nego i to bude odluceno unapred.
Nisam za ovo jer ce se onda i liste praviti na osnovu scenarija (ja prvi cu tako raditi, npr ako trebaju zastave stavim ih deset, ako ne trebaju onda nije bitno itd...). Moze da se odredi unapred, recimo od strane sudije, pa da se saznaju kada se dodje da se igra. Mislim da unapred nije bas dobra ideja.

Sto se tice ne odigranih partija mislim da bi trebali da budemo malo rigorozniji. Jeste da se se ovde igramo i uzivamo ali mislim da onaj moj predlog malo vise tera takmicare da razmisle prvo da li ce da udju u samu pricu a drugo da se potrude da partije zaista odigraju. A uslov, da tu jednu partiju odigras u MESEC dana mislim da nije previse tezak zahtev. Cak i tempo od DVE PARTIJE MESECNO je meni spor ali vecini tako odgovara. Naravno svi mozemo da se igramo pored ovoga, ali neki ce imati vremena samo za ligu.
I da kada neko preda mislim da bi "sluzbeni rezultal" trebao da bude malo jaci, recimo 1000 pts, tako se neki nece tako lako odlucivati na predaju. :roll:

Takodje jos jedna predlog bi bio da se plati ucesce. Zavisno od broja ljudi, da recimo pobednik moze da od nagrade uzme jedan prosecan box, pa koliko bude ljudi na toliko delova podelimo.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Nova liga

Post by milosh »

Snotling wrote:
milosh wrote: 1. Ne baca se u prvoj partiji kola koji scenario ce se igrati nego i to bude odluceno unapred.
Nisam za ovo jer ce se onda i liste praviti na osnovu scenarija (ja prvi cu tako raditi, npr ako trebaju zastave stavim ih deset, ako ne trebaju onda nije bitno itd...). Moze da se odredi unapred, recimo od strane sudije, pa da se saznaju kada se dodje da se igra. Mislim da unapred nije bas dobra ideja.
Dobro i stavićeš 10 zastava, ali ti one možda ne trebaju u ostala dva scenarija. Isti je slučaj kao i sa listama. Ne vidim zašto ne bi znao scenarije kada već znaš protivnike. I nije cilj da praviš nasumične liste nego da ih što bolje uklopiš prema scenarijima i prema protivnicima unapred za 3 partije.

Snotling wrote:Takodje jos jedna predlog bi bio da se plati ucesce. Zavisno od broja ljudi, da recimo pobednik moze da od nagrade uzme jedan prosecan box, pa koliko bude ljudi na toliko delova podelimo.
NIsam za plaćanje učešća. Ako se igramo zabave radi onda se igramo za džabe :D
Image
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Nova liga

Post by bojan »

Evo ja bih igrao.
1. Jednom u dve nedelje je vishe nego dovoljno vremena.
2. Bez ikakvog posranog AC-a.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Highborn of Ulthuan
Posts: 152
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:26 pm
Location: Karaburma

Re: Nova liga

Post by Highborn of Ulthuan »

Ja bih igrao isto samo da to krene nesto posle turnira,ali i da ovaj Ceda ne igra,jer opasno vara i zbog njega igraci odlaze :twisted: :mrgreen: :mrgreen:.Ovo sa ucescem je ok da bude nesto simbolicno ipak cemo opet maltretirati duleta i ostajati preko vremena da igramo :wink:.I sto kaze Beta bez Ac-a,mada bi mogli da napravimo da to bude nesto u smislu kampanje samo da bude i narativna i da svaki igrac napise neku pricu u vezi svoje armije,pa mozda kasnije da odigramo i Storm of Magic i tako. 8-)
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Nova liga

Post by prokleti zabagovani forum »

Za.
Ovo znaci rat!
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Nova liga

Post by Dellamorte »

i ja sam za.
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Nova liga

Post by Jagos »

Posto znam da svi cekaju samo jos mene :wink: evo i ja sam za
User avatar
MORGUL
Posts: 30
Joined: Thu Apr 01, 2010 4:05 pm

Re: Nova liga

Post by MORGUL »

E ja sam za tek sada video ovu diskusiju oko lige sta ces tehnoloski sam hendikepiran :D kako kaze pesma.Nego ja sam za ligu skroz moze bez proksija,slazem se za liste i poentazu samo mislim da bi bilo ekstra zabavno da scenariji budu napravljeni da se baca kocka za njih,koji se igra tako da neuticu na liste,nego razmisljaj o svemu i nadaj se najboljem.Voleo bih da ih pravi dule i da budu skroz originalni kao sto su bili stari sa spec zadacima u toku borbe npr drzati sume na kraju sve ili tako nesto.I da bude i misija i postavka specijalna tako da bude zabavno.Znam da ce neko kukati da favorizuju ove ili one ali nesmeta meni da izgubim zato sto recimo nemogu da ispunim spec zadatak ali ako odstrelis/ubijes sve na tabli protivniku onda si pobedio npr.Ja sam za ligu samo napred slazem se sa svime. :applause: :applause: :applause: Sto pre to bolje. :applause: :applause: Bravo za ideju cedo.
to sam ja stravicni/strahinja/lucki radnik.


"Fine looking coat like that and your bleeding all over it"
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Nova liga

Post by Monsterman »

Slazem se potpuno za te spec objektive, tipa te sume, ili mozda dobre stare cetvrtine, i slicno :)
a AC je bio ok u prosloj ligi, al sta god da dogovorite ne bunim se (iovako top resava sve zdravstvene probleme :P)
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
MORGUL
Posts: 30
Joined: Thu Apr 01, 2010 4:05 pm

Re: Nova liga

Post by MORGUL »

Da i podrzavam da se liga placa nije preskupo 500din to je nista svako ko hoce moze to da plati.Ac je kako rece monster skroz ok kako god ga napravite.
to sam ja stravicni/strahinja/lucki radnik.


"Fine looking coat like that and your bleeding all over it"
User avatar
Ota
Posts: 280
Joined: Thu Apr 18, 2002 6:21 am

Re: Nova liga

Post by Ota »

bojan wrote:Evo ja bih igrao.
1. Jednom u dve nedelje je vishe nego dovoljno vremena.
2. Bez ikakvog posranog AC-a.
Slazem se sa ovim, uvek sam i za neke scenarije (npr pobijes sve magove bonus od +N poena, drzis ovo/ono na kraju partije +Xpoena itd...). Mozda mogu da pronadjem neke od scenarija koristenih na proslim adeptikonima, pa bi ih dao kome god da se prerade ukoliko ima potrebe. O svemu ovome mozemo da se dogovorimo. Tako da ukoliko hocete ja mogu kontaktirati Aleksa i Martija (oni su glavi za WH na Adeptikonu) pa da vidim da li imaju sacuvane scenarije od proslih godina.
Djenrale uzalud te traze,
cuvaju te sve bozije straze.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Nova liga

Post by ZergLord »

I ja bih igrao.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Nova liga

Post by teclis »

igrao bih i ja
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Nova liga

Post by teclis »

ipak necu moci, obaveze a i mrcina sam
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Nova liga

Post by Snotling »

E pa ljudi, prosao je turnir i doslo je vreme da vidimo da li cemo da zapocinjemo novu ligu.

Nesto ovako:
2400 pts (ne secam se da se igrala ova poentaza skoro)

Isti AC kao i prosla liga.

Liste se prave za tri kola.

Svako kolo ce imati poseban scenario (ne samo ove obicne, za to cemo morati da vidimo da recimo uzmemo neki turnir sa neta koji ima dobre scenarije i koristimo njih.) koji ce se odredjivati pre pocetka kola.

Kolo traje 2 nedelje i za to vreme moze da se odigra samo jedna zvanicna partija.
Igraci imaju sledece kolo (2 nedelje) da odigraju zaostalu partiju. Ako je ne odigraju u to vreme partija je draw sa 0 VPa.

To je od prilike to.

Dakle ko je za to? Sto vise to bolje.
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Nova liga

Post by Dellamorte »

meni je to skroz ok :) sam d se igra :)))
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Nova liga

Post by bojan »

Snotling wrote:E pa ljudi, prosao je turnir i doslo je vreme da vidimo da li cemo da zapocinjemo novu ligu.
...Isti AC kao i prosla liga...
Kakav crni AC?
Ostalo OK, i prijava ako nema AC-a.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Nova liga

Post by Joske »

Ja sam raspoložen da igram u bilo kojoj varijanti :)
Trebalo bi okačiti anketu vezanu za eventualni AC pa da vidimo kakva je volja naroda i da započinjemo dok ne olabavi entuzijazam.
Mislim da je 2500 poentaža na koju smo navikli i da je sasvim ok, mada može i za to da se glasa.
Moji predlozi za glasanje oko AC-a:
-Pravila prethodne lige
-Nema specijalnih karaktera
-Sve može
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Nova liga

Post by No 1 »

Ja sam za, moj predlog 2500 poena bez specijalnih karaktera i bez ograničenja.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Nova liga

Post by ZergLord »

Ja igram ako nema ogranicenja, i pozeljno u 2500 poena. I ok mi je ako nema spec. karaktera.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Nova liga

Post by bojan »

Joske wrote: ...-Nema specijalnih karaktera...
A zasto?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Nova liga

Post by RatGod »

Zato sto ljudi misle da zabranjivanjem njih nece se igrati kompetativno sa cime se licno ne slazem (iako mislim da ne bi trebalo da budu dozvoljeni).

Ja moram da pitam da li ce se igrati sa proxijima,i da li ce se igrati da bi se zabavili ili radi pobedjivanja(kada ovo kazem mislim da li cu videti neke modele koje nikad ne bi izveli na turnir ili neke fluffy liste ili samo,striktno kompetativne?

Takodje da li ce se uvesti neko pravilo koje tera ljude (ukljucujuci i mene) da zafarbaju modele,tipa mozes da pocnes kampanju sa neofarbanim ali da se obavezes da jedan unite ili karaktera ofarbas mesecno?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Joske
Posts: 122
Joined: Sun May 17, 2009 1:07 am

Re: Nova liga

Post by Joske »

bojan wrote:
Joske wrote: ...-Nema specijalnih karaktera...
A zasto?
Samo sam navodio neke popularne opcije AC-a, ja sam lično protiv bilo kakvih restrikcija...
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Nova liga

Post by Monsterman »

Pa jeftinije je da kazemo bez Teclisa, posto svi znamo da se na njega prvenstveno misli, a bilo bi lepo videti nekog drugog special karaktera sa vremena na vreme :)
a ja bih izneo predlog oko victory poena, da jedinice svedene na 25% daju pola svojih poena, to ne mogu da se setim gde sam video a zvuci fino, pa mozda da probamo :D

...a i da kazemo da jedinice koje beze na kraju partije se vode ko unistene (sto je glupo glupo je)?
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Nova liga

Post by No 1 »

Pa pazi, kao imperijalac mogu da napravim listu koja ubija Teklisa u 2-3 poteza, samo je dosadna; nego mi je zanimljivije kad imaš genneričke karaktere pa ne znaš koju magičnu opremu ko ima ..., inače ja sam za kako god da se dogovorite.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Nova liga

Post by teclis »

Monsterman wrote:Pa jeftinije je da kazemo bez Teclisa, posto svi znamo da se na njega prvenstveno misli, a bilo bi lepo videti nekog drugog special karaktera sa vremena na vreme :)
a ja bih izneo predlog oko victory poena, da jedinice svedene na 25% daju pola svojih poena, to ne mogu da se setim gde sam video a zvuci fino, pa mozda da probamo :D

...a i da kazemo da jedinice koje beze na kraju partije se vode ko unistene (sto je glupo glupo je)?
kao undead potpuno se slazem sa poslednjim :)

posto sam se u poslednje vreme aktivirao sto se tice hobija i ja bih igrao ovu ligu.

liga u dublovima bi bila interesantna, mada kad bolje razmislim tesko je okupiti 4 coveka u isto vreme...
User avatar
Snotling
Posts: 496
Joined: Wed May 23, 2007 7:31 am

Re: Nova liga

Post by Snotling »

Ljudi moze da se igra bez ikakvog AC. ALI(!!!!) to znaci,U NASOJ IGRACKOJ ZAJEDNICI, da cemo vidjati liste koje su vise nego turnirske (teklis je samo jedan primer). Mozda bi dovoljan AC mogao da bude da moras da imas vise od 5-6-7-8-9-10 jedinica koje imaju 5+ modela, ili bilo sta drugacije...Nesto sto ce "terati" ljude da prave malo fluffy-je liste. Cela ova prica je zbog toga, i ako niko to nece da prizna, zato sto smo mi IGRACKA ZAJEDNICA POWER IGRACA. Da se razumemo, i ja spadam u jedne takve, volim da imam jake liste ali imam dve poprilicno slabe vojske (orci mogu da budu jaki ali tesko da mogu da naparave POWER listu protiv koje je dosadno igrati kao sto je na primer Teklis lista.) Neka bude sve dozvoljeno ali da se igraci "nateraju" da ne izadju na tablu sa tri jedinice po 50-100-200 modela. Nikada mi nece biti jasno zasto niko nece ovde da prihvati bilo kakav AC??? Sta, ja sa orcima trebam da furam tri jedinice (50-100 savagea + 2x po 100-200 goblina i jos malo heroja i eto ti lista od 2500) i super i sa tom listom mogu i Teklisa da prebijem ali kome ce to biti uzivanje. Pocinjem da sticem utisak da se ljudi plase da igraju sa slabim vojskama. Ne zato sto se plase da izgube, mislim da niko nema taj strah, vec jer se plase da odigraju tesku partiju gde nije samo guranje figura u napred i bacanje kockica vec malo i razmisljanja sta, kako i gde.

Zapitajte se malo zasto se igramo. Svi igramo da bi pobedili ali da li je ta pobeda toliko bitna da se sve svodi na to ko ima jacu LISTU, a ne ko ima jace vijuge. Neko ce reci, "bez obzira na sve, sve se na kraju svodi na kocku", DA TO JE TACNO I TAKO TREBA DA BUDE, jer OVO JE IGRA!!!!!! Svi se slazemo da je igra ulaskom u 8 ediciju izgubila na "skill-u" a vise dobila na sreci. I ne svidja nam se ali svi koji zelimo da se bavimo ovim hobijem moramo to da prihvatimo. Meni nije ideja dobre zabave da igram ligu (ili turnir) gde postoji mogucnost da od 10-11-12 partija nekoliko odigram sa "Teklis listom" (nemaju ovakvu listu samo HE). Ok No1 kaze da svi mogu da naprave listu koja moze da pobedi Teklisa ili bilo koju drugu listu ali to dovodi samo do pravljenja novih power lista i do jos dosadnijeg igranja.

Mandragonan, Milos Lizarmen i ja smo poceli da igramo medjusobom sa novim konceptom. Ja pravim tebi listu, ti meni. I ja i on cemo da "unakazimo" listu naseg protivnika ali onda cemo morati da se IGRAMO da bi videli ko ce pobediti. To u nasoj zajednici je sada veoma retko. Svi samo zele pobedu i to ako je moguce sa sto manje poteza i sto manje bazanja kockica. Pa super, napravite jednu POWER ligu koja ce imati nekoliko TEKLISA, SLANA KOJI JE""" KEVU, PACOVSKE LISTE KOJIMA NE MOZES NISTA ITD. JA znam da to necu igrati. JA zelim da igram ligu u kojoj necu videti 50 haos wariora, 200 ng goblina, 60 savage boysa, itd. Jer ovim hobijem se bavim da bi uzivao a ne da bi se igrao sa nekim ljudim koji lece svoje komplekse tako sto ce IZDOMINIRATI nekoga na tabli a bacili su 10 puta kocku i pomerili dva puta jedinicu.

Tako da se sve svodi na to da bez ACa, BAR NEKAKVOG, mene ne ukljucujte u ovu pricu.
Jagos
Posts: 246
Joined: Mon Nov 10, 2008 2:41 pm

Re: Nova liga

Post by Jagos »

Ja bih igrao, ali sa bistmenima sa turnira. To ukljucuje Gorosa, ali mislim da on nije game-breaking. Takodje, kao odgovor na Lukino pitanje, ne bih isao na pobedu pa pobedu, vec da se vise zabavim.
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Nova liga

Post by teclis »

ja vidim ovu ligu kao priliku da koristim necrolith kolosuse, listu sa samo kocijama, usabtije sa necrotectom i ostale stvari koje ne bih koristio na turniru a koje su zanimljive . i necu onda da me nekakav ac osakati u tome
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Nova liga

Post by Dellamorte »

pa i ja sam vise z to... jbg ko voli da igra sa power listama nek igra,a ko hoce da se zeza( i da isprobava sve i svasta od figura koje ima to i moze)

a protiv proksovanja jesam(u dozi normale) a ako neko izvede 50 ili 100 ili 200 neceka slobodno-ako nisu proksovi
(neobojene figure mi nesmetaju,iako su ve moje a imam ih 900 uglavnom obojene..-jer mnogi ljudi rade i nemaju vremena za to i to razumem,a proksovanje mi je skroz bzvz,ipak ovo nije jeftin hobi i svako ko se bavi njime ulaze deo sebe).
Ja jbg u zadnjih 10 dana sam obojio 50 swordsmena i kad bi igrao napravio bi seljacka buna lisu sa 150 imperijalaca.( i ne bi voleo da moj rad bude uzaludan) . Ja sam mnogo manje vremenski u ovm hobiju od vecine vas,ali to bi trebalo i sve ostale da podstakne da boje i da kupuju modele koji su im potrebni za igru..smatram to finesom ovog hobija.

Na kraju krajeva i ako me neko pobedi zajebanom listom(kao sto se desavalo) -to ce da me podstakne da razmisljam i da svoju listu poboljsam..(a naravnu ima tu i faktora srece).A ja necu uzeti DE il Demone il Haose il O&G(iako kupih pauka skoro) :),vec cu gledati da se zabavim,iako za sve ove vojske imam i hode(obojene skoro cele)



sve u svemu zacin C...ok je bez AC!
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Nova liga

Post by bojan »

1. Bez menjanja pravila.
2. NEMA proksovanja po default-u
Zaboga miloga, valjda imate neke figure - ako bas hocete da proksujete pitajte nekoga unapred da li mu smeta da probate neku novu jedinicu.
3. U slucaju sukoba ovbojene i neobojene vojske svaka obojena vojska ima +1 na rolove za postavke/ko igra prvi i slicno.
4. Ko hoce da izvede Teklisa (stagod vam se ne svidja) , a ne mozete da se dogovorite - a vi mu lepo predate. Onda on nakon 2-3-4-5 predatih partija ili shvati ili dobije pozivnicu od Domacina Bogdana/Djurice Kralja Biseksa/Stagod.
5. 50 haos warrior-a/200 goblina/60 cegagod - zaboga sve se to da ubiti - pitajte Broja 2 kako je ubio moje ratnike haosa. :)
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Nova liga

Post by bojan »

I sve mi se cini da ce ovde biti josh mrsomudjenja, a da od lige nece biti nista...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Nova liga

Post by Dellamorte »

apsolutno se slazem sa Betom
pod svim stavkama
na kraju krajeva sa jedinicom od 16 plagberrera i 20 bloodlettera ja sam licno ubio 200 gobosa(u 2 horde)
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Nova liga

Post by Dzon Vejn »

Izvinucu se na shameless offtopicu, ali bilo bi mi interesantno da vidim da se ovako nesto organizuje samo za farbanje - dakle liga u farbanju. Aha!?

Vrlo slicnog formata - X ucesnika, 1 u 2 nedelje morate ofarbati Y stvari (cak i sa Y=1 je skroz ok - cak mozda i najbolje;) ), okaciti sliku (krhm, krhm, mozda bi Vamsi konacno mogao da napise i cuveni tutorijal :D), i onda popular votes-ima se odredjuje pobednik (ili nereseno ako je razlika u glasovima nedovoljna). I tako skupljate poene i eto ;).

Nista ne kosta, nista nemate kao nagradu, ne morate nista da cimate nigde ;), samo da 1 u 2 nedelje nesto obojite.

Propozicije se mogu diskutovati / predlagati (npr., lupam, za unit dobijes +Q% na glasove, za preko W modela dobijes jos +Z% na glasove, itd.).

Da li se ideja jos nekima cini interesantnom ;) ?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Locked

Return to “Warhammer”