Farbanje na turnirima

Locked
User avatar
kgkid
Posts: 493
Joined: Thu Nov 18, 2004 8:53 pm
Location: Kragujevac
Contact:

Farbanje na turnirima

Post by kgkid »

Malo budniji, zeleo sam da dodam komentar za neofarbane armije. Monsterman je potegao pricu, ali nisam hteo da OT gusim temu sa utiscima sa HS turnira, jer se vise radi o zelji da o tome porazgovaramo, nego o utisku sa turnira. Obojenost armija nije uticala na moje utiske sa ovog turnira (utisak je: :applause: :applause: :applause: ).

Jedan sam od onih koji stvarno nemaju vremena za fabanje. 10 minijatura mesecno trenutno meni zvuci kao naucna fantastika. Iako sam, nakon 8 godina u hobiju, konacno uspeo da skrpim dovoljno ofarbanog za armiju, oduvek sam zastupao misljenje da je bitnije da se na turniru pojavi n neofarbanih armija nego da ne dodju uopste.

Licno sam na mnogim turnirima bio u tih n. Nikada nisam dobio ni jedan poen za farbanje, i zbog toga sam padao i za po 15 i vise mesta u ukupnom plasmanu. Smatram i da je to u redu. Lepo konvertovana/vajana/obojena vojska, fino uradjen roster, pozadinska prica za armiju, prijatne partije, originalnost i slicne stvari terba da budu nagradjene poenima u ukupnom plasmanu, jer su neodvojivi deo hobija kojim se bavimo. Mislim da je trebalo (po cenu da ja dobijem manje poena) malo vise diferencirati te stvari.

Takodje, mislim da treba dodatno nagraditi (ne materijalno, vec samo priznanjem i diplomom) i dobre generale tako sto bi se priznala prva tri mesta za "Best General", bas kao sto idu prva tri u ukupnom plasmanu.
kuliraj dete, zivot je pred tobom.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Farbanje na turnirima

Post by Dzon Vejn »

Nevezano o kom sistemu pricamo, nema dileme da je daleko lepse videti 2 ofarbane armije (kako god da su ofarbane, a naravno sto su lepse, to je i utisak bolji), nego dve metalne / basecoat mrlje.

Takodje, uvek je bolje da na eventima bude sto vise ljudi. Iako sam u mladjim (rekao bih i takmicarskijim) danima smatrao da farbanje ne treba ocenjivati sa puno bodova, to se pokazalo kao lose - jer su svi poceli da dolaze upravo sa gorepomenutim mrljama. Negde bih mogao da se slozim sa Darkom da bi mozda bilo interesantno makar pokusati sa vise nagrada u best general, jer bi to omogucilo da se farbanje "ubitni" (nosi vise bodova), tako da bi svaka stavka imala svoje "takmicare" (generali bi jurili best general, "hobisti" best overal, i plus uvek ima best painted).

Meni trenutno 1 figura nedeljno zvuci kao... samo fantastika, bez onog naucna, ali 4 figure mesecno vec zvuce kao naucna fantastika :D. Isto tako mi zvuci da dodjem na turnir, pa shodno tome, mozda moj glas i ne treba da se vazi ;).

Inace vec dosta dugo imam grand ideju da spremim jedno 7000 imperije da bude full ofarbano, i da se onda napravi neka showcase bitka protiv neke druge armije, medjutim, mislim da ce to jos neko vreme ostati naucna fantastika :D (nekako, jako me mrzi sam da farbam, a da cimam farbe i boje u klub me mrzi jos vise :D).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Farbanje na turnirima

Post by teclis »

Oni koji stvarno nemaju slobodnog vremena imaju opravdanje (djeca, beba, radno vreme, ceo dan vani itd itd.).

Sto ne bih mogo da kazem za one kojima je uvek nesto drugo prece. Ja sam medju njima evo vec oko 2 godine - uvek mi je prece da slobodno vreme iskoristim da budem na kompu i to je jako loshe. Shvatam to kad si ceo dan vani, i vratis se kuci nemas ni zivaca ni snage ni volje za bojenje i u tom slucaju je bolje odgledati neki film, zablejati sa drustvom/porodicom itd. Takodje, svo vreme kad sam bojio te 2 godine je bilo 'moram da obojim armiju za turnir' i 'moram da obojim armiju da bih mogao drugu da pocnem da bojim' i to bojenje pretvara se u obavezu koja se svede na max nedelju dana godisnje! (jer ja bas i ne volim obaveze)

Cuo sam na turniru od ljudi mnoge komentare kao 'treba bojiti oko 2-3 sata dnevno a posle tog "protracenog" vremena osecam se kao da sam mogao mnogo bolje da iskoristim to vreme' i 'vreme je dragoceno itd' . I ja sam sam ovako razmisljao i shvatio sam da se u meni izgubila ta ljubav prema bojenju. To me je nateralo da pocnem da bojuckam kad god stignem i to u kratkim intervalima oko sat vremena danima kad imam vremena. I vratilo mi se to, taj feeling, taj jako lep osecaj kad bojish da bi bojio - isti osecaj koji me je privukao ovom hobiju... samo bojim i ne gledam na to kao obavezu. Evo vec 3 dana bojuckam i jako mi je lepo... e sad kolko ce ta ljubav da traje videcemo :)

Naravno, svi se mozemo sloziti da je mnogo dosadno bojiti hordu od 50 modela, pa onda jos takvih jedinica i to je jos jedna losha strana nove edicije. Mnogo mnogo pesadinaca koji su, da se ne lazemo, jako dosadni za bojenje. Tako da sa te strane i razumem ljude, niko ne voli gomilu istih modela da boji -nije zanimljivo. I mislim da je izvodljivo ako u to uneses malo volje i ljubavi...

tolko od mene i mog proseravanja :D
Locked

Return to “Warhammer”