Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Posto se blizi leto, raspust za decu i omladinu, kolektivni godisnji za mene, a opet smo igrali BFG ovih dana resih da vidim da li medj nama u klubu ima zainteresovanih za Osvetu tajlova ili ti Planetary System Empires 2.

Oni koji se secaju ove divne zabave znace o cemu se radi, a ako ima onih koji se ne secaju evo kratkog podsetnika.
Igrali su ljudi nekada davno System Empires, ali na nivou celog sektora. Bilo je vise planeta, igrai su se borili za dominaciju i kontrolu, ali su morali da ispune i licni scenarijo. BFG deo je bio inkorporiran medjutim zbog bitangi u reovima igraca je i neslavno propao.

Zanima me da li ima zainteresovanih da ovo probamo?

Pre nego sto pocnete da se prijavljujete procitajte detaljno uslove koriscenja:

1. Mogu da se igram jednom u dve nedelje, ako ne izabacite me iz kampanje.

2. Prihvatam da igram i nove scenarije/misije kako organizator odredi.

3. Ako igram BFG shvaticu to kao zabavu, a ne ako total dominaciju, ako ne izabacite me iz iste.

4. Poznati sam ispaljivac, necu se prijaviti.

5. Necu proksovati, necu djidati, necu biti bezobrazan, ako budem takav izabacite me iz iste.

6. Necu plakati, skicati, cvrcati ako mi lose krene u kampanji, ako budem takav izabacite me iz iste.

Probacu da sa Duletom doradim Nekronsku flotu da se uklopi novi fluf, jer trenutno strci iz istog. Ako zatreba isto ce proci i Eldari. AKo to ne uradimo svakako ce ove flote biti prilagodjene nekom igranju jer su ovako prejake.

ETC reprezentativci, ovo je apel vama, ako zelite da budete deo kampanje i da trenirate pitajte protivnika da li mozete. Ako kaze da onda je to ok, ako kaze ne nemojte ga maltretirati.

Najvaznije je da se zabavimo, ako neko bude bezobrazan ili neprijatan ili smara, organizatori i igraci imaju obavzu da ga izabace iz igranja.

P.S.
Molim Peru, Ogija i Marka da dobro razmisle da li ce se igrati. I ako se prijave da ne ispale posle tri partije.
Last edited by Histericni Istoricar on Thu May 23, 2013 9:59 pm, edited 1 time in total.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by shukaku »

Tako je pijani zabrani zlom Ogiju da igra,ne daj boze da i vas izdominira kao sto je u zadnje dve warhammer lige ;)
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Dzon Vejn »

Ja mogu da se prijavim, ali ne razumem stavku 3? Ja imam neku flotu za CSM, ali nemam predstavu da li je dominatorska ili kakva je. Kako to da saznam (sa obzirom na to da ne znam cak ni koje brodove imam)? Radije bih sad igrao malo 40k liga nego WHF liga.

Shukaku mislim da si nesto pomesao ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Hypodermic »

Ja sam za, ako je nesto sa malo manje igraca (ne kampanje sa 10 ljudi, to se oteze i oteze, vec oko sest or smtn). Sem ako ne planiras vise timova po sektorima pa nezavisni da budu ili nesto trece, sta ti vec padne napamet Dzone, CSM flote generalno nisu dominatorske, eldari i nekroni su em ne po flafu em bole jer ne mozes da izgubis sem ako nisi pijaniji od vrlog nam inicijatora ideje ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

BFG je jedna flafi igra i najmocnie flote su Nekroni i Eldari. I ne zelim da vidim da svi uzmu Nekrone. Na to se odnosi, niti da neko sutra place i kuka sto su ga eve dve flote eto odvalile i da nam svi propadne igra.Ako je naravno bude i bilo.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by shukaku »

Nisam nista pomesao,veruj mi ;)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Vedran jel oces da igras?
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by shukaku »

Zavisi kad bi to bilo vremenski,i igrao bi 40k(eldare),posto bfg ne znam niti posedujem nesto za isti
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Dellamorte »

ja sam za :D
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Od sredine juna vombate.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
shukaku
Posts: 271
Joined: Wed Jan 16, 2008 1:08 am
Location: Fang

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by shukaku »

Onda nista od mene,ne nogu pre sredine jula.
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by rale89 »

+1 Dark Angel
Nemam flotu za tu drugu obskurnu igru, mada ako nije skupo nek mi neko shajbne par linkova da pogledam kako to funkcionira.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Objasnicu ti kad se vidimo.
U jednog Bocu, mi verujemo!
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by rale89 »

Sutra u kasnim popodnevnim satima...
User avatar
Khârn
Posts: 21
Joined: Mon Jan 14, 2013 7:52 pm

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Khârn »

+Haotik
...Thirteen times shall the Traitor King go forth.In the End Times the iron fortress shall be cast down,Its walls breached and its Gate forced open.Those that dwell beyond shall spill through it.
The air shall burn and the ground shall melt.The Daemon shall lie down with the Machine.Brother shall slay brother with fire and sword.
The Eye shall stare ublinking at its prize.And the Traitor King shall cross the bridge of stars.He shall return to finish Warmonger's red work.Upon holy soil shall the fate of men be decided.
banisher
Posts: 9
Joined: Tue Jun 04, 2013 7:38 pm

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by banisher »

Zovem se mateja, nov sam u klubu. Vodim Dark Angels vojsku I prijavljujem se za planetary strike. Cant wait!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Hypodermic »

Koliko mi tacno Dark Angelsa imamo trenutno za ovo? Da nekako napravimo da se ceo chapter bori zajedno, cisto da ljudi ne igraju protiv svoje "sabrace"?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by ZergLord »

Prijava, CSM.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Zerg nema mesta, doslo je do promene plana, igraju samo juniori.
Za sada su to:
1. Ivan
2. Rale
3. Mateja Afrikanac (banisher)
4. Vilena
5. Dimitrije
6. Milan Karn
I jos nekih sedam ljudi, ali bih molio Draxusa da ih prijavi sve.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by igor »

Mi ostali smo...seniori? 8O 8O :| :| :roll: :( :( :( :( :(
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Ti si baraba i zato se ne igras. Jos pride imas Taue.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
igor
Mental midžit
Posts: 771
Joined: Thu Aug 14, 2003 12:21 am
Location: Pancevo

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by igor »

Histericni Istoricar wrote:Ti si baraba i zato se ne igras. Jos pride imas Taue.
:applause: :mrgreen:
User avatar
Draxus
Posts: 77
Joined: Fri Oct 05, 2012 6:43 pm
Location: Beograd

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Draxus »

E ja se izvinjavam, ali nisam bio precizan kad sam spominjao kampanju... Par ortaka i ja igramo nesto privatno, sto nema veze sa ovim.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Hypodermic »

Draxus wrote:E ja se izvinjavam, ali nisam bio precizan kad sam spominjao kampanju... Par ortaka i ja igramo nesto privatno, sto nema veze sa ovim.
Histericni Istoricar wrote:Zerg nema mesta...
Reklo bi se da sada mozda i ima mesta...
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Ok, ovo je stvarno neprijatna scena. Izvni Zerg. Igras i ti i Boca.
Posto ima i dalje dosta novih molim repeznativce da ako bas zele da igraju ne izvode svoje dosadne i bezobrazne liste. Niko od ovih ljudi ne zeli da uci kako se ovo igra protiv spama sponova ili skrimera. Razmilsite dobro da li mozete da odvojite vremena da trenirate i igrate kampanju, jer vase ETC liste i stil igre ovde nisu dobrodosli. Povedite se Nikolinim primerom i nemojte ucestvovati.

Voleo bih da se Milinovic i Lasica izjasne da li bi da igraju, jer bi nas bilo deset i mozemo lagano da krenemo sa igrom.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Telion »

Lasica nece imati vremena za ovu kampanju.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Prijavljeni za sada:
1. Ivan
2. Rale
3. Mateja Afrikanac (banisher)
4. Vilena
5. Dimitrije
6. Milan Karn
7. Zerg
8. Bocman
9.
10.
Jos malo pa nestalo.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by deka »

Pa znaš da ja volim da bacam kockice, ali ako ja budem igrao, koliko će biti lojalista, a koliko xeno scum-a i traitor-a???

Mada cijenim da ću moći da ispunim tvoje uslove...
Image Image
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Broj 9. Milnovic.

Mozes ti sa gardom da se igras npr za promenu.
U jednog Bocu, mi verujemo!
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Ko, jel' ja? »

Ovaj prijavljeni Ivan predpostavljam da sam ja :)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

Ko jel ti?
Da naravno, nemoj da mi vrdas.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by No 1 »

Evo i ja.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Ko, jel' ja? »

Ne vrdam :)

Stavi uz imena ljudi armije sa kojima će igrati, radi lakše preglednosti.
User avatar
Khârn
Posts: 21
Joined: Mon Jan 14, 2013 7:52 pm

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Khârn »

Djole igra i staljin sa templarima, tako mi rece danas.
...Thirteen times shall the Traitor King go forth.In the End Times the iron fortress shall be cast down,Its walls breached and its Gate forced open.Those that dwell beyond shall spill through it.
The air shall burn and the ground shall melt.The Daemon shall lie down with the Machine.Brother shall slay brother with fire and sword.
The Eye shall stare ublinking at its prize.And the Traitor King shall cross the bridge of stars.He shall return to finish Warmonger's red work.Upon holy soil shall the fate of men be decided.
Stalin
Posts: 25
Joined: Wed Feb 24, 2010 12:59 am

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Stalin »

tavarisi ako vas ima taman mojim templarima nista nece skoditi da dzudze u tacticalbackpacku i dalje opustencija :)
Paladin Aleksandar Anderson, dusa od coveka, ruke mu se pozlatile.
User avatar
stefaz
Posts: 327
Joined: Tue May 20, 2008 6:33 am

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by stefaz »

Jos lakih poena za druge.
Prijava.
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Ko, jel' ja? »

I? Šta? Kad? Kako? :)
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Histericni Istoricar »

U utorak ce biti okacena pravila, raspored i sve sto treba.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by Mrzimsvee »

-Potez ce se deliti u nekoliko faza (redosled odabira eventova/izazivanja/osvajanja ici ce po inicijativi-tim sa najvecim brojem teritorija poslednji, a sa najmanje prvi itd..) koje ce ici sledecim redom:
1. Event phase
2. Challenge phase
3. Battle phase
4. Conquest phase
5. End of round/phase

1. EVENT PHASE- U ovoj fazi birate jedan od 10 ponudjenih "eventova". S obzirom da ima vise igraca nego eventova, isti se mogu duplirati,ali tek posto se svi izaberu. Ovo znaci da ne mozete uzeti isti event kao neki prethodni igrac ukoliko je neki drugi slobodan. Takodje ne mozete uzeti isti event dva puta za redom(u dva kruga isti).
Eventovi su sledeci:
a) Immoral Victory-prva neresena bitka racuna se kao pobeda.
b) Construction-mozete odmah postaviti/izgraditi jednu zgradu na vasoj teritoriji.
c) Disaster-izaberi jedan tim. Za svaku zgradu na njihovoj teritoriji baca se D6 i na 1 zgrada se urusi(sklanja se sa mape)
d) All or Nothing-ukoliko ne izgubis nijednu bitku dobijas +2 poena. A ako izgubis automatski se dobija Disaster event.
e) Scouts-re-roll-ujes D6 za biranje ko igra prvi/bira stranu. (sve bitke)
f) Diplomacy-izaberi igrac. On ne moze da te izaziva u ovom potezu.
g) Elite Army- +1 Elite, +1 Fast Attack ili +1 Heavy Support u odnosu na FoC. (sve bitke)
h) Dawn Attack-u scenariju vazi Night Fighting. Na kraju svakog Game turna baca se D6 i na 5+ svane(nema vise Night Fighting-a)-(sve bitke)
j) Desperate Last Push-na kraju igre dobijes dodatni Player Turn. Protivnik ga dobija na 3+ (Ovaj Event se moze iskoristiti samo u JEDNOJ od svojih bitaka, ali ne moras da najvis u kojoj ces ga koristiti)
k) Sacred Ground- D3+1 Unit dobija Fearless USR. (sve bitke)
Kada svi igraci odaberu svoj event za taj potez prelazi se na...

2. CHALLENGE PHASE- U ovoj fazi birate dvojicu protivnika i izazivate ih na bitku. Oni ne mogu odbiti vas challenge osim u posebnoj situaciji(pogledati u nastavku). Ukoliko vas izazovu jednom pre nego sto dodje na vas red izazvacete samo jednog igraca. Ukoliko ste izazvani dvaput bicete automatski preskoceni. Po potezu mozete odigrati koliko god zelite bitaka, s tim da je minimum dve. Kada zavrsite dve obavezne bitke mozete opet izazvati nekog(neke) igraca(e) s tim da oni sada mogu odbiti vas challenge. Ne mozete igrati vise od dva puta sa istim igracem.
Igraci u istim timovima se ne mogu medjusobno izazivati(za sad).

3. BATTLE PHASE- U ovoj fazi igraju se bitke protiv izazvanih. Imate dve nedelje da odigrate dve obavezne i jos koliko god hocete dodatnih bitaka prateci ogranicenja napisana u prethodnoj fazi.
Pozeljno je da bitke koje se budu igrale budu ne samo iz osnovne knjige pravila vec i iz sledecih dodataka:
-Battle Missions
-Planetstrike
-Cities of Death (update-ovane u najnovijem White Dwarfu)
Poentaza ne bi trebala da bude manja 1500 poena a ne veca od 2500. Ukoliko igraci ne mogu da se dogovore oko poentaze igrace se u 1850 poena.
Minimum svaka treca bitka koju igrate MORA biti neka "specijalna". Dozvoljen je 1 specijalni karakter po vojsci, ostali mogu biti dodati ukoliko vam protivnik to dozvoli.

4. CONQUEST PHASE- U ovoj fazi igraci moderatoru prijavljuju dve najuspesnije bitke i sabiraju osvojene poene prateci sledecu tabelu:
a) 5+ odigranih bitaka (5 pobeda)- 6pts.
b) za odigranih 8+ partija- +1 pt
c) 2 pobede- 4pts.
d) Pobeda-Nereseno- 3pts.
e) Pobeda-Poraz i Nereseno-Nereseno- 2pts.
f) Nereseno-Poraz- 1pt.
g) 2 Poraza- 0pts.

Kada se bitke prijave i svi osvojeni poeni saberu igraci mogu osvojiti neke prazne teritorije ili teritorije igraca koje su izazvali-odigrali bitku i pobedili. Teritorije koje se mogu osvojiti kostaju sledeci broj poena:
a) prazna teritorija- 2pts.
b) prazna teritorija pod stitom/okupirana teritorija- 3pts.
c) okupirana teritorija pod stitom- 4pts.
d) okupirana teritorija sa stitom na njoj- 5pts.
f) Hive City- 6pts.

Umesto zauzimanja teritorija poene mozete potrositi i na gradnju zgrada na svojoj teritoriji:
a) Manufactorum (+5% od ukupnog broja poena za svaki Manufactorum vise od protivnika- max do +15%)- 3pts.
b) Command Centar (+1 ili -1 na roll ko igra prvi/bira stranu za svaki Command Centar vise od protivnika- max do +- 2)- 2pts.
c) Bastion (na 4+ odabrana jedinica dobija USR. Broj jedinica koji moze dobiti USR isti je kao broj Bastiona koje tim poseduje- do max 2)- 4pts.
d) Shield Generator (pruza zastitu teritorija)- 4pts.

5. END OF ROUND- U ovoj fazi moderator rezimira dogadjaje u prethodnom potezu, objavljuje neka spec. pravila koja ce biti koriscena od sledeceg poteza/u sledecem potezu, update-uje mapu ,seti se familije onima koji su kasnili, nisu dolazili na forum da kazu ta rade sa svojim poenima i slicno. Najavljuje pocetak sledeceg poteza.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Planetary System Empires 2 - Osveta tajlova

Post by deka »

Sada bi trebalo svi da se izjasne sa kojom vojskom hoće da igraju, kako bi napravili timove...
Ono Imperija, xeno scum, traitori, nešto između...

Ili planitare to da uradite na neki drugi način...
Image Image
Locked

Return to “Warhammer 40k”