[SM] Novi kodeks / split sa rumora

User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

@giga

evo recimo ja cu izvoditi sve te stvari. Venericni dreka je bio skup ranije, sad je sasvim prihvatljiv recimo. Isto tako i legionari. Stormbolter za 5 poena i nije beskoristan na vozilima tipa stalkera, zato sto u slucaju weapon destroyed resulta daje manje sanse da ti uniste glavni gun.

sve je stvar percepcije najzad. Naravno, shvatas da ako hoces da igras top tier turnirske liste svaki put kad izadje codex tebi treba 200 funti minimum da bi ostao kompetativan. kako trenutno stvari stoje sa marincima, treba da nabavis 4 stormtalona i 4 stormravena. Ako hoces malo da se zezas, te da razbijes monotoniju, sada imas mogucnost da to i uradis bez da penalizujes sebe do tacke besmislenosti.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

No 1 wrote:Ama ljudi niko ne kaže da bunarite nego ja što god da napravim uštedim do 100 poena maksimalno pa reko ako znate bolje podelite sa ostalima ...
Nista preterano kompetitivno, ja sam u toj listi imao 2 Tac jedinice u Rhinoima, 3 Scout jedinice (u jednoj je bi Telion, naravno), LSS, Predatora sa 3 lascannona, 2 karaktera, stormtalon, devastatore, scout bikere...i mislim da je to to.
Oko 300 poena ustede ako se ne varam..u drugoj sam ustedeo 165 poena.. A za trecu koju smisljam ne znam kako da vam racunam, jer imam 4 puta po 5 taktikalaca sa lascannonom.. :?
Giga wrote:@ Nemanja

Ne mislim ja da vi lazete, samo mislim da nesto niste dobro izracunali ili da vodite neke meni nejasne liste. ;] I da, i ja bih voleo da vidim te liste pre ili posle, cisto iz radoznalosti.


Sto se tice ovog sto je joggy nabrojao, 90% ovih pojeftinjenja su stvari koje niko nije i nece izvoditi jer su manje-vise beskorisne (whirlwind, scout bikeri, extra armor na ne-landraiderima, stormbolteri na bilo cemu, venericni dreke, heavy bolter attack bike-ovi, deathwind missile launcheri, itd.) i/ili su u petoj ediciji bile debilno preskupe (vangarda, honorgarda, tigurius, legion of the damned, itd.) pa i nije bilo alternative sem da im se smanji cena.

Neke druge korisnije jedinice su zapravo poskupele, napr hammernatori, multimelta attack bikeovi, sterngarda (ako uzimas combiweapone, a hoces), neke varijacije speedera, lysander, calgar, pedro, cassius, shrike, itd.



Kao sto rekoh, ne dovodim niciju expertizu u pitanje, ali bih voleo da znam odakle tih 300 poena. :D
Digitron tesko da moze da pogresi.. ili bar ja do sada nisam sretao nijedan koji gresi u sabiranju. A cene iz kodeksa su dovoljno citke, tako da ne verujem ni da sam tu pogresio.

Scout bikeri koji outflankuju sa AGL mogu da budu ozbiljna pretnja za vecinu vozila, a meni su oduvek bili zabavni da ih vodim, i mislim da, kada pricamo ovako uopsteno, a ne striktno o kompetitivnom igranju svako ima neke svoje unite koje voli da vodi i ne znam zasto bi se oko toga uopste vodila rasprava.
Mislim da jos malo treba da procitas kodeks i bacis pogled na internet, jer, kako bih ti rekao, nov kodeks- novi nacini igranja sa SM. Ne mozes se zauvek drzati liste iz jedne edicije. :wink:
joggy wrote:...Stormbolter za 5 poena i nije beskoristan na vozilima tipa stalkera, zato sto u slucaju weapon destroyed resulta daje manje sanse da ti uniste glavni gun..
Slozicemo se da je i po starom kodeksu (ali u 6. ediciji pravila) bilo skroz ok kupovati stormbolter na vozilima sa 1 oruzijem..sada pogotovo. :D
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by rale89 »

Malo ljubavi za ravenguard fanove od ukrainca:
http://war-forge.com/shop/forgeworld-wa ... ack-detail
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Megabaja »

ekstra.

elem, citam kodeks i imam sta da vidim. komand skvod za kapetana kosta smesno. znaci pet cika na bajkovima sa apotekarom je 150 poena i na sve to ova ostala cetvorica mogu da uzmu grav pistol za sve koji se na to loze za 60... tako da dobijes pet modela T5 sa sejvom na 3 i coverom, i FNP 5+ za 210. bolje od terminatora. jos smesnije je to sto ne mogu da uzmu jump packove, pa shrike, iako moze da ih uzme, ne moze da im se prikljuci.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Knight »

Novi kodeks, moji utisci:
Mad nema previse rada na njemu u smislu da nisu osvezili pravila nekih unita i slicno, odlican je u smislu da daje nove opcije/vraca neke stare opcije.

Heavy weapon u skvodu od 5 cika je golden, ja sam u mojim powerplayer danima cesto bunario sa tom optimizacijom funkcionalnosti skvoda - moj tenk koji ima lascannon ima t4, 3+, cover i 5 hull poena, hvala lepo. i pritom je scoring.

Legion of the damned sada deluje igrivo, zapravo mogu da se takmice u listi..
Opste pojeftinjenje stvari koje nisu tier 1 zapravo je fantasticno za turnirske liste - tvoj deathstar unit/ kombinacija unita na koju lista radi i dalje kosta isto, ali sada imas pristup jeftino scoringu i/ili prostoru da tweakujes listu. Mada ce moj scoring da radi 6 lascannona ;)
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by PeraNekron »

Bas sam juce imao prilike da igram protiv dve marinacke liste, Iron Hands i Black Templars.
Ekipice od po 5 marinaca su ok, ali samo pod uslovom da se krecu i generalno smetaju, jer vise od toga bas i nece postici. Nekada je radilo to stajanje u sumi sa lascannonom, ali mislim da to sad bas i nije optimalna kombinacija. Iron Hands chapter trait je onako...zanimljiv, ali ne pravi neku razliku. 6+ fnp moze tu i tamo da spase nekog, ali uglavnom...ne. :) It Will Not Die na svim vozilima i karakterima je ok, pod uslovom da su ta vozila land raider ili stormraven, a da je karakter Chapter Master koji ima 4 rane. Ostalo umire prelako. :D

Black Templars Crusader Squad je super kada ujurisa u nekog, pa ga oni umlate na cistu kolicinu kockica...ali cim ostanu na poljani, krece urnisanje, posto pola squada ima 4+ save....a svi znamo kako se to zavrsava (ja znam, vodio sam Flayed Ones, i nisu ubili niti jedan model za ceo turnir :P ).;) Stormraven i onaj mali Stormtalon su bas dobri za svoje poene. Em rostiljaju za sve pare, em jos ovaj veliki prenosi lepe stvari. Iako nemam psychic powere, cenim da onaj Adamantium Will sto dobijaju templari pravi znatnu razliku. A ni onaj +d3 na sweeping advances nije za baciti, uopste. Tesko da ce vam iko umaci sa takvim bonusom.

Nije se codex puno promenio...ono sto je bilo skupo i ne tako dobro je sada bolje i jeftinije, ono sto je radilo solidno kosta i radi isto, a ono sto je bilo bas bas dobro ima skuplje opcije. Klasika. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Odigrah juce na turniru 3 partije sa novim dexom i ono, stvari su ili radile apsolutno ko u proslom dexu, ili bile loshije. Najvise me razocarao librarian, jeste pojeftinio ali je sada toliko loshiji od pete edicije da ne vredi ni tih 65 poena. Psychic Shriek sam bacio 7-8 puta i ni jednom nije uradio ama bash nista :lol:, dok je hallucination privremeno onesposobio veliku jedinicu gardista. Warlord traitovi bili potpuno beskorisni.

Iron Hands chapter trait mi se zapravo super pokazao. FNP na 6 ima tendenciju onako totalno neocekivano da preokrece situacije, a IT WILL NOT DIE je takodje nekoliko puta ucinio da vozila koja su trebala da umru odavno prezive nekoliko dodatnih poteza. Kapiram da ce raditi jos bolje kada budem vodio nekog combat karaktera. Ipak, voleo bih da combat tactics i dalje postoji kao opcija.

Sveukupno mislim da je codex do jaja zbrzan i suvoparan.
Image
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by milosh »

Giga wrote: Ipak, voleo bih da combat tactics i dalje postoji kao opcija.
Ali onda bi jos vise licilo na kodeks iz prosle edicije. A ti si se zalio kako ionako previse lici na njega. Sta ti u stvari hoces? Jel hoces da bude drugaciji? Ili hoces da bude isti? Odluci se ;)
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

meni isto tako izmice sta je to bilo toliko dobro u tom pravilu za cime zalis?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Recimo da bih bio zadovoljan da je razlika bar koliko i razlika izmedju proslog i sadasnjeg DA dexa.



Combat tactics (da mozes da padnes leadership test ako oces) je bilo fenomenalno pravilo.

EDIT: Napr mogli su bar da naprave foru da neki hq otkljucava veteranske unite kao trupe (kao napr sto Logan aktivira Wolf Guardu kao trupe), sto je standardna opcija koju imaju SVI power armor codexi osim vanile. Znas ono, jednostavne stvari koje bi omogucile da se novi dex igra totalno drukcije od starog.

Ako nista drugo mogli su da ubace neke nove paterne za vozila i pesadiju.
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by PeraNekron »

Ispravi me ako gresim...ali zar ti nisi svaki put izvodio Vulkana He'stana, koji taj isti Combat Tactics zamenjuje sa svojim (twin-linked melte/flamer, master-crafted thunderhammer)? Nije da si bas frikombinovao sa svojim listama, ali pamtim da sam svaki put na tvojoj strani vidjao njega, assault terminatore, land speedere, i land raider. Vrlo cesto u tandemu sa Pedrom Kantorom, koji daje da su Sternguard scoring, a njegov chapter tactic je da su svi stubborn. ;) Tako da meni licno nije preterano jasna ta tvoja zal za tim pravilom, koje cak nisi ni koristio. :D Samo su Nemanja i Milinovic redovno igrali sa tim pravilom....i nesto ne vidim da se zale. :D

Nema poente da zalis za proslim codexom...ili se prilagodi...ili menjaj vojsku/prekini da igras. Ne znam sta zelis da ti kazemo.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

to je ujedno bilo i jedino pravilo zar ne?
sad, foru sa bezanjem si mogao prodati nekome ko ne zna za to pravilo, bilo ko drugi jednostavno nije pucao na tebe ako hoce da uradi assault.

marneus calgar otkljucava 3 jedinice honor garde umesto jedne.
korsarro khan otkljucava bajkere kao trupe
pedro kantor otkljucava sterngarde kao kvazi troope (scoring su)
black templari otlkljucavaju crusader squad koji je trupa
capetan i master of chapter isto otkljucavaju bajkere kao trupe ako su i oni na bajku

od novih paterna imas stalker, hunter i 2 tipa centuriona. Od oruzja imas grav pattern. Od opreme imas relikvije.


Koliko znam, tvoja lista je radila kad si je nabavio zar ne? Sad vidis da ne radi, sto ce reci da se ipak nesto promenilo?
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by milosh »

Giga wrote:Recimo da bih bio zadovoljan da je razlika bar koliko i razlika izmedju proslog i sadasnjeg DA dexa.
Ajde sad razmisli kada je (i za koju ediciju) izasao prethodni DA kodeks a kada prethodni za vanila marince. Naravno da ce se vise razlikovati, bilo bi suludo da nije tako. Takodje moras da shvatis da su marinci (iz vanila kodeksa) najprodavanija, najigranija i najazurnija vojska koju izbacuje GW. Ne prodje ni jedna nova edicija a da ne dobiju nova pravila (skoro uvek sa novom edicijom, sad se zeznuli pa izbacili posle godinu dana :) ). Ne mogu da se drasticno menjaju kada imaju redovan update, kao neke druge vojske. Shvati da igras najpopularniju armiju u igri sa kojom nece puno eksperimentisati i rizikovati da odbiju igrace. E sad ako te nervira sto tvoja lista koju si kupio pre nekoliko godina ne radi, to je vec druga stvar jer dosla je i nova edicija i nova knjiga i kao sto joggy rece nesto mora da se promeni ;)
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

@ Pera

Vulkana sam stalno izvodio pre nekoliko godina, kada sam tek krenuo da igram, jer je bio jednostavan za koristiti i zabavan za pocetnika. Pocev od prosle godine, kada sam se vratio posle pauze, Vulkana sam izveo ukupno jedanput, na jedan mini-turnir. Pedra + Vulkana zajedno nisam izveo nikada :D, tako da ne znam odakle ti to (uz to ni ne mozes da imas dva razlicita chapter tacticsa u isto vreme, nego moras da biras ko ti je warlord tokom pisanja liste, tako da Pedro + Vulkan ne bi ni radili zajedno). Tu i tamo sam izvodio Lysandera, ali daleko najvise sam vodio bezimenog librariana.



@ joggy

Osim Black Templara (koje ne igram), to sve sto nabrajas je bilo i u proslom codexu i osim bajkera nista od toga stvarno ne menja FoC. Relikvije imaju svi dexevi. Sto se tice novih jedinica, da se ne lazemo ne vrede ni za... ;)



@ milosh

Ja bas mislim da ako je najpopularnija armija, bas zelis da joj dodas jos cool opcija i novih playstyle-ova jerbo najveca je sansa da ce puno ljudi kupiti nove figure. Recimo, da li kvari vanila marince ako lysander ili napr kapetan u terminator armoru otvara terminatore kao trupe? Samo daje inspiraciju ljudima koji igraju vanila marince da kupe jos terminatora.

Problem sa mojim listama nije da ne rade, nego da rade apsolutno identicno ko u prosloj ediciji sa minimalnim izmenama. :D



@ svi koji mi skacu za vrat sto sam razocaran novi dex

Samo sam izrazio svoje misljenje na temi za izrazavanje misljenja o novom dexu. Ne vredi raspravljati. ;]
Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Ok, evo da se i ja ubacim i slazem se da svako moze imati svoje misljenje.

Takodje mislim da su WS i all bike sada mnogo jaki, i jaci nego sto su bili jer su jeftiniji i imaju grav weapons, zatim ceo codex sada ima jako dobar AA plus sto imaju vrhunske avione. Liste sada su mnogo jace, jer mozes da imas 4 storm ravena i 3 storm talona i onda imas neke marince sa heavy weaponom i ciku koji ne moze da umre a ima 4 rane i vozi se u SR, znaci ta lista radi bolje nego vecina, bas kao sto i all bike radi bolje nego vecina ( jer pored bajkova ubacis i neki SR itd ).
Meni je jasno da Giga zeli da se razlikuju vise nego pre i da to i nije tako, da osnova im jeste ista ali im je play style potpuno drukciji ( bas kao i sto je meta sada drukcija ).

Moje licno misljenje je da su jaci, a sad videcemo sta ce se desiti na velikim turnirima u svetu ( ista prica je bila i za Demonski novi codex, ali mora knjiga da se slegne pogotovu sada kada postoje saveznici i da se poradi na kombinacijama ;) ).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

to ti ja i pricam sve vreme :)

naveo sam ti sta sve otvara nove opcije posto si rekao da su mogli i to da naprave. Cinjenica je da je postojalo toga i ranije, ali ne menja cinjenicu da postoje stvari koje otvaraju druge stvari. Black templare mozes da igras, samo kazes da su tvoji modeli black templari, posto ti armija kolko se secam nije ofarbana specificno kao neki chapter.

Kad bi lysander otvarao termose cemu onda dark angeli? Mislim da je to razlog GW-a, cista ekonomija

Jesu najpopularnija armija. Cool opcija imas vise nego u bilo kom drugom codexu (mozda jedino CSM moze da se meri, mada milsim da i on ima manje). Ja mislim da je svaka opcija cool, jer mi se svaki marinacki model svidja. Ne vidim ni jednu jedinicu koja je apsolutno beskorisna (odnosno koju ne bi mogao da upotrebis u odredjenom kombu).

najzad, ako si ranije imao pretezno pobede a sada pretezno gubis, to po meni znaci da armija bas i ne radi identicno kao u prosloj ediciji, odnosno da te izmene nisu bas male.

nemoj da mislis da te ja prozivam. Forum isto sluzi za raspravu. Ja se samo trudim da ti argumentujem malo drugacije vidjenje na novi codex.

ah da, novi codex (elektronsko izdanje) ima 472 strane. Sada kad je patchovan, ima i army builder i detaljne opise svih formacija za apocalypse, kao i vise fluffa sa mnostvom slicica, kao i nekoliko sati narativnog texta koji mozes da slusas. Tezak je 853 mb (prvi put su uradili znacajnu kompresiju, po starim vrednostima bi bio duplo toliki) u odnosu na stari koji je bio tezak nekih 350 mb (po starim vrednostima)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Po toj logici ne bi trebali da imamo bajkere kao trupe jer DA vec imaju ravenwing, a SW i GK ne bi trebali da imaju pristup full terminator armijama, opet zbog DA. ;)

Da napomenem, cisto da se ovo ne bi pretvorilo u diskusiju o vanilawingu, terminatore sam uzeo samo kao primer. Ubacite vanguardu ili sternguardu ili legion of the damned umesto njih, stagod, poenta je ista. To je bio SAMO PRIMER na koji je GW mogao da otvori gomilu novih playstylea i ucini da se novi codex bitno razlikuje od starog.

Nisam dovoljno igrao novi dex da bi mogao da procenim, ali nikada nisam imao ni pretezno pobede ni pretezno poraze, i ne verujem da ce se to drasticno promeniti jerbo vanila je ostala 95% ista.

A ovo da je svaki unit dobar i da svaki ima mesto necu da komentarisem. xD
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

evo zadnji put :)

i ja sam terminatore uzeo samo kao primer. Imas 5 opcija koje direktno uticu na to sta su ti trupe ili skorinzi, i 6 (valjda) chaptera koji ti mogu uticati na stil igranja. Ni jedan drugi kodex nema toliko slobode ni priblizno. plus x karaktera (ponovo neuporedivo sa bilo kojim drugim codexom) koju dodatno komplikuju stvari.

Evo moze ovako. Ti meni reci koja je po tebi najbeskorisnija jedinica u codexu, ja je opremim i izvedem na sledeci turnir sa ostatkom armije.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Dzon Vejn »

joggy wrote:(mozda jedino CSM moze da se meri, mada milsim da i on ima manje)
Eh sta ti je kad nekom nabijes kompleks :P :lol:

Salu na stranu, svaka lista koja moze da ima taj broj letica predstavlja ozbiljnu listu.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Megabaja »

Ja se slazem donekle sa Gigom. Kao neko ko marince igra od kodeksa koji je kosta 4 funte, i koji je pratio razvoj istih, mogu da kazem, da je ova promena kodeksa donela najmanje izmena u odnosu na prethodnu... i to je sigurno. O manjkavosti kodeksa vec sam pisao i ne bih se vracao, samo bi jos jednom izneo razocarenje nedostatkom opcije da jump pack marinci ista rade u ovoj ediciji...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

@ joggy

Svaka jedinica moze da se izvede u nekoj listi i da ta lista radi lepo, nece je ta jedna jedinica pokvariti. I dalje ne menja cinjenicu da neke jedinice tipa taktikal terminatora, whirlwinda, i scout bikera niko nikada nece uzeti u iole ozbiljnoj listi. I da pobedis na turniru sa nekom od tih jedinica u listi to ne bi nista menjalo, jerbo i dalje bi ta ista lista bila bolja sa nekom drugom jedinicom umesto nje koja isti posao radi bolje.
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Zna li neko gde moze da se nadje ovaj Clan Raukaan suplement za vanilu? U zalivu nema. Ako bi neko mogo da mi baci link na PP, bio bih mu zahvalan. :]

EDIT: Nema potrebe, uspeo sam da ga iskopam ipak.
Image
Locked

Return to “Warhammer 40k”