[SM] Novi kodeks / split sa rumora

User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

[SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

https://itunes.apple.com/gb/book/codex- ... 9357?mt=11

Neko je vec spomenuo da ce u digitalnoj verziji biti i neka vrsta AB za SM liste..u ovom review-u se to i potvrdjuje, kao i malo nekih cena za opremu Tac Squada..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Jos Rumora!

Post by Histericni Istoricar »

Vulkan 190 poena, majko mila.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Histericni Istoricar wrote:Vulkan 190 poena, majko mila.
Bio je 190 i u proslom codexu.
Marneus Calgar u terminator armoru je sad bijednih 285 poena....malo li je. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: Jos Rumora!

Post by No 1 »

Pedro the best
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Jos Rumora!

Post by deka »

No 1 wrote:Pedro the best
Možda, ali samo sa tamno plavim marincima, kojih je (pre)ostalo jako malo...
Image Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by joggy »

da, vidis to je najbolji chapter za skupljanje :). Skupis njih 80-ak, i kazes da imas chapter :D :D . Jedini je problem sto su to uglavnom stergarda i termosi.

Edit: damn, evo sad citam nesto na lexicanumu :(. Sad ispade da su se vrnuli na oko 500 marinaca, i da first company ima 128 marinaca, koliko ih je ostalo nakon napada orkova.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by joggy »

u narednih mesec dana GW daje besplatno 8O 8O na itunesu How to paint miniatures space marines: Tactical marines.

treba obratiti paznju da su samo taktikalci u pitanju, sada su knjige podelili na nekoliko delova, a ima da se kupi i sveobuhvatna knjiga koja je ipak $21. To vec lici na GW.


Edit: prelistah, od detaljno obradjenih chaptera ima Ultramarinci (najvise paznje posveceno njima, ali se na showcasima vidi recimo da su zaboravili da ofarbaju purity sealove), zatim white scars, iron hands. Malo manje paznje su dobili imperial fists i salamnders, dok je veci broj succesor chapter dobio samo po jednu stranu medju kojima je i black templars :(. Cak je i blood ravens dobio jednu stranu
Last edited by joggy on Thu Sep 05, 2013 5:48 pm, edited 1 time in total.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by žubor »

joggy wrote:u narednih mesec dana GW daje besplatno 8O 8O na itunesu How to paint miniatures space marines: Tactical marines.

treba obratiti paznju da su samo taktikalci u pitanju, sada su knjige podelili na nekoliko delova, a ima da se kupi i sveobuhvatna knjiga koja je ipak $21. To vec lici na GW.
Hvala za tip :)
Image
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: Jos Rumora!

Post by rale89 »

Heavy flamer je ipak rezervisan samo za Sternguarde i Legiju...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

rale89 wrote:Heavy flamer je ipak rezervisan samo za Sternguarde i Legiju...
a moze neka potvrda toga jer, khm, videsmo u preview-u na iTunes da imaju i oni opciju ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

I mene zanima odakle sad informacija da je samo za Sternguardu i Legion of the Damned.. :?
(osim ako GW nije u poslednjem minutu promenio misljenje/greska na iTunes screenshot-u)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: Jos Rumora!

Post by rale89 »

Heavy flamer has the little number one above it in the armory. (like terminator on equipment in previous books)
this means according the the book, the heavy flamer is restricted except to the following units:
-Sterngaurd veterens
-Legion of the damned
these two units are the only units to have access to the heavy flamer.
Source: http://natfka.blogspot.com/2013/09/ques ... .html#more
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Emperor's Children Phoenix Guard Terminators. 8O ...prej***no! :applause:

Image

Image

Image
Last edited by PeraNekron on Fri Sep 06, 2013 7:05 pm, edited 1 time in total.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

Ne smem ni da zamislim koliko kostaju/ce kostati.. :roll:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

45 funti pet modela. I nije toliko papreno, samo je normalno skupo xD
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me.
Like clay I shall mold them and in the furnace of war forge them.
They shall be of iron will and steel sinew. In great armour I shall clad them and with the mightiest weapons they will be armed.
They will be untouched by plague or disease; no sickness shall blight them.
They shall have such tactics, strategies and machines that no foe can best them in battle.
They are my bulwark against the Terror.
They are the Defenders of Humanity.
They are my SPACE MARINES and they shall know no fear!"


— The Emperor of Mankind

8-)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Jos Rumora!

Post by Histericni Istoricar »

Lozi se! To je pozitivno.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by joggy »

vidimo da ima space marine nekih tu kombinacija. Jedna je da se stavi librarianu spec storm shield koji mu daje eternal warrior, i min dispell na 4 (a mozda i na 3). Medjutim, ako se uzmu 2 ta, i ally black templari, onda 2 unita imaju isto to (black templari imaju adamntium will sami po sebi, plus moze da im se joinuje librarian). Mozda nije loso 2 jedinice od po 20 marinaca koji odbijaju magije na 3+/4+
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Jos Rumora!

Post by RatGod »

Ih, ih sad se prave liste protiv mene, to vam nije ok da znate ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Jos Rumora!

Post by PeraNekron »

Eee, drugari, Space Marines 6th editio codex je uplivao u piratski zaliv, cisto da znate. ;)
Sad citam, odlican scan. :) Nema dela sa fluffom, samo jedinice i Force Organization Chart. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Jos Rumora!

Post by Histericni Istoricar »

Vulkan je opet mocan! Snaga 6, AP3, Int 5. Dodaje jedan na combat. Haahahahahahahaha!
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

joggy wrote:vidimo da ima space marine nekih tu kombinacija. Jedna je da se stavi librarianu spec storm shield koji mu daje eternal warrior, i min dispell na 4 (a mozda i na 3). Medjutim, ako se uzmu 2 ta, i ally black templari, onda 2 unita imaju isto to (black templari imaju adamntium will sami po sebi, plus moze da im se joinuje librarian). Mozda nije loso 2 jedinice od po 20 marinaca koji odbijaju magije na 3+/4+
A-aaa, lepo pricam juce.. :D

Jedino sto mi se ne svidja je sto Librarian ima 2 rane, zato bih ja malo vise investirao u Chapter Mastera (sa 4 rane) ili makar Captaina (sa 3 rane) da bude taj koji upija rane, njega recimo kao Black Templara, a onda uzmes 2 neka Librariana (Tiguriusa za 165 poena, zasto da ne) i stavis ih u 2x po 20 marinaca..tako se meni cini najbolje za sad..
Naravno, nisam racunao koliko to poena sve izadje + sta jos da stavis + kako te sve cike da opremis..itd itd..

P.S. Heavy Flamer je ipak ostao samo za Sternguardu i Legion of the Damned... :(

P.S.S. Samo Tigurius moze da uzme i Divination (tj. svih 5 osnovnih lore-ova), dok obicni Librariani mogu sve osim Divinationa..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by joggy »

ali zato divination mogu dark angeli i space vukovi :)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Jos Rumora!

Post by Mrzimsvee »

Jako vazan deo grav pravila:

On a 1-5 nothing happens, but on a 6, the target
suffers an lmmobilised result and loses a single Hull Point.
Gmv-weapons have no e!fect on buildings.

Za sve one koji ne zanju kad si imobilisan i popijes ponovo immobilized gubis dodatni hull point.

GRAV-AMP

When rolling to Wound with a grav-weapon, or to determine
its effects on a vehicle, the bearer can re-roll the result.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Jos Rumora!

Post by Megabaja »

(black templari imaju adamntium will sami po sebi, plus moze da im se joinuje librarian)
aj nemoj da se lozite previse. - ili - librariani ne mogu da budu deo jedinice sa blek templarima. nikada do sad nisu mogli, a pravilo koje im brani se zove "Abhore the witch"...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: Jos Rumora!

Post by RatGod »

Ahahahaha 200 poena Storm Raven nadekan , sad svako lepo da nabavi 3 a storm taloni ne mogu da imaju rakete i lascannon i kostaju par poena manje LOL
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

Megabaja wrote:
(black templari imaju adamntium will sami po sebi, plus moze da im se joinuje librarian)
aj nemoj da se lozite previse. - ili - librariani ne mogu da budu deo jedinice sa blek templarima. nikada do sad nisu mogli, a pravilo koje im brani se zove "Abhore the witch"...
Ja mislim da to pravilo kaze da samo ti, kao Black Templar, nemas Librariane, ali ne da i tvoj Battle Brother ne moze da ih ima i posle da ih joinuje tebi.. :?

edit: Moje pojasnjenje: Pomenuto pravilo kaze: Librarians may not be included in detachments of Black Templars, ne i Librarians cannot join units from Black Templars i sl...tj, ti ne mozes da kupis Librariana, ali zato Ultramarinacki moze da se seta sa njima, a oni ga onda u svojim sobama kuci mrze...

P.S. Neka neki dobri Moderator/Administrator "ocepi" ovaj deo gde smo poceli da pricamo o novom Marinackom kodeksu i pravilima iz njega u neku zasebnu temu, nema potrebe da stoji ovde..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Jos Rumora!

Post by Megabaja »

Procitao sam kodeks sinoc, i pravo da vam kazem, nisam odusevljen. Prvo, gomila je jednostavno prepisana i prethodne edicije, sa eventualnom promenom cene u poenima (Premocni Shrike sada kosta 10 poena vise bez razloga, i idalje ne radi nista, jos je i gori, i slicne gluposti). Drugo, hevi suport ima vise opcija nego ostatak liste zajedno, sa naglaskom na mizerne tri opcije u slucaju trupa. Boga pitaj o cemu su razmisljali... Trece dati vojsci da bude ally sama sebi i time skroz poremetiti FO chart je vrhunac gluposti... Tekmarinac vise nije elita, i vezani su za HQ.

Na plus strani 5men skvod moze da uzme hevi vpn.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by PeraNekron »

Shrike je pre kostao 195, sad kosta 185, radi potpuno isto (nema fleet, ali ima reroll charge distance, tako da mu dodje na isto), nije toliko strasno.
Assault Centurioni combat videti nece, jerbo su slow & purposeful, a i nemaju ward save. :P Mozda ako se njih 5 potrpa u Crusader, pa onda stignu negde.
Devastator Centurioni, na drugu ruku, mogu fino da prase, ali kostaju djavo i po.

White Scars po meni imaju najbolji Chapter Tactics. :D

Gre'ota sto su Black Templars izgubili "flavour", ali barem nisu ostali u nekom budzaku GW podruma.

Sve u svemu, simpatican neki codex...mada ne vidim nesto game-breaking/overpowered.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Jos Rumora!

Post by Hypodermic »

Telion wrote:Ja mislim da to pravilo kaze da samo ti, kao Black Templar, nemas Librariane, ali ne da i tvoj Battle Brother ne moze da ih ima i posle da ih joinuje tebi.. :?
Ako bacis pogled na allies chart, templari su battle brothers sa istim rasama kao i genericki marinci od pocetka edicije. tako da ne samo da si mogao da vuces librariana, vec se njihov allies chart minimalno menja (tipa, sada im sestre nisu desperate allies nego allies of convenience, i orkovi su im sada desperate allies, lol) Naravno, ako se pod onom recenicom misli na sve vezano za black templars, ne samo na chapter tactics reference.

Note za concussive pricicu i JoWW: i rakete od stormravena rade concussive... bye bye monstrous creatures :/
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

RatGod wrote:Ahahahaha 200 poena Storm Raven nadekan , sad svako lepo da nabavi 3, a storm taloni ne mogu da imaju rakete i lascannon i kostaju par poena manje LOL.
Stormtalon i Stormraven dodju sa istom opremom, jedino je razlika sto kod talona menjas heavy bolter za lascannon (+30 poena kosta to kod talona), a kod ravena ass cannon za lascannon for free..

Naravno da je Raven bolji- rakete su mu jace,ali ih ima samo 4, moze da vozi cike i dreku, ima veci armor itd itd..ali je takodje- veci model, zauzima ti Heavy Support slot, dok Talon zauzima FA, +1 BS kada gadja ground mete...mislim da sve tu ima svoje.. ;)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Uuuuuu pogadjace sve na tabli slazem se :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

Nebitno je da li ce pogadjati ili ne, glavna poenta je u tome sto je ovaj HS, a jos svasta lepo je HS, dok je ovaj manji FA, a nema toliko kul stvari koje su FA..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Mislim da nema bolje stvari u HS ;) Eventualni ovi AA tenkovi ali to rade i avioni i to bolje cini mi se naravno samo 3 SR ;) A ako mislis na Centurione mora da ima neki pakleni plan jer ako idu peske sa grav oruzijem jesu dobri ali kostaju, spori, low rng i da ubacis im karaktera ili dva i jos su skuplji i onda ti karakteri umru od soukovanja dmg ( ethernal 3++ picke materine, 2+ DtW :D ).
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

@ boca:

u ranijem black templar codexu je u tom pravilu abhor the witch pisalo da black templari ne mogu da imaju librariane i da ne mogu da se udruzuju sa bilo kojom armijom koja ih ima (ne kao opciju uopsteno nego ne mozes da uzmes librariana) (nije se tad mislilo na ally matrix nego na one mega bitke, ali je pravilo ostalo), osim sa grey knightovima (oni su valjda cool).

sad jedina stvar koja pise je jedan redic na librarian selekciji gde pise da on ne moze da se izabere u detachmentu koji ima black templar chapter tactic. I to je sve, dakle u drugom detachmentu mozes da imas librariana i ako su battle brothers mogu da se pridruze, barem po sadasnjem stanju.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

E da i mozda radi nesto sa 5 marinaca sa HW ali to ce nam vec Sutic pokazati konacno moze da se vrati korenima :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

RatGod wrote:Mislim da nema bolje stvari u HS ;) Eventualni ovi AA tenkovi ali to rade i avioni i to bolje cini mi se naravno samo 3 SR ;) A ako mislis na Centurione mora da ima neki pakleni plan jer ako idu peske sa grav oruzijem jesu dobri ali kostaju, spori, low rng i da ubacis im karaktera ili dva i jos su skuplji i onda ti karakteri umru od soukovanja dmg ( ethernal 3++ picke materine, 2+ DtW :D ).

Polako, videcemo za centurione, "mlad" je jos kodeks, a ovo sa Stromravenima si, uostalom, mogao da radis i do sad (Death from the Skies to omogucava, ako se ne varam), ako ti je plan samo sa 3 Stormravena, cak im je i cena bila ista, tako da u 3x po 200pts Stromraven nema nista novo...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Histericni Istoricar »

Mislim da nema bolje stvari u HS ;) Eventualni ovi AA tenkovi ali to rade i avioni i to bolje cini mi se naravno samo 3 SR ;) A ako mislis na Centurione mora da ima neki pakleni plan jer ako idu peske sa grav oruzijem jesu dobri ali kostaju, spori, low rng i da ubacis im karaktera ili dva i jos su skuplji i onda ti karakteri umru od soukovanja dmg ( ethernal 3++ picke materine, 2+ DtW :D ).
Nastavi da trazis po netu mladi Kapiteno. Tvoja potraga jos nije zavrsena.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

po meni su centurioni nepotrebni. Ovi za pucanje su u stvari skupi drednoti, a ovi za tucu ne znam kako ce stici do iste, a i onda imaju inicijativu 4 (sto nije dosta za tucu, posto se uglavnom radi o bestijama). Plus nemaju ward. Naravno moze razlicitim prevarama da im se podesi svasta, ali to onda kosta boga i po
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

evo, nasao sam kako centurioni mogu da rade :)

uzmes 6 assault, i dva librariana max nivoa, plus jednog iz detachmenta (mislim da mogu 3,2,2 nivoi max da budu). Sa svima uzmes telepathy i juris "inzivibiliti" :wink:

To kosta oko 700 poena cini mi se.

Problem je sto ne mogu da trce, sto ce reci da ti treba crusader sto prvo smanjuje broj modela a i znatno podize cenu.

isto tako samo jedna jedinica kosta 100 funti samo za centurione, plus jos 45 valjda za crusadera
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
Locked

Return to “Warhammer 40k”