[SM] Novi kodeks / split sa rumora

rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by rale89 »

S9 AP2 I4, ne zaboravimo tih pet TL Heavy Flamera i ofanzivne i defanzivne granate... Ne terba neko veliko mozganje. Uzmesh pet, stavish ih u LR-C i sjurish se ka najblizhem 2+ unitu koji koshta vishe od 200 poena. :)
Ili uradish to isto samo x2...

Odmah se vidi iz aviona da je pisac zamislio da se igraju tako i nikako drugachije (izuzev neke masne prevara "rules as written" fore).
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Lol, ko ima LotD odma da obrise prasinu i malo prepravi modele ( 3 melte) uzme lepo Vulkana i przi ima reroll to hit ignore cover :D I naravno imas neke assault marince njih 5 u drop podu sa 2 flamera za 100 poena ( re roll to wound), dodas na to tiguriusa i imas lep suport tipa rerol uspesnih sejvova 8-)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

Da, kao sto je i Sutic juce na fudbalu rekao- 5 Ass Marinaca u Droppodu sa 2 flamera- 95 poena koji padnu negde i sprze nesto, a onda su to i jos 5 SM, koje ne mozes bas lako ignorisati. :)

Image

-Death to the enemies of the Emperor.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by rale89 »

Koja glupost, sad sam primetio da ravenguard chapter tactics ne radi na assault marince...
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Mrzimsvee »

Ne radi Strike from the Shadows.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by rale89 »

da, na to sam mislio... :P
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Boga mi novi marinci mogu opasno da counteruju Tau, ravenguarda daje scout svima uzmes sterngarde i obicen marince i nadekas ih da idu i rhinima svi 12, pa 6 pa se 6 iskrcaju pa pucaju ili ih ostavis unutra pa pucaju iz rhina plazmama i ubiju riptidea ili dva odma ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by PeraNekron »

Ne radi na jump marince, ali uzmes Shrikea, i on infilitrira sa Vanguard Veteranima koji imaju jump-packove. Ostalo ti budu scouti, scouti u land speeder stormu, marinci, moze i Storm Raven sa jos cika i drekom, i to ti je vec fluffy lista. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Pa ne radi ali radi na rhine zar ne?
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by PeraNekron »

Radi, posto ako unit ima, dedicated transport dobija isto. (ako gresim, neka me neko ispravi.)

There is no such thing as too many Storm Ravens. :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by rale89 »

Ne mozhe storm raven jerbo nije dedicated trasport ni jednoj jedinici. Ali zato recimo mozhe unit centuriona ili termosa da scoute move-uje land raider redeemer... BURRRRRRRRN!!!

Edit: Ili ne... >_<
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by No 1 »

Ima knjige u Piratskom zalivu.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Ahahaha MotF, 6 iron clad dreadnoghta u drop podovima, i jos neke trupe od po 5 u drop podovima ahahaha naravno Iron Hands imaju svi IWND :D Tau istope kad dropuju ispred njih prvo neke melte i flameri a onda assault u sledecem potezu.
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by PeraNekron »

RatGod wrote:Ahahaha MotF, 6 iron clad dreadnoghta u drop podovima, i jos neke trupe od po 5 u drop podovima ahahaha naravno Iron Hands imaju svi IWND :D Tau istope kad dropuju ispred njih prvo neke melte i flameri a onda assault u sledecem potezu.
Primecujem da nas vrli kapiten, izgleda, iskreno zeli da sprzi/spali/istopi/smrvi Tau i da igracima istih nanese veliku kolicinu bola i patnje....pitam se odakle toliki entuzijazam? :wink: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Jos Rumora!

Post by Telion »

PeraNekron wrote:
RatGod wrote:Ahahaha MotF, 6 iron clad dreadnoghta u drop podovima, i jos neke trupe od po 5 u drop podovima ahahaha naravno Iron Hands imaju svi IWND :D Tau istope kad dropuju ispred njih prvo neke melte i flameri a onda assault u sledecem potezu.
Primecujem da nas vrli kapiten, izgleda, iskreno zeli da sprzi/spali/istopi/smrvi Tau i da igracima istih nanese veliku kolicinu bola i patnje....pitam se odakle toliki entuzijazam? :wink: :lol:
A jos se pre neki dan zalio kako ljudi navodno prave liste protiv njega.. :roll: :lol:
RatGod wrote:Ih, ih sad se prave liste protiv mene, to vam nije ok da znate ;)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Pa jednostavno gledam metu u svetu i to je hard Tau, Eldar pa razne njihove kombinacije ljudi su cak i zaboravili na Necrone i GK ( sem kod nas gde Sutic dominira :) ), a vidim da i kod nas dosta ljudi ima ili pocinje sa Tau. A opet i sa druge strane ono sto radi protiv njih radi dovoljno dobro i protiv ostalih :D
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by rale89 »

Hehe, 95 poena za 5 assault marinaca sa rhinom i 2 flamera + scoute/outflank ili TL. Puno?
Makar izgleda zanimljivo na papiru...
RatGod
Strvinar
Posts: 1353
Joined: Sun Jan 29, 2006 6:29 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by RatGod »

Mislis 5 AM sa 2 flamera u drop podu 95 ? ;)
1000 year-old lords of the walking dead? Chosen avatars of the dark gods leading horrible creatures from another dimension? Ancient members of the civilization who created the very world upon which we wage our wars? Bah! We're skittish mutant rats. We've got a bell. And we're going to ring it till your ears hurt bleed. Bitches.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

Ljudi ne citaju prethodne postove drugih.. :roll:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
rale89
Posts: 37
Joined: Sun Mar 31, 2013 12:12 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by rale89 »

***** li ga, rhino drive by flameri su mi nekako zanimljivija scena... :)
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Gledam sada codex i...

- librariani izgubili null zone, a nemaju pristup divinationu (iako svi drugi librariani imaju)

- land raideri ne mogu da uzmu dozer blade (iako DA i CSM land raideri mogu)

- land raider godhammer smanjen sa kapaciteta 12 na kapacitet 10, cena ostala ista :[

- ironclad dreke i dalje imaju 4 WS4 napada u chargu i kostaju previse -_-

- vangarda i dalje placa power weapone isto ko da su karakteri

- combat tactics nema vise cak ni kao jedan od chapter tacticsa

GW se svojski potrudio da me spreci da izvodim voljene mi liste. :/
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

Cini mi se da si ti samo jedan u mnogo kome su to uradili...jer mi se nekako cini da ostalim odgovara novi Codex, Raven Guarda, Iron Hands, Ultramarinci, svi imaju neke kul fore, ja licno nisam video da se neko zalio...a da ne pricam o tome da dobije oko 250-300+ poena u odnosu na prethodni Codex.

I ako pogledas pazljivo, postoji jedan, jako pristupacan, Librarian ima pristup Divination-u...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Pa ono, codex ko codex ne deluje losh, samo su gomila jedinica za koje sam se nadao da ce dobiti preko potrebne upgradeove ostalo identicno ili im je tipa cena smanjena/povecana za 10-15 poena. Bas se vidi da su ga otaljali. Cak su i slike sve prekopirali iz 5th ed codexa.

EDIT: eeeeee lepo je da su uradili da moze command squad sada da se uzme i za druge hq-ove, ne samo za kapetana. :]

EDIT#2: Sada videh da ladno command squad vise ne moze da nosi special weapons, nego samo combi/melee oruzja. Sta reci. GW ko da je pao s marsa. :lol:

EDIT#3: Dobro je. FAQ-ovali su to. http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... MBER13.pdf
Image
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Megabaja »

u pravu si. modeli su zaista slabiji, ali i uglavnom jevtiniji.

i da, mozes da marincima uzmes saveznike marince, i efektivno pojacas sve za bar jedan slot.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Sta predlazete za librariane, koju skolu koristiti? Telepatija mi deluje najprimamljivije za ML2 librariana.
Image
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by No 1 »

Koliko vidim sada za taktikalce moram da dokupim Heavy i Special oružje pa im cena u poenima opet dođe ista, kombi oružja za sterngardu su 10 a ne 5 poena pa kad sve izračunam isto košta samo su poeni drugačije raspoređeni.
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

Pa i nije bas.. Moja lista, koju sam izveo protiv Duleta pre nekoliko dana, jeftinija je za 307 poena u odnosu na kodeks iz 5. edicije, i jos moj Captain nije Chapter Master, nema onaj relic storm shield, vec obican, i u nekim ludorijama/nadogradnji imam slobodan jos jedan FA jer mi Land Speeder Storm nije FA, nego dedicated transport.

A koliko sam cuo, i Milinoviceva lista je takodje oko 250-300 poena jeftinija..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by deka »

Lista koju sam probao prošli vikend, i koju ću najverovatnije koristiti sutra na turniru, je jeftinija 300 poena u odnosu na sličnu listu iz prošle edicije...

Elem, lista od 1850 poena, koja bi u 5-oj bila nelegalna pošto ima tactical squad-ove od 5 marinaca sa heavy oružjem, tada bi koštala 2150...

Iliti za kusur dobiješ na primer Tiguriusa, Chronusa i 20 pts pride da se nađe O:)
Image Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Nemam pojma odakle vam tih 300 poena. Ja sam bukvalno uporedjivao cene u listama i jedina razlika u efikasnosti liste je sto mi je u 6-toj ediciji librarian mastery level 2 i sto taktikalci imaju flak. xD

Jedino sto je zaista jeftinije u novom codexu su neki special karakteri (tipa tigurius je sa 230 poena presao na oko 160 valjda), librariani i njihovi master leveli, i par unita koji su bili zesce overpriced u 5-toj ediciji (honor garda, vangarda, legion of the damned, venericni dreke).

Sve ostalo je ili ostalo isto, ili je samo naizgled jeftinije. Recimo ako ne uzimas veteran sergeante, vecina unita ce ti biti 10 poena jeftinija, ali zato ce imati ld8 umesto ld9. Neki uniti koji su i u petoj ediciji bili preskupi (ironclad dreke, stormbolter terminatori) su zadrzali istu cenu i karakteristike, ali ih je lakse unistiti u 6-toj ediciji i sl.

Meni ovaj codex maltene ni nije codex. Mogli su lagano da ga odrade u white dwarf updateu. xD
Image
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by No 1 »

Milinoviću daj da vidimo tih 300 poena uštede
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

Giga wrote:Nemam pojma odakle vam tih 300 poena...
Meni ovaj codex maltene ni nije codex. Mogli su lagano da ga odrade u white dwarf updateu. xD
No 1 wrote:Milinoviću daj da vidimo tih 300 poena uštede
Da li zaista mislite da bi ljudi (u ovo slucaju konkretno Milinovic i ja) lagali za 300 poena? I jedan i drugi ste odrasli ljudi, i mislim da bi ovaj nacin "prevare" za vas bio lak za proveriti, obzirom da imate codex. Samim tim, nasa eventualna laz bi bila jadna, zar ne? :?
Posto me izrazito mrzi da pisem sada liste ovde, a i post bi bio podugacak, videcemo se lepo sutra na turniru, pa cemo vam uzivo predociti nase liste sa ustedom od 300 poena.
Ukoliko vas i dalje kopka, i Dule vam moze posvedociti da je, igrom slucaja, moja lista pre neki dan imala vise modela nego njegova sa SoB. Nisu bas sad poeni, ali valjda se i broj modela moze uzeti kao neko merilo.. :wink:

Gigo, ako ti je do WD update-a, ima jedna armija, Sisters of Battle, koja ima ceo kodeks u 2 broja WD, mozda bi mogao da se prebacis na njih, kad vec Marinci jadni nemaju svoj kodeks. :)
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by ZergLord »

Stvarno mislite da bi vas Chapter Master lagao?!?!!! [-X :lol:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by joggy »

- tactical squad je jeftiniji, cak i sa veteran sargeom plus moze da uzme spec weapon. na 10 komata izadje 10 poena jeftinije otprilike u odnosu na staru ediciju.
- osnovni skauti 5 kom su jeftiniji za 10 poena sa sve sargeom
- postoji crusader squad koji nije bio
- rhino isti, storm bolter jeftiniji 5 poena, extra armor jeftiniji 5 poena (ovo vazi za sva vozila)
- razorback osnovni skuplji 15 poena, medjutim sa oruzjima uglavnom nije
- drop pod isti, deathwing launcher jeftiniji 5 poena
- land speeder storm jeftiniji 5 poena, i ne zauzima vise fast choice
- vangarda u startu jeftinija za 30 poena
- sterngarda jeftinija za 3 poena u startu, marinac jeftiniji 3 poena. Sa combi weaponima ispadnu skuplji, svi znamo da je politika gw da se poboljsaju modeli koje ljudi ranije nisu kupovali
- dreka je jeftiniji u startu 5 poena. U zavisnosti od oruzja moze da bude i skuplji i dodatno jeftiniji od starog
- venerable dreka je jeftiniji za cak 40 poena (to im je najvise ostalo na lageru
- ironclad nepromenjen, sa tim sto je oprema za njega jeftinija (assault launcher recimo)
- legion of the damned je jeftiniji 30 poena u startu, 5 poena po marincu, a sa spec oruzjima pocinje da bude masno jeftiniji (to je druga jedinica koju nisu prodavali)
- termosi isti
- assault termosi isti
- centurioni assault nisu postojali
- assault squad je jeftiniji za 5 poena sa sve sargeom. Dalje su jeftiniji za 1 poen, a ponovo mogu da uzmu 2 spec oruzja njih 5
- land speeder je isti u startu, skuplji sa opremom koja se prodavala za 10 poena. U nekim varijatama je jeftiniji
- stormtalon isti
- bikeri jeftinii za 17 poena sa sve sargeom, 4 poena dalje po modelu
- attack bike jeftiniji 5 poena
- scout bike squad jeftiniji 6 poena sa sve sargeom. 2 poena po modelu
- devastator squad jeftiniji 10 poena sa sve sargeom. 2 poena po modelu. U zavisnosti od opreme cena ili ostaje ista ili masno pada (za recimo lascannone)
- centurioni devastatori nisu postojali
- thunderfire cannon isti. Zbog cene modela ovde ga niko ne vodi, medjutim videh na sopstvenoj kozi na ETC da je on vrlo koristan model, zato ista cena u poenima
- predator najosnovnija varijanta je skuplja za 15 poena. Sa bilo kojim upgradeom razlika krece da se topi, da bi sa svim lascannonima novi ispao cak 20 poena jeftiniji
- whirlwind jeftiniji 20 poena (jos jedna neprodavana jedinica)
- vindicator skuplji 10 poena
- hunter nije postojao, medjutim to je jedinica za letace od 70 poena (vrlo jeftino, u poenima naravno)
- stalker nije postojao, isto kao i hunter za upotrebljivost
- land raideri isti, samo je oprema neka malo jeftinija
- storm raven isti, medjutim presao je u heavy slot sto omogucuje da uzmes 4 ta i 4 stromtalona

To je to. Od ostalog, izgubili su combat tactic a dobili toliko toga da nema poente uopste nabrajati.
Imati na umu da ti zbog and they shall know no fear pravila u vecini slucajeva veteran sarge i ne treba, retko koji marinci se tuku da ti treba extra napad, a -1ld se ponistava time sto se marinci vracaju automatski (da ne pominjem da postoje itemi i karakteri koji sire svoj ld 10).

Sve u svemu, liste ispadnu dosta jeftinije ako nisu turnirskog karaktera. Ako jesu, imas dodatne opcije koje ranije nisi imao.

kako mislis da odrade update u white dwarfu kad je 75% jedinca drugacije? plus dodatna pravila za chaptere.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Telion »

Zeleo bih javno da se zahvalim Nikoli Nikolicu (joggy-ju) sto je ovaj tezak teret preuzeo na sebe i odradio ga majstorski. :applause:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Awakened
Posts: 1345
Joined: Tue Mar 12, 2002 12:07 pm
Location: Under the (North) Sea

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Awakened »

Teski ljudi za teska vremena :)
User avatar
No 1
Posts: 877
Joined: Mon Jan 30, 2006 10:21 am

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by No 1 »

Ama ljudi niko ne kaže da bunarite nego ja što god da napravim uštedim do 100 poena maksimalno pa reko ako znate bolje podelite sa ostalima ...
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi.

Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

@ Nemanja

Ne mislim ja da vi lazete, samo mislim da nesto niste dobro izracunali ili da vodite neke meni nejasne liste. ;] I da, i ja bih voleo da vidim te liste pre ili posle, cisto iz radoznalosti.


Sto se tice ovog sto je joggy nabrojao, 90% ovih pojeftinjenja su stvari koje niko nije i nece izvoditi jer su manje-vise beskorisne (whirlwind, scout bikeri, extra armor na ne-landraiderima, stormbolteri na bilo cemu, venericni dreke, heavy bolter attack bike-ovi, deathwind missile launcheri, itd.) i/ili su u petoj ediciji bile debilno preskupe (vangarda, honorgarda, tigurius, legion of the damned, itd.) pa i nije bilo alternative sem da im se smanji cena.

Neke druge korisnije jedinice su zapravo poskupele, napr hammernatori, multimelta attack bikeovi, sterngarda (ako uzimas combiweapone, a hoces), neke varijacije speedera, lysander, calgar, pedro, cassius, shrike, itd.



Kao sto rekoh, ne dovodim niciju expertizu u pitanje, ali bih voleo da znam odakle tih 300 poena. :D
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Giga »

Ima li neko fluff objasnjenje zasto DA imaju pristup raznoraznim tehnoloskim drangulijama (tipa onih force fieldova, naprava koje daju 3++ ili 4++ save, i sl.) a ni jedan drugi chapter nema? Takodje, ima li nekog razloga sto jedino CSM i DA umeju da nabace dozer blade na land raider?
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by PeraNekron »

Zato sto je GW tako rekao.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: [SM] Novi kodeks / split sa rumora

Post by Megabaja »

U pravu si Gigo. Lose stvari su pojeftinile, verovatno u nadi da ce se vise koristiti, a dobre su poskupele. I mogu da se naprave neke dobre kombinacije sa njima sada. Vec sam pisao o assault marincima sa dva flamera iz drop poda za manje od sto poena. Skauti su sada generalno korisniji, predatori takodje...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Locked

Return to “Warhammer 40k”