BATTLE REPORTS

User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Giga »

Odigrah svoje prve dve partije! :D

Elem, odakle da pocnem? Posto su ljudi prestali da me zezaju za primarnu boju mojih marinaca (koju bih ja poistovetio sa cokoladom ili blatom, ali koju su posmatraci poistovetili sa izvesnom materijom koja se u velikim kolicinama moze naci u kanalizaciji), otpikao sam prvu partiju protiv Boce & njegovih buba. :D

Annihilation mission, dawn of war deployment. Bube su pocele tako sto su masovno jurnule prema svetim Imperatorovim ratnicima, usput ispaljujuci zabrinjavajuci broj pita. Marinci su odgovorili masovnom (za njih) paljbom koja je isprzila gomilu genestealera i ubila jednog carnifexa. Jedan od mojih tac squadova je sveden na jednog jedinog marinca, koji je potom herojski pobegao i sakrio se u cosku stola, gde je proveo ostatak bitke. Tu negde je broodlord + grupica genestealera outflankovala, te poklala ceo jedan squad marinaca (koji je pre toga herojski upucao (do smrti) sacicu genestealera). Dosta pucanja i trcanja kasnije, doslo je do opste close combat makljaze. Vulkan i arnoldi su istrebili jedan squad genestealera i upokojili bocububu, da bi potom bili pobijeni od strane tyranta, njegovih bodigardova, broodlorda i genestealera.

Na drugom kraju stola dreadnought je junacki izmasakrirao tyranid warriore, da bi potom bio polomljen u param parcad od strane jednog od tri carnifexa, koji je zatim i sam podlegao ranama primljenim od storm boltera sa imobilizovanog rhinoa (definitivni high moment bitke). Taktikalci su jednim preciznim pucnjem iz missile launchera pogodili poslednjeg (na toj strani stola) genestealera pravo u dupe, raznevsi ga u paramparcad i ocistivsi tu stranu stola od poganih insekata (i zaradivsi jos jedan KP). U sedmom potezu, tyrant je konacno uspeo da razvali land raider (bezuspesno ga je tukao jedno tri turna), te se partija zavrsila nereseno. Definitivni heroji cele bitke bili su bocini gaunti, koji su proveli ceo fajt ne radeci ama bas nista.

Za prvi put, nije lose!




Druga bitka je bila protiv deke i njegovih assault marinaca. Misija capture and control, deployment pitched battle.

Deka je igrao prvi, i tokom svog prvog poteza se pomerao i ubio nekoliko mojih taktikalaca koji su drzali objektivu. U svom drugom potezu ja sam odlucio da mu razbijem desno krilo, posto mi se cinilo znatno slabije od levog. Dreadnought je sleteo iza dekinih taktikalaca i kapetana i osuo paljbu. Jurnuo sam i jednim rhinom na njih, istovario taktikalce i rapid fireom i flamerom pobio pola squada. Moj land raider je uspeo da imobilizuje jednog od dvojice ultradreka. Dekin kapetan je herojski assaultovao dreadnoughta misleci da doticni napada sa inicijativom 1. No mr.hanky dreka ga je nemilosrdno raskomadao bez da je kapetan mogao i da zamahne svojim power fistom.

U predstojecim potezima bilo je puno assaultovanja. Vulkan i Svarcenegeri su prvo istrebili assault marince i chaplaina, potom produzili da utepaju venerable dreadnoughta i usamljeni whirlwind, te jurnuli ka taktikal squadu koji je cuvao protivnicku objektivu. Dekini terminatori su zauzvrat razvalili moj taktikal squad koji je cuvao moju objektivu, ali nista zato, moj land raider ih je rokao lascannonima do kraja partije (jedan terminator je bacio dve sestice na invunlerable save na lascannon wound ><), da bi ih konacno istrebio u petom potezu. Sa druge strane stola moj rhino sa taktikalcima je uspeo da onesposobi devastator squad i da contestuje protivnicku objektivu, dok je onaj prvi rhino uspeo da opet preuzme kontrolu nad mojom objektivom posto su zli plavobeli terminatori istrebljeni.

Finale bitke je bilo kada su vulkan + 5 guvernera napali poslednji tactical squad ultramarinaca, te bacili na njih ukupno 4 master crafted relic blade (sa rerollom na wound) + 15 master crafted thunder hammer napada, istrebljujuci ih brze nego sto vi mozete da procitate ovu recenicu. Bitka se zavrsila upravo tu, u sestom potezu, sa annihilationom posto ultramarinaca na stolu jednostavno vise nije bilo. Dakle, svijetla pobeda za smrde.



U svakom slucaju, veoma sam uzivao i zahvalan sam protivnicima sto su igrali sa mnom. Nadajmo se da cu igrati jos vec sutra. :D
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Imam squad gaunta koji vredi 60 poena, gine od promaje, a na tvojoj strani stola ima flamera za izvoz. Naravno da ce da ne rade nist ai da s ekriju da mi ne bi uzeo i taj kill poen :)

Sto opra tako deku covece, pa nista ti nije skrivio... :) Vidim, stekao si bitno iskustvo juce, jos samo da nabavis vulkana i ironclad dreku za turnir i mozes da se zezas :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Giga »

Hypodermic wrote:Imam squad gaunta koji vredi 60 poena, gine od promaje, a na tvojoj strani stola ima flamera za izvoz. Naravno da ce da ne rade nist ai da s ekriju da mi ne bi uzeo i taj kill poen :)

Sto opra tako deku covece, pa nista ti nije skrivio... :) Vidim, stekao si bitno iskustvo juce, jos samo da nabavis vulkana i ironclad dreku za turnir i mozes da se zezas :)
Vulkana sam napravio samo treba da ga ofarbam, a ironclad dreku jos uvek cekam da stigne (narucio sam jednog AoBR dreku koga planiram da konvertujem). Problem je samo sto drop pod nemam, tako da ne znam kako cu za to da resim. Pitam se da li bi me pustili da koristim onaj drop pod iz HS-a?

Danas sam odigrao jos tri partije. Jedan draw protiv Pendragona, jedan draw i jedna svijetla pobeda protiv Riste.

Pazi, lista mi se, u ovim prijateljskim partijama, pokazala mnogo bolje nego sto sam mislio. Land raider, vulkan i terminatori, sto napadnu to i utepaju i to najcesce vec u toku prvog assaulta. Danas su napali squad sternguarda sa pedrom i lysanderom i sve ih istrebili u roku od dve assault faze. Bas se onako lepo dopunjuju, posto vulkan tu prvi zamahne i smeksa protivnika i mozda primi koju ranu, pa onda terminatori izgaze ono sto preostane. Ja sam zapravo isprva zeleo LR redeemer, ali mi se i ovaj obicni bas dopada zbog dometa i svega twinlinkovanog.

Taktikalci su se takodje super pokazali. Obicno im treba 100 godina da umru (osim protiv tvojih genestealera ;)), a taktika sa iskrcavanjem iz rhinoa ispred protivnika, otvaranja rapid fire paljbe + twinlinked flamer zaista ima efekta. Jos da ubacim neki combiweapon tu i bice prave zveri. Power sword me je razocarao, i definitivno to vise necu stavljati na taktikal sergeanta. Sada mi samo treba i jedan marinac model na koji da stavim doticni power fist. Inace marinci u rhinoima su definitivno u OGROMNOJ prednosti u odnosu na marince koji footslogguju. Em mogu da ih sakrivam i transportujem svuda po stolu relativno brzo, em im rhino prakticno garantuje da ce pucati pre nego sto budu upucani (osim ako ga neko ne unisti, kao sto se danas desilo dvaput). Jedva cekam i razorback da isprobam.

Ironclad je u jednoj partiji ubijen u samom startu, ali inace se i sam lepo pokazao. Onako, moze bas da izdrzi dosta batina, a covek ne moze da ga ignorise. U sustini, ispunjava svrhu.

EDIT: Evo bas sada razmisljam, mogao sam danas i da minimalizujem damage da sam podelio jedan taktikal squad na combat squadove. To mi se cini da je prakticno uraditi protiv sternguarda i thousand sonsa. Ce da isprobavam. :D
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by opsidiannight »

Posto si prvi pitao, ja vlasnik i tvorac kartonskog DPoda, ako si na njega mislio, rado ti dajem da ga koristis na turniru. Pod uslovom da ga ne ostetis i vratis gde si ga naso. :)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Giga »

opsidiannight wrote:Posto si prvi pitao, ja vlasnik i tvorac kartonskog DPoda, ako si na njega mislio, rado ti dajem da ga koristis na turniru. Pod uslovom da ga ne ostetis i vratis gde si ga naso. :)
Blagodarim! :D

Drop pod cu samo ta dva dana turnira da koristim, pa ga odma posle toga vracam u HS.
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Igrao sam pr. Gige i Riste juce. Prvu partiju sam izgubio jer me je kenjala kocka. Rolao sam 1 i 2 za postavljanje outflanking Genestealera, rezerve su stigle kasno, kad sam rolao to wound za liktora bacio sam 3 keca. A kad sam trebao da bacim 4 cover save-a za Genestealere, bacio sam 4 sestice. #-o #-o #-o

Pr. Riste isto gubitak, jer sam usao sa Tyrantom u CC sa Venerable Drekom, i tamo ostao do kraja. :D Nemoguce ga je unistiti u CC.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Jedini nacin da unistis venericnog u cc-u je da i posle re-rolla ne bacis jedan i dva. kao monstrous creature imas 2d6 za proboj i pogadjas ga na 3, tako da nije mi jasno kako te nije htela kocka.
Sa druge strane, isto to se dogodilo i na stolu do tebe: ja protiv andreasa, draw na kraju (jedan drugome contestujemo), a moj venerable dreadnought i njegov wraitlord razmenjuju samare od drugog kruga (igrali smo sest).

Moje sledece djuskanje ce da pade tek sledeci vikend, ako stignem od obaveza za faks, a posle toga mega farbacki poduhvat za sredjivanje mase buba :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Giga »

Zerg je postavio rekord. Znaci od 4 outflanking rolla koje je radio uspeo je 3 da dobije keca ili dvojku. Pazi, on za taj outflanking ima 66% sanse da dobije ono sto zeli, trebao je statisticki da bar jednog po partiji valjano izrolla. Ja sam imao celu taktiku kako da se izborim sa 20 outflanking genestealera + liktorom, napravio sam i jedan zrtveni combat squad i postavio se tako da imam do jaja odbranu od te mase outflankera, ali sve je to palo u vodu jer su Zergovi genestealeri dosli na potpuno drugoj strani stola i to tek od treceg i cetvrtog kruga. Tako da moji tak squadovi nisu radili nista osim sto su vozali rhino napred-nazad u iscekivanju genestealer assaulta i sto su pucketali missile launcherima po onoj pita-bubi. :lol:

Sta reci... Fortuna, stara kurva. :D
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Flayed ones me odusevili ovaj put. Usli na outflank u drugom krugu, i isprebijali neke assault marince (uz sitnu pripomoc lorda i wraithova, koji su uknjizili jednog dreku, 2 chaplaina, neke termose , i neke random marince ;) ) i onda odsetali dalje da izgrebu whirlwind. Veil lord izvodio kerefeke, jednom se umalo samoubio (i 10 immortala sa njim :lol: ). Bedak sto je monolith zavrsio u prasini (istucao ga u istu jedan venericni dreka :) ).
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by opsidiannight »

Ceni taj momenat, to je jedini da su Flayed Ones ista uradili. Doduse, mozda nije do njih vec do ljudi koji su ih vodili tj nisu vodili. :-({|=
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Nightbringer danas izasao u velikom stilu :D (u 1850 poena). Poginuo je na kraju, ne od heavy weapona, ne od power fistova mnogija, vec od snajpera prostoga :lol: Ali je zato sa sobom povukao 2 puna squada marinaca, terminator assault squad, i chaplaina. A bargain ;) Lord pesak bez veila u pratnji immortala se pokazao bajinski ; gaze of flame je super za svoje poene.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Dexter
Posts: 124
Joined: Thu Jun 26, 2008 8:41 pm
Location: Oteli ga vanzemaljci!!!

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dexter »

I ja sam ga vukao u 1850 protiv Gige, i bio je.. zacudjujuce efikasan. 8O Ne u pravljenju konkretnog damage-a, nego u privlacenju vatre, mora da je Dule magnetisao one C'tan figure jer privlace svu vatru sa stola. Popio je 3 rane, i gomilu sacuvao, nije uradio skoro nista, samo imobilizovao LR (za 360 poena ipak bih ocekivao vise), ali bio je zvezda veceri jer je postedeo moje jadne warrior-e lascannon vatre.
"Jebes ti Cak Norisa kad Jelena Karleusa spava a budna je sasvim!" - Hitler

"On the first day, Man created the machine in his own image." - Library keeper, Animatrix
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Giga »

Ma, lascannon vatra tesko da bi se mogla gledati kao efikasan nacin da se ubija pesadija. :D

Zao mi je samo sto nisam imao sternguarde da izvedem protiv tog nightbringera. Onda mu lepo saspem jedno 15 rana iz rapid firea, pa nek baca sejvove na 4+. ;D
Image
Dexter
Posts: 124
Joined: Thu Jun 26, 2008 8:41 pm
Location: Oteli ga vanzemaljci!!!

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dexter »

Ma ne pesadija, destroyeri, immortali i wraith-ovi su ono sto me brine! mnogo ih je manje od warrior-a, a od LC-a padaju isto toliko lako, nema armour, wbb... :(
"Jebes ti Cak Norisa kad Jelena Karleusa spava a budna je sasvim!" - Hitler

"On the first day, Man created the machine in his own image." - Library keeper, Animatrix
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Giga »

Dok god ti budes rolao onoliko cetvorki, petica i sestica, mislim da nema sta da se brines za svoje malobrojne specijaliste! :lol:
Image
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Giga »

Millennium i ja smo juce odigrali nesvakidasnju partiju. :D

Igralo se na nekih 1550 poena. Millennium je igrao Imperialnu Gardu, vojsku od nekih stotinak gardista, od kojih nekih 60 konskripta koji su zahvaljujuci komandantu Chenkovu imali sposobnost da se, kada god izginu, vrate nazad na sto u sledecem potezu, kao da dolaze iz rezervi.

Ukratko, za 4 poteza masovnog pokolja pobio sam jedno 300 gardista, pa onda kada su moji marinci ostali bez municije poceli su da se tenkovima zalecu u novopridosle konskripte ne bi li ih izgurali sa stola putem tank-shocka. Vulkan He'Stan je u crno zavio oko 40 i kusur porodica ukljucujuci tu negde i udovicu komesara Yarricka, a onda je primio stosezdeset (160!) lasgun shotova u lice od neka 3 rapid firing squada, i konacno podlegao zadobijenim ranama. Marinac sa plasma-cannonom je sam ubio nekih 30 gardista. Land speeder squadron sa svojim heavy flamerima sigurno nosi jedno 100 ljudi na dusi, ukljucujuci tu i jednog leman russa i jednog basiliska.

Najbedniji deo bitke po marince bio je kada je tactical squad uspeo da izgubi close kombat (u kome su taktikalci chargovali) od IG veterana. :lol:

Finale masakra se desilo u 4-tom potezu, kada su se 5 hrabrih terminatora konacno probili kroz legiju gardista da bi doneli imperatorovu milost zlom komandantu Chenkovom, a onda ga svojim cekicima poslali u vecna lovista. Ako sam ikada odigrao bitku koja je podsecala na fluff prikaz marinaca, onda je to ova. :D
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Danas smo Joca, Nemanja i ja odigrali Broken Alliance scenario u 1500 poena. Bilo je zanimljivo, uvek je bilo neizvesno ko vodi. Bilo je pokolja na sve 3 strane (meni je ostalo oko 100 poena, ostalima po 300 ili manje), ali na kraju je bilo nereseno. Preporucujem svima da probaju.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Ok, danas sam sa Nemanjom testirao novi Tiraniski kodeks. Wow. Ne zanima me sto kodeks nije oficijelno izasao, ja se vise ne igram sa starim. 8O

Tiranidski shooting je oslabljen i CC jedinice su postale bolje. Warriori su primetno bolji u CC-u, cak i ako im date neko pucacko oruzje.

Hormaganti su bogovi, sa I5 i Poison napadima na 4+.
Tyrantu ne dozvoliti da vas charguje, nikad.
Jedan par Scything Talons-a dozvoljava da re-rollujete keceve to hit. Zvuci malo, ali zaista nije malo.
Carnifexu obavezno Spore Pod ako ide sam.
Death Leaper moze da pravi dosta stete. Ali jos uvek mislim da je pre svega fun unit.
Tiranidi su vrlo squishy. Nemaju vise upgrade za +W, +T; 2+Sv mogu imati samo neki (skupi) uniti. Takodje, 3W modeli pate od Instant death-a.

Verovatno dolazim sutra, da se jos malo igram sa novim kodeksom. :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Carnifexi se sada isplate jedino ako idu kao unit. I trebaju vam, ako nista drugo da odvlace paljbu sa ranjivih trupa koje sada ginu od jednog pogotka Missle Launcherom. Zerg je u partiji vukao jednog karnifeksa. Isti je bio odmah prebiven od strane terminatora (ocekivano). Ali da je momak isao pored tyranta i drugog squada warriora kako bi bio jos jedna pretnja predator anihilatoru, bilo bi mnogo bolje. Sada su zaista sok (i shok i sok :D) trupe carnifexi.

Jedan set talona je sve sto ce vam trebati. Jedinica hormagaunata, cene 8 po modelu je lepo prosetala kroz kapetana i retinue, devastator squad i na kraju jedva zaginula od tactical squada. Jednostavno bole. Ista prica i za warriore, njih 6 u cc-u je dobra tri kruga bilo vezano od strane 4 terminatora i assault squada (ostao je jedan terminator na kraju).

Totalno se slazem sa zergom, nema vise igre sa starim kodeksom, novi je toliko bolji i zabavniji da nije normalno.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

To se trazi! Kakvo pucanje, kakvi bakraci. Tyranidi moraju biti CC heavy armija. Nemaju vise krizu identiteta,pa da misle da su shooty, hvala Bogu. Citao sam onaj pdf, tyrant je sada bog fudbala, genestealeri nisu nista posebno, ali zgadija saka-za-dinar su pun pogodak. Ali venomthrop, tervigon, i ostale nove stvari su mi neizmerno zabavne. Onaj parazit i doom of malan'kai su nesto najsmesnije sto sam video. :lol: A death leaper je samo za nerviranje protivnika. :D Tyranidi sad vise nisu toliko tvrdi, ali, majku mu, ima ih jedno 3 puta vise u proseku.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

1500 battle report - IG vs CSM

Cetvrtina table se priprema:
Image

Teren je postavljen:
Image

Objektivi:
Imperijalna (sumnjiva) oprema: Image
Nesto svetlece sumnjivo imperijalno: Image
Imperijalni kovceg (sumnjivi): Image
Gorivo za tenkove i ostala cudesa: Image
Tvrde da se u okolini ovoga dobijaju neke lepe mutacije: Image

CSM postavka:
Image

IG postavka (slika je iz nekog od kasnijih krugova, ali se nista u postavci nije menjalo :D):
Image

Krug prvi: Haotici vicu uraaaaa, IG narednici vicu shoot-shoot:
Image
Demon priblizava jedan unit koji je bio pored heliporta, vindicator ga malo oslabljuje, ovi prolaze LD, i obliterator imobilise tenka sa velikom pitom. Protivnik nanosi 2 rane demonu.

Krug drugi:
Image
Haotici i dalje vicu ura :D, khorne momci stizu one koje je demon prethodni krug pomerio, ubijaju ih najstrasnijim mukama i bacaju 6 za kosolidaciju; demon ulece u heliport, i ne pije ranu, izvlaci heavy skvod iz sume, assaultuje ga i ubija najstrasnijim mukama. Pite pretezno mase sve na tabli.

IG i dalje vice shoot-shoot, sto ubija demona na mrtvo. Izlaze i prvi momci:
Hit na sketeru znaci smrt za vindicatora: Image
Zla naprava izlece, izbacuje gardiste koji malo pucaju po CSM u bunkeru (glavnokomandujuci sa power fistom umire od svoje plazme :D), dok zla letelica masi totalno defilera heroja mnogijuh bitaka: Image

Krug treci:
Nurgle marinci ulaze u sumu na sredini, odakle summonuju prve demone koji ubijaju zli unit koji nam je ubio vindicatora, khorne marinci vicu uraaaaa i krecu sa pokoljem u protivnickoj deploy zoni, raptori i dalje prilaze sa boka ka vozilu:
Image

IG dolazi sly marbo koji demo charge-om ubija neke nurglovce, dolazi im setalica koja ulazi u njihov deploy i dolaze jos neki momci koji su dobili kao bonus na d6 bonus napade.

Krug cetvrti:
Nurgle marinci ulaze u boj sa sly marbom (pored svih napada - bezuspesno), khorne marinci nastavljaju carnage po IG trupama, raptori odlucuju da ipak ne diraju masinu jer ima previse troop choice-va, a blizi se kraj bitke, i pridruzuju se carnage-u (ipak i oni imaju khorne ikonu ;) ). Defiler krece ka mom bunkeru (just in case...).

IG se nesto koprca, sly marbo smanjuje nurgle marince na 2 komada, i umire u tom procesu, momci iz leteceg zla nastavljaju ka objektivu u redukovanom broju, ali ubijaju jedan od mojih klot CSM unita, dok moj drugi unit i dalje pravi panike momci koji imaju +1 napad. Svo upucanje po defileru uzrokuje da on ostane bez battle cannona. Setalica vezuje moje raptore.

Krug peti:
Konacno se pojavljuju i drugi demoni, koji su taman u dometu objektiva zahvaljujuci nurgle momcima (slika je iz kasnijeg kruga): Image

Posto defiler vise nema battle cannon, nastavlja ka gardistima koji su usli u moj bunker, posipa ih TL heavy flamer-om, sto ih redukuje na 4 modela, koje demoni uspesno ubijaju i drze moj objektiv. Druga ekipa CSM, kojih je u prepucavanju sa IG elitom koja ima +1 napad sisama koje konstantno beze (alo ti misu... prestani da skakuces... kako mislis da te udarim ako ne stojis mirno) ostalo komada 2 nastavlja da puca po njima, u kom procesu umire moja plazma, a nurgle marinci upucavaju dovoljno njih za paniku. Raptori zavrsavaju sa setalicom, khorne momci ubijaju sve IG trupe u njihovoj deploy zoni.

u IG delu kruga, smanjuju se khorne momci na 2 komada, ubijaju se raptori, i sve ostalo se pomera strateski (tako da je 1-1 u objektivima i dalje).

Krug sesti:
Meni nije bas ostalo puno modela na tabli, tako da se prakticno samo defiler mrda, a ostali gledaju da uhvate sto deblju hladovinu cover. Jurisam na IG svitu (onu sa generalom), da ne bi oni na mene (a i ako ih pobijem sve to je jos 1 objektiv za mene).

IG nastavlja sa strateskim pomeranjem koprcanjem, dovode one koji su bezali na tyranid spore, i ponistavaju sve moje objektive osim 1. Koprcaju se bezuspesno sa khorne modelima.

Krug sedmi:
U mom delu khornovci neuspeno biju (onaj medic sto daje save pa feel no pain je mnogo dobar), namestam se tako da drzim 2 objektiva, a Nikola 1. Defiler se okrece i krece nazad ka preostalom objektivu da dokrajci one sto su svo vreme bezali. Uspeva u tome. Imam objektiv koji mi jos niko ne ponistava, a i khorne modeli imaju (doduse samo teoretske) sanse da pobiju sve ostale.

IG prelece sa zlom letelicom na objektiv koji sam drzao, imobilisani tenak i himera koja je ponistila heliodrom u proslom krugu (duplim mrdanjem) sada puca na preostala 2 nurgle modela, koja idu gone to ground, ali im to ne pomaze. Khornovci skoro sve mase, ostaje samo khorne baja, ali tu je i IG svita da mu ponisti teren.

Kraj bitke:Image
Valkira ponistava objektiv u mojoj zoni, defiler je ubio pretnju po objektiv i ostao na njemu, nurgle modeli su mrtvi, heliodrom drze demoni ali ponistava himera, single preziveli khorne model smrdi na objektivu ali ga ponistava IG svita, IG tenak je preziveo partiju mada imobilisan, od vindicatora je ostao samo compact CD disk krater, IG setalica je ugasena.

Draw.

Ovi mali skvodovi demona uopste nisu losi. To cu morati cesce da krenem da praktikujem. Pojave se gde treba, znaju i da urade poneki assault, a umeju i da prezive. I jos su trupe (dakle opasni po objektive). Uzimanje vidicatora i defilera se definitivno ne isplati (treba 1 pita i to je dosta). Khorne i nurgle modeli su svaku partiju do sada odradili posao, tako da tu nema sta za pricu.

IG sada moze dosta zlo da se sastavi. Imaju puno troop unita po tabli, koje sve moras posebno da assaultujes (sto oduzima puno krugova), letece zlo je bas zlo, sly marbo je super za svoje poene, imaju dosta toga sto pada sa neba, ulazi sa strane, itd., dakle lako izlaze na kraj sa masinama, a vozila su im dovoljno jeftina da mogu dosta lako da poniste objektive, jer ih ima previse. Oni orderi su prevara :D. Jedini problem koji ja vidim sa njima je kada dodje misija na kill poene, ali mislim da i to moze da se regulise sa jednim od onih ordera.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Daklem, turnira u subotu nije bilo, ali je bio play test novih blood angela......bilo je...zanimljivo, kako za koga. ;) Dante i Mephiston, 10 assault marinaca, 5 sanguinary guardova, baal predator, jedna zujalica, death company momci i dreka i chaplain. Protiv Tyranida, gomile zgadije, zoanthropa itd itd. Rezultat : vec u 3 krugu nije imalo smisla igrati, jerbo su malobrojni blood angeli pocistili sve i svasta. Baal predator je bog rata, ko ga nema u listi, celava mu keva. :D Death company je i dalje smrt, pogotovo po novim pravilima (reroll hit/wound), a dreka sa blood talons je....cudo, blago receno. Sa svojim klot-frketom je izstrikao dzemperce tyrantu i tyrannofexu, a u procesu je umro. Mephiston je one man army, ne znam drukcije da se izrazim. Covek koji sam moze efektivno da ispresavija celu armiju. Ovo nije sala, ovo je cinjenica. Jos ako nemate nesto anti-psyker, ugasili ste u startu. Tacka.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Giga »

Danas sam odigrao svoju prvu partiju protiv Taua. Ono, igralo se na vise objektiva, na onom prelepom zimskom cityfight stolu. Nazalost, doticni sto se pokazao kao totalno retardirano postavljen, jer rhino-chasis vozila (i veca) bukvalno mogu da predju preko polovine stola samo na jednom delu. Tako da je dobar deo partije proveden u obilazenju gomile zgrada u sredini. :lol:

U svakom slucaju, Taui su pucali i pucali, razvalili land raider, obe zujalice, oba attack bajka (Kirganov bajk je umro, a da nije ni pripucao, a moj attack bajk je prosao vatreno krstenje tako sto je razneo hammerheada sa railgunom u drugom potezu, a onda nagrabusio), ubili nekoliko marinaca, par terminatora, i naneli jednu ranu kapetanu. Marinci su unistili jednu jedinicu firewarriora i njihov devilfish, pobili neke krootove, ubili Tau komandanta i njegov retinue, razneli onaj jedan hammerhead i porazbijali neke deepstrikeujuce dronove. Verovatno bi bilo jos vise mrtvih, ali smo tu resili da zavrsimo partiju posto nije bilo sanse da ce Taui da izjednace po objektivima. Bitka se zavrsila mojom pobedom, za jedan objektiv.

Sjajna partija u svakom slucaju. Apelujem ovde na Ogija da ofarba svoje Taue. Nije posteno da nam jedini Taui koje vidjamo u Hobby Store-u ostanu samo primeovani. ;)
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Odigrasmo ja i Milinovic juce Battle Missions, odnosno prvu Tiranidsku misiju First Contact.

Tabla se deli na 6 delova, sa objektivom u centru svakog dela. Neprijatelj (u ovom slucaju Milinovic) baca kocku za svaki unit u koji deo ce se postaviti. Kad zavrsi, Tiranid to uradi isto, samo sto njegovi uniti ulaze sa ivice table. Sve osim vozila skoruje.

Za ovaj scenario sam doneo Tervigona, leteceg Tyranta, 24 Spinegaunta, 40 Genestealera sa Broodlordom, 3 Liktora, Deathleapera, i Karnifeksa u Spori. Milinovic je imao svoju standardnu listu, osim sto je imao Tech Marinca kao HQ. Pobeda za mene.

Milinovic je bacao uglavnom cetvorke za deployment, tako da se vecina njegovih unita zabila u jedan cosak i oba njegova unita Terminatora su se izolovala od njih; zbog toga je u startu bio hendikepiran. I iz nekog razloga nije se trudio da juri ka ostalim objektivima sto uopste nije pomoglo.

Sledece nedelje igramo misiju br. 2...
Locked

Return to “Warhammer 40k”