BATTLE REPORTS

Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Playtest pete edicije!!! :D :D Kosanovic i ja smo danas igrali jednu partijicu, i slatko smo se proveli. Pozitivna strana je sto ono sto su pricali da ce "draw" jako cesto biti, nije tacno, ako imate makar iole mozga :) Sa druge strane, TLoS ce biti problem, zbog cinjenice da kosanovic i ja u testu gledanja LoS-a nismo mogli da se slozimo oko toga da li se marinci vide preko jednog brda. Razlog za to je sto jednostavno nismo iste visine pa ni kad cucnemo oci nam nisu u istoj visini :) MIslim da ce biti def usvojeno da se tacno zna preko cega se vidi, a preko cega ne.
Pozitivne strane: Jako brza igra. Jako brutalan combat. Plazme bole vise nego inace (overheat je sada samo na kecu). Monstrous creatures i dalje rade posao bez obzira sto retko kada imaju cover (ipak, vuces dva pa jedno cudoviste uvek daje drugom cover ;) ).
Negativne strane: Nema penala u cc-u za outnumber :( Sada neke IG doktrine i tyranid biomorphi ne vrede pisljiva boba. Sa gore strane, prilikom gubitka cc-a, ako iz bilo kog razloga automatski prolazis moral test, pijes jos ekstra rana za koliko si izgubio combat. To efektivno zanci da ce svi CC-ovi biti brzi, decisive, i jako bolni po gubitnika. Sem ako ne nanesete isti broj rana, neko ce tu da popije po *censored*.

Sama partiaj je isla interesantno. 2 objective-a, po jedan u svacijem deployementu, 1000 sons cuvaju svoj, gaunti cuvaju njihov. Ocigledno je ko je tu u boljoj poziciji. Resetanje na sve strane, Broodlord koji odbija da flankuje prva dva poteza, carnifeksi i choseni koji ginu na sve strane, opste zezanje. Na kraju paket hiljadu sinova uspeva da ubije bocabubu koja contestuje objective i da i 6om potezu ostvari win drzeci samo jedan od 2 objective-a. Medjutim, kako mije odstreliso sve sa table, tretira se kao da drzi oba :D (a zamalo da izvucem draw na jedvite jade).

Opsta zapazanja: Definitivno krenite da smisljate nove taktike. Ne u pravljenju army listi, vec u kretanju, pravljenju flank move-a (i outflank, ako mozete :D), pruzanju cover save-ova vasim trupama, i sl sitnicama. Rending i dalje radi posao, samo nemojte da racunate na njega uvek ;)

P.S.
Bocabuba pojeftinio :) Thornback i symbiote rippers sada ne sluze nicemu, pa dobija nove sitnice :D :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: BATTLE REPORTS

Post by Pendargon »

Definitivno pozitivan utisak generalno na celu novu ediciju, izuzev dve stvari : TLOS je djubre! Posle smo Donevski i ja igrali jos jednu partiju, i ubrzo shvatili da on svoje jumppackere ne moze da sakrije nigde na tabli, jer ima jedno trojicu koji su lepo super izmodelovani na zicama da bi izgledalo kako, jelda, lete.
Drugo pravilo koje je pomalo glupo jeste da TVOJE SOPSTVENE trupe ponekad daju protivniku cover na 4+. Iritantno... ali istinito.
Samo da nisu zasrali ove dve stvari, imali bi jednu, cini mi se, spektakularnu ediciju na rukama... ovako ostaje malo opor ukus u ustima, jer GW je jos jednom bio "tu... al zamalo"
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Znaci...sad pamet u glavu kako se postavljas. Sad se mora precizno manevrisati, kako niko nikom ne bi smetao prilikom pucanja. Mozda nije nesto posebno, ali je opet malo realnije. A za TloS uveko mozemo house rules.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Pazi, dok je donekle logicno da ti i sopstvene trupe daju protivniku cover save na 4+ (brate, ko ti kriv kad im pucas preko glava, nikada se ne pretrcavaju linije paljbe :D), TLoS za neke stvari ume da bude stvarno... iritantan. Od nedelje ja krecem sa radnom sekcijom da napravimo neke parcice terena (Sredimo neke sume, napravimo jos mozda dve, BRDA i sl stvari i da sredimo one zgradurine od stiropora) takve da iza njih mozes i monolit da sakrijes ako hoces.

Detaljnije o tome u posebnom topiku na kreativnoj sekciji, da ne gusim ovde.

Dule, koju ste misiju igrali?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: BATTLE REPORTS

Post by Pendargon »

Onu istu sto smo nas dvojica igrali... mrzelo nas je da kopamo po pravilima...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Hm, mislim da ce neke vojske i dalje biti u "blagoj" prednosti, posto samo troop choice drze objective. Jednostavno, neciji troop choice su mizerija, dok su drugi ultramegaturbo jaki.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

Pa vidi, ni jedna njihova igra nece biti nikada potpuno izbalansirana.... moram da priznam da mi se nova pravila (izuzev LoS) jako jako svidjaju.

Isto imas i u warhammeru... imas armije kojima nije problem da imaju 3 core jedinice, a imas i armije koje u core nemaju aman bas nista sto valja bilo cemu.

Marinci i haos ce uvek biti dobri, to je sigurno ;)

Nego interesuje me jel se to 40k kod nas igra ovoliko slabo ili samo ljudi ne postuju svoje bitke?
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Igra se. A to sto se igra, ne mora nuzno da znaci da ce ljudi pisati reporte i sl. A i mrzi nas uglavnom. Osim ako se nije desilo nesto spektakularno. :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Pazi Dzone, sigurno se svaku nedelju odigra barem po 4 bitke. Tako da ne moze bas da se kaze da se ne igra. Krivo mi je malo sto su skoro uvek isti ljudi (Saethwyr, Kosanovic, Srki, Slavic, Vlado, ja, i neki put Slejer), ali cenim da su ostali na letovanjima i sl pa nemaju vremena da dodju :)
A od svih njih, jedino mene ne mrzi da kuckam neke battle reportove, zato ih i nema toliko.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Danas igrali malo kosanovic i ja po petoj ediciji. Table edges, annihilation, necrons vs thousand sons. Na kraju pobeda za mene , 4:3 u kill poenima. Odma u startu je nastradao jedan squad chosena i neki rubric marinci (true LOS is a bitch :P ). Immortali jos jednom potvrdjuju bread & butter/icing-on-the-cake status (medju necronima barem), wraithovi su zaginuli najglupljom smrcu, destroyeri su imali sitnih problema da se sakriju :) dok se monolith pokazao kao ultimate vehicle - pita radi o glavi, partiali su auto hitovi, neunistiv na glancing,pokretni cover na 4+ za moje i za protivnikove, ali posto moji ubogi ne koriste oruzje sa manjim APom od 4, nas bas briga. :D (osim mozda kada bucam u neku boraniju sa mizernim armor saveom, ali za njih sigurno necu gurati monolith ispred).Mnogo mi se svidja close combat resolve : odma,sada,odma, gubitnik pati veoma :) Moj lord je uspeo yet again da utekne sa table posto je pao Ld na 9 (gubio sa jednom ranom razlike), pa je Dule tu dobio lak poen :) Ali opet, bilo mi je veoma zabavno. Samo teren malo da se doradi, i sve ce biti tip-top.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: BATTLE REPORTS

Post by stalker »

Dzon Vejn wrote:Pa vidi, ni jedna njihova igra nece biti nikada potpuno izbalansirana.... moram da priznam da mi se nova pravila (izuzev LoS) jako jako svidjaju.

Isto imas i u warhammeru... imas armije kojima nije problem da imaju 3 core jedinice, a imas i armije koje u core nemaju aman bas nista sto valja bilo cemu.

Marinci i haos ce uvek biti dobri, to je sigurno ;)

Nego interesuje me jel se to 40k kod nas igra ovoliko slabo ili samo ljudi ne postuju svoje bitke?
slabo postujemo svoje bitke...tj nikad ne vodim zapisnik sa klanja a onda se odam alkoholu za upokojene :D te svako pisanje gubi smisao...jedino mogu da kazem da su mi partije sasvim ljudima sve zanimljivije (nebitan je skor na kockicama)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

Moracu ja da dodjem da vas isproveravam par puta ;).

Nego, jel svi igrate sa potpuno ofarbanim armijama ili ima "zatvorenih ociju"? Jerbo ja imam puno toga, ali je pola neofarbano.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Neke stvari su mi polu ofarbane, neke nemaju ni undercoat. :oops:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

1500 IG protiv 1500 CSM

garda je imala basilisk, chimeru sa 10 trupera, ono vozilo sto puca flame-om, i ono vozilo sto baca veliku pitu. 5 momaka koji drop poduju sa 2 melte, 10 nekih sa raznoraznim special weaponima koji infiltratuju. Krs pesadije.

CSM 3 puta po 10 trupera, undivided, laser, plazma. Khorne trupere sa sampionom sa power weaponom, ukupno 9 komada. Havoc skvod od 7 komada sa 4 heavy boltera. 5 ketaca sa mark of khorne, 1 je champion sa 2 light. claw-a. Demona nurgle sa warptime i maga slaneesh sa lash of subm.

Misija: d3+2 objektiva, dawn of war. Objektivi su se postavljali cik-cak, tako da su po 2 bila blizu table, a 1 u sredini terena.

IG se prva postavljala, i stavila je 2 troop choice (25 modela jedan choice, i 10 stormtroopera 2.). Setalica i oni sa gomilom special weapona su radili onaj novi scouting.

CSM - 1 troop choice, khorneovce i slaneesh maga.

Kako je u prvom krugu mrak, IG je pretezno osluskivala sta se zbiva. Slaneesh je zbog toga privukao 10 modala ka sebi, i omogucio khornovcima, demonu i raptorima da ulete i pobiju taj unit. Trupa koja se prva postavila ide ka sredini table, iza zida, novi unit ulazi u bunker u kome su oni predhodno bili, havoci ulaze u neke ruine, dok sa druge strane table, treci unit prilazi polako objektivu.

2. krug - IG stize sve osim onih sa puno speciala i deep strike tima sa meltama. Posto su "progledali" pocelo je masovno zasipanje haotika vatrom. Khorne unit ostaje na 3 modela. Prvopostavljeni unit se prepolovljava pucanjem. Zatim u istog ulece 1 setalica koja je usla sa te strane table, moj unit ne trpi ni 1 wound, a u povratku, nakon mnogo izrolanih sestica, setalica umire.
Zatim u chaos krugu, demon prilazi tenku sa velikom pitom, raptori sledecoj destorici od onih prvih 25, khornovci krecu ka storm trooperima, a slaneeshovac izlazi na cistac. Mag uspeva da privuce 10 momaka (od 2. unita) ka sebi i da ih pobije sve u jednoj fazi, i prilazi stormtruperima na 1". Khornovce je prodala kocka, nisu uspeli da bace 3 na 2d6, i stormtruperi drhteci u gacama, ostaju zivi. 3. troop choice prilazi objektivu kome je zeleo. Havoci upucavaju 5 momaka iz prvog IG unita.

3. krug - dolazi kompletna IG. Plazma rapid fire u maga (koji je pri 1. bacanju spella popio warp wound), na pogotka, 2 proboja, 0 saveova - mrtav. Heavy pucanje po khornovcima - ostaje 1 ziv (Djole Strahota). Heavy pucanje po truperima na sredini table - ostaje 5 zivo. Deep strikeri i "sareni unit IG (oni sa raznim special weaponima)" ubijaju jos 3 CSM iz 2. jedinice (one koja sad stoji pored 1 objektiva).
U haos krugu, demon assaultuje vozilo koje ima veliku pitu, raptori preostalih 10 momak iz prvog IG unita, Djole Strahota stormtrupere (hvala bogu za novo pravilo gde ne moras da bacas diff. ground za assault ako si tacno na 1"), havoci pucaju na sareni unit, ubijaju 4 komada, 2 CSM troop choicea pucaju po deep strikerima, i ubijaju 3 komada od 5 (dakle melte ostaju zive). Svi assaulteri pobedjuju (dada, cak i Djole Strahota - sam protiv 10 komada :lol:), i rade nasjtrasniji annihilate protivnika.

Hellhound ne znam da li je u 2. ili 3. krugu postao immobile.

4. krug - sve sto je postojalo na tabli je pucalo na moja prva 2 troop choicea. Prvi unit ostaje na 4 modela (oni na sredi table, iza zida). Drugi unit ostaje na 1 modelu. Osim chimere koja je pucala po raptorima i ubila 2 komada (od 5). I HQ od 5 komada "sa praznim" koji ubija Djoleta Strahotu (jedva - 2 savea i 1 pao).
U CSM krugu demon dolece ka imobilizovan hellhoundu i assaultuje. Raptori lete ka chimeri i upucavaju je sa 2 melte, pobijajuci pola posade unutra. Nakon pucanja cak uspevaju i assault na preostale zive, gde im je zbog difficult grounda trebalo 5+. Sa druge strane, moja prva dva unita upucavaju preostala 2 deep strikera. Havoci ostavljaju u zivotu samo plazmu iz "sarenog skvoda".

5. krug - preostali momak iz "sarenog skvoda" upucava mog preostalog momka iz 2. unita. Ostaci IG ubijaju jos 2 od preostala 4 modela iz 1. unita. Basilisk upucava jos 2 raptora, koji prolaze pin, ali ne i moral. Sve ukupno, od trupera imaju 2 unita, jedan od 10 modela (koji se krece ka moja preostala 2 modela), i unit od 4 modela (1 je sam sebe upucao u nekom trenutku) koji ide ka objective-u. Unit od 10 modela ne dobija 4+ koliko mu je trebalo za assault moja 2 momka.
Demon leti ka toj cetvorici koji su krenuli ka objectivu i ubiva ih, havoci i 2 momka bezuspesno pucaju po desetorici.

Rollovan je 6. krug.

10 prezivelih IG pucaju po moja preostala 2 trupera, ubijaju 1, ja sklanjam blizeg, zbog cega im treba 3+ za assault, dobijaju 1 i 2. Basilisk puca po mom 3. unitu (onome koji je od pocetka partije stojao pored objectiva i smrdeo), sa idejom da me uspanici. Po prvi put u partiji promasuje 8O .
Demon dolece ka preostalih 10 gardista i ubiva ih. 1 (ali vredan) CSM se vraca ka objectivu. preziveli unit CSM uspeva da se rasiri dovoljno da drzi 2 objectivea (mada nismo bili sigurni da li to moze - fizicki su bili u 3" od oba objectivea, jer vise nije potrebno da je ceo unit u 3" nego samo 1 model).

Ne rolla se 7. krug.

Na kraju - CSM drzi 2 objectivea (1 sa full unitom, i drugog sa 1 modelom). IG ne drzi nista. ]

Od prezivelih - CSM demon princ, 1 trooper, 7/10 trupera, havoc. IG - basilisk.

Learning points:

1. vozila su sada mnogo oslabljena, jer u CC umiru od promaje.
2. IG bi morala da ima vise trupera, uz manje vozila (recimo umesto tenka sa pitom jos gardista... mozda cak i hellhound (mada se odlicno pokazao) za jos IG troopera).
3. Igra je mnogo takticnija nego pre.
4. TLoS jeste bulja, ali ako igras sa normalnim covekom, nije toliko los da ne moze da se igra TLoS.
5. 1500 CSM je sada saka jada. Prakticno nista ne mogu da stavim u njih. Mada ih ima mnogo vise nego pre, ali nema specijalaca (stali su samo 1 havoc skvod i 1 raptor skvod).
6. Pravila su generalno dosta bolja (pogotovu mogucnost da ti umru laser i plazma).
7. Mnogo je bitnija postavka & pomeranje unita. Jer sada svi daju 1 drugom cover save. Ovo posebno vazi za prva dva kruga kada padaju pite po tebi.
8. Trebam da polepim jos nesklopljenih trupera, jer sada nemam dovoljno za neku normalnu listu 8O .
9. Frag granate su sada MUST have za svaki unit. Krak treba dati kome god moze.
10. Ako u CSM skvod od 10 momaka ubacis i baje sa power fistom, neces moci nista od speciala da ubacis. Ako ne ubacis power fist, imaces veliki problem sa drekama.


Do duse, mi ne sastavljamo neke uber turnirske liste, vec nesto sa cim moze da se igra normalno, pa mozda sve ovo prihvatiti sa rezervom. Dakle ovo su poredjenja izmdju "normalnih lista" za staru ediciju, i "normalnih lista" za novu ediciju.

Gledao sam nove demonske knjige i za WH i za 40K.... prilicno su gadne. Mada je za 40k razumna lista (ipak ti je najbolji save 4+ (samo tzeentch), dok velika vecina modela ima 5+). Za warhammer obicni - jos je gore nego sto je bilo.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: BATTLE REPORTS

Post by Pendargon »

9. Frag granate su sada MUST have za svaki unit. Krak treba dati kome god moze.
Svi csm, sem 1000 sinova, se rode sa njima, a 1000 sinova ne mozes da im kupis.
Za warhammer obicni - jos je gore nego sto je bilo.
To ja svima pricam, a niko mi ne veruje. Momku koji je pravio lore of tzeench cincevci treba da podignu spomenik, a ostali da ga lincuju...what was he thinking...?
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

Ma znam, nego pricam generalno... frag granate su sada mnogo bitnije nego pre. A Tzeentch marincima ne treba frag granata sa rapid fire bolterima AP3 ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Boca i ja odigrasmo jednu po petoj ediciji. Necrons vs. Tyranids. Ja resio da izvedem Veil Lorda, i scarabe, a Boca svoju staru turnirsku listu. Bio draw na kraju. Posle veil of darkness prodavanja, nenormalnih promasaja, debilno palih saveova itd itd. izvukao sam draw! :) Mogao je cak i phase out da padne, ali nismo se dali! Scarabi su inace uspeli malo da osujete Bocine planove, posto su ubili jedan squad termaganata, ali im je Tyrant pojasnio neke stvari. Immortali su uspeli fine stvari da urade, ali najvise su uradili destroyeri : ubise 2 carnifexa, tyranta, squad genestealera, i squad termaganata. :D Veil lord jos jednom dokazao da je kralj prodavanja :P ali je svejedno bilo zabavno. Na kraju sam ja ispao ono sto pise u knjizi tj. "moralni pobednik". Ubih vise stvari. Desava se :) I naravno, bocabuba, yet again, uspeva da mi ubogalji monolith. Kad pomislis da te ne ide kocka, da stvari jednostavno ne idu, pomisli na ovo...nisi se zaglavio u liftu posto si usao u svoju zgradu (kao ja danas, na kratko, ali te opet smori)! :lol: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Nadam se da se nisi zagalvio u liftu sa chichom sa oziljkom :D

Nego, partija je bila zabavna, sa jako cudnim rolovima. Ispostavilo se da HS ima teren koj imoze na jako interesannte nacine da blokira LoS.. to je i meni i peri bio mac sa dve ostrice. Outflank protiv mobilne vojske sa malo modela ne vredi raditi, ikako, bez obzira sto su stealeri i Broodlord odvukli nesto paljbe. Heroji partije su zaista destroyeri, koji iako su masili ko da ne kazem sta (od 15 hitaca 5 pogodaka u jendom momentu), ja sam podjedanko lose padao save-ove i izgubio dva 'fex-a tako.

Peta edicija za igranje na turniru je nemoguca. Jedini nacin da igras turnir po petoj ediciji je da zamolis sve budale, munchkine, pametnjakovice, i sve ostalo, da jednostavno ne igraju. Sto je nemoguce. Barem su partije generalno interesantne protiv kul ljudi, i apokalipsa po petoj je opste zezanje.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: BATTLE REPORTS

Post by Pendargon »

Igrali smo beta i ja prekujce, isto je bio draw, jer rhinoi mogu da kontestuju objective (a drzao sam sa svojim trupama oba!!!:-)).
To ce definitvno morati da promene, jer ako i drop podovi budu kontestovali objective, evo problema...

Sa druge strane, izveo sam kapitana 7 chaptera Emperors childrena : Luciusa, koji je uspeo da ne umre i flamerom spali usput neke zene... Sto je veliki uspeh za chaos lorda po novoj ediciji (mislim, da ne umre...) :lol: :lol:
I proksovao sam jedan skvod emperors childrena... Uopste nisu lose baje...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Turnir ce stvarno biti nemoguc. Teren je opet veoma diskutabilan po pitanju nekih stvari. Ali dobra stvar je sto ces u slucaju objectiva, morati svojski da se potrudis da pobedis partiju. Samo trupe drze, ali svi mogu da contestuju. A to nije nimalo jednostavno. Drzati vise objectiva, samo sa trupama, a da ih niko ne ometa. Nije naivno uopste. Bio je draw na kraju samo zato sto je on pao Ld sa gauntima (van synapse, pa ne mogu hold objective), i zato sto ja nisam rolao da se igra extra potez.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by bojan »

Pendargon wrote:...I proksovao sam jedan skvod emperors childrena... Uopste nisu lose baje...
Samo te nece save-ovi sa istima - mogli su da budu i gardisti bilo bi svejedno:
Flamer rani jednog - umre
Dva bolt pistolja - josh dva umru
CC (ja imam S3) - josh dva umru.
Katastroficno.
Sa druge strane meni su (opet) otisle Seraphime u prvom krugu na pali Ld9.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Danas bilo zanimljivo protiv Slayera. Veil lord jos jednom uspeva da zajebe stvar, tako sto je posle deep strikea seo na plasma cannon od jednog jedinog obliteratora (1 hit, 7 immortala mrtvo....jbte blastovi su postali opaki). Scarabi uspevaju da smore khornove bikere (nisu ubili nista, ali su davili jedno 3,4 kruga, umrli od combat resolutiona, pili 4-7 rana posle combat resolva). A Monolith jos jednom dokazuje svoju vrednost, tako sto je sa 2 pite uspeo da ubije 20 marinaca (10 berzerkera, 10 plague marinaca) :D :D Plus-minus 2-3 marinca. :lol: True LOS je nekom majka, nekom maceha. Sad pamet u glavu kako se postavljate u terenu. Ako se vecina (za ovo nisam siguran da li mora vecina, ili samo jedan) nalazi na parcetu terena, a nemate nikakav prozor/stub/drvo/bilo sta sto se nalazi izmedju vas i onog koji puca na vas (ono sto bi ga omelo u doticnoj raboti, tj. ima clear view), pozdravite se od 4+ covera. Ovo smo naucili na tezi nacin :D Na kraju pobedih, posto sam drzao jedan (sopstveni) objective, a slayer nije uspeo da sacuva svoj.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

1500 SM & 1500 Demonhuter VS 1500 CSM & 1500 Demonic

CSM - mag sa lash, nurgle demon sa warptime, 2 x 10 CSM sa laserom, undivided i plazmom, 6 khornovaca, 7 slaneshovaca (sa championima sa power weaponom), raptori sa sampionom sa pair of LC i 2 melte, elite sa 4 plazme i 4 obicna.

Demoni - 2 x 10 cinc, 2 x 10 demoneta, herald cinc, herald slanesh, demon princ khorne, mounted demonete, furije, screameri, flameri

SM - 2 unita sa 10 marinaca i LC i plazmom, librarian, skocko baja, skocko ekipa - velika, transformator bljuvator, tenak sa svim laserima, dreka prastari sa LC, scouti 10 kom.

Demonhunteri - pucacki inkvizitor + BC sa psykenonom, IG truperi, elitni IG, elitni IG u chimeri, pito-bacac, dreka, assassin.

scenario sa 2 objectiva i kretanjem iz cetvrtine.

SM & DH su se tesko ukopali u svoj objective. CSM je u prvom krugu izgubio mnogo toga, jer demoni nisu bili na tabli (ceo skvod elite, sve sem khorne chamipona i 3 raptora). Slaneesh ekipa je kreneula na jednu stranu, sve ostalo (sto je prezivelo) na drugu. Demoni nisu dobili ni jedan hit na deep strike. (dada, toliko sam keceva i dvojki dobio). Cincovci upucavaju 6/10 scouta. Ne uspeva lash.

Drugi krug - nastavlja se pucanje, ovaj put po demonima - pola screamera, nesto demoneta, mounted demonete u celini (bivaju u 4d6 od inkvizitora koji ih je odstrelio pre nego sto su dosle). Charge hop-skoc ekipe u demonete i ubijaju ih (sad Nikola baca jadne saveove). Khorne momak i poslednji raptor (champion) ulaze u hop-skoc ekipu sa bajom i rastavljaju sve osim baje. Khornovac umire. Sa druge strane lash privlaci jednu SM jedinicu i prvo je napucavaju, a onda i ulecu u nju - prezive 2 komada, kombat se nastavlja. Furija ulece u tenak, ali bez uspeha. Screamer ulece u chimeru, ubija je, od cega umire polovina posade i poslednji screamer. Dolazi assasin koji ubija cinc ekipu. Medjutim u istom krugu umire od lasera.

Treci krug - ubijaju mog demona sa potrosenim apsolutnim celim pucanjem na njega. Raptor umire od hop-skoc baje. Ne uspeva lash (ja imam 1 ld veci, ali ne, to ne vredi). Dolece demon princ of khorne, drugi cincovci, druge demonete , flameri. Flameri imobilisu i stunuju pita-majstora (prvi unit koji je dobio hit za deep strike), i jos par nekih inkvizitorovih momaka. Cinc momci pokusavaju da sasuse svim pucanjem hop-skoc baju i nista. Slanesh momci lepo sasusuju inkvizitor ekipu koja se spasla lasha (inace je ne bi bilo).

Cetvrti krug - mnogo uspesno pucanje - umire khorne demon, pola cinc ekipe (koju posle dokracuje hop-skoc baja), sve demonete, dobar deo mojih slaneshovaca. Assatult na slanesh ekipu sa 2 dreke, i u tom CC ostaje moj mag do kraja bitke. 2 lasera i 2 plazme ne uspevaju nista hop-skoc baji (apsolutno nista).

Peti krug - hop skoc baja bezi na nevidljivo mesto, moj mag nastavlja da prezivljava dreke, demoni skroz mrtvi.

Na kraju svi su drzali svoj objective i to je draw.

Preziveli - 3 scouta, par IG unita, 1 SM unit, oba SM karaktera, inkvizitor i BC, transformator-bljuvator. Sa druge strane 2 CSM unita. Neuspevanje haos podanika da stignu da kontestuju objective je u mnogome potpomoglo ocajno bacanje save-ova i odlicno pucanje od strane protivnika. Bio je samo 1 hit od svih demon unita (flameri). Raspored dolazaka nije bio povoljan, jer da su oba demona bila tu u istom trenutku, jedan bi stigao i tu bi bio kraj partije.

Nismo igrali ono pravilo da se demoni vracaju protiv demonhuntera (mada onda ni njima nismo trebali da damo psykenone, koji su oljustili pola armije, ali dobro).

Learning points:

1. Pite su sada zakon. Pogotovu kada se protivnik zabode i stoji. Sa 2 pite oljustis prilicno sve na tabli.
2. Demonete su dobre samo na papiru. Da mogu da charguju kada slete, onda bi vredele necemu, ovako nicemu.
3. Flameri ako dobiju hit, ili neki mali scatter, to mnogo boli protivnika.
4. Screameri jako lepo rastavljaju vozila. Cak predobro - verovatno ce ubiti i sebe.
5. Horori ne pucaju bas nesto posebno (tek sam posle video da imaju BS 3).
6. Khorne demon je baja (u demonima) kao sto sam i rekao.
7. Sa novim LoS, gotovo ce svi uniti imati gotovo uvek 4+ cover save. I gotovu uvek ces videti gotovo sve.
8. GW su smradovi sto su CSM ukinuli basiliska, jer sada ne mogu da imam 2 ljudske pite. Mada, sledeci put cu probati dreku plus defilera (ako dreka dobije da pobesni, onda se krece 6 + 2d6, ako dobija da duplo puca, opet je lepo, ako dobije 2-5, onda su to i dalje 2 pite).
9. Tenak sa 3 lasera na sebi je prilicno gadan protiv monstera.
10. U demonima je bolja kombinacija khorne i slanesh modela.

edit:

11. Za Boleta vazi ko-izda-pizda specijalno pravilo. Za vise detalja pogledati kompjuterske igre. Njegova armija ima specijalno pravilo unreliable - na 3+ se ne pojave na ugovorenom mestu :P. I to kad on prozove, inace je na 2+ :P.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Dzon Vejn wrote:3. Flameri ako dobiju hit, ili neki mali scatter, to mnogo boli protivnika.
Bi li bi mi objasnio kako to flejmer scatteruje? o.O Sem ako si mislio na flamere kao jedinicu (naglasi bre lsedeci put :D)
Dzon Vejn wrote:...mnogo velikih slova upecatljive boje...
Bez ovoga je i moglo, posalji mu pm ako je bilo nesto. Mi ostali nit smo slepi nit nam treba posebna boja za citanje, ono kao.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

Hypodermic wrote:
Dzon Vejn wrote:3. Flameri ako dobiju hit, ili neki mali scatter, to mnogo boli protivnika.
Bi li bi mi objasnio kako to flejmer scatteruje? o.O Sem ako si mislio na flamere kao jedinicu (naglasi bre lsedeci put :D)
Dzon Vejn wrote:...mnogo velikih slova upecatljive boje...
Bez ovoga je i moglo, posalji mu pm ako je bilo nesto. Mi ostali nit smo slepi nit nam treba posebna boja za citanje, ono kao.
Dada, flameri kao jedinica, mada koriste i flame template. Sve ispod njega je na 4+ popilo wound bez IKAKVOG save-a (armor, inv, cover). Padnu recimo 4 flamera, 3 pucaju (posto ne zelis da pucas i po sebi, a zbog nacina na koji se deep strikeuje, morao bi), pa ti vidi koliko je to kockica... otprilike oljuste ceo unit bilo cega... manje-vise.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: BATTLE REPORTS

Post by Pendargon »

ako dobija da duplo puca,
DA, ali onda najcesce gadja tvoje (pazi, sada pise najblizi model, ne vise najblizi NEPRIJATELJSKI model). Sada je mnogo, mnogo retardiraniji nego u proslom kodeksu, a i tamo je bio retardiran...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

Pendargon wrote:
ako dobija da duplo puca,
DA, ali onda najcesce gadja tvoje (pazi, sada pise najblizi model, ne vise najblizi NEPRIJATELJSKI model). Sada je mnogo, mnogo retardiraniji nego u proslom kodeksu, a i tamo je bio retardiran...
E jebiga, a taman sam se ponadao :x

Ok, to je jos jedan model koji ide u onu fioku sa natpisom: "ne otvarati do sledece edicije".

Mozda sad vindicator ima sportsku sansu... Em ce uvek imati 4+ cover,em ako bas bas izadje na cisto, ima smoke po defaultu....

edit: do duse, tad ne puca...
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dzon Vejn »

1500 CSM VS 1500 SM

CSM lista: 2 demona sa lashom, 2 troop choice sa laserom, undivided i plazmom 10 komada svaki, 10 slaneesh trupera sa blasterom i 9 sonic blastera, 5 raptora (1 sampion sa pair of LC) i mark of khorne, defiler, vindicator.

SM lista: Ld 10 mag sa ponistavacem magije, baja koji daje armiji ld 10, 3 troop choice po 7-8 marinaca, 1 troop choice scouta, 1 elitne baje sa raznim poganim CC weaponima u rhinou, venerable dreka, bikeri sa assault bikeom.

Dawn of war sa 3 objektiva, sva tri na sredini table (po duzini), jedan levo, jedan bas u centru, jedan desno.

SM imaju prvi krug i postavku. Postavljaju 2 troop choice na levi i centralni objektiv, u centralnoj ekipi je i glavni baja. CSM stavljaju noise marince na sredinu table, CSM na desnu stranu, i demona na levu.

SM-cima je bilo mnogo mracno prvi krug i NISTA nisu videli. CSM upucavaju kompletnu levu troop jedinicu (koju je 1 demon primakao lashom), dok drugi demon vraca bikere unazad 9" (turbo boost-ovali su)... zaboravljam da mogu da ih pomerim i kroz teren i nateram ih da bace teren test (ovo sam se setio na pola partije). Noise marinci bivaju jedini koji ne vide svoju metu (pucali su na SM trupere u centru).

Drugi krug ne dolaze scouti, dreka ubija 2 raptora, rhino ide full napred, istovaruje elitu i baca smoke. Svo ostalo pucanje manje-vise nije uradilo nista.
u CSM delu kruga, demoni idu jos napred, levi demon uspeva da privuce elitu ka sebi (nakon sto smo ih zasuli pitama), raptori upucavaju rhinoa na mrtvo, novodosli truperi (sa leve strane) napreduju ka objektivu. SVi ostali pucaju u centralni unit, od koga ostaje samo glavni baja i to na 1 woundu. Levi demon assaultuje ostatke SM elite, ali baca ocajno to hit - nereseno.

Treci krug, dolaze scouti koji ne uspevaju nista da urade vindicatoru, demon ponovnim losim bacanjem ubija sve osim power fist elitnog momka i jos jednog, a PF elitni momak ubija demona. Dreka 3 pogodka, 3 wounda, 3 mrtva na levi CSM unit. Bikeri i desni SM unit zauzimaju strateske polozaje i u kombinaciji sa centralnim unitom napucavaju i drugog demona. Glavni baja ulece u raptore i umire strasnom smrcu (zbog power fista).
U CSM delu kruga, levi troop choice uspeva da ubije venerable dreku, medjutim venerable ga spasava, i dobija samo stun. Demolisher cannon radi tank shock na snipere sa kojima je bio u combatu i nastavlja direktno pravo (ka preostalom momku sa PF i jos 1 elitistom). Levi CSM troop choice napucava malo scoute. Defiler vezuje scoute u CC - ocajno baca i ubija celog 1. Raptori ulecu u ostatke elitne jedinice - 2 melte ne urade nista, u CC od 6000 napada, ubijem samo onog obicnog. PF momak ubije raptore.

Cetvrti krug, dreka baca smoke launcher (posto nema sta pametnije da radi), PF elitni momak ubiva vindicatora koji je tank shock-ovao, bikeri assaultuju desnu CSM troop jedinicu, gde ostaju do kraja bitke, desni SM unit napreduje ka objektivu. Defiler konacno uspeva da se izbori sa scoutima.
U CSM delu kruga, defiler ide napred, puca sa TL laserom po dreci i imobilise ga (taman da ne moze da stigne da ponisti levi objective). I levi unit je pucao na dreku, ali bezuspesno. Centralni unit noise marinaca krece ka objectiveu u sredini, i pritom spusta desni SM unit na 3 modela plus librarian.

Peti krug, lone SM PF momak ulece u levi CSM unit u ocajnickom potezu da ih veze, medjutim od 200000 napada, jedan (ali samo jedan) zapravo uspeva da ga ubije (2 wounda, ali 1 save). Preostala 3 SM trupera idu ka desnom objectiveu, dok librarian trci ka srednjem (malo mu je falilo i da stigne do njega). Bikeri se tuku do besvesti sa desnim CSM unitom. Dreka upucava par momaka iz levog CSM unita, ali ovi prolaze moral test.
Defiler pokusava TL laserom po dreci, bez uspeha, levi unit CSM ide ka levom objectiveu, centralni ka centralnom, pritom pucajuci po desnom CSM unitu, sto on SVE spasava (znaci cak ni moral). Bikeri i CSM trupe se i dalje biju u besvest.

Roll za 6. krug - 2... kraj partije i 2:1 u objective-ima za CSM

Kroz celu partiju ja sam bacao ekstra za to hit i to wound za pucanje, SM je bacao ekstra saveove. Sa druge strane, on je bacao ocajno to hit i to wound, kao i ja saveove. Da je bilo 6. kruga, dosta bi se promenila partija, jer bi librarian prisao noise marine unitu, i ponistio objective (verovatno bi ih i ubijao onako, polako). Bikeri i desne CSM trupe bi se verovatno tukle jos 10 krugova. Dreka i defiler bi razmenjivali vatru. Da je bilo 7 krugova, verovatno bi bilo 1:1 u objective-ima, pa bi se brojali kill poeni.

Learning points:
1. PF, kao i ostala CC oruzja nemaju nikakav AP, sto znaci da nemaju ni AP-, sto znaci da power fist sasvim lepo moze da bije (pogotovu vozila, koja sada bije u dupe).
2. Pite su ekstra... znam da sam ovo vec rekao, ali sada moram ponoviti
3. Vozila su MNOGO poboljsana... znam da sam ovo vec rekao, ali sada moram ponoviti
4. Noise marinaca uvek uzimati komada 10.... jednostavno toliko su dobri da ti se ne isplati da ih nemas
5. Bikeri mogu da rapid fire-uju i assaultuju, a sto sam ja mislio da ne moze - nemam pojma
6. TLoS je u principu jedino los po monstere, sto je sasvim ok. Manje-vise svi ostali ce gotovu uvek imati 4+ ili u najgorem slucaju 5+ cover save. Ovo pricam kada igraju 2 normalna coveka. Na turnirima ce vrlo vrlo vrlo vrlo vrlo verovatno praviti nevidjene probleme.
7. Kada pucas ordinance mozes da assaultujes (nasuprot tome sto smo mislisli da ne moze).
8. Slanisovi demoni su daleko slabasniji od nurgle demona. Mora se igrati mnogo, mnogo pazljivije sa njima. To ne znaci da su losiji, samo da se mora igrati pazljivije.
9. U prva dva kruga, dok ne dodje do combata, treba pucati samo po truperima (po mogucstvu ubijati cele jedinice). Jer ako se resis trupera, resio si partiju (ili si je barem prilicno prevagnuo ka sebi).
10. SM / CSM sada defiintivno treba da bude barem 10 u jedinici. 6-7 komada kada se uzme umiru ko muve. Sa 8-9 komada rizikujes da bacis jednu losiju ruku i ostanes na 1-2 modela (koja se kasnije daju dokrajciti). 10 komada je taman (barem po mojoj meri).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Naucili smo nekoliko stvari danas:
Tau su veliki bogovi rata kada udju u melee. Broadsideovi biju ko Sv. Ilija, kundaci su opasno oruzje u pravim rukama, railgun je veoma teska puska koja pada snagom 5 po glavi marinaca. Ekvivalent kada vas udari rotirajuci jarbol na brodu, a neko drekne "surfs up, dude!".
Astronomska je razlika izmedju warda na 5+ i warda na 4+. Isto kao i armor 3+ i armor 2+ (Pogotovo ako su u pitanju broadsidei i crisisi)
Blood angeli sa power weaponima i power fistovima ne mogu da izadju na kraj sa protivnikom ciji je Weapon skill 2 i manje. Verovatno nisu dovoljno motivisani, pa ovi kvarno koriste situaciju.
Destroyer lord je, ako te hoce kocka, prakticno neunistiv, i dosadan kao zla bolest (vratio se 4 puta u jednoj partiji...Ejj! 4 puta prosao WBB roll! U procesu je prebio death company,land raider,assault marince i tactical marince, i jedan baal predator. Evil, I tell you!)
Orci, ako cvrsto veruju u to, prolaze armora na 5+ i 4+ kao da su na 3+ i 2+ respectively.
Daemon prince treba da zaobilazi ork psykere (weird boyz) u veeeeeoma sirokom krugu.
Betina izjava: :"Bolje chargovati orkove, i nadati se najboljem, nego pustiti da oni charguju tebe"
Multiple flameri su bozanski instrumenti u rukama pravih ratnika.
Marfijev zakon u 40k: "ako preti da ces izgubiti objective, izgubices objective!"
Master crafted oruzja nikad ne prave razliku.
Gauss effect na vozila i dalje radi dobro.
Plasma cannoni su ultimate heavy weapon kod marinaca.
Immortali+destroyeri su ultimate dynamic duo shooting combo. Briga me sta statisticari i ostali kazu, oni se uvek isplate, i uvek odrade posao temeljno i veoma bolno. Ne mozete me razuveriti nikako. Vasi argumenti ne drze vodu.
Jako je neprijatno kada primetite da su protivnikovi assault terminatori presli 24'' za 2 poteza (ah te sestice na run....)
Monolith nemojte deepstrikovati ako to stvarno nije potrebno. Ti rollovi za rezerve su nekom majke, nekom macehe.
Tau + true LOS je ....blago receno, uzasna stvar. Pitajte Bocu.

Toliko za sada :lol: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Malo da te dopunim Pero:
Tau Broadside koji kroz borove iglice vidi oblesak crvene farbe i puca na Baal-a, to je potpuno prihvatljivo. Da isti taj Broadside objasnjava Veteran Sergeantu kundakom railguna kako se radi feint-parry-riposte mi je vec apsurdno.

Danasnja partija protiv tau-a je bila jako zanimljiva. Misija je bila Capture ili kako se vec zove, sa po jednim objektivom u svacijem deploymentu. Nacin deploymenta: Dawn of war. Ok, biram da igram prvi, stavljam svoje trupe i HQ, igram prvi potez, prilazim sa svim sto mogu, bacam silne keceve za run, i predajem potez protivniku. Tauov prvi potez. Zakljucak cele tau armije: "Gle cuda, pulse rifle radi isto kao i velika sijalica!" Drugim recima Slavic prolazi sve rolove za night fighting i odstreljuje ceo Honour guard i 3 od 5 assault marinaca. Smrt opsta. Hvala bogu pa Broadsideovi nisu mogli da pucaju taj prvi potez (nije im uzeo slow and purposeful).
Moj drugi potez. Ovde vec krece malo interesantnije da biva, uspevam nesto da pripucam na protivnika (prolaiz sve save-ove), vezujem jako nezgodno jednu jedinicu fire warriora u combat, i primicem se za all-out assault u mom trecem potezu. U njegovm drugom cela tau vatrena moc je bila neophodna da se odstreli death company. Odlicno, veterani mogu assault :D
Sto i cine, u mom trecem potezu (usput je ponovo prosao sve save-ove od paljbe), i krecu up close and personal da objasanjvaju tauima sta je borba prsa u prsa. Ono sto momci nisu znali je da su Taui izgleda pohadjali casove kod nekog orka. Sumo sumarum - jedan squad fire warriora mrtav, ali i pola jednog veteran squada otislo.
Cetvrti i peti potez se sveo na moje dodge-ovanje njegove paljbe, kao i moji bezuspesni pokusaji da drugi veteran squad zavrsi combat sa firewarriorima i broadsideovima. Prvi veteran squad, jedini koji je bio uspesan u borbi, je odmah po zavrsetku iste bio odstreljen. Jbga, nasli su se na otvorenom.
Igra se 6ti potez, jako nezgodno, jer je tokom petog drugi veteran squad takodje zaginuo, a dreka je bezuspesno pokusavao da umlati broadside squad (on udari, probije, oni spasu... i tako u nedogled). Na kraju njegovog sestog poteza meni ostaje samo jedan marinac iz poslednjeg assault squada (troop choise!) pored mog objective-a, dok moj dreka je i dalje u combatu.
Ne igra se sedmi potez, tako da je konacni rezultat draw, sa nekih +400 vp za Slavica.

Zakljucci: Go to ground je odlican. Dok god ga ja ne koristim, jer i dalje bacam keceve i dvojke na save-ove :P Baal predator kao fire platform je takodje odlican, posto ce se uvek naci gde treba da puca ako ne sa svim onda makar sa assault cannonom. I rending nije toliko oslabljen, dok god ostvaris dovoljno pogodaka. Medjutim, Baal nije dosao do tolikog izrazaja, jer je sve (da, SVE) rending pogotke Slavic spasio svojim warodm na 4+. I to tokom cele partije. Mislim da samo jedan nije prosao...

Naravoucenije: Proveriti sa Slavicem pre partije sa njim da li mu je neka otkazala zakazan... khm, znate sta ;) Cisto da znate da li da igrate sa njim tog dana ili ne :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Graveus

Re: BATTLE REPORTS

Post by Graveus »

Destroyer lord, avaj onaj ko smisli to chudo....
Bez obzira na moj poraz, bila je to dobra partija protiv Nekrona, ali Tau to je jos bolnije, jer moji nesrecnici nisu ni stigli da pridju u bliski susret....
U svakom sluchaju sledeci put znam makar sa chim imam posla!
Pozdrav protivnicima!
User avatar
Slavic
Posts: 8
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:12 pm
Location: Kej oslobodjenja 7/15 Zemun
80. Nova 12/26 Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Slavic »

Da dopunim moje cenjene prethodnike sa objashnjenjem shta se juche dogodilo.
Objashnjenje je trojako.

1. Loshi anger menagement kursevi Fire Warrior kaste !!! Naime Tau-idjanima je dosadilo da se ponashaju prosvetljeno, iznad dnevnih briga, da posmatraju shiru sliku, da budu iznad situacije i primitivnih nagona tuche prsa u prsa. PUKAO FILM BRE !!!
2. Tau-i su evoluciono papkari !!! Kao i ostala stoka kad im mahnesh sa nekuu crveenuu tkaniinuu (sho bi kazli na jug Srbiijuu) OMA im prorade atavistichki nagoni. Bash kad su se sprmali da se malo razvlache po krevetima pre nego krenu u "nove radne pobede" (a neki odluchili da malo protegnu papke i proshetaju se po okolini). E bash tada dodjoshe nekakvi crvendaci i bash tada odluchishe da im igraju pred ochima svojim crnim oklopima. A kako se od evolucionog nasledja ne moze pobeci (papkar ostaje papkar chak i posle 8000 godina ubrzane evolucije) shta drugo reci nego:
"Zashto bre batko sa, crveni chaashaavi pred bika".
3. Boca i ne zna koliko je u pravu. Njegovo naravouchenije definitivno pogadja "u rech" shta je treci i odluchujici razlog. Ah, tako vam je to kad vam devojka nije iz BG pa ima cimerke, pa onda tim cimerkama dodju roditelji u goste ... :cry:

Sad, pojedinachno, svaka od ovih stvari bi proizvela dosta veliki pomeraj verovatnoce u moju korist ali u kombinaciji ... pa recimo da mi je zao shto to veche nisam otishao u kasino - mogao bih vishe figura da kupim danas !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sad ozbiljno. V Edicija definitivno unosi mnogo odlichnih aspekata u igru (mnogi od njih su se odlichno videli u ovoj partiji).
- promena pravila za CC mi vishe nego malo ide u korist poshto mi "zabrana rikoshetiranja" omogucava da sa manje bojazni mogu da grupishem snage i time shta ? KONCENTRISHEM PALJBU :mrgreen:
- Alokacija rana i pojedinachno bacanje save-ova mi je je i majka i maceha. Mada mi omogucava da razvuchem rane od vishestrukoh probijanja istovremeno i mom protivniku daje mogucnost da Rail-gun (ili plazma u rapid-fire rezimu) pogotke stavi na jedan model chime umesto 2 mrtva ima jednog zivog i jednog pretvorenog u konfete :P
- Run Broadside-ima daje odlichnu mogucnost relokacije (kad vec ne pucam - makar mogu da se relociram na lokaciju na kojoj cu moci bolje da pucam).
- Troop-choise kao jedini metod drzanja objektiva je apsolutno najbolja stvar koju su implementirali. Specijalno shto moji vrli fire warriori mogu preko "pola table" da podrzavaju vatrom dejstva a da im istovremeno dupe i dalje chvrsto bude na objektivu.
- Hit-the-deck vec vidim da ce mi zadavati ozbiljne probleme.
- Down of war je jako zanimljiv deployment, poshto generishe shirok spektar mogucnosti relokacije i reakcije na naprijateljski raspored snaga (ako igrash drugi) i mogucnost sprechavanja deployment-a i/ili gomilanja snaga protivnika oko objektiva koju su blizu polovini table (ako igrash prvi). Shto sam i rekao juche "istisnesh ga sa 18' ". Sve u svemu jako zanimljivo.
- Moracu ubuduce da se koncentrishem na otstreljivanje trupa umesto da se zamlacujem sa gadjanjem tenkova A13 S7 oruzijima !!! Od sad, pa na dalje i ubuduce ponavljati "Broadside gadja tenk - Crisis puca po trupama, Broadside gadja tenk - Crisis puca po trupama, Broadside gadja tenk - Crisis puca po trupama ..." Da sam na vreme odustao od heklanja po tenkovima mozda bih i upucao trupu koja je Boci chuvala objektiv.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Ali, Slavicu, ti si potpuno ignorisao moj tenk, jednom si samo broadsideovima pripucao na njega :D Sva tvoja paljba je bila skoncentrisana na skidanje tog troop choise-a, i opet nije bilo dovoljno ;)

Inace, sto se alokacije rana tice... kada si video da si naneo 3 rane sa railgunovima... sto si pucao i SMS? Imao sam jedinicu sa 3 modela na koju si pucao. U pravilima pise da svi modeli koji vide mene moraju da pripucaju. Nigde ne pise da moraju da pucaju sa svim oruzjem koje nose. Tvoj upgrade ti dozvoljava da: "may fire two of its weapons". Mozes, ako zelis. Da nisi pucao SMS-ovima, ja bih imao ukupno 3 rane a ne 8 da dodelim modelima i sva trojca bi zaginuli.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Slavic
Posts: 8
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:12 pm
Location: Kej oslobodjenja 7/15 Zemun
80. Nova 12/26 Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Slavic »

1. Taj komentar se nije odnosio na tu partiju nego prvenstveno na partiju koju sam igrao protiv Graveus-a (a koja je bila pre tebe). Tu sam protracio vishe pucanja missile pac-om i plazmama na tenkove (umesto da utepam njegove troope koje su mi se priblizavale objektivu).
2. Osim toga, kako sam bacao save-ove i to gadjanje tenka je bilo "previshe" :mrgreen: tj. nisam ni to trebao da radim. Ali dobro, ipak se malo dugo igrala 4-ta da se chovek odredjenih "tikova" i "navika" tek tako reshio.
3. Nemoj da mislish da mi to nije palo napamet. U sebi sam opsovao "shto sam moram SMS-om". Ali shta reci, svi to-hit moraju da se bace odjednom. Da sam to uradio (gadjao prvo jednim pa tek onda drugim oruzijem) to bi kanda bilo pomalo varanje - zar ne ? Mada, eto ideje za ODLICHNO varanje \:D/
4. I dalje smatram da je "crveno pred ochima papkara" imalo presudni uticaj na bitku :D.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Slavic wrote:3. Nemoj da mislish da mi to nije palo napamet. U sebi sam opsovao "shto sam moram SMS-om". Ali shta reci, svi to-hit moraju da se bace odjednom. Da sam to uradio (gadjao prvo jednim pa tek onda drugim oruzijem) to bi kanda bilo pomalo varanje - zar ne ? Mada, eto ideje za ODLICHNO varanje \:D/
Nisam na to mislio. Mogao si pre paljbe da kazes da pucas samo railgunovima (nekako sumnjam da bi promasio kako si taj dan bacao kockice :D). Uostalom, eto ti ideje zasto staviti plazme na ruke nekih broadsideova, kao i zasto im staviti slow and purposefull umesto da mogu da pucaju sa oba ;)
A da, ako te neko zaista zezne pa puca necim, pa vidi da je naneo dovoljno rana, mislim, ono kao, naglasi se na pocetku paljbe sa cime pucas ;) Znam da je detalj na koji ce malo ljudi obratiti paznju, ali sada kada si mi skrenuo paznju na to, trudicu se da uvek obratim ;)

Sto se graevusovog baala tice, cuti i uzivaj, odlicno je prosao isti. Koliko vidim njegov land raider je zginuo od mase glancing hitova :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Danas je bila velika premijera Chaos Daemons u HS :D Mojih 1500 poena slaanesh/khorne konzorcijuma protiv bocinih 1500 poena tyranida. Demoni su u svojim redovima imali bloodthirstera, keeper of secrets (koji je forge worldov), 20 bloodlettera, 8 slaanesh seekera, i 2 daemon princa, dok su bube imale sve zive monstere, broodlorda, genestealere, warriore itd itd. Rezultat: pobeda za bocu, posto je uspeo da mi ubije sve u 7 potezu. Necuveni rollovi sa obe strane (kirgan je posmatrao partiju, smejao se sve vreme, bilo mu je mnogo zabavno :D ), urnebesni saveovi, monster vs. monster tuce na svakom cosku, itd itd. Bloodthirster je preorao dobar deo table, dok ga genestealeri i bocabuba nisu pacifizovali (posle 3 kruga :D ) Bloodletteri nisu stigli nista bitno da urade, dok su daemon princevi zarili i palili. Sve u svemu, igrati protiv daemona (i sa daemonima) je jedna veoma zanimljiva hazarderska igra, koju preporucujem svima da probaju. Moje rezerve su kasnile dobra 2 kruga (previse), moji rollovi za extra poteze su bili uzasni (po mene) a spasonosni (za bocu), posto sam ja uspeo da drzim jedan objective, ali avaj, igrao se jos jedan potez. Onda je bio draw, ali ja, ko za inat, rolam 5+ da bi igrali sedmi potez. I tu me dobije napokon :D Highlights :Prvi potez - jedan squad bloodlettera sa ikonom je nestao bez traga od tyranidsog pucanja...odlican pocetak, nema sta :lol: (boca igrao prvi) drugi potez - keeper of secrets charguje CC carnija....sahranio ga je sa kamatom. Treci potez - bloodthirster uspeva da izvuce combat resolution protiv shotgun bube, i buljuka genestealera. Seekers of slaanesh uspevaju da dokrajce Tyranta. Cetvrti potez - slaaneshov daemon princa (pavane of slaanesh i breath of chaos su opasan combo) resava bede obicne gaunte, rezerve tek usle. Peti potez - 2 prezivela bloodlettera i khornov daemon princu charguju 12 gaunta....ubili su ih sve. 8:0 za mene u casualtima, i popio je jos 8 rana preko toga kao rezultat CR (da, dragi moji, sad budite vi fearless :P ) 8) . Kako god okrenuli, partije je bila predobra, i igracu jos sa daemonima. Ajd ziveli :D

PS. Ako vidite genestealere sa feeder tendrils, jedan savet...nemojte 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Two-day battle report (posto vidim da niko ne kucka ovde, da vas malo osvezim sa nekim zanimljivim pricicama)

Utorak:
Pera je odlucio da nas pocasti u utorak svojim prisustvom povodom izvesnih specijalnih okolnosti, pa smo se nas dvojca nasli u HS-u za tri vezane partije. Moje bubice su igrale protiv Tau-a, Khornovin i Slaaneshovih chobana i chobancica, i naravno, the almighty Necron force.
Prva bitka - tau.
Kill poeni i deployment po quarterima. Opsti masakr vec pocinje u prvom potezu kada genestealeri savatavaju paket stelatsuitova i objasne im kako se igra uz zvuk rending kaskanjeta. Teske tau baterije su tukel po karnifeksima celu partiju, i uspele su da skinu 2 od 4 karnifeksa (mozda cak i 3), ali su uspesno ispromasivali broodlorda i paket leaping warriora. HTH u 4om potezu je presudio, sklonivsi skoro sve Taue sa table sem jedne jedinice fire warriora. Win za mene.
Druga bitka - Haos demoni
Ouch. Ovo je trebalo snimati kamerom. Partija je trajala 45 minuta ukupno i to: 10 minuta odredjivanje postavke i misije (pithced battle, kill points again), i mog postavljanja, zatim 20 minuta actual igre, i onda 15 minuta smeha. Zasto smeha? Pa... u prvom potezu polovina demona deep strike-uje (naravno) i svi dobijaju scatter po 8 do 12 incha ka mojim jedinicama. Demonete i bloodleteri ginu od genestealera, khornov daemon princ od broodlorda (retinue nije ni stigao da udari) a keeper of secrets od paljbe sladoledzije. U drugom potezu mu ulazi sve ostalo, i takodje sve ostalo gine odmah: slaaneshov demon princ od Tyranta, drugi bloodleteri od paljbe, i Bloodthirster u 3em potezu opet od sladoledzije (zamalo da bude humiliation i da ga odstreli CC karni sa ona dva uboga hitca snage 6 balistike 2, ali je te sejvove prosao). Opsta komedija.
Treca bitka - Nekroni.
E ovo je bila prava bitka, neizvesno do kraja. U pocetku je izgledalo da cu da izgubim masno, jer je pera odmah uhvatio sve objektive i krenuo po svom starom postupku: odstreliti barem jednu moju jedinicu po potezu, ako ne i vise. Immortali kolju samo tako, paljba seva na sve strane, ali u trecem potezu nekron lord se malo (previse) okurazi i doleti previse blizu Bocabubi. Combat je potrajao par poteza, ali moje malo svinjce od 5 rana i t7 se ne da tako lako ubiti :D kako smo u medjuvremenu obojca izgubili sve troop choisove, jeidni nacin da dobijem bi bio da namestim phase-out, do kojeg mi je falilo da ubijem... 5 modela samo. Medjutim, nije se igralo dalje od petog poteza i ostade draw.


Cetvrtak (tj danas):
Donesoh moje BlAndjele da se malo druze sa nekronima, i rekoh, daj da probamo neku od onih spec misija na krau knjige, dosta vise kill points ili loot counteri. Odlucismo da igramo Evacuate! misiju. Gospode koje zezanje. Priznajem, pera je bio u slightly goroj poziciji jer je udaljensot izmedju nasih deployment zona bila 10 incha, ali sta sad, ima mega shooty listu, valjda ce da me odstreli. Za vas sa jeftinijim ulaznicama koji ne znate sta je Evacuate! misija, objective su kill poeni, ali:
-Deployment za defendera, koji se prvi postavlja, je centra table i svako model mora da bude barem 18 inca udaljen od svake ivice table. Pre deploymenta, na jednoj short table edge strani se odredi marker koji predstavlja extraction point. Doticni marker moze biti bilo gde na tabli, dok god nije u defender deployment zoni, i dok je blizu jedne kratke strane table. Attacker se deployjuje na suprotnoj kratkoj strani, ne vise od 8 inca od ivice table.
-Defender dobija jednog modela koji je "vodic", efektivno, do ekstraction markera. Model ima uboge statove (ws2, t3 s3, jedna rana, 4+ save...) independent character je i ima slow and purposefull pravilo. Ako on stigne do extraction markera, tretira se kao da je defender dobio 3 kill poena. Ako ga attacker ubije, attacker dobije 3 kill poena.
-Specijalna pravila vezana za celu misiju su da se svi modeli mogu kretati kao jump infantry jer je slaba gravitacija, i svaki model kad trci baca dve kockice pa bira vecu, ali ako baci duple mora da prodje dangerous terrain test. Takodje, posto je vakuum/hazardous atmosphere/sta vec na toj planeti, svi napadi svih oruzja (i shooting i cc) su rending napadi, i multi-wound modeli za svaku dobijenu ranu piju u stvari d3 rane.
U ovoj partiji, opsta klanica je krenula vec od prvog poteza. Kako defender (koji sam bio ja) igra prvi, nije bilo nikakvih problema da doletim dovoljno blizu i da se nadam da u njegoovm potezu me nece odstreliti mnogo, plus moj baal je pucao svime cime je imao. Na moju veliku zalost jako malo zrtava od paljbe sa njegove strane. Na moju veliku srecu, njegova paljba je imala isti ucinak u nejgovom potezu :D Ako izuzmemo death company koji je desetkovan do dva modela koja su posle morala da pricaju up close and personal sa wraithovima. Posle tog, shooting ubogog prvog poteza, krenuo je smeh. Rendingzi na sve strane, nekron lord koji pije d3 rane od obicnog maricna, chaplain koji je zaginuo odmah, opsti masakr opste klanje. Nazalost, par losih rolova heavy destroyera je dozvolilo da moj dreka bude dovoljno dugo u operativnom stanju da izbaci squad nekron warriora iz istog (rending flamers su... smrt!). Do mog petog poteza nekron je pretrpeo phase-out, ali samo zbog dva ili tri losa rola, jer je meni na tabli ostalo pola veteran assault squada i honor guard, sve ostalo je zaginulo. Jako intreresantna misija za igranje, pogotovo ako je attacker tiranid :D Iskreno preporucujem svima.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Chaos Daemons stvarno ozbiljno konkurisu za prestiznu nagradu "najubogija vojska" :lol: :lol: Ali svejedno cu i dalje da ih igram, zato sto se cela vojska svodi na jedno: kocku. Ako vas krene, bice svasta, ako ne, bice smeha za izvoz. Onakvo nesto jos nisam video. Ali smo se obojica smejali iz petnih zila. Ono je stvarno trebalo dokumentovati :lol: :lol: A danas je bilo jos smesnije: ja se napravio pametan, pa resio da igram bez monolitha. Bilo je jako zanimljivo. Sledeci put izvodim nesto skroz drugo, bez monolitha.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
orome pancevo
Posts: 493
Joined: Wed Apr 19, 2006 12:47 pm

Re: BATTLE REPORTS

Post by orome pancevo »

Hypodermic wrote: ...ali moje malo svinjce...
:lol:
audaces fortuna iuvat
Shunka wrote:Upravo sam se setio da sam ja mod ovde!
Aman bre ljudi ne preterujte u zajebavanju coveka!
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

orome pancevo wrote:
Hypodermic wrote: ...ali moje malo svinjce...
:lol:
Pa moram da kucam tako da vam bude interesantno da citate ^_^ Plus, zar nije svinja? 250+ poena carnifexa :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Locked

Return to “Warhammer 40k”