BATTLE REPORTS

Dexter
Posts: 124
Joined: Thu Jun 26, 2008 8:41 pm
Location: Oteli ga vanzemaljci!!!

Re: BATTLE REPORTS

Post by Dexter »

Ove nedelje resio sam da izbacim malo moju sopstvenu nekronsku armiju, onako premijerno, sa eksperimentalnim army listom, koja je vrlo zanimljiva. Lord u paketu sa wraithovima, 6 destroyera cisto da imam nesto teze i mobilnije i sve ostalo warriori! Da, za 1500 poena! Da, 50 modela. :lol:
Veoma interesantna, ali veoma, VEOMA spora armija. Sa druge strane stola Pera sa tipicnom Eldar postavkom, wraith lord, fire prism, harlequins, pathfinderi, avatar, i 3 jetbike-a. Mozda sam nesto propustio, ne secam se tacno.. Igra se u Kill poene, dawn of war.
Sve u svemu, opasno sam potcenio novu "run" opciju koja je jelte, jos uvek sveza, a obzirom da mi je ovo 1. partija sa novom edicijom, wraithlord, avatar i harlequini su se upustili u killing spree preko stola.. 6-3 za Peru. :P Oprao me je posteno.
Highlights:
Destroyeri gadjaju pathfindere, 6 gauss cannona, pogadjaju 4, Pera ima 4 cover save-a 2+, i dobija 4 jedinice. :|
Wraith lord jurca ka warrior squad-u koji se povlaci u nazad da dobije priliku da puca, PRESTIZE IH, i objasnjava im zasto nista cije ime ne pocinje sa C'tan, a zavrsava se sa Nightbringer, ne sme ni da pomislja na hth sa njim.
23 nekronska warriora na 3 eldarska bikera u hth, orks style!
Fire prism koji bombarduje nekrone u zitu
Ti isti nekroni koji pucaju vise puta i na avatara i na Fire prism i ne rade im APSOLUTNO NISTA.
Destroyeri koji bivaju uvuceni u hth nocne more, itd.

Sveopsti utisci, bilo je jako zabavno, neki stvarno bez veze rolovi (perine 4 jedinice, tad me je tako usralo da pathfindere unistim pucanjem, i nikad vise nece), template-ovi su sada smrt, run cini da i najteze jedinice budu znatno mobilnije.. sve u svemu 5. edicija mi se veoma svidja, i po mom misljenju, dobila je bas ono sto joj je potrebno.
Igranje sa takvom army listom je bilo interesantno, naravno nikad takvu listu ne bih izneo na turnir ili nesto slicno, ali mislim da bi se mnogo bolje ponasala u, npr. take and hold, gde su mi prakticno sve trupe scoring.
Takodje sam hteo da probam bez monolith-a, koji mi je ipak veoma nedostajao..
"Jebes ti Cak Norisa kad Jelena Karleusa spava a budna je sasvim!" - Hitler

"On the first day, Man created the machine in his own image." - Library keeper, Animatrix
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Odigrasmo Boca i ja 2 partije, cisto onako radi reda. Ja sa (jel te) necronima, Boca sa bubama. Prva partija se igrala u kill poene, dawn of war (dawn of war je verovatno najzajebanija postavka, dobro razmislite kako i gde cete da se postavite kada vam sve bude izlazilo iz rezerve, i ne zaboravite da je night fighting u prvom potezu). Ja izveo malo drugaciju listu: 3 tomb spydera, i lord pesak sa cc stvarima (gaze of flame,phase shifter, itd). Boca izveo nesto malo drugacije (2 lictora, tyrant malo modifikovan, i sl. stvari). Na kraju je bilo valjda 7:4 za mene. Urnebesni rollovi sa obe strane : broodlord prolazi 15 saveova na 3+, jedan genestealer radi go to ground 2 puta, i 2 puta rolla sesticu, moj monolith ne moze da promasi scatterom. Tomb spyderi se nekako uvek isplate: s obzirom da kostaju 55 poena svaki, i da kake male bubice, mogu, ako nista drugo, da ometaju/smaraju protivnika. 2 lictora su zajebana u meleeu, ali ne trebaju nikako da charguju jedinicu koja ima charactera kod sebe: ovaj ce ih iseci ko salame.
Druga partija se zbila juce: spearhead: capture and control. Boca izvodi istu listu, ja onu moju staru turnirsku: krenulo je jako zanimljivo: u 2 kruga, nestali su hive tyrant, genestealeri, 1 lictor, 1 carnifex, dok sam ja izgubio citav squad warriora (od 2 lictora koji su ih zaskocili iza coska). Opet bezobrazni i urnebesni rollovi (moji su bili bezobrazni :D ), genestealer i broodlord charguju 5 destroyera....ubili su ih 2, ja prosao Ld, monolith ih je izvukao posle (na sta je boca,takoreci, popizdeo :lol: ). Taj isti broodlord je neslavno zavrsio, tako sto mu monolith presudio jednim particle whipom u glavu, negde pred kraj partije. Uspeo nekako da mu odstrelim synapse, gaunti pali Ld za instinctive behaviour, on nije drzao svoj objective, ja jesam svoj, i to je rezultiralo pobedom (na tabli ostala bocabuba, i neki gauntici). Neke cinjenice : ako imate preferred enemy, iskoristite to do maximuma, vredi svaku paru. Ako nemate ap3 i ispod oruzja, nema frke, mozete to kompenzovati bezobraznom kolicinom paljbe. Nemojte uvek racunati na statistiku, kocka je kurva, izvin'te me sto psujem :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Da je kocka to sto kazes, ti si zivi dokaz, ti manijace jedan :P Jos uvek mi dodjes pivo za onaj non-scatter monolitom :P

Zakljucici iz tih bitaka:
-Liktori su isplativi jedino ako obojca udju u istom potezu.
-Prefered enemy rula, moram da nabavim genestealere sa feeder tendrils
-go to ground iskoristite kad god mozete ako ne planirate da krecete tu jeidnicu. Takodje, male, ekspendable jedinice za pruzanje cover save-a su must have *vadi rippere iz fioke i duva prasinu sa njih*
-Blast templates se isplate uvek sada. Dok god vas ne proda kockica. Primer iz gorenavedenih partija: 3 warriora sa deathspitterima ostvaruju 16 (da, 16!) pogodaka na unit imortala od tipa 8 modela. robijaju na 3+ i bacim 8 keceva, 4 dvojke, 4, 4, 5, 6. Da, samo 4 proboja :(
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ajde,ajde, nije to toliko strasno. Ti deathspitteri su ubili broodlorda (da,boca je ubio sopstvenog broodlorda :P ) . Mmm...ripperi...free kill points :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Hypodermic wrote:Zakljucici iz tih bitaka:
-Liktori su isplativi jedino ako obojca udju u istom potezu.
Da pogodim, chargovao si sa 2 liktora bez podrske?
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Pa....ne znam kakav je plan bio, ali da, chargovao je, leeroy jenkins, te fore :D A svi znamo sta se desilo sa leeroyem posle :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Liktori trebaju uvek da charge-uju uz Gante ili Hormagante, da bi oni dobili re-roll to hit. Tako povecavas efektivnost brood-a i mozes da dobijes combat. To je poenta lictora.

Moj omiljeni combo: Lictor + 16-24 Hormaganta. Znaci 4 Rending napada i 48-72 obicna S4 napada koji svi imaju re-roll to hit. Milina. 8)
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Moj omiljeni combo: Lictor + 16-24 Hormaganta.
Hehe..ko onomad kada si mog lorda i wraithove zaskocio sa 6 genestealera,lictorom,12 hormagaunta i hive tyrantom sa guardom...uspeo je jedan wraith da prezivi, lord ostao na jednoj rani, sve sam ih vratio preko monolitha :P Onda sam te sistematski odstrelio., posto si se lepo skupio na brisanom polju :lol: Ali bilo je zajebano, u svakom slucaju. Previse napada, ali opet, kad te oce ward 3+, dzaba ti sve :D Raveneri su opasni, toga se secam.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Saethwyr wrote:
Moj omiljeni combo: Lictor + 16-24 Hormaganta.
Hehe..ko onomad kada si mog lorda i wraithove zaskocio sa 6 genestealera,lictorom,12 hormagaunta i hive tyrantom sa guardom...uspeo je jedan wraith da prezivi, lord ostao na jednoj rani, sve sam ih vratio preko monolitha :P Onda sam te sistematski odstrelio., posto si se lepo skupio na brisanom polju :lol: Ali bilo je zajebano, u svakom slucaju. Previse napada, ali opet, kad te oce ward 3+, dzaba ti sve :D Raveneri su opasni, toga se secam.
Nije bilo bas tako, ali ajd'...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ne secam se ni ja najpreciznije, secam se onog assaulta u prvom krugu (ja indijanac krenuo napred :lol: ) od hormagaunta na destroyere, i secam se te tepacine u centru, i ono natezanje sa warriorima na drugoj strani table (tvoji spinegaunta i warriori, protiv mojih 11 uboginja). Sad da se setim bas svih detalja, nema sanse. Znam samo da ti je na kraju ostao tyrant netaknut sa gardom.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Imam taj gadan baksuz da ako vodim hormagaunte, isti ne prezive dovoljno dugo dok se liktori pojave. Zato ja liktore koristim za solo hunt na usamljene jeidnice. Medjutim, liktori uz outflanking genestealer brood, mozda i uspe. Ali to je drugaciji stil igre od meni poznatog, to teba vezbati da ti isti ne ostanu na otvorenom za odstrel... :D

No dobro, hvala zerg, vise ideja za vezbanje pred turnir.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Odigrah danas 3 partije sa khornovim chobanima (proxy je trebao samo za bloodthirstera, kojeg je glumio poveci daemon prince).
Prva protiv duleta plavuse (igrao on sa sestrama). Ay mano. Kako me napucase :D 2 exorcist tenka me oduvala sa table. Nikako da prodjem ward. Faith za invulnerable, seraphimke skacu hit & run, inferno pistolji, moji ubogi saveovi, itd. Pocistio me sa stola. Ubio mi sve :D/
Druga protiv kosanovica (thousand sons). Ovo je bilo tuzno za gledati...kako bloodthirster umlacuje 15 chosena, kako soulgrinder dodguje melte, kako je chaos lord bio smozden od strane istoga (soulgrinder je na kraju ostao ziv, bez nogu, i bez glave tj. immobilised i wpn destroyed :lol: ), kako bloodletteri u jednom krugu pregaze squad thousand sonsa...i naravno duletovi saveovi (9 wardova na 4+...prosao je 2....pozeija) Trebao je da se igra sesti potez, ali je dule bio rezigniran totalno i rekao "pobedio si, kraj" 8) :lol:
Treca protiv boce (tyranidi). Ovo je vec bila spektakularna partija. Soulgrinder uspeva da zadrzi bocabubu, cc carnija, tyranta i paket genestealera (umro od grozne penetracije...kako to perverzno zvuci :lol: ). Sve bi bilo brzo gotovo da je boca normalno rolao za armor penetration result :D Ali ne...onda je priskocio bloodthirster u pomoc i utepao ono sto je ostalo (bocabuba prezivela da prica, kao i shotgun beetle, kojeg niko nije znatevecsta celu partiju, ali on je pucao u bloodlettere, bez preteranog uspeha). Zanimljivi detalji: bloodletteri deep strikuju prvo potez...padaju u teren...bacam 4 keca za test...lepo je pocelo :D , khorne daemon prince ulece u squad gaunta...ubija ih 11...(6 u melee,5 na combat resolution...ah,ta sinapsa :D). Bloothirster uspeva da utepa sladoledziju, paket gaunta, dok je drugi prebio tyranta,broodlorda, genestealer retinue i naceo cc carnija (kojeg je dokusurio soulgrinder). Sve u svemu, chobani rade ( da li zbog mojeg bacanja, ili zbog neke cudne kosmicke karme, ne bih znao :D ).
Soulgrinder je veliki baja : za 160 poena dobijate grozno cudoviste (koje predobro izgleda), koje maltretira sve i svakoga, i prokleto ga je tesko ubiti (osim ako imate meltu...ovo ne vazi kod kosanovica...taj ne bi pogodio meltom ni da meta ima bullseye nacrtan fluorescentnom bojom , ni da na melti pise " in case of stupidity, twinlinked " :lol: :D ).
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Joj, cuti. Sve sto ga nije htelo protiv tebe, htelo ga je protiv mene. Iako su se njegovi losi rolovi nastavili, jednostavno mi se NECE da pobedim danas. Recicu samo sledece: u prvoj partiji protiv kosanovica (igrali smo dve), dobija me 4:1 kill poenima, jer mi je ubio neke jedinice, a ja sam njemu jos 3 jedinice spustio na jednog modela, ali nisam uspeo tog jednog da odstrelim, ma koliko se turdio. U drugoj mi fali 2 incha da dodjem do objektiva i 3 incha da contestujem njegov, ali ne, nece me pa to ti je.


On a completley unrelevant note, odradio sam zbir svojih modela koje posedujem (ukljucujuci i nesklopljene). Imam 4044 poena buba (tj imacu sa petim carnifexom) i 4060 poena blood angela (tj imacu posto dokupim jedan squad terminatora da od njih napravim cc). Mogu apokalipsu sam sa sobom, lol :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: BATTLE REPORTS

Post by Pendargon »

Ma cista poezija...
Mene je nastavilo sa kockicama kao da moji momci nemaju power armor, vec da su im prodali neka gardijska sranja...
U prvoj partiji 3 skvoda su ostala na jednom marincu, i boca me je ugazio najstrasnije po victory poenima, ali moji momci su ostali hrabri, koncentrisali vatru i pobili 4 voctopry poena spram jednog bocinog. A da je trajalo krug duze...
A druga je bila priceless... i dalje opsta dominacija buba (ja jednostavno sa ovim ubogim ljudima nemam mogucnosti da se izborim sa 5+ monstrous creatura), ali hrabri haotici preuzimaju bublji objektiv, i pobedjuju 1:0, vec tradicionalno ubijajuci broodlorda (tome se bas nece protiv mojih...) :-). A opet, da je potrajalo jos krug, dosao bi meni hive tyrant...
Srecom, zavrsili smo na vreme, u 5-om krugu... :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

...i pobili 4 voctopry poena spram...
Prolonged exposure to boca causes bocism.. :lol: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Odigrasmo Slavic i ja jednu skroz opustenu partiju (niko drugi nije dosao, jbga :( ). O'Shovah enclave vs. Khornovi chobani :D . Capture and control, dawn of war. Prvi moj potez, khorne me popreko pogledao, i odlucio da udje druga (gluplja) polovina u prvi talas (20 bloodlettera, 2 daemon princa, dok su soulgrinder i 2 bloodthirstera grejali klupu). 4 poteza kasnije....apsolutna pobeda khornovih demona, jer nije bilo nijednog tau modela na tabli. Uzas u najavi : bloodletteri objasnili pravo znacenje power weapona o'shovi i njegovim drugarima (posle umrli bolnom smrcu od strane rapid-fire-cross-fire pucanja), bloodthirsteri lovili tenkove i lecili komplekse na malim fire warriorima, dok su daemon princevi 'vatali crisise (jedan je to radio dosta uspesno, drugi je sluzio kao vezba za gadjanje broadsidea), a soulgrinder se zalepio za klupu u rovu (da udje na 4...ne...na 3...ne...na 2?...kec... :lol: :lol: ). Shvatio sam da je daleko efikasnija taktika sa ovim psihopatama da potpuno zanemarim objective, i idem da bijem na stagod naletim. Ubijem prosto sve na tabli; sta tamo neke demone zanima neki talac/zgrada/fabrika/raskrce/ovo/ono? :D :lol: 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Olsianon »

User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: BATTLE REPORTS

Post by Pendargon »

CAtachanci su izgubilki danas na premijeri, ali su pruzili herojski otpor blood angelima :
Ubili smo 27 marinaca, baala i venericnog dreku, a izgubili 35 gardista, stoga smo moralni pobednici.
Kao highlight partije bih naveo da je skvod od 11 gardista PRETUKAO 5 death company-a sa sve chaplainom koji su NJIH UCHARGEOVALI!!
Jungle power!!! :twisted: 8)
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Sly Marbo FTW (iako se nije bas najslavnije pokazao) :D Momci iz dzungle znaju da lupe sljagu majku mu... :D Sledeci put da vidimo da li imaju neki sumski insect reppelant, da malo oprobam bubice ponovo ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Welcome to the jungle, we got funny games.... :twisted: :twisted: Sad svi moraju da se okusaju protiv jungle fightera, velikih bogova rata. Ne moze biti dosadno protiv ljudi koje vodi covek sa power nozem za guljenje krokodila i paralisanom usnom, i drugi koji je svojom preostalom rukom zadavio ajkulu i pocupao joj grlo. :D Mora da padne ultimate fight: Khorne Daemons vs. Jungle Whackos :D :D :twisted: :twisted: :lol: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Olsianon »

Dve bitke posle duzeg vremena za moje BA, jedna protiv Perinih Demona(izgubih), druga bratubilacka borba protiv Bocinih BA(nekako sam dobio), bez nekih posebnih komentara obe partije su bile zanimljive, jedva cekam novo sibanje!
Pozdrav svima :) !
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Cudne stvari se desavale na Catachanu danas: prvo svratio Commander O'Shovah, zvani Farsight, sa svojom ekipicom. Genijalni momenti: Sly Marbo uspeva da u jednom potezu razresi bede 9 fire warriora, sto od demolition chargea, sto od noza kuznog. :D Nije poziveo da prica svojim drugarima, jerbo je O'Shovah resio da tupi svoj jatagan o njegov vrat ubrzo zatim. Broadsides i hammerhead ciste sumu, catachanci se kriju u istoj, dar mar opsti, prangijanje na sve strane. Draw na kraju :D Zatim dodjose khornovi demoni. Spektakl u najavi; prvi potez, soulgrinder pada na zgradu, i imobilise se. Prvi Duletov potez, catachanci sacmarama uspevaju da oteraju jednog bloodthirstera bogu (khornu) na istinu. Sledeci potez, drugi bloodthirster pokusava da povrati cast svog sela u postenom meleeu, ali ne lezi vraze, power fistovi, master craftovani, pogadjaju i probijaju sve u sesn'es' :D Najjaci trenutak: Sly Marbo istrcava iza nesrecnog imobilisanog soulgrindera...baca demolition charge....jak vetar poceo da duva...demolition charge mu se vratio na glavu...i potom eksplodirao..neslavan zavrsetak jednog istinskog junaka :D...Draw i tu bio. 8) Svima preporucujem od srca da igrate protiv jungle fightera. Onakvi momenti se retko dozivljavaju.
PS. nemojte traziti cover u sumi :twisted:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Cekaj, dule je DVA PUTA izvukao draw protiv tebe?! :lol: dule, ima da castis :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ma da! Covek divljao sa plazmama (neki overheat tu i tamo), meltama, a power fistovima da ne pricamo. A sacmare su mi se naj!@#%e keve! Samo iskoce iz sume, assault, a njihovi squad leaderi imaju 4 napada PF sa jednim rerollom, i 3 rane, pa ti vidi. A John Rambo je taue izuo iz cipela, dok mu o'shovel nije objasnio kako se radi melee :D Ali bilo je urnebesno, smejali smo se samo tako. Demolition chargovi su nesto najbolje u 40k svetu :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: BATTLE REPORTS

Post by deka »

Eto konačno, posle više neuspešnih pokušaja, odigrah svoje prve partoje u WH40K...

Pošto sam uspešno zaboravio da ponesem vozila, lista je bila sledeća:
- Chaplain sa jump pack i pf-om kao HQ
- Dreadnought CCW, Heavy Flamer i TL Lascannon
- Venerable Dreadnought CCW, Heavy Flamer i Assault Cannon
- Terminator Sargeant (Power Sword i SB) & 4 Terminators (4 PF, 3 SB i Assault Cannon)
- Tactical Squad: Sargeant (Power Weapon i Combi-Melta) & 9 Marines (7 Bolter, Flamer i Missile Launcher)
- Tactical Squad: Sargeant (Bolter i PF) & 9 Marines (7 Bolters, Plasmagun i Heavy Bolter)
- Assault Squad: Sargeant & 4 Marines (Chainswords, 4 Bolt Pistol i 1 Plasma Pistol)
- Devastator Squad: Sargeant (Bolter i Signum) + 9 Marines (5 Bolters, 2 Lascannon, 2 Plasma Cannon)

Igrali smo na tabli koja stoji u prednjem delu radnje, na kojoj je mešavina urbanog terena na jednoj strani i prirode na drugoj, a isti su podeljeni prugom sa sve oklopnim vozom...

Prva partija je bila protiv Duleta sa nekronima (klasika: Monollit, variori, lord, imortali, vraitovi i tako to)

Misija je bila Seize Ground (4 objectiva), a Deployment Pitched Battle.

Partija je imala uobičajen tok: posle postavljanja (termiji dolaze iz rezerve) i početnog ispitivanja terena, monolit je jednim pucanjem ubio ceo skvod taktikalaca, dreadovi su tukli neke nekrone, koji su se uglavnom vraćalli, a pobednika je odlučio close combat koji su nekroni gubili, i nakon toga nisu uspevali da pobegnu dovoljno daleko, što ih je dovelo do phaseout-a...
Kuriorzitet je da su termosi uspeli da dođu tek u petom krugu, i da pri tom ne urdade ništa, pošto sam prva tri puta bacao za po 1 manje nego što je potrebno da dođu :-(

Zaključak: lucky pobeda za mene (prva u karijeri)

Druga partija je bila protiv orkova (ako sam dobro zapamtio baja se preziva Stojčev), i imao je odigrane 3 partije više od mene, daklem "početnički derbi")

Orka je bila cela gomila (tačnije dve i po gomile): 2x30 prkova, 6 bajkera, truck sa nekim nobovima i šta ti ja znam čime, komandosi sa Snikrotom koji dolaze iz rezerve i tako to...

Ovaj put je misija Capture And Control, Deployment Pitched Battle.

Obojica lukavo postavljamo svoj objectiv u zgradu, na svom delu table, a ja sa (lažnom) nadom da ne mogu dva puta za redom da bacim loše za dolazak termija opet iz ostavljam u rezervi :-(

Ja se prvi postavljam i igram prvi, u prvom potezu Missile Launcer imobiliše oružje na trucku, na šta su se orci samo nasmejali, pošto je njima cilj bio samo da što pre dođu do mene da se biju... Takođe devastatori sa svoje visoke lokacije odstranjuju još neke orke sa table Las i Plasma Cannon-ima.
U drugom krugu moj dread sa lascannon-om ubija truck namrtvo, ali je boss i njegov eskort već skoro stigao tamo gde je želeo. Tu već počinje sa tučom, koja će potrajati do kraja partije. Dalje devastatori pucaju na neke orke svojim dalekometnim oružjem, orci dolaze u sve većem broju da se biju, a jedino bajkeri nisu baš sigurni šta bi hteli, pošto sve vreme pucaju sa distance, bez neke želje da dođu da se tuku ko što priliči orcima...
Tu se onda pojavljuju orkovski komandosi koji posle malćenja koje traje dva kruga ubijaju 9 marinaca iz jednog Tactical Squad-a, od kojih samo sarge preživi čudnim sticajem okolnosti, i u 5 krug ulazi kao jedina trupa koja drži objestiv, pošto orci nisu ni imali nameru da čuvaju svoj, (mislim objectiv)...
Na kraju 5 kruga preživela orkovska trupa drži objectiv, pošto su umlatili sarge-a koji je tu stajao, i nadaju se pobedi, ali kocka kaže da se igra 6 krug.
U 6 krugu termosi konačno nešto uspevaju da urade, ali nedovoljno, pošto se neki orci i dalje muvaju pored objectiva, a warboss je nešto objašnjavao devastatorima... Orci su se i tu ponadali pobedi, ali je kocka odlučila da se odigra i 7 krug...
U 7 krugu, termiji iskorenjuju orkovske trupe koje su našli oko objectiva, a onda je boss odstranio njih...
Na kraju draw pošto na tabli ostaje od mojih venerable dread, (koji se nepokretan od drugog poteza vrti oko sebe i pokušava da napuca nešto, pošto orci nisu pokazivali neku želju da mu prilđu bliže) i orki boss, i tamo negde na sredini table orki bajkeri...
Prilično zanimljiva partija, koja je mogla da se završi i drugim ishodom da je kocka 'tela drugačije, ali i ovako je bilo lepo, sa grandioznom tučom koja je trajala skoro dve trećine partije...

Sve u svemu nije loše za prvi put, dve partije, a nisam izgubio. Jedna pobeda i jedan draw. Hvala protivnicima za super zabavu (moraću jedino termosima da objasnim neke stvari oko pravovremenog dolaska), i nadam se da sada neću dugo čekati da ponovim igranje...

P.S. S' obzirom da su mi ovo kako sam naglacio prve partije u životu nadam se da nećete zameriti, ako sam nešto omašio ili ako sam nešto "lupio" u reportu...
Image Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Odigrah dve partije dns sa perom i njegovim Chobanima. Moram priznati da me je kenjalo za medalju (gaunti koji ubijaju demon princa, genestealeri koji bacaju sedma rendinga na bloodthirstera, itd...)
Usput, isprobasmo Vladoov na-brzaka-napravit lavirint. Ono je... mnogo dobro :) Vertically impassable za sve koji nemaju jumppacks ili flesh hooks, monsteri ga tretiraju kao dificult teren, walkeri kao dangerous :D Mnogo kul zezanje, mnogo nezgodno za rad :) Pogotovo kada obicna pesadija treba da protrcava kroz isti :D

Sto se samih partija tice, sem uber kenjanja, barbed strangler vis enikad na tyranta, kada venom cannon radi mnogo bolje iako duplo kosta :) Videli smo najzad i sladoledziju koji i pred rerolova promasuje (najzad i to da se desi). Demoni su defintivno win or bust armija, na 3+ si dobio sta zelis, na 1-2, jbga... Mada, veoma validna taktika protiv nih je da ostavis sve u rezervi pa nek on prvo padne, pa tek onda da ti raspalis po njemu tamo gde odgovara. U dawn of war deploymentu pogotovo. I obavezno sredite da igrate drugi :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: BATTLE REPORTS

Post by stalker »

Usput, isprobasmo Vladoov na-brzaka-napravit lavirint
a ti se baš igrass na-brzaka-vatrom , Hoćeš da budeš kažnjen :D :D :?: napravicu jos jedan , smo veći i stariji :)
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Pa zekim te malo vlado, bre ;) Dodji da se igras neki dan i baci par detalja na taj lavirint da izgleda mnogo zlo :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

stalker wrote:napravicu jos jedan , smo veći i stariji :)
Bilo bi do jaja kad bi prekrivao bar 80% table. :D :D :D
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Eh,da...kada protivnika oce kocka, a vi bacate ispod proseka, tu se nista ne moze :D Utepali me tyranidi fair & square. Nastojacu da igram vise sa necronima : oni su daleko pouzdaniji :D Demoni su stvarno win or bust. Ili grozno izdominiras, ili umres dok kazes "blood for the blood god". Ali takav je haos...vazda prevrtljiv :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

ZergLord wrote:
stalker wrote:napravicu jos jedan , smo veći i stariji :)
Bilo bi do jaja kad bi prekrivao bar 80% table. :D :D :D
8O Mislim, ok, fantastivno bi bilo da imamo jednu celu tablu kao srusen lavirint (vlado, to NE PRAVIS SAM, u tome zelim da ucestvujem :D :D), ali Zerg, bre, a da nam ti napravis neki teren?

I gde je jos battlereportova? Igrali ste tonu bitaka sad u nedelju, nema nista ovde, zapostavljate nas malo ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

ali Zerg, bre, a da nam ti napravis neki teren
Hm, valjda imam visak vremena. :-k Pazi voleo bih, ali ne znam kako, i od cega. :)
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: BATTLE REPORTS

Post by stalker »

ZergLord wrote:
stalker wrote:napravicu jos jedan , smo veći i stariji :)
Bilo bi do jaja kad bi prekrivao bar 80% table. :D :D :D
jes, pa da mi zabrane ulazak u HS :D
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Boze, heavy destroyeri uradili nesto danas. Ubogaljili tyranta i carnifexa. I jos su preziveli da pricaju o tome. A tomb spyder je svojim pucanjem ubio 2 gargoyla i 3 genestealera. Isplatio se. Kosta 55 poena 8) :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Danas je Pera charge-ovao Destroyere na Gargoyle (prvo su oni pobili dosta Gargoyla u shooting fazi). Kasnije ih je izvukao pomocu Monolitha, i ostao je samo jedan Gargoyle koji je preziveo do kraja partije. Cak se spasio na 6+ i ubio jednog Necron Warriora.

Takodje, Necron Lorda prebili Spinegaunti. :lol:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Tako to biva, kad se vracas non stop, pa te utepa boranija. Taj cika je prebio squad genestealera i flying tyranta, tako da je zasluzio odmor. :D A najbolji je bio lictor koji nije znao sta ce sa sobom, posto je deep strikovao na suprotni kraj terena.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Zerg, a da dodjes neku subotu, kad i ja mogu? :) Ja bih rado dosao sledecu nedelju ali nisam sliguran uvek zbog obaveza oko faksa i zbog treninga koji mi je od 6 (pa vec u 5 moram da palim...)

Iskustva od subote su sledeca: Kada pera igra sa tvojom armijom protiv tebe i tvoje druge armije, to boli. POgotovo sot ima prostu taktiku koja radi na sledeci nacin: ma samo ti pucaj po meni, iovako su tvoji modeli, ne moji :P Jedva izvukoh draw u toj partiji, zbog par losih odluka (tj pucanja velikom pitom po death company-ju kada znam da ce pera proci save :P ). Biseri sa partije: genestealeri koji 6 krugova combata ne mogu da ubiju dreku, bocabuba koja gine od death company-ja, tyrant koji objasnjava svima kako se radi posao (po prvi put u istoriji sam doziveo da neko padne LD test za assault na tyranta :D).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Hypodermic wrote:Zerg, a da dodjes neku subotu, kad i ja mogu? :)
Videcu za sledecu nedelju. Javicu ako dolazim.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Odigrasmo ja i kosanovic jednu finu partiju : necrons vs. thousand sons. Pobeda necrona 4:2 u kill poenima, dawn of war deployment. MVP bitke je Tomb Spyder, koji je u meleeu ugazio 6 rubric marinaca i poziveo da prica o tome, sto znaci da je ubio skoro 3 puta svoju tezinu u poenima (a tomb spyder kosta 55) :lol: 8) . Vredi i pomenuti da je jedan usamljeni Dzedaj chetnik (aspiring sorceror) uspeo na grudi junacke da primi skoro svu nekronsku paljbu, dok mu nije presudio usamljeni hitac heavy gauss cannona medju oci :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Obavezno sa Tomb Spyderom na turnir. :D
Locked

Return to “Warhammer 40k”