BATTLE REPORTS

User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

BATTLE REPORTS

Post by xclub »

Evo posto vidim da nema ovakve teme, da je otvorim,...

Izgubih od heavy marinacke liste sa nekronima...

On ima dva unita termija koji nisu nista radili

I gomilu tactical i devastator opcija...

U svakom tactical squadu po las (cetiri) ili heavy bolt (jedan) ili plasma cannon(jedan)

U devastatorima po dva heavy bolta i cini mi se plasma cannon...

Nekroni...

32 warriora i 5 destroyera i lord na destroyeru
i jedan monolit
i nightbringer...

Uzeo je cak i onu minor advantages listu pa mu las ima 10 snagu, odnosno plus jedan na roll AP...

Ubi mi monolit u prvom krugu, i jednog destroyera

U drugom dva destroyera, u trecam sve sem jednog destroyera (i lorda koji je tamo sa njima se vozikao) imao sam resurection orb, ali roll me nije posluzio...

NIghtbringer je stoka, ali je jako spor, a warriori su opet takodje spori, i imaju rapid weapone, pa kada ih pokrenem ne mogu pucati...

Sta da radim kako da ga pobedim... Sve dolazi u obzir cak i druga armija...
Image
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Post by Kirgan »

Bube Dark Eldari i Eldari za tucu ga oderu :roll: 8) :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Post by ZergLord »

Koliko poena?

Kako je uspeo da ti unisti Monolit u prvom potezu??? On se vrlo tesko unistava.

Umesto Nightbringera bih uzeo jos jednog Lorda.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Post by Dzon Vejn »

Pa u tome i jeste problem svih "velikih" figura u 40k.... jeste tenk odlican, jeste land raider odlican, jeste monolith odlican, ali to su sve 1 wound modeli...

Ako gledas turnir, po proseku umrece u svakoj partiji ako ih gadjas 1 las. cannonom svaki krug, a u jednoj od 6 partija ce umreti u prvom krugu ;)... ovo je bila ta jedna ;)
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Magi
Posts: 58
Joined: Thu Jan 27, 2005 3:25 pm
Location: Zagreb

Post by Magi »

Uzmi 2 monolita, 2 lorda i sto vise warriora.

Deployment u najbolji zaklon koji imas (idealno je da neka zgrada ili suma blokira LoS). Deep strike monolita i prebacuj warriore kroz njih. Koristi sve opcije za recikliranje warriora i razbij ga u close combatu.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Post by mladjano bugarce »

Pomaze da prvo procitas pravila.

Protivnik nema +1 na probijanje monolita zbog tank hunter skilla, Kada se warriori pokrenu 6 incha mogu da rapid fire weaponom pucaju 2 puta sa dometom 12 incha.
ImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Dakle, da objasnim ovo sto je mladjano bugarce reklo: Na Monolith ne rade nikakva poseban pravila. Znaci nema rendinga, nema melti, nema tank hunter skilla. Drugo, zasto monolith nije poceo svoj potez iza nekog terena, ono kao just in case kada on vec ima toliko las cannona? Ako dobijes prvi potez, pomeris ga pa raspalis po njima, ako ne dobijes prvi potez ne moze da puca po tebi.
Umesto nightbringera uzmi jos warriora ili jos jedan monolith ili tako nesto. I warriore u prvi red i jedan unit guraj napred, drugi nek puca ako vec mora. Ne secam se kako, ali moze da se namesti da warriori imaju well be back na 3+ i to sa sve re-roll-om. Samo ti treba da ih takve guras napred.

I da, bilo koja lista koja ide na brojnost bi ih odrala, jednostavno covek se fokusirao da kolje vozila i monstrous creature, sve ostalo ce mu doci glave, bukvalno :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

ako uzmes dva monolita, imaces jako malo trupa, odnosno skoro je sigurno da ce te warpout-ovati. Sve sto je potrebno je da ignorise monolite i puca svime po buraniji.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Monolit

Post by opsidiannight »

Da, da, monolit se saginjati nece. Cijenim da je bolje da manje iskusan igrac igra sa jednim monolitom, dva lorda, od kojih je jedan destrojer sa orbom i maksim obicne pesadije uz dodatak 6-10 skarab svormova za brzo vezivanje opasnih protivnickih jedinica.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Objasnite mi kako radi rapid ... Nije mi bas najasnije...

Mi ga igramo ovako ( a to je jer smo protumacili gomilu puta da se cetvrta razlikuje od trece edicije uglavnom po rapide weaponima)...

Ako se nisi kretao, mozes da opucas jednom u 24 inca, ili dva puta u 12...

Ako si se kretao, cvrc milojko, nema pucanja uopste...

U pravu si za pravila, ali prvi put igram sa nekronima pa mi jos nije zameriti...

No igrali smo 1500 pt...

Probali smo armije za bg turnir, ali se Borisu dete razbolelo pa smo ostali kuci...
Image
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Rapid fajer

Post by opsidiannight »

Ako si se kretao mozes da pucas samo u 12 inca dvaputa rapid fire oruzjem ili koliko je navedeno u statistikama za assalt oruzja i pistolje.

Ako si se kretao a imas utoku onda 2 puta odnosno jednom ako ces da asaltujes. (za ovo nisam bas siguran)
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

ali ljudi, sve lepo pise u pravilima. KUPITE KNJIGU ako je bre nemate. Rapid fire: upt to max range one shot if stationary, or 2 shots at 12 inch range even if moved. Ne moze da puca i da assaultuje sa tim oruzjem.

Znaci, jos jednom, posto izgelda neke stvari moraju da se crtaju:
0. Procitati pravila
1. Ili pucas jednom u max range i stojis
2. Ili se kreces svoj move i pucas dva puta u 12 incha. Mozes i da stojis i da pucas dva puta u 12 incha
3. Kreces se, ne pucas, assaultujes.

E sad, posto je ovo bukvalno jako kirsttalno pisalo u knjizi pravila, pitacu vas sledece: Da li ste je vi procitali uopste?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Da, detaljno smo procitali tu sekciju, ali ne pitaj koja su to sve tumacenja bila...

Od nema slike kao sto ima u knjizi treca da puca i krece se...

Do ma ne moze da puca kada se krece.... i tu smo stali, jer je bilo bojazni da napravimo sopstveni sistem za minijature od silnih tumacenja... :wink: :wink:
Image
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Post by joggy »

Pistolj: dva puta u 12" ako se nije kretao, jednom u 12" ako jeste. Ako je pucao 2 puta ne moze da assaultuje, osim ako sama jedinica nema specijalno pravilo da moze (kao recimo eversor assassin koji se uvek racuna kao da se nije kretao)
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Rapid

Post by opsidiannight »

Bocmane, ko je napisao da mozes jurisati posto si puca rapid fajer oruzjem?
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Post by Megabaja »

Da, detaljno smo procitali tu sekciju, ali ne pitaj koja su to sve tumacenja bila...
ovako, da nesto razjasnimo, pravila za 40k su veoma prosta, jedna od prostijih za tabletop igre uopste, a ti kazes kako ste imali vise tumacenja... do toga moze da dodje samo ako ne znas engleski na nivou srednje skole... molim te, procitaj pravila jos jednom.
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Rapid

Post by Hypodermic »

opsidiannight wrote:Bocmane, ko je napisao da mozes jurisati posto si puca rapid fajer oruzjem?
Ja kad pisem, ja pisem sve, da ne bude posle zabune ;) Tako da iako niko od vas nije pricao o assaultu, kako su krenuli bolje sve da im crtam. Jos cu i kurs engleskog da im drzim :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Megabaja wrote:
Da, detaljno smo procitali tu sekciju, ali ne pitaj koja su to sve tumacenja bila...
ovako, da nesto razjasnimo, pravila za 40k su veoma prosta, jedna od prostijih za tabletop igre uopste, a ti kazes kako ste imali vise tumacenja... do toga moze da dodje samo ako ne znas engleski na nivou srednje skole... molim te, procitaj pravila jos jednom.
Ma ok, ali nije poenta u tome, kada nesto tumacis na vise nacina a nijedan nije bio pravi, odlucili smo se na onaj po nama najlogicniji i bili smo blizu pravog resenja... Doduse ta sekcija pravila u sebi ima neki debilni opis kako to rapid fire funkcionise u realnom vremenu, pa nas je to zbunilo...

No odigrao sam blizu 100-tinak bitaka do sada tako, i nije mi niko drugi skrenuo paznju da se radi drugacje...

Nije greh sto nismo znali, zato sam i pitao, to se desava posebno u mestima gde neka igra nije bas zastupljena, eto npr. BG ekipa koja je dosla kod nas da se igra warmachine imala je katastrofa gresku pri igranju, a oni su se toga naigrali bogami vise nego mi,...

No hvala na informacijama, i nadam se da cete mi pomoci ako kojim slucajem jos neko debilno pitanje mi iz ns postavimo...
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

E tako, ovo je sad sticky, pa se nadam da ce biti jos battle reportova uskoro.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Pa posto je Rat with a tool trazio report od danas, evo jedan kratak:

Dule (Chaos) i ja (marinci ovog puta) smo se nasli oko petnaest do dva i odigrali jednu laganu i potpuno relax partijicu uz pivo i puno smeha. Konacan rezultat partije je bio nekih jedva 400 poena za mene (igrali smo u 1500). Recon misija, cilj je stici do protivnickih linija, gama pravila, noc prvi potez (yay, obliteratori nece mnogo pucati). Za divno cudo, dule je poveo armiju koja ide da se razracuna sa svojim protivnicima mano a mano uz nesto rostilja, tako da sem 4 obliteratora, malo sta drugo je pucalo. Sa moje strane 35 jumpera, dreka i baal predator. Dok su se dreka i baal raspravljali sa obliteratorima i rhinoima na daljinu, momci sa modernim jumpackovima su odlucili da vec u drugom potezu popricaju o prednostima istih sa momcima sa staromodnim jumpackovima. I to da popricaju na uvce :D

Interesantan razvoj dogadjaja je nastao sto je taj razgovor izgleda isao kao gluvi telefon (u prevodu ja udarim i unakazim, zatim u njegovom potezu on udari i unakazi, pa ja assaultujem sa drugom jedinicom i unakazim, pa on assaultuje sa drugom jedinicom.. i tako u nedogled :D). Uz par biser tank shock-ova ("Ne ne ne sinak, ne u taj squad, oni imaju meltu :D") na kraju partije, na mojoj strani je ostao baal, jedan death company marinac, dvojca veterana, i dvojca honour guardista :D Sa njegove strane par olupina rhinoa (koji su jos mogli i da naprave da partija bude draw da su bolje pucali :!: ).

Bitni dfetalji: possesed su ... ma zaobici. U sirokom luku. Ja sam mislio da oni bacaju d6 za svoje sposobnosti jednom po krugu, ne jednom po partiji.
I moracu da istetoviram sebi na celu da dreadnought nije Hive Tyrant, i da ne moze nonsalantno da ulece u assault protiv plague marinaca sa blight grnatama i PF-om :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
xclub
Posts: 248
Joined: Mon Nov 28, 2005 6:34 am
Location: Novi Sad, Telep, bezinternetno mesto

Post by xclub »

Ali ako istetovis sebi na celo, kako ces onda videti to... :?:
Image
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Post by Rat with a tool »

Haha, hvala na report-u!^_^ Bas mi je zao sto nisam mogao da dodjem, sledeci put mozda(ili ako budu bube na sceni) :D
Hypodermic wrote:"Ne ne ne sinak, ne u taj squad, oni imaju meltu"
Genijalno :D
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Obrati paznju, boco... treba citati pravila u kompletu, a ne delimicno...
1) Dreadnot itekako testira dangerous terrain, nakon sto bci 2d6 da vidi koliko se kretao. I moze da se imobilise. Samo treba procitati stranu 61 od pocetka do kraja
2) fast vehicle koje se kretalo preko 12 ne puca nista.
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

2 sam pazio, baal se kretao ili 11 i pucao, ili onaj jedan put 18 kada nije mogao da puca :D

A za dreadnoughta sam citao jako pazljivo, moze da se imobilise, ali jedino ako je teren predesigniran kao dangerous (na kojem i regularna pesadija pije ranu na keca, znas). Procitao sam 61vu stranu, i problem je sto si ti sada zaboravio sta si sam rekao: dangerous i dificult terrain test nisu isto. Da pojasnim:
za BILO KOJI TEREN sva vozila SEM dreadnoughta uvek prolaze dangerous terrain test.
Dreadnought se krece kao pesadija, a ako na dangerous terrain testu dobije keca, imobilisao se, kao sto i pise. Ali taj test ce raditi jedino ako je teren posebno definisan kao dangerous, a takvih terena na tabli obicno nema (sem ako ne napravim ono jezero kiseline... :D).
Sad malo jasnije?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Pogresno.
Citaj ponovo 61 stranu. Sa leve strane. Jasno mi je da je difficult terrain test nije isto sto i dangerous. Ali za vozila jeste... jer :
jbg, nemam rulebook, pa ne mogu da citiram : negde sa desne strane pri dnu : When a vehicle enters a terrain, it makes a DANGEROUS trerrain test. Vehicle nikad ne pravi difficult terrain... mrzi me da objasnjavam, suitra cu potkrepiti citatima iz osnovnog rulebooka. Ignore this...
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Da, da, znam sta hoces da kazes, to sam i ja maislio. Jbga, moram da ti pokazem, kao sot su meni pokazali. Uzmi rulebook (nemoj sutra, ne znam da li cu biti u hs-u uopste, nesto mi grrrr iskrslo), i procitaj 61vu stranu, istripuj se gadno, a onda okreni zadnju stranu sa tabelom gde pise kada se prolazi dangerouz a kada dificult test. Videces da walkeri i infantry imaju isti unos, a da ostala vozila imaju drugaciji.

To sto sa leve strane citas znam tacno sta pise, drzim knjigu u ruci i opet tvrdim da pogresno tumacis :D

Cek, sad cem ti najdem sliku... ne nema slike na netu, ali ima pdf. Evo ti link:
http://us.games-workshop.com/games/40k/ ... fsheet.pdf
I pogledaj prvu tabelu ispod teksta na prvoj strani :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Bata Bole
Posts: 224
Joined: Fri Nov 07, 2003 11:47 am
Location: Bgd

Post by Bata Bole »

ovo bese vec rasparava i zkaljucak je da dreka kao walker proverava samo dangerous teren a ne i tezak teran za imobilizaciju....

za walker-a pise da difikult teren tretirako kao pesadija.
Zamisli sistem u kom se pravila ne menjaju svake dve godine.
Zamisli sistem u kom ne moras da prepravaljas postojece i da stalno dokupljujes nove jedinice.
Zamisli sistem u kome nema ultimativnih kombinacija armijskih listi. -> false statement otkad Misa izvodi 3 konjice u wedg-u :)

Istorijski wargame ;)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Post by Hypodermic »

Bata Bole wrote:ovo bese vec rasparava i zkaljucak je da dreka kao walker proverava samo dangerous teren a ne i tezak teran za imobilizaciju....

za walker-a pise da difikult teren tretirako kao pesadija.
To i pokusavam da mu kazem, kao i cinjenicu da dangerous terrain, onaj za koji i obicna pesadija on foot mora da proverava da li je popila ranu, najcesce neces naci na tabli.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Post by Pendargon »

Mfm... ali ovo je potpuno drugacije objasnjeno u rulebooku. Glupi gw ponovo ne moze da napravi odgovarajuci wording za svoja pravila :-)
Nothing to see here, move along... :-)
Image
ImageImageImageImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Zakljucak danasnjih bitaka:
-Protivnik koji u HtH-u pogadja na 5+ i dalje pogadja u dovoljno slucajeva.
-Ne treba trositi railgunove na obicnu gamad (jadan Tau je gadjao termagante 3 poteza :( ).
-Onog momenta kada tvoj protivnik gadja tvoj monstrous creature sa Dreadnoughtom, i na to-hit roll za ass.cannon baci 4 sestice, tog momenta treba shvatiti da je mozda bolje da prestanes sa tom partijom tu i tada. Ili je to protivniku bio jedini luck roll celu partiju. Ali kada tvoj drugi monstrous creature padne sva 3 save-a za rpeostale 3 rane i takodje umre u istom potezu, e to je definitivno znak da treba da prestanes sa partijom :D

U prevodu, hrabri mali dreka je u jednom potezu ubio bocabubu, a zujalica shotgun beetle (tri save-a na 3+ = 3 keca bacim...). I to u istom potezu :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: BATTLE REPORTS

Post by Histericni Istoricar »

Opet sam propustio zanimljiv dan... Tako mi i treba kada ucim ispite i jurcam celu noc.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ja danas....10 immortala puca u 5 marinaca.....pogode 17 puta...wounduju 4 puta...on padne jedan save...poezija. Sa opsirniji rant & whine, pogledati topic "Nedelja u HS".
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Danas smo Beta i ja odrzali kratko predavanje na temu "kako se pada leadership na 10". Nadam se da su prisutni naucili nesto :) Prva partija : natezanje do poslednjeg poteza. Betine zene protiv mojih necrona. Exorcist je jos jednom pokazao svoje kvalitete, tako sto je cucao u cosku table i naceo skoro svaki moj squad. Wraithovi + lord su prebili jednu canonessu,squad sisterki i squad seraphimki. Lord opet nije uspeo da se vrati na 4+, 2 wraitha sa rerollom nisu uspeli da se vrate. Beta je pao jedno 5 test of faitha (trebao da baci 10 ili ispod, on rolao 11 i 12 non stop) za divine guidance. Uzas. Crowd pleaser : 2 puna squada sisterki, sa sve divine guidance, pucaju u moj squad od 11 warriora. Ubiju 10,ostane 1. Ja sam bio jos gori za vracanje necrona. WBB...vrate se 2 od 10. Strasno. Prodju Ld, pucaju, ubiju 2-3, one padnu Ld, i krenu da beze. Stupidest move : particle whip (velika pita) na squad sisterki. Scatteruje na moje immortale. Ubih 4 immortala sam sebi. Poezija.... Druga bitka je bila protiv vanilla marinaca: dreadnoughti (nisu venericni,nemaju extra armor, na moje veliko iznenadjenje), predator,zujalice, taktikalci, devastator itd. Draw bio na kraju (i ovde je bilo natezanje, mada sam bio daleko od phase outa). Banda od 5 destroyera uspela da unisti 2 zujalice, predatora, whirlwind, dreadnoughta (za ovo nisam siguran,mozda su ga upucali immortali, koji su upucali drugog dreadnoughta), i librariana na motoru. Sve u svemu...zacin C 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Vidim bilo vam je ludo i nezaboravno. Zao mi je sto nisam mogao da dodjem, visa sila :(
Vidimo se za vikend na turniru.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: BATTLE REPORTS

Post by Histericni Istoricar »

Gledao sam malo danas Vladoa na Taue i Betu na te iste Taue i bilo je jako zanimljivo. Pogotovu kada su zene krenule na juris. Al onda sam mora da odem...
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Lepo je rekao Shakespeare : Ko se maca laca, od mace ce i umreti. Tako su sisterke dosle kod Fire Warriora i pocastile ih jednim Heavy Flamerom i combi-flamerom :P Fight fire with fire, kaze narod 8)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Utepase me Blood Angeli samo tako. :) Phase out u trecem krugu. Ne vuci veil lorda i flayed ones, nece poziveti da urade ista korisno :D :D Death company charguje....7 rendinga...naucna fantastika. Ali dreadnought i dalje suvereno drzi titulu "najbeskorisnija stvar u bocinoj armiji" :lol: :lol: :P :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Pa moram da imam po jedan CC Carnifex equvivalent u svakoj listi, to je moj trademark ^_^ Uostalom, uradio je tacno ono sto ej trebalo - pucao si u njega umesto u pesadiju :P
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ajde priseti se malo...na sred polja jedan dreka....a iza brda i suma cuce Blood Angeli, sa namerama da tupe svoje chainswordove o moj vrat. :D Sledeci potez : nema dreke....ali kakva su ono cuda sto padaju sa neba? O ne! Zlii marinci sa skok-rancima! :lol: :lol: A blood angeli jurisaju i dernjaju se : "Spare parts! Spare parts!" :D :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Danas je bila simpaticna bitka : 3700 poena necrona protiv 1850 poena marinaca (Srki) i 1850 poena Sisters of Battle (Beta). Bilo je krajnje zanimljivo, ali smo odlucili da batalimo posle cetvrtog kruga, jer se vise nije imalo zivaca/vremena :) U svakom slucaju, goleme tepacine i jos vec gomila pucanja sa obe strane (vise sa moje, doduse :) ) . Ja igrao prvi, pao assault u prvom krugu, a u trecem krugu su umrla 2 land speedera, leman russ, exorcista i 2 rhinoa...i Beta mi je zapretio da ce pokrenuti peticiju da mi se zabrani Gauss effect :lol: :lol: Citiram : "Dobices Gauss samo ako kocka bude pijano pala na tablu, i ako ostane tako posto protivnik udari sakom o sto!" :D :twisted: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Locked

Return to “Warhammer 40k”