BATTLE REPORTS

Mind Uploader

Re: BATTLE REPORTS

Post by Mind Uploader »

Ma, sad si kao lazno skroman...
Pocepao nas je...
Do treceg kruga smo ubili tipa 20 nekrona...
Tek je u cetvrtom krenula da se okrece ratna sreca, ali prekasno... Tesko da bi izvukli nereseno, mislim da bi bilo od solida do minora za nekrone...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ma strahoviti useri na kocki sa moje strane, i outrageous misfortune sa njihove strane. U prvom krugu oni pali 3 leadership testa, Betine seraphimke sa inferno pistoljima pobegle sa table. Ja dva puta bacao scatter (jednom za deep-strike, jednom za veliku pitu), oba puta hit. Lord charguje Srkijevog librariana na motoru. 3 puta pogodi, probije ga 3 puta, i librarian umre. 1 wraith koji je nekim cudom preziveo charguje canonessu, pogadja je jednom, probija jednom, i ona padne save na 2+ i umre odma (snaga 6 na tougness 3). 3 heavy destroyera pucaju na leman russ tank. Pogode jednom, probiju jednom na 6, i ja rolam 6, on eksplodira, i time ubijam neke zene, jos neke marince, i poneku gardu. Ja poceo da crvenim koliko me je kocka htela.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Mind Uploader

Re: BATTLE REPORTS

Post by Mind Uploader »

Pazi, jeste da te malo islo, ali i lepo si odigrao...
Bez gresaka, svako je radio sta je trebalo da radi u tvojoj armiji...
Tako da... svaka cast na zasluzenoj pobedi. :)

Vidimo se u nedelju, nadam se :)
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Jos jedna dobra bitka : 2000 poena necrona protiv 1000 poena marinaca (Srki) i 1000 poena tyranida (Zerglord). Na kraju bio neki minor za mene (mozda blizu solida,mrzelo nas da racunamo :D ). Ja sa 22 warriora, 20 immortala, 1 veil lordom, 1 destro lordom, 3 wraitha, 5 destroyera i monolithom protiv Srkijevog cukadzije :) , 2 venericna dreadnoughta, 2 land speedera, predatora i nekim taktikalcima, i Zerglordovih buba predvodjene Broodlordom, sa sve gomilom genestealera,spinegauntova, 2 zoanthropa i neki biovori koji su mi radili o glavi....ali bukvalno! (Zerglord je 7 puta zaredom bacao "hit" na scatter za spore). Zanimljivo sto u zerglordovoj listi nije bio nijedan monster. Bilo je posteno tepanje, natezanje do samog kraja. Bilo je par gresaka sa obe strane, ali sta se tu moze. Bitno je da smo se svi dobro zabavili :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Zavrsilo se minorom za tebe? Nice. Da, video sam kako Zerg baca scatter a bogme i proboje sa tom jadnom str3 :D Jos malo pa ce da te zameni kao momka koji uvek baca hit ;) :D Predpostavljam protiv onih silnih vozila je radio gauss efekat, zar ne?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ma nije bilo puno gaussa, uopste. Ili me nije htelo (12 puta pogode warriori u dreku, nijedan glancing), ili sam ja sistematski odstreljivao bube :). Jedino je monolith poskidao zujalice i tu i tamo promuckao dreke. A u prvom krugu je stradao predator, posto su lord i wraithovi chargovali. :D Pocelo je da mi gori pod nogama kada je lictor iskocio iz zbuna i napao moje destroyere, i kada sam ja failovao charge u cukadziju. Morao sam da zrtvujem eskadrilu destroyera i squad warriora da bi preziveo i stvorio sebi bolju poziciju. Isplatilo se na kraju. :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Rat with a tool
Posts: 863
Joined: Thu Jan 06, 2005 1:07 pm
Location: World of Darkness:Belgrade

Re: BATTLE REPORTS

Post by Rat with a tool »

Jednu nedelju preskocim i vi se odmah lepo zajebavate...
Screw you guys, I'm going home!

:D :wink:
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Odigrah danas ponovo sa mojim dobirm starim bubicama jednu. Dorian je na tezi nacin naucio da ne treba pucati u boraniju lascannonom, pogotovo ako bocabuba cuci na objektivu :)

Interesantno zapazanje je da ce tiranidi imati mozda mali problem u petoj ediciji, jer im troop choises ginu ko muve od raida (no pun intended :D)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Velika je bila moj bol od spoznaje da WBB ne funkcionise od uzasa i horrora zvanog railgun :D Eskalacija, monolith kasni, lord se zadrzao u klonji (rezz orb mu stoji ispod lavaboa), a Slavic puca li puca. Ali nijesmo se dali! Na kraju mozda bio neki solid za mene. Ali Shas'o (tau HQ)....ima 4 rane....brate...kao carnifex, samo sa boljim pucama i cool gedzetima :)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Mind Uploader

Re: BATTLE REPORTS

Post by Mind Uploader »

Hmm, neko kuka da je tau prejak... :-({|= :-({|= :-({|=

Ja sam danas igrao protiv Slavicevog Tau-a (koji je dosta fin, nije lose sklopljen ima sve one "zle" stvari) i mislim da armija ne bi postala prejaka ako bi im dali bs4. Bez problema...
Malo bi bolelo protivnika, ali postali bi igrivi protiv ozbiljnih listi...
Last edited by Mind Uploader on Mon Jul 28, 2008 12:05 am, edited 1 time in total.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ja samo iznosim svoje utiske. Kako se vasa partija zavrsila?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Mind Uploader

Re: BATTLE REPORTS

Post by Mind Uploader »

Saethwyr wrote:Ja samo iznosim svoje utiske. Kako se vasa partija zavrsila?
Ma, znam, zezam se. :)
Oko kraja cetvrtog kruga je na tabli ostalo 6 vatrenih ratnika i 1-2 kriticna borbena odela... :)
A meni su umrla tri landspeedera i 4-5 marinaca. I baja je popio dve rane. I jedan dreka je izgubio obe ruke.

Upucao sam Tau.

Mislim da Tau treba da dobije bs4 i rado bih potpisao peticiju za tako nesto. Mrzim GW-ovu nesposobnost da makar priblizno izbalansira igru, cak i kada meni ide u korist.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Pa moze vecina njih da ima BS 4 , ili preko wargeara ili preko markerlighta (tu cak i bs 5). Problem je samo sto to kosta. A i vecina oruzja ima pozamasan domet (obican pulse rifle kod fire warriora je range 30''). Ali opet se sa svime time moze napraviti skroz ok lista.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

Interesantno zapazanje je da ce tiranidi imati mozda mali problem u petoj ediciji, jer im troop choises ginu ko muve od raida (no pun intended :D)
*coughcoughWithoutNumbercough*
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by bojan »

ZergLord wrote: *coughcoughWithoutNumbercough*
[/quote]

A sta se desi kada igras na kill poene?
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Points without number? :D :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: BATTLE REPORTS

Post by ZergLord »

bojan wrote:
ZergLord wrote: *coughcoughWithoutNumbercough*
A sta se desi kada igras na kill poene?
Pa jbg, onda moras da budes malo pazljiv. I u 2/3 misija neces igrati u kill poene, tako da verujem da je vredno rizika.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Slobodno nastavite pricu o kill poenima i withouth number u za to odgovarajucem topiku ;)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Bese danas dobro prepucavanje. Stigli smo da odigramo podosta partija, posto je Kirgan odlucio da radi puno radno vreme + prekovremeno :P Elem, da krenem redom:

1. Protiv Slavica (tau) : misija seek & destroy, bez eskalacije. Uzas i horor kako smo se prepucavali (ja igrao sa dark eldarima, sa listom koju sam sklepao jednog lepog popodneva). Ravageri su pustosili, fire warriori su prasili, dark eldar warriori pucali iz transporta, broadsidei su sevali, wychice su tukle (koje su chargovale 12'' pod dejstvom sumnjivih pilula :D )itd itd. Opsti haos i ludnica. Archon sa incubi retinue se jos jednom pokazao na visini zadatka, dok su raideri padali kao musice. Play of the day : sybarite (jedini preostao iz svog squada) i shas'la (takodje jedini preostali) su razmenjivali samare dobra 3 kruga. Sybarite sa agonizerom nije mogao belog vola da ubode, dok shas'la sa kundakom nije uspevao da napravi neku stetu na sybaritovom krhkom oklopu. Wychice umalo pobegle od broadsidea....zanimljivo je sto, sta god igrao, tau me redovno prebijaju u meleeu...cudan neki karmicki ciklus... :lol: :lol: Minor za mene na kraju.

2. Protiv d00minatora (chaos) misija recon. sa eskalacijom. Nightshieldovi su se pokazali kao pametna investicija : u par navrata nije mogao rapid fire sa plasmama/bolterima. Archon sam, posto je izgubio retinue od njemu mrskih thousand sonsa, uspeva da izmlati obliteratora i ceo squad tzeechovih poklonika :) Jedan lash prince je bio izresetan, drugi prebiven. Na kraju je bio dobar solid za mene, mozda cak i masakr, ali nas je mrzelo da brojimo.

3. Protiv Vladoa (eldar) misija cleanse, bez eskalacije. U prvom krugu nestaju njegovi dark reaperi i pathfinderi...(kad prvi igras,sve se moze). Archon i ekipa umlatili autarcha,shining spears, farseera i warlocke. Dark lanceovi pogadjaju (rolam 6), a ne probijaju nista (rolam 1). Sve u svemu, zanimljiva partija. Preslo Vladou i meni u naviku da medjusobne partije zavrsavamo za manje od sat vremena. :) Na kraju je bio mozda masakr za mene.

Ova lista koju sam smislio radi sasvim korektno, jedino je problem sakriti sve te transporte iza terena (svi ti siljci, ostrice i dzidzabidze sto strce). Dobro je malo za promenu igrati sa totalno drugom vojskom (koja je susta suprotnost od necrona, imam wargear, jej! :D ). Umiru od promaje, ne trpe batine itd...ali opet je prokleto zabavno igrati sa njima :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by opsidiannight »

Lako je igrati protiv Slavicevog Taua kad Slovicevi Nuglovi drugari ne igraju.

Razkeldnica iz africke zemlje, safarii... Idem na more, kad se vratim mogao boh malo rokati sa vama. Cisto da se oprostim od 4. edicije i da vam podcrtam zasto je Haos bruka a Nurglovi drugari likovi sa mojima ne treba tikve saditi!
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Slavic
Posts: 8
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:12 pm
Location: Kej oslobodjenja 7/15 Zemun
80. Nova 12/26 Beograd

Re: BATTLE REPORTS

Post by Slavic »

opsidiannight wrote:Lako je igrati protiv Slavicevog Taua kad Slovicevi Nuglovi drugari ne igraju.
Ne znam bash koliko je lako. Bash "Nurglovi drugari" juche nisu neshto slavno proshli protivu mene. Rino eksplodirao, feel no pain bash i ne radi kad slug broadside-a sa S10 zvekne po glavi, a i koliko puta chovek moze da prodje 3+ pa 4+ pre nego shto izgubi sve modele - a vec je:
- u rapid fire-u 2x6 FW (i dva markera)
- u rapidu 2x3 Crisis-a (plazme i "raketle" BS4).
- Broadside-ovi te gadjaju sa 12 SMS-ova i 3 rail-a BS4
A save-a nema li nema ...
Mada je to mozda bilo do Slayer-a ...

Evo i mojih utisaka.
1. "Protivu Eldara" (Vlado). Losh raspored mojih jedinica u postavljanju omogucuje vladi da na centar table parkira (infiltrira) Ranger-e (kojima to omogucava da dobiju 2+ cover save). To je odluchilo partiju poshto na taj nachin mogu samo da contestujem 2 loot counter-a. Celu partiju psujem sebe shto sam 3 skvoda FW naoruzao svim oblicima i vrstama Tau granata - ali ne lezi vraze - neoprezni Serpent ulazi u assult range FW i pije par EMP granata. Banshice iskachu "bash di mi trebaju" tj. u rapid FW :-) Slichna pricha sa harlekinima koji nisu ni morali da bacaju FTF (Vlado je oba puta bacio 1). Tako da su i oni otstreljeni. nazalost dok sam ja "CC mlevilice za meso otstreljivao Vlado" je vec i Avatara i tenkove parkirao na sred loot counter-a (a eskalacija mi ne pushta Crisis-e PA BOG) A ti probaj da ih iskopash odatle kad zasednu bez njih-a !!! Sve u svemu solid za Vlado-a.

2. Dark Eldari (deo opisa imate u perinom postu) ja cu samo dodati, da nikada nisam loshije igrao nego protiv njega. Sve vreme gadjam ili prazne transporte ili pokushavam da odstrelim stvari koje mi predstavljaju zanemarivu ili nikakvu pretnju (dok Archon sa incubi retinue-om i Witchice vrshljaju i vezuju assultove). Morace da se uzme DE kodeks u ruke pa u "obaveshtajni rad".

3. Chaos SM (Slayer). Kako svaki karmichki ciklus ima svoje uspone i padove tako se u ovoj partiji dogodilo da sam prolazio i pogadjao sve - shto u prethodne dve nisam. 1 Turn za otstrel bike-ova (bez obzira shto su tubo-bustovali) sledece za eliminaciju transporta i 33-50% njihovog sadrzaja, treci za lorda i "kusure". Chak ni "spas u zadnji chas" nije stigao poshto su termosi odluchili da skoche na glavu Broadside-ima :lol: Sve u svemu, kad imash srece, pamet je vishak delova.
Taman kad sam mislio da nikako ne mogu bolje da prodjem kad ono ...

4. Marinci (Srdjan, touch-down) Ovo je (barem za mene) bila hiper-neverovatna partija. Ne postoji jedinica koju nisam pogodio, ne postoji save koji nisam proshao i ne verujem da cu ikada marince tako otstreliti u zivotu !!! Sa druge strane Bonding Knife se odlichno pokazao poshto su se FW vracali iz bezizlaznih bezanija. Crisisi su odradili posao vishe nego adekvatno (joj shto volim plazme u rapid-u 8) ). Dok svoju ulogu "strashila plashila" Broadsideovi ispunjavaju na zavidnom nivou. "Hiper-super-turbo bust-2+ inv.save" baja na bajku je pao posle pucanja manje od 25% armije (obichno mi treba izmedju 50-75% 8O). Bitna faktor je definitivno bila chinjenica da "long-range hit-and-run" sprechava protivnika da eliminishe tvoje poene dok Crisisi nesmetano "glodju" njegove. Odluchujuci momenat je naravno bila chinjenica da je moja komanda (svih 350 poena) bila u njegovoj deploymet zoni (pa se rachunala duplo). Sve u svemu vishe nego solidan solid za mene (i nemam iluzija da ce se skoro ponoviti).

Sve u svemu trebace mi josh MNOGO prakse da bi ovakve uspehe ponovio na neshto drugo osim srece. Ali dobro. Uchi se, uchi ...
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

ja cu samo dodati, da nikada nisam loshije igrao nego protiv njega.
Pa nije da si bas mogao drukcije da odigras. Sve si uradio kako treba, samo se kockica nije slagala sa tvojim odlukama :) Ja sam se uglavnom krio iza terena (sakrij ti 7 glomaznih skimmera iza terena), pa sam zaskocio tau kad je trebalo. Pola tvojih fire warriora i jedan squad broadside su se dosadjivali. Jebeno je kad imas open-topped skimmere sa armorom 10/11. Na kraju mi je ostao jedan razoruzan raider i jedan muckani ravager. To boli kada puca po tebi :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Cekaj, jadnom slejeru su termosi opet deep strikeovali na nekoga? :(
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

To sam zapravo video. Ili su se zadrzali u klonji, ili su pali nekom na glavu...opet! Scatter negde 8-12'' je redovna pojava kod malog Slayera izgleda :) Ne smem ni da zamislim kako bi to izgledalo da on krene da se bavi padobranstvom... :lol: :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Mind Uploader

Re: BATTLE REPORTS

Post by Mind Uploader »

Slavic wrote:4. Marinci (Srdjan, touch-down) Ovo je (barem za mene) bila hiper-neverovatna partija. Ne postoji jedinica koju nisam pogodio, ne postoji save koji nisam proshao i ne verujem da cu ikada marince tako otstreliti u zivotu !!!
Sve u svemu vishe nego solidan solid za mene (i nemam iluzija da ce se skoro ponoviti).
Sve u svemu trebace mi josh MNOGO prakse da bi ovakve uspehe ponovio na neshto drugo osim srece. Ali dobro. Uchi se, uchi ...
Ma, meni je bilo super, taman sam poceo da razmisljam da li te smaraju marinci kao uber armija, ali na svu srecu ima leka i za njih. :)
Protiv Tau-a osnovna stvar koja odredjuje pobednika je raspored terena. Ako nemam dovoljno terena da se krijem od brodsajda sa vozilima osecam se kao da mi je armija osudjena na smrt streljanjem... Btw, nisi protiv mene imao toliko srece sa kockicama, mislim da je teren vise uticao, a i ti si jako, jako lepo odigrao. Ja sam bacio uzasno lose sejvove za baju na bajku, ali sam zato par puta bacao neke fancy cover sejvove na 6...Tako da mu to dodje ok... Svaka cast jos jednom. :mrgreen:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: BATTLE REPORTS

Post by slayer king »

Saethwyr wrote: Ne smem ni da zamislim kako bi to izgledalo da on krene da se bavi padobranstvom... :lol: :lol:
Ma nije frka za mene, zamisli da Boca ode u padobrance, trebao bi mu padobran povrsine New Yorka...

1)Protiv Vladoa
Mnogo srece za mene sto se tice dolaska u eskalaciji (2 krug, berzerkeri, bajkeri, demon dolaze), njemu dolazi ekipa bikera sa Autarchom. Termosi padaju tamo gde treba i salju harlekine bogu na istinu \:D/ (zivela combi plasma). Na centru table dolazi do opsteg klanja, termosi umiru, moji bikeri umiru, no zadnji termos instant killuje autarha powerfistom. Heroji nacije su ispali rangeri koji su drzali demona 2 ili 3 poteza.Pri kraju berzerkeri dolaze ubijaju druge bikere i dark reapere (valjada su to oni). Na kraju neki minor za mene (odokativno smo gledali), posto su plague marinci i demon drzali centar. Sve u svemu mnogo je zanimljivo igrati protiv eldara :)

2)Protiv Slavica
Samo imam da kazem da sam isao previse napred sa bikerima, ostalo je Slavic rekao :wink:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Padobran povrsine NY-a? Naaaah, ne treba meni toliki padobran, ja sam kao doom diver - odskocim par puta :D

Nego, danas se meni desilo protiv pere ono sto se obicno slejeru desava - deep strikeovao sam u protivnicki model :D I to cela tabla prazna sem tog jednog DE transporta (igrali eskalaciju, on za DE ja sa BAm prvi potez nema nista na tabli :lol:) i moji momci moraj bas na njega :D
Bile su zabavne partije danas, igrao sam protiv Duleta i njegovih Hiljadu Sinova... nije problem ap3 oruzje, problme je sto ja padam sve cover save-ove i feel no pain rolove. A i onaj njegov 4+ inv mi malo smeta, pogotovo kada od 8 napada power weaponom probijem jednom :? Sa druge strane protiv Pere i njegovog vidjenja DE je bila opsta smejurija. Em on masi paljbu, em ja masim deepstrike. Na kraju minor za mene, jer sam na jedvite jade usetao u njegovu deployment zonu (a bogme i on u moju). Highlit partije - Baal koji kao da je stavio ciglu na gas :D Prosisao celom tablom i pucao kud je stigao :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Uzas jedan kako je danas proslo. Nece roll veci od 2, a Kosanovic revnosno prolazi wardove na 4+. Raideri padaju ko musice, ravageri se iskrivili, zene slomile nokte, a warriori ispali iz raidera glavom napred. Highlight je bio archon koji je pao ward 2+ protiv, kako to obicno biva, force weapona. Bilo bi smesno da je rolao dva keca, pa da se simultano ubiju :lol: :lol:
Nista, sledeci put sa necronima...dosta sam ih zapostavljo :). A i planiram da sakupim sve sto ima od njih, to cu sve lepo da kompletiram do kraja godine valjda. A posle cu videti koju cu sledecu vojsku..
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: BATTLE REPORTS

Post by slayer king »

OT-
Image
Boli tebe uvo Boco ti bar imas teleport homer blizu kuce.

Inace ocu ja da igram protiv tih tvojih dark eldara, samo u nedelju nisam imao dovoljno obliteratora (ni jednog) :wink:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: BATTLE REPORTS

Post by Pendargon »

Dark eldare ne pobedjuju obliteratori, vec awesome power of the humble bolter, kojim ubijas sve, od dark eldara do njihovih papirnatih vozila...
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: BATTLE REPORTS

Post by slayer king »

Znam, ali ja se bolje osecam kad imam neke lass cannone da ih skidaju sa daljine.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

:lol:
Svidja mi se teleport homer :D Ajd pa da padne i neki battle report za cetvrtak, posto igramo cityfight tada, pozvani ste i vi ostali da se lepo igramo :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: BATTLE REPORTS

Post by slayer king »

Samo ti donesi te tvoje bube pa ce biti reporta :wink:
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Cityfight u cetvrtak? Igram sa necronima! :D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

*** CITYFIGHT BATTLEREPORT ***

Sleyer i ja odlucismo danas da probamo cityfight. Moram priznati da je jako zanimljivo igrati na onoj tabli, pogotovo ako igrate sa protivnikom koji koristi logiku tokom svog igranja :) Igrali smo misiju gde je zadatak bio ocistiti sve ruine od prisustva protivnika (tj lupiti zxastavicu i reci "to je moje!" :)). Jako zanimljivo za igrati sa bubama, jer imas mnostvo jedinica za zauzimanje zgrada. Nismo mnogo eksperimentisali sa stratagemima, ili bolej receno nisu ni radili. Sleyerov preliminary bombardment nije pogodio nista, dok moj medical stratagem koji mi daje feel no apin u nekoj zgradi sam stavio da bude u zgradi koja ima tiranidsku infestaciju... do koje nismo ni stigli usled cele koljacine oko centra. Sto se tice brda u sredini, bili smo jako liberalni sto se tice odredjivanja LoS-a preko njega (Apsolutno nemam nista protiv da obliterator koji je iza tog brda ali na visem parcetu terena vidi moje carnifexe, em su carniji ogromni em je nekako logicno), sto je doprinelo jako brzoj i interesantnoj igri. Toliko interesantnoj da sam se ja tek kucajuci ovaj report setio da nisam uopste deplojovao Liktora nigde :lol:
Sama partija je isla po karakteristicnom haos razmisljanju - sta cemo mi da zauzimamo ruine kada mozemo da odstrelimo protivnika. Sto zamalo i da mu uspe na kraju, jer je na tabli ostalo nesto berzerkera, predaleko da zauzmu dovoljno ruina ili da napadnu nesto, i 2 terminatora i 2 obliteratora koji su imali teoretske sanse da odstrele tyranta i 3 genestealera, i da dvojci plagye marinaca daju da odstrle dve preostle biovore (koje bi skoro sigurno pale moral d aje makar jedna zaginula). Ali, Sleyer je sav shooting u tom zadnjem potezu promasio :( kako misija ne ide na VP vec iskljuciov na zastavice, a bilo ih je 7 za mene i 5 za sleyera, iako mi skoro nist anije ostalo na tabli, tehnicki sam dobio. Sto se mene tice, to bi bio draw, jer da smo igrali slucajno 7mi potez, covek bi mesklonio sa table celog. Sa druge strane, da se onaj liktor negde infiltrirao, bilo bi svasta :D

Ukupan utisak je da cu po petoj ediciji jako rado igrati na onom stolu za cityfight, bilo po regularnim bilo po cityfight pravilima. Jedva cekam sledecu partiju :) SLeyeru, kad si slobodan ponovo? :D Ovaj put na tenane da igramo, uz grickalice i pivo i mozda malo vise od 1500 poena, moze?

Naravoucenije iz bitke za mene: Bez flesh hooks ni u prodavnicu vise! kako su me oprali haoticari samo zato sto su udarali prvi jooooj.
Highlight partije: Mostic u sredini preko tunela, gde je nekada bio svetlarnik a sada ej sve razlupano smo se dogovorili da bude dangerous za sve trupe. Prvo su se moji warriori polomili jurisajuci preko njega, pa su se onda plague marinci jos vise izlomili jer su se sapleli i o neke mine (jbte, kako slejer baca keceve na te feel no pain rolove, ono je sramota.. da igras craps malo, za snake eyes se placa dobra kvota tamo).
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: BATTLE REPORTS

Post by slayer king »

Skroz je bila dobra partija. Nekako je kul osecaj kad igras na full odradjenom terenu, a ne na itisonu sa delovima terena. Sto se tice partije, opsta nesposobnost nurglovaca koji su izgleda mrsavi kao ja pa nemaju feel no pain :twisted: . Videcemo kad cemo sledeci put da igramo, ali cemo sigurno jos koji put.
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Ne znam, meni se najvise svideo momenat kada su Khorne Berzerkeri istresli iz gaca Genestealere i Broodlorda. :) Charguju oni khornove zanesenjake u coveru...ali ne lezi vraze! Nemamo flesh hooks! Ostatak zakljucite sami :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: BATTLE REPORTS

Post by Hypodermic »

Ma prozvali zmo ga BludLord jer se isti infiltrirao u red light district :) Ocigledno su ga iscrpeli tamo.. jadnicak. Kako ce feeder tendrills da budu dobre u petoj ediciji, lepo da bacim ponovo sve one dvojek i keceve koje dobijam redovno (mislim da sam u ovoj partiji dva puta zaredom sa broodlordom dobio da je sva 4 napada na 3+ promasio...)

Kako bilo sa tobom i sa Slavic Tauic? XD
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
slayer king
Posts: 811
Joined: Sat Mar 18, 2006 8:24 am
Location: Zvezdara

Re: BATTLE REPORTS

Post by slayer king »

Pa kad me nece celu partiju, mora neko da plati za to 8)
Image
opsidiannight wrote:Čitaj moje postove, šećeru.
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: BATTLE REPORTS

Post by PeraNekron »

Protiv Tau? Bilo je zanimljivo. Opet su moji necroni pokazali ubogost u meleeu protiv Tau. :) Na kraju je bio jak solid za mene. Highlight: 5 destroyera pokusava da se naprave pametni, pa odlucuju da claimuju cover na 4+ u protivnickoj zoni (igrali Recon), pa da pucaju u broadside. Medjutim ja genije rolam 3 keca....i Slavic ih dokrajci sa railgunovima :P Immortali su nekako uspeli da posle 4 kruga premlate broadside druge u meleeu, dok su wraithovi i lord razmenjivali samare sa Shas'o i njegovim kriznim drugarima. Monolith ocekivano nije poziveo (igrala se eskalacija). Sve u svemu, bilo je veoma interesantna partija. Warriori su nekako uspeli da se dosepaju do protivnicke zone, trpeci abnormalne kolicine batina u procesu :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Locked

Return to “Warhammer 40k”