Utisci sa turnira

User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Utisci sa turnira

Post by Mrzimsvee »

Ovim putem zelim da se zahvalim svim ucesnicima turnira, Hvala!
Hvala svima koji su radili na lepim terenima (Beta, Slavic, Vidak, Zlaja, Vlado, Boca, Milinovic, Slayer, Staljin, Shumka, Pera, ako se nekog nisam setio izvinjavam se).
Hvala Boci i Vidaku na plaketama.
Hvala Stoletu, Peri, Zlaji, Boci na pomoci oko priprema za turnir.
Cinimi se da su se svi lepo proveli, nije bilo Poor Game-a, tako da je sve valjda bilo OK.

'ebiga to je to. :wink:

Vas
Hobby Store
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by opsidiannight »

Turnir je jedan VEEELIKI plus.
Skroz prijatno igranje, sa dobrim ljudima, u lepoj atmosveri, uz podrsku vrle organizacije, i miris ukusnog rostilja.

Jedini problem je sto nije cesce.

Hvala HS i svim ucesnicima na lepom turniru.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Giga »

Turnir je bio pun pogodak!

Moram reci da sam se odlicno proveo i da je ceo dogadjaj bio na zavidnom nivou. :D

Nadam se samo da ce biti nekih planova za ucestalije turnire. Ne bi mi smetalo ni da se ucesce naplacuje - ovakav turnir zlata vredi. ;)
Image
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa turnira

Post by PeraNekron »

:applause: :applause: Predobar turnir. To je sve sto mogu da kazem. Tematski tereni su me odusevili, stvarno smo uradili predobar posao. Meni je bilo vrhunski, igrao sam protiv 5 razlicitih armija, sto je uvek dobro. Skroz opustena atmosfera, zezanje, smejanje do suza, hrana, pice, genijalni momenti, itd. Bilo je bas svega :D Sve cestitke pobednicima i jedno veilko hvala svima koji su dosli da se igraju i uvelicaju ovaj dogadjaj. 30 ljudi samo iz Beograda. To je uspeh :wink:
I stvarno...mogli bi cesce da imamo ovakve turnire...:D
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Utisci sa turnira

Post by ZergLord »

Da, bilo je dobro. :D
Dexter
Posts: 124
Joined: Thu Jun 26, 2008 8:41 pm
Location: Oteli ga vanzemaljci!!!

Re: Utisci sa turnira

Post by Dexter »

Turnir je bio apsolutno fantastican, prvo moram pohvaliti izvrsnu organizaciju, prvo Mojsija koji je sve ovo omogucio, obezbedio nam hranu i pice i to za dz, ljude koji su vredno radili da obezbede dovoljan broj stovola i terena,i naravno svima koji su grali protiv mene, jer sve partije su bile stvarno spektakularne (da, i sa Roverom, koji mi je pretvorio sve karaktere u skvigove! :lol: ). Takodje se slazem sa ljudima koji su postovali pre mene da bi ovo definitivno trebalo cesce da radimo, i potpuno se slazem sa Gigom u pogledu placanja, ovakav provod ipak nema cenu.
Last edited by Dexter on Mon May 04, 2009 7:13 pm, edited 1 time in total.
"Jebes ti Cak Norisa kad Jelena Karleusa spava a budna je sasvim!" - Hitler

"On the first day, Man created the machine in his own image." - Library keeper, Animatrix
User avatar
Knight
Posts: 553
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Knight »

Bila su to fantasticna dva dana warhammera 40k.
Hvala puno HobiStore ekipi koja se potrudila da nam omoguci ovaj hepening, kao i ljudima koji su pravili terene - jer dobar teren cini svu razliku izmedju dobre partije i groznog napucavanja.
Verujem da smo se svi lepo igrali ova dva dana - mogli bi smo ponovo za mesec-dva ;)))

Cestitke Bojanu koji je sa gardistima napravio cudo (a momcima sa 3+ sejvom reci cemo samo ha-ha, gledajte sta rade flashlightovi :) ), kao i Beti koji se sa svojim got zenama namucio ljude. I da, Dule je igrao haos bez princeva, kako bi se ljudi sa njime zapravo i igrali , a kad njegovi marinci nauce da voze taj rhino cak ce i ta ekipa napraviti dar-mar ;))

Meni su ove partije posebno prijale jer se nisam igrao bas,bas dugo; Prijatno sam iznenadjen kako su pravila ispeglana, a assault armije ohrabrene da postoje ;)

I da - In the grim darkness of the future, ther is only MONSTROUS CREATURES!
:)

To su neki prvi utisci..
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by joca☻ »

meni je bilo super.super protivnici,nisam se lose pokazao sa mojom armijom i uopste atmosfera je bila ok.3 izgubljenje,3 d0bijene,0 neresenih.zadovoljan sam.:) steta sto nisam igrao sa vise razlictih armija,nego samo sa marincima i jednu sa tiranidima.
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Utisci sa turnira

Post by Stevan »

Turnir je bio zaista odlican.
Svaka cast na organizaciji i izradi onih fenomenalnih komada terena.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

joca☻ wrote:meni je bilo super.super protivnici,nisam se lose pokazao sa mojom armijom i uopste atmosfera je bila ok.3 izgubljenje,3 d0bijene,0 neresenih.zadovoljan sam.:) steta sto nisam igrao sa vise razlictih armija,nego samo sa marincima i jednu sa tiranidima.
Cek, samo samnom si igrao a da nisu bili marinci? :( I ja moram da se zahvalim odlicnoj organizaciji i cinjenici da sam igrao protiv 6 potpuno razlicitih armija (istina, dva marinca, ali jedan je bio clot&frket ristina lista dok su drugi bili neki zeleno-tamni andjelcici sa alkoholom pa nije ista prica).

Interesantna zapazanja:
-Teren je fantabulozan. Utrcavanje u ogroman hangar da bi se prebio ceo Kosanovicev rhino koji drzi objective mi je bio vrh, kao i lavirint u prvoj partiji protiv Donevskog.
-Bocabuba je u prvom danu prezivela sve i pojela sve i svasta, dok je u drugom danu sva tri puta zaginula. Tyrant sa gardom, sa druge strane, nikada nije umro (ne moze se reci isto i za gardu, ali sta sad)
-Nova garda je prijatno iznenadjenje. Od svega po malo, nista mega spektakularno, moze se igra, moze se dobije, moze se izgubi, zavisi od kolicine zabave i znanja igranja.
-Bilo je 5 ili 6 Pedra na turniru. Covece ala su njega klonirali...
-Nema worst sportsmanshipa. Wow. Sve partije svima mega prijatne. Ljudi, ajmo cesce ovako :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa turnira

Post by PeraNekron »

Hypodermic wrote: -Bilo je 5 ili 6 Pedra na turniru. Covece ala su njega klonirali...
Naravno! Niste nikad culi za bracu Kantor? : Pedro, Pierre, Perica, Pietro, Pjotr i Petar. :lol: :lol:
I Lysander blizanci su tu bili negde... :wink:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Pendargon
Moderator bez portfelja
Posts: 2367
Joined: Thu Sep 09, 2004 5:17 pm
Location: Between Heaven and Hell... In Heaven they don't want me, but the Devil doesn't want a competition

Re: Utisci sa turnira

Post by Pendargon »

Turnir je uistinu bio fenomenalan, jednom sam se za promenu malo opustio i igrao, sto mi je prijalo :-D.
Organizacija je bila odlicna, a novi tereni su ispali fenomenalno. All thumbs up! :-D
Image
ImageImageImageImageImage
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by deka »

Evo i ja da napišem koju...

Prvi turnir na kom sam učestvovao je bio... fenomenalan.
Organizacija na nivou, kao i učesnici... a i nisam bio poslednji :D :D :lol: :lol: :lol:

6 lepih partija, i puno zabave...

Ovim putem se još jednom izvinjavam protivnicima zbog mog (trenutno) slabog poznavanja pravila, i ako sam negde i omašio izvinjavam se nije bilo namerno... :oops: :oops: :oops:

Takođe se izvinjavam i Duletu, Duletu i ostalima koje sam zapitkivao oko pravila. Nadam se da ću u skorije vreme smanjivati potrebu za tim, tj. da ću konačno savladati pravila...

Još jednom, odličan turnir, koji bi mogli ponoviti u skorije vreme...
Image Image
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Dorian »

Tesko da imam sta dodati na vec receno.

Hteo bih samo da cestitam i da se zahvalim, kako organizatorima, tako i svim ucesnicima na odlicnom provodu i sjajnom vikendu!
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
Olsianon
Posts: 1467
Joined: Tue Nov 04, 2008 8:17 am
Location: Lazarevac
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Olsianon »

Odlican turnir,sve hvale organizatoru i ucesnicima!
Na moju zalost nisam mogao da dodjem na drugi dan turnira, ali sve jedno ja mogu samo da pozelim jos jedan ovakav turnir ponovo :D !
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by joca☻ »

Hypodermic wrote:Cek, samo samnom si igrao a da nisu bili marinci?
da... xD
1-ultra
2-BA
3-DA
4-sa tobom
5-ultramarinci
6-BT
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by stalker »

Ljudi ja vam se zahvaljujem na predivnom druženju.
Prvi turnir na kome nisam dobio glavobolju ni po kom osnovu.

Kao jedan od ljudi koji su pravili terene mogu da kažem da mi je izuzetno drago da sam doprinio a je najbolja pohvala našem radu jeste osmijeh na licima igrača (i posmatrača) u subotu ujutro kad su pred početak turnira table bile spremljene za turnir.

Ma uopšteno govoreći : postavili smo standard.

:applause: za drugare koji su pomogli u izradi i farbanju terena, bilo je jako lijepo igrati na njima.

:applause: za tete koje pucaju i super izgledaju ( Betina armija Sisters of Battle)

:applause: za Bocin angažman oko nagradnih boltera!

:applause: za Duleta (Mrzimsvee) što izdrža sve naše gluposti.
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by meloras »

Jel bilo nekih slika sa turnira ili se one vec spremaju za kacenje na net?
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Utisci sa turnira

Post by Monsterman »

Cestitke Bojanu na osvojenom turniru! :)
Nadam se da cu vam se pridruziti u buducnosti!

Oce li biti nekih slika? :D
No one leaves...the Monsterican Dream
Andreas

Re: Utisci sa turnira

Post by Andreas »

Moram priznati da sam impresioniran organizacijom turnira : tereni su bili fantastični a tematski stolovi odlična ideja,misije vrlo dobro kombinovane i izbalansirane tokom turnira,prelepe vojske i veliki diverzitet istih a posebno sam zatečen besplatnom hranom i pićem ( \:D/ ) koji po meni predstavlja najsnažniji gest HSa.

Posebno želim da pohvalim uobičajene pretendente na presto svakog turnira poslednjih par godina (znaju oni ko su ;) ) što su došli na turnir sa kompetitivnim ali ne i munchkin armijama upravo zato što nisu hteli da kvare zabavu ljudima koji su dolazili sa friendly listama u kojima su hteli da se igraju sa svojim omiljenim figurama,a činjenica da su i dalje postigli dobre rezultate je pohvala za sebe.

To što sam se najviše smejao svojim neuspesima tokom partija govori samo od sebe o prijatnosti ljudi sa kojima sam igrao i činjenica da nema kralja negativnog sportsmanshipa na turniru me uopšte ne iznenadjuje.

Ukratko , ovaj turnir je primer kako treba da izgleda slobodan dan hobiste...
User avatar
teclis
Posts: 2238
Joined: Sun Sep 23, 2007 11:01 am
Location: Basket teren
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by teclis »

Svaka vam cast!!! organizacija je kao i uvek bila na nivou, ali tereni su majka, stvarno! bravo!!!! :applause: :applause: :applause:
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by mladjano bugarce »

Da se i ja javim...

Zanimljive partije, prijatni protivnici, FENOMENALAN teren, uzivancija!

1. Partija Boca TIRANIDI VS GARDA 3 OBJECTIVA

Gde me Boca sretne tu gardisti nestanu, jedino nije vodio previse o svojim skoring trupama pa su ubrzo nestale. Klimaks partije je poslednji krug gde imperijalni sajkeri prave krug oko Boca Bube da je svojim telima sprece da stigne do jedinog objectiva koji garda drzi. SJAJNA PARTIJA!!!

2. Damjan i Orci

Garda je na prvih 7 baraza dobila hit a jedina orkovska jedinica koja moze da unisti vozila (tenk bastas) sa sve special karakter shamanom pobegla u prvom krugu.

3. Beta i sestre

Jos jedna fenomenalna partija u kojoj se ponovo pokazuje da Imperator cuva gardiste! Jedinica serafima cela umire od prve pite(koja naravno hituje) nakon sto ne uspeju da prodju roll da im se save pretvori u invulnerable. Kanonesa umire od prve pite(dobija 1 na kocki), unistavam rino dobivsi 6 od eksplozije umire pola jedinice a ostale ne prolaze pining test, prezivele sestre je garda izudarala kundacima i to je bio kraj..

4. Dule i Haotici

Isprobavam novu taktiku : Ako gardista nije na tabli ne mozete ga ubiti( skoro svi mi pocinju u rezervi)! Duletu se u prvom potezu imobilisu oba rina daleko od mene, Jedinica veterana u Himeri rizikuje i izlece pred tri obliteatora koja uspeva da ubije u krugu, 3 lascannona u prvom pucanju skidaju top defileru a u sledecem ga ubijaju - Tako im i treba kada ne veruju u Imperatora!!!

5. Haotici
6. Tiranidi

Kljucna u ove dve partije je bila cinjenica da ljudi nisu navikli na masovno koriscenje rezervi i outflenka tako da su se veterani i valkira koja dolazi sa strane i raf rajderi i Bane wolf iz rezerve pokazali smrtonosni.


Pravila su mnogo kompleksnija nego sto sam mislio jer outflank, rezerve, misije, go to graund i razliciti nacini postavke igri daju mnogo takticke dubine. Sve u svemu, sjajna dva dana istinskog uzivanja u hobiju!

Da, cuo sam i prvi komentar da je garda prejaka... :D
ImageImage
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Giga »

mladjano bugarce wrote:Da, cuo sam i prvi komentar da je garda prejaka... :D
Ma, kada god izadje nesto novo, u BILO KOJOJ igri, uvek ce da bude gomila njih koji ce da cice i placu kako je to nesto novo prejako, kako ce igra propasti zbog toga itd.

Jos jednom, apelujem da se organizacija ovakvih turnira postane redovnija, pa makar se i naplacivalo ucesce. :D
Image
User avatar
Monsterman
Posts: 339
Joined: Fri Jan 27, 2006 2:55 pm
Location: Plane Of Happy Ponies

Re: Utisci sa turnira

Post by Monsterman »

Cekajte malo, zar nije pravilo da Codex mora da bude mator mesec dana da bi se koristio na turniru?
Garda je valjda izasla relativno skoro... :?
No one leaves...the Monsterican Dream
User avatar
meloras
Posts: 723
Joined: Sat Oct 18, 2003 1:20 pm
Location: Novi Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by meloras »

Na prvi dan turnira...
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by bojan »

Monsterman wrote:Cekajte malo, zar nije pravilo da Codex mora da bude mator mesec dana da bi se koristio na turniru?
Imali smo primerak vec skoro mesec dana, te je sudija rekao da moze.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Mrzimsvee »

Da dodam da je igrao jos jedan gardista sa novim codexom, Nikola Nikolic koji nije prosao bas najbolje.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Utisci sa turnira

Post by Megabaja »

ma nije garda jaka, nego ste vi vune...
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
Andreas

Re: Utisci sa turnira

Post by Andreas »

"Codex creep" i "metagame" su termini koji postoje dosta dugo,tako da nije nista cudno ako svaki kodeks koji izadje u sebi sadrzi nove igracke koje resavaju probleme nove edicije.Koliko sam cuo jedna od njih je nesto sto ignorise cover save-ove,zatim valjda himera koja ubija nob bajkere dok vecina armija grca u moru power claw-a itd..

Ali to traje samo dok se ljudi i njihove liste ne naviknu na nove trikove kodeksa,posle toga se nekako izbalansira...osim ako je taj codex haos....

A to da je novi kodeks bolji od starog a mozda i bolji od mnogih drugih starih kodeksa drugih rasa,to je sasvim normalno,kako bi inace prodali figure.Evo,kladim se da ako je sledeci kodeks tiranida da ce garda da place od njihovih novih pravila...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

Ma i sada ne moramo da placemo, samo moramo malo bolje da ga procitamo i da ipak stavimo trupe u area teren da i od baraza imaju cover save (ja debil ih stavio na otvoreno, kao, ma pucace kroz nesto pa cu imati save... jes ali ne :D).

Garda nova je odlicna. Nije prejaka, nije preslaba, ima svega, moze se lepo igrati sa njom i zabavljati. Ima neke mnogo zle i mnogo kul stvari, ali nista strasnije od marinaca (i dalje mislim da su assault marinci sa stitovima kradja, 3+ inv bre je mnogo :P). Sto lepo andreas rece, izaslo nesto novo pa nam cudno :)

Partija sa gardom mi je najpozitivniji utisak sa celog turnira, bilo mi je zanimljivo da gledam kako nove stvari rade i kako bojan iz njih izvlaci apsolutni takticki maksimum gde god moze. Dodati na to fantastican i zanimljiv teren i eto vama mozgalice za celo vece da se igrate :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Utisci sa turnira

Post by ZergLord »

A kad ce slike?...
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

Moje do kraja veceri, najzad iskopah kabl od aparata. Ali mojih ima samo par, da se vide tereni i nesto iz mojih bitaka i to je to. Kada ce vidak da prebaci svoje (kojih ima mnooooogo vise), to samo bogovi haosa znaju.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by joca☻ »

Megabaja wrote:ma nije garda jaka, nego ste vi vune...
:lol: :lol: :lol:
jedino mi je krivo sto na turniru nisam odigrao protiv garde,3000 figura na 3000.bas bih voleo da odigram takvu partiju.
User avatar
Megabaja
Baja
Posts: 2914
Joined: Thu Jan 30, 2003 12:28 am
Location: Karaburma

Re: Utisci sa turnira

Post by Megabaja »

5. Haotici
...a sta je bilo sa ovom partijom?
Pamti, pa vrati...

Ignorance is bliss.
Cypher, Matrix

Pazi, vidi, kockica ima 6 strana, a terminator gine samo na 1... by Chomie
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Giga »

Megabaja wrote:
5. Haotici
...a sta je bilo sa ovom partijom?
Pricati javno o tome je heresy. Samim tim, sve informacije o prljavim izdajnicima su klasifikovane i nepodobne za ovaj forum.
Image
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by mladjano bugarce »

Haotik je imao dva Lash princa, rino sa plague marincima, rino ra cincovcima, jedan squod obicnih haotika i dva obliteratora. Sajkeri su smanjili moral obicnim haoticima koji su pobegli s table, topovi unistili rino a rambo poubijao demolition chargeom ostatak nurglovaca, Lash princevi su izmaltretirali dva squoda gardista nakon cega su popili sav shooting koji garda ima i umrli u istom potezu, tzincovci su se iskrcali ubili gardijskog generala sa njegovom ekipom i lagano umirali od ostatka imperijalne armije, haos terminatori(koji su stigli tek u petom potezu iz deep strike-a) su se spustili i probali da ubiju imperijalne veterane koji su drzali haos objective ali su ovi " otisli pod zemlju" pa su preziveli...
ImageImage
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Utisci sa turnira

Post by Stevan »

Da nebi otvarao novi topic,napisacu par reci ovde :)

Dakle..sta reci...

Prethodni turnir je bio sjajan....ovaj turnir je bio barem dva koraka ispred.
Utisci su fenomenalni...bukvalno nemam ni jednu jedinu zamerku.

Ljudi sjajni,table fenomenalne..odlicna klopa..ma divota jedna.

Svi ljudi protiv kojih sam igrao bili su krajnje prijatni a sve partije su protekle u krajnje prijateljskoj atmosferi.

Na kraju,zelim da se zahvalim organizatorima,koji su napravili..ma nevidjen posao sa ovim turnirom, i ljudima protiv kojih sam igrao,na izuzetno prijatnim partijama.

Evo i kratkog opisa bitki:

1.Partija protiv ultramarinaca:
Pucalo se,tuklo se..zaboravih da se konsolidujem na objektiv i tako dodje prvi poraz :)


2.Partija opet ultramarinci :)
Kill poeni, nekako je sve islo kako treba i prva(i jedina :) ) pobeda za deathwing.

3.Partija IG gunline:
Igralo se na tabli br. 1,po meni najlepsoj tabli na turniru.
Interesantna partija,na kraju je svako drzao svoj objektiv....draw.

4.Partija CSM:
Toma je likchina nevidjena i ovom prilikom ga pozdravljam.
Sto se partije tice,forsirao sam bezaniju,da sam mogao pod zemlju,verovatno bi se tamo sakrio :P
Na kraju srecni hitac assault cannonom u land raider donosi mi taj izjednacujuci poen.
Rezultat masivnih...1-1. :D

5.Partija ponovo ultramarinci:
Ukratko je bilo ovako..Milinovica je izgleda neko naljutio pre ove bitke..otisao je covek po metlu i lopaticu i pocistio moju celu armiju sa table :D
Drugi poraz.

6.Partija Black Templars:
Zabavna partija..dosta pucanja..dosta peglanja i na kraju svako na svom objektivu za draw.

I to bi bilo to :)

Sad treba docekati sledeci turnir :)

Poseban pozdrav gostima iz Hrvatske i Slovenije.

Poz svima!
Last edited by Stevan on Sun May 02, 2010 9:29 pm, edited 1 time in total.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3201
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Mrzimsvee »

Hvala svima na ucescu, nadam se da ste se lepo roveli i druzili sto je najvaznije.

Potrudicemo se sledece godine da budemo bolji. :wink:

Cestitke pobedniku.

I beskonacno hvala Beti i Milanu na predivnim i funkcionalnim terenima :!:

Pozdrav svima
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
joggy
Hronos
Hronos
Posts: 1224
Joined: Sat Apr 06, 2002 6:17 am
Location: Buduca nezavisna Republika Kotez
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by joggy »

ja se pridruzujem pohvalama za turnir. Super mesto, super hrana, super table, i 6 opustenih partija sa raznim armijama. Svake godine je ovo sve masovnije i sve bolje odradjeno, tako da samo mogu da iscekujem sledeci turnir :)

Jedini predlog bi bio da se od sledece godine i za ovaj 40K turnir organizuje kafana subotom uvece. Naravno, niko ne ocekuje da Mojsije sve placa, mislim da niko ne bi imao problem da plati svoj deo ceha. Isto vazi i za hranu tokom turnira, mnogo bre sve to kosta da bi samo organizator snosio sve troskove.
"Narod u demokratiji ne može da pogreši. Kakva god da je odluka naroda to je odluka Boga." Vulin.
"Potrebno je da vozilo koje vrši transport ima onu ruku napred, da prebacuje... Imaju proizvođači, ja sad ne znam ko su“ Velja.
„Na Beka su pucali amateri, jednom je čak spala kapuljača“ Nesa.
User avatar
opsidiannight
Чика Дринки
Posts: 2113
Joined: Sun Nov 03, 2002 2:53 pm
Location: Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by opsidiannight »

Hvala HS ekipi na svemu od strane istoriskog dela događaja.
Image
"This time, next year, we'll be millionaires!"
Locked

Return to “Warhammer 40k”