Utisci sa turnira

Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

Teren: Fantastican, zimske table su me jednostavno odusevile. Beta, milane, svaka cast.

Igraci: Nijedna zamerka ama bas, sve odlicni ljudi.

Armije: pa, malo mi krivo sto sam od druga 3 tiranida na turniru uspeo da ubodem 2 :P Ali nema veze, nisu bili marinci marinci marinci ko prosle godine.

Generalni utisak: Fantasticno, kao i obicno.

Kako da bude bolje od ovoga: Realno, jedino ako nabavimo hostese :D
Ok, salu na stranu, ja stvarno ne vidim kako da ovo bude bolje kada je ovo vec FENOMENALNO. Bez obzira na standardni psihicki pritisak oko turnira i sitnih problema koji uvek iskoce, ovaj je, kao i svaki u organizaciji HS-a jednostavno objasnio ljudima kako se prave turniri.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa turnira

Post by Dzon Vejn »

Sve cestitke! Nema tu sta da se dodaje ;).
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by deka »

:applause: :applause: :applause:
Image Image
User avatar
Dorian
Posts: 203
Joined: Wed Mar 26, 2008 7:35 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Dorian »

Potpuno cu se sloziti sa prethodna dva komentara!
"More than any time in history mankind faces a crossroads. One path leads to despair and utter hopelessness, the other to total extinction. Let us pray that we have the wisdom to choose correctly."

Woody Allen

---
http://dorianm.deviantart.com/
User avatar
Chamil
Posts: 96
Joined: Thu May 23, 2002 1:47 pm
Location: I ja sam sa Vrachara
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Chamil »

Dule me namerno nije obavestio kad je turnir jer je znao da ako je pitanje pobednika reseno ako JA dodjem!!! :)
Next time heretics!!!
Chamilov FAQ:
"Kako da smrsam hraneci se u kafani?"
Jedite chorbu i shopsku. Trenirajte 6 sati dnevno.

Chaplain umire samo na 1 a kocka ima 6 strana.Pa ti vidi...
Moj novi blog=> http://logaritam.rs/
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Utisci sa turnira

Post by Histericni Istoricar »

Sjajan turnir, odlicna atmosfera, sjajni protivnici. Odbranio sam poslednje mesto junacki, nalovio gomilu trofeja i divno se proveo.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Utisci sa turnira

Post by ZergLord »

Turnir je mnogo bolji bio nego prosle godine:

- vise igraca (a bilo bi ih jos vise da nekima nisu iskrsle neke stvari) ukljucujuci ljude iz inostranstva
- veca raznovrsnost armija i buildova, za razliku od prosle godine gde je bilo previse Marinaca koji su se igrali na isti ili u najmanju ruku slican nacin
- mislim cak i da je teren bio bolji nego prosle godine
- moj performans na turniru je bio mnogo bolji nego prosle godine :)

Drago mi je sto sam ucestvovao. :applause:
Last edited by ZergLord on Mon May 03, 2010 9:50 am, edited 1 time in total.
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Telion »

Turnir je bio fenomenalan,drago mi je da su bili ljudi iz inostranstva i da sam igrao sa nekima on njih... :)
Sve cestitke na organizaciji i vidimo se sledece godine... :applause: :applause: :applause:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa turnira

Post by PeraNekron »

Nemam nista drugo da dodam. Sve je bilo vrhunski. :applause: Jedino mi je zao sto sam predao zadnju partiju, stvarno mi nije bilo dobro. :?
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Utisci sa turnira

Post by milosh »

Tereni su stvarno odlicni (Milane, Beta i ostali koji su se trudili svaka cast). Odigrao sam po dve bitke na sibiru, katacanu i orkovskoj pustari a posebno mi se dopala katacanska tabla sa srusenim mostom i prva tabla city fighta.
Svaka cast Mojsiju i Duletu na izrsnoj organizaciji i strpljenju koje iskazase prema svim nasim zahtevima :)
Pohvalio bih i pet mojih protivnika koji su bili super opusteni i prijatni protivnici (izuzetak je Slovenac sa gardom koji nije bio neprijatan ali je uz osmeh provlacio nekakve gluposti uglavnom sa LOS-om koje mu uopste nisu trebale jer bi me i bez toga pocistio sa table). Jos jednom bih se izvinio Zergu koji me je cekao sat vremena za pocetak pete partije jer sam se zadrzao na speed paintingu. Bilo je stvarno epskih momenata u bitkama: poslednii Nob biker koji prolazi inv na 5 i tako zadrzava kil poen protiv marinaca, zatim 6 Nob bikera koji protiv tiranidskih warriora sa bone swordovima prolaze 6 sejvova na 5 koji bi ih instant kilovali, Gazgul koji je zgnjecio swarmlorda kao bubu :) i citava epska partija protiv katacanaca predvodjenih rambom i strikenom koja se zavrsila u poslednjem potezu tako sto je garda drzala jedan objektiv, orci drugi dok je oko preostala tri objektiva bilo jedinica obe vojske.

Vidimo se sledece godine sigurno! :)
Last edited by milosh on Mon May 03, 2010 11:50 am, edited 1 time in total.
Image
Ko, jel' ja?
Posts: 1974
Joined: Fri Dec 02, 2005 1:50 pm
Location: ovde

Re: Utisci sa turnira

Post by Ko, jel' ja? »

Svaka čast na organizaciji. Čestitke učesnicima i pobednicima.
Posebne čestitke Milanu, Beti i ostalim ljudima koji su napravili i ofarbali one predivne terene. :applause:
User avatar
Histericni Istoricar
Kапитан Рубинщайн
Posts: 1341
Joined: Thu May 01, 2008 9:47 pm
Location: Jarak

Re: Utisci sa turnira

Post by Histericni Istoricar »

Aj sada malo o bitkama. Upao sam kao rezeva mesto Rumuna, odmah sam smislio genijalni plan da lovim trofeje i tako sam i igrao.
Prva partija protiv Nikole Jogija Nikolica.
Nikola je kud i kamo iskusniji igrac i sigurno veci sportsmen od mene. Vodi lude momke sa Katacana bas kako treba, malo mehanizacije i svim zvezama. Bili su tu i Harker, Straken i ludi Rambo. Odmah sam poslao Vulkana i njegove na Nikolin objektiv. Prvo su ocistili neki trupu hevy flamerima, bez re rolla, a onda je Nikola poslao ostale da iih nekako ukinu, sto se pretvorilo u epsku borbu Vulkana i svih gardista na kraju. Nikola je zarctao sebi da ukine land reidera i trudio se zestoko da to uradi. Ja sam hteo Strakenovu ruku, al nazalosto hiljade gardista je dovljno puta bocnulo Vulkana. Nasao sam drugu metu Leman Rusa koji je bacao pite o tabli, sa lepi uspesima. Bacio sam gvozdenu dreku na njega i tu pocinje njen mvp put. Monstrum otvori sirotg Leman Rusa bez muke i re rola (stvaro sam retko koristo Vulaknove re rollove) i krene da plasi Harkera. Nikola usmeri svu paljbu na Dreku i ona ode u bljesku slave. Covek zavni sardz koga je napoao gardista Marbo spljeska dotcinog u poslednjoj borbi dana. Na kraju me Nikola lepo ugazi sa 900 poena. Sjajna partija i super ofarbana Nikolina garda. Jedva cekam da se opet igramo.

Druga partija protiv Boce Bocmana Vasiljevica.
Bube na sve strane, neke nove i neke stare vecinu ih jedva razlikujem. Boca je odlicno napravio neke nove modele, onu opskurnu mama bubu i letecu vevricu, al Alfa vorior mu i nije neke mesersmit. Boca me malo nerirao tutorisanjem al to mu je u opisu posla. Hteo sam vevericu za trofej al sam nahvatao neke zoantrope gresne (mislim da su zoantrope van skvoda jadne), jedno karnija koga su izrestali veterani i neke one male bube i jenog sirotg brood lorda koga sam otopio mmeltom, ipak sma Salamander. Dreku je otvorio drugi karni jer sma ga ja gurno gde ne treba. Boca me ugayio sa nekim brojem poena preko hiljadu.

Treca pratija portiv Druga Gruzijca Dzungasvili Visreionovica Staljina.
Resio sam da ugazim Staljina jer se ceo dan grebao za cigare. Lepo krenem da ga propustam kroz sake, dreka pojede predatora, sterngardi zbrisu taktikalce, moje taktosi pojedu pola njegovih termosa al mu pretekne heroj nacije kaplena. Taj kapelan mi je zbrisao manje vise dva skvoda i ukopao se na mom obdzekitvu. Za to vreme moji termiji uz podrsku Lan radidera i sterngarda su ocistili njegove sa obdzektiva i ukpamovali se tamo. Sada sledi potez turnira. Sataljionova trupa u rinu se dosunjala na koji inc od mog obdzektiva. Saljin pobedjuje gotovo sigurno jer je seti potez (koji smo namestili u dogovoru jer nam bilo lepo da se koljemo), a on igra drugi ja nemogu da ukinem tu trupu i racunema to je to. Medjutim veliki grebator drug Staljin resi da igramo nereseno! Sjajan potez i tako ja dobijem neke bodove.

Cetvrta pratija protiv Deke Behemota Velikog strumfa Milinovica.
Ja resim da sebi ulovim land raidera. Pustim dreku na njega dreka odradi posao, meni lepo. Milinovic je za to vreme ukidao meni jedinicu po jedinicu i nestajo periodicno u vorp, al to je Behemot Milinovic i to se od njega ocekuje. Odlicna partija, sa puno smeha i razonode i velikim trofejem. Predma ja Milinovicu jer smo tri poteza igrali skoro dva sata. Uzas! Dva gospodra vremena na malo prostora. Milinovic odskakuce srecan, ja odskacucem jos srecniji.

Peta partija protiv Marina Skeca.
Ne ume ja da igram sa zidovima, a i neznam ja da igram taj njegov 40k, padnem ja lidersip i gurenm mu armiju da je ubije sto pre. 1200 za njega i tako.

Sesta protiv Urosa Bolate Marijanovica.
Ovo je bila partija onog nekorona al je on fejzautovao, pa sam ja igrao. Kazem ja Urosu da ocu da ubijem onaj Doom trtmrt i ono cudo Trigona. Covek se nasmeje na tu opsaku, sta drugo moze. Uros je pobedio u startu, pa smo se lepo igrali. Pusti on Doom na moje taktose, pojede on neke od njih al ga doceka mmelta i istopi, pola posla gotovo. Vulkan i momci krenu na trigona, tuku ga oni al ipak je on velika zmija pa ih je na kraju podavio. Medjuti moji termosi na proputovanju po tabli navataju trigona( koga je Uros malo pomerio da bih ga dohvatio) i skinu mu skalp. Zavrsimo mi partiju, obojica srecni.
U jednog Bocu, mi verujemo!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by bojan »

Mrzimsvee wrote:...I beskonacno hvala Beti i Milanu na predivnim i funkcionalnim terenima :!:...
Takodje Milinovicu i Vladou koji uvek ispune ono sto obecaju, Boci sto je josh ranije napravio zgrade bez kojih cityfight tabla ne bi bila to sto jeste, Histericnom i Ogiju za pomoc oko dosadnih stvari, Duletu sto je trpeo uzasan haos u HS i nije nas sve pobio i Mojsiju koji je sve to finansirao.

Nadam se da ce sledeci put spisak zahvalnosti za terene biti duzi. :lol:
Hvala vecini ljudi sa kojima sam igrao, pogotovo Space Wolfu i Zergu sa kojima sam igrao drugi dan i koji su mi ulepsali dan nakon jedne od neprijatnijih partija 40K koje sam odigrao.

Hvala svima koji su dosli, nadam se da ce sledeci put biti vise ljudi i da ce porasti kvalitet farbanja - ima tu par vojski koje pokazuju dobar potencijal...
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Ridji »

Moj prvi 40k turnir sa kojeg nosim zaista fenomenalne utiske. Svi protivnici su bili prijatni(cak i onaj Slovenac sa najbudjavijom mogucom gardijskom listom),fenomenalno odradjeni tereni i odlicna organizacija. Svaka cast!
[email protected]

Re: Utisci sa turnira

Post by [email protected] »

Pozdrav iz hrvatske! Turnir zbilja fenomenalan-uživao sam igrajući svaku partiju.Liste na turniru su bile bez previše copy pastea što je fakat pridonjelo zabavi svih igrača vjerujem.Tereni i sudionici fenomenalni...

Jedina zamjerka iz perspektive nas kao "stranaca" koji nisu vidjeli puno Beograda što nas netko kasnije nije proveo po mjestima di se još dodatno možemo zabavit... (ali to ne umanjuje nikako kvalitetu turnira)

Keep up the good work!!!

Pleskavica!!!

Njom.njom,njom...
User avatar
stalker
High Seas Commander
High Seas Commander
Posts: 541
Joined: Sun Mar 03, 2002 4:40 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by stalker »

Radujem se što sam prisustvao, i pored svega što statistika i kockice kažu ja sam imao dva super dana :applause: ali zabagovano veče.

Kao i ranije , pomoći ću i pomagaću oko izrade terena , ako vrijeme bude dozvolilo i preko toga. Beta nema potrebe da se zahvaljuje na tome, mene raduje kada vidim oduševljene face koji gledaju nešto što smo ipak zajedno uradili. Razlikujemo se jer smo ipak razumni i složni kad je opšti interes igrača u pitanju. Tereni , ma postavili smo nedostižan standard. I nije pretjerivannje niti samohvalisanje, ajde bar danas , dan kasnije, budimo realni. :!:

Hvala vam na laskavoj tituli Sportsmenshipa tunira, to me stvarno raduje ! Hvala!. :D

Nakon turnira me ujeo ker lutalica, ozbiljno :( Sad radim na tetanusima. Nisam prošao "save" .


Ljudi , bilo je jako lijepo biti učesnik ovog dešavanja u našem gradu.
Organizacija bez zamjerke!
Bolje missat vino nego beton! - mudrost jednog neznanog dalmtinskog strucnjaka
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Utisci sa turnira

Post by Stevan »

Nakon turnira me ujeo ker lutalica, ozbiljno :( Sad radim na tetanusima. Nisam prošao "save" .
A jebla te mlada.....sto bi moj drugar iz Banja Luke rekao.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
prokleti zabagovani forum
Posts: 206
Joined: Thu Feb 05, 2004 4:45 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by prokleti zabagovani forum »

Turnir je bio ultra dobar, tereni fenomenalni, organizacija, klopa, super, sve partije su bile teske sto je dobro jer ne bi bilo zanimljivo kada bi mogao lako da pobedim (zato i igram sa Tauima), osim partije protiv Joce koji je samo setao Eldare levo desno. Sobzirom da su mi bitke na ovom turniru u prvih desetak partija ikada koje sam odigrao dobro sam se i plasirao. Ukratko veoma dobro.
Ovo znaci rat!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa turnira

Post by PeraNekron »

Evo i mojih utisaka sa svake partije (posto sam bio jedini Necron na turniru):

Prva partija protiv Tomislava Mitrovica, poznatiji kao Tifusar (Seize Ground, Dawn of War)

Ah, ti Iron Warriors. :D Tifusar izgleda ne ide ni u prodavnicu bez 9 obliteratora, ali sta ce, covek voli. :D Igralo se na city fight tabli, sto je njemu dodatno otezalo da postavi sve kako je hteo. Land raider i rhino se zaglibili na sinama, obliteratori (opet) bezuspesno prangijali po monolithu, terminatori deep strike uradili, opalili, i nisu poziveli da pricaju o utiscima, a deamon prince Gvozden se skoro sve vreme krio, i partiju video nije, dok mu se nije ukazala rucica, sto su destroyeri i immortali odmah (kvarno) iskoristili. :D Pobeda za nekrone na kraju, posto je imao svega 3x 5 chaos marinaca. :(
PS. zarekao se na osvetu! :D

Druga partija protiv Zerglorda (Annihilation, Pitched battle)

Ay mano, Swarmlord! :D Zerg je resio da po svaku cenu raskanta monolith sa svojim dzinovskim puzem! I uspelo mu je, na kraju, ali po koju cenu?..Immortali i destroyeri oduvali gardu, pa su wraithovi, puni samopouzdanja, chargovali Swarmlorda, i prebili ga. 8O . Strasno. Genestealeri otisli outflankom na pogresnu stranu, Necron warriori i dzinovska metalna bubasvaba razmenjivali samare do kasno u noc sa pucackim Tyranid warriorima, a Lord i druga bubasvaba su resili da ubiju dzinovskog puza. Dule me je mrko pogledao kada je video kako puz umire. Ko dirne u puza, ne gine mu kazna! :D :lol: Pobeda za nekrone.

Treca partija protiv Doriana (Capture & Control, Spearhead)

Ah...opet haos....ali u groznijem izdanju! Berzerkeri, nurglovci, slaaneshovci, gospodin sa muvama (nurgle daemon prince), i gospodja sa povo(d)cem (lash prince). Tu i tamo neki obliteratori...svega 5, nista strasno. ;) Nekroni resili da ne izadju na teren odmah, vec...'nako, deo po deo. :D Sto se na kraju ispostavilo kao jako pametan potez : lash nije radio puno, nije imao na koga. :) Draw na kraju bio, monolith se ugnezdio pored njegovog objectiva, dok je dzinovska bubasvaba jos jednom potvrdila epitet MVPa, time sto se u'vatila u kostac sa kuznim undivided marincima, i contestovala objective, a jedan jedini necron warrior je prosao break test na 6 protiv greater daemona. Da se igrao jos jedan potez, bilo bi belaja...po mene verovatno. :D :lol:

Cetvrta protiv Nenada Nikolica, aka Dzon Vejna (Annihilation, Dawn of War)

.....I opet haos...manje visi isti, samo sto je Dzon resio da pocisti tavan, i izvede kucne demone u igru. :D Nije da mi nisu zadavali problema, ali tvrdi su bili moji momci...do onog trenutka kada je lord sa immortalima pao break na 7, pobegao, pa ga khornovci (koji su jako glasno galamili, a mi tek ustali, pa nam nije prijalo) utamanili sa sve pratnjom, kejteringom, poslugom i psom kojeg je izveo u setnju. :D Smesne stvari : Necron warrior opet dobili napad ludila, pa chargovali lash princa....i prebili ga. Wraithovi utamanili nurgle daemon princa, pa jedan wraith utekao, samo da bi popio zalutalo djule od defilera u glavu. :(
Izgubih na kraju, bas me nije islo, a Dzon je dobio sve sto mu je trebalo. :)

Peta partija protiv Svena Skeca (Capture & Control, Pitched Battle)

Posto je ovo stvarno bila jedna grozomorna partija, bicu kratak. 75 boyza, 10 nobova, 5 meganobova, Ghazghkull, Warboss obican, i sve se manje vise vozi. U drugom krugu vise nije bilo smisla igrati, posto me je ...pregazio...doslovno. 36 napada nobza...sve pogodio. 8O Klinac je bio ok i prijatan, ali njegov cale koji lurkuje okolo....uf.... pitajte Djoleta. :? Izgubih masno, resili da zavrsimo partiju u trecem, posto vise nije imalo smisla.

Sesta partija (trebala biti protiv Urosa Marjanovica, aka BoltaFodde)

Nije se ni desila. Nekroni osetili promenu magnetizma, glave pocele da im zuje, pa resili da se phase-outuju, ostavljaci dokone tyranide da se pozabave Vulkanom i njegovim Salamanderima. Izvinjavam se Urosu, stvarno nisam mogao da izdrzim jos jednu, bolela me glava uzasno. :oops:

Dobre stvari : nijednom phase-out (onaj svojevoljni se ne racuna). :D Prijatni ljudi, mamoj***i tereni, odlicna atmosfera, dosta igraca, odlicna klopa, organizacija, takmicenje za best-painted armije, figure, speed-painting i sve ostalo. Puno hvala Mojsiju i Duletu sto nas je sve trpeo. ;)

Lose stvari : od 6 partija, uspeo sam da natrcim na tri od cetiri CSMa! 8O Jedino mi Sunka izmakao! 17 obliteratora ukupno...sto je mnogo, mnogo je! :lol: Nije da je ovo losa stvar, ali malo monotono, zar ne? :? 3 haosa, 2 tyranida i ork....nijedan marinac, bilo kog tipa. Stvarno sam talija.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Utisci sa turnira

Post by milosh »

Ajd da i ja napisem kratak opis svake bitke:

1. Joca, Eldari. Joca je prvi put igrao sa Eldarima i valjda nenavikao na pucacku armiju odlucio da se bije sa orcima. Iako je imao jako lepa bacanja ipak mi se cini da njegovi siljouhi nisu dorasli mojim preraslim pecurkama. Nobz bikeri su utamanili bansice, dire avengere i jos neku eldarsku trupu i usput raskantali jedan tenk. Gazgul je na drugoj strani pocistio fire warriore i snajpere koji su se stekali na nekoj kuli. Za to vreme far seer sa 3 warlocka je odlucio da isprebija loote, ali sam ja uspeo da spasem par rana na 6 i utepao gada :) Posto je na tabli ostalo jako malo eldara uspeo sam da zauzmem svih pet objektiva i to je bilo to.

2. Bojan Sernek, Imperijalna garda. Jaaako nezgodna lista jer je imao 5 ili 6 velikih pita koje mi je sa hirurskom preciznoscu servirao na glavu. Igralo se na city fight mapi gde ja nisam ni mogao da dodjem do njegovog gunline dok su tri leteca cuda zujala okolo i unistavala me. Ipak nisam prosao bez trofeja jer sam jednoj vendeti otkinuo oba krila (wpn destroyed) a Gazgul i Nobzi su prevrnuli neke tenkove i ubili gardiste koji su izasli napolje. Do kraja partije je sve moje bilo odstreljeno. Kao sto sam vec u prethodnom postu napisao protivnik se sve vreme smeskao ali je na jako cudan nacin odredjivao LOS i imao zanimljivo tumacenje pravila (npr onaj gardisjki skvod od 30 ljudi po njegovim recima moze da puca na metu samo ako je i jedan gardista vidi a ostali ga ne vide, ili pri racunanju kil poena kada mi je rekao da se dedicated transporti ne racunaju kao kil poen). To je bilo malo bezveze posto je i bez toga mogao da me dobije bez problema.

3. Tifusar i Haos marinci. Devet obliteratora se naredjalo oko njegovog objektiva, dok sam ja svom zastekao iza onog srusenog mosta na katacanskoj tabli. On gurnuo lend rejder i rino napred, ja ga docekao sa betlvagonom, Gazgulom i Nobzima, potukosmo se na sredini i odigrasmo draw. Protivnik je tek pred kraj bitke shvatio da nije uopste koristio terminatore koje je imao u listi. Nije da bi oni nesto promenili, ali... :)

4. Nemanja i 4. kompanija Ultramarinaca. Kao sto rekoh pre pocetka bitke, igralo se na orkovskoj planeti i tu nisam smeo da izgubim. Pocelo je lose po mene jer mi je devastatorima ubio dva Noba bikera koji su dva puta pali moral i umalo pobegli sa table. Dva skvoda taktikalaca sa kapetanom su ubili dve jedinice boyza, dok je Gazgul sa Nobzima raskantao dreku i devastatore. Predatorom mi je unistio tenk a sa dve jedinice terminatora uleteo u nacetu jedinicu nobza sa Gazgulom. Tu smo bacali neke kocke i orci su izgubili bitku. No posto su jos uvek bili pod uticajem Waagha! ostali su u borbi da bi se sledeci potez opstoj ludnici pridruzili Nob bikeri. Na kraju petog poteza preostali Nob biker sa PK-om prosao je inv sejv na 5 od power fista. Posto smo bacili 1 za igranje 6og kruga ja dobih sa 4:3 (dve jedinice termosa, dreka i devastatori naspram dve jedinice boyza i battlewagona).

5. Zerg i Bubice. Ovde sam kasnio na bitku jer sam ucestvovao u speed painting takmicenju. Brzo smo se postavili i jos brze posibali. Nob bikeri su preziveli 6 instant kil udaraca na 5+ sejv i zatim ugazili cc warriore, samo da bi potez potom bili ubiVeni od strane swarmlorda. No Gazgul je namlatio neke gantove i taman na vreme stigao da zgnjeci swarmlorda sa gardom. Boyzi su istukli neke hormagantove a zatim grebali po puzevoj kucici :) U medjuvremenu iz rezerve su dosli genstileri i tu je bio kraj. Pobeda za Zerga.

6. Nikola Nikolic i katacanci. Opet se igralo na orkovskoj planeti. Ovo je bila najzanimljivija bitka sa jako prijatnim protivnikom. Jedna jedinica boyza je stoicki popila mnogo paljbe i na kraju zaginula usput uspevsi da ubije ramba. Loote su razbile setalicu, battlewagon je pregazio jedan gardijski tenak :) Gazgul i kompanija Nobza su izdrzali nezto vatre i zatim se par krugova tukli sa Strikenom i njegovom bandom. Na kraju ostade samo Gazgul koji je uspeo da ponisti jedan objektiv. Nob bikeri i jedni boyzi su iz rezerve dosli tek u 4. potezu, ali taman na vreme da zauzmu jedan i negiraju jos dva objektiva u poslednjem potezu. Mnogo lepa i neizvesna bitka.
Image
ibzsabre
Posts: 3
Joined: Tue Mar 30, 2010 1:30 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by ibzsabre »

e pa da pokazemo i slovenci da nemamo nikakve domislije i da kazem ono sto je vec 50 ljudi do sad postalo prije mene..

(pa ispravam se za mojo losu srbscinu)

ja sam onaj koji je imao space wolfove ali mislim da govorim za sve nas iz slovenije ko kazem fenomenalan turnir, cast i slava organizatorima, puno hvala svim igracama koje sam srecao, imao sem 5 odlicnih, tezkih a zabavnih rundova (svi su bili odlicni, a mislim da od svih mi je bila igra sa sestricama najbolj uzivantska) a jednu koja je bila poucna, a sam vrlo zadovoljan da jo imam sad za pojasom, naucio sam se puno. Bao sam se rules lawyeringa, cekiranja svakog movementa, etc.. a srecom nisam imao nista od ovoga :D nisam paranoik, ali ne igram bas dugo 40k (poceo sam pocetkom ove godine) pa nisam imao dosad nikakvih izkustva sa turnirom ovake dimenzije ;)

nadam se da se vidimo na vasom naslednjom turniru, pa ako budemo mi organizirali ovdje kojeg cu da postam negdje.

PS posto sam gubio 4 figure space wolfova bi samo prosio ako ih netko pronadze da im najde dobar dom, sluzili su mi odlicno!
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Utisci sa turnira

Post by Stevan »

Bilo bi sjajno da se postave fotke tabli,armija koje su konkurisale za best painted itd.

Prastajte sto sam nestrpljiv:) i hvala unapred.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

Armije koje su ucestvovale u best painted izboru:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa turnira

Post by Dzon Vejn »

Ja sam sve detaljno uslikao, ali ne mogu da obecam kada cu postaviti slike. Dajte mi nekoliko dana.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Utisci sa turnira

Post by ZergLord »

Kratko sumiranje mojih partija:

1. Damjanovi Orci. U principu dozvolio sam mu da mi pridje da se bijemo. Jedan veliki unit Boyza je chargovao Swarmlorda i Gardiste, i svi eventualno umru iako su zadali 2-3 rane Gardistima i nesto rana Swarmlordu. Charguju ih onda Nobz I Warboss, Warbossa instantkilluje Swarmlord, Warriori sa Dual Macevima charguju Nobove; i na kraju Swarmlord umre, i ostanu zivi jedan Gardista i svi Warriori. Za to vreme, na mojoj levoj strani stola Puz terorise neke Orke sa velikom pitom i poison Flamerom, a sa moje desne strane pucacki Warriori se cimaju da uniste 3 bajkera. Damjan ne drzi nijedan objektiv, ja drzim 2 i ja pobedjujem.
2. Pera i njegovi Nekroni. Gubim generalno zbog loseg rolanja: Genestealeri outflankuju ne na pogresnu stranu kao sto Pera kaze, vec prekasno (i pored +1 na rezervu), i Swarmlord umire jer sam bacio 1, 1, i 2 za spasavanje rana.
3. Boca i Tiranidi. Ajoj. Boca gubi u principu zbog toga sto nije znao sta Swarmlord radi. Postavimo se, i 2 unita Genestealera infiltriraju na moja 2 flenka. Na jednom flenku posaljem puza na Stealere (i CC warriore iza njega), a na drugom posaljem 16 Genestealera kojima je Swarmlord dao Furious charge. Swarmlord krece ka sredini, Boca mu dozvoli da charguje 2 Carnifexa i 1 Zoantropu. I tada Boca prvi put provali da Swarmlord instant killuje stvari. Swoosh, swoosh, i padnu karnifeksi k'o od sale. I Zoantrop umre. Tad Boca posalje skoro celu armiju da odstreli i prebije Swarmlorda i Gardu, ali dok je on uspeo da ih ubije (a oni su ubili jos dosta stvari), dodjose mu CC Warriori koji su mu, inace, ubili neke Genestealere i Flyranta. I nastane masovni pokolj svega i svacega, i na kraju mu ostane Tervigon kome je ostala jedna rana. Da smo igrali jos jedan potez, Warriori bi mu ubili i njega.
4. Igor Krulik i White Scars. Vrlo prijatan lik, hteo sam da glasam za njega za Best Sportsmanship nagradu ali je otisao. :( Ovde je bio Draw, ali bi mozda bila pobeda da nisam bacio 2 keca da bi Swarmlord chargovao kroz difficult teren :? Uglavnom, ja sam se ukampovao na moju levu stranu table, i postavio sam se tako da mi odgovara da mi dodje sa bilo koje strane table: ili ce biti u charge range-u Swarmlorda i CC Warriora, ili ce biti tamo daleko na drugoj str. table. Dobro smo se poklali, meni je ostalo ziv Swamlord, 3 Gardista, 4 CC Warriora i jedno 6 Genestealera, dok njemu neki unit u Rhinou, 1 attack Bike, LR Reedemer, i 5 Terminatora.
5. Milos i Orci. Nemam sta da dodam, osim totalno neocekivano uspesnog Milosevog bacanja sest 5+ Inv. Sv-ova. :)
6. Beta i Sestre. Gubim zbog loseg plana. Neke Sestre na Jump packovima mi sprzise pola armije i prebile neke Warriore, ma generalno umrese mi armija od tone Flamera i Melti. Ostade mi ziv samo Swarmlord i 3 Gardista. Ja sam mu ubio pola Jump Packera, Glavnu Sestru na Jump packu, i jedan tenk.

Ponosan sam sto sam dospeo na 8. mesto iako nisam imao Hive Guardu i Trygona koji su resenje svih mojih problema u 5. ediciji. Doduse imao sam malo srece sto nisam naisao na problematicne armije (Obliterator Spam CSMs, Space Wolves, ozbiljne Gardiste).
Moja lista je mnogo bolja nego sto sam ocekivao, ali bih izmenio par stvari da bi bila savrsena (umesto 16 Genestealera jednog Trygona ili Mawloca, umesto 20 Spinegauntova 20 Gargojla sa Poison napadima, i eventualno pretvoriti pucacke Warriore u Rending Warriore).
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by mladjano bugarce »

Zerg Swarmlord baca 3 kocke za prolazak kroz teren :D
ImageImage
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Utisci sa turnira

Post by ZergLord »

Ne ako je sa Gardistima. Oni nemaju Move through Cover.
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by mladjano bugarce »

Pre svega da se zahvalim svim ucesnicima turnira i organizatorima na sjajnom dogadjaju!

Kao sto sam prosle godine i obecao ove godine na turnir je dosla masa gardista sa verom u Imperatora bez mnogo tenkova i heavy oruzja. Predvodio ih je legendarni komesar Jarik potpomognut Ironhand Strahenom i Cenkovim.

1. Blood angels.

Kakva tuca!!! Gardisti su kundacima isprebijali Blood angele sa sve Danteom. Umrlo je preko 130 konskripta a Jarik 2X nije hteo da umre. Verovatno najbolji trenutak je onaj u kome Dante bezi a Jarik ga juri da ovaj ne moze da se regrupise. Dante ubija u svakom krugu Jarika koji se na 3+ vraca u sledecem i nastavlja da ga juri. :D Na kraju su izginuli svi BA.

2. Orci bez transporta na city fight tabli.

Na zalost jednostavno nisu stigli dovoljno brzo.

3. Garda.
Vrlo ozbiljna lista. Usao sam kao autsajder ali posle 5 krugova iscrpljujuce bitke jedan osteceni ali neunisteni avion sleteo je na protivnicki objektiv, konskripti su svojim telima zakrcili pristup mom objektivu a nakon usrdne molitve Imperatoru sesti krug koji se igra na 3+ NIJE igran i pobeda za mene uz VP razliku od 275p. za protivnika!!! :D

4. Svemirski vuci na goblinskim vucima.
Imperator je svevideci i ne moze se prevariti, tvrda partija i pobeda Garde.

5. Dorijan i haos marinci.
Dorijan je postao ozbiljan igrac i da nisam imao puno srece partija bi bila njegova. Vrhunac partije je gde Rambo baca bombu na jednu stranu ona odlece 12 incha na drugu, pada na sredinu njegovog skvoda koji cuva objektiv i sve ih ubija.Na kraju nereseno Dorijan kontestuje moj objektiv a ja njegov.

6. Nesa Nikolic i haos marinci.
Vrlo prijateljska armija i Nesa kao standardno dobar protivnik. Na zalost, mada nije uticalo na ishod, primenio sam jedno od pravila koje sam "naucio" :( u 4. oj partiji pa mu se i ovom prilikom izvinjavam.
ImageImage
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

Evo male digresije i mojih partija:

1. Dorian i Chaos Discord. Kao sto to obicno biva, u prvoj partiji uvek pravim gluposti, ali interesantne glupost u svakom slucaju. Squad genestealera ulazi u zgradu ne bi li drzao objectiv, ali ne proveravam da li je isti u 3 incah od zgrade, i totalno zaboravljam da protivnik moze da mi zatvori izlaz iz iste. Na drugoj strani bube ginu ko vetrom odnesene od strane jednog greater demona jer drugi squad stealera jednostavno ne moze da dobije rend da otvori neke tenkove koji smetaju. Plus gangbang moje hiperaktivne veverice od strane oba daemon princa.Sumo sumarum -900 za mene i jedna jako interesantna partija.

2. Djole i Salamanderi. Ok, ocekujem interesantnu i napetu partiju, ipak su to salamanderi. Ocekujem gubitke dok ne dodjem do HTH-a dok me protivncki LR kolje i terminatori i sternguard veterani odstreljuju. Nekom pukom srecom sterngarda ne ubija oba karnifeksa, i biva ubijena paljbom, a zatim vezana sa sve vulkanom u combat sa Tervigonom. 5 poteza kasnije, kako vulkan ne moze da baci 4+ na proboj iako sve pogadja, tervigon ubija vulkana, a tyrant i stealeri kolju sve ostalo. +1200 za mene

3. Bugfight! Zerg i ja. Joj majko mila sto li sam zaboravio pravila za swarmlorda i boneswrod. Sve se mislim "ma vezacu ga ja u combatu, nije problem, nece ubiti oba karnifeksa odmah". Ma de nece :P Nikad vise bez kodeksa na turnir (mada nisam ni imao isti to begin with, jos uvek cekam da stinge u radnju :P ). Totalna klanica je nastala u partiji i postojala je neka marginalna sansa da izvucem draw, da me nisu dokrajcili njegovi warriori posle nekih uzasnih bacanja mojih kockica. -200 i loss. Fotka ove klanice se moze naci ovde: http://fc08.deviantart.net/fs71/i/2010/ ... Olovni.jpg

4. Jernej i Demoni. Almost-all Nurgle demonska lista, ali... sa nekim gadnim propustima. I definitivno losim izborom deep strike lokacija. Kako se sta pojavilo na tabli tako je bilo odstreljeno i/ili umlaceno. On je nekako uspeo da mi ubije jednog zoantropa, 3 genestealera i jednog gaunta. Ja njemu... sve. +1690 za mene
Highlight - flamers of tzeentch koji padaju na jedi zidic duzine 5 incha i sirine jedan za koji smo rekli da je impasable na celoj tabli.
Highlight 2 - gautni koji obicnom paljbom ubijaju daemon prince of nurgle.

5. Second Bugfight! Boltafodda i njegove bubice. Krece dobro po mene jer imam zgradu u deploymentu. Krece lose kada istu zoantropi razbucaju (svi prosli test bez obzira na shadow in the warp). Ali... boltabaca neke masne keceve za dolazak stvari iz rezervi pa ne stizu na vreme, a ja koljem lagano sta stigne. Doom se ugasio kako je stigao, sve jedinice oko njega prosle ld test. Predposlednji potez moj tervigon stize do njegovog objective-a i prezivljava combat sa dva tyranta, ali avaj igra se 7-mi potez i partija postaje draw.

6. Milinovic i njegovi ultramarnci. Partija je krenula zanimljivo i moglo je da bude jako tesno. Pobijeni su mi warriori a da nista nisu rekli, i slicne sitnice. U nekom momentu milinovic jednostavno... fizzluje i krece da igra jako sporeno i da pravi neke greske, zbunjujuci me totalno (ko zna, mozda ima tajni plan...). Ipak se ispostavilo da 6 partija u dva dana nije bas laka stvar pa mu je koncentracija popustila. Da nije... mislim da bi me obrisao sa table. Whirlwind i land raider su sami mogli da urade svasta, ali kombinacija losih rolova i manjka koncentracije je ucinila svoje.


Iskreno, zalim ljude koji nisu dosli, stvarno je bilo vredno svog tog nespavanja :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Giga »

Kada procitam sve ovo ovde bude mi zao sto nisam mogao da dodjem. Ali boze moj, bice dana za megdana. Drago mi je da su se svi odlicno proveli i da je sve proslo u najboljem redu. :D
Image
User avatar
Slavic
Posts: 8
Joined: Tue Jul 15, 2008 2:12 pm
Location: Kej oslobodjenja 7/15 Zemun
80. Nova 12/26 Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Slavic »

Za pochetak da se zahvalim svim ucesnicima turnira na sjajnom dogadjaju (specijalno Milanu i Beti na jednostavno savrshenim terenima)!

Evo i mojih bitaka.
1. Imperijalna garda (NosferAntic) (Seize Ground, Dawn of War) Moja najbaksuznija partija na celom turniru. Sva vozila sam mu pogodio, sva sam "obrijao" (kakvo oruzije i gusenice, retrovizori nisu ostali) ali tako ochekivane 4,5 i 6 nisu nikako stizale !!!
Anticeas peshadija (bezbedna u vozilima do poslednjeg poteza) sedi i drzi objektive - dok ja neshto "sitno kaludjerski" drzim na pochetnim pozicijama.

2. CSM (Tomislava Mitrovica) (Annihilation, Pitched battle). Ovde cu "citirat" Peru Nekrona " ... ne ide ni u prodavnicu bez 9 obliteratora, ali sta ce, covek voli." Lichna satisfakcija u chinjenici da su FW otstrelili ni manje ni vishe nego Demon Lord-a !! Nazalost, kada se uzme u obzir veliki broj mojih slabih jedinica naspram njegovog malog broja jakih i milimetarske preciznosti deep strike-a Termosa - rezultat Annihilation tipa bitke je mogao biti samo jedan: Game Lost (mada sa samo -260 poena razlike - ako je to za neku utehu).

3. Vladimir Kuruljev (CSM) (Capture & Control, Spearhead). Taman kada sam mislio da cu opet biti "otstreljen" (ili je mozda adekvatniji izraz obliterisan/obliterovan) Dogodilo se prijatno iznenadjenje. Shunka Obliteratore zbog Spearhead postavke i konfiguracije terena mora da postavi preblizu mojim snagama, Terminatori "padaju" u rapid-crossfire 3*10 Fire Warior-a (a oruzije snage 5 je ipak oruzuje snage 5) tako da bivaju fizichki zbrisani sa table. Na kraju: Game win (i moja prva turnirska pobeda u karijeri).

4. Bogdan Uroshevic (SM) (Annihilation, Dawn of War). Opshti haos od pucanja !!! Kako je i red u Annihilation bitci svi pucaju na sve. Broadside-i snajperski unishtavaju vozila (chime assult termosi i josh par trupa moraju da "na zurku" idu peshke) shto za posledicu ima previshe poteza fire warrior paljbe chak i za "Imperatorove najbolje legije". Na kraju mi ostaje 4 jedinice sa po samo jednim modelom !!! Svi "uporno i beskompromisno" prolaze testove - i ostaju na tabli !!! Pirova pobeda, ali i dalje Game Win !!!

5. Jerko (BA). (Capture & Control, Pitched Battle) (inache partija na koju sam jako ponosan) Kada je gost iz Hrvatske izvadio armiju, i ona pochela da se "crveni" u sebi sam rekao "Samo da ne izgubim ponizavajuce". Na srecu brzo sam se konsolidovao i shvatio da ja ovde ne igram za sebe nego "For the Greather good". :D :D :D Devilfish jurca do objektiva kako bi odvukao Dantea i njegove assult-ere. 2 trupe FW se zrtvuju da bi Death company otishao dalje od objektiva, Deruga dva drze HQ pod upornom vatrom Predatora. Svi ginu, ginu, ginu ... Na kraju mi ostaje jedan sqad FW na objektivu i komandant na 2 rane bez dronova !!! Draw sa ravno minus 440 !!! FOR THE GREATHER GOOD !!!

6. Joca Reinfield (Eldari) Jako glupava partija. Mogla bi se nazvati takmichenjem u promashajima, imbecilnim potezima i obostranom nepoznavanju pravila (i u svakoj od kategorija je oshtra konkurencija ko bi titulu uzeo). Valjda smo bili premoreni i totalno nekoncentrisani (u stvari ne znam za Jocu - ja znam da ja jesam- i to previshe). I pored svog pucanja i otstreljivanja nisam uspeo da se blagovremeno skoncentrishem na eliminaciju vozila chime su ista bila u mogcnosti da mi contest-uju objektive - Game Lost (naravno).

Dobre stvari: Odlichna atmosfera, mnogo prvenstveno jako normalnih, pa zatim i prijatnih igracha, obilna i istovremeno neopterecujuca klopa, tereni koji se jednostavno ne mogu opisati u kvalitetu dok ih niste uzivo videli.

Loshe stvari: Problemi sa "ministrom vojnim", manjak prakse je doveo do toga da sam pravio ZAISTA imbecilne greshke, pomalo baksuzan matchup (Blandjeli, 2x Haos, Marinci, 100% motorizovana garda !!!). Medjuti sve to nije do turnira - nego do mene !!!

Suma-sumarum: Mnogo dobar provod, josh bolje partije, divno potroshena dva dana.
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa turnira

Post by Dzon Vejn »

Evo par slika:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by Dzon Vejn on Tue May 04, 2010 8:29 pm, edited 1 time in total.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Telion »

Aj ako mozes da ovo"skratis", tj da se odmah vide slike,a ne da moram da idem posebno na svaki link... :|
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa turnira

Post by Dzon Vejn »

Pa plasim se da ce se ucitavati sporo stranica onima sa losijim netom... tu ima 50ak slika. A imam jos slika koje jos nisam stavio.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa turnira

Post by PeraNekron »

Ja mislim da treba sledeci turnir da se igra u.....2000 poena. :D Eto vam prilike da ostvarite sve vase mega planove za dominaciju. :lol:
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Giga »

PeraNekron wrote:Ja mislim da treba sledeci turnir da se igra u.....2000 poena. :D Eto vam prilike da ostvarite sve vase mega planove za dominaciju. :lol:
Podrzavam! The more the merrier! :lol:
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

PeraNekron wrote:Ja mislim da treba sledeci turnir da se igra u.....2000 poena. :D Eto vam prilike da ostvarite sve vase mega planove za dominaciju. :lol:
I koliko dugo da traje, tri dana?
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by deka »

I sretnu se mostly infantry garda i mostly infantry ork... na primer 8O 8O 8O
Image Image
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Utisci sa turnira

Post by Stevan »

E smirela:) 1750 pts. je skroz u redu.
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa turnira

Post by PeraNekron »

Sala mala. ;) 1500 je ipak najbolji format.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Locked

Return to “Warhammer 40k”