Utisci sa turnira

User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by deka »

Dzon Vejn wrote:Pa plasim se da ce se ucitavati sporo stranica onima sa losijim netom... tu ima 50ak slika. A imam jos slika koje jos nisam stavio.
A da ti lepo napraviš galeriju na foto kofici i okačiš link na istu, pa tamo može da se lista lepo i razgleda polako kako ko voli???

A i tamo možeš da staviš slike velike rezolucije koje će sam sajt redukovati, a ko voli veće slike može da ih poveća...
Image Image
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by joca☻ »

Da i ja nesto kazem...Ceo dogadjaj je bio na nivou,zabavan sto je najvaznije,a takodje sam odigrao sest fantasticnih partija(pa cak i ona sa Ogijem,gde sam samo lutao ovamo-onamo xD).Sve u svemu vredelo je sto sam ipak odigrao turnir,iako sam pre njega 13 casova,bez prekida,farbao tiranide!!! 8O 8O
1.partija;Milosh-orkovi
Znam orkove,ko dlan,ali zbog nespavanja,a ujedno i nepoznavanja pravila moje armije(ali iz zbog dejstva psihoaktivnih supstanci koje sam konzumirao tog jutra)-lost.+1600 za Milosha. :lol: :lol:
2.partija;Shunka-CSM
Imao sam srece,dok Sunka nije,pobeda za mene.(prva pobeda sa eldarima :))
3.partija;Slovenac Jernej-Demoni
uff...ubedljivo najbolja,najteza,najpoucnija partija :) :) :)(mada je i sa Staljinom bilo mnogo dobro).nurglove demone je bas tekos ubiti.xDD
na kraju-draw.
4.partija;Ogy-tau
Hvala Ogiju koji me je strpljivo cekao.:) Uglavnom ja sam se seto tamo-vamo,a Ogi je samo pucao...i nije promasivao,a ja nisam spasavao.xD
Lost-ali poucna partija.
5.partija;Staljin-Black Templars
Super partija...puna dinamike,pucanja,CC-a...u kojoj sam na kraju pobedio,zahvaljujuci eldarskim brzim letelicama.:D
6.partija;Slavic-Tau
Opet tau-i.:) ubedljivo partija sa najvecim preokretom(mozda i na celom turniru).Slavic mi je sve pobio osim 2 trupe i 3 letelice.Pred sam kraj su trupe zauzele objektive,a letelice negirale njegova 3. :D :D
Na kraju 9 od 36 takmicara,sto je za mene astronomski uspeh...posebno sto sam imao armiju sa kojom nikad nisam igrao,posto sam je dobio tog jutra,pred turnir.Pouka-trebao bih da pocnem sa Eldarima...ili da se vratim Dark Eldarima. :mrgreen: :mrgreen:
Takodje se jos jednom izvinjavam Duletu,Boci i mnogim drugim ljudima(a ima ih mnogo xD),sto sam testirao granice njihove tolerancije.O:) O:)
Sve u svemu,sve je bilo fantasticno...samo sledece godine moramo u kafanu.xD xD xD (skromno predlazem,"Hacijednu" u Jajincima)
User avatar
žubor
Posts: 1893
Joined: Fri Apr 25, 2003 9:35 pm
Location: BGG.CC
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by žubor »

Dzon Vejn wrote:Evo par slika:

link
...
link
slike su presitne :-(
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Telion »

@ Dzon Vejn- Mogao bi nesto stvarno da uradis povodom tih slika..i presitne su i smara da svaki put ides na link da bi video jednu sliku... :|

@ Pera- Slazem se sto se tice formata 1500.. :wink:

@ Joca- Predlazes "Hacijendu" ? Tamo gde su juce ili prekjuce upucali dvojicu i gde peva Vendi..? Mislim da bi isli samo ti i Antic... :lol: :lol: :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa turnira

Post by Dzon Vejn »

Smanjene za upload. Mogu da donesem neki DVD u HS, pa ko hoce da pokupi, nek pokupi. Imam 1 GB slika (valjda preko 300 slika), i to sigurno necu uploadovati.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa turnira

Post by Dzon Vejn »

Editovao sam prethodni post sa slikama.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by mladjano bugarce »

Usput, obzirom da smo se svi slozili da je turnir bio savrsen i jedino poboljsanje bi mogle da budu hostese sledeci turnir ce ih imati! :D
ImageImage
User avatar
Stevan
Posts: 210
Joined: Tue Apr 23, 2002 8:00 am
Location: Labudovo Brdo

Re: Utisci sa turnira

Post by Stevan »

:applause:
"Moj pas nema nos!"
"Pa kako onda mirise?"
"Odvratno!"
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Mrzimsvee »

Hvala svima koji ste svojim prisustvom ulepsali ovaj turnir, posebno gostima iz Hrvatske i Slovenije!

Ovaj put je bilo jos vise igraca, tacnije 42.

Nadam se da ste se svi lepo zabavili i izigrali.

Sledece godine ocekujemo jos vise ucesnika! :wink: I da vojske budu ofarbane.

Hvala Vam svima jos jednom.

Vas Hobby Store.

Naravno cestitke pobedniku :applause: :applause: i Milosu na osvojenom 3. mestu :applause: :applause: :applause:
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa turnira

Post by Dzon Vejn »

Primera radi, sa 8. na 12. mesto, ili jos gore sa 1. na 2. mesto - dovoljno dobar razlog da se vojske ofarbaju ;).

Cestitke svim ucesnicima na ostvarenim rezultatima.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by deka »

Mrzimsvee wrote:I da vojske budu ofarbane.
Risto, ovo nešto na tvoj račun :?: :?: :?:

:lol: :lol: :lol:
Image Image
User avatar
Mrzimsvee
Posts: 3198
Joined: Wed Feb 12, 2003 4:46 pm
Location: Novi Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Mrzimsvee »

Milinovicu Rista je internet ne pismen.
"They shall be my finest warriors, these men who give of themselves to me. Like clay I shall mould them, and in the furnace of war forge them. They will be of iron will and steely muscle. In great armour shall I clad them and with the mightiest guns will they be armed. They will be untouched by plague or disease, no sickness will blight them. They will have tactics, strategies and machines so that no foe can best them in battle. They are my bulwark against the Terror. They are the Defenders of Humanity. They are my Space Marines and they shall know no fear."
Emperor of mankind – on the Creation of the Space Marines.

"By reason. By truth. I have learned how your hearts and minds function. With that lore, I brought peace to this culture."
"--At the cost of freedom."
"Peace reigns, as I reign. I wouldn't expect your to understand. You are a little man, with little dreams."
"--You've ushered in the peace of the graveyard. Peace, at the cost of surrendering all choice, all freedom. The city lies in terror, forced to live by the standards you place upon our shoulder."
"Yes...yes."
"--But every sin...is punished, but punished by death, no matter the crime. No matter the scale of the sin. The people of the city live in silence, lest a single word earn them death for speaking out against you."
"Yes. Listen. Listen to the sound of raw silence. Is it not serene?"
- Night Haunter addressing a gathering of Nostraman nobles

"Your presence does not surprise me, Assassin. I have known of you ever since your craft entered the Eastern Fringes. Why did I not have you killed? Because your mission and the act you are about to commit proves the truth of all I have ever said or done. I merely punished those who had wronged, just as your False Emperor now seeks to punish me. Death is nothing compared to vindication."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa turnira

Post by PeraNekron »

'Ajd'mo redom:

Super je bio turnir, klopa je bila vrhunska, puno igraca, neki novih ljudi, hvala momcima iz Slovenije i Hrvatske koji su dosli da se igraju rata sa nama. :D Ja sam se bas lepo proveo, 6 dobrih partija, 5 razlicitih vojski, sto je sasvim cool. :) Ako nista drugo, barem smo se nasmejali do suza kada smo nosili stvari, igrali bitke i sve sto je islo uz to. :lol: Osvojio sam fino 9. mesto, znatan napredak, ali Nemanja Hugh Jovicic Grant je osvojio 7. (koje je znatno bolje od 9.)! Nedopustivo! Mora biti kaznjen, i El Portador de la Noche ce imati svoju osvetu!! :twisted: :lol: :wink: Sve cestitke pobednicima u raznim kategorijama i hvala svim ucesnicima! :D Ovako su isle bitke:

1. VojaMilan Popovic sa Tau, Dawn of War, Seize Ground (igrao sam protiv 3 coveka, psihologija je nekad stvarno fascinantna nauka). Farsight enclave, ekipa od cca 1000 poena, O'Shovah sa bratom u njega, Vaha, Seco, Oblo, Cosko, Kocko, i komsijin sin sa cegerima. I jedno 14 dronova sa 4+ ward save pride. Poezija. Sve je on super isplanirao, dok mu se 2 metalne bubasvabe nisu posrale u zivot kada su ga chargovale, zadrzale ga taman toliko da stigne idol mladih i zvezda sapunica iz Venecuele, El Portador de la Noche sa polu-automatskom kosom (podignes je, ona sama padne :D ). Sve bi sjajno bajno, ali avaj, jedan komandir sa 1 ranom uspeo da se dogega do mog objectiva, i tu se zavrsi draw, sa oko +1000 vp za mene. Posteno.

2. Miljenko Jurjevic,Tau, Pitched Battle, Annihilation. Videh ja gunline sa mrkim pogledima, pa resio da idem na mrtvacki blef (no pun intended). Pucanja skoro da nije bilo sa moje strane, 3 bubasvabe uspele nekako da se pretrce poljanu, ucharguju taue, iskrive ponesto, i prebiju ostalo. Miljenka u nekim trenucima bas nije htelo, ali to je igra sa kockicama, pobogu. Pobeda na kraju za mene, bas prijatna partija. :)

3. Stevan Kovacevic, Deathwing, Spearhead, Capture and Control. Resio Stevan da se zabarakadira sa termosima, trpeo je uzase rata u punom sjaju (citaj, prangijanje svaki potez, 3-6 mrtvih termosa po potezu itd). Na kraju je uspeo meracki da presudi Nightbringeru, ali dzaba sve. Pobeda za mene, super partija, brza,

4. Ognjan Kolarevic,aka Wilhemina-Ognjenka, Dark Eldar, Dawn of war, Annihilation. Ogi se naravno uspavao, zakasnio sat i kusur, ali odigrasmo na kraju jednu jako...interesantnu partiju. Po svim pravilima, Nightbringer je trebao umreti uzasnom, groznom smrcu zbog pletore poison pucanja, a nas junak ima osetljivu kozu, losa genetika, sta ce. Ali Ogijeva epska bacanja kockica (izmasio boga oca, da je imao marince sa plasmama, svi bi se samoubili 2 puta), i moja jos epskija bacanja za WBB (dva puta u partiji svede immortale na 1 model, na kraju zavrsili sa oko 7 modela 8O. ) Sve u svemu, zacin C, Dark Eldari obrisani sa stola i pobeda za mene.

5. Klemen Ponikvar (tako nekako valjda), Space Wolves, Pitched Battle, Capture and Control. Bilo je zanimljivo gledati kako thunderwolf cukci beze od Nightbringera, ali avaj, bogovi kocke resili da me prodaju za karte za utakmicu, i stoga Klemen prodje 30+ saveova, pogodi i probije sve Nightbringera na 4,5+, a ja popadao sve wardove. Super partije inace, uspeo da me sabije na kraju, zahvaljujuci epic rollovima. Izgubih, with extreme prejudice. ;)

6. Marko Rajacic, Tyranid, Spearhead, Seize Ground. Marko se lepo nacrtao sa druge strane reke, israo zilion bubica malih, pobacao previse rendinga, prosao gomilu cover 5+ saveova, a meni nonsalantno umlatio trupe, i ja ispusih masno. Barem nije ubio Nightbringera. :D Fina i zasluzena pobeda Ridjeg.

Zadovoljan sam kako sam igrao, MVP u mojoj armiji su sigurno Tomb Spyderi i Destroyeri. Tomb Spyder bogovi zaglavljivanja, a Destroyeri radili po sistemu koga stignu, krst mu dignu. Nightbringer je ultimate fire magnet, bije k'o Sv. Ilija, ali ako on 'mre, ostatak armije je u debelom tartar sosu. 360 poena...malo li je na ovu krizu.

Toliko od mene. Vidimo se sledeci put, i puno pozdrava. ;)

EDIT : Stvarno, bilo bi lepo videti jos ofarbanih vojski..
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
deka
Medved ili Jeti? Odlučite sami.
Posts: 1116
Joined: Thu Feb 24, 2005 3:55 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by deka »

Mrzimsvee wrote:Milinovicu Rista je internet ne pismen.
:-k
:wall: :wall: :wall:

Elem, bio je dobar turnir, konačno sam igrao i protiv nekih novih igrača, a o novim armijama da ne govorimo... Utvrdismo gradivo sas tauiđani... (Draw, Loss, Win)
Četvrti mi pobeže, kako bi dobio nagradu za najgore bacanje kocaka... Mislim, mogao ne naći i bolji razlog... :)

Mogli bi se organizovati da posetimo neki okolni 40K turnir, što bi verujem pomoglo da se poveća broj učesnika ovde...

I da, umal' da zaboravim, Čika Kasius je Bog rata... Samo je brat Ultramarinac uspeo da ga odstreli... Na vreme...
Image Image
User avatar
Millenium
Posts: 293
Joined: Mon Sep 08, 2008 1:19 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Millenium »

Bilo je divno hvala svima koji su nam omogucili super zezanje i relaksaciju narocito hvala mojim protivnicima na extra partijama i da da ljudi ajde da damo pledge da svi imamo ofarbane armije na sledecem turniru za godinu dana to se moze :)
Goal i have no goal Fraulein i just want eternal war "Major Montana Max"

"Après moi, le déluge"
User avatar
Dellamorte
Posts: 392
Joined: Mon Apr 12, 2010 9:23 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Dellamorte »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image



iiii naravnoooooo :-({|=




Image
..we have purpose
-----------------------
ako pobedish u olimpijadi za retardirane ,to ne menja cinjenicu da si i dalje... :commisar:
User avatar
joca☻
Posts: 170
Joined: Sat May 03, 2008 7:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by joca☻ »

Deutschland,Deutschland über alles,
Über alles in der Welt...
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Utisci sa turnira

Post by milosh »

Turnir beše odličan!

Hvala Duletu, Mojsiju i svima koji su učestvovali u organizaciji na strpljenju i energiji koju su uložili da sve protekne sjajno. Raduje povećanje broja učesnika a posebno raduje dolazak gostiju iz Slovenije i Hrvatske, nadam se da su se lepo proveli i da će nam doći i sledeće godine. Odigrao sam 6 odličnih partija sa super prijatnim protivnicima i jedina mana (na koju stvarno niko nije mogao da utiče) jeste što sam igrao pet puta protiv marinaca (vukovi, haos i tri puta vanila) i jednih tiranida. Da krenemo redom:

1. Dušan Pavlica, svemirski vuci. Igralo se na pet objektiva a protivnik je imao 3 jedinice marinaca u rinoima. Sa njima bih još i mogao da izadjem na kraj da me nije obogaljio pucanjem i magijama, pardon psihičkim moćima :) Boyze i grečine su upucali taktikalci i lone wolf, devastatorima mi je sklonio loote i načeo bikere. Gazgul i ostatak nobza su umlatili nešto vukova medjutim pošto je zujalica raznela battlewagon nisu mogli nikako da stignu do udaljenih objektiva pa je protivnik zasluženo pobedio sa nekih 500 poena u plusu.

2. Luka Rajačić, haos marinci. Sjajna partija protiv nezgodnog haosa. Tuča na sve strane, baš kako i dolikuje misiji sa kil poenima. Demon princ je lashovao nob bikere ka sebi i assaultovao ih zajedno sa defilerom. Loše bacanje sejvova je učinilo da princ umre posle dva kruga a defiler se zadržao u kombatu malo duže dok ga warbossov power klaw nije raskantao. Na drugoj strani bojišta opšta ludnica. Boyzi u cc-u razbijaju rino 1000 sons-a, Gazgul sa nobzima napada drugog princa kome u pomoć nailaze kornovci iz land raidera. Posle nekoliko krugova borbe i pucanja ginu 1000 sons, boyzi, svi nobzi, demon princ kome je presudio Gazgul koji je i sam poginuo od strane kornovaca. Ostaje živa šačica berzerkera, jedan plague marinac i jedan nob biker koji se dovezao posle sudara sa defilerom. I onda u šestom potezu veteran mnogih bitaka, nob biker sa PK-om ubija preostalog plague marinca, prolazi nekoliko sejvova od kornovaca, sedmi potez se ne igra i ja dobijam 7-6 u kil poenima.

3. Nemanja i space marinci. Nemanja je postavio objektiv u svoj ugao i jedne taktikalce na njega, ja sam svoj zaštekao u neko skladište sa boyzima na njemu i živim zidom grečina ispred. Dve jedinice nobza i Gazgul su se potukli sa ostatkom marinačke vojske na sredini. Predator, skauti i loote su pucale naokolo ali draw niko nije mogao da izbegne :D

4. Rista i space marinci. Rista je bio hendikepiran činjenicom da zbog Dawn of war postavke nije mogao da infiltrira Shrike sa ekipom pa su oni došli iz outflanka. Medjutim dok nisu došli ja sam uspeo da ubijem dve jedinice taktikalaca, devastatore (koji su pali paniku i pobegli 11" sa table :oops: ), predatora i onog baju što se vozika njim. Na kraju obe jedinice nobza i Gazgul ostadoše zaglavljeni u borbi sa drekom koji je ostao živ do kraja partije jer ja nisam mogao da dobijem više od 1 svaki put kada bih probio oklop. Kada je Shrike stigao sa ekipom, počistio je loote sa levog boka, onda i ostatak boyza da bi se pridružio tuči nobza, Gazgula i dreke. U celom procesu izginuli su i Shrike i veterani a meni je u svakoj jedinici ostao po jedan nob živ (opet isti nob biker sa PK-om :) ). Na kraju 6-3 u kil poenima za mene.

5. Šutić i space marinci. Opet Shrike, ali ovaj put je poveo i drugara Lysandera :) U ovoj partiji je stvarno bilo epskih momenata: Shrike gine od deffrolle koja ga je zgazila :) tri zujalice sa hevi flejmerima turbo bustuju pred 30 boyza koji uz pomoć pucanja nob bikere, jedva uspevaju da ih raskantaju i tako se spasu grozne smrti, duel Gazgula i Lysandera na sredini bojišta koji je dobio G na sirovu snagu (tj zbog većeg broja napada)... Šutić je sve vreme bacao ispod proseka i protraćio je svu paljbu lasscanonima i plasmama na battlewagon koji nije uspeo da raskanta do kraja. Da smo igrali 6 poteza bio bi draw, medjutim pošto je bitka nastavljena ja sam uspeo da kontestujem i njegov objektiv i tako pobedim.

6. Boca i tiranidi. Konačno nešto što nema bolter i kljunasti šlem :) Dva tajranta, 6 hive gardista, tervigon, 2x warriori, trygon, venomtropa, buljuk malih bubica su mogli da me obrišu sa table ali je Boca napravio jednu grešku. Elem, ja sam na tablu postavio samo loote dok je sve ostalo stiglo iz rezerve. Boca je u dva kruga pucanja sa 6 velikih pita sklonio loote sa table, ali mi se približio taman toliko da su sve moje jedinice koje su ušle iz rezerve imale assault u prvom potezu. Tako su boyzi umlatili gantove, nobzi jedne warriore, drugi nobzi druge gantove a Gazgul mano a mano jednog tyranta :D Kasnije su osakaćeni boyzi uspeli da ubiju drugog tyranta uz jako loše bacanje sejvova od strane Boce. Male bubuice su ubile warbossa na bike-u koji ih je napao sam samcijat (poklet bio poison :D ) ali su moji nobzi sklanjali sa table jednu po jednu jedinicu tiranida. Na kraju tervigon, trygon i gantovi u poslednjem pokušaju da izvuku partiju napadoše Gazgula i njegove nobove ali izgubiše bitku za 8 i tu beše kraj partije.

Suma sumarum - u 5 partija ubio sam otrpilike 120 marinaca (ovde računam samo taktikalce, bez terminatora, devastatora, karaktera...). Gazgul je u svakoj partiji imao bar jedan veliki trofej, redom: SW Librarian, Demon princ, marinački kapetan (onaj Nemanjin što ima mnogo orkovskih glava za pojasom :) ), Shrike, Lysander i na posletku Hive Tyrant.

Na kraju završih na trećem mestu, što iskreno nisam očekivao, pa sam se zbog toga još više obradovao. Vidimo se sledeće godine sigurno!
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

Detaljni utisci sa turina kao i fotke veceras kada se vratim sa faksa.

Za sada mogu na brzaka samo sledece:
Turnir je bio super! Mnogo igraca, razlicite partije, mega zabava, nikakvo nerviranje nigde, nikakve gluposti, samo super super super! :applause: :applause: \:D/
I bad dice rolls, naravno :P
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Dzon Vejn
Posts: 6015
Joined: Mon Mar 08, 2004 1:51 pm
Location: BGD, Banjica neotudjivi deo Srbije

Re: Utisci sa turnira

Post by Dzon Vejn »

Mislim da posle moje zadnje partije niko nema pravo da prica o bad rolls :D.
That was a hazardous consultation of the Libre Mortis my Lord. An ordeal of high and low doom. The moment I approached the book, it bit me most ferociously.
I must appologize for the explosion that blew off the door of The Chamber Unbreachable, but the simultaneous emergence of seventeen demons from the book spine, caused the spiritual detonation in the soul stoned air of the room.
The whole enterprise was an experience most horrendeous. None but I could have endured it. I was almost damned twice. Even now my soul is twisted to a cork screw.
I suggest you keep the state of your soul to yourself, and inform us, instead, what you have gleamed from the Grimoire.

Hatred and prejudice will never be eradicated. And witch hunts will never be about witches. To have a scapegoat - that's the key. Humans always fear the alien, the odd. Once the mages had left Novigrad, folk turned their anger against the other races... and, as they have for ages, branded their neighbors their greatest foes.

And 'cause I was gazillionaire and I liked doing it so much, I cut that grass for free.

Glory to Arstotzka!
User avatar
bojan
WH rulesmaster
Posts: 1846
Joined: Thu Aug 22, 2002 8:55 am
Location: Pod belim suncem pustinje
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by bojan »

6 fenomenalnih partija. Nista rasprava, nista gluposti.
Lista (Mislim da je ovo najvise sto se moze izvuci od sestara u 1750 poena):

Cannonesa, motorna pila, Inferno pistol, knjiga sa uputstvima za sminkanje (stubborn u 6"), jump pack, 2+ Save. Uvek se dobro pokazala.

3 x Battle Sisters, Heavy flamer, Melta, Combi-Flamer, factory Rhino, kjiga. Najlosiji deo vojske, generalno one shot wonder. Ali trupe su zaboga.

3 x Seraphim Jump Pack Squad. Dve ekipe sa 2 x Flamer, jedna sa 2 x Inferno pistol. Motorna testera, knjiga. MVP svih partija. Ubijale sve od Trigona, Dreadknight-a do raznih marinaca.

2 x Exorcist - OK. Nisu se nesto preterano iskazali, ali nisu ni grozno prodavali.

8 x Faith

1. Staljin i Ze German imperijalna garda - Jurish na gardu sa svim sestrama, neke dosle, garda umirala (ali manje od sestara). MVP - 2 x Rhino koji su contestovali dva Staljinova objective-a, a moj jedan squad je drzao oba moja. Da se igralo vise od 5 poteza mozda bi bilo drugacije - ovako pobeda za mene.

2. Blood Angel, 2 x Ball sa AC, 2 x Vindi, neki assault marinci, 2 x Librarian, 2 x neki Priest. Prepustim coveku prvi potez, ja dolazim iz rezervi. On lepo saradjuje i priblizi se. Ja izadjem i krenem da ubijam Blood Angel-e. 8:4 u kill poenima za mene na kraju 5. potezza (nije se igralo vise).

3. Nosferantic i G(rey/ay) Knightovi. Desperate odds call for desperate measures. Ja dolazim iz rezervi. Deep stirike sa Cannonesom i 2 x Serafimama sa flamerima. Interceptori osakaceni, 2 x Dreadnought umro, ja na pljucomet od ostalih GK.
Krv do kolena, limfa do lakata. Na kraju ostaje jedan squad GK-a koji se tuce sa Serafimama, ali predaleko od Nosferovog objective-a dok ja drzim moj objective. Pobeda.

4. Space Wolfs. Poznata vojska, igrao nereseno na proslom turniru. E, sada je dosao trenutak da mene malo proda kocka, malo da pogresim u postavci i da zestoko izgubim.

5. Boca. Boca pravi sustinsku gresku i trci sa trigonaom ka 2 x Serafimama i kanonesi koje stoje na liniji. Rezultat - "Jedan Trigon je morao biti ubiven. S' tonu dinamita" To meni otvara ceo bok. Pucanje, tuca, na kraju 5 poteza (nije bilo dalje ja na Bocinom objective-u imam 10 Sestrica i Rhino-a). Kraj i pobeda.

6. Bodzan. Uh, nesto mi poznata vojska. Ja resim da idem na sve ili nista i stavim objective-e blizu njegovih. Resim da dolazim iz rezervi (potencijalna greska). Rezerve me zestoko prodaju kao i 2-3 kljucna Faith testa. Jako malo zrtava i sa jedne i sa druge strane. Na kraju Bojan drzi 2 x objective, jedan je moj a jedan ne rrzi niko. Zasluzena pobeda.
CYNIC, n.
A blackguard whose faulty vision sees things as they are, not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of plucking out a cynic's eyes to improve his vision.
Beaver
Posts: 1
Joined: Mon May 09, 2011 4:22 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Beaver »

Nema sta, samo najbolji utisci s turnira. Ekipa je bila vrhunska, vec se pocinjem spremat za iduci godinu. Sve borbe su bile ono, zestoke :D

Hvala svima na gospoprimstvu, vidimo se iduce godine.

I da, kao znak zahvale za onog fallout orka:
http://i53.tinypic.com/289a8nr.jpg
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Utisci sa turnira

Post by Giga »

Fenomenalan turnir. Ocigledno se vidi da postoji veliko interesovanje i pored naplacivanja ulaza. Kao i pretprosle godine, apelujem da se ovakvi turniri odrzavaju cesce, cak i vise puta godisnje. Ne sumnjam da bi imali odlicnu prodju.

Evo kratkog sinopsisa bitki:

1. Protiv Bodze i gray knightova. Borio sam se krvnicki, ali kocka me najstrasnije prodala. Librarian se ubio sa dva perils of the warpa in a row, pedro kantor i sterngardisti pali leadership na 10 i pobegli sa stola, taktikalci masovno padali leadership na 9, melte sve omashile, Bodza prosao svaki 5++ sejv, itd. No svejedno bjase bas zahuktano i zavrsilo bi se nereshenim da partija nije trajala do prokletog sedmog poteza. Kada kocka zeza, onda bash zeza. xD

2. Protiv Camila i spejs marinaca. Smoren loshim kockama iz prethodne partije, odlucio sam da ne taktiziram mnogo u drugoj partiji, te jurnuo odmah u napad. Tako da je assault poceo vec od drugog poteza i nastavio se otprilike do kraja partije. Izmasakrirali smo jedan drugoga i zavrsilo se wipe-outom protivnicke vojske (u cemu je umnogome pomoglo sto je on pao par ld testova, a ja uspeo da mu tih par squadova isteram sa stola). Zabavan bratoubilacki rat.

3. Protiv slovenca, ne mogu imena da mu se setim, sa nekim zeleno-crvenim blandjelima. Ono, bio sam na defanzivi od samog pocetka. Junacki sam se borio, ali dzabe kada covek puca bolje od mene, bije se bolje od mene, ima bolje psychic powere od mene i brzi je od mene. Tako da sam na kraju, posle masovne tuche, uspeo da izvucem draw. Oh well...

Zao mi je sto nisam mogao da dodjem na sledeci dan. :(

Inache, primetio sam da su mu ga bash dali po codex creepu sa svim novim marinachkim kodexima. Kapiram ja da je GW biznis i da gledaju da prodaju sto vise figura po bilo koju cenu, pa cak i da prenabudzuju svaki novi kodex... Ali jebem li ga, mogli bi malo i da imaju mere. :/
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Telion »

Sjajan turnir, sve cestitke na organizaciji! :applause:

Ukratko cu "preleteti" kroz sve bitke..
1. protiv Klemena i njegovih Space Wolves.. Njegov Lord je odbijao da padne save na 3+, Long Fangsi su me konstantno napucavali i u presudnom trenutku Kapetan i CC Termosi padnu Ld i povuku se sto je omogucilo da sve krene nizbrdo po mene.. Zasluzena pobeda za Klemena.. :applause:

2. protiv Bocinog brata, Borisa sa Blood Angels-ima.. decko ima manje iskustva od mene, manje modela i teren je isao na neki nacin meni u korist.. Prva pobeda za mene..

3. protiv Milosa i Orkova.. Vec je on sve rekao, pobili smo se na sredini za sve pare, sniperi i Loote pucali, svako cuvao svoj objective.. Nereseno..

4. protiv Jerneja sa Blood Angels-ima.. Pre pocetka bitke mislio sam da ce me ocistiti (dva vindicatora, a baal predatora, 2 librariana, 2 priesta, dreka sa blood talonima i gomila nekih Blood angela).. Medjutim, iskoristio sam to sto ima mnogo kill poena (17 ako se dobro secam) i sve svoje napade usredsredio na te one-wound modele ili male unite.. Pobedio za 1 kill poen i minusom sto se VP tice..

5. protiv Damjana sa Orkovima.. Jaaaako zanimljiva partija.. Igralo se po 1 obj u depl zoni (a u nasem slucaju su bili postavljeni po dijagonali). Razmisljam ja- "opet draaaaw.. :roll: " Medjutim... Mislim da je sve krenulo lose (po Damjana ovaj put) kada je odlucio da Rhina koji je krenuo da tank-shokuje Warboss-a i neke Boyze zaustavi death-or-glory napadom...sa WARBOSSOM! Uspeo je da napravi penetraciju i da na tabeli, naravno :| , dobije 1.. I tako ga je rhino pregazioo.. Tada su se na tom delu terena napravila 4 trougla sastavljena sto od mojih sto od njegovih unit-a tako da Zagstruk nije mogao nigde u blizini da sleti jer bi njega i njegovu jednicu svaki scatter veci od 2 incha odveo u gotovo sigurnu smrt.. Ja sam onda poslao Taktikalce u drugom Rhinu do njegovog objectiva i kada su Orci koji su cuvali njegov objective uspeli da ga immobilisu bilo je vec kasno, Marinci su izasli napolje spalili i upcali Orkove potom ih assaultovali i prebili.. Pobeda za mene..

6. protiv Luke sa Chaosom.. Dva Lash Princa, LR sa Khorne-ovcima, nesto Thousand Sons-a i Plague Marinaca, Obliteratori i Defiler.. Celu bitku sam se delimicno sakrivao delimicno napadao, cisto da ga malo poguram od objectiva, ali posto sam igrao prvi u petom potezu sam morao da izadjem i zauzmem 3 objectiva od cetiri.. Medjutim Luka u svom petom uspeo da me skloni i zauzme jedan, jedan da negira, tj da zauzme a moj tenk da mu negira i preostali sam ja ostao da drzim.. MVP ove partije je Telion koji je hrabro zadrzao Demon princa u napredovanju ka mom preostalom objectivu.. Nereseno na kraju..

Sve u svemu- 3 pobede, 2 neresene i 1 izgubljena.. Iskreno, iznenadio sam se kada sam video da sam 7. u ukupnom poretku (sto nije toliko bitno..bitno je da sam "osvojio" trofej- "Bolji sam od Pere".. :lol: ) I mislim da je takodje uticaja imalo onih 10 poena koje sam dobio za uradjene baze.. :D
Znaci dosta imati skroz ofarbanu armiju, ne samo zbog poena, vec i ovako..lepo na oko.. :)

I za kraj, imam jednu rimu-
Do sledeceg turnira
Nema Peri mira!
:lol: :lol: :lol:
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Utisci sa turnira

Post by PeraNekron »

Telion wrote: Sve u svemu- 3 pobede, 2 neresene i 1 izgubljena.. Iskreno, iznenadio sam se kada sam video da sam 7. u ukupnom poretku (sto nije toliko bitno..bitno je da sam "osvojio" trofej- "Bolji sam od Pere".. :lol: ) I mislim da je takodje uticaja imalo onih 10 poena koje sam dobio za uradjene baze.. :D
Znaci dosta imati skroz ofarbanu armiju, ne samo zbog poena, vec i ovako..lepo na oko.. :)

I za kraj, imam jednu rimu-
Do sledeceg turnira
Nema Peri mira!
:lol: :lol: :lol:
Ja ti lepo kazem da uradis baze. ;)
Ko ceka, doceka. I corava koka ubode zrno. :D Likuj dok mozes. Srescemo se mi jos, mladicu..... :twisted: 8-)
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
User avatar
pavlicad
Posts: 78
Joined: Sun Mar 07, 2010 8:19 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by pavlicad »

Za prvi turnir zadovoljan sam plasmanom bice bolje valjda sledece godine :D

Prva partija je bila protiv Milosa Nikolica i orkova:Jedino cega sam se plasio je bio supreme ork sa pratnjom i grupa nob bajkera,ali posto se baja zaustavio i nije mogao da dodje da pomogne bajkerima imao sam vremena da se pobrinem za objektive na drugoj strani table na kraju pobeda za mene

Druga partija je bila protiv Antica i GK:tabla je bila losa za mene i dobra za njegove streljacke vitezove,nisam bio upoznat sa kodeksom GK sto je na kraju dovelo do poraza

Treca partija protiv Doriana i Deathwinga:Sve je krenulo odlicno on je napao lone wolfa sa skupom jedinicom i prebio ga sto je ostavilo terminatore u dometu svih mojih jedinica i jos jedni su deepstrajkovali u nadi da privuku paljbu,posle pucanja umrlo je 7 terminatora,LR,beliar i kapelan,mislio sam pobeda ali jedan terminator u poslednjem potezu nece da umre(pre toga dorian nije mogao da baci preko 2) i prebija long fangs i drzi objektiv za draw

Cetvrta partija protiv Sunke i CSM:Krenuo je veoma otvoreno protiv mene ali sto moje pucanje ja uradilo svoje na kraju sam mu ubio sve

Peta partija protiv Nenada Nikolica i CSM:Teren je bio uzasan za mene(Fortress of redemption na sredini tako da nisam mogao da rasirim armiju pucanje na defilera je bilo uzasno nikako da dobijem 3+ na damage chart,a on sa defilerom i vindokatorom nikako da dobije scatter jedini moj utisak sa ovog meca je rune priest koji ubija nurgle princa u jednom counter attacku

Sesta partija protiv Milinovica i SM:Sve je krenulo lepo zauzeo sam 2 objektova ali onda plazma cannon pogadja i ubija gomilu pesadije pred kraj(turn 6) bio je draw ali Milinovic baca 6 i igramo 7 potez gde long fangs ubijaju njegove marince i GH zavrsavaju terminatore koji su stigli u petom potezu
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Knight »

Fantastican turnir!!!!
Opet me je uhvatila zelja za igranjem ;)
Svaka cast nasim drugarima koji su se potrudili da sve ovo organizuju za nas.
I da nas sledece godine bude jos vise.
User avatar
Kirgan
Ser
Posts: 1624
Joined: Mon Sep 06, 2004 12:32 pm
Location: Banovo Brdo Republika

Re: Utisci sa turnira

Post by Kirgan »

Moze li neka tabela cisto info-a radi :twisted:
Josef Quartjin (Enemy Within):

"Zbogom Wittgendorf-e na k...c te nabijem" Sommerzeit 13. 2512.
User avatar
milosh
Posts: 891
Joined: Mon Jun 09, 2008 2:11 pm
Location: Vidikovac

Re: Utisci sa turnira

Post by milosh »

Kirgan wrote:Moze li neka tabela cisto info-a radi :twisted:
http://forum.klubzmaj.org/viewtopic.php ... 20#p138962
Image
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

Evo malo slicica:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
mladjano bugarce
Posts: 449
Joined: Thu Feb 19, 2004 4:48 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by mladjano bugarce »

Eto i mene. Sve cestitke organizatoru na najvecem 40K turniru ikad odrzanom na ovim prostorima.
Turnir je bio odlican ,protivnici prijatni. Prijatno me je iznenadio Giga koji je bio vise nego dostojan protivnik.

Jedina stvar koja me je razocarala je bio izgled vecine armija. Ako se ovako nastavi mozemo ocekivati da uskoro na terenu
vidimo parcice stiropora na postoljima sa natpisima sta predstavljaju. Ako uzmemo u obzir da se prosecna armija tt kvaliteta moze ofarbati za 5-7 dana a neko s malo talenta moze armiju vrhunski ofarbati za dve, tri nedelje primetan je vrlo los trend. Svojevremeno sam bio energicno protiv toga da farbanje i konvertovanje vuce poena koliko i same bitke ali mislim da ne bi bilo lose da se delimicno tome vratimo tako da svako ko zeli da ima bar neku sansu da uzme turnir mora imati uredjenu armiju.
ImageImage
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by BoltaFodda »

Pozitivni utisci: Vise zenskih osoba suprotnog pola, bolja klopa (Piletina!), pravo sportsko ponasanje (moji preterano dobri rolovi prakticno odluce bitku u drugom potezu, protivnik, nama svima poznati Staljin ne besni oko toga i ne pretvara se da nije vazno, vec izadjemo izmedju poteza na cigaretu i caskanje. Retko dobra reakcija), konacno mi je primecen painjob i konverzije (prakticno sam istu armiju izveo i prosle godine... zasto niko da je primeti onda?), e, da dobio sam nagradu za best army.

Posebno bih pomenuo odlicne terene, Doriana koji donosi kompletno novu armiju vec trecu godinu, (za primer!), Ogija koji je igrao sa Dark Eldarima i time uneo sarolikost u izbor protivnika, Milosa koji mi je uzeo trece mesto ispred nosa, kao i Slovenca i Bodzu koje ce neko da skine sa vladajucih pozicija sledece godine. Ili nece.

Negativni: neka apaticnost sto se tice farbanja... onaj monolit sa rdjom je izgledao sjajno, i tenkovska IG armija takodje, ali nisu prijavljene za best painted iz razloga mesovitog vlasnistva. Da malo smeksamo bar sto se tice tih pravila? Takodje, Zerg je mogao da prijavi svoju, obzirom da je licno izkonvertovao ceo Stealer Cult.

Sve u svemu, hobi nam napreduje. Odlican turnir!
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Rover
Posts: 1150
Joined: Fri Feb 13, 2004 6:46 pm
Location: In DooRs

Re: Utisci sa turnira

Post by Rover »

bio je odlican turnir, napisacju reportove kad me ne bude mrzelo...

ali stvarno moram offtopic da pitam...kakve su to zenske osobe istog pola za razliku od zenskih osoba suprotnog pola???? :?:
"I like my women like i like my cannons: Big, Loud and full of fire"
User avatar
BoltaFodda
Posts: 160
Joined: Tue Nov 04, 2008 2:39 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by BoltaFodda »

Rover wrote:bio je odlican turnir, napisacju reportove kad me ne bude mrzelo...

ali stvarno moram offtopic da pitam...kakve su to zenske osobe istog pola za razliku od zenskih osoba suprotnog pola???? :?:
Referenca na "Allo,allo". Vise TVa, manje citanja... ccc...
I myself am a self-proclaimed expert, if I do say so myself.
User avatar
Knight
Posts: 552
Joined: Sat Aug 03, 2002 11:30 am
Location: Net Nation
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Knight »

BoltaFodda wrote:Pozitivni utisci: Vise zenskih osoba suprotnog pola,
Ovo je jedna od onih izjava gde, sa jedne strane , zelis detalje.. a sa druge strane, DEFINITIVNO ne zelis detalje :))


Pravila za best painted su po meni sasvim ok ovakva kakva su, mozda bih samo dodao tvist da a) za best painted mozes da prijavis samo armiju koja se sastoji od tvojih modela b)citavu armiju je farbao jedan covek i c) nagradu za best painted dodeljujemo osobi koja je to farbala.
Uz standardnu foru da ne mozes sa istom armijom uzetio ovu nagradu 2 puta.

Boki jeste u pravu sa opaskom da je izgled armija koje ucestvuju ove godine bio malo slabiji u odnosu na neke prethodne, treba smisliti nacin da se igraci ohrabre da imaju makar tabletop ofarbane modele. Smatram da to stvarno nije problem, jer ako sam ja mogao da ofarbam moje momke - svako moze da ofarba armiju :)
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Utisci sa turnira

Post by Hypodermic »

Mini-utisak sa mini-turnira (posto je RatGod zahtevao).

Misija je bila po jedan objectiv, pitched battle deployment. Igralo smo Ridji (sa gardom) i ja (sa Blood Angels). Luka je trazio da postujem konacan rezultat bitke i kako se tacno odigralo do toga, a posto je bitka sama imala podosta epik momenata, rekoh "ajd da mu ucinim" :P (sala mala ;) ).

Elem, ridjijeva lista ima squadron od basiliska i meduse, drugi heavy tenk sa paskom, treci heavy opet artiljerija (str6 ap3), 3 squada veterana, banewolf, vendetu, regularne conskripte sa heavy weapon timom. Nema nesto mnogo melti, ali ima plazmi za izvoz.
Moja lista - samo-sto-nije-assault-cannon-spam: 3xbaal, stormraven, mephiston, 10 taktikalaca sa plazmom, combiplazmom i plazma cannonon u rhinu, dc dread i heavy dread (heavy u droppodu), 5 assault marinaca i 5 death company u razorbacku (sa ass. cannonom).

On nema bas sjajan anti-tenk, ja nemam bas sjajan anti-tenk, ali ima se ponesto. Krece standardna razmena paljbe u prvom potezu (garda dobila), imobilizacija stormravena, neki skakutavi marinci stradali, sto se nastavlja na moje pucanje gde neke himere stradaju i basilisk gubi top.
Medjutim, od drugog poteza krecu interesantne stvari da se desavaju: Mephiston, koji sad foot-sloguje, krece da pije rane od random baterijskih lampi i kundaka, dok vendeta biva ramovana (i unistena!) baal predatorom. Kako se sada obojca vatamo za glavu i pokusavamo da izvucemo nesto iz ovoga, meni ide neverovatno u prednost sto mu je Leman russ imobilisan i shake-ovan, ali njemu ide u korist sto ima toliko unistenih vozila da ja ne mogu da fizicki dodjem do njegovog objektiva (da, obe dreke su zginule u drugom potezu, ah las cannon u rear boli!). Posto smo se ispucali za sve pare ridji uspeva da ubije mephistona i da zadrzi jedan model na svom objektivu na tako savrsenom mestu da ne mogu da pucam na njega, i uspeva da izvuce draw.
Da vendeta nije stradala bilo bi drasticno drugacje, i verovatnije bih se ja mucio da izvucem draw oko svog objective-a, umesto obrnuto.
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Brother Coa
Posts: 240
Joined: Sun Nov 28, 2010 4:01 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Brother Coa »

Taj Gardista zasluzuje veteranstvo i medalju uz to.
United we stand!!!
Enemies of Man, fear our wrath!!!
Ridji
Posts: 314
Joined: Thu Jan 15, 2009 3:08 pm

Re: Utisci sa turnira

Post by Ridji »

Tipican gardijski momenat. Pritisnut pocinjes bitku,pritisnut i tesko izranjavan ides kroz bitku,i na kraju polumrtav sa jednim modelom izvlacis draw ili pobedjujes :D
Locked

Return to “Warhammer 40k”