Pomoc oko Command Squad-a

Locked
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Pomoc oko Command Squad-a

Post by Telion »

E,potreban mi je neki savet...ili tako nesto...
Hocu da u listi imam Marinacki Command Squad koji se vozi u Razorback-u i sa njima ide moj Captain(pair of lightning claws art. armour i melta bombs)
Od Command Squada jedan je Apotekar...i ostaju jos 4 Veterana...e sad...
1. Company Champion(svidja mi se da ga vodim), Power weapon,Plasma Pistol X2 i Thunder Hammer,Plasma Pistol...oni sa sve prevozom kostaju 300 poena..previse je... :roll:
ali... 2. Company Champion, Power weapon,Bolt pistol i Thunder hammer,Bolt pistol X2...a oni sa sve prevozom kostaju 270 poena..i mislim da je ovo bolja varijanta...jer su oni meni svakako assault unit(ipak je tu moj Captain :D ) Ja za tih 30 poena mogu npr da ubacim jos 2 marinca u devastatore(kojih inace ima 5..) jer mi ostane jos 2 poena inace...
Neki savet..predlog...? Samo nemojte nesto trece da iznosite..i da ih menjate potpuno... :wink:
Last edited by Telion on Thu Feb 25, 2010 9:42 pm, edited 2 times in total.
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by ZergLord »

Ne znam, meni nije neka razlika...
Ja za tih 30 poena mogu npr da ubacim jos 2 marinca u devastatore(kojih inace ima 5..)
To ti nije uopste lose.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Hypodermic »

zasto momak sa dva bolt pistolja? zasto ne i on power weapon/bolt pistolj? zasto ne combi weapon momku sa TH (kad mu vec onaj bolt pistolj ne sluzi nicemu dok ima TH)? Varijanta sa plazma pistoljima jeste preskupa, ako hoces tako nesto bolje uzmi meltu, manje kosta, nema overheat. Plasma pistolji u praksi nisu uradili toliko efikasnih stvari koliko sam plasmagun u regularnim taktikalcima.
U stvari... daj lepse napisi koji marinac nosi sta, jedva te lepo citam :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Telion »

Pa znas kako..ove plazme su tu bile da kao oni nesto upucaju nesto pre nego sto assaultuju...nesto T 6,7 ili 8..ali onda pomislih..2 Thunder Hammera u assaultu bi uradili optrilike isto..a Power weaponi mogu nesto tako debelo da rane samo na 6 tako da im je svejedno...a ova 2 u devastatorima mislim da mi dosta znace...
U drugoj varijanti ima 1 lik PW Bolt pistol i 2 imaju TH i Bolt pistol-e...Champion i Apotekar...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Telion »

A da...Boco,zasto ne combi weapone..vidis da kad smanjim pistoljcice ostane mi knap za 2 marinca prekopotrebna Devastatorima...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
PeraNekron
Posts: 2231
Joined: Thu Mar 13, 2008 11:31 am
Location: Rov 202

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by PeraNekron »

U command squad stavi 2 random combi oruzja, 1 power fist/thunder hammer obavezno, a cetvrti moze da nosi ...bilo sta. Power weapon/plasma pistol, ili power weapon/bolt pistol. Moze i flamer, i to je ok. Ili da ti on bude champion. A za combi oruzja, melte nekako bolje rade posao, jer posle toga sledi assault (a i neces se samoubiti ;) ). Ako ti ostane nesto od poena, trpaj u devastatore.
Mind Uploader wrote:... Kazem ja da je Pera isti Darth Vader, samo bez te moralne dubine...
Hypodermic wrote:Da nije robotech-a ne bih bio ovakakv kakav jesam!
Giga wrote:Realno, sasvim je logicno da mogu bez problema da ih bace sa par stotina metara i da budu prilicno sigurni da tom land raideru nece biti nista
igor wrote:jako je tesko uzimati puno poena jer se igra po knjizi.
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Hypodermic »

Opcija dva definitivno, plus ona dvojca medj devastatore :)
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Telion »

Da,definitivno opcija 2...sad samo gledam kako da uglavim neki combi weapon ili flamer(koji nemam.. ali nema veze..:lol: ) u taj unit...
Mozda ako zamenim drugi TH sa PF i flamer-om..to mu dodje isto poena..ako isti model moze da nosi PF i flamer..trebalo bi da moze...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Hypodermic
Blago kluba Zmaj
Posts: 3887
Joined: Sat Nov 19, 2005 10:46 am
Location: Tehnodrom
Contact:

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Hypodermic »

koliko ja znam moze, plus i dalje moze da opali jedan i da tuce drugim... koji god redom uostalom :D
Pendargon wrote:...po toj logici, mogao bih da isecem lepih 10 kockastih komada stiropora, na devet zalepim bolter i bolt pistolj, i granate, i mali nozic, jednom zalepim powerfist da viri, a na jednog zakacim lasscannon, i imam savrsenu jedinicu chaos space marinaca....
Image Image :badger: :badger: :badger:
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Telion »

E pa onda tako...od jos jednog lightning claws-a nastace PF..i jos neki flamer..pa da vidimo kako to radi... :D
Zahvaljujem..
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Giga »

Pazi, ja vodim ovaj command squad koji ima sledece i generalno okej radi posao;

3 x plasmagun
1 x powerfist
apotekar

Zajedno sa razorbackom izadje 225 poena, sto mislim da je bas opusteno za njih, a sluze opstu svrhu. Mogu da sjebu i tesku pesadiju i monstrous creaturese i laka vozila i da ulete u assault ako je neophodno. Pritom im feel no pain omogucava da lakse prezive overheatove od plazmi i da se generalno dobro snadju protiv bilo cega sto im ne ignorise armor.




Inace, ne bih ti preporucio da uopste pravis close-combat command squad. Sa njima bude isti problem ko sa vanguardom, cim im das neke upgradeove ispadnu preskupi i ne vrede poena. Jos ti je gore ako su opremljeni za close combat, a ti ih vozis u razorbacku, posto to znaci da em kostaju puno em nece nikada assaultovati nista posto ce ih bilo ko sa pola mozga prvo lisiti transporta, a onda i zivota.

Ako zelis da vodis bilo kakvu jedinicu koja ce za svrhu imati lomljenje lobanja u close-combatu, onda se bojim da ti je land raider jedina opcija. Sa LR-om i close combat command squad moze postati vredan poena posto im to bar kako-tako osigurava da ce da stignu do close combata.
Image
User avatar
Telion
Commissar Weasel
Posts: 1244
Joined: Tue Dec 22, 2009 4:20 pm

Re: Pomoc oko Command Squad-a

Post by Telion »

Hvala Gigo..znam ja za te plasma Command....ali mislim da sam rekao da ih ne menjate..jer mi je samo trebao savet kako da ih"upgrade-ujem" tj smanjim cenu..ali da oni i dalje ostanu koliko-toliko dobri u CC.. :wink:
Ne vodim ja LR...znas ti da sam ja"cudan".. :lol: A i Razorback mi savrseno radi posao..znam da se snadjem ja s njim i cc jedinicom u njemu...
"MISSION SUCCESSFUL! Once again, I...Cato Sicarius..."
Locked

Return to “Warhammer 40k”