Tiranidske liste

Locked
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Tiranidske liste

Post by Giga »

Uhvatilo me nesto da razmisljam kakve bih liste vodio, kada bih igrao tiranide. Evo sta mi je palo na pamet:
1750 GIGA
KP:11

HQ:
Hive Tyrant - 225 pts
- paroxysm & leech essence (free)
- twinlinked devourers with brainleech worms x2 (30 pts)
- old adversary (25 pts)

Hive Tyrant - 225 pts
- paroxysm & leech essence (free)
- twinlinked devourers with brainleech worms x2 (30 pts)
- old adversary (25 pts)

TROOPS:
Termagants (15) - 75 pts

Termagants (15) - 75 pts

Tervigon - 175 pts
- onslaught (15 pts)

Tervigon - 175 pts
- onslaught (15 pts)

ELITES:
Hive Guard (3) - 150 pts

Hive Guard (3) - 150 pts

Zoanthropes (2) - 120 pts

HEAVY SUPPORT:
Carnifex - 190 pts
- twinlinked devourers with brainleech worms x2 (30 pts)

Carnifex - 190 pts
- twinlinked devourers with brainleech worms x2 (30 pts)
Ova lista je dizajnirana da se krece u velikoj gomili, sa termagantima koji idu prvi, a za njima carnifexi, tyranti, mozgovi i hajv garda, a pozadi tervigoni.

Tervigoni bacaju onslaught kome god da je u tom trenutku najpotrebnije (najverovatnije carnifexima ili tyrantima). Tyranti carnifexima i sebi daju preferred enemy. Termaganti hodaju i trce ispred svih da bi sprecavali assault (protivnik ne moze da assaultuje MC-eve bez da prvo pobije termagante) i davali cover-save hajv gardi. Sve u listi je opremljeno da bude sto flexibilnije (da moze i da se bije dobro, a da ujedno ima i anti-infantry i anti-tank shooting). Dva mozga su tu tek za slucaj da treba da moram da oduvam neki land raider ili monolith.

Hteo sam da ubacim 3 carnifexa, ali nisam mogao da iskamcim poene, a nisam hteo da uzimam barebones carnifexa.




Da cujem komentare iskusnih hajv majndova! :D
Image
User avatar
ZergLord
Posts: 1001
Joined: Thu Dec 14, 2006 2:12 pm
Location: Zemun

Re: Tiranidske liste

Post by ZergLord »

Pa... ok je, manje-vise standardno. Samo Tyranti ce ti umreti u 2-3 poteza. Mislim da ti je bolje da izbacis drugog Tyranta, i prvom dodas 3 Gardista i 2+ Sv. Gubis malo na pucanju ali Tyrant je mnogo izdrzljiviji.
User avatar
Giga
Posts: 551
Joined: Sat Feb 12, 2005 11:29 am
Location: Beograd

Re: Tiranidske liste

Post by Giga »

Ideja je da idu termaganti prvi, pa za njima hajv garda, pa onda tyranti i carnifexi. Tako svi osim termaganta dobijaju 4+ cover save, pa bi svakako duze preziveli. Pritom ako se priblizi bilo sta sto bi moglo da me ugrozi u assaultu, swampovao bih to nesto sa gomilom termaganta. ;)

3 gardiste i 2+ sejv su cisto bacanje poena posto svezajedno kostaju 220 poena, a jos jedan tyrant kosta 225! Ako bih uzimao gardiste, eventualno bih dodao po jednog gardistu svakom tyrantu. Em bi gardista dobijao cover save uvek (posto bi stajao iza tajranta), em retko koja jedinica u igri ima vise od jednog heavy weapona po squadu, pa bi bilo lako nabacivati sve te rane tom jednom gardisti. 2+ sejv je manje-vise beskoristan posto AP1/2 oruzja ima na sve strane, a stvari koje zapravo mogu da povrede T6 stvora u assaultu u 99% slucajeva ignorisu armor.

Ima li smisla uzimati na monstrous creaturese ista osim twinlinked devourera sa brainleech wormovima? Sve ostalo mi deluje totalno njesra.

EDIT: Ovaj sto je radio codex mora da je bio totalno nadrogiran. Ima milijardu nekih potpuno nepotrebnih specijalnih pravila + mnoge jedinice su tako ocigledno beskorisne da ja ne znam kako je dizajner mogao da to ne primeti.
Image
Locked

Return to “Warhammer 40k”